Prinselijk jacht „Piet Hein "te water-Europeesche roeikampioenschappen LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 78ste Jaargang FEUILLETON i .ameraad Moeder NATIONALE ATHLETIEKWJEDSTRIJDE^ TE DEVENTER ter gelegenheid van de opening der eerste sintelbaan in het Oosten des lands. De start voor de 880 yards hardloopen. EM BM.ATCH VAN 1)E ALKMAARSCHE AFDEEL1NG VAN DE VEREEN1G1NG j^YNOPHILIA" (HONDENLIEFHEBBERS) in den Stedelijken muziektuin. Glad- harige foxterriers op de tentoonstelling. DE EUROPEESCHE R0EIKAMP10ENSCHAPPEN OP DE BOSCHBAAN TE AMSTERDAM. De finish van den wedstrijd vier met stuurman. Van voor naar ach tearNederLand (2de), Duitschland (1ste) en Italië (3de). Roman van CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 5) Deze woorden moesten eveneens sohert- «nd klinken, maar zij hadden veeleer iets ®fs en dreigends. Zal ik het je laten Ee1 Romana? Ze wees dit aanbod echter lachend af: p Nee, nee, laten we maar dansen, ik ge- ®°t je ook zoo wel, Erwin. En met een pinlach verontschuldigde zij zich bij Tie- onick. Erwin, die op vertrouwden voet stond Jjtt den vroegeren leerling van zijn vader, wende nog te mogen opmerken: Het is wt gemakkelijk om juffrouw Parhoff te -";nen, professor; zelfs niet voor een zooals u ziet. «ebruck trachtte zich zelf wijs te ma- jen, dat dit slechts een paar domme, on- "oordachte woorden waren, maar zijn ver band liet zich niet beetnemen. Deze knaap jwam en nam eenvoudig die betooverende «°uw van hem weg, zonder veel compli- yenten, met een boosaardige vanzelfspre kendheid. En hij, Tiebruck, had zich dat waar laten welgevallen. Wat had hij 'dan tegen moeten doen? Erwin beriep v.-J op een dans, dien ze hem beloofd Tiebruck kon dit voorrecht niet on- L™| maken door de jongedame zelf om dans te verzoeken. Om een dans? Was 1 dan plotseling krankzinnig geworden? Dansen? In het rouwjaar? Dat kwam niet te pas, had Camilla gezegd. Hij voelde hoe een dikke ader op zijn voorhoofd aan zwol. Kwam niet te pas? Hij was waar achtig oud genoeg om dat zelf te beoordee- len. Jarenlang had hij een zieke vrouw gehad, waarbij hij zijn tijd verdeelde tusschen de kliniek en zijn thuis. In jaren had hij, met uitzondering van een paar feestavonden en sporadisch voorkomende jadhtgenoegens, geen gezelligheid meer gekend. Deze avond had hem de oogen en zijn hart geopend. Zijn blik dwaalde door den salon, maar hij vond Romana Par hoff niet. Romana, die met de indeeling van de ruime villa der Westphals zeer goed be kend was, werd door Erwin vla den winter tuin naar een kamer gebracht, welke tot de particuliere vertrekken der familie be hoorde en geenszins voor representatie bestemd was. Erwin nam haar hand, welke losjes op zijn arm rustte, kuste haar hof felijk en liet haar dan los. Hierna ging hij naar een gramofoon, welke hij op het lichtnet aansloot en een plaat, die reeds bij voorbaat met zorg scheen te zijn geko zen, liet een verlokkende dansmelodie hooren. Romana stond midden in het ver trek, met gefronste wenkbrauwen, ver toornd en beschaamd. Je hebt me weer eens op je gewone innemende manier om den tuin geleid, zei ze. Ik dacht, dat je op je eigen houtje aan dezen ernstigen, muzikalen avond een danspartijtje had vastgeknoopt; in plaats daarvan overrompel je me nu met een gramofoonplaat, waarop ik alleen met jou moet dansen. Erwin Westphal neuriede de melodie van den dans mee, terwijl hij met wiegelende passen op haar toetrad. Ik heb me een alleen zijn met je ge stolen, Romana, schoonste, koelste, onge naakbaarste. Ze moest tegen haar wil lachen. Een verschrikkelijk kind ben je toch. Erwin. Wanneer zal Jij eigenlijk eens verstandig worden? Als jij mijn bede verhoord hebt, Ro mana! Ze werd plotseling ernstig. Met een zeldzaam hartelijken blik keek ze hem aan. Wij kennen elkaar sinds onze kinder jaren, Erwin en je weet, hoe graag ik alle Westphals mag. Alle Westphals, ja, dat is het, maar niemand in het bijzonder. Omdat jullie mij allen even lief bent, haar stem verhief zidh in een warm tim bre, omdat ik, als wees, zoo heel veel aan jullie te danken heb, aan hartelijk heid en meegevoel. En als er nu eens een was, Romana, aie je meer gaf dan hartelijkheid en mee gevoel, zei hij dringend, die bereid was zijn geheele leven aan je voeten te leggen, zou je dat dan niet aannemen? Ze keek hem bezorgd aan. Erwin, wanneer zal je er nu eindelijk eens mee ophouden steeds weer te spreken over iets, wat onmogelijk is?! Erwin zweeg, maar hij stond nu voor haar en nam haar geheel in zich op: het donkere haar, de groote, bezielende oogen, den fijnen mond, haar tengere, slanke gestalte. Hij verlangde er naar zijn arm om die buigzame gestalte te leggen en haar tegen zich aan te drukken, teer en sterk. Met een zucht eindigde de melodie, de plaats was afgeloopen en de jongeman legde de andere zijde op. Ik zal mijn doctoraal doea, zei Uij niet gebogen hoofd, starend op de plaat, die hem op dit oogenblik toch zoo onver schillig was, over een paar jaar zou "ik een van de gezochtste advocaten van de stad kunnen zijn. Dat ware dan werkelijk een daad, antwoordde Romana abrupt, daarmee zou je ons allen een groot genoegen doen. Hij keerde zich met een ruk om en stond onverwacht dicht voor haar. Enjou? Zij had zich zelf vergeten. Mij? O, mij natuurlijk ook! Zijn hoofd vloog opzij. Ze zag zijn pro fiel met den iets te weeken mond en den fijn ge teekenden neus, waarvan de vleu gels onbeheerscht trilden. Hij zei: Je zult wel niet veel interesse hebben voor een man, die nog pas wat worden wil?! Je had allang wat kunnen zijn! meen de ze hem te mogen berispen. De professor is een man, die wat kan! Hoe bevalt hij je in gezelschap? De professor? Tiebruck? Hoezoo? schrok ze. Hij glimlachte haar bltter-spottend toe. Wat ben je geagiteerd Niet in het minst, maar je hebt een lichtelijk verbijsterende manier om plot seling van onderwerp te veranderen. Hij is een beetje vervelend, wat, en niet bepaald vlot ln gezelschap? Romana nam het onmiddellijk voor Tie bruck op. Wat praat je daar nu.Je kunt van een mensch niet alles verlangen. De een is groot en flink in dienst van de mensch- heid en bemoeit zich niet zoo zeer met haar genoegens, de ander Maar hij viel haar in de rede: De ander amuseert de menschhetd en pres teert overigens niets. Dat wil ik niet beweren, protesteerde Romana. Je hebt de eigenaardige ge woonte alles als een beleedlglng op te vatten. Een beleedlglng? Je zegt me toch al leen maar de waarheid Ze begreep, dat Erwin Westphal van daag ongewoon geprikkeld en verbitterd was, maar ze zag ln dezen gemoedstoe stand tevens een goede gelegenheid om hem eens ernstig onder handen te nemen. Moedig legde ze haar-belde handen op zijn schouders. Erwin, kom toch eindelijk eens tot bezinning! Je moet werken, je moet toch iets willen worden. Mag jij, als man, ten achterstaan bij een vrouw, die zich zooals ik, onder de ongunstigste omstandigheden tenminste tot een kleine studie dwong? Hij keek op haar neer, want zij was iets kleiner dan hij. In zijn onrustige oogen lag een nieuw licht, dieper en ernstiger. Voor jou wil ik het doen, Romana! Het klonk als een belofte en Romana verzette zich tegen dezen last, dien hij haar wilde opleggen. Nee, nee, niet voor mij, Erwin! Dat zou verkeerd zijn. Je moet het uit je zelf doen. Ik heb nu eenmaal iemand noodig, die mij als voorbeeld dient, tegen wien ik op kijk. Zij verzette zich nog sterker: Onzin, Erwin, ik ben geen voorbeeld en boven dien slechts een uit velen. Denk bij je pogingen aan een of ander groot man, een politicus, een dichter of een bekwamen staatsman (Nadruk verboden). (Wordt vewolgd),. I)E PLECHTIGE TEWATERLATING VAN IIET PRINSELIJKE JACHT „PIET HEIN" DOOR H-K.H. PRINSES JULIANA. Links de Prins en Prinses kijken naar het afloopen van het trotsche schipredbtshet jacht maakt voor de eerste maal met het natte element kennis.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5