De strijd in het Oosten IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 16 Augustus 1937 Steeds groote activiteit in de lucht De regeering van Nanking wordt verplaatst RECHTZAKEN Buitenland SPORT BEURSO VERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 761. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.6 te Vardoe. Laagste barometerstand 749.1 te Blaa- 'tansshuk. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Tijdelijke afnemende, later weer toe nemende Westelijke tot Zuidelijke wind. lijdelijk opklarend. Later weer kans op tegen. Iets wanner. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie bij Denemarken nam nog ln diepte toe zonder veel van plaats te veranderen en bracht vooral in het Noor den van ons land zeer zwaren regen, te Groningen 33 m.m. Thans verschijnt de nieuwe depressie bii Ierland met flinke ba rometerdalingen. De hoogedrukking ln het Zuidwesten is bijna verdwenen, die in het Noordoosten nam af. Groot Brittannlë heelt tijdelijk opklaring met zwakken naar Zuid lóopende winden, in Ierland begint het weer te regenen. Scandinavië heeft meest zwaar bewolkte lucht met weinig regen en vrij hooge temperatuur in het Zuiden. In Duitschland waalt het vrij bach tig in het Noorden met losse regen talen. ln het Zuiden is de wind vrij zwak in de lucht nog zwaar bewolkt Frankrijk en Zwitserland hebben wmd- itil weer met vrij veel bewolking en tem- oeratuur onder normaal. De hooge Alpen- (opDen zijn ln wolken gehuld en er valt meeuw. In onze omgeving is tijdelijk eenigc opklaring met afnemenden wind te wachten, maar de nieuwe depressie zal vermoedelijk reeds spoedig weer toe- nemenden wind en regen brengen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.. 14 gr. C.. bewolkt. Londen: W., 13 gr. C.. zw. bew. Berlijn: W.. Z.W., matig, 15 gr. C., zw. "rollet. See: WIndst., 21 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR- iuur voorm.: 13 gr. c^(56gr. F.) 12 uur 'smldd.: 15 gr. C. (59 gr. F.) 3 uur nam.: 15Va gr. C. (60 gr. F.) HOOGWATER TIJDEN TE KATWIJK 7XE Voor Dinsdag. Voorn, te 0 u. 43 min.; nam. te 12 u. 10 minuten. WATERTEMPERATUUR- Zweminrichting „Poelmeer". «Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 17'/. gr. C. licht op voor fietsers «a. Maandag: 8.55 nam. tot 5.13 voorm. maans- op. en ondergang. 16 Aug.: op: 16 u. 54. UIT NED. OOST-INDIË groote brand in kampong te batavia. BATAVIA, 16 Aug. (Aneta) Gistermid dag is vrijwel midden in Batavia, een kam pongcomplex afgebrand over een opper- rlakte van een kilometer lengte en hon- derd meter breedte. Er stond een vrij krach- hge bries, welke het vuur tot een vlam menzee aanwakkerde. Tusschen de twee- en driehonderd woningen zijn afgebrand, luim duizend menschen zijn dakloos. Herdenking van den padri-oorlog BATAVIA, 16 Aug. (Aneta-A.N.P.) He denochtend had bij het monument van ge neraal Andreas Victor Michiels aan 't Wa- ierloopleln de herdenking plaats van het Eelt. dat een eeuw geleden in den padri- nodog Bondjol werd veroverd De plechtig- fre'd droeg een militair karakter. Deputa ties van leger, marine en luchtmacht wa- ,en aanwezig, benevens diverse civiele tatorltelten. De divisie-commandant, gen Bakker, hield een toespraak. Er werden hansen gelegd door den intendant van 't Paleis namens den gouverneur-generaal en «oor diverse militaire vereenigingen. kn Padanz, waar eveneens eer. monu ment van JvTichlels ls opgericht, had een """('gelijke plechtigheid plaats. Europeaan door inlander gedood. Batavia, 16 Aug. (Aneta). Zaterdag- «ond tussohen licht en donker, is een J'filooze, de heer H. a. J. Koning, die in kampongbuurt achter de Molenvliet te "atavia wandelde, aangevallen. Hij kreeg •V" houw met een parang op het achter- rf'd en was op slag dood. Later is de "rardsche dader gearresteerd. Jkvoren was de heer K aanwezig ge test bij een ruzie in een woning, waaarbij "j "en dader een klap had gegeven. Chineesche en Japansche lucht machten weer in actie Uit Sjanghai wordt gemeld, dat 30 Chineesche vliegtuigen, die uit noorde lijke richting kwamen, de Japansche hoofdkwartieren en andere Japansche strategische punten, o.a. de monding van de Yangtsi gebombardeerd hebben alvorens in de richting van Woesoeng te verdwijnen, vanwaar eveneens het geluid van een bombardement werd gehoord. De Chineesche vliegtuigen trachtten hiermee het aan land brengen van Japansche versterkingen onmogelijk te maken. Het Chineesche luchteskader heeft o.m. zes bommen geworpen op het Ja pansche consulaat-generaal. Er is een zeer groot aantal gewonden. De Japan, sche artillerie beantwoordde het vuur. Een Japansch vlie.stuigeskader heeft van. ochtend een aanval ondernomen op het vliegveld van Loenghoewa en acht bommen geworpen Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat deze luchtaanval geen slachtoffers heeft veroorzaakt en dat de hangars niet beschadigd zijn. Chineesch luchtafweerge schut is in actie, terwijl ook de machine geweren knetteren. Om half twaalf vlogen zeven Ohineesche bommenwerpers boven Izoemo. Zij hebben zeven bommen uitgeworpen; een ontplofte op de schipbrug bij Izoemo een tweede op het land terwijl een derde bom geyaarlijk dicht bii een schip tot ontploffing kwam. Japansch luchtafweergeschut stortte vijf minuten lang een kogelregen uit, waar na de Chineesche vliegtuigen verdwenen boven de internationale concessies. Korten tijd later hebben Japansche vliegtuigen de Chineesche stellingen ten Westen van Sjanghai gebombardeerd, waarna een ge- gecombineerd offensief werd ontketend. De tijdens den luchtaanval uitgeworpen bom men hebben in de zakenwijk en in het centrum van Sjanghai geweldige branden veroorzaakt. Chineesche gevechts- en bombarde mentevliegtuigen hebben ook het groote hoofdkwartier van de Japansche zeemacht te Sjanghai bestookt. Japansche toestellen wisten de Chineesche vliegtuigen te ver jagen. Verder hebben Japansche vliegtui gen nog de luchtbasis Hangtsjau gebom bardeerd. Zij hebben zeer belangrijke scha de aangericht. 22 toestellen van het Japansche vlieg kampschip ,dat ligplaats heeft gekozen aan de kust van de Tsjekiang hebben aan deze operatie deelgenomen. Zij brachten op het vliegveld. evenalS op de luchtbasis Kwang Teh en Foetsjau groote schade aan. Verklaring der Japansche Admiraliteit. De Japansche admiraliteit heeft de volgende gegevens verstrekt over de uitwerking van het optreden der vlieg tuigen tegen de Chineesche luchtha vens. De Japansche bommen verniel den 25 vliegtuigen. Twintig toestellen werden omlaaggesclioten. Zeventien hangars werden vernield. De Japan sche luchtmacht verloor acht toestel len. Welingelichte Japansche kringen zijn van meening, dat de beslissing den zetel der regeering te verplaatsen, be- teekent, dat Tsjang Kai Sjek werkelijk van plan is tot een definitieven strijd tegen Japan over te gaan. Alle Japansche burgers, met name de journalisten en de leden van het perso neel der ambassade, die zich nog te Nan king bevinden zullen vandaag naar Sjanghai vertrekken De regeering van Nanking wordt verplaatst. Volgens een uit Japansche bron te Sjanghai ontvangen telegram heeft Tsjang Kai Sjek, na een conferentie met alle politieke leiders besloten de zetel der Chineesche regeering van Nanking naar een andere stad te ver plaatsen. Tsjang Kai Sjek heeft bevel gegeven, dat zes divisies zich met spoed naar Sjanghai moeten begeven, om het hoofd te bieden aan de Japansche ver sterkingen, die zonder ophouden in de omgeving der stad aankomen. Japansche ambassaderaad to Nanking teruggeroepen. De woordvoerder vdn het Ministerie van Buiten]. Zaken heeft verklaard, dat de Japansche regeering den Ja- panschen ambassaderaad en het per soneel der ambassade to Nanking heoft teruggeroepen. Het zal vandaag nog, evenals alle Japansche burgers Nanking verlaten. Het antwoord op de vraag, of de te rugroeping van den Japanschen zaak gelastigde Midaka de verbreking der diplomatieke betrekkingen met China beteekende was ontwijkend. In de meeste gevallen, aldus de woordvoerder van het ministerie van Buitenl. Zaken, beteekent de terugroeping van diplo matieke vertegenwoordigers de verbre king der diplomatieke betrekkingen, doch in zekere gevallen is dat niet noodzakelijk. Belangrijke verklaring van het Witte Huis? Volgens berichten uit Sjanghai zijn de 4000 in Sjanghai wonende Amerikaansche burgers reeds begonnen de stad te ont ruimen, en wel op bevel van admiraal Yarnell, den commandant van de Ame rikaansche vloot in het Verre Oosten. De kruiser „Augusta" heeft nieuwe troe pen aan land gezet, waarmede het Ame- kaansche corps gebracht is op 'n sterkte van 1150 man. President Roosevelt is in Washington teruggekeerd, en laat zich onafgebro ken over de verwikkelingen van China op de hoogte houden. Senator Pittmann heeft aangekon digd, dat een belangrijke verklaring van het Witte Huis verwacht kan wor den, indien de toestand in China zich verder toespitst. Vliegtuigen zuilen niet boven de concessies kruisen. Reuter meldt, dat de Japanners het consulaire corps hebben laten weten, dat, gezien het gevaar, Japansche vliegtuigen, welke bommen aan boord hebben, niet bo ven de internationale en de Fransche con cessie zullen vliegen. De Chineesche autoriteiten beraden er zich thans over, of £ij dit Japansche voor beeld zullen volgen.' Japansche burgers uit Sjanghai. De Japansche minister van buitenland- sche zaken heeft de urgente evacuatie van Japansche burgers uit Sjanghai bevolen. Ongeveer 300 personen zijn uit Tsinan naar Tsing Tau vertrokken. 1500 Japan sche vrouwen en kinderen zijn vanochtend aan boord van de Tatsoeta Maroe uit Sjanghai vertrokken. Honderden anderen zullen met de Skoeyo Maroe naar Japan vertrekken. In Hongkong worden de hotels, cabarets en dansgelegenheden herschapen in slaap zalen. waar de vluchtelingen uit Sjanghai onderdak zullen worden gebracht, terwijl in de ziekenhuizen alle voorzorgsmaatre gelen worden genomen, om de gewonden en zieken op te nemen. De Fransche concessie in staat van beleg. De Fransche concessie bevindt zich thans in staat van beleg. Er zijn barricades van zandzakken aangebracht en versperringen van prikkeldraad. De autoriteiten der Fransche concessie hebben den Chlnee- schen autoriteiten medegedeeld, dat zij zich het recht voorbehouden alle noodige maatregelen te nemen, indien Chineesche vliegtuigen boven de Fransche concessie komen. Vanochtend hebben de Fransche lucht- afweerkanor.nen reeds verscheidene gra naten afgevuurd op Chineesche vliegtuigen die boven hun concessie vlogen. De toestel len werden daardoor gedwongen een an deren koers te nemen. Spaansch stoomschip bij de Dardanellen beschoten. Het schip gezonken. Het Spaansche stoomschip „Ciudad de Cadiz", is gisteren bij den ingang der Dardanellen door een geheimzin nige duikboot beschoten. Het schip werd door acht granaten en twee tor pedo's in den romp getroffen en zonk bijna onmiddellijk. De duikboot ging vervolgens onder water. De kapitein en 37 opvarenden van het Spaansche schip zijn door een sovjet- Russisch schip, dat op weg is naar de Zwarte Zee. aan boord genomen. De kaoitein van de „Ciudad de Cadiz" heeft verklaard, dat de duikboot de vlag van Franco voerde. DRIE TERECHTSTELLENGEN IN IN DUITSCHLAND. De door het Volksgerechtshof te Berlijn wegens landsverraad ter dood veroordeelde gebroeders Erich en Hermann John, resp. 24 en 25 jaar oud uit Neunkirchen zijn vanmoro,"1i terechtgesteld, evenals de 43- jarige Wilhelm Firl uit Dresden. Hem Aas ten laste gelegd, dat hij als vooraanstaand communist diensten had verricht voor de Komintern en een onwettige organisatie had opgericht. Wapenstilstand te Sjanghai. Voor de evacuatie van Britsche en Amerikaansche vrouwen en kinderen De Japanneezen en Chineezen heb ben toegestemd in een wapenstilstand om de evacuatie van Britsche en Ame rikaansche vrouwen en kinderen moge lijk te maken. De schepen, welke belast zijn met deze evacuatie zullen worden geëscor teerd door Britsche en Amerikaansche oorlogsschepen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De loterij. M. S. uit Leiden had loten gehaald bij een collectrice van de Staatsloterij het geld had hij af moeten dragen, doch dat deed S. niet. De collectrice vertelde als getuige, dat verdachte vertrouwen had gewekt en zij had hem daarom de loten meegegeven om te verkoopen. Intusschen heeft verdachte nu het verschuldigde bedrag betaald. De Officier vroeg drie maanden gevan genisstraf. De verdachte vroeg een voorwaardelijke straf, maar de Politierechter gevoelde daar piets voor; hij vonniste conform den eisch. De wegenbelasting. Op den Bezuidenhoutschenweg bij Den Haag reed a. D. uit Leiden ln een auto, waarvoor geen wegenbelasting was be taald. Er stonden belasting-ambtenaren, die D. aanhielden, en de kaart bleef ach terwege, Verdachte betoogde, dat de auto niet van hem was; hij reed er maar even mede om het voertuig te verkoopen. Dat had anderhalven dag geduurd, ver telde D. Na het getuigenverhoor verminderde de Politierechter de verstek-veroordeeling tot f. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Tegen de politie verzet. A. v. E. te Voorschoten werd door Rijks politie aangehouden in verband met con trole op de rijwlelbelastingmerken. Toen bleek, dat v. E. geen merk bezat, wilde de politie het rijwiel in beslag nemen, doch daar verzette hij zich tegen. De Officier vroeg bevestiging van het verstekvonnls van f. 50 boete; de Politie rechter was het hiermede eens. Portemonnaie gestolen. „Dat is gemeen van u", vond de Politie rechter, toen J. M. uit Leiden wegens dief stal van een portemonnaie terecht stond. Die had hij gestolen van een werkvrouw. Verdachte had er spijt van. zei hij. De Officier vroeg veertien dagen gevan genisstraf. De Politierechter legde vijf weken voor waardelijk op met een proeftijd van drie jaar. Het verschil. Mej H. f. f. uit Lelden, had in Den Haag een betrekking, en daar stal ze van alles en nog wat; gordijnen, kleedingstukken, sierkussens enz. Het was deze diefstal, die haar in het verdachtenbankje bracht. Veel boetvaardigheid was er niet; met een vriendelijk lachje luisterde ze naar de lijst. De Officier vroeg f. 50 boete subs, een maand hechtenis, en voorwaardelijk drie maanden gevangenisstraf. De Politierechter vonniste tot f. 70 subs, tien weken, en voorwaardelijk 3 maanden met een proeftijd van drie jaar. „Hij vraagt f. 50 en u geeft f, 70," zei de verdachte verwonderd. „Dat kan ik doen", lichtte de Politierech ter in. ATHLETIEK. DE VIJF-STEDEN-ONTMOETING. Ondanks den steeds neerstroomenden regen is deze ontmoeting toch doorgegaan. De Leidsohe damesploeg werd tweede achter Den Haag en voor Rotterdam en Gouda. De Leidsohe heeren, die al jaren op deze ontmoeting als laatste eindigden, werden tegelijk met Gouda 3e. Rekening houdende met een ten onrechte niet toe gekend protest, hebben de heeren prac- tisc-h bereikt wat zij konden, n.l. 3 achter Rotterdam en Den Haag. Over de wedstrijden viel niet veel te zeggen. P. Dieben bij de dames zorgde voor het leeuwenaandeel punten. Zij boekte overwinningen met speer, discus, kogel en hoogspringen. Bij de estafette 4 x 100 M. der Leldsche dames, liep een Brunhilde- ploeg een keurigen wedstrijd. De verschil lende wissels tusschen A. de Jager, S. van Es, E. Godee en A. v. d. Kaay vlotten goed Bij de heeren is nog vermeldenswaard de 800 Meter van de la Bije, die tweede werd in 2 m. 6.5 sec. In de estafette werd op een sleoht veld, in een regenbui nog 46 sec. gemaakt een alleszins fraai resultaat. Daar volledige uitslagen ontbreken moeten wij met de volgende rangschikking volstaan: Dames: 1. Den Haag; 2. Leiden: 3. Rot terdam; 4. Gouda. Heeren: 1. Rotterdam. 101 p.; 2. Den Haag,. 99'/- p.; 3. Leiden, lO'/i p. 4. Gouda, 70'/i p. ELF VOORAANSTAANDE ARABIEREN GEARRESTEERD. De politie te Jerusalem heeft elf voor aanstaande Arabische bewoners dezer stao gearresteerd en in een concentratiekamp opgesloten. Men brengt deze arrestaties in verband met de opgelaaide onrust. POLITIEKE BOTSING IN BRAZILIË. Tien dooden, ettelijke gewonden. Uit Campos (staat Rio de Janeiro l wordt gemeld, dat het daar tijdens een bijeen komst der integralisten tot ernstige botsin gen ls gekomen, waarbij tien personen werden gedood en eenigen gewond. AMSTERDAM. 16 Aug. De berichten uit het Verre Oosten werden op de beursmarkt kalm opgenomen. De handel had 'n tamelijk opgewekt karakter, waar diverse fondsensoorten aardig wat be weging veroorzaakten. Voor Scheepvaartpapieren bestond een uitgesproken vaste stemming, hetgeen in verband moet worden gebracht met de krijgsverrichtingen in China. Zooals be kend komt het oorlogsbedrijf aan de Scheepvaartmaatschappijen vrijwel ender alle omstandigheden ten goede. Alle bekende toonaangevende soorten werden goed prijshoudend ingezet en kon den zich onder beurstijd nog verder ver beteren. Koninklijke Booten avanceerden een goede vijftal punten. Ook de Indische lijnen en aandeelen Holland—Amerika-lijn waren eenige procenten hooger. Op de Suikerafdeeling werd de aandacht in de eer-t» olaats getrokken dcor de ge wone aandeelen Cutuurmij. der Vorsten landen. die aanzienlijk hocger waren in verband met de nieuwe bestuursvoorstellen op grond waarvan de gewone aandeelhou ders ln een voordeeliger positie komen te verkeeren. Deze aandeelen werden dan ook een twintigtal punten hooger genoteerd. Ook de wlnstaandeelen werden tamelijk druk verhandeld en konden zich eveneens iets verbeteren Van de overige Suikerwaar- den openden H.V.A 's enkele procenten be neden het vorige slot. doch geleidelijk aan kon een verbetering worden waargenomen. Java-culturen en Nisu's werden iets hooger genoteerd. Voor Rubberfondsen was de stemming aan den gedrukten kant. Amsterdam Rub bers kwamen wederom eens beneden 300 pCt.; ook diverse andere soorten zagen zich iets van hun koers ontgaan, hetgeen moet worden toegeschreven aan de verdere afbrokkeling van den rubberprijs. Tabakken bewogen zich op den achter grond. De stemming voor deze fondsen was geanimeerd. Vooral Deli-Batavia's moesten het ontgelden en zagen een vijf tal procenten verloren gaan. Industrieelen werden op beperkte schaal verhandeld. De Philipsaandeelen verkeer den ln reactie. Ook A-K.U.'s konden zich niet ten volle handhaven. Unilevers hadden eveneens een gedrukt voorkomen. De Petroleumafdeeling had een kalm aanzien. Koninklijken waren in doorsnee zoo goed als onveranderd. Van de Ameri kaansche soorten waren Shell Unions aan geboden. Onder diversen veroorzaakten de claims BorneoSumatra-Handelmij. nogal wat be weging, en daarbij werden zij afgedaan te gen prijzen varieerende tusschen f. 50.en f. 56.—. In Amerikaansche Waarden was niet veel te doen. De koersen verschilden wei nig bij die van den vorigen beursdag. La ter op den middag werd de stemming aar zelend en Anaconda's zoowel als de staal- aandeelen gingen een benedenwaartsche richting volgen. De fluctuaties onder beurs tijd waren overigens niet groot. De beleg- gingsafdeeling was stil doch prijshoudend; vooral voor de Nederlandsche staatspapie ren van het lagere rentetype. WISSELKOERSEN. Londen 9.03 S/8; Berlijn 72.96; Parijs 6.80 3/4; Brussel 30.54: Zwitserland 41.66; Kopenhagen 40.35; Stockholm 46.60; Oslo 45.12'A; New York 1.817/16; Praag 6.33; Oostenr. Bankpapier 33.75; Lire 8.50. Prolongatie 1/2; Part. dis. 1/83/16; daggeld 1/4. Registermarken 42; Crediet Sperrmarken 15 3/4; Effectensperrmarken 15; Reismar ken 541/2; Bankpapier 45 5/8. IHItUTÏN^ AMSTERDAM. 16 Aug. 1937. Aangevoerd 316 vette koelen, waarvan de prijzen wa ren: le kwal. 7482, 2e kwal. 6472, 3e kwal. 5662 per K.G. slachtgewicht; 90 melk- en kalfkoeien 180250 per stuk; 85 vette kalveren: 2e kwal. 5460, 3e kwal. 4652 per K.G. lev. gew.; 52 nuchtere kal veren 814; 71 schapen 1730 per stuk; 425 varkens: vleeschvarkens, weg. van 90— 110 K.G. 7071; zware varkens 6970 per K.G. slachtgewicht. NOORDWIJKERHOUT, 14 Aug. 1937. „De Eendracht". Aanvoer 4490 zakken. Lage prijzen. Wonder van Amerika f. 0.80; Witte Capucijners f. 0.45; Blauwe Schokken f. 0.40 —0.85; Witte pronkers f. 0.25; rentegevers f 0.601.10: Stok-princessenboonen z. dr. f. Q.500.95; Stamheerenboonen z. dr. f. 0.40 1.00; Enkele heerenb. m. dr. f. 0.500.75: Dubb. heerenboonen z. dr. f. 0.400.56; Tuinboonen f. 0.150.60; Snijboonen f. 0.40 0.90. Alles per zak van 10 K.G. ROTTERDAM, 16 Aug. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last. gezond, boordvrij Stemming kalm. Rogge (per 100 K.G.) Noord Russische 74/75 disponibel f. 9.90. Canada Western disponibel f 10, stoomend f 9.30. Hongaarsche 74/75 Ko. disponibel f 9. Roemeensche 71/72 Ko. dis ponibel f 8.90. La Plata 83/84 Ko. disponi bel f 10.30. Gerst (per 2000 K.G.) La Plata 66 Ko. disponibel f 163. Idem 62 Ko. disponibel f161. La Plata 69/70 Ko. dispo nibel f. 160. Zuid Russische 65/66 stoomend f. 148.50. Turksche stoomend f. 147. Karoon geladen gestoomd f. 147. Amerikaansche No. 2 begin Sept. te vertrekken ladend ge laden f. 143. Idem No. 3 begin Sept te ver trekken ladend geladen f. 137. Haver (per 100 K G. i La Plata 47/48 Ko. geladen gestoomd f. 6.50. La Plata Clipped 55/56 Ko. disponibel f 6.80, stoomend f. 6.70. Mais (per 2000 K.G.) Gele La Plata aan gekomen f. 135. stoomend naar aankomst f. 134.50/133. La Plata Cinquantino dispo nibel f. 144, stoomend naar aankomst f 141 140. Yoego-Slavische, witte disponibel f. 132. Witte Java aangekomen f.128. gestort f. 127','i. Mixed Benguela disponibel f. 133. Gele La Plata (oude oogst) disponibel f132 Witte Zuid-Afrikaansche No. 2 stoomend f.132. Boekweit (per 100 K.GG.) Pool- sche Herrschafts 60/61 Sept./Oct. afl. f 8.85 Manchoerijsche diponibel f. 9.50. Bin- nenlandsche granen (per 100 K G.) Haver f 7.50—7.85. Gerst Chevalier f. 7.75—8.10. Rogge f. 7.257.75. Peulvruchten (per 100 K.G.) Erwten, kleine groene, beste kw. f9.75—10.25, overige voor f. 8. Schok kers nog niet noemenswaard getoond. ROTTERDAM, 16 Augustus. Aanvoer to taal 2009, vette runderen 497, vette kalve ren 230. nuchtere kalveren 6. schapen en lammeren 665, varkens 610. Prijze per KG.: vette koeien le kwaliteit 77 cent, 2e kwal. 68 cent, 3e kwal. 5464 c.; vette ossen, 72. 68, 5464 c.; vette kalveren 95. 85. 65—75 c.; schapen 51, 45, 35 cent; lammeren 62, 57. 52 cent. Prijzen per stuk: schapen le kwaliteit f.28. 2e kwal. f.23, 3e kwal. f.18; lamme ren f. 18, f. 16 en f. 12. Vette koeien en ossen, aanvoer onveran derd. handel lui, prijzen onveranderd. Vette kalveren, aanvoer grooter, handel stroef, prijzen lager. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel traag, prijzen nauwelijks prijshou dend. Varkens, aanvoer ruimer, handel tame lijk, prijzen iets lager. Er werden eenige partijen schapen voor export verkocht. ROELOFARENDSVEEN. 14 Aug. 1937. Meloenen 4—15 ct. per stuk. sla f. 0.60— 2.20 per 100 krop, snijboonen f. 0.400.70, prinsesseboonen f 0.430.49, dubb. stam- boonen f. 0.40—0.41 per 10 K.G.; Augurken: fijn f. 10—13.20. fijnbaster f.4.60, baster f. 3.10—3.15, grof f. 2.50—2.80. bommen f.0 50 stippel f.0580.60 ner 100 K.G. •PTTTÏ AAp 14 Au0". ir3'7. "P f 0 40 —070 Pr'-»r--*»b f 040 -0 50 Dubb. Stampr. f.0 10; Witte Prenkb f. 0.20 -0 22: Spekboonen f. 0.40 per 10 Kg. Augurken fijn f.3—3.20; f.kast. f. 1.30: bast. f 0.75: grof f. 0.620.71; stlpp. f. 0.12'/- per 25 K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3