LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 16 Augustus 1937 Het polo-tournooi om den Horthybeker TENNIS. Het toumooi te Noordwijk. De regen als spelbreker. Na een verregenden Vrijdag is 't Noord- wijksche tournooi Zaterdagmorgen vanaf halfelf tot tegen donker full speed voort gezet op niet minder dan tien banen. De volgende uitslagen werden verkregen: Heeren-enkelspel A, eerste ronde: B. Veltenaar sl. B Hesselink 63, 63; J. R. Voute sl. W. Kreukniet 119, 63; J. v. d. Stadt sl. H. J. de Koster 7—5. 6—2; H. J. Wisselink sl. dr. N. C. J. Steffelaar 60, 63; H. W. A. Heldring w.o.; P. Rubens w.o.; A. Sitzen sl. H. W. Leeksma 57, 60, 6—4. Tweede ronde: Delvaux sl. Xenon 64, 46, 6—2; J. Bouman sl. Menko 63, 63; Smidt sl. v. Till 2—6, 64. 6—3; Rubens sl. Sitzen 63, 26, 61; Heldring sl. Hol lander 86. 46, 6—3; Voute sl. Veltenaar 36, 64. 63; Wisseling sl. v. d. Stadt 6—1, 2—6. 6—1. Derde ronde: Wilton sl. dr. B. Fuchs 46 6—0, 64; A. C. Reidt sl. Rubens 63. 63; Jacobson sl. J. Bouman 63, 46, 63; Smidt w.o.; Fabius wint van Heldring 64, 46. 56 iret.); Leembruggen sl. Delvaux 36, 6—2, 63. Vierde ronde (kwart eindstrijd): Tesch- m ach er sl. Wilton 63, 68, 6—1. Heeren-enkelspel B. eerste ronde: A. C. Koreman sl. P. Ratazzi 63, 61; A. Nij pels sl. F. Stenfert Kroese 46, 86,13-11. Tweede ronde: P. Rubens sl. P. Stern 60 60; D. baron Gevers w.o.; H. ten Cate sl. K. L M. Keulen 6—1. 6—1: Kore man sl. Schimmel 6—1. 8—6; Nijpels sl. Veltenaar 7—5. 26, 63; Teixeira de Mattos sl. Kamstra 6—2, 6—2; W. Kreuk niet sl. B. W. Ebbinge 6—4, 6—0; F. Hom, w. o. Derde ronde: Var. Elen sl. Ten Cate 9—7 75; Tjeenk Willink sl. J. Pel 63, 64; Kreukniet sl. Hom 62, 61; Rubens w.o.; Slavenburg sl. Koreman 75, 810, 75; Teixeira de Mattos sl. Nijpels 97, 63. Dames-enkelspel A. eerste ronde: mevr. F. Pauw van Wieldrecht w.o.; mej. S. Broe- se van Groenou sl. mej. T. Wellink 60, 8—6. Tweede ronde: mej. S. M. van der Horst sl. mej. V. Hefttng 86. 63; mevr. Tim mer w.o.; Frau Göring sl. mevr. Pauw van Wieldrecht 61, ret.)mevr. De Gruyter sl. jkvr. L. van Heeckeren van Molencate 62. 62; mej. Sluis sl. mej. Broese van Groenou 61, 60; mej. M. A. van der Wal sl. mej. J. W. de Heer 6—1. 6—1. Derde ronde (kwart eindstrijd): mej. v. d. Horst sl. mevr. Timmer 64, 79, 61; mevr. De Gruyter sl. Frau Göring 61. 60; mej. Z. Kerckhoff sl. mej. v. d. Wal 61, 63; mej. Sluis sl. mej. Moolenburgh 6—3, 6—1. Dames-enkelspel B, eerste ronde: mej. M. de Jong sl. jkvr. L. van Heeckeren van Molencate 57, 61, 62; mej. D. Vos sl. mevr. Ebbinge 32, 63; mevr. J. Gold berg sl. mevr. F. Pauw van Wieldrecht 63 46. 63; Frau Göring sl. mej. H. Menko 61. 64; mevr. Petit sl. mej. Degens 6—1, 6—2; mej. F. Hymans w.o.; mej. H. Tjeenk Willink w.o. Tweede ronde (kwart eindstrijd): Mej. De Jong sl. mej. Vos 62, 64; Frau Gö ring sl. mevr. Goldberg 46. 62. 6—3; mevr. Petit w.o.; mej. Tjeenk Willink sl. mej. Hymans 64. 810, 62. Derde ronde halve eindstrijd); Frau Göring sl. mej. De Jong 61, 61. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: A. Menko en A. Sitzen sl. B. Slavenburg en B. Veltenaar 62, 75; J. Hollander en H. M. W. Smidt sl. E. Bouman en L. Ak- kersdijk 63, 64; C. Binkhorst en R. Lensing sl. dr. Welvius en dr. Petit 62, 86; H. ten Cate en R. F. Sachtleben sl. J. Pel en D. Pel 5—7, 6—1, 6—3; R. Hesse link en Delvaux sl. J. H. Wisseling en B. Dros 63, 36, 63; Teixeira de Mattos en Den Tets sl. Dresselhuys en Ratazzi 6—2, 6—1. Tweede ronde: Wilton en J. Bouman sl. Menko en Sitzen 75, 97; F. Horn en A. C. Koreman w.o.; C. v. d. Hagen en J. H. Voute sl. v. Till en Heldring 46, 24 (ret.); W. Kreukniet en C. H. Leeksma sl. J. v. d. Stadt en L. Enthoven 62, 63; Ten Cate en Sachtleben w.o. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mevr. F. Pauw van Wieldrecht en jkvr. D. Pauw van Wieldrecht sl. mevr. Petit en mej. De gens 75, 63; mej. P. Voute en mej. De Jong sl. mevr. Leonard en bar. .Tuyll van Serooskerken 61, 61; mej. De Wal en mej. Hefting sl. mej. Galema en mej. Van Heeckeren 61, 61. Tweede ronde: (kwart eindstrijd): Mevr. de Gruyter en mej. J. W. de Heer sl. mej. E. J. Roelants en mevr. A. Kloots 60, 6-2. Gemengd dubbelspel: eerste ronde: mej. A. Peletier en W. B. Dresselhuys sl. mevr. Leonard en E. Teixeira de Mattos 57, 108, 75; mevr. H. Timmer en J. v. d. Stadt sl. mej. Zijlstra en A. J. Tjeenk Willink 62, 62; mej. T. Leeuwenberg en C. v. d. Hagen w.o.; mej. Z. Stumpel en L. Enthovens sl. mej. H. Tjeenk Willink en P. S. R. Woltersbeek 61, 63; mej. de Wal en Smidt sl. baronesse van Tuyll van Serooskerken en van Tets 62, 62; mej. A. Kerckhoff en B. Dros sl. mevr. de Gruyter en R. Hesselink 62, 26, 62; mej. F. Wellink en H. Wilton sl. mej. H. Menko en A. Menko 26, 61, 63; mej. Hefting en J. Hollander w.o.; jkvr. Van Heeckeren van Molencate en Jacobsson sl. mej. C. Alsbach en Van Eelen 60. 6—4; mej. I. v. d. Horst en Ten Cate sl. mej. Z Kerckhoff en Keulen 62, 63; mej. Sluis en Schimmel w.o.; mej. S. Broese van Groenou en P. Rubens sl. mej. S. Galema en Sitzen 64. 64. Tweede ronde: mej. A. Moolenburgh en A. Belvaux w.o.; mej. Van Rijssel en dr. Fucks sl. mevr. Ebbinge en B. Wisselink 36, 62, 6—0; mej. A. Kerckhoff en Dros sl. mej. Eie Wal en Smidt 64, 46, 62; mej. Leeuwenberg en v. d. Hagen sl. mej. Stumpel en Enthoven 75, 6-A. Gisteren trad de regen opnieuw als spel breker op. Hoewel vermoedelijk niet alle deelnemers meer tegenwoordig zullen kun nen zijn, zal men toch trachten het tour nooi heden voort te zetten. ZwitserlandN ederland. Een debacle voor onze ploeg (134) In den wedstrijd te Luzern tusschen Zw.Liefland en Nederland (door de Zwit sers met 134 gewonnen) had Zwitser land reeds Zaterdag een 52 voorsprong. Onze landgenooten bleken minder goed Rie Mastenbroek professional Nederland verliest tegen Hongarije en wint van Oostenrijk. Zaterdag begon te Boedapest op het Margaretheneiland het internationale wa- terpolotournool om den Horthybeker, waar aan de zes sterkste Europeesche landen, t.w. Hongarije, België, Oostenrijk, Duitsch- land, Nederland en Frankrijk deelnemen. Begonnen werd met den wedstrijd Oos tenrijkBelgië. De ploegen wogen vrijwel tegen elkaar op en de eindstand 33 (rust 22) gaf de verhouding dan ook goed weer. De tweede wedstrijd tusschen Duitsch- land en Frankrijk was van veel beter ge halte. Het einde kwam met een 31 overwin ning voor de Duitschers. De laatste wedstrijd van den dag bracht Nederland tegen Hongarije. Onze landge nooten troffen het niet, dat zij reeds in hun eersten wedstrijd moesten uitkomen tegen de wereldkampioenen, die bovendien he; voordeel hadden voor eigen publiek te spelen in bekend water. Niettemin bood hei Nederlandsche zevental in de eerste helft uitstekend tegenstand. De wedstrijd, die onder leiding van den Franschman Delahaye stond, was zeer snel en stond op een technisch hoog peil. Meermalen wer den de wereldkampioenen verrast met blik semsnelle aanvallen, maar de verdediging van de Hongaren was zeer sterk. Onze landgenooten mochten verschillende keeren van geluk spreken, dat de schoten van de Hongaarsche voorhoede tegen de latten knalden, maar toch bleek uit alles, dat men van Nederland een dergelijken tegenstand niet verwacht had. Tot doelpunten brach ten onze landgenooten het echter niet. Bij onze tegenstanders bleek de beroemde midvoor Nemeth wel de gevaarlijkste te zijn; voor de rust hielp hij zijn land aan een 20 voorsprong. Na de rust gooiden de Hongaren er een schepje op en toen kwamen de Nederlandsche spelers er vrij wel niet aan te pas. Wel werden er nog enkele goede dingen gedaan, maar de Hongaren toonden zich ware kampioenen en onder stormachtige toejuichingen van het in grooten getale aanwezige publiek produceerden zij er nog zes doelpunten bij. De makers hiervan waren achtereen volgens Hommonay, Nemeth. Halassy. Ne meth, Hazay en wederom Nemeth. Neder land verloor aldus met 08. Gisteren is het tournooi voor een groot aantal toeschouwers, waaronder zich ook weer de Hongaarsche rijksbestuurder Hor- thy bevond, voortgezet. De eerste wedstrijd bracht het Ne derlandsche zevental in het water te gen de Oostenrijkers. Onze landgenoo ten verrasten door een uitstekend sa menspel, dat bovendien zeer snel was en technisch op een hoog peil stond. De Oostenrijkers, die toch reeds de re putatie genieten het waterpolo niet al te fair te kunnen spelen, trachtten zich tegen de overmacht van onze landge nooten te verdedigen met een zeer hard en vinnig spel, dat bovendien weinig effectvol was en dat de goede verstandhouding nu niet bepaald sti muleerde. Oostenrijk nam door een goed sohot van Havlik de leiding, maar Stam die zeer goed speelde, had spoedig gelijk gemaakt. Het Nederlandsche zevental speelde uit stekend, het samenspel was veel beter ver zorgd dan bij de tegenstanders en ook wa ren onze landgenooten sneller. Het gevolg bleef ook niet uit. Na verschillende scho ten, welke net naast of over gingen, be zorgde van Aelst zijn ploeg de leiding met een onhoudbaar schot. Na de rust was de meerderheid van onze landgenooten nog grooter. De Oostenrij kers trachtten hun minderheid te com- penseeren door ruw spel. maar onze landgenooten lieten zich hierdoor niet uit het evenwicht brengen. Het gelukte Van Aelst tenslotte wederom den Oosten- rijkschen doelman te passeeren, waarna het einde met een 31 overwinning voor Nederland kwam. De volgende wedstrijd tusschen België en Frankrijk werd na een spannenden strijd door de Belgen met 32 gewonnen, nadat de rust nog met gelijken 11 stand was ingegaan. Voor België doelpuntten Blitz, Casteleyn en Isselee. voor Frankrijk Bermyn en Busch. De laatste wedstrijd was tevens de meest belangrijke van het tournooi. De Hongaren moesten het tegen hun grootste concur renten, de Duitschers. opnemen. Scheids rechter was de voorzitter van den K.N.Z.B., de heer Jan de Vries, die als een der beste, zoo niet de beste waterpolo-fluitist van het vasteland wordt beschouwd. Onze land genoot had een uitermate zware taak, wel ke hij echter, ook door de sportieve hou ding van het Hongaarsche publiek, op zeer goede wijze volbracht. De Hongaren bleken ook nu weer de beste spelers der wereld te zijn. In een snellen, maar zeer forschen wedstrijd, won nen zij met 31. De Duitsche ploeg stelde zeker niet teleur, maar de Hongaren ble ken toch te sterk. Heden ls het een rustdag. De stand van het tournooi ls als volgt: gsp.' gew. gel. verl. pnt. 1. Hongarije 2 2 - - 111 2. België 1 1 - 65 3. Duitschland 2 1 - 1 44 4. Nederland tDOl - 1 39 ,5. Oostenrijk 2 - 1 1 46 6. Frankrijk 2 - - 2 36 voorbereid dan de Zwitsers en hadden bo vendien last van de gladde banen. Van Swol heeft een uitstekenden wed strijd tegen Pfaff gespeeld (vooral z'n ser vice was onweerstaanbaar!) maar Karsten was er tegen Maneff totaal uit en verloor in drie sets. Zeer spannend was de partij tusschen Heynen en Röthlisberger, welke vijf sets duurde. In de vijfde set leidde de Zwitser met 50, doch Heynen speelde rustig verder, had totaal geen hinder van zenuwen, overwon vijf matchpoints van den Zwitser en won de set en daarmede de match met 75. Hughan begon uitstekend tegen Ellmer, maar na de eerste set was hij tegen het scherper plaatsen van den Zwitser niet opgewassen. Het tweede dubbelspel moest bij den stand 52 voor de Zwltsersche combina tie worden afgebroken in verband met den regen. De uitslagen van den eersten dag waren: Enkelspel: J. Spitzer (Z.) sl. Lijsen N.) 6—2, 6—2, 6—4; R. Spitzer <Z.) sl. Ketjen (N.) 6—1, 5—7, 9—7, 6—3; Van Swol <N.) sl. Pfaff (Z.) 6—1, 7—5, 6—4; Hevnen (N.) sl. Röthlisberger (Z.) 6—1. 3—6, 3—6, 9—7, 7—5: Maneff (Z.) sl. Karsten (N.) 6—2, 6—2, 62: Ellmer (Z.) sl. Hughan (N.) 46, 6—2, 6—2. 6—1. Dubbelspel: Pfaff en Ruchstuhl 'Z.) sl. Lijsen en Ketjen (N.) 6—0. 2—6. 6—3, 4—6. 6—4; Maneff en Steiner (Z.)—Karsten en Heynen IN.) 5—2 gestaakt. Stand 5—2 voor Zwitserland. Eerst gistermorgen te 11 uur kon de wedstrijd worden voortgezet in verband met den regen. Besloten werd ..best of three" te spelen, doch later in den mid dag werden nog enkele partijen in den gewonen wedstrijdvorm gespeeld. Deze lan- denwedstrijd is een débacle geworden voor de Nederlandsche ploeg. De eindstand werd 13—4 voor de bewo ners van het land der bergen. Geen en kelspel kon door Nederland gewonnen wor den, zelfs Hughan en Van Swol werden oo regelmatige wijze geslagen, resp. door Maneff en Röthlisberger. Alleen de Da- vLscupdubbel HughanVan Swol kon voor twee punten zorgen. Deze ontmoeting heeft voldoende be wezen hoe zwak het tegenwoordige spelersmateriaal in de Nederlandsche tenniswereld is. Maar ook, welk een verschil van voorbereiding. De Neder landsche ploeg werd letterlijk en fi guurlijk bij elkaar geraapt, op het laatste moment. De uitslagen van den tweeden dag luid den: Pfaff sl. Heynen 6—3, 4—6, 6—4; Röth- lischberger sl. v. Swol 86, 64; J. Spit zer sl. Ketjen 64, 60; R. Spitzer sl. Lij sen 46, 61, 61; Maneff sl. Hughan 64, 63, 46, 60; Ellmer sl. Karsten 6—3. 6—4, 6—3. Dubbelspel: Hughan en v. Swol sl. Röth- lisch'oerger en J. Spitzer 63, 63; Ma neff en Steiner sl. Karsten en Heynen 61 62, 64; Röthlisberger en J. Spitzer sl. Karsten en Heynen 62, 62, 6—2; Van Swol en Hughan sl. Maneff en Steiner 6—8, 9—7, 7—5, 6—1. VOETBAL. Alphen te Enkhuizen. West Frisia IAlphen I 25. De hoogste twee elftallen van Alphen hebben te Enkhulzen een paar nuttige oefenwedstrijden gespeeld. Vooral de wed strijd van het eerste elftal was een open baring na den minder goeden wedstrijd te Utrecht tegen Voorwaarts. Alphen I speel de weer in haar oude opstelling, met dien verstande, dat v. Leeuwen de spilplaats in nam en de Witte de middenvoorplaats. Deze oude formatie kwam het geheel be slist ten goede. Het onderlinge verband was goed te noemen, terwijl de animo aan beide zijden er voor zorgde, dat het pu bliek een aantrekkelijken wedstrijd te zien kreeg. Zooals reeds gezegd speelde Alphen een zeer goeden wedstrijd waarbij de snel heid der beide vleugelspelers Vriesekoop en Bczemer opviel, terwijl tevens het uitste kende werk van keeper v. Vliet het ver melden waard ls. Over het verloop van den wedstrijd kun nen wij kort zijn. Vriesekoop opent voor Alphen de score als hij snel op een pass doorloopt en hard inschiet. Bezemer weet door een snelle spurt een terug gespeelden bal nog juist voor den West-Frisia doel man op te pikken en de bal verdwijnt an dermaal in het doel 02. Direct als na de pauze weer ls afgetrapt zet Alphen er een hoog. tempo in. Na fraai samenspel van Bezemer en Mulder geeft eerstgenoemde den bal door naar Vriese koop die den keeper weer te vlug af is. 0—3. Het is dan de Witte die uit een hoog voor doel geplaatsten voorzet het leder in eens opvangt en inschiet 04 Direct hier op weet Vriesekoop voor de derde maal het net te vinden door uit een corner van Be zemer ineens in te schieten 05. Uit een penalty wegens hands weet West-Frisia de eer te redden terwijl nog voor het einde uit een fraaien kopbal de stand op 2—5 wordt gebracht, waarmede tevens het ein de komt. West-Frisia IIAlphen II 22. Alphen II nam deel aan de nederlaag wedstrijden van West-Frisia II en heeft het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Een uitslag waarmede de Al- phenreserves wel tevreden kunnen zijn en die met de rust reeds verkregen was. Wel zeer fanatiek zaten de gastheeren op den bal, waardoor het spoedig 10 en 20 werd al was er aan het laatste doel punt wel een hands-luchje. Alphen II pak te toen ook de zaken wat stugger aan met als gevole, dat het spoedig Windhorst was die tegenscoorde 21. Ongeveer 10 minu ten voor de rust wist de Greef uit een voor zet van Mulder handig te scoren 22. Na de hervatting ging het aanvankelijk gelijk op doch toen kwamen de gastheeren weer geducht opzetten. De Alphensche achter hoede wist echter van geen wijken en met onveranderden stand kwam het einde 22. UIIT NIEUVVVEEN. Door het ongunstig weder moesten ver schillende wedstrijden worden afgelast. De wedstrijd Nieuwveen I—Roda I ls gespeeld en gewonnen door Nieuwveen met 41. Rie Mastenbroek. Naar wij vernemen zal Rie Masten broek ingaande heden definitief als in- structrice verbonden worden aan de Gooische zweminrichting aan de Ka pelstraat te Hilversum. Volgens de In ternationale bepalingen wordt de Olym plsche kampioene door dit feit auto matisch op de beroepslijst geplaatst. Rie Mastenbroek was den laatsten tijd administratief werkzaam bij genoemde zweminrichting. Door dit feit behoefde zij haar amateurschap niet te verliezen. Nu zij echter officieel door de directie van de zweminrichting als instructrlce ls aange nomen en zij dus haar beroep er van maakt, is Rie Mastenbroek tot het profes sionalisme overgegaan. Vanzelfsprekend heeft de K.N.Z.B. hierover een beslissing te nemen, dooh naar wij uit de be- stuurskringen van dezen bond ver namen. zal Rie Mastenbroek, nu zij defi nitief het beroep van instructrice heeft aanvaard, ongetwijfeld niet meer als ama teur worden beschouwd. Daarmede heeft een zwemster met bij zondere capaciteiten afscheid van de zwemsport genomen. Het hoogtepunt van Rie Mastenbroek's carrière als zwemster werd gevormd door de Olympische Spelen te Berlijn, waar zij de 100 meter borst- crawl en de 400 M. borstcrawl won, terwijl zij verder deel uitmaakte van de Olympi sche kamploensploeg ln de estafette. Bo vendien was Rie Mastenbroek in het num mer 100 M. rugslag tweede. Rie Masten broek heeft ln den loop der laatste jaren verscheidene wereldrecords op haar naam gehad. WEDSTRIJD VOOR SAMENSTELLING ALPHENSCH ELFTAL. Ter voorbereiding van het Alphensche elftal dat op 31 Augustus as. tijdens de Oranjefeesten een voetbalwedstrijd zal spelen tegen Alphen 1 werd op het A.R.C.- terrein een wedstrijd gespeeld tusschen een tweetal elftallen uit de vereeniglngen A.R.C.; Alphia en de M.S.V. Het elftal met A aangeduid was ongetwijfeld het sterkste al zal zoo hier en daar dit elftal nog wel een weinig sterker gemaakt kunnen wor den. Met de rust had het A-elftal reeds een 41 voorsprong. Na de thee werd deze ver groot tot 10—1, waarbij enkele enorm har de treffers waren van W. Bergshoeff. L-D.W.S.FEYENOORD-COMB. 24. Hoewel de thuisclub het niet tot een overwinning kon brengen, kan worden ge zegd, dat de oranje-blauwen het sterke Feyenoord goed partij hebben gegeven. Technisch speelden de Rotterdammers aanmerkelijk beter, maar toch namen de Leidenaars de leiding toen v. Egmond na missen van de rocd-wltte verdediging on houdbaar scoorde. Nog voor de rust maakte Feyenoord uit een strafschop gelijk. In de tweede hèlfft ging de strijd gelijk op. Bij een Rotterdamschen aanval werkte een der Leidsche verdedigers den bal ln eigen doel, doch weinige oogenblikken later bracht v. Egmond de partijen weer op gelijken voet, 22. In het laatste gedeelte van den strijd was Feyenoord gevaarlijker en wist ln deze periode nog tweemaal te scoren. L.D.W.S. kreeg nog enkele mooie kan sen, maar kon er toch niet ln slagen ver andering in den stand te brengen. De leiding was als altijd bij den heer Aarsen ln uitstekende handen. zegd aan allen, die medegewerkt hebbe» om het terrein aan te leggen. Vervolgens ls er gesproken door den voorzitter van Hillinen, den heer Smit, den vertegenwoordiger van het eerste district van den K.N.V.B. en van de V.V. Bloemen- daal, den voorzitter van de supportersver. eenlging, die een vlag schonk, en door den voorzitter van de korfbalclub Patrimonium Bloemstukken zijn aangeboden door dé supporters, Hillinen, Sizo en Korfbalclub en vóór den aanvang van den wedstrijd door „Bloemendaal". dat speelde tegen het eerste elftal van Hillegom. Als te ongeveer halfdrie de wedstrijd een aanvang neemt, blijkt het nieuwe terrein uitstekend in orde te zijn. De regen blijft echter aanhouden en zuivere balcontrole Is uitgesloten. De partijen zijn goed tegen elkaar opgewassen. Toch is de aanval van Bloemendaal, waarin de ex-internationaal De Bock de gevaarlijke man is, iets ge vaarlijker. Na een kwartier neemt Bloe mendaal de leiding, maar nog voor de rust maakt Hillegom gelijk. Trots het slechte weer geven beide ploegen na rust wederom een enthusiasten strijd te zien en ls de wedstrijd ten volle het aanzien waard. Hil legom is dan iets sterker en valt gevaar- lijk aan. Bloemendaal weet echter de kansen te doen keeren en komt tegen het einde gevaarlijk opzetten Als de linksbui ten doorbreekt en prachtig voorzet, kopt De Bock schitterend in en bezorgt Bloe mendaal een 21 overwinning. Bakhuys mocht niet spelen! Telegrafisch verbod van den K. N. V. B. De talrijke bezoekers, die gistermiddag ondanks den regen naar de Kraal te Venlo waren gekomen om Bakhuys ln den vriend- schappelUken wedstrijd V.V.V. tegen den Zuidelijken eerste klasser PJS V. uit Eind hoven aan het werk te zien, zitn zeer te leurgesteld. Door 't V.V.V.-bestuur was aan den ingang van het terrein een kennis geving opgehangen, waarin vermeld stond, dat het bestuur der vereeniglng telegrafisch bericht van den K.N.V.B. had ontvangen, dat Bakhuys. hangende het onderzoek ln de kwestie met de Fransche profclub, niet mocht worden opgesteld aldus de Crt, Honderden belangstellenden, die gekomen waren om Bakhuys te zien soelen. ver drongen zich aan den ingang van het ter rein, om te overleggen of zl.1 thans wel naar binnen zouden gaan Velen keerden teleurgesteld huiswaarts: ongeveer 1500 be zoekers woonden den wedstrijd bij. V.V.V. stelde een invaller voor Bakhuys op, terwijl P.S.V., waarvan de achterhoede compleet nas. met enkele nieuwe krachten ln het veld verscheen. Nadat de rust met blanken stand was ingegaan scoorde de thuisclub het eerste doelpunt, waarop de gasten even later den gelijkmaker scoorden. Met deren stand kwam het einde. En de Venioërs vragen zich af. met hoe veel hun clulj wel gewonnen zou hebbffi van de Zuidelijke kampioensclub. mdlet Bakhuys meegespeeld zou hebben. Opening nieuw veld van „Hillegom". Een gelijk spel tegen Bloemendaal. De voetbalvereenlging Hillegom heeft gistermiddag haar nieuwe veld aan de Weerestelnstraat ln gebruik genomen. Het oude terrein aan de Molenlaan is verlaten, omdat het niet voldeed. Het nieuwe is ge naamd „Sportpark Weerestein" en werd dezen zomer door de supporters geëgali seerd en afgerasterd. Twee elftallen kun nen er tegelijk spelen en bovendien kun nen er andere sporten, b.v. korfbal, be oefend worden. Het zeer ongunstige weer had invloed op de belangstelling. Toen de voorzitter, de heer F. de Groot, de aanwezigen welkom heette, stonden een paar honderd men- schen op het veld, dat met vlaggen was versierd. De burgemeester was verhinderd, waarom wethouder Klaver het woord voerde, veel succes toewenschte en het terrein met het doorknippen van een lint voor geopend verklaarde. Het Wilhelmus ls toen ge speeld door de Hillegomsche Harmonie- Kapel, die later nog een eere-ronde over hel veld maakte. Na de openingsrede heeft de voorzitter lets van het verleden verteld en dank ge QUICK BOYS—BADGASTEN XI 9—2. Met invallers voor Bol, de Wilt en vu Rijn speelde Quick Boys Zaterdagavond tegen een elftal, samengesteld uit te Kat wijk vertoevende voetballers, welke wed strijd met niet minder dan 92 door de Katwijkers gewonnen werd Vrij spoedig na het begin opende v 1 Plas de score, dra gevolgd door een doel punt van de Jong. Uit een corner wisten de gasten tegen te scoren, 21, doch me! de rust had Quick Boys de score opge voerd tot 31. Na de thee was Quick Boys over alle linies verre de meerdere, en hoewel de gasten hun uiterste best deden, voerden de gastheeren regelmatig de score op. Zesmaal wist Quick Boys na de rust nog te scoren, waarin vooral G. plulm- graaff een groot aandeel had, terwijl de geesten hiertegenover slechts één doelpunt stelden, zoodat met 92 het einde aanbrak van dezen ln den besten verstandhouding gespeelden wedstrijd. De leiding was goed. BOSK. BOYS—WADDINXVEEN. Zaterdagavond speelde het 1ste elftal van Bosk. Boys thuis tegen Waddlnxveen l Deze wedstrijd, die een spannend verloop had, temeer daar het ging om den 3den prijs, werd door de Boys gewonnen rrftt strafschoppen. De uitslag was 11. WEDSTRIJDEN A.Z.L. Morgenavond om 7 uur speelt A.ZL. I thuis tegen A.Z.L.-veteranen en oud-leden De wedstrijd A.Z.L. H—L.D.T.S. in ein digde in een geflatteerde 71 overwinning voor A.Z.L. II. ZATERDAGMIDDAGTOURNOOI L.O.V. Zaterdagmiddag speelde op het L.O.V.- terrein voor den Zomerlust-beker het PA- elftal tegen L.V.V. Rust 1—0 voor de PA.- ploeg. Eindstand 11. Door strafschoppen wist L.V.V. te winnen. Scheidsrechter Scheffers leidde goed. L.O.V. kwam met een zwak elftal tegen P.C.L. uit, zoodat laatstgenoemde geen moeite had om te winnen en wel niet 101. Scheidsrechter Lelie leidde tot Ieders genoegen. OM DEN Z-H.B.-BEKER. Hedenavond speelt op het L.O.V.-terreln L.S.V. II tegen E.L.K.R G. SPORTCLUB „C. G. W.". Door C. G, W. wordn deze week de vol gende wedstrijden gespeeld: hedenavond 7 uur; Fides Pacta—C. G. W. comb. Mor genavond 7 uur, Morschkwartler—C. G. il. Beide wedstrijden vinden plaats °p terrein van Fides Pacta aan den Morschweg (Driesprong) Woensdag te uur speelt op het gcmecniei ?rrein C 0 I tegen het elftal van P. C. cn L. V ril'j a.s. te 7 uur spelen de C. G. W. vrtd'Y tegen Ons Clubje veteranen op het terre van Ons Clubje te Leiderdorp, -

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10