BINNENLAND 78ste jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag II Augusfus 1937 Derde Blad No. 2373$ Gouden echtpaar te Voorschoten GEMENGD NIEUWS Een dagje uit op de fiets? Steun aan de „Zeeland". AJgemeene instemming met het streven der Regeering. „Niel te verstrekken uit het Verkeersfonds". Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de wetsontwerpen tot wijziging dl verhooging van de begrooting van ult- uve.n van het verkeersfonds voor het ilenstjaar 1937 (deelneming ln preferent apltaal der N.V. Stoomvaartmaatschappij Zeeland; bevordering van vernieuwing van de vjoot) wordt het volgende ontleend: Algemeen juichte men het streven van de Regeering toe om de N.V. Stoomvaart maatschappij Zeeland door middel van gel- ielijken steun in staat te stellen haar iloot te moderniseeren. Men erkende, dat bierdoor een landsbelang tevens een loornaam Zeeuwsch belang wordt ge ilend, Inderdaad, heeft deze maatschappij vel eenlge aanspraak op steun van het rjjk, gezien de omstandigheid, dat zij ge torende den wereldoorlog op uitdrukkelijk rerlangen van de Regeering zoolang moge lijk haar dienst op Engeland Is blijven vol- louden, wat haar op belangrijke verliezen san schepen en geld te staan kwam. Van verschillende zijden sprak men de itellige hoop uit, dat de nieuwe schepen a Nederland zullen worden gebouwd, in- llen althans de kasten daardoor niet be- angrljk hooger zullen worden dan bij be itelling in het buitenland. Vond het bieden van steun aan de „Zee- snd" dus algemeen waardeering, bijna ■ven algemeen achtte men het onjuist, lien steun ten laste van het verkeersfonds t brengen. De thans voorgestelde maatregel zou het nslaan van een nieuwe richting beteeke- waarin zeer vele leden niet zouden tillen meegaan. Iedere nieuwe last op dit onds toch zal tot gevolg hebben, dat min- ier voortvarend aan de outillage van het terkeer wordt gewerkt en dat de vermin- kring van de te zware lasten, die op het regverkeer drukken, naar een verder ver- khiet wordt opgeschoven. In dit verband wezen eenige leden er op. dat hier eens te meer blijkt, dat steeds meer misbruik van bestem mingsheffingen wordt gemaakt. Het werkloosheidssnbsidiefonds en het ver keersfonds, zijn daarvan sprekende voorbeelden. Op grond van deze beschouwingen gaven Tt leden in overweging het ontwerp ln trekken en het ten spoedigste te ver gen door een voorstel tot financiering indere wijze, zonder dat dit aanleiding geven tot vertraging. 'alge andere leden, evenzeer tegenstan- van het denkbeeld om voor dit doel het verkeersfonds te putten, vreesden, het indienen van een nieuw ontwerp a wet ter vervanging van het eerste tot snenlijke vertraging zou leiden. Daarom "en zij zich ditmaal neerleggen bij een van financiering, die zij ln beginsel rkeerd achtten. Sommige leden betreurden, dat de Re- ng in de jaren van groote Inzinking Se zeescheepvaart niet in ruimere mate bouw van nieuwe zeeschepen heeft be- derd. Thans blijkt eens te meer hoe ig en noodig dit was en hoe op deze 'e de werkloosheid in een tijd van lage Jwkosten had kunnen zijn bestreden. Andere leden meenden daarentegen dat "t in de laatste jaren aan steun voor de (scheepvaart niet heeft ontbroken. Eenige leden vestigden er de aandacht i dat de „Zeeland" deel uitmaakt van n grooter concern. Zij wenschten te ver en, welke waarborgen zijn verkregen, t de hulp aan de „Zeeland" niet ten "de zal komen aan andere belangen van concern en in hoeverre de Regeering de exploitatie invloed heeft. Gevraagd werd of de positie van den re- ringscommissaris bij de „Zeeland" na nnemlng van dit wetsontwerp, eenlge «ging zal ondergaan. Eenlge leden be- eitten versterking van den invloed der "eering op de samenstelling der directie ede toekenning van ruime bevoegdhe- s aan den regeerlngscommissaris. haar enkele leden meenden te weten, 'en de nieuwe dagbooten een maximum "lheid van 22 knoopen kunnen ontwik- len. terwijl de in de vaart zijnde oude ""htbooten maximaal 21 knoopen loopen. taagd werd, of dit juist ls en, zoo ja, Se snelheid van de nieuwe booten dan el voldoende groot is, mede met het oog de concurrentie met het luchtverkeer met de gemoderniseerde vloten van de tende- en Hoek van Holland-lijnen. IïACTNTHEN voor de padvinders. Aardige gedachte van het Centraal Bloemboilen-Comité te Haarlem. Gsor het Centraal Bloembollen-Comité Haarlem, is aan de deelnemers van de 'reldjamboree een pakketje hyacinthen welkt. Op den loatsten dag der Jam- ec worden de daarvoor speciaal ver- dlgde doosjes, bevattende een roode, witte en een blauwe hyacinth, over de tempen verdeeld en onder de padvln- m gedistribueerd. In de doosjes, bevinden behalve de hyaclnthenbollen een ln Eransch, Duitsch en Engelsch gestelde Iksaan wij zing voor hyacinthen op gla ss 'n circulaire, waarin den padvinders 'Jteagd wordt, te berichten, hoe hun be- teüifen met de bollen zijn. deze wijze wordt dit specifiek Neder- Ssche product over de geheele wereld jfeid. Den volgenden winter zullen, als miering aan de Jamboree, in vele huts- iiJt over Hen geheelen wereld de Hol- zjme hyacinthen in de kleuren van de "landsche vlag staan bloeien. De order der Holland- Amerika-lijn. Een commentaar der maatschappij. De HollandAmerika Lijn verzoekt ons opneming van het volgende; Hangende de beantwoording door de Re geering van de vragen, die het Tweede- Kamerlid, den heer Van den Tempel, tot de regeering had gericht aangaande onze bestelling van twee motorvrachtschepen bij een Deensche werf, hebben wij ons van elk commentaar op de uitingen, die over deze aangelegenheid ln de pers zijn verschenen, onthouden. Nu de Regeering heeft geantwoord, zij het ons vergund ter aanvulling en verdui delijking het volgende te vermelden. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart is van meet af aan op de hoogte geweest van onze onderhandelingen om gezien de bouwprijzen en voorwaarden hier te lande gezamenlijk met een andere Nederlandsche reederij vier gelijksoortige vrachtschepen in Duitschland te doen bou wen. Het aantal moest door gebrek aan passende hellingen worden teruggebracht tot twee resp. éen. terwijl de onderhande lingen tenslotte zijn mislukt doordien het „Political Non-Delivery" risico niet te ver zekeren was. Het departement was even eens er van op de hoogte, dat na deze mis lukking de vroegere onderhandelingen met de Deensche werf zijn hervat. Nooit is van eenig bezwaar van de zijde der Regeering gebleken, hetgeen trouwens geen oogenblfk is verwacht, gezien de vele orders voor nieuwbouw in den laatstentijd door verschillende groote Nederlandsche reederijen met medeweten en zelfs ten deele met medewerking van de Nederland sche Regeering in 't buitenland geplaatst. Tenslotte nog een verduidelijkende op merking ten aanzien van den bouw van het ss. „Nieuw Amsterdam". Het blijkt bij voortduring, dat hierover bij het Neder landsche publiek een misverstand bestaat. De steun der Regeering voor den bouw van dit schip is niet anders dan steun aan de betrokken Nederlandsche werven. De H.A. L. heeft harerzijds om bouw ln Nederland mogelijk te maken, een drie a vier ton hoogeren prijs aanvaard dan de aanbieding voor bouw van hetzelfde schip in Noord- Ierlamd, met financiering door de Neder landsche Regeering op denzelfden voet en tegen dezelfde rente als door de Engelsche bankiers dier werf aangeboden. Vanzelfsprekend geniet de Nederland sche industrie bij ons voorkeur, doch ons bedrijf is nu eenmaal niet van dien aard, dat wij ons kunnen veroorloven concurren tie geheel uit te schakelen. Het internationale padvinderscongres. Receptie van de Nederlandsche Regeering. In het Kurhaus te Scheveningen heeft gisteravond de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, namens de Nederlandsche regeering de deelnemers aan de Internationale Con. ferentie van de Padvindersbeweging ontvangen, op welke receptie bijna alle congressisten tegenwoordig waren. Namens de regeering waren aanwezig de minister van Waterstaat mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren. prof van Poelje, directeur- generaal van Onderwijs. G. R Lobatto, referendaris van het kabinet van den mi nister. G. Plppel en mr. A. J. L. van Beeck Calkoen administrateurs bij het departe ment van Onderwijs en A. F. Hoytema, re- geerlngsgedelegeerde op de Jamboree. Na mens het gemeentebestuur van 's Graven- hage de burgemeester mr. S. J. R de Monchy en de wethouders ir. Vrijenhoek, ir. L, J. M Feber en J. R. Snoeck Henkemans. Ook waren zeer velen uit de padvinders- beweging aanwezig en onder hen waren lord en lady Baden Powell, Z K H. Prins Gustaaf Adolf van Zweden, hoofdverkenner Staatsraad J. J Rambonnet. generaal H. Behrens A. Oosterlee. secretaris en A. H. van Leeuwen, penningmeester van de N.P.V en voorts waren alle in Nederland vertoevende leden van het internationale bureau en de geheele Nederlandsche dele gatie tegenwoordig Ook merkten wij nog op den burgemees ter van Bloemendaal, jhr. mr C. J A den Tex, luit.-kolonel E. E. Kools. intendant voor de voeding op de Jamboree, mevrouw E. van den Bosch-de Jong. voorzitster van het Nederlandsche Padvindstersgllde. C. T R. baron Krayenhoff. voorzitter van de A.N.V.V. kolonel Diemont, jhj mr. W. C. Six. chef van het kabinet van den burge meester. dr. Ivan Krno. gezant van Tsjecho- Slowakiie en den heer Ribiro Couto. zaak gelastigde van Brazilië. Geruimen tijd bleven de genoodigden bijeen om onder gebruik van het vele. dat de buffetten boden, op geanimeerde wijze van gedachten te wisselen. DANSLEERAREN BIJEEN. Naar een nationale danscompetitie? Gistermiddag is te Arnhem onder voor zitterschap van den' heer A. W. van Eek het congres van het Nederlandsch College van Dansleeraren begonnen. De vergadering besloot met 18—9 stem men tot het instellen van een commissie, die zal bestudeeren de mogelijkheid van het instellen van een nationale danscompetitie. Tot leden van deze commissie werden be noemd de heeren Beyer te Heerlen. G. Bodewitz te Winschoten en A. W. van Eek te Arnhem. Daarna werd een begin gemaakt met het in studie nemen van verschillende typen van nieuwe dansen, waarbij de heer Van Eek en mej. A. C. van Nesch demonstraties gaven. Hbld. Diefstal uit postauto. Rotterdamsche politie arresteert twee chauffeurs. Nog f. 6000 vermist. Verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal van 'n geldsbedrag van zesduizend gulden, op 1 October j.l. uit een postauto, staande op het handelsterrein aan de Rose- straat te Rotterdam, gepleegd, zijn thans twee mannen gearresteerd, belden chauf feur aldaar De politie had reeds eerder de hand weten te leggen op den dader, een heler en een medeplichtige. Het geld is echter nooit gevonden. De kans, dat het terecht komt. is door de aanhouding van de twee chauffeurs, die het geld na den diefstal een eind weegs hebben vervoerd, vergroot. GROOTE BRAND TE MOERGESTEL (N.B.) Villa „Zonnewende" afgebrand. In den afgeloopen nacht te ongeveer wee uur ontdekte een passeerend automo bilist dat er brand was uitgebroken in de villa van den heer F. A. L. van den Bergh, groot-industrieel te Moergestel. Inmiddels was ook de dochter des-huizes door 't vuur gealarmeerd en met eigen middelen trachte men dit te blusschen. doch tevergeefs, zoodat men de brandweer uit Tilburg op riep. welke spoedig met groot materiaal verscheen en met drie motorwagens en ze ven spuiten het vuur aantastte. De brand woedde echter zoo snel voort, dat binnen korten tijd het rieten dak van de villa, dat een gretig voedsel aan de vlammen bood, in lichte laaie stond en deze zich ook me dedeelden aan de eerste verdieping, welke zoo goed als geheel uitbrandde, waarbij ook het meubilair voor het grootste ge deelte in de vlammen opging. Met groote energie werkte de brandweer om verdere uitbreiding te voorkomen en te gen zes uur in den ochtend was men het vernielend element in zoover da baas ge worden, dat verder gevaar niet te duchten viel en de beneden gelegen vertrekken konden worden behouden, al leden deze vanzelfsprekend veel waterschade. De oor zaak van den brand is vermoedelijk kort sluiting in de electrische centrale van het gebouw, dat tot de mooiste en meest be kende van de omgeving behoorde en thans in een ruïne herschapen is. JONGEN ONDER AUTOBUS. Doodclijk ongeval te Rotterdam. Gistermiddag is in de Middellandstraat te Rotterdam ter hoogte van de Claes de Vrieselaan een ernstii verkeersongeval ge beurd. waarvan de 6-iarige F. de Haan. wonende ln de Jan Porcellisstraat het slachtoffer ls geworden. Het knaapje, dat vergezeld was van zijn zusje, wilde tusschen twee trams oversteken juist op het moment dat er een autobus, bestuurd door G. A. van O. uit Weesp, naderde. Het meisje bleef staan, maar het knaapje liep door. waarop het door de autobus werd gegrepen Het rechtervoorwiel ging den longen over het hoofd, waardoor hij op slag is gedood. VROUW DOOR DUIZELING BEVANGEN. Tegen rijdende auto gevallen. Gisteravond te ruim kwart over zeven werd een 65-jarige vrouw, die op den Overtoom te Amsterdam bij de schutsluis op een vluchtheuvel een tram afwachtte, door een duizeling bevangen. Zij viel en kwam dientengevolge in botsing met een juist passeerende auto. De gevolgen waren zeer ernstig. De klap, die zij van den wagen had opgeloopen, was dermate aangekomen, dat zij een schedelbasisfractuur opliep. Een ambulance-auto heeft het slachtoffer naar het Wilhelminagastbuis vervoerd. DE GRONDWETSHERZIENING. De openbare beraadslaging in de Tweede Kamer genoegzaam voorbereid. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer voor de wetsontwerpen tot verandering in de Grondwet is, na kennis genomen te hebben van de memorie van antwoord op het voorloopige verslag over deze wetsontwerpen, van oordeel, dat door deze gewisselde schrifturen de openbare beraadslaging over de voorsteller, genoeg zaam is voorbereid. DE VRIJE ZATERDAGMIDDAG. Het Tweede Kamerlid mevr. Bakker— Nort, heeft aan den minister van blnnen- landsche zaken de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat bij het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telelonie het voor nemen bestaat binnenkort voor de arbeids contractanten den vrijen Zaterdagmiddag, die onlangs ook voor dit deel van het per soneel ls ingevoerd, weer in te trekken? Indien dit zoo ls, zou de minister dan de reden daarvoor willen meedeelen? VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K B zijn met ingang van 1 Aug da.v. voor den tijd van vijf jaren benoemd tot buitengewoon lid van den Octroolraad de heeren: prof dr. H. B. Dorgelo te Delft; prof. dr. ir H. Gelissen te Maastricht; dr. H. b. Holsboer. directeur van de Hoogere Textielschool te Enschede: prof. ir. A. J. ter Linden te Delft; prof. Ir. C. L. van Nes te s Gravenhageprof dr. L. S. Ornstein te Utrecht: prof ir. E. C von Pritzelwitz v. d Horst te Wassenaar: prof dr. C Zwik- ker te Delft; prof. dr J. J. L. Zwikker 'e Leiden. - De gewone audiëntie van den minis ter van justitie zal Vrijdag 13 Augustus en die van den minister van financiën de ge heele maand Augustus niet plaats hebben. Het incident tusschen de Bloemendaalsche politie en de Koloniale Reserve. De Bloemendaalsche commissaris van politie, de heer H. Hiemstra, geeft over het vermelde incident met een officier van de Koloniale Reserve tijdens een wandel- marsch volgens 't Hbl. de volgende lezing: Toen het verzoek van den Wandelsport bond inkwam om toestemming te verleenen voor de 30 K.M. wandeling door de ge meente naar de Jamboree, waren daar aan vankelijk ernstige bezwaren tegen omdat Op Zondag een zeer druk verkeer werd ver wacht. Na een bespreking met de wandel- commissie. besloot de burgemeester de toe stemming te verleenen, onder de volgende voorwaarden 1. Zooveel mogelijk blijven loopen op de voetpaden, indien die aanwezig zijn. 2. Niet met vieren loopen maar met drieën 3. De bevelen van de plaatselijke politie stipt opvolgen. Deze voorwaarden werden aanvaard. Zl] werden ook schriftelijk medegedeeld aan dc leiding van den Jamboree-wandel tocht en deze heeft ze weer doorgegeven aan de deelnemers. De 55 man onder leiding van luit. Van den Heuvel gingen in de eerste plaats al niet over het Brouwersvaartpad, maar langs den Zijlweg; de politie liet dit echter oogluikend toe. Maar op den hoek van 't Zandvoorlerpark en Korte Zijlweg stond een hoofdagent van de Bloemendaal sche politie, die, toen de troép tegen de aanvaarde voorwaarden in, met vieren bleek te loopen, den commandant daarop wees en hem verzocht de formatie van drieën in te nemen. De luitenant antwoordde, dat hij dit niet deed en dat zijn formatie met vieren was. De hoofdagent liet den troep daarop doorgaan, omdat hij nog een gedeelte over Haarlemsch gebied moest loopen. Op het voetpad dat voorbij de Rampenlaan weer naar Bloemendaal voert, bleek toen de troep met tweeën te loopen. De hoofd agent die dit zag, verzocht den luitenant aldus te blijven loopen, dan zou daardoor het verkeer weinig last ondervinden. Maar luitenant Van den Heuvel antwoordde nog eens met de politie niets te maken te heb ben en commandeerde onmiddellijk: met vieren. De hoofdagent riep daarop: halt, waar op de luitenant antwoordde met: voor waarts. Daardoor kwam de hoofdagent tusschen de troep staan. Een enkele meters verder staande agent, die dit zag. kwam hierop toeloopen en onder het loopen maakte hij den knoop van zijn revolver- tasch los. Hierop riep de luitenant: „Als je schiet sla ik je de hersens in." De hoofdagent maakte toen de opmer king tot den luitenant: „Ik begrijp niet. dat u het burgerlijk gezag in het publiek zoo neerhaalt". De politieman verzocht den luitenant nu nog eens, op het voetpad te blijven loopen, maar de officier weigerde dit opnieuw. De hoofdagent van politie vervoegde zich toen bij den leider van de wandelcommis sie, die den luitenant het verzoek liet over brengen om te doen, wat de politie zei. Doch luitenant Van den Heuvel bleef dit weigeren. Het ls voor een goed begrip nog noodig te weten, voegde de commissaris van po litie hieraan toe, dat het niet een militaire troep betrof, in marschformatie, maar een troepje militaire wandelaars. Dat de politie het er verder maar bij ge lalen heeft al is natuurlijk proces-ver- baal tegen luitenant Van den Heuvel opge maakt wegens het niet opvolgen van de bevelen der politie en het in gevaar bren gen van de veiligheid van het verkeer is geschied, aldus de commissaris, omdat Zij het voor het militaire en burgerlijke gezag in het algemeen zeer ongewenscht achtte om het te laten aankomen op een gevecht tusschen politie en militairen. En dit zou, bij doorzetten ook van de zijde van oe politie, het geval zijn geweest. DIEFSTAL VAN f.1800. Inbraak in lingeriezaak te Rotterdam. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben onbekenden zich toegang weten te verschaffen tot het .Xingeriehuis" aan de Hoogstraat te Rotterdam. Uit de brandkast welke ln het kantoor stond, ls een bedrag van ongeveer f. 1800 in bankbiljetten van f. 10 en f. 25 gestolen. De ongewenschte gasten hebben aan den steigerkant een deur geforceerd, waardoor zij in het fietsenhok kwamen. Via dit hok Dan Purol meenemen! Dit voorkomt, ver zacht en geneest doorzitten en zonnebrand. Doos 30 ct. 5782 (Ingez. Med.) konden zij in den kelder komen en langs de keldertrap kwamen zij in den winkel. Daar is in een afzonderlijk gedeelte het kantoortje ondergebracht, waar de brand kast staat. De inbrekers hebben hier rustig het slot uit de brandkast geboord en het geldkistje, dat zil er in aantroffen, open gebroken. Met medeneming van den inhoud ongeveer f. 1800. zijn de dieven langs den zelfden weg weer verdwenen. Tot dusver ontbreekt elk spoor. vrachtrijder gedood. Paard trapte hem de borstkas in. Gistermorgen is op de Dubbele Buurt te Hoorn een ernstig ongeluk gebeurd in den stal van den heer Kwantes De ongeveer zestigjarige vrachtrijder C Berkhout uit Ooster-Blokker had zijn paard in boven- genoemden stal gebracht en moest bij het verlaten van den stal langs twee paarden, die naast den uitgang waren vastgebonden. Zonder dat iemand er iets van merkte, heeft een der paarden den heer Berkhout tegen de borst getrapt, waardoor zijn borstkas geheel werd inge drukt. De heer Berkhout was evenwel nog in staat zich naar buiten te sleepen. waar hij door voorbijgangers werd opgemerkt. De terstond gewaarschuwde geneesheer kon echter slechts den dood constateeren. BEKNELD TUSSCHEN WAGON EN KRAAN. De 22-jarige C. G. Vuyk uit de Veldstraat te Rotterdam is op het terrein van dé Scheepswerf van Piet Smit bekneld ge raakt tusschen een wagon en een kraan. Met inwendige kneuzingen is de man per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over- gebraoht. waar hij in ernstigen toestand ia opgenomen. NEDERLANDSCHE AUTO IN OOSTENRIJK VERONGELUKT. Eén inzittende zwaar gewond. Nabij Mittersil (Oostenrijk) is een auto, waarin behalve de heer F. A. Luyben uit Helmond nog drie andere personen, even eens uit deze plaats afkomstig, zaten, in een onoverzichtelijke bocht door het rijden met te groote snelheid tegen een pilaar gereden, tengevolge waarvan de auto om sloeg. Een der inzittenden, die een gecom pliceerde bekkenbreuk had opgeloopen. is naar het ziekenhuis te Sehwarzach ver voerd De drie andere inzittenden werden slechts licht gewond. De auto werd zwaar beschadigd. BUITENLANDSCH GEMENGD. BRITSCHE POOLEXPEDITIE 'TERUGGEKEERD. Na afwezigheid van drie jaar is de Brit- sche expeditie, welke in het Zuidpoolge bied heeft gewerkt en in het bijzonder Grahamland heeft onderzocht, te Ports mouth teruggekeerd. Omtrent de resultaten van de expeditie wordt o.m. medegedeeld, dat vastgesteld is, dat Grahamland niet, zooals tot nu toe werd verondersteld een eilandengroep ls. doch een schiereiland van het vasteland van de Zuidpool. Verder werd geconsta teerd, dat de zuidelijkste uitlooper van het Zuld-Amerikaansche Andesgebergte tot in Grahamland reikt. HET DRIJVENDE POOLSTATION. Het drijvende Poolstation heeft mede gedeeld. dat het zich gisteren bevond op 87 graden 45 minuten Noorderbreedte en 3 graden Westerlengte. Wat betreft het afdrijven van de schots heeft Dzerdzeyevskl. de leider van den meteorologischen dienst der centrale ad ministratie van den noordelijken zeeweg verklaard, dat de schots in 80 dagen 420 kilometer lijn heeft afgelegd. zy bevindt zich in rechte lijn op 250 kilometer af stand van de Pool. In de eerste maand heeft de schots zich 135 kilometer ver plaatst. in de tweede 80 en in de laatste 21 dagen 35 kilometer Hieruit blijkt een vermindering van de bewegingssnelheid van de schots. Foto Van Vliet. Morgen zyn de heer D. M. de Bruijn en mej. Joh. G. de BruynRijnhout, wonende aan de Bloklaan 11 te Voorschoten 50 jaar in den echt verbonden. Hun huwelijk werd te Werkhoven (Utrecht) ingezegend; 8 kinderen, 29 kleinkinderen en 2 achter kleinkinderen verheugen zich op het voor uitzicht van dezen feestdag en hopen den gouden Jubilarissen, die resp. 75 en 73 Jaar zijn, een aangenamen dag te bezorgen. Beiden hebben gedurende hun huwelijk hard moeten werken om het dagelij ksch brood te verdienen, maar thans gaat het niet meer en ook bij de kinderen weet men wat zorgen zijn, zoodat men vader en moeder helaas geen onbezorgden ouden dag kan geven.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9