Onze industrie staat er beter voor AKKERTJES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BN Woensdag 11 Augustus l??7 ILc THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL Indische padvinders op Het Loo Jaarverslag Verbond van Nederl. Werkgevers GROOTSCHE DINdEN WACHTEN U RECHTZAKEN Fraaie dansen uitgevoerd voor Koningin en Prinses. Bloemenhulde en foto-album aangeboden LN/T IN LITTEKEN FAILLISSEMENTEN 'n Treiterende Kiespijn... Bedrijfsleven snakt echter naar verlaging van belastingdruk. Het thans in druk verschenen uit voerige jaarverslag van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers consta teert, dat de depreciatie ongetwijfeld het concurrentievermogen van de in dustrie heeft vergroot, maar dat ver betering van den export binnen be scheiden proporties moest blijven door de vele beperkende regelingen. Na een tijdelijke overstelpende drukte is er thans een terugslag, omdat deze ople ving nog niet was gebaseerd op ver hoogde koopkracht. Toch staat de industrie er thans beter voor en heeft vaak volop werk tegen betere prijzen dan vroeger. Ook in NederLandsch-Indië, vooral op de buitengewesten, is plotseling een overstelpende vraag ontstaan, zij het ook niet steeds gepaard gaande met evenredige prijsverhoogingen. Ten aanzien van de staatsbemoeiing met het bedrijfsleven wordt opgemerkt, dat men gedurende de crisis veel over heidsinmenging heeft aanvaard om er ger te voorkomen. Van verschillende zijden wordt thans gepropageerd die staatsbemoeiing een blijvend karakter te geven, met gevolg ongewenschte ver starring, die nieuwen opbloei tegen houdt. Het verbond is eenigszins teleurgesteld over de resultaten van de op Initiatief van minister Colijn gehouden Oslo-besprekin gen, Omtrent uitbreiding van het handels verkeer waren de verwachtingen niet hoog gespannen en het resultaat acht het ver bond niet geheel bevredigend. Ten aanzien van de Scandinavische landen werd niets in de richting van opruiming van handels belemmeringen bereikt. De handel met Spanje verkeert thans jrootendeels ln een Impasse. Voor een re geling zal contact met de regeering van generaal Franco noodig zijn. Het verbond heelt er bij de regeering op aangedrongen in deze richting stappen te doen, waaraan blijkens een toegevoegde noot inmiddels gevolg zal worden gegeven. Voor en na de depreciatie heeft het ver taxi bij de regeering op verlaging van Baopolleheffingen, in het bijzonder op pnen, aangedrongen. Het feit dat deze Mingen voor het grootste deel worden gfbruikt voor den steun aan tuinbouw en ffldere bedrijfstakken, mag volgens het rerbond geen reden zijn, de noodzakelijke verlaging van crisislasten achterwege te laten. De voor dien overblijvenden land bouwsteun benoodigde gelden moeten dan ®aar uit de gewone middelen worden ge put. Tegen het voorontwerp landbouworde- alngswet heeft het verbond zijn bezwaren uitvoerig uiteengezet. Belastingdruk is te zwaar. In een bespreking van de rijksfinan ciën wordt er op gewezen, dat de op brengsten der belastingen de ramingen thans belangrijk overschrijden. Het Verbond zou het intusschen betreuren, indien zulks voor het nieuwe kabinet aanleiding zou zijn, toegepaste of voor genomen bezuinigingen weder onge daan te maken. Immers het bedrijfs leven snakt naar verlaging van be lastingdruk. In de eerste plaats geldt zulks den accijn. ren op bier en gedistilleerd. Voorts heeft «t Verbond bij den minister van Finan ciën aangedrongen op afschaffing van het registratierecht van 2'h °/o over het kapi- bij oprichting van naamlooze ven nootschappen, alsmede op verlichting van wlastingdruk voor de firma's door uitbrei ding van het aantal jaren, gedurende welke compensatie van verliezen met winsten hogelijk is, van twee op vijf jaren. Het verslag bespreekt vervolgens eenige lociale kwesties. Opnieuw wordt de aandacht gevestigd op Jtat onbevredigende feit, dat de werkloos heidsverzekering hier te lande practisch jhstgekoppeld Blijft aan de arbeiders-vak bonden. Omtrent het vraagstuk van den militai ren dienstplicht in verband met het verlies 'on arbeidsgelegenheid, merkt het verslag OP, dat werkelijk onvaderlandslievende werkgevers, die personeel ontslaan enkel cn alleen omdat het dienstplichtig Is, tot «hooge uitzonderingen behooren. Oe wijziging in de Grondwet, welke be dekking hebben op het openen van de mogelijkheid, om openbare lichamen voor «roep en bedrijf in te stellen, leiden tot de consequentie, dat de leiding van het be- wijfsleven zal worden gelegd ln hande? hes °nclernerners- en arbeidersraden, wat !SÏÏ. dh' aa" de ondernemingsgewijze 'toelening van productie en distributie _n einde zal komen. In dit verband wordt lens afding gemaakt van de wet betref- uervf verbindend- en onverbindend irwÜren van bepalingen van collectieve 0D^ldsovereenkomsten. Het verbond wijst oo gevaren, welke aan zoodanige maat- onvermijdelijk verbonden moeten geacht. tr!j.woerstanden die het bedrijlsleven be- fen.ï5en .om dij een dalende conjunctuur Productiekosten te verlagen, zijn ln den loop der jaren sterk toegenomen. De sociale verplichtingen vormen reeds een one lastisch deel van het productievermogen, terwijl in de afgeloopen periode van laag- conjuctuur wel gebleken is, dat de ln col lectieve arbeidsovereenkomsten neergeleg de loonen den weg der aanpassing moeilij ker volgden dan de andere loonen. Betoogd wordt, dat de krachten, die in het maat schappelijke leven werken, vele zijn en dat geen departement van algemeen bestuur in staat moet worden geacht om dit kunstig raderwerk te beheerschen. Rijtijdenwet afgekeurd. Het verslag is over de Rijtijdenwet slechts matig te spreken. Indien het wetsontwerp zich had bepaald tot de uitwerking van de alleszins juiste gedachte, dat paal en perk moest worden gesteld aan de ongevallen, welke ontstaan ten gevolge van overver moeidheid van autobestuurders, zou wel niemand daartegen redelijkerwijze bezwaar hebben kunnen maken. Samenkoppeling van dit onderwerp met een regeling ten behoeve van de arbeids bescherming van beroepschauffeurs en met een Indirecte regeling ten behoeve van een verkeerscoördlnatie, breidde de ;»\nvanke- lijke gedachte zoodanig uit, dat hiertegen ernstige critiek wordt geuit. Omtrent het voorontwerp tot wijziging van de industrieele ongevallenwet, spreekt het verslag de hoop uit, dat op het gebied van de industrieele ongevallenverzekering binnen afzientaren tijd ruim baan zal worden gemaakt voor het particulier lnltia. tief, ln georganiseerde samenwerking tus- schen werkgevers en arbeiders. Het verslag geeft voorts een uiteenzet ting van den gang van zaken met be trekking tot het sinds 1920 aanhangige ont- werp-Ziekenfondswet. Het acht het niet onwaarschijnlijk, dat het besluit van de Tweede Kamer om het wetsontwerp van de agenda af te voeren, aanleiding zal zijn, dat voorloopig aan den bestaanden toe stand niet meer zal worden getornd. De zelfstandigheid en de bewegingsvrijheid van de ondernemingsziekenfondsen zouden volgens het verslag door wetten, als het ontwerp-Ziekenfondswet bedoelt te zijn, te zeer in het gedrang komen. Ook thans weer wordt teleurstelling uit gesproken over het feit, dat de wet op de evenredige vrachtverdeeling in de binnen vaart nog steeds niet is opgeheven. Het verslag wijst op de conclusie van de commissie-De Vries, welke tot de onmid dellijke opheffing van deze wet had geadvi seerd. Een lichtzijde kan de ervaring, met deze wet opgedaan nog bevatten, n.I. dat de voorstanders van overheidsingrijpen ln het bedrijfsleven zich hieraan kunnen spiegelen. Wat het regeeringsbeleid betreft, vleit het verbond zich met dehoop, dat de steun, die aan vorige kablnetten-Colijn kon wor den gegeven, ook in den vervolge zal kun nen worden geboden. Wanneer de regee ring harerzijds door nauw contact met alle betrokkenen zelf naar een bevredigende oplossing van aan de orde komende proble men streeft, ls er een waarborg te meer verkregen, dat misverstanden worden voorkomen en constructieve arbeid wordt verricht. llNDEMAN van 1-14 Sept. IN EEN GROOTSCNE OMGEVING Reist naar Italië ter gelegenheid van het 20e eeuwfeest van AU0USTU8onder leldingvan het COMITÉ VOOR CULTUREELE BELANGEN NEDERLAND* ITALIË (Voorz. Z. E. oud •minister Prof. Gellssen) Rel8Som 2e kl. trein ƒ145.—3e kl. 107.— Vraagt Inlichtingen bij: REISBUREAU LINDEMAN BREESTRAAT 151 - TELEF. 604 Lid d.r N.d.rlondich. V.rMnlfllnfl yon R.Iibyr.oii* 5161 (Tngez. Med.) Van D. te K Beide door ons verstrekte adressen zijn juist, het eene is zijn parti culiere woning, het tweede zijn kantoor. Een jamboree was eertijds een bijeenkomst van Indiaansche stamhoofden. De „Nieuw Amsterdam" meet bruto 36.000 registerton en kan 1144 passagiers vervoeren. De be manning bestaat uit 705 koppen. De totale capaciteit bedraagt 24.000 P.K.; het is een dubbelschroef-turbineschip; de snelheid is 20'/i a 21 mijl bij een maximaal vermogen van 34.000 P.K. Vöor teekenlngen e.d. ge lieve u zich te wenden tot de Holland Amerika Lijn, Wilhelminakade, Rotterdam. J. A. te L. Aan oplossingen van tTijsvragen kunnen we u niet helpen. G. G. te H, Leiden. Alphen. Bodegra ven, Zwammerdam. Woerden. Utrecht, Ede, Arnhem. Totaal 113 K M. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het Kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstei^vonnissen ge wezen Wegens overtreding der motor- en rij - wielwet: H. E. te Rotterdam f. 15 subs. 10 d.; J. V. f. 15 subs. 10 d.. met toewijzing van de civiele vordering ad f. 24,90; J. S. te Huizen f. 25 subs. 15 d., met toewijzing van de civiele vordering ad f. 11,25; J. D. B. f. 2.50 subs. 2 d.; J E. v. A. te Den Haag, J. v. E. te Den Haag, G v. d. H„ G. O., T. A. J. H. te Boskoop, W. H. V. te Boae graven, G. de H. te Zwammerdam, C. W. v. d. H, te Rotterdam, allen f. 2.50 subs. 2 d.; C. W. v. d. H. te Rotterdam, J. M. v. E., J. M. v. E.. allen f. 3 subs. 3 d.; J. B. te Bodegraven 2-maal f.2 subs. 2-maal 2 d.; A. M. H. te 's-Hertogenbosch f.3 subs. 3 d.; P. v. A. te Koudekerk, f. 2 subs. 2 d.; T. O. te Katwijk aan Zee f 30 subs. 20 d.; J. v. D. f. 2 subs. 2 d.; N. A. E. te Den Haag f.5 subs. 5 d P. v D. te Bodegraven f.5 subs. 5 d.; C. A. J. K. te Delft f.10 subs. 10 d. en f.3 subs. 3 d.; L. A. v. d H., te Zoeterwoude, f. 15 subs. 10 d.; W. F. B. te 's-Gravenhage f.20 subs. 15 d.; W. v. W. te Warmond f. 15 subs. 10 d.; wegens overtr. der arbeidswet: C. v. d. B. te Hazerswoude f. 2.50 subs. 2 d.; wegens overtr. van de wegen- en voetpadenwet: B. P. B. te Ha zerswoude f. 2.50 subs. 2 d wegens over treding van de aigemeene verkeersverorde- ning Alphen a. d. Rijn: K v. D. f. 3 subs 3 d.; Th. v. E. f. 1 subs 1 d.; wegens overtr. van de Leerplichtwet: C. F. M. te Boskoop f. 10 subs. 10 d.; wegens overtr. van de alg. politieverordening Alphen a. d. Riin, L. B., zonder bekende woon- of verblijf plaats f.1 subs. 1 d.; wegens overtr. van de algem. politieverordening Koudekerk: W. H. B. te Rotterdam f.1 subs. 1 d we gens overtr. van de kieswet: C. R. te Wou- brugge f. 1 subs. 1 d.; J. v. V. te Wou- brugge f.1 subs 1 d wegens overtr. van de motor- en rllwielwet: A. v. d. W. terug aan ouders zonder straf; M. v. P. te Sche- veningen f. 5 subs. 5 d.; J. K. te Zeist, P. H. te Zeist. J. M. te Amsterdam. A. B. te Den Haag en J. P. te Benthuizen allen f. 5 subs. 6 d.; W. L. M. te Haarlem f. 15 subs. 10 d.; H. v. d. V. te Haarlem, J. W. T te 's-Gra venhage. ieder f.3 subs. 3 d.: W. F. te Lei den f.2.50 subs. 2 d.: A. V. te Reeuwijk f. 7.50 subs. 6 d.; J. G. te Bodegraven f.4 subs. 4 d.: A. S. f.2 subs. 2 d.: C. B f.1 subs. 1 d.; L P. v. E. te Oegstgeest f. 25 subs. 15 d.; P. M. de P. te Rotterdam, f.10 subs. 10 d.; H. de V. te Woerden f. 10 subs. 10 d.; wegens overtr. van de algem. politie verordening Alphen a. d. Rijn: C. van G. f. 0.50 subs. 1 week tuchthuisstraf; Th. v. F. f.5 subs. 5 d.; wegens overtr. van de win kelsluitingswet C. B. f. 1 subs. 1 week tucht huisstraf: wegens overtr. van de crlsiszui- velbesluitenJ v. G. f.5 subs. 4 d.; wegens overtr. van de algem. politieverordening NieuwkooD' C. H. en G. K. te Nieuwkooo f.2 subs. 2 d.; wegens overtr. van de A.R.D. op de spoorwegen: H. W. S. te Kruiningen f.1 subs. 1 d.; K. A. R. te Terneuzen f.1 subs. 1 d.; wegens overtr. van de algem. politieverordening Bodegraven: J W. L. te Den Haag, f. 5 subs. 5 d.: J. H. B. te Zwam merdam; G. M. H. en E. J. T. te Zwam merdam, allen f.2.50 subs 2 d.; wegens overtr. van art. 314 wetboek v. strafrecht: L. H. B. te Woubnigge f.3 subs. 3 d.; we gens overtr. van de leemlichtwetH. v. d. Z. te Boskoop, f. 3 subs. 3 d.; wegens over treding van art. 435 wetboek van strafr.: M. v. T. f. 15 subs. 10 d wegens overtr. van de woonwagenwet: D C. zonder vaste woon. en verblijfplaats f.2 subs. 2 dagen. 20. Ja, zonder dat de draak of de zeer groote reus hem deren konden, had Thijs nu toch den juisten weg naar Leo Llstlg's schuil plaats toe gevonden; en moedig, blij van zin, ging hij de donk're rotsgang in. Maar, hoewel hij 't bordje met „Pas op" veracht, begrijp je wel dat Thijs nog niet verwacht, dat hij zijn doel nu heeft bereikt, of dat het zoo gemakkelijk zal gaan als het wel lijkt Br overviel Thijs zelfs een huivering, toen hij die duist're gang in ging; hij hoorde hier niet één geluld en alles zag er onihsilspsl- lend uit ja, toen hij eens beter keek, vond hij zelfs dat het heel gevaarlijk leekuit led'ren donk'ren hoek of nis kan Leo Listig loeren, gereed om hem te pakken en hem vast te snoeren De dag van de Indische padvinders op Het Loo werd na de lunch voortgezet met demonstraties in het paleis, waarvoor rle zoogenaamde groote eetzaal was gekozen. Hier zou het door de Indische jongens ge- ensceneerde en op te voeren spel worden gegeven ten aanschouwe van Hare Majes teit. Voor de bijwoning waren door de Ko ningin eenige inwoners van Apeldoorn uitgenoodigd. Onder hen bevond zich ook de burgemeester van Apeldoorn met zijn echtgenoote. Te drie uur betrad de Koningin de groot te eetzaal en zette zich aan het hoofdeinde van de zaal. Hare Majesteit was vergezeld van Prinses Juliana, die tegen lunchtijd op Het Loo was aangekomen Aan het be nedeneinde hadden de padvinders zich ge schaard. Het personeel van het paleis had gelegenheid van de zij-uitgangen der zaal het spel te aanschouwen. De voorstelling begon echter niet met 't spel zelf. Alvorens dit een aanvang nam. traden drie padvinders naar voren, één van Oost-Indië, één van de West en één van Saba. die Hare Malesteit bloemen aanbo den, n.a. een schitterenden bloemenmand uitgevoerd in rood. wit en blauw. Onze Ko ningin was kennelijk zeer verheugd door deze bloemenhulde. Hierna gaven de padvinders van de West een zangnummer, waarna die van Saba eenige liedjes zongen, welke vocale pres taties door de Vorstinnen en de gasten met applaus werden beloond. Toen nam het reeds tijdens de jamboree opgevoerde en beschreven spel „De vijf ge schenken van den sultan" een aanvang. Het glanspunt van het spel was ook nu de voorstelling van een episode uit de Ja- vaansche sagenleer, voorgesteld door de leden van de Mangkoenegoro-groep in schitterende kleederdracht. De sierlijke Loofdbekleeding. de kleurige slendang (gordeldoek met wapperende uiteinden), het kwam alles goed uit onder de kristallen kroonluchters. Sierlijk dansend bootsten de hoofdpersonen uit deze legende, de onbe suisde Bolodewo en zijn edelmoedige heer Gatoetkotjo, een gevecht na. Verwoed stoimden zij op elkaar in en trachtten de overhand te krijgen, doch geen moment ging een beweging buiten het strenge rhythme van de gamelang. Een prachtige dans, welke met groote aandacht door Ko ningin, Prinses en haar gezelschap werd gevolgd. Een hartelijk, klaterend apclaus steeg op toen de dansers hun taak op voor beeldige wijze hadden volbracht. Maar toen stond de sultan op; zijn vazallen en hovelingen schaarden zich om hem heen. De gamelang klonk so noor door de zaal en in strengen Ja- vaanschen dans naderde men de Lands- vorstin om, bij Haar zetel gekomen. Haar een prachtig album met foto's van de Overzeesche Gewesten te over handigen. Hare Majesteit was kennelijk verrast en verheugd door deze hulde. De dans had Haar zeer geboeid en na afloop complimenteerde Zij minzaam de ver schillende personen die hierin een rol hadden gespeeld voor het schoone en interessante wat zij gaven. Ook de Prinses onderhield zich nog met de dansers. Tenslotte gaf Hare Majesteit Haar hooge ingenomenheid met het gebodene aan hopman Ranneft te ken nen. Zeer voldaan over de prestaties van de padvinders der overzeesche ge westen verlieten de Vorstinnen te half vijf de zaal. De padvinders gebruikten hierna de thee ten paleize om dan nog een wandeling door de tuinen te maken. Hun laatste en mis schien hun schoonste padvindersdag van de Jamboree, namelijk als genoodigden van ae Landsvorstlnne, was hiermede ten einde. CAMILLE GURIKXf De pianist Camille Gurikx is op 89 jarigen leeftijd te Brussel overleden. Hij was nog een leerling van Liszt en Salnt-Saens. Opgeheven wegens gebrek aan actief: A. Klinkenberg, Katwijk. zoo'n tergende pijn, die U bijna razend, maar ten slotte murw maakt die U doet grijpen naar alles, waarvan Ge maar hoopt, dat het U van die kwelling zal afhelpen. Zoo'n razende kiespijn... die bedaart onmiddellijk met 'n "AKKERTJE". Het lijkt een wonder, maar zooals olie ge stort op de golven, de ziedende zee doel bedaren, evenzoo verwonderlijk is de uit werking van één of twee "AKKERTJES" Zorg ze altijd in huis te hebben. Ze ko men elk oogenblik van pas, misschien vannacht nog, als Ge geplaagd wordt door i Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Rheu- matische pijnen, Vrouwenpijn, nerveuse Slapeloosheid. Bovendien helpen ze U af van 'n gevatte kou, Griep, Influenza. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont Hilversum II 301 M. 8.00—9.15 Kro 10.00 NCRV 11.00 Kro 2.00—12.00 NCRV 8.00—9.15 en 10.00 Gram.mpz. 10.15 Mor gendienst 10.45 Gram.muz. 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Gram.muz. 12.30 Kro-orkest en gram.- muziek 1.45 Gram.-muz. 2.00 Piano- voordracht 2.50 Gram.-muz. 3.00 Vrou wenhalfuur 3.30 Orgelspel 3.45 Bijbel lezing 4.45 Hobo en plano 5.40 Gram - muziek 6.30 „Gebeuren er nog wonderen?" causerie 7.00 Berichten 7.15 Journa listiek weekoverzicht 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berich- ten 8.15 Christ. Muziekvereen. „Vlijt en Volharding" 8.50 Llterarire causerie 9.20 Vervolg concert 9.55 Berichten ANP 10.00 Orgelspel 11.0012.00 Gram.muz. Hierna: Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11.25 Gramjnuz. 12.05 Het BBC-Midlandorkest 1.05 So praan en bariton 1.35 Gram.muz. 2.05 Bernard Crook en zijn kwintet 2.50 De clamatie 3.05 Gram.muz. 3.35 Het Sted. Orkest van Bournemouth en solist 5.05 Gram.-muz. 5.20 Henry Hall en zijn dans- orkest 6.20 Berichten 6.40 „They came to England", causerie 7.00 Het BBC-or- kest 8.05 Radiotooneel 8 50 Variété programma 10.00 Berichten 10.20 Het Lener Stljkkwartet 11.35 Harry Evans en zijn orkest 11.5012.20 Dansmuziek (gram.platen). Radio-Paris 1648 M. 7.10 en 8.20 Gram - niuziek 12.50 Pascal-orkest en zang 2.20 en 3.50 Gram.-muz. 4.05 Zang 4.50 Gram.-muz. 5.05 Radiotooneel 7.23 Gram.muz. 7.50 Zang 8.50 „Die ver- kaufte Braut", opera 10.50 Gram.muz. Keulen 456 M. 6.50 H. Putsche's orkest 8.50 Militair concert 9.50 Gram.muz. 12.20 Fabrieksorkest 1.35 Kurhessisch Landesorkest 2.35 Gevarieerd concert 4.20 Fred. Hippmann's orkest 6.20 Blaas- concert 7.30 Gram.muz. 8.30 Omroep orkest, schrammelensemble en solisten 10.50—12.20 Landesorkest Gouw Baden en solisten. Brussel 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gram.- muziek 1.30—2.20 M. Alexys' orkest 5.20 L. Darcy's orkest 6.50 Gram.muz. 7.23 dito 8.20 J. Schnijders' orkest 10.30 11.20 Gram.muz 484 M.12.20 Max Alexys' orkest 1.302.20 en 5.20 Gram.- muziek 6.35 L. Darcy's orkest 7.35 Vioolvoordracht 8.20 Gram.-muziek 8.50 „Die verkaufte Braut", opera. Deutschlandsender 1571 M. 8.30 Het Keul- sche Omroeporkest, Schrammelensemble en solisten 9.20 Berichten 9.50 Populair concert 10.20 Berichten 10.40 Trio concert 11.05 Weerbericht 11.20—12.20 Gram.muz. AKKER.CACHETS 5772 (Ingez. Med.) DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1937 Hilversum I 1875 M. Avro-ultzending 8.00 Gram.muz. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 1030 Om roeporkest. In de pauze: Declamatie 12.30 Ensemble Rentmeester en gram.-muz. 2.00 Vioolrecital 2.30 Kovac's Lajos' or kest, orgelspel en gram.muzlek 4.00 Zie- kenhalfuur 4.30 Mischa Novy's Zigeuner kapel 5.00 Voor de kinderen 5.30 Los Argentinos 6.30 Sportpraatje 7.00 Or gelconcert en zang 7.40 Reportage 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.10 De Twilight Serenaders 9.00 Vlaamsche schets 9.30 Het Omroeporkest en solist 10.15 Gram.muz, 10.30 Het Omroeporkest 11.00 Berichten ANP. Hierna Karoly Ar- pad's Ensemble 11.40—12.00 Gram.muz GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 12 Augustus. lste programma; lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00: Keulen 10.05: diversen 11.25: Droitwich 12.20: Parijs R. 12.35: Keulen 13.20: Brussel VI. 13.35: Keulen 15.20; diversen 15.35: London Reg. 16.20: Keulen 17.20: Brussel Fr. 18.20: Keulen 19.20: Lon don Reg. 19.50Parijs R. 20.20: Brus sel Fr. 20.50: Parijs R, plm. 23.20: Berlijn. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. 9,20: diversen 10 35: Lxmdon Reg. 15.35: Droitwich 18.20- diversen 18.40: Lon- I don Reg. 19.00: Droitwich 20.05: di- versen 20.50' Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7