LAATSTE BERICHTEN EID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 11 Augustus 1937 SPORT P® Europeesche kampioenschappen. Binnenland Buitenland BEURSO VERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 3 uur: 766. binnenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro). Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 763.3 te Nordoeyan. Laagste Stand 748.3 te Akureyri. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest zwakke wind, ln het Noorden ver- nderlljk, ln het Zuiden uit Oostelijke of uidelljke richtingen. Half tot zwaar be- olkt of betrokken. Waarschijnlijk eenige [gen met in het Zuiden kans op onweer, n het Noorden weinig verandering in tem- eratuur. Warmer ln het Zuiden. buitenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hoogedrukklng ln de Golf van Biscaye ok zich tot ver naar het Zuiden terug, bij nadering van een secundaire depressie in het gebied van lage luchtdruk in het oordwesten. In Scandinavië bleef de lucht- rak stijgen na het wegtrekken van de de- ■essie in de Poolzee. In Centraal-Europa eef een restant van een gebied van hoo- iluchtdruk, dat zich de laatste dagen naar et Oosten had uitgebreid. De IJsland- jpressie werd weer iets dieper en vertoont lans een lange ultlooper tot boven Spanje, erwijl in het Oostzeegebied en Centraal- iropa het luchtdrukverval nog naar het «ten gericht is, is dit ln het geheele Wes- in thans naar het Westen gedraaid, zoodat ings de kusten van Frankrijk en op de rltsche eilanden en de Noordzee de win- tn naar het Zuiden tot Oosten gedraaid ,j. In Frankrijk houdt het zonnige weer Iet windstilte aan, doch zal het wel spoe- weer zeer warm worden. In Oostenrijk Beieren klaarde het na de onweersregens :r op. Op de Brltsche eilanden en in ie omgeving ls het betrokken en somber it lichte regens. Voor onze omgeving ls opklaring te wach- doch in het algemeen zwoel weer met eenige kans op onweer vooral in het len. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Itlrts: N.O., 19 gr. C., mooi. Tinden: 17 gr. C., betrokken. I '«lijn18 gr. C., opklarend. 7s: windstilte, 25 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATU UR. I i uur voorm. 14'/: gr. C. (58 gr. F.) Huur 's mldd.: 15 gr. C. (59 gr. F.) !irar nam.: 15'/i gr. C. (60 gr. F.) (mogwatertijden te katwijk zee. Voor Donderdag. Voorm. te 7.06 uur; nam. te 19.30 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur; 20 gr. C. tlCHT OP VOOR FIETSERS eji. g: 9.05 uur nam. tot 5.05 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 11 Aug.: op: 11.48 uur; onder 21.53 uur. ROEIEN. Het resultaat der loting. Vier ploegen in de finales. Het heden te Amsterdam gehouden con ks der F. I. 8. A. nam het besluit om wnts vier ploegen ln de eindstrijden der ™Peesche kampioenschappen te laten '•■En. In het nummer vier met stuurman ."'J negen inschrijvingen. Besloten werd M) uitzondering een heat van 5 ploe- re laten roeien om een demifinale te -«"mijden. De winnaars in alle nummers «n direct in den eindstrijd. De loting wit het volgende resultaat gehad voor "jdag (aanvangende te 2 uur): V|er met stuurman: le heat: 1. Neder- ;"d (Nereus); 2. Hongarije; 3. Joego-Sla- -ci 4. Oostenrijk; 5. Tsjecho Slowakije. heat; I. Italië; 2. Duitschland; 3. De nmarken; 4. Frankrijk, i'wee zonder stuurman: le heat; 1. 'Wktljk; 2 Nederland (Laga); 3, Italic; benemarken. «heat; 1, Hongarije; 2. Duitschland; 3. «?;®'av'ë; 4. Zwitserland. &klff: ie heat: 1. Polen; 2. Italië; 3. Ne- |;™d (Velds, dieLeythe); 4. Denemarken «heat: 1, Duitschland; 2. Zwitserland; frankrijk4. Oostenrijk I?®8 met stuurman; le heat; 1. Italië; Htderland (de Amstel); 3. Frankrijk): 4. ■"ongarije, 'heat: l. Duitschland; 2. Zwitserland; Mo-Slavië; 4. Polen, i.,,,'z°nder stuurman: le heat: 1. Ne- 8u»u. 'Triton)2. Zwitserland; 3. Joego- S' A Duitschland. >.J DE PRIJSVRAAG VOOR HET AMSTERDAMSCHE RAADHUIS. Reeds 197 ontwerpen ontvangen. Gisteren waren er bij de jury voor de prijsvraag inzake den bouw van het nieuwe stadhuis te Amsterdam 197 ontwerpen ont vangen. Echter staat de termijn van Inzending nog open tot 24 Augustus voor bulten de hoofdstad vertoevende architecten, mits zij hun ontwerpen voor 10 Augustus 12 uur. hebben verzonden De jury verwacht ln deze veertien dagen nog eenige tientallen ontwerpen, zoodat het aantal de tweehonderd dan belangrijk zal overschrijden. LEGERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een der twee inzittenden licht gewond. Het legervliegtuig 590 uit Soesterberg, bestuurd door den tweeden luitenant Bie- ïema en met sergeant Hoebeé als waar nemer, heeft vanochtend om kwart over elf bij Wageningen een noodlanding moe ten maken, waarbij het toestel geheel werd vernield. Luitenant Bierma bleef ongedeerd de heer Hoebee kreeg lichte verwondingen Luitenant Bierema verklaarde over de oor zaak van het ongeval, dat hij boven den Wageningscheberg zoodanig ln den nevel zat, dat hij een noodlanding wilde maken Bij het terrein zoeken bleek vlak boven den grond een nevelwolk te hangen, waar door hij bij het neerkomen met den vleu gel den grond raakte AANRIJDING OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Doodelijk ongeval bij Enschede. Gisteravond trachtte de 12-jarlge T. Klljnsma uit Enschede een onbewaakten overweg, in de spoorlijn Enschede- Boekelo met zijn rijwiel over te steken, juist vóór een uit laatstgenoemde plaats komenden trein. De machinist, die het ge vaar zag, remde uit alle macht, maar te vergeefs. De fiets werd door een der buf fers van de locomotief geraakt tengevolge waarvan de jongen een eind werd weg geslingerd. Met een schedelbreuk werd hij naar het ziekenhuis overgebracht waar hij vannacht aan de gevolgen is overleden. HET VOORONTWERP LANDBOUW. ORDENINGSWET 1937. Een adres van het comité van Graanhandelaren. Het comité van graanhandelaren heeft een adres gezonden aan den minister van economische zaken, waarin het zijn be zwaren uiteenzet tegen het onlangs gepu bliceerde voorontwerp landbouwordenings- wet 1937 Het comité kantte zich tegen het blijkens dat ontwerp voortrekken van de belangen van de landbouw boven de be langen van de niet-agrarlsche bedrijfsge- nooten. Voorts achtte het comité het on- gewenscht, dat zonder meer zou worden overgegaan tot geleidelijke uitschakeling van den handel in landbouwproducten en overdracht daarvan aan ambtelijke en agrarische lichamen. Gedurende de jaren van landbouwcrlsis- beleid heeft de handel ln landbouwproduc. ten zich veel beperkingen van haar bewe gingsvrijheid moeten laten welgevallen en thans nu een economisch herstel optreedt, lag het in de lijn der verwachtingen, dat de banden, waarin de handel en Industrie tengevolge van dit beleid gesloten lagen, losser zouden worden gemaakt. Het voor ontwerp landboriwordeningswet wil echter de thans bestaande toestanden niet alleen permanent maken, doch bevat op sommige punten nog een verscherping van het tot dusver gevolgde crisisbeleid. Als conclusie van zijn beschouwingen ver zocht het comité den minister zijn goed keuring niet te willen verleenen aan dit voorontwerp, doch integendeel, voorzoover de noodzakelijkheid bestaat van maatrege len in verband met wijzigingen in de struc. tuur van het Internationale ruilverkeer, daarbij juist krachtig te streven naar het ingeschakeld houden van den particulieren handel, zij het met toepassing van een ge ordende samenwerking. aanvoer van pekel- en steurharing. Naar wij van bévoegde zijde vernemen, ls met ingang van Maandag a.s. de aanvoer van pekel- en steurharlng slechts toege staan met dezelfde schepen, aan boord waarvan de haring ls verwerkt. Het zgn. „jagen" zal dus met ingang van dien datum verboden zijn. 2e heat; 1. Hongarije; 2. Denemarken; 3. Frankrijk. Double scull- le heat: 1. Frankrijk; 2. Italië; 3. Joego-Slavië; 4. België. 2e heat: 1. Tsjecho-Slowakije; 2. Duitsch land; 3. Hongarije; 4. Zwitserland. Achten: le heat: 1. Hongarije; 2. Frank rijk; 3. Italië; 4. Tsjecho-Slowakije. 2e heat: 1. Duitschland; 2. Denemarken; 3. Joego-Slavlë; 4. Nederland. Tot kamprechters werden benoemd de neeren dr. C. W. G.Mieremet (Nederland), Severi (Italië), Boutmy (Frankrijk) en Loth (Polen). Het congres besloot verder, dat bij den start gevraagd zal worden „Zijt ge klaar" Tegelijkertijd wordt een roode vlag om hoog gestoken en direct daarna klinkt 't startschot. In 1938 zal vóór het eerst op deze wijze worden gestart. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om de ln de reglementen vastgestelde ver goeding met 50 pCt. te verlagen, De volgende Europeesche kampioen schappen zullen 9, 10 en 11 Sept. 1938 te Milaan worden gehouden. De baan ligt 3 K.M. van het centrum der stad. Er kun nen zes ploegen naast elkaar roeien. Het water van deze baan ls stilstaand. RIJKSSALARISSEN EN LOONEN. De minister van binnenlandsche zaken verleende aan de heeren F. Perdok Hzn. en H. Steketee, voorzitter en secretaris van de centrale van rijkspersoneel, een audiëntie betreffende de noodzakelijke verbetering in de salarissen en loonen voor het rijks personeel. Het onderhoud werd mede bij gewoond door den heer lr. M. H, Damme, den directeur-generaal van het P.T.T.-be- drijf, voorzitter van de centrale commissie voor georganiseerd overleg. Bepleit werd het „rijksbezoldigingsbesluit 1934". Dit her stel houdt in „Intrekking van het 5 pCt koTtingsbesluit 1936" en van de 4e klasse standplaatsen voor ambtenaren op maand en weekloon, welke op 1 Juli 1936 van kracht werd. Verder werd aangedrongen om in het aldus gewijzigde bezoldigingsbesluit een tij delijke bepaling, een zoogenaamde deva luatieclausule. op te nemen, waarbij bc paald wordt, dat de salarissen en loonen voor het geheele rijkspersoneel op gezette tijden zullen worden aangepast bij 't stij gende indexcijfer voor levensonderhoud. DE NIEUWE KERK TE DELFT. Gelijk reeds is gemeld, zal op Woensdag 8 September a.s. de gerestaureerde Nieuwe Kerk te Delft in gebruik worden genomen. Bij de plechtigheid, welke 's middags om 3 uur aanvangt zullen, naar wij thans ver nemen, het woord voeren prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, prof. dr. H. B. Dorgelo, president kerkvoogd, en ds. II. P. Brandt, voorzitter van den kerkeraad. ONGELUK OP SOESTERBERG. Op het vliegveld Soesterberg zijn heden ochtend de adsplrant-officleren, leerling- vliegers Simons en v. d. Zee, terwijl zij bezig waren met het uitleggen van landingslap pen, meegesleurd door een toestel (bestuurd door den sergeant-leerling-vlieger v. B.), dat achter hen wilde landen en nog een snelheid had van 80 K.M. Simons schijnt er goed afgekomen te zijn; Van der Zee moet echter waarschijnlijk de rechter hand missen. UIT NED. OOST-INDIË. De verdediging van Indië. Versterking der weermacht blijft geboden. De kwestie der inheemsche militie BATAVIA, 11 Aug. (Aneta), In den Volksraad heeft de heer Soetardjo een motie Ingediend, waarbij de regeering wordt ultgenoodigd de- kwestie der Inheem- sOhe militie door een commissie te laten bestudeeren, welke commissie op korten termijn van advies zal dienen. Namens de regeering deelde de leger commandant, generaal Boerstra hierop mede, dat thans meer dan voorheen aan leiding bestaat om aandacht te schenken aan den defensiegrondslag, nl. de verdedi ging van het grondgebied. Het laat zich aanzien, dat de verhoudingen in het verre Oosten zich zoodanig zullen ontwikkelen, dat versterking van de weermacht ln Nederlandsch-Indië voorshands geboden blijft. Wat de inheemsche militie betreft, dient men er aan te denken, dat het hier niet gaat om de vervanging van het be roepsleger of een deel daarvan, doch om een organisatie boven de bestaande. De regeering is voornemens de inschakeling van vrouwelijke krachten bij defensie daadwerkelijk voor te bereiden. De personeelsvoorziening bij de lucht macht geeft geen moeilijkheden van be- teekenis. Op het gevaar van gas- en bacteriën-strijd is het leger voorbereid. Uitgaven voor de stafmuziek acht de regeering voorshands niet verantwoordt. Spr. stond geruimen tijd stil bij den gang van de militaire promoties. Voor duurtetoeslag op de militaire pensioenen bestaat geen aanleiding. De regeering is niet bereid de vestiging van een militaire academie in Indlë in overweging te nemen en handhaaft haar ziensvyijze in zake de opleiding van offl eieren in Nederland, welke zij van over wegend belang acht. De ontploffing aan boord van de „Manvantara". De verwoesting is enorm. SOERABAJA 11 Augustus Aneta/A.N P.) Het onder Nederlandsche vlag varende tankschip „Manvantara", aan boord waar van gisteren een ontploffing plaats had, is, door drie sleepbooten getrokken, vannacht om 1 uur op de reede van gosrabaja aan gekomen. De ravage aan het dek is ontzettend. De achtermast is afgeslagen, het dek ln het midden van het schlD is over een opper vlakte van 12 bij 8 meter weggeslagen, ter wijl het overige gedeelte van het dek ge heel is opgebold. De „Manvantara" was van Baltkpapan oo weg naar Soerabaja. om een beurt ln het dok te ondergaan. Twee Chineesche leden der bemanning worden nog vermist, terwijl drie andere, eveneens Chineesche bemanningsleden, gewond zijn. van wie één levensgevaarlijk, DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Situatie blijft dreigend. Het Incident te Sjanghai. Het Japansche ministerie van Bulten- landsche Zaken heeft een memorandum ge- j publiceerd betreff-nde den moord op de twee Japansche zeelieden te Sjanghai, waarin nog eens beweerd wordt, dat de slachtoffers getroffen zijn door mitrall- leurskogels, toen zij vreedzaam patrouil leerden in de omgeving van de door de Japanners bezette stellingen, waarna zij door de Chineesche troepen op wreede wijze zijn afgemaakt. Met stelligheid wordt ont kend, dat de Japansche zeelieden het eerst geschoten hebben. Het incident houdt intusschen de Japan sche meening zeer sterk bezig. De bladen stellen vérgaande eischen. Zoo acht de „Nisji Nlsji" diplomatieke stappen voor het bijleggen van dit geval onvoldoende. Men verlangt, dat de centrale Chineesche regeering verantwoordelijk ge steld wordt. Een plaatselijke oplossing is ontoelaatbaar en gevaarlijk. Verschillende bladen eischen beslissende militaire maat regelen tegen de Chineesche troepen. „Japan zal antwoorden". „Alles hangt thans verder af van de houding van China. Wanneer China voornemens is dén toestand te verergeren, zal Japan antwoorden", aldus luidt het commentaar, dat de woordvoerder van het Japansche departement van buitenland- sche zaken geeft op het incident. De Japansche regeering, zoo zette de woordvoerder verder uiteen, heeft jegens Sjanghai de voorzichtigste en vreedzaam ste houding aangenomen, sinds het inci dent van Noord-China, teneinde een uit breiding van de vijandelijkheden tot Mid den- en Zuld-China te voorkomen. Bovendien wakkeren de Chineesche auto riteiten de anti-Japansche gevoelens der massa aan, zoodat Japansche ingezetenen, onder wie vrouwen en kinderen, herhaalde malen gemolesteerd zijn De Japansche in gezetenen zijn thans zelfs niet in staat hun dagelijksche provisie in te koopen. Aan het slot van zijn uiteenzettingen zelde de woordvoerder echter, dat hij ver wacht, dat de Chineesche regeering de zaak nog eens herzien zou en oprechtheid aan den dag zou leggen bij het streven naar een vreedzame regeling van het nieu we incident te Sjanghai. Aanmaning tot kalmte. Berichten uit Sjanghai, melden, dat de Japansche autoriteiten, zoowel de diplo matieke als de vlootautoriteiten, een voor zichtige houding aannemen ten aanzien van het laatste incident. Een desbetreffend telegram luidt: „De woordvoerder van de Japansche marineautoriteiten in Sjanghai verklaart, dat de Japansche vlootautori teiten zeer veel belang hechten aan het nieuwe Incident te Sjanghai, maar den Japanschen ingezetenen van de stad \aan- raden, een kalme houding te handhaven en hun de verzekering geven, dat de Ja pansche marine-autoriteiten hun best doen een bevredigende regeling met de Chinee sche autoriteiten tot stand te brengen." Een ander telegram uit Sjanghai meldt, dat het Corps Consulaire te Sjanghai gis teravond bijeen is gekomen en besloten heeft een verzoek te richten tot de Chi neesche en Japansche autoriteiten te voor komen, dat de vijandelijkheden naar Sjanghai overslaan. Een spoedig bedwingen der Chineezen geëischt. Met uitzondering van de „Asahi" eischen vandaag alle bladen van de Japansche re geering een „spoedig bedwingen der Chi neezen". Domei voegt hieraan toe. dat het keizer lijke leger zich door de Chineesche vbor- stellen niet wil laten dupeeren, want het gelooft, dat de Chineezen door onderhan delingen voor te stellén uitsluitend be oogen, de regeling der kwestie uit te stel len. Japansche politieke kringen schijnen zoo spoedig mogelijk tot den strijd te wil len overgaan en pas te willen onderhan delen na de beslissende nederlaag der Chineesche legers, teneinde niet te verval len ln hetgeen zij de fout noemen, die in 1932 te Sjanghai werd begaan. KOFFIEBEPERKING IN BRAZILIË. 30 'It van den oogst wordt vernietigd. Een correspondent van de „Daily Tele graph" meldt, dat 30 van den Brazlllaan- schen koffleoogst van 1937/38 vernietigd zal worden, teneinde den prijs op peil te hou den. De koffie zal worden verbrand, in zee geworpen of tot briketten worden geperst. Oorzaak hiervan ls de geweldige opbrengst van dit jaar. Reeds zijn 48.550.000 zakken van een goedkoope variëteit vernietigd. De regesring koopt de overtollige koffie op met geld, dat verkregen wordt uit een heffing op de uitgevoerde koffie. De kweekers wei geren hoornen te rooien. TAXI'S TE PARIJS RIJDEN NIET. Naar men weet, gaan de Parijsche taxi chauffeurs niet accoord met de wijze van toepassing der tariefsverhooglng, die de meesten buitensporig hoog vinden. Van morgen nu zijn de chauffeurs in dienst der groote taxi-ondernemingen niet op het gewone uur uitgereden. De directies der groote maatschappijen zelf hebben haar chauffeurs opdracht gegeven, niet uit te rijden. Zij hebben aldus, volgens den chauffeursbond, een soort van „lock-out" toegepast. De minister van arbeid, Février, zou he denmorgen een delegatie van den chauf feursbond ontvangen, en het is mogelijk, dat als resultaat van dit onderhoud een nieuw conflict zal kunnen worden ver meden. AMSTERDAM, 11 Aug. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effectenbeurs was er heden niet omvang rijker op geworden. De markt maakte een vermoeiden Indruk. Na de reactie, die zich gisteren later op den middag openbaarde, was van een herstel geen sprake. De mees te fondsensoorten legden integendeel we derom een neiging tot reageeren aan den dag. De kooplust was den laatsten tijd zóó groot geweest, dat het aan de markt ko mende materiaal uit hoofde van winstne mingen gemakkelijk kon worden geabsor beerd, doch heden was van die kooplust niets meer overgebleven, zoodat liquidaties een vrij grooten druk uitoefenden. BH de opening plaatsten de meeste fondsen zich op of Iets beneden -de slot- prijzen van gisteren, terwijl tijdens de mlddagu'en noe een verdere inz'nklng vlei waar te nemen. Desniettemin maakt? de markt niet den indruk van flauw te zijn gestemd. Een kleine adempauze behoeft onder do huidige omstandigheden geen reden tot ver. basing te geven. Op de Soheepvaartafdee- ling ontwikkelde zich wederom de noodig» affaire, doch daarbij had het aanbod de overhand en de bekende toonaangevende aandeelen zooals aandeelen Holland Amerika-lijn. Koninklijke Boot, Scheep vaartunie en de aanverwante aandeelen, kwamen zonder uitzondering lager te liggen Ook diverse minder courante soorten werden iets beneden de prijzen van gisteren afgedaan. Rubberfondsen hadden een gedrukt voorkomen. Amsterdam Rubbers verloren opnieuw een paar punten, terwijl verschil lende minder couranten een vrij groot ver lies te boeken kregen. Op de Tabaksafdeeling bleven Deli- Batavia's op peil, doch Oude Deli's en Senembah's moesten zich een opoffering van meerdere procenten getroosten. Met de Petroleumfondsen was het niet veel beter gestemd. Koninklijken werden lager ingezet,, doch daar de handel weinig te beteekenen had, onderging de koers tijdens het beursverloop niet veel veran dering. De Amerikaansche soorten waren slechts weinig veranderd. De affaire in Suikerfondsen beperkte zich voornamelijk tot H.V.A.'s, die om streeks het slot van gisteren openden, doch daarna een benedenwaartsche richting volgden. Van Industrieelen waren de Philipsaan- deelen prijshoudend. Reeds dadelijk werd boven het slot van gisteren afgedaan. Wel iswaar had daarna 'n kleine daling plaats, doch vervolgens trad toch weer een her stel in. Het weerstandsvermogen dezer aandeelen was hierdoor goed geïllustreerd. A.K.U.'s golden een kleinigheid lager, doch gaven toch ook blijk over de noodige veerkracht te beschikken. Unilevers kwa men een kleinigheid lager te liggen. De Amerikaansche markt had een stil verloop, in navolging van Wallstreet. Er vielen kleine nadeellge verschillen op te teekenen. De beleggingsmarkt was stil doch prijshoudend voor de Nederlandsche staats papieren. Fransche fondsen vertoonden niet veel bijzonders. WISSELKOERSEN. Londen 9.03 3/4 (9.04 1/2). Berlijn 72.95 (72.96). Parijs 6 80 1/2 (6.81 1/2). Brussel 30.54 1/2 (30.54). Zwitserland 41.66 (41.66). Kopenhagen 40.35 (40.40). Stockholm 46.60 (46.65). Oslo 45.42 1/2 (45.47 1/2). N.-York 1.817/16 (1.817/16). Praag 6.33 (6.33). Oos- tenr. Bankpapier 33,90 (34). Lire 8.40 (8.40) Prolongatie j/j; Part. disc. 1/83/16; Dag geld 1/4; Registermanken 413/4; Crediet Sperrmarken 161/4; Effectensperrmarken 15 1/4; Reismarken 54'/!; Bankpapier 45 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren MAIKT BERICHTEN AMSTERDAM, 11 Aug. Ter veemarkt aangevoerd: 255 vette kalveren: 1ste kwal. 6470. 2de kwal. 5862, 3de kwal. 4856 p. KG. levend gewicht. 50 nuchtere kalveren, f.814 per stuk. 157 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 KG. 6970, zware varkens 6869, vette varkens 67—68 per KG. slachtgewicht. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Augustus. Eigenheimers per kist f.0,600.90; Drie lingen per kist f. 0.400.50; Peen per 100 bos f. 5.407.50; Pootulen per 100 KG. f. 3.603.80; Waschpeen per kist f. 0.501; Breekpeen per 100 KG. f.44.50; Bloem kool I per 100 f. 7.80—10. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 10 Augustus. Eierenveiling Aanvoer 3636 si. Kippen eieren 3.203.70; Eendeneieren 3.003.10 per 100 st.; Kaas 2830 et.; boter 8166 ct. per stuk; Konijnen 201.00; Kippen 30 —80 ct.; hanen 80—100 ct. per stuk. NIEUW VENNEP, 9 Augustus. 8940 Kippeneieren 3,704,20; 810 Eendeneieren 3—3.20; Kippen 45—60; Konijnen 35—1 15. NOORDWIJKERHOUT, 10 Augustus. „De Eendracht". Groote Capucljners 4570 cent; Blauwe Schokken 4070 ct.; Witte Capucijners 4075 ct.; Stokheerenb. z. dr. f. 0.801.05; Enkele heerenb. z. dr. 7595 ct.; Enkele heerenb. m. dr. 7085 ct.; Dubb. heerenb. 4060 ct.; Snljboonen 45 90 ct.; Tulnboonen 1563 ct.; alles per zak van 10 KG. ROELOFARENDSVEEN. 10 Aug. Me loenen f.4—,8; sla f. 0.602 per 100 krop; snijboónen f 0.400.72; prinsesseboonen f. 0.660.86; dubb. stamboonen f. 0.64 per 10 KG.; augurken: fijn f.1212.80, fljn- baster f. 4.205.20, baster f.33.16; grof f, 1.68—2.42, stippel f. 0.50—0.52 p. 100 KG. TER AAR, 10 Aug. Per 10 K.G.: Snljboo nen 0.400.60; Princesseb. 0.600.90; Dubb. Stampr. 0.400.60; Witte Pronkb. 0.20—0.24; Per 25 K.G.: Augurken fijn 2.60—3.20; idem fijnbast 1.201.30; idem bast. 0.75; idem grof 0.330.53; idem stipp. 0.130.16; idem komk. 0.22. VOORBURG, 10 Aug. Aangevoerd 2400 kipeieren, prijs f3.904.15; heneieren f 3.50 3.60; eendeieren f. 3.25 per 100 stuks. 60 kippen f. 0.501.35; 30 hanen f. 0.350.65; 110 konijnen f. 0.252.15; 15 duiven f 0.10 0.15 per stuk. VEUR, 10 Aug. Engelsche komkommers lste soort f. 2.404, 2de soort f. 22.40, 3de snort f. 1.50, wankleurige f. 1.501.80; gele komkommers, lste soort f. 2.503.50, 2de soort f. 1.501.90, 3de soort f. 1.50. Kropsla lste soort f. 1 201.80, 2de soort 601.00. Stoofsla f. 23. Peen f4.405.90. Bloem kool. lste soort f. 2.504.30, 2de soort f. 1.50 1.80. Tomaten, midd. f. 4.10—6, groote ronde fi 4 205, 2de soort f.23; bonken f. 2.50—3.20. Andijvie per 100 f. 0.60—1.20. Spinazie 4 kilo 1426 ct.; postelein f. 2,80— 3.70; rabarber per 100 bos f.23; snljboo nen f.811; spcrclebooneu f.4—10; selde rie f. 1.20—1.40; tulnboonen f.5—6; dop erwten f. 1419; pruimen f. 1.20—2.50; meloenen f.421; druiven f.19—20; roode en witte bessen f. 1516. BOND WESTLAND, 10 Augustus. Veilin gen: Tomaten A f. 0.97—1.07, idem B 83 92 c.. idem C 51—88 c„ idem CC 5052 c., idem bonken 5455 c., alles per bak; Ali- canten 37—41 c Golden Champion 4557 c„ Gros Colman 53 c.. Gros Maroc 4144 c. alles per kg.; meloenen net 1023 c„ sui kermeloenen 1328 c., anannasmeloenen 8—15 c. alles per stuk; dubbele boonen zonder draad 70 c., Idem met draad 60 c. oer bak; snljboonen 7—8 c. per kg„ kom kommers f. 1.50 per 100, andijvie 70 c. per 100 krop. WOERDEN, 10 Aug. Aanvoer 468 partijen kaas. Met rijksmerk lste kw. f. 28—30.50, 2e kw. f.26—27,50. Handel matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3