Internationale atletiekwedstrijden - Ballon-opstijging te Noordwijk leidsch dagblad 78 ste Jaargang Tweede Blad BUITEN HAAR KRINGEN FEUILLETON DE INTERNATIONALE ATHLETIEK-WED STRIJD EN IN HET STADION TE AM STERDAM. De finish van het 100 meter hardloopen, gewonnen door Osendarp (Ned.). BALLON-OPSTIJGING ter gelegenheid van de V.V.V.-week te Noordwijk. De be manning van den ballon bestond uit den Franschman Crombez uit Lille en het be stuurslid van de Haagsche ballonclub, den heer Boesman. Door HERMAN ANTONSEN. 30) „Ik onmogelijk? Een man is altijd on mogelijk, als hij een ander aanvalt tegen over de vrouw, die van dien ander houdt, niet waar?" „En jij neemt onzin voor waarheid aan!" zei ze. „Toch waar?" smaalde hij onverholen. Meisjes verbreken geen verloving, als ze niet op een ander verliefd geworden zijn. Jij bent dolverliefd op iemand, die zelf.." „Zoo maak je het zelfs onmogelijk voor ons om goede vrienden te blijven, Curt", zei Terry waarschuwend. „Alsof jij goede vrienden zoudt blijven met een man, die zoo laag van karakter is, als jij van mij veronderstelt!" zei hij schunpend. „Maar je bent bang, dat je nieuwe afgod leemen voeten zal blijken te hebben, is het zoo niet? Nou, ik zal het je aan laten zien. Ik zal hem hier en nu da delijk laten erkennen „Curt1," hijgde ze. Wat hij dien middag gedaan had, was al erg genoeg. Maar als hij nu hier in het Publiek restaurant een scène ging veroor zaken, dan kwam dat op hetzelfde neer als maakte hij het publiek, dat degene, over wie hij met Redding twist had gekregen, niemand anders was dan zijzelf. En er viel niet te twijfelen aan zijn voornemens. Hij was van zijn stoel opgestaan en wachtte, leunend op den rug ervan, de komst van Carson en zijn gasten af. Ze begreep zelf niet meer, hoe ze zoo dwaas had kunnen zijn. Curt over te halen hierheen te gaan, terwijl ze toch wist, dat Jack Redding met de Carsons mee zou komen. Al had ze dan ook vaag de bedoeling gehad, de twee man nen bij elkaar te brengen, waarom had ze dat in vredesnaam in een publiek restau rant gedaan? Te laat had ze er spijt van. Had Curt met recht beweerd, dat ze van Jack hield? Dat was immers belachelijk? En vanmorgen was er immers voor goed een breuk tusschen hen beiden gemaakt? In elk geval, ze moest nu maatregelen ne men. Niet alleen omdat ze bang was voor haar eigen naam, maar het was ook erg onbehoorlijk tegenover de Carsons, om hen in een scène te betrekken. Ze stond zelf ook op. En de muziek, die een poosje gezwegen had, begon juist weer. Ze gaf Curt een arm en deed een stap naar den dansvloer toe. Onzeker volgde hij haar, weifelde even en ging toch mee. En toen ze aan het dansen waren, kwamen de Carsons hun tafeltje voorbij. „Waarom deed je dat" vroeg Curt fluis terend. „Om jou er voor te behoeden, ons belden in opspraak te brengen", antwoordde ze. „Is dat de reden?" vroeg hij smalend. „Of was het om Redding te redden?" „Toe, Curt!" fluisterde ze dringend. ..Ik zal hem toch wel krijgen", gromde hij woest. „Die aap liep weg voor dal ik overeind kon komen, maar nu hij hier is „Curt!" Haar stem klonk dreigend en beslist. „Noulaten we dan hier vandaan gaan", stelde hij voor. „Ik geloof ook, dat dat beter is", gaf ze toe. Ze keerden naar hun tafeltje terug en Curt wenkte den kellner. Slechts twee tafeltjes verder zaten de Carsons met Carol en Jack. Terry vroeg zich af, hoe Gladys er nu wel over dacht. Gladys had haar ver teld, dat ze met Redding naar het Casino gingen. En nu was Terry met haar ver loofde in datzelfde restaurant. Och, wat kwam het èrop aan, wat Gladys dacht? Op het oogenblik was het alleen van belang, Curt hier weg te krijgen. En tot haar ver wondering gelukte dat zonder moeilijkhe den. Curt betaalde en ze gingen het res taurant uit. „Je hoeft me niet thuis te brengen", zei Terry, toen de portier een taxi wenkte. „Niet?" vroeg hij schor. „Ik heb je hier toch ook heengebracht?" Hij stapte achter haar aan in de taxi en gaf het adres van haar huis op het Living stone Plein. „Nou, dat is dan de laatste maal, dat ik je naar huis breng", zei hij. „Laten we daar niet over praten, Curt" zei ze gejaagd. „Je ziet de dingen nieb-graag onder de oogen, wel?" spotte hij. „Curt, laten we niet nog meer kibbelen. We hebben allebei een fout begaan. Dat is alles, wat er van te zeggen valt". „Ik heb geen fout begaanzeker niet, door van jou te houden", zei hij. „Maar 't lijkt me toe. dat jij erg veel van een weer haan weg hett. Je slaat om bij het minste zuchtje. Je waait met alle winden mee". .Kan ik het helpen, als dat waar is?" vroeg ze. „Ik veronderstel van niet, maar het is voor mij vrij ellendig. Als zoo"n vervloekte buitenstaander zoo maar zijn neus er in kan steken en De taxi hield voor haar huis stil. Curt stapte mee uit. „Ik kom even mee", zei hij. Ze schudde het hoofd. „Nergens goed voor, Curt. Het is nu een maal uit". „En je hebt Redding nog niet eens ge vraagd naar de waarheid en naar wat hij gezegd heeft!" Ze staarde hem strak aan. „Curt, waarom houd je dat vol? Je weet, dat het niet waar is". „Zoo, weetik dat? Nou, als jij het dan voor den drommel denkt, dat ik mijn ge luk zoo maar in elkaar laat trappen, door „Niet door hem; door je zelf", zei ze. „Ik ik kan niet meer van je houden, Curt." Een oogenblik voelde ze echt angst voor hem. Zijn oogen stonden zoo woest. Hij streek langs zijn wang. „Jouw vriendje heeft me vandaag een klap gegeven",, zei hij. „Hij was weg. voor dat ik kon terugslaan en ik wist niet, waar ik hem vinden kon. Maar nu weet ik het". Met die woorden stapte hij in de taxi en ze hoorde hem tegen den chauffeur zeg gen dat hij naar het Casino terug moest rijden. Een oogenblik voelde ze neiging, de taxi na te loopen, maar haar gezond ver stand zei spoedig, wat haar te doen stond. Ze stak haar sleutel met bevende vingers in het slot. Ze nam den hoorn van 't toe stel in de hal op en zonder zich er over 'e bekommeren, of Carey of zijn vrouw het soms zouden hooren, belde ze het Casino op en vroeg mijnheer of mevrouw Carson aan de telefoon. Even later hoorde ze de stem van Parker. „Je spreekt met Terry", zei ze bulten adem. „Zeg, Parker, ik heb een stommiteit uitgehaald. Ik heb Curt meegenomen naar het Casino en ik geloof, dat hij er nu weer naai' toe is. Ik kan alles niet zoo gauw uit leggenmaar zie mijnheer Redding de zaal uit te krijgen, wil je?" Parker Carson had tenminste één goede hoedanigheid. Hij was geen hoogvlieger, maar hij verstond de kunst van snel han delend op te treden, zonder veel te vragen naar het waarom. „In orde, Terry", antwoordde hij en ze hoorde hem den hoorn ophangen. Loom klom ze de trap op naar haar eigen kamer. Ze had tegen Mrs. Carey gezegd, dat ze niet voor haar behoefde op te blij ven en ze was blij, alleen te zijn. Dat kwam er dus van. als iemand ook maar even van het conventioneele pad afweek! Maar even buiten de eigen kringen zich waagde! En toch, ze was er blij om! Als ze eens niet die bus naar Coney genomen en Jack Redding ontmoet had. Dan had ze misschien niet, of pas toen het te laat was, ontdekt, wat voor een man Curt Suthers eigenlijk was. Dan was ze met hem getrouwd en ongeluk kig geworden, omdat ze hem haatte! De telefoon rinkelde en ze nam den hoorn op. „Terry?Met Gladys! We zijn thuis. Parker nam ons het restaurant mee uit, alsof de politie ons op de hielen zat. Terry, vert el in 's hemelsnaam eens, wat moet dat allemaal beteekenen? Heb je het uitge maakt met Curt?" Terry haalde haar schouders op. Och, ze kon het eigenlijk nu even goed vertellen als later. (Jladiuk verboden). .(Wordt vervolg<U. DE BOUW VAN HET NIEUWE VLAGGESCHIP van de Holland- Amerikalijn Nieuw Amsterdam" vor dert goed. Hoe de rooksalon zal worden. DE ZONDAGSDRUKTE OP DE WERELD-JAMBOREE TE VOGELENZANG. - Op onze fotoheft druk bezochte Amerikaansche kamp. DE LAATSTE WISSEL in de 4 x 100 meter estafette te Amsterdam, waarin Nederland 2de werd. Holmes (Eng.) links en Osendarp (rechts). DEMONSTRATIES DOOR ZEE-VERKENNERS OP DE KAGEltPLASSEN TE WARMOND. De demonstraties weiden bijge woond door den Chief Scout, lord Baden Powell. Aan boord van het opleidingsschip „Prinses Juliana" volgen de overige zee verkenners de verridhföngen van hun collega's

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5