De Leidsche Cricket-club De zeilwedstrijd op de Loosdrechtsche plassen LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 9 Augustus 1937 Wie de hoofdprijzen wonnen CRICKET. Ned. ElftalFree Foresters. Het bericht, allen present, was alzoo on juist geweest en de jury zat er leelijk mee. De Loosdrechtenaren waren 1 en 2 gewor den en zouden de hoofdprijs hebben ge wonnen. doch de Duitschers erkenden deze race niet, en om nogmaals te starten, zou protesten van anderen ten gevolge hebben, zoodat de geheele wedstrijd als ongeldig De tweede dag van de zeilwedstrijden op baschouwd werd en de W.V. Hillegersberg de Loosdrechtsche Plassen was warm en thans winnaresse werd van den hoofdprijs Windstil. Aan de internationale groepswedstrijden in de internationale sharpie-klasse namen vijf vereenlgingen deel, te weten de Nordd. H.V., de Royal yacht club de Belgique, de Kaag. Loosdrecht en Hillegersberg. C. Overmans (Hillegersberg) werd eerste, gevolgd door J. H. Nauta in de Spitsmuis en Leon Hyhrechts in de Albert Drie vereenlgingen behaalden daardoor 12 punten. Alleen Hillegersberg. omdat Overmans eerste was, kreeg 12 1 10 punt. In de laten namiddag werd de tweede wedstrijd verzeild, waarin Loosdrecht zege vierde, daar Gulcher eerste en Louwerse 6e Werd, hetgeen 15 1/10 punt opleverde. Evenals in alle klassen was het ook hierin een ware drijf partij, daar over de halve wedstrijdbaan nog ruim twee uur gezeild werd. Tusschen 12 en 5 uur was het zoo bijster stil, dat van de 12 voetsjollenzeilers, die plan. 2 uur noodig hadden om van de Start naar de le boei te komen, verschil lende deelnemers hun boot verlieten en lustig gingen zwemmen. Protesten bleven niet uit, zoowel over dit zwemmen als over het feit. dat sommige deelnemers poogden te peddelen of te wrikken. Van de booten, die de groote baan moesten bezeilen, heeft met uitzondering van de Olympiajollen A, die eerst na 5 uur startten geen enkele klasse eenmaal de baan gezeild, daar ze ergens op de derde plas bij een doorgang werden gefinishd. Het was zuiver een gelukzeilerij, al dient niet ontkend, dat de Franschen en Duit schers over bijzonder fraaie zeiltjes be schikken. die reeds bij het minste zuchtje bollen en blijkbaar geheel anders gesneden zijn dan de Hollandsche zeilen. In de Starklasse werd ook nu een Franschman. te weten Herbulot eerste, ge volgd door Bob Maas. De internationale sharpie-klasse A. was evenals 's middags bij de groepswedstrij den voor J. H_ Nauta met zijn Spitsmuis. Chr. Overmans, die bij de groepswedstrij den 's morgens eerste werd, was nu tweede en van Zutphen derde. In de Olympiaj ollenklasse A, de laatste klassen van den dag, legde Barzilay beslag op de eerste plaats, gevolgd door 3 Duit schers. Kagchelland werd 5e, waarna weer eenlge Duitschers kwamen. De laatste dag. Hoewel het er gistermorgen aanvankelijk naar uitzag, dat het ook op den derden dag een drUfpartfj zou worden, werd op ver zoek der Duitsche deelnemers de start een uur uitgesteld, in de hoop, dat er dan wat meer wind zou zijn. En die wind is inderdaad gekomen. Om 1 uur was de wind nog zwak Z.Z.W.. doch een kwartier later draaide hij om de noord, werd sterker en een flinke zeilbries bolde de zeilen. Laat in den middag werd de groepswed strijd der sharpies verzeild, die, daar de jachten nu allemaal vlot binnen kwamen, niet 1 uur later, maar een 1 lt uur later zou den starten. Deze afspraak was onderling gemaakt en toen bij de start verklaard werd, dat alle deelnemers present waren, ging het startschot. met 24.1 pt. tegen Loosdrecht als 2e met 23.1 punt. De start in de Olympiajollenklasse A gaf een groot gedrang, en daar van den starttoren de deelnemers haast niet te zien waren was het moeilijk vast te stellen welke booten wel en welke niet te vroeg wegvaren. Eerst de vijfde maal lukt het den strijd te doen doorgaan. Hansohn was het beste weg met Boess, gevolgd door Barzilay en Kagchelland. Ongeveer in deze volgorde werd ook de eerste boei gerond. In het eerste kruisrak kwam er wijziging. De Duit. schers namen daarbij niet de juisten gaten en gingen of te vroeg of te laat overstag, zoodat ze afzagten naar lagere plaatsen. In het tweede kuisrak werd Barzelay van de derde plaats verdrongen en geëindigd werd met Kagchelland als eerste, Krogman die goed naar voren gekomen was ais 2e, Boess 3e, Barzilay 4e en Hansohn 5e. De Starklasse startte nagenoeg geheel over bakboord. Alleen Loef was te vroeg weg en moest terugkeeren. Bob Maas was direct weg met zijn broer Jan op de tweede plaats. Daarachter volgden Herbulot. P. de Montant, den Boesterd en Munnig Schmidt. In deze volgorde werd ook de eerste boei gerond. Eerst na het witte huls en het eerste kruisrak kwam aanmerkelijke wijzi ging. Jan Maas was door Herbulot. van de tweede plaats verdrongen en de Montant en Marten volgden als no 4 en 5. Bussema- ker en Munnig Schmidt waren 6 en 7, In het gat van de tweede naar de eerste plaats kwam Laman Trip aan den grond te zitten en Willocq kon er niet doorkomen, zoodat de eersten reeds van den keerboei terug- waren, toen Trip en Willocq nog aan het zwoegen waren in het gat In het tweede kruisrak zakte Jan Maas af naar de vierde plaats door een goede manoeuvre van Merten en Munning Schmidt zat toen op de vijfde plaats. In deze volgorde vgrllep ook de finish. De hoofdprijzen. De hoofdprijzen werden als volgt ge wonnen. Internationale groepswedstrijden, inter nationale sharpies-klasse1. Hillegersberg met F. en C. Overmans. 24 1/10 punt. Internationale starklasse: 1. Bern 2, st. A. L. J. Maas (Loosdrecht). Internationale 12 kwadraatmeterklasse A: 1. Spitsmuis, st. J. H. Nauta (de Kaag). Internationale 12 kwadraatmeterklasse B: X. Slee, st. C. Mohr (de Onderlinge). Olympiajollen-klasse A: 1. Krampnitz, st. dr. C. Boess (Ver. Seglerhaus am Wannseei. Olympiajollen-klasse B: 1. Mop. st. H Bollenmeijer (het Nieuwe Diep). Internationale 12-voetsjollen-klasse A: 1. Spirit, st. W. Daniels (Aegir). Internationale 12-voetsjollen-klasse B: 1. Windekind 2. st. A. Janssen (Haarl. J.C.). Pampusklasse (met bijzeilen)1. Fuut 2, st. W. van Hattem (de Kaag). Pampusklasse (zonder bijzeilen): 1. Al batros, st. G. J. Lagendijk. Vrijbuitersklasse: 1. 't Zonnekind, st. Jan Schroder (Loosdrecht). B-M-klasse: 1. Beneventum 2, st. L. de Joode iDekoenen). Noord-Nederlandsche 16 kwadraatmeter- Nederland wint met innings en 102 runs. Zaterdag nam op het fraaie terrein van V.R.A. de tweedaagsche cricketmatch tus schen hel Nederlandsch Elftal en de Free Foresters een aanvang. De Be us scoorde een century op fraaie wijze. Aan het einde van den eersten dag luid de de stand: Nederlandsch Elftal: eerste innings 344, Free Foresters 138 voor 9 wickets. Nederlandsch Elftal: le innigs. Glerum st. Boddington b. Tuff 55 De Beus b. Bromley Davenport 102 Jansen c. Lawrence b. Tuff 68 Van Manen b. Bromley Davenport.24 A. van Strijvenberg b. Tuff 38 Wittebol c. Boddington b. Tuff 6 A. Terwiel run out 8 H. de la Mar b. Tuff 1 V. Baasbank c. Boddington b. Davenport 6 V. d. Togt st. Boddington b. Davenport 6 L. J. Sodderland not out 4 Extra's 26 Totaal 344 Bowlingcijfers Free Foresters: O. M. R. W. Gilmer 9 1 48 0 Bromley Davenport 26 2 106 4 Green 5 0 43 0 Tuff 251/6 4 81 5 Free Foresters: le innings: Williams c. De Beus b. Sodderland 23 Boddington c. De Beus b. Sodderland 43 P. Lawrence b. Sodderland 0 P. Eckersley l.b.w. Terwiel 1 O. Brims b. De la Mar 20 J. Short b. Terwiel 2 L. Green l.b.w. Terwiel 1 R. D. Lemon b. Sodderland 0 C. R. Tuff b. Terwiel 0 H. Gilmer not out 3 L. Bromley Davenport not out 27 Extra's 18 Totaal 138 voor 9 wickets. Foto Van Vliet, - A, Het L.C.C.-elftal, dat door zijn innings-overwinning op het Haagsche Quick bijna zeker is van het kampioenschap. Van links naar rechts: J. Hopp, N. Schouten. A. v. Es, T. Kantebeen, F. v. Es. H. v. Bovene, P. Hagenaar, C. J. Metsch (capt.t, A. Mioch, D. Jongerheld en Ch. v. Goor. Edoch, de Duitscher Koser was er niet, j klasse: 1. Surcouf, st. H. J. Mathieu (Loos en scheen van een afspraak niets te weten. I drecht). ZWEMMEN. Kikvorschen West-Duitschland 33. Franken scoort het tweede doelpunt. In het Noorderbad te Zandvoort werden gisteren onder groote belangstelling na tionale zwemwedstrijden gehouden, ter wijl voorts een waterpolowedstrijd op het programma stond tusschen het Kikvor schen zevental en West-Duitschland. Op de 100 meter borstcrawl voor dames won Rie Mastenbroek in den tijd van 1 min. 9.8 sec., terwijl Tini Wagner tweede werd met een belangrijk verschil. Doortje Heeselaars won de 200 meter schoolslag, terwijl Jopie Stroomberg als tweede ein digde. Op de 100 meter rugslag voor heeren vond een spannende strijd plaats tusschen van Schouwen en Metman. Beide zwem mers tikten vrijwel gelijk aan in den goe den tijd van 1 min. 11 4 sec. Iet van Feggelen won hetzelfde nummer voor dames met een tijd van 1 min. 17.8 sec. Rest nog te vermelden, dat de 100 M. borstcrawl heeren door Moolenaar werd gewonnen in 1 min. 3 sec., terwijl Smits- huysen als eerste eindigde op de 200 meter schoolslag met een tijd van 2 min. 51 sec. In den waterpolowedstrijd wist v. Aelst het Kikvorschen-zevental vrij spoedig de leiding te geven. Dank zij het uitstekende werk van Veenstra in 't doel wist Duitsch- land ondanks een kleine meerderheid, voorloopig den gelijkmaker niet te scoren. Dultschland speelde technisch beter en vooral het samenspel vlotte uitstekend. De rust kwam met 10 voor het Kikvorschen- zevental. Na de hervatting trad het West Duitsche team veel doortastender op. Franken kreeg uit de achterhoede een bal, draalde zich om en verraste den Duitschen doelman met een hard schot. Een minuut later schoot invaller Stam uit het midden van De wedstrijd bracht gisteren een Hol landsche zege met innings en 102 runs. De eindscores waren: Free Foresters eerste innings 147 (Brom ley Davenport (36 n. o.) Bowlingcijfer Nederlandsch elftal eerste innings. O. M. R. W. A. Terwiel 18 9 43 4 L. J. Soderland 18 10 40 4 Mr. H. W. Glerum 4 5/6 0 21 1 Dr. M. Jansen 3 1 5 0 H. de la Mar 5 1 16 1 Mr. H. van Manen -3 1 4 0 Free Foresters. Tweede innings. R. A. Boddington b..Glerum 2 E. Williams b. Glerum I P. Lawrence c. de Beus b. Terwiel 8 P. Eckersley b. Sodderland 15 D. Brims b. Terwiel 2 Shor c. v. Stuyvenberg b. Sodderland 11 L. Green not out 15. C. R. Tuff b. Sodderland 4 Bromley Davenport v. Terwiel b. Sodderland 0 H. Gilmer l.b.w. <n) b. Sodderland 0 D. Lemon b. Terwiel 15 Extra's 16 Totaal 95 Bowlingcijfers Nederlandsch elftal twee de innigs. harde off strokes te zien. L.C.C. moet nu nog één wedstrijd spelen, N.L.C.C. nog twee en practisch is de Leidsche nu reeds kam pioen. Bij AjaxV.U.C. heeft het gespannen en merkwaardig genoeg, omdat het bowlen en het fielden der rood-zwarten, anders de sterkste zijde, ditmaal niet best was, zoodat de overwinning nog even in gevaar kwam, nadat Ajax zich de ongekende luxe had veroorloofd om 168 runs te maken. Ajax begint pas op dreef te komen nu het sei zoen ongeveer afgeloopen is, hetgeen er op wijst, dat de rood-zwarten te laat over oefening en routine beschikken. Overigens mogen wij ook over de prestaties van Ajax niet ontevreden zijn. Er zit belangrijk meer perspectief in het Leidsche cricket dan het vorige seizoen. Men zie verder de uitslagen en de versla gen. AJAX WINT VAN V.U.C. land zeer geestdriftig opzetten. Het ge lukte aan Streiber, Kahl en Lenkitsch ach ter elkaar drie doelpunten te maken, zoo dat het einde nog met het vrij onverwachte resultaat 3—3 kwam. Met deze cijfers mag het Kikvorschen zevental ongetwijfeld tevreden zijn, im mers een kleine overwinning hadden de West Duitschers misschien wel verdiend. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE OUDEWETERING. Gisterenmiddag hield de vereeniging „De Brasem" te Oude Wetering haar nationale wedstrijden, die door een groot aantal be zoekers werden bijgewoond. De uitslagen waren 50 Meter schoolslag dames: 1. R. van Veen (G.Z.C.) 43 2/5 sec.; 2. W. de Jong (G.Z.C.) 45 4/5 sec. 50 meter vrije slag, dames: 1. N. de Boer (G.Z.C.) 34 2/5 sec.; 2. K. Verveer (Z.I.A.N.) 36 1/5 sec. 3 x 50 meter wisselslag Dames: 1. G.Z.C.. 2 min. 10 sec. met de dames J. Gravesteyn, G. v. Vliet en N. de Boer; 2. Z.I.A.N. I, 2 min. 11 sec. 50 meter schoolslag, heereff: 1. J T. Gravesteyn (G.Z.C.) 38 sec.; 2. C. H. D. Witte (Poelmeer) 411/5 sec. 50 meter vrije slag, heeren: 1. J. Ydens (Poelmeer. 29 2/5 sec.; 2. C. J. Wouters (Poelmeer) 30 sec. 3 x 50 Meter wisselslag: 1. Poelmeer 1 min. 47 1/5 sec. met de heeren: C. J. Wou ters. K. Ydens, J. Ydens; 2. G.Z.C. 1 min. 49 4/5 sec. 50 m. rugslag, heeren: 1. B. Akkerman (Z.I.A.N.) 40 sec.; 2. J. G. Bandel (G.Z.C.) 411/5 sec. 3 x 50 vrije slag (Poelmeer) 1314/5 sec. met de heeren C. J. Wouters, J. Ydens, C. H. D. Witte; 2. G.Z.C. 1.34 2/5 sec. Hierna vond een polowedstrijd plaats tusschen een H.L. (comb.) en een Gouda- Alphen (comb.). Deze wedstrijd werd ge wonnen door Gouda-Alphen (comb.) met 4—0. Alle doelpunten werden gemaakt door W. de Boer (G.Z.C.) Voor de pauze werden door enkele dames van Z.I.A.N. een demonstratie gegeven in schoonspringen. De wisselprijzen. bestaande uit 3 beelden, 't vorig jaar gewonnen door G.Z.C.. kwamen O. M. R. W. Mr. H. van Manen 6 3 6 0 Mr. H. W. Glerum 9 2 20 2 A. Terwiel 13 3/6 b 28 3 L. J. Sodderland 10 6 21 b H. de la Mar 1 0 4 0 BELGIËNEDERLAND. Naar wij vernemen is voor den landen- wedstrijd BelgiëNederland op 15 Augus tus a.s. het volgende Nederlandsche elftal samengesteld Van Manen, aanvoerder, de Beus, wicket keeper, Glerum, Roodenburg, Wittebol, Ter wiel. Sodderland, Van Baasbank. van Stuy venberg, H. de la Mar en J. van der Luur; umpire is de heer K. J. Leeser. Na spannenden strijd. Ajax ging het eerst naar de wickets en het was een goede ruggesteun, dat het ope- ningspaar. Versteeg 27 en Zwanenburg 32, de zestig op het bord bracht, voordat de scheiding kwam. Wel is waar vielen een paar Leidsche wickets daarna in een snel tempo, maar Janssen klapte een harde 40 bij elkaar, Boeiemhn scoorde nog harder zijn 31 runs en Wentlng bleef met 19 niet uit, zoodat Ajax de ongekende hooge score van 168 noteerde. Miras bowlde 454, Hoff man en Mosheuvel hadden dezelfde cijfers, n.l. 340. Bij V.U.C. vielen de eerste wickets snel ler, hoewel het openingsp'aar. Wierts (29) en Hugrunin(ll) in de dubbele cijfers kwam. De gasten maakten trouwens regel matig runs. Van Schle 10, Miras 15, maar de spanning kwam er vooral in. toen Hoff man (14*) en Rotteveel (30) een stand op zetten van een goede veertig runs. Bij 99 voor 6 scheen de Ajax-overwinning een vol dongen feit. Het werd 110 voor 7 en er was nog niet veel kou aan de lucht, maar het achtste Haagsche wicket viel pas op 151 en de Leidsche voorsprong begon bedenke lijk klein te worden. De laatste twee wickets werden echter opgeruimd, zonder dat een run aan het V.U.C -totaal werd toegevoegd. Versteeg 354, Van Oudgaarden 357, Wenting 232. De gasten probeerden het nog eens op een tweede innings, maar gaven den strijd op toen Ajax 64 runs had gescoord voor het verlies van twee wickets. Zwanenburg 18, Dozy 21, Versteeg 13*. Wierts had beide wickets genomen voor 9 runs. Nederlandsche Cricketbond. r-eDt»SH?r,0)Lit Duitsche d?e!' de keeper nu in het bezit van Poelmeer. De prijzen vnorknm^n 0^°^ aSn',i i *on werden n* afloop met een toepasselijk doeipunt Y°°r de «oord uitgereikt door den 2en Voorzitter m°?,St woYde"- u !van de Z. en P.C., den heer A. Lohmann, In de resteerende minuten kwam Dultsch- Notaris te Oude-Wetering. Uitslagen van gisteren. Nederlandsch elftal—Free Foresters: ge wonnen door "Nederlandsch elftal met in nings en 102 runs. 2e klasse B: Ajax—V.U.C.: gewonnen door Ajax met 17 runs op de eerste innings; H.C.C. IVV.O.C. II: gewonnen doorV.O.C. n met 127 runs op de eerste innings; QuickH.B.S. II: gewonnen door Quick met 103 runs op de eerste innings; V.C.C.A.S.V. gewonnen door A.S.V. met 9 wickets. 3e klasse B: L.C.C.—Quick: gewonnen door L.C.C. met innings en 126 runs; Excel sior niH.D.V.S. m: gewonnen door Excel sior m met 59 runs op de eerste innings; A.S.V. IILeonidas, gewonnen door Leoni- das met innings en 26 runs. Overzicht. Het was gisteren niet alleen een gloriedag voor het Nederlandsche, maar ook voor het Leidsche cricket, want Ajax zoowel als L.C.C. won en de Leidsche evenals het Ne derlandsch elftal dat van de Free Foresters deed met innings. Quick II kon het bowlen van de gebroeders Van Es, Van Goor en Kantebeen deze jongeling nam drie wickets voor tien runs niet spelen en 76 runs hadden alle Hagenaars twee maal een beurt gehad. Belangrijker dan de aanval was ditmaal echter de verdediging van de Leidsche. want L.C.C. scoorde 202 voor 6, voornamelijk dank zij 44 van Metsch en 107 not out van A. van Es. Was de Innings van Metsch niet feilloos, die van Van Es was zonder een kans. Zij bevatte drie zes sen en dertien vieren en Van Es gaf vele L.C.C.—QUICK II. L.C.C. wint met innings. De laatste thuiswedstrijd der Leidsche werd de vierde achtereenvolgende innings overwinning. In den ochtenduren hadden Metsch en Hopp en daarna Kantebeen voor een behoorlijk aantal runs gezorgd en toen Kantebeen voor 13 zijn plaats moest ruimen aan A. van Es zetten de batsmen een groote stand op, die eerst na de lunch gebroken werd toen Metsch door van Oosten voor 45 werd gebowled. Chr. van Goor maakte in vlug tempo 16 runs terwijl de centary vanA. van Es meer en meer in zicht kwam. Met een vier recht vooruit werd de honderd volgemaakt en kon Metsch de innings sluiten op ruim 200 runs vooir 6 wickets. A. van Es 107 not out. Voor Quick bowlde van Oosten 278, Arkema 240 en Bosl41. De Hagenaars zaten daarna voor 36 runs aan den kant. met alleen v. d. Smit 19 In de dubbele cijfers. Ch. van Goor 220, A. van Es 312, F. van Es 42. De tweede innings verging den Hoge- naars niet veel beter en thans werd het totaal 40. Oh. van Goor 47, F van Es 3—7 en T. Kantebeen 3—10 hadden met succes den bal gehanteerd. L. C. C<A. C. (JUNIORES). L. C. C. wint met 8 runs. A. C. trok het eerst naar de wickets en sloeg 48 runs bijeen. De familie Bakker, die met 4 broers rijkelijk vertegenwoordigd was deed wel van zich spreken. L. Bakker 17. B. Bakker 6, terwijl broer G. op 2 bleef steken. Kantebeen met 729 en Mioch 3—17 namen voor L.C.C. de wickets. Het antwoord dat L.C.C hierop gaf, was niet daverend. Voor 38 waren er al 8 wi ckets neer, met Kantebeen en Mioch 10 als de helden der mat, doch door goed spel van Hagenaar 8, Harmsen 7 not out en Koolhaas 4, werd het A.C.-totaal met 8 runs overschreden. ROEIEN. De Europeesche kampioen schappen te Amsterdam. Hoe de organisatie zal zijn. Vrijdag 13. Zaterdag 14 en Zondag 15 Augustus a.s. worden op de Boschbaan te Amsterdam de Europeesche roetkamploen- schappen gehouden, waarvoor, naar mer. weet, twaalf landen met 56 ploegen hebbes ingeschreven. Tijdens een persconferentie hebben rij enkele bijzonderheden vernomen over de organisatie van deze wedstrijden. De kampioenschappen zullen worden ge. houden onder de hooge bescherming ran HM. de Koningin. Z.K.H. Prins BernharA zal op den dag der eindstrijden entaie races bijwonen, zoowel op de tribune als de motorvolgboot. Zeer waarschijnlijk a' Prins Bemhard de laatste race. die in de achtriemsgieken. per auto langs de geheé» baan volgen. In het eere-comité hebben zitting ger,:- men de ministerpresident dr. H. Colijn,i het bijzonder als minister van Buitenland- sche Zaken ai.; de minister voor Sociale Zaken, prof. dr. C. P. M. Romme; oud- minister voor Sociale Zaken. mr. M. Slin- genberg; de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, mr. dr. A, baron Röell; de burgemeester van Amster dam. dr. W. de Vlugt; de burgemeister van Nleuweramstel, mr. S. P. Haspels; de voorzitter van het Nederlandsch Olympiscn Comité, mr. A. baron Schlmmelpennincl; van der Oye; de ondercommandant der marinë, kapitein ter zee J. E. Meijer Ran- neft; de garnizoenscommandant van Am sterdam, luitenant-kolonel A. W. Boswijk en de heer E. Crone, president van de Koninklijke Verbonden Watersportvereeni- gingen. De gezanten van alle deelnemende landen zlin voor deze wedstrijden ultgenoodigd, evenals de consuls-generaal. Om het publiek goed ln te lichten zijn 07 100. 500, 1000 en 1500 meter telefoonposten ingericht en van deze punten uit zal men regelmatig elke race kunnen verslaan. Het omroepen op de baan en voor de tribunes zal geschieden ln het Fransch. de officieels taal van de F.I S.A. en in het Nederlandsen. De wedstrijden zullen per radio worden uitgezonden door Nederlandsche en Duit sche omroeporganisaties. Iets nieuws is de automatische stop- watch-afdruklnstallatie. De starter zal het vertrek der ploegen een knop indruk ken en automatisch zullen de klokjes aan de finish tegelijkertijd beginnen te loop®. Onderlinge verschillen op de horloges zijn dus practisch uitgesloten. Achter de ploeg® zullen twee bootjes varen, een met den kamprechter, de tweede als reserve. Zeer waarschijnlijk zullen in de gestuurde nummers vlff ploegen tegellik starten en in de stuurmanlooze nummers vier. De Neder landsche Roeibond is n.l. voor deze reee- ling en de kans is groot, dat het F.LSA." congres deze regeling zal aanvaarden Maar de mogelijkheid bestaat ook. dat de FIS a zal besluiten ook in de gestuurde nummer» slechts vier ploegen tegelijk te laten ver trekken. Aan de finish zal een filmapparaat wor den opgesteld. In geval van protesten ra. de film de moellUkheden uit den weg kun nen ruimen, daar de onderlinge verschillen bij de aankomst tusschen de booten soms zoo gering is. dat de commissarissen van aankomst zich wel eens zouden kunne vergissen De inschrijvingen zijn vrli geliikmattë verdeeld over de verschillende numme Naar bekend. moef het organiseerend een bepaalde vergoeding aan de dceI2fm,Cjt. terugbetalen, welke vergoeding wordt ui gerekend per boot. oer roeier en oer k'K meter. Deze verplichte vergoeding zal JJ deze kampioenschappen oploopen tot bedrag van ongeveer f. 20 000. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Hedenavond te half 8, zullen er te Bos koop in het Zuiderbad ontmoetingen plaa vinden tusschen: A.Z.C. III (Alphen)--E'h* hoeven II (Reeuwijk) en Boskoop Gouwe II (Waddinxveen). WEDSTRIJDEN AM. Woensdagavond za' A Z C. I le-"1 n ZUl I en AZ.C. II tegen de Zijl II e" wedstrijd spelen ln het Alphensche zw® bad.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10