Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BEad Maandag 2 Augustus 1937 AALSMEER. KINDERZWEMWEDSTRIJDEN. In het Oosterbad, Zaterdagmiddag heelt „Het Oosterbad" een kinderzwemfeest in zijn badinrichting te Aalsmeer-Oost georganiseerd. Hoewel de weersomstandigheden voor een dergelijk feest niet uitmuntten, viel zoowel de deel neming als de publieke belangstelling mee. Vóór den aanvang der wedstrijden is een kort woord gesproken door den voorzitter, den heer J. v. Zijverden. De wedstrijden hadden de volgende uitslagen: Afvalrace voor meisjes 1113 jaar, 25 M.: 1. L. Tulp; 2. N. Schuurman; 3. M. Mespe. Idem jongens; 1. K. Spaargaren; 2. A. de Haas; 3. J. v. Eyk. 25 M. schoolslag, meisjes 7—9 jaar: 1. L. Verhoek in 29.3 sec.; 2. L. Baarse in 30.4 sec.; 3. H. Krebbes in 37 sec. 25 M. school slag meisjes 1011 jaar; 1. G. Bol ln 22.1 sec.: 2. W. Bol in 23.3 sec; 3. A. Jongejan in 27.3 sec.; Idem Jongens: 1. D. Offerman in 23 sec.; 2. H. Meyer ln 24 sec.; 3. J. Schouten in 24.2 sec. 25 M. schoolslag meis jes 1213 jaar: 1. N. Schuurman In 20.1 sec 2. E. Tulp in 20.3 sec.; 3. M. Hespe ln 20.4 sec.; Idem Jongens: 1. A. de Haas in 20.4 sec.; 2. K. Spaargaren in 21.3 sec.: 3. J. van Eijk in 22.1 sec. 25 meter rugslag meisjes 1112 jaar; 1. M. Hespe in 24 sec.; 2. L. Buis ln 25 sec.; 3. L. v. Os in 29 sec. Idem jongens: 1. G. Jongkind in 34.1 sec.; 2. J. v. Langeraad in 36 sec. Snipperjacht voor meisjes: 1. W. Bol; 2. A. v. Es; 3. A. La ger,berg. Idem jongens: 1. H. Selwlnk; 2. II. Meyer; 3. D. Offerman. Gecostumeerd hardvaren voor paren: 1. L. Teeuwen en T. v Leeuwen; 2. O. Barendsen en A Bijl; 3. J. Oliemans en C. v. d. Aardweg. Estafette 4 x 25 M.: 1. Jongens „Blauwe Bengei"; 2. Meisjes .Het Oosterbad. Na afloop heeft de voorzitter een dankwoord gesproken en de prijzen, bestaande uit luxe-voorwerpen, uitgereikt. DE SNIJBLOEMENHANDEL. 67 C. M. Hopman, Haarl.meer, Hillegom- merdijk 457 W. C. Does, Lisse, Stations weg 58 J. J. Duinhoven met vr„ Haar lem, Tlmorstraat 54 M. Schalk, Heem stede, Johs. Vermeerstraat 13 F. van der Werff, Haarlem, Schoterweg 154 zw. L. Wittekoek met gezin, Noordwijkerhout, Jansensteeg 8 Th. F. Klinkenberg. Es- sehen, België, Statiestr. 82 Wede. A. J. M. Hulkenberg met gezin, Bennebroek, Rijksstraatweg 12 A. H. Schljns, Vaals, Seffenterstraat 36 E. Fokkema met ge zin, Rheden, Velp. Schaapsdrift, Overbeek 21 J. M. Willemsen met vr„ Lisse, Meer- en Houtstr. 25 A. Oskam, Heemstede, Raadhuisstraat 95 J. J. van Leeuwen, Alphen a/d. Rijn, Stationsstr. 10 R. Brouwer, Woerden. Pr. Bernhardstr. 11 J. J. Potman, Lisse, Kanaalstraat 50 H. Wielinga met gezin. Haarlem, Klopporsin- gel 163 H. L. Broekhof met gezin, Heem stede, Lombokstraat 26 R. de Boer. Haarlem, Leidschezijstraat 4 G. M. P. v. Bemmel met gezin, Rcmmerskirchen (D.), Bahnstr. 2 F M. J. Mensink, Amsterdam, Begijnenhof 14 Gevonden voorwerpen: Te bevragen op het bureau van politie: jas, nummerplaat G 71090, tompouce, mand gemerkt Zwaan; steeksleutel, kindermuts, sleutel aan houtje. De heer H. A. Maas heeft ontslag ge vraagd en gekregen als dirigent van de RK. Harmonie Crescendo. In zijn plaats is benoemd de heer G. Dik te Leiden. Lustelooze stemming. Gedurende de afgeloopen week is de snij- bloemhandel aan de veilingen in deze ge meente over het algemeen lusteloos ge weest. Hoewel de weersomstandigheden voor de verzending van bloemproducten zeker uitstekend waren, bleek er, zoowel in het binnen- als buitenland, heel geringe vraag te zijn, wat trouwens in dezen tijd van het jaar, door vacanties enz. geen on gewoon verschijnsel is. Wat het aanbod van verschillende bloem soorten aan de vellingen betreft, kon de laatste dagen eenige vermindering gecon stateerd worden, o.m. van Amerikaansche 2njers en rozen, wat wel op rekening van het koele, zonlooze weer gesteld moet wor den, daar om dezen tijd zeker de periode nog niet is aangebroken, waarin genoemde producten, meer of minder in hun groei tacneeren. Als hoogste prijs werd voor de Jeste kwaliteit anjerg tot 7 cent en voor rozen tot 6 cent betaald, wat niét zeggen wil, dat de opbrengst bevredigend is. Veel van deze bloemen draaien door, omdat ze blijkbaar voor den handel geen waarde hebben, althans niet een zoodanige, dat boven de hiervoor vastgestelde minimum prijzen gemijnd wordt. De Jap. leliekelken rerbeterden eenigszins in prijs; goede kwa liteit werd verhandeld tot 6'/j cent per kelk, de lilium regale tot 4'/; cent. Van chrysan ten. in hoofdzaak de rayonnanten in ver schillende kleuren, komt nu steeds meer aanvoer. De beste noteerden tot 23 cent per stuk. De kwaliteit van deze bloemen wordt echter nog weinig geroemd, zoodat de door snee-opbrengst van deze producten tot nu toe ook wel zal tegenvallen. De bloemen uit de vrije natuur, o.m. de dahlia's, zinia's, asters en de vele andere soorten, welke geregeld ter veiling worden aangevoerd, hebben veelal weinig waarde, terwijl ook het plumosus- en sprengeri- snijgroen steeds een lage noteering te zien geeft. De gladiolen noteerden van 8—15 cent per bos, de calla's van 611 cent en de cliaboud anjers van 814 ct. (per bos). De bouvardia-takjes werden van 35 cent per stuk verhandeld. Aan de veilingen van potbloemen en -planten is steeds flink aanbod van velerlei gewassen, welke veelal lage prijzen opbrengen. De Ster van Beth lehem werd in de betere kwaliteit verhan deld tot 36 cent, de primula abc. tot 25 cent en de bladbegonia's tot 32 cent per stuk. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Johannes, z. van D. van Duiin en H. C de Jong Adrianus. z. van A Schouten en P. Schaap Gesina, d. van N. van der Plas en J. van Dijk Hendrlka. d. van H. Guijt en T. Kuijt Klaas. z. van D. van Duijn en C. van der Bent Jannetje, d. van A. de Jong en L. Schaap Andries, z. van D. van Du ij ven- bode en D. Meijvogel Overleden: Dirkje Haasnoot, 53 jaar, geh. met P. Barnhoorn Petronella de Jong. 63 jaar. echtgen van C. Hoek Willem van der Bent. 85 jaar. wed. van N. van der Plas. Ondertrouwd; C. P. van der Zijden en A. C. J. van Kuijeren P. Kuijt en A. Klok. Getrouwd: A. Molenaar en M. N. Kap- teijn. De verjaardagbusjes ten bate der Chr. Jeugdorganisatie brachten in Juni op f. 5.72'/f. HAARLEMMERMEER. Te Amsterdam slaagde de heer W. C. Helt voor het Mulo-examen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Johanna d. van P. C. van der Hoorn en C. A. Uitendaal; Jaap Tjib'oe z. van J. van Vliet en B. Gaastra; Bernard z. van E. Schuit en A. J. M. Veer; Gerarda Christina Maria d. van J. J. Ditjons en H. C. Jonkheer; Johannes Adrianus Theodorus z. van P. A. Nederstigt cc A. G. Seijsener; Petrus Cornells z. van P van Lierop en M. Klitz. Ondertrouwd: J. van Rooden en Th. C. Pijnaker. Getrouwd: J. J. Duinhoven en A. M. Brouwer; A Slagboom en W. H. van den Bosch; R, C. H. J. van Duin en M. C. A. Vlotman: E. van de Beid en M. J. Weijnen; «i. van der Jagt en W. DaudeijN. Dege- 11 aars en P. N. van Luik. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. Degens met vr„ Leid- «hestraat 75 M. A. W. Hoogesteljn. Wee- festeinstraat 97 J. van der Hoorn, Meer straat 56 E. Th. Hulsbosch, Zandlaan 22 C. M. G. Jansen. Marlastraat 1 c A. Koeleman, Parallelweg 109 K. Kool pet gezin, Haarl.straat 40 J. W. van der Daan, Hoofdstraat 200 H. van der Meer, yeenenburgerlaan 45 N. W. Noorder peer, Haarl.straat 33 Th. M. Paarde- fWper, Hoofdstraat 108 Th. M. Reeu- yuk, Vossedwarsstraat 4 A. Seel, Wee- I? steinstraat 39 M. Vis met gezin, kerkstraat 2 b. Vertrokken: M. C. A. Vlotman. naar "aarlem, Kamerlingh Onnesstr. 3 Th. 'au der Ploeg. Noordwijkerhout, Zeestr. KATWIJK AAN ZEE. Een stroom van badgasten. De groote verwachte toeloop van bad gasten is de laatste dagen, maar bovenal Zaterdag, gekomen. De badplaats en vooral het Zuiderkwartier is nu zeer goed bezet. Een achttal groote bestelauto's van Van Gend en Loos reden den geheelen Zaterdag af en aan om de bagage rond te brengen. Naar men ons mededeelde werd Zaterdag alleen ruim 25000 KG. vrachtgoed besteld. Concerten op den Boulevard. De Harmonie uit Rijnsburg zal heden avond om 8 uur een concert geven in de muziektent op den Boulevard. Donderdagavond a.s. om 8 uur speelt daar onze „UN.I.", directeur de heer P. C. Langmuur. Wedstrijd om den Juliana-Bemhard beker. Door het bestuur der Oranjevereeniging is een voetbalwedstrijd georganiseerd op Zaterdag as. tusschen de elftallen van ..Quick Boys" en „Katwijk" op het terrein van Quick Boys aan den Nieuwen Duin weg. waar gespeeld zal worden om den Juliana-Bemhard beker, die verleden jaar voor het eerst door Quick Boys gewon nen is. De muziekvereenlging „U.N.I." zal haar medewerking verleenen. De aftrap zal ge schieden door den eere-voorzitter van de Oranjevereeniging burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ernstig ongeval. Een motorfietsrijder raakte op den Nieu wen Duinweg bij het voetbalterrein de macht over het stuur kwijt en sloeg over den kop. Met een hersenschudding werd het slachtoffer naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. De maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk heeft f. 38.61 opgebracht. NOORD WIJK. Gemeentebegrooting goedgekeurd. Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten de gemeentebegrooting 1937 goedgekeurd. De badgasten gaan voetballen. Door V.V.V. is voor hedenavond op het strand een voetbalwedstrijd georganiseerd tusschen een elftal, samengesteld uit de alhier vertoevende badgasten en een elftal van de voetbalvereeniging „Noordwijk". Tij. dens dezen wedstrijd zullen speldjes worden verkocht ten bate van een speler, die, zoo als bekend, onlangs ln een dergelijken wed. strijd een been brak. Concert. Het Chr. Muziekgezelschap „De Echo der Duinen" zal morgenavond een marschcon- cert geven, waarbij gecollecteerd zal wor den. OEGSTGEEST. Morgen zal de afd. Leiden van het Leger des Heils hier een buscollecte hou den ten bate van het werk in Lelden. RIJNSBURG. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Juli werden aan het postkantoor voor de rijkspostspaarbank 125 inlagen gedaan tot een bedrag van f. 11.785 44; 25 terugbetalingen tot f. 933.79 Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Elisabeth d. van J. v. d. Mey en M. E. de Rijke; Hendrik Adrianus z. van H. Heemskerk en W. J. Bouwmeester. Ondertrouwd: A. v. d. Vijver jm. 27 jaar en Joh. Zandbergen jd. 25 jaar; J. v. d. Kwaak jm. 28 jaar en F. G. de Mooy jd. 22 jaar; J. J. v. Klaveren jm. 24 jaar en C. v. Beelen jd. 18 jaar; D. Heemskerk jm. 18 jaar en R. Verkalk jd. 17 jaar. Getrouwd: B. Durieux en G. Ravens- bergen. SASSENHEIM. Aanrijding. Gisteravond omstreeks 8 uur is op de oversteek voor wielrijders bij de Wasbeeker- laan een wielrijder uit Overveen die wei, felde door een auto gegrepen en aan het hoofd verwond. Gelukkig was de verwonding niet van ernstigen aard, zoodat het slachtoffer na in het St Bernardus-gesticht te zijn verbon den. met de aanrijdende auto naar zijn woning kon worden overgebracht. De Lofstem. Tot directeur van de Chr. Zangvereenl- glng ..De Lofstem" is de heer C. van der Keur Jr. uit Leiden benoemd. Uitstapje naar Alkmaar. De leerlingen der hoogste klasse van de school der Herv. Kerk maakten onder lei ding van het personeel dier school in een 3-tal touringcars een reis naar Alkmaar en omgeving. Natuurlijk werd een bezoek aan de Kaas markt gebracht. Vervolgens werd door boschriike omgeving en de duinstreek gereden, waar volop van het natuurschoon werd genoten. Hoogst voldaan keerde men huiswaarts. VOORHOUT. Diefstal van tuingereedschap. Bij den heer H. G. werd eenig tuinge reedschap ontvreemd. Al spoedig hield de politie H. N. D. uit Noordwijk aan. die bekende. VOORSCHOTEN. Het jubileum van ds. Fortgens. Gistermorgen heeft ds. H. P, Fortgens tijdens zijn credicatie in de Ned. Herv. Kerk, die geheel gevuld was en waarin behalve vele familieleden ook aanwezig was burgemeester M F. Berkhout, zijn zilveren huwelijksfeest en a.s. zilveren ambts jubileum herdacht. Als tekst had dsi'Fortgens gekozen Efcze 3 vs. 17 en Gat. 6 res.- 22a; Aan het einde vKn den, kerkdienst heeft de heer S. S. Leppink, ouderling, namens de gemeente, den jubilaris toegesproken en er op gewezen dat God in ons leven mijl palen plaatst, waarvan dezei dag er een is. Spr besloot zijn toespraak met ds. Fortgens een goede vacantie toe te wen- schen in de hoop dat hij verkwikt en op- gefrischt weer in de gemeente zou mogen terugkeeren. Tenslotte zong de gemeente den leeraai de bekende zegenbede Ps. 134 vs. 3 toe. WASSENAAR. Ernstige aanrijding bij den Deyl. Twee zwaar gewonden. Hedenmorgen om 11 uur 30 had een ern stige aanrijding plaats ter hoogte van Den Deyl op den Rijksstraatweg tusschen een auto bestuurd door K. uit den Dolder en een motor bestuurd door G. uit Ginneken. De motorrijder wilde links af de van Zuilen van Nyeveltstraat in. Uit de richting Leiden naderde een auto. welke door G. te laat werd gezien, met het gevolg, dat hij tegen de auto aanreed. Het rechterbeen van G. werd verbrijzeld, terwijl zijn zoontje een schedelbreuk op liep. Nadat de eerste hulp ter plaatse was ver leend werd G. naar een ziekenhuis te Lei den overgebracht, terwijl zijn zoontje per passeerende ziekenauto naar Bronovo in den Haag werd vervoerd. Zoowel de auto als de motorfiets werden zwaar beschadigd. Kinderfeest. Door de Buurtvereeniging Kerkehout werd Zaterdag voor de kinderen van de leden een feest georganiseerd. Te half twee hadden de kinderen zich op het Maria- plein verzameld waarna een maisoh door het Kerkehout werd gehouden, waarna via den Rijksstraatweg naar de van der Ouder- meulenlaan werd gemarcheerd, waar de vroegere hulpkerk in een feestzaal was om- getooverd. De stoet werd voorafgegaan door de muziekauto van de firma Boddeus. De kinderen werden welkom geheeten door den voorzitter der vereeniglng. den heer Brederode. Nadat eén aantal aardige films was vertoond werd gemarcheerd naar het sportveld van S.V.W., waar Henri Nol lens met zijn poppenkast aanwezig was. Tusschen de bedrijven door werden de kinderen rijkelijk onthaald. ZEVENHOVEN. Een schoon e vaart. Na een tijdsverloop van ruim vier jaren kunnen de Zevenhovenaren weer varen in een heldere ringvaart. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voor het zoo ver was. Toen in 1934 enkele personen, die tot het kroozen verplicht waren krach'ens den keur. zich lieten verbaliseren verklaarde de kantonrechter den keur onzeld'g. omdat hfj in de afgeloopen vijf jaren niet op nieuw was vastgesteld. Hierna achtte niemand zich meer ver- ALPHEN. Beroepen. Onze plaatsgenoot, de heer A. Donker, theol. cand. ontving een beroep van de Ned. Herv. Gem. van Pingjum en Zurich (Fr.). PROV. SCHIETWEDSTRIJDEN B.V.L. Rotterdam eindigt op de eerste plaats. Eindstand, afd. Korps: 1. Burgerwacht Rotterdam 232 pnt.; 2. Prins Alexander Rotterdam 224 pnt.; 3. Alphensche Burger wacht 223 pnt. Hoogste korpsschutter: P. Borghouts 50 p. Afd. vrije baan: 1. N. C. A v. d. Linden. Alphen aan den Rijn 87: 2 H. D. de Jong. Rotterdam 86—28; 3. R. H. van Wijk. Rot terdam 86—27 26—26); 4. A C. Mijs. Alphen aan den Rijn 8627 2622); 5. G. Bergshoeff, Alphen aan den Rijn 85 (27 27); 6. L. van 't Hart. Rotterdam 85 (24— 24); 7. W Hanken, Rotterdam 85 124—21); 8. A. J Allewijn, Rotterdam 84—28; 9. J. Verheul, Alphen aan den Rijn 8426: 10. W. Mast. Rotterdam 84—28—27. De prijsuitreiking zal waarschijnlijk op Zaterdag 4 Sept. alhier plaats vinden. VERBETERING VAN HET AARKANAAL. Het werk aanbesteed. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland besteedden aan het verbeteren van het Aarkanaal bestaande uit het opruimen van bestaande en het maken van nieuwe boord- verdedigingen langs het Aarkanaal, het vergraven en verleggen van de bestaande waterkeerende kade, het verrichten van baggerwerk, het opruimen van een brug, een en ander met bljbehoorende en bijko mende werken onder deze gemeente. Het laagste is ingeschreven door P. de Pater te Waddlnxveen, voor f. 30.852. De kinderen, uitgezonden door het comité van het zwakke kind naar het R.K. kinderherstellingshuis te Eersel nabij Eind hoven zijn Zaterdagmiddag, na een ver blijf van zes weken aldaar teruggekeerd. Mulo-examens. De volgende leerlingen der openb. Ulo school slaagden voor het Mulo-examen diploma A: Dora Daniel, Nel van Groos, Rina Mulder, Bea Pasma en Truus Weller; Teun Alphenaar, Piet Droog, Wim Hooft- man en Wim Tijsterman. Afgewezen één. Van de Chr. Mulo-school, Rozenlaan. slaagden alle candldaten voor het Mulo diploma t.w. A. Abbema, W. C. van Ber gen, S. H. M. Brinks (Hazerswoude), S. Hortensius, A. J. Kuilman (Leeuwarden), A. Nijveldt, J. Oosterwijk, P. E. Romp, P. |v. Tol, J. C. v. d. Vis, C. Vogel en E. D. v. d. Willik. Burgerlijke Stand. Geboren: Corry Arendina d. van K. v. Kleef en A. A Boer: Cornelia d. van D. Koren en J. N. P Stolk; Adrianus z. van C. Hoogerdijk en G. van Veen. Ondertrouwd: E. G. Jonker en M. H. v. d. Broek. Getrouwd: R. Boonstoppel 27 jaar en C. M. Grootendorst 28 jaar. Overleden: Nanne de Jen 84 jaar; Theo dorus Verbeij 61 Jaar: Gerardus Panne bakker 74 jaar. Voor beroep bedankt. Cand. H. Visser Mzn. te 's Gravendeel, heeft voor het beroep naar de Chr. Geref. Gem. alhier bedankt, terwijl hij dat naar Bunschoten aannam. BOSKOOP. R.K. Schoolbestuur contra gemeente. Door het R.K. Schoolbestuur werd eenl- gen tijd geleden een -beroepschrift bij Ged. Staten Ingediend tegen de gemeente, omdat de R.K. School in vergelijking met de openb. school te weinig zou hebben ont vangen. Het verschil zou zijn ontstaan doordat enkele leegstaande lokalen zonder gegronde motieven van de exploitatiereke ning der school zouden zijn afgetrokken. Ged. Staten hebben thans in deze kwestie uitspraak gedaan ten gunste van de ge meente. Naar wij vernemen zal het R-K. School bestuur bij de Kroon in beroep gaan. Waarschuwing. De commissaris van politie te Apeldoorn, maakt bekend, dat. zonder bij hem inlich tingen te hebben ingewonnen, 't aanknoo- pen van handelsbetrekkingen met C. G. van Zanten te Apeldoorn, handelaar in boomen, planten en bloembollen moet wor den ontraden. Afscheid van den heer Van Koppen. De heer C. J. van Koppen, hoofd der RK. school, heeft bij zijn vertrek naar Delft waar hij benoemd is tot hoofd eener RJC. school afscheid genomen van het schoolbestuur, leerlingen en de verschillen de vereenigingen. waarmede hij in nauw verband stond. De heer Van Koppen werd allereerst toe gesproken door pastoor van Meeuwen, als voorz. van het Kerk- en Schoolbestuur, die hem een bureaustoel aanbood. Vervolgens spraken nog de heeren W. Mathot, D. de Jong, Th. Ho<udtjk, Th. Pan nebakker, C. v. Vlies en kapelaan Drunen. De heer Van Koppen, dankte voor de vele blijken van belangstelling én medeleven. Nadat een jongenskoortje onder leiding van kapelaan Keyzer enkele liederen had gezongen, werd met een handdruk van den scheidende afscheid genomen. Sportdemonstratie. Zaterdagavond hebben met medewerking van de harmonie „Excelsior" onder zeer groote belangstelling sportdemonstraties plaats gevonden op het plein voor „Flora" uitgeschreven door de Gymnastiekvereeni- ging „Hou Vast". Na afloop van deze demonstraties, die uitstekend zijn geslaagd, trok „Hou Vast" met „Excelsior" voorop naar het dorp, waar een groote menschenmenigte den stoet opwachtte. plicht de vaart te kroozen en van jaar tot jaar nam de vervuiling toe. Den polder Nieuwkoop, die zich bU con tract verbonden had tot onderhoud van den langs de vaart liggenden weg. werd verzocht de vaart te reinigen. Op zijn beurt wees de polder de aangren. zende eigenaren aan, die bij Ged. staten in beroep kwamen Dit college stelde den polder ln het ongelijk, zeggende, dat een polder dergelijke bepalingen niet mag op leggen. Er ontstond een discussie tusschen de gemeente en den polder, zonder resul taat. Intusschen stierven tengevolge van het troebele water de visschen. zoodat zich een onaangename geur verspreidde. Ten slotte greep de gemeente naar een laatste middel: ln de politieverordening werd een nieuwe bepaling opgenomen, die het kroo zen en schoonhouden der vaart opdroeg aan de eigenaren van aangrenzende erven, wegen en landerijen Zonder eenige aan merking keurden Ged Staten deze bepaling goed. Onmiddellijk schreven B. en W. een schouw uit Deze eerste schouw werd nu '«houden na eon vergaar nz van B en W Alle betrokkenen hadden aan de b'kend- ■iiking gehoo- geee"en en zelfs de polder Nieuwkoop heeft zich bil deze regeling neergelegd en Is momenteel nog bezig met kroozen. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van C. van Veen en M. van Elswijk; Neeltje Jannie, d. van L. J. Matze en J. van Luyk; Willem, z. van W .Zintel en E. C. van Beek; Cornelis- Martinus Maria ,d. van M. A .Gordijn en M. C. Haagen. Ondertrouwd: H. Bol, 27 jaar en M. do Ruiter, 27 jaar. Gehuwd: L. M. de Boer en G. M. C. Kramer. Schoolreisje. De beide hoogste klassen der Ned. Herv. School maakten een uitstapje per autobus. Eerst ging het naar Den Haag, waar een uur in het planetarium doorgebracht werd. Vandaar ging men naar Rotterdam, waar een boottocht op de Maas werd gemaakt. Daarna bezag men Rotterdam uit de hoog te; van het Witte Huis af. Ook in de Bijenkorf werd eenige tijd doorgebracht, terwijl postkantoor en stadhuis werdén bezichtigd. Een mooie tocht volgde naar Terheyde, waar gebaad werd. In Monster bezochten de reizigers druivenkassen en een speeltuin. Na een flinke portie druiven gegeten te hebben, werd de terugreis aan vaard. Om 10 uur kwam men bij de school gpn. KOUDEKERK. HET JUBILEUM VAN DEN HEER MIEOG. Hartelijke huldiging. In de Herv. School had de huldiging" plaats van den heer A. Mieog, hoofd dier school, die veertig jaar aan het onderwijs verbonden was. 's Morgens werd de jubi laris gehuldigd door de schoolkinderen, welke hem Ps. 134 3 toezongen. Daarna las de heer Stroo Ps. 103. liet Ps. 68 10 zingen en ging voor in gebed. Nadat de kinderen een feestlied hadden gezongen feliciteerde de heer Stroo den jubilaris na mens de schoolkinderen in een toespraak, waarin hij verschillende momenten uit het leven van den heer Mieog de revue liet passeeren. Vooral legde hij er den nadruk op, dat dit een dag is van danken voor jubilaris en leerlingen voor de vele zege ningen Gods. Door de oudste en jongste leerling werd een bloemenmand aangeboden. Hierna werden de kinderen op versnaperingen onthaald. Ontroerd door deze kinderhulde dankte de heer Mieog. In den namiddag vereenigden zich ouders oud-leerlingen, bestuur en personeel der school om den jubilaris te huldigen. Het schoollokaal was in een bloementuin her schapen. Ds .Odé opende door Ps. 105 24 te doen zingen, las een gedeelte van Ps. 33 en ging voor in gebed. Hierna bood Ger- da Stroo namens het personeel een fruit mand aan. Vervolgens werden hartelijke toespraken gehouden door burgemeester Kwint namens het gemeentebestuur, bur gemeester Warnaar van Hazerswoude, den heer van Malssem namens het H.B. en de inspectie van C.V.V.. ds. Odé namens het schoolbestuur, den heer Stroo namens den rijksinspecteur .die verhinderd was. en namens het personeel den heer W. A. v. d. Dool, namens de Oranje-Vereen., den heer N. P. Slegtenhorst namens de comm. tot wering van schoolverzuim, den heer D. Dorrepaal namens het coll. van kerkvoog den. den heer J. D. de Kort namens de comm. van bijstand, den heer van Dam als ouder en den heer Tljssen als oud collega. Deze toespraken werden afgewis seld door zangnummers van een meisjes koor onder leiding van mej. Oostveen. Door ds. Odé werd namens leerlingen ouders en oud-leerlingen een bureau- ministre aangeboden, door den heer Stroo een herinneringsalbum met foto's uit de loopbaan van den jubilaris en door den heer De Kort namens de comm. van bij stand een boekwerk. Nadat de heer Mieog op de hem eigen wijze een dankwoord had gesproken, maakten velen van de ge legenheid gebruik den jubilaris persoonlijk te feliciteeren. 's Avonds bracht het mu ziekcorps „Kunst na Arbeid" den jubilaris een serenade. De collecte voor de diakonie bracht ever de maand Juli ln de N.H. Kerk op f. 91,14, voor het verjaringsfonds werd ont vangen f .23.40 en voor plan 1936 f 8.40 De extra-collecte voor het orgelfonds bij de inwijding van het vernieuwde orgel bedroeg f. 55,21. 3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7