China schijnt zich voor te bereiden op oorlog LAATSTE BERICHTEN LEIDJCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 2 Augustus 1937 Conflicten tusschen Japanners, Franschen en Russen SPORT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Binnenland FRANKRIJK HERDENKING JEAN JAURES. Staking van geneesheeren. De „Bond tot het levendig houden van de gedachtenis van Jean Jaurès, heeft Za terdag een nationale herdenking georgani seerd. De herdenking begon met een optocht van de Place de la Bastille naar het Panthéon. Verscheidene vlaggen en doeken met opschriften werden meege voerd en kreten als „Leve Jaurès", „Weg met den oorlog" werden gehoord. Bij het Pantheon aangekomen, schaarden de deel nemers zich voor het gebouw om te luis teren naar de redevoering, welke werd gehouden door Leon Blum. Voor Blum het woord nam, las Delbos een telegram van minister-president Chautemps voor, waar in déze hulde bracht aan de nagedachtenis van Jean Jaurès. De communist Cogniot oefende crltiek op de regeering. Op het oogenblik, dat minister Delbos het Pantheon verliet na een bezoek te hebben gebracht aan het graf van Jean Jaurès. werd zijn auto omringd door een troepje extremisten, die o.a. uitriepen „vliegtuigen voor Spanje!" De demonstran ten werden door de politie zonder moeite verwijderd. Delbos heeft Chautemps verslag gedaan. Talrijk zijn de berichten, die uit het I pen in het arsenaal en die in de concessie Verre Oosten toestroomen. doch veel be- is verbroken. Vijf-honderd-zeventig geneesheeren zijn in staking gegaan uit protest tegen de nieuwe regeling van de prefectuur tot coördinatie van den kosteloozen medisehen bijstand en de sociale ver zekeringen. De doktoren protesteeren tegen de „ad ministratieve paperassen", welke de nieuwe regeling hun voorschrijft. Zij moeten lange vragenlijsten invullen, welke volgens hen niets te maken hebben met de behan deling. De geneesheeren van het departement Seine en Oise blijven wel de zieken behan delen. doch weigeren de voorgeschreven formulieren te gebruiken. Het gevolg hier van is, dat de apothekers weigeren medi cijnen te leveren, wanneer de recepten niet zijn geparafeerd door den burgemeester van de plaats, waar de zieke woont. Door de staking van de geneesheeren is men verplicht, de zieken in ziekenhuizen op te nemen. langrijks vermelden zii niet Het schijnt dat te velde momenteel bijkans vblledige rust heerscht De Japansche generale staf deelt mede, Tientsin, dat de Chtneesche troepen in Tientsin en stappen, Takoe zich teruggetrokken hebben naar Matsjang od 30 K.M ten Zuidwesten van Takoe Aan het front van Peiping hebben de Japansche troepen Sjang Hsin Ten be zet, gelegen aan de spoorlijn Peiping Hankau De verslaggever van het Japan sche blad „Asahi" is aan het front van Peiping omgekomen. In Peiping zelf ls het rustig. De voorhoede van de naar het Noorden oprukkende Nanking-troepen heeft Lioe-LL Ho bereikt. Deze plaats is op een dertigtal kilometers van Tsjang-Hsin-Tien gelegen Een Japansche gepantserde trein zou een aanval op de Chineesche voorposten hebben gedaan, doch werd teruggeslagen Naar voorts wordt medegedeeld houden de Chineesche troepen Liang Sjang. gele gen ten Noorden van Lioeliho aan de spoor lijn Hankau—Peioing bezet. Het trouw ge bleven gedeelte der gendarmerie van Oost- Hopei heeft z'.ch verschanst lang de rivier Joeng Ting. De Chineesche voorhoede he-ft contact gekregen met de uit Tientsin terug getrokken gendarmerie cn de Chineesche troepenafdeelingen Trein ontspoord. De Japansche generale staf deelt mede, dat de Chineesche troepen een trein tot aftreden van Detroit, den ontsporing zouden hebben gebracht tus schen Hankau en Tientsin, waarbij zes personen werden gedood en zestig gewond. Onder de slachtoffers zouden zich ver scheidene vreemdelingen bevinden. Wegens het leider van de Parti Populaire Francais en oudburgemeester van St. Denis is een tus- schentijdsche Kamerverkiezing gehouden. Hierbij is de communist Grenier met 9.532 stemmen gekozen. Doriot's candidaat Malö vereenigde 4.563 stemmen op zich. i Bij de algemeene verkiezingen van 1936 had Doriot Grenier bij de herstemming met een geringe meerderheid (11.585 tegen 10.887) verslagen. Bij de onlangs gehouden raadsverkiezing verkregen de Volksfront- candidaten rond 10.500 stemmen, die van Doriot bijna 7.000). RUSLAND Bela Kun gearresteerd? De-correspondent van de Daily Telegraph meldt uit Moskou aan zijn blad. dat de vroegere communistische dictator van Hon garije. Bela Kun. gearresteerd is. Voorts zouden de volgende personen in arrest zijn gesteld: Moskwin, prominent lid van de Komintern. Tsjernof, commissaris van landbouw. Nathalia Satz, leidster van het Moskousche kindertheater, Arosief, chef van 't genootschap v. cultureele betrekkin gen met vreemde landen, Techner, chef van de afdeeling Polen, Baltische landen en Scandinavië, in het commissariaat voor buiteniandsche zaken, Lasjkewitsj het oude hoofd van de afdeeling Volkenbond in hetzelfde commissariaat. ZUID-SLA VIË Stojadinowitsj over het conflict met de orthodoxe kerk. Bij de inwijding van een alumlnium- fabriek te Losovats heeft Stojadinowitsj een rede gehouden waarbij hij sprak over het conflict met de orthodoxe kerk. Het is een groote vergissing, aldus Stojadinowitsj, te meenen, dat het concordaat op welke wijze dan ook schade kan doen aan de orthodoxe Servische kerk. Ik zou dit nooit toelaten en het is onmogelijk. De hartstochten van onze politieke vijanden, die zich hebben laten mee- sleepen door blinden haat jegens mijn regeering, hebben den tempel Gods tot een politieke arena gemaakt. Ik heb gedaan, wat ik kon, om de kerk tegen haar valsche vrienden te be schermen. Ik zal er naar blijven streven dat geen enkele godsdienst boven de andere geplaatst zal worden, doch ook dat geen enkele godsdienst boven den staat worde geplaatst. Ofschoon sommigen verwachtten, dat het vonnis der Synode, waarbij negen regeeringsleden en 125 afgevaardigden van hun rechten in de orthodoxe kerk verval len verklaard worden, gisteren in de ker ken zou worden voorgelezen, ls dit niet ge schied. De Synode erkent thans, evenals men in orthodoxe kringen zulks doet, dat volgens de statuten der kerk de betrokke nen eerst gehoord moeten worden, alvo rens veroordeeld te kunnen worden, en dat er nog wel geruime tijd zal verstrijken alvorens dit vonnis in het openbaar zal worden voorgelezen en tot uitvoering wor den gebracht. Japansch-Fransche Tientsin. wrijving te Tijdens den strijd tusschen de Japansche en Chineesche troepen te Tientsin hebben de Fransche troepen, in opdracht van het consulaire corps, geweigerd Japansche troepen te laten passeeren over de inter nationale brug en .door de Fransche con cessie. Dit heeft, naar Havas meldt, geleid tot eenige incidenten. Tijdens de gevechten in de omgeving van 't Oosterstation werd een Fransch detache ment, bestaande uit drie Franschen en vier Annamieten, aangevallen. Dat deta chement was in het station op post gezet, op grond van het protocol van 1901 in zake de verdediging van de buiteniandsche con cessies. De Japansche soldaten wilden de Franschen, na hen te hebben ontwapend, blinddoeken, doch de Franschen slaagden er ln te ontsnappen en zich in een der wachtkamers te barricadeeren. De Japan ners hebben hen daarop beschoten en een sergeant en een soldaat licht gewond. Pas na zes uur werden de gewonden door de Japanners verzorgd. De Fransche troepen konden het detachement eerst den volgen den morgen hulp verleenen. Wapens en uitrustingsstukken van het detachement zijn, ondanks de Fransche protesten, nog steeds niet terugegeven. Bovendien hebben de Japansche troepen, naar Havas verder meldt, geweigerd de P'ransche vrachtauto's door te laten, die le vensmiddelen moesten brengen van de con cessie naar het Fransche arsenaal, dat zien op 7 KM. daar vandaan bevindt, zoodat de verbinding tusschen de Fransche troe- VEREENIGDE STATEN ROOSEVELT TOCH OP TOURNÈE. De arbeidswetgeving. Had men aanvankelijk aan president Roosevelt de bedoeling toegeschreven om, met het oog od hen toestand in het Verre Oosten deze maal af te zien van zijn ge bruikelijk uitstapje tijdens het weekeinde, Zaterdag heeft de president besloten den voorgenomen boottocht op de Potomac toch te laten doorgaan. Zijn gast aan boord van het jacht was de gouverneur van Michigan. Frank Murphy met wien de president, naar men zegt. tijdens den vaart gesproken^ heelt over de wijze waaroD de „New Deal" ver dere practische doeleinden kan nastreven, alsmede over de voorziening in de vacature bii het Hooggerechtshof Gistermorgen leg de het jacht aan te Quantlco (Virginia) Doch later is de kwestie opgelost. Naar aanleiding van door den opperbe velhebber van het Fransche garnizoen te kolonel Hentschel ondernomen heeft de commandant van het Japansche leger, generaal Katsoeki, zijn verontschuldldingen aangeboden voor het incident, en de verzekering gegeven, dat hst Japansche leger niet de vrije verbin ding tusschen de concessie en het Fran sche arsenaal zal belemmeren. Sovjet-Russisch consulaat door Japanners bezet. Uit goede bron wordt vernomen, dat Japanners, geholpen door Wit-Russen op 30 Juli een aanval hebben gedaan op het sovjet-Russische consulaat te Tientsin dat zij bezetten, en waartoe zij den toegang verboden. Op het oogen blik zouden zij de sovjet-Russische do cumenten van 't consulaat op vracht auto's naar de Japansche concessie vervoeren. De sovjet-Russische consul heeft het consulaire corps bijeengeroepen. De am- bassadeur der sovjet-unie in Japan, Bogo molof, heeft een protest ingediend. Japan's finantieele lasten. Volgens de „Asahl" zal de regeering bin- I nenkort een tweede aanvullend crediet van 300 millioen yen vragen ter bestrijding van de kosten der gebeurtenissen in Noord China. Dit alles voor het ministerie van oorlog. De ministeries van marine en bui teniandsche zaken hebben echter eveneens nieuwe credieten noodig. De nieuwe cre- dleten zullen het begrootingstekort doen stijgen tot meer dan 1.400 millioen yen. De levenskosten in Japan zijn reeds zeer gestegen. Men verwacht een ingrijpen der regeering. De regeering denkt de extra-uitgaven met de volgende middelen te kunnen dek ken: 1. een bijzondere belasting op winsten, voortvloeiende uit de tegenwoordige ge beurtenissen; 2. herziening der bestaande belasting bronnen 3. uitgifte van kleine schuldbewijzen tot een totaal bedrag van 50 tot 100 millioen. die met ingang van September aan alle postkantoren zullen worden verkocht. De Biasbaai wordt een luchthaven. De Biasbaai, het beruchte zeerooversnest ten Oosten van Hongkong, zal, naar hier gemeld wordt, worden gemaakt tot een moderne versterking en luchthaven door de regeering der provincie Kwantoeng. De luchthaven zou.een tweeledig doel hebben, n.l. bescherming van Kanton tegen inval len uit zee en uit de lucht en verdrijving van de zeeroovers. Neutraliteitsbepalingen verzocht. Leden van het Amerikaansche congres hebben president Roosevelt verzocht de neutraliteitsbepalingen voor het conflict in he tVerre Oosten terstond in werking te doen treden. Lewis, de woordvoerder van de regeering in den Senaat, heeft hierop geantwoord, dat indien de regeering op dit verzoek inging, Amerika binnen een uur met Japan of China of met beide landen in een oorlog verwikkeld zou zijn. De pre sident dient de vrije hand te hebben om bemiddelend ten opzichte van de in con flict zijnde partijen te kunnen optreden. Groeiende spanning in Zuid-China. De spanning tusschen Chineezen en Ja panners in Zuid-China neemt toe. De Ja pansche consul te Kanton heeft tot twee maal toe geëischt. dat het Chineesche gar nizoen uit Swatau teruggetrokken zal wor den. Volgens de Japansche opvatting heb ben de Chineesche troepen de weigering van de havenkoelies, om de Japansche schepen te lossen .moreel gesteund. De militaire gouverneur van de provin cie Kwantoeng heeft dezen eisch belde keeren van de hand gewezen. De Chineesche autoriteiten van Groot- Sjanghai hebben alle optochten verboden, teneinde alle eventueele an tl-Japansche betoogingen te voorkomen. Boycot ingezet. Op een vergadering van de vereeniging tot het eensgezind weerstand bieden aan de Japanners te Sjanghai, is besloten een telegram te zenden aan Tsjang Kal Sjek, waarin geëischt wordt hardnekklgen tegen stand te bieden aan de Japansche agres sie. totdat de vier provincies van Noord- China aan China zullen zijn teruggegeven. Voorts nam de vergadering het besluit de Japansche waren te boycotten. Reeds zijn orders voor Japansche goederen door Chineesche koorlieden geannuleerd, terwijl ook in Hankau de transacties tusschen Chineezen en Japanneezen gestaakt zijn. VOETBAL. ROODENBURG—HILLINEN. Roodemburg was dadelijk 'sterker en na een Vj uur wist de linksbinnen te scoren. Met 10 kwam de rust. In de tweede helft speelde Hillinen veel beter en na 25 minu ten was het 1—1 door den midvoor. Het slot was geheel voor Hillinen, doch de Roodenburg-verdediging hield stand tot het einde. Verdere uitslagen waren: Roodeniburg nHillinen II 14. Roodenbung IIIHilinen III 42. DUIVENSPORT. „DE TELEGRAAF" EN „STRIJD EN VRIENDSCHAP" (Aalsmeer). De Postduiven-vereen. „De Telegraaf" hield gisteren een wedvlucht van Vilvoorde af; afstand 351 K.M. De duiven werden losgelaten des voormiddags om 11 uur. De uitslag was: 1, 6 J. Vreeken; 2. C. de Horde; 3, 12 A. Keessen; 4, 7 U. Dekker; 5. 9 J .v. Looij; 8, 14 W. Baars; 10, 13 Joh, Versteeg; 11 G, v. Hulzen. Aankomst eer ste duif n.m. 2 uur 28 min. 39 sec.; veer tiende duif 3 uur 36 min. 28 sec, In con cours waren 72 duiven. „Strijd en Vriendschap" hield dezelfde wedvlucht; afstand 353 K.M. De uitslag was: 1. 11 A. Been; 2, 9 G. C. van Dam; 3, 5, 6 G. B. Stevens; 7 P. A. de Rijke; 4, 12 P .Hulsbos; 8 Joh. Baarsen Dz.; 10 H. Ver beek Jr. Aankomst eerste duif nam. 2 uur 41 min. 51 sec; twaalfde duif 3 uur 40 min. 2 sec. In concours 145 duiven. Laatstgenoemde vereeniging hield ook een wedvlucht van Dax (Frankrijk) af; afstand 1020 K.M. Los Vrijdag 30 Juli om 1 uur n.m. Gisteravond was de eerste duif gemeld van A. Verbeek Hz„ welke des voormiddags om 10,21 uur kwam aange vlogen. „STEEDS SNELLER" (Noordwljk). Wedvlucht van St. Kath. Wavre. Af stand pl.m. 130 K.M. In concours 218 dui ven. Los 7,30 uur met Z.W. wind Gebr. Cramer 1 en 40; J Rakherst 2, 10, 15. 16, 28; P. Barnhoorn 3, 7, 22, 31; A. van Duin 4, 23, 36, 37; Jac. Cramer 5; W. Hoek 6. 9; P. Bosman 8, 13, 38, 41; Jac. Plug II. 24; J. Oomsen 12, 26; J. Passchier 14; Gebr. Passchier 17, 18, 27, 29, 33; A. v. d. Meulen 19 ,20; J. B. Cramer 21, 25; M. v. d. Wiel 30, 32; D. Uijthoven 34, 35, 42; Voge laar van Schte 39, 43; J. v. d. Niet 44. Aankomst eerste duif 9 uur 25 min. 7 s. gemiddelde snelheid 1135,81 M.; aankomst laatste duif 9 uur 39 min, 38 sec., snelheid 1008,01 M. Bordeaux, De prijzen pl.m. 903 KM. werden behaald Meer hebben dan twintigduizend Tsjingtau verlaten. Chineezen Werk der Chineesche vrouwen- vereenigingen gecentraliseerd. Teneinde het naast-elkander arbei den der diverse vrouwenvereenigingen bij den steun aan het leger te voor komen, heeft de vrouw van maarschalk Tsjang Kal Sjek een centralen bond dezer vereenigingen gesticht. Zij verklaarde, dat China gedwon gen was dit grootste offer voor zijn eer te brengen. Alen moet rekening houden met groote verliezen aan levens en goederen, doch thans moet ieder Chinees voor zijn land strijden. De Chineesche vrouwen moeten too- nen, dat zij even vaderlandslievend zijn als de vrouwen uit andere landen. Oorlog is een verschrikkelijk iets, doch soms noodzakelijk. Wij brengen het groot- ste offer voor de zaak van onze nationale eer. Nu onze regeering duidelijk heeft aan getoond, dat wij alles gedragen hebben, wat een zichzelf respecteerend volk maar met mogelijkheid kan dragen, moeten wij WEDSTRIJDEN MORSCHK WAR TIER. Morgenavond om 7.15 speelt Morschkwar- tler III tegen A.Z.L. II, op het terrein van A.Z.L. Woensdagavond om 7.15 speelt Morsch- kwartier II thuis tegen S.C.O. II. Scheids rechter is de heer J. Klink. KORFBAL. WEDSTRIJD AIORSCHKWARTIER. Morgenavond om 7.15 speelt Morschkwar- tier I thuis tegen Vicus Orientus III. Wedvlucht hemelsbreed, als volgt: Gebr. Cramer 1: P .Barnhoorn 2, 8, 13; P. Bosman 3, 11, 15; J. Rakhorst 4, 12; \V. Hoek 5, 6; Gebr, Passchier 7; J. D. Cramer 9: M. Holk 10; Gebr. Boot 14. De eindstand voor het kampioenschap korte afstand is: 1, P. Damhoorn 568 p.; 2. J. Rakhorst 562 p.; 3. Th. Steenvoorden 460 p. Duifkampioen: P .Barnhoorn st. 3-30 C 17088, 218 p. Eindstand lange afstand: 1. Barnhoorn 567 p.; 2. Rakhorst 534 p.; 3. Eygensteyn 512 p. Duifkampioen J. D. Cramer st. 3-35 55162 ,149 p. ONDERTROUWD P. F. G. v. Koert jm. 28 jaar en G. Tege laar jd. 24 jaar P. Hasselbach jm 28 jaar en B. v d Zeeuw wed. 29 jaar J de Geus, wedr. 46 jaar en L. Poelljoe Jd. 44 jaar J. Beij jm 20 jaar en G. v. Gessel id 22 iaar B. M Rijnhout jm. 23 jaar en P. M. Westdorp ld. 27 jaar. waar president Roosevelt van boord ging zonder aarzelen en moedig" tot het laatste SIAM De regeeringscrisis. De correspondent van de Times ln Bangkok meldt, dat de drie leden van den Siameeschen regentschapsraad hun ver zoek om ontslag hebben ingetrokken op aandrang zoowel van burgerlijke als van militaire zijde, aangezien er ln de platte landsdistricten ongerustheid was ontstaan. Zij verrichten hun functies weer. In de hoofdstad blijft het rustig. om tezamen met generaal Pershing deel te nemen aan een internationale radio-uit zending. ter gelegenheid van de onthulling van een Amerikaansch oor lo.'sted enk toe ken te Mont Faucon in Frankrijk. In een gisteren gepubliceerde briefwisse ling tusschen president Roosevelt en Kemal Ataturk naar aanleiding van de oovoerlng in Washington van een film over Turkije geeft de Amerikaansche president uiting aan de hoon persoonlijk kennis te kunnen maken met den Turkschen president Kemal Ataturk heeft daarop Roosevelt uitgenoo- digd een bezoek te komen brengen aan Turkije. Na een debat van vijf dagen heeft .de Senaat met 56 tegen 28 stemmen, het door Roosevelt Ingediende wetsontwerp Inzake de arbeidsvoorwaarden aangenomen en te ruggezonden naar het Huis van Afz"va?.r- d'gden Volgens dit voorstel zullen door den pre sident vijf personen worden benoemd, die een raad zullen vormen, welke de macht zal hebben te beslissen over de minimum- loonen en den maximum arbeidstijd. onze kracht geven bij de poging ons natio naal voortbestaan te verzekeren. Wij moe ten de mannen aanmoedigen en hun aan- toonen, dat wij vrouwen, op onze manier even zoo goed bereid zijn alles op te geven, zelfs ons leven, om onze strijders aan het front te steunen .Wij moeten er steeds aan denken, dat een nationale overwin ning ,die tenslotte behaald wordt, het doet er niet toe. hoe lang zij op zich laat wach ten, voor goed de vernederende dagen zal ultwisschen en de zorg, die zoo lang onze hoofden gebukt heeft doen gaan, van ons zal wegnemen. Naar eenheid. Zeven leden van de pan-Chineesche ver eeniging „Nationaal Hell", die verleden jaar wegens het voeren van staatsgevaar lijke propaganda waren gearresteerd, zijn thans vrijgelaten. Het zijn allen vooraan staande intellectueelen, tegen wie een pro ces gevoerd was, dat in Chineesche natio nalistische kringen werd geweten aan Japansche pressie. De beroemde schrijver Koeomeijo, die in ballingschap in Japan was, heeft gratie verkregen van de regee ring te Nanking en is thans te Sjanghai aangekomen. De ramp van de Flamingo. Begrafenis mej. M. J. van der Laan. Vanmiddag omstreeks twaalf uur is op de begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de bij de ramp van de „Flamingo" omgekomen mej. M. J. van der Laan. ste- wardesse van de KL.M. Er was zeer veel belangstelling In de aula waar het stoffelijk overschot stond opgebaard waren o.m. als vertegenwoordi gers van de K.L M. aanwezig mr. L H Slotemaker. de piloot J. J. Hondong, de chef-stewardesse mej H Bongertman en verschillende collega-stewardessen. Onder de vele bloemen waren kransen van de K.L M en van de Sabena In de aula betuigde mr. Slotemaker na mens de directie van de KL M. zijn deel neeming aan de familie. De herinnering aan mej var. der Laan. die zich bij de maatschappij veler genegenheid had ver worven zal blijven leven Dr J D Dozy, doopsgezind predikant, sprak een troostend woord, wijzend op Hem die gezegd heeft; „Ik ben de goede herder". Spr. bad voor de overblijvenden om overgave aan Gods wil. Nadat het orgel .Ases Tod" had gespeeld, werd het stoffelijk overschot, door vele be langstellenden gevolgd, naar de groeve ge dragen. Hier scrak ds Drost uit Arnhem een grafrede uit. daarbij als tekst kiezend Psalm 130: „Uit de d'-ep'e roep ik tot U. o Heer" Nadat spr. het ,Onze Vader" had voor gebeden, sloot hij met een dankwoord na mens de familie, waarna nog ve'.en een laatsten groet aan de doode brachten kader van het congres van I.K.U.E. (In- ternacia Katolika Unulgo Esperantista) Het jaarrapport van den bondssecretaris meldde dat het aantal afdeelingen groeide van 52 tot 72, het ledental van 1528 tot 1752. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Brant, v. d. Burg, Filott en Kor ting herkozen. Vervolgens werd de bondspresident, de heer H. Damen .bij acclamatie herkozen Hierna volgde behandeling der voor stellen van de afdeelingen. Besloten werd een commissie te benoemen, welke contact zal zoeken met het Katholiek Onderwijzers-Verbond om tot meer belang stelling en samenwerking te komen. Be sproken werd het conflict tusschen NK. en „Suda Kruco". Het hoofdbestuur be noemde een commissie met als leden dr. Moller, lid van de Tweede Kamer en mr. C. Kruse. wethouder van Den Bosch. „Suda Kruco" benoemde de heeren Max van Poll ,lid van de Tweede Kamer en accoun tant Retera uit Eindhoven. Na afloop der jaarvergadering vereenig- den de congressisten zich in het feestge bouw aan de Willemstraat .Door de afdee ling Eindhoven werd in eigen vertaling op gevoerd 't Vondelstuk „Joseph ln Dothan". JAARVERGADERING VAN DEN NED. R.K. BOND VAN ESPERANTISTEN „NEDERLANDA KATOLIKO". Gisteren hield AUTO-ONGELUK TENGEVOLGE VAN HET SPRINGEN VAN EEN BAND. Gistermiddag ls op den Lochemschen weg bij het Wallen bij Zutphen een auto ongeluk gebeurd. Door het springen van een band, verloor de bestuurder H. B. van een uit Hengelo (O.) komende personen auto de macht over het stuur. De wagen kantelde en kwam op den kop in een langs den weg loopende droge sloot terecht. De bestuurder, die met zijn vrouw, zijn 60- jarige schoonmoeder, mevr. A. Steenbergen Tibbe, en haar moeder de 87-jarige wed. TibbeSelke, ln den wagen zat kon, na verbonden te zijn, zijn reis vervolgen. Ook zijn vrouw kwam met den schrik vrij. De andere twee inzittende dames waren er ernstiger aan toe. Op advies van een ge neesheer zijn zij per ziekenauto naar het algemeen ziekenhuis te Zutphen vervoerd, zijn jaarvergadering mdDennHaagKat0lik0" ™r„zij ™5 '"wend,ge kneuzingen zijnöp; De bondsvoorzitter, de heer H, Damen, heette allen welkom en wees er op, dat de jaarvergadering wordt gehouden in het genomen. Hun toestand ls echter I omstandigheden redelijk wel. naar 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2