„N0VA"-BI0S(00P PYGMALION AFSCHEIDSAVOND WILLY SUNBEAMS Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede Bfsd Donderdag 29 Juli 1937 Officieele Crisispublicaties MEDEDEELING „ZOMERZQRG" THE LANDER LADIES UIT DE BONTE WAERELD THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL KATWIJK AAN ZEE De Nederlandsche succesfilm met Lily Bouwmeester Emma Morel Eduard Verkade Joh. de Meester e.v.a. Uitgebreid en goed verzorgd voorprogramma. RECHTZAKEN VANAF ZONDAG 1 AUGUSTUS DAMESORKEST, MET MIK! AALSMEER. Schipperskind verdronken. Hedenochtend om negen uur is het 4- Jarige zoontje van den schipper G. de Waal uil Werkendam, die met zijn schip in de Ringvaart alhier ligt, te water ge raakt en verdronken. Eenigen tijd later is het lijkje opgehaald. HAARLEMMERMEER. Tegen een boom gebotst. Op den IJweg nabij den Vljfhulzerweg in Haarlemmermeer reden drie aan elkaar ge koppelde platte, breede wagens van den landbouwer R. De bestuurder van een uit de richting Vljfhulzerweg komende perso nenauto, kwam bij het passeeren vermoe delijk ruimte te kort en reed tegen een loom. Een der inzittenden, de heer E. uit Htllegom, werd aan het hoofd verwond. De bestuurder kwam er vrijwel ongedeerd af. De auto werd gedeeltelijk vernield. Opbrengst bloempjesverkoop. De door de afd. Haarlemmermeer van ,Het Witte Kruis" bij het concours-hlp- pique gehouden verkoop van Oranje bloempjes ten bate van de t.b.c.-bestrljdlng heeft ruim f. 255 opgebracht. Het 5-jarig zoontje van den heer B. te Hoofddorp, dat Dinsdag onder een vracht auto geraakte en met hevig bloedende hoofdwonden naar een ziekenhuis in Haar lem werd overgebracht, heeft deze inrich ting alweer verlaten. Aanrijding. De bestuurder van een personen-auto, de heer V. uit Rotterdam, kwam gisteren op den Aalsmeerderweg bij den Vijfhuizerweg in aanrijding met een voor hem rijdende vrachtauto. De personenauto werd zwaar beschadigd. De heer J. P. Spaans te Hoofddorp slaagde voor het examen hoofdacte. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering van gewijde muziek. Der traditie getrouw gaf de heer Nic. van Beelen, organist der Oude Kerk. met mede werking van mej. Adri. Roelofs, alt. de eerste zomerult.voering van gewijde muziek in de Oude Kerk. Beiden zijn hier op muzi kaal gebied goede bekenden. Er is uitste ken gespeeld en gezongen. Het uitnemend verzorgde programma begon met orgelspel: .Meditation" van Hubert Kuipers, gevolgd door .Chant élégique" van óullmant, «aarin de heer van Beelen door zlin Bfistratie bijzondere uitdrukking in zijn ijel wist te leggen. Verder speelde hij drie variaties op „Scheepken onder Jezus' hoede" va W. J. v. Smeden. In de improvisatie «st de heer van Beelen de goede eigen- ichappen van het orgel tot uiting te bren gen Mej. Roelofs zong met begeleiding van het orgel Jesu wits en wondermachtig" en ,,'k Gebruik uw giften niet. o God", beide stukken van A. Dyserlnck. welke lie deren haar zeer goed lagen. Zeer goed was de gedachte, dat uit de riike zangliteratuur van J. S. Bach een keuze was gedaan, im mers 28 Juli is de sterfdag van dezen fiooten meester. Uit de Gelstllche Lleder ran dezen componist zong 'mej. Roelofs op gevoelige en overtuigende wijze: „O finstre Nacht" en „Nicht so traurig, nicht so sehr". De heer van Beelen besloot met een Koraal fantasie (op Alle roem is uitgesloten i door hemzelf gecomponeerd, dezen genot vollen avond. Schoolreisje van de O. L. School. Hoewel er door de leerlingen van de hoogste klassen der openbare lagere school alhier nog geen vier maanden was ge spaard, wist de heer W. Panman, hoofd van genoemde school met de flnancleele medewerking van eenige ingezetenen uit deze gemeente toch de noodige gelden bij een te brengen om dien leerlingen een ge noeglijk uitstapje te bezorgen. Begunstigd door mooi weer vertrok men reeds vroeg in den morgen per autobus naar Ouwehand's Dierenpark te Rhenen. waar al wandelend door de keurig aangelegde tuinen volop gelegenheid bestond om de dieren in hun doen en laten gade te slaan. Vanzelfspre kend trokken de apenkooien de grootste belangstelling. Na zich moe te hebben ge speeld in den grooten speeltuin ging het verder naar Soesterberg waar de lucht vaarttentoonstelling werd bezichtigd en vaar de kinderen vanaf het terras van het restaurant op hun gemak de rondvluchten van de militaire vliegers konden volgen. De terugreis door het Gooi, die ook weer veel afwisseling bood, werd onderbroken door een bezoek aan een speeltuin in het wan delbosch Groenendaal te Heemstede, waar de jeugd voor 't laatst naar hartelust kon zweven en zwieren. Dankbaar gestemd en ten zeerste voldaan over t genotene be reikte men omstreeks negen uur onze êemeente. Route van den lampionoptocht. De rqute voor den hedenavond te houden lampionoptocht is als volgt: Sluisweg, Ten Brittenstraat, E. A. Borgerstraat. Jan Too- ropstraat. Boulevard. Voorstraat Anna- straat, Varkevisserstraat, Drieplassenweg. weth. Meerburgstraat. Zuid Boulevard naar Koningin Wilhelmlnastraat. waar de ont binding plaats vindt. Auto's en andere voertuigen met lam pions versierd kunnen eveneens deelnemen. De stoet wordt voorafgegaan door muziek. Onbeheerd rijwiel. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een rijwiel, dat onbeheerd is aangetroffen voor de woning van H. in het Waalgat. Uitstapje naar Utrecht. Gisteren maakte het dameskoor „De hcno der Duinen" een door goed weer be gunstigd uitstapje naar Utrecht en Om etreken. Te Utrecht werd de Dom beklom men en de Kloostergang en het Postkan- jont bezichtigd. Vervolgens tramde het «welschap naar Zeist waar volop genoten biedt an wat he natuur daar aan schoons PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 26 Juli 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbe- relding verhoogd zijn met 5 cent per K.G. geslacht gewicht. De prijzen zullen dus tot wederopzegging zijn als volgt: Prijs per K.G. geslacht gewicht in centen. Kwaliteit beneden van van van van van 50 K.G. 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 Kg. Kg. Kg. Kg. Kg. IA naar 72 75 77 75 73 IB HA kv/ali- 70 73 75 73 71 IC IIB IIIA telt 68 71 73 71 69 nc HIB max. 66 69 71 69 67 IHC 61 64 67 69 67 65 CC ct. 62 65 67 65 63 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting d.i. het warme gewicht verminderd met 2%). De voorwaarden waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April jd. zijn ongewijzigd gebleven. Met de ter beschikking stelling van vrles- varkens zal voorshands worden doorge gaan. Bestellingen voor levering in de daarop volgende week zullen uiterlijk des Zaterdags in het bezit der Nederlandsche Veehouderijcentrale moeten zijn. Deze varkens zijn ingedeeld ln 3 ge wichtsklassen. t.w klasse L. v. circa 90 tot 120 K.G. geslacht klasse M. v. 120 tot 140 K.G. geslacht klasse Z. boven 140 K.G. geslacht. Voor levering in de week van 2 tot 7 Augustus as. bedragen de prijzen: kl L. f. 0.64 p. K.G. kl. M. f. 0.63 p. K.G. kl. Z. f 0.62 p. K.G. franco station van bestemming. Het mini mum aantal per week af te nemen varkens bedraagt 10 stuks. Als gevolg van dezen maatregel kan ver wacht worden, dat alle voor den bacon- uitvoer bestemde varkens ook als zoodanig zullen worden geleverd en dat deze niet tot een zwaarder gewicht dan waarin leve ring voor baconbereiding kan plaats vin den, zullen worden aangehouden. Deze var kens zullen in geen geval later door de Ne derlandsche Veehouderijcentrale voor In vriezing worden afgenomen, welk stand punt ook de meening van den Minister van Economische Zaken weergeeft. Het is ge- wenscht, dat belanghebbenden hiermede rekening houden om later teleurstelling te voorkomen. =258 Concert. Het muziekkorps van het Leger des Heils uit Leiden gaf gisteravond ten aanhoore van een talrijk Dubliek een concert oo het strand ter hoogte van de Voorstraat. Jan Tooropstr. 9A - Tel. 117 en 339 VANAF VRIJDAG 30 JULI t.m. DONDERDAG 5 AUG. lederen avond 8 u. en iederen middag 2.30 u. Unaniem door pers en publiek geprezen als de beste Hollandsche film ooit vervaardigd. Actualiteiten uit Binnen- en Buitenland en o.a. een juweeltje van een gekleurde teekenfilm5226 TOEGANG IEDEREN LEEFTIJD. OEGSTGEEST. Commandant Burgerwacht. Tot tijdelijk commandant der Burger wacht is, in verband met het vertrek van den heer Beekman de heer M. Daniels aan gewezen. RIJNSBURG. Slecht bollenjaar. Nu het bollenpellen zoo ongeveer be ëindigd is, blijkt meer en meer. dat het gewas dit jaar bijzonder slecht is uitgeval len. Al zijn de prijzen beduidend hooger dan ver-leden jaar, toch zal de uitkomst voor velen niet loonend zijn. LISSE. ALGEMEENE VERGADERING H-B.G. De statuten gewijzigd. Deze vergadering, die gisteravond werd gehouden, werd geopend door den voorzit ter. den heer P Warmerdam Czn., die wees op de belangrijkheid der vergadering in verband met de statutenwijziging. Spr. gaf een kort overzicht van de reeds in dit seizoen gehouden veilingen, die tot tevredenheid stemmen. De notulen werden goedgekeurd. Vervolgens komt de statutenwijziging aan de orde. De heer Doeksen leest alle wijzigingen voor. Hierna werden de statu ten in stemming gebracht en met alge- meene stemmen aanvaard. SASSENHEIM. Father Blom is benoemd tot leeraar in de Latijn-che taal aan het Gymnasium te Halen <L VEUR-LEIDSCHENDAM. Door een veulen verwond. Gisteravond omstreeks 7.30 uur was de 15-iarige zoon van,iden fotograaf van der Velden, wonende in de Damstraat, zijn vader behulpzaam hij het nemen van een foto van een veulen op de boerderij van den heer de Winter aan den Oostvlietweg. Plotseling begon het dier te slaan en trof den jongen in het gezicht, waardoor een ernstige verwonding ontstond. Nadat de E.H.B.O. een noodverband had gelegd is de knaap door dr. Perquin verder behandeld. Gedurende het eerste halfjaar 1937 Is ten bate van de zending onder de Ned. Her vormden gecollecteerd f. 109.93. NOORDWIJK. De werkloosheid. Aan het einde der vorige week stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling al hier 299 wefkzoekenden ingeschreven. Dit aantal is precies gelijk aan dat van 14 da gen geleden. Marschconcert. De Chr. Mondaccordeonclub „Concordia" zal morgenavond een muzikale rondwan deling maken, waarbij gecollecteerd zal worden. De ballonopstijging. Het is thans zoo goed als zeker, dat de door V, V. V. „Noordwijk Vooruit" georga niseerde ballonopstijging op Zaterdag 7 Aug. a.s. zal plaats vinden. De opstijging wordt verzorgd door de Haagsche Bailon- club. Het is een Fransche luchtballon, oic bestuurd zal worden door den Franschen balloncommandant J. M. Cromber uit Lille Dit feit, dat ongetwijfeld zeer vele belang stellenden naar Noordwijk zal trekken, zal des middags te vier uur op het terrein na bij de openbare lagere school aan de van Panhuijsstraat plaats hebben. De ballon heeft een inhoud van 900 kub. meter. NOORDWIJKERHOUT. Kindje verdronken. Gisteravond omstreeks zeven uur is ln de sloot, de Maandagsche Watering, nabil de ouderlijke woning, het zeventien maanden oude dochtertje van de familie A, van den Nieuwendijk verdronken. De kleine werd vooroverliggende in de sloot gevonden door haar broertje, die direct zijn moeder waar schuwde. De levensgeesten waren toen reeds geweken. VOORSCHOTEN. De werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan als werkzoekenden 115 personen ingeschreven. Vorig jaar ston den als werkzoekenden in dit tijdvak in geschreven 190 personen. 38; A. M. Traindl, uit 's-Hertogenbosch, Eikenlaan 3-5; J. H. van Veen en gezin, uit Voorschoten, Windlustweg 13; E. G. v. d. Vegt, uit Appingedam, Konijnenlaan 51. Vertrokken: B. Vlugt geb. Hoogendoorn naar Amsterdam, Dopperstraat 90; M. Maurer naar Den Haag, Joh. Maetsuijcker- straat 203; P. van Oordv. d Vlies naar den Haag, Jac. Mosselstraat 14; N. H. Macdona naar Londen (Eng.); T. Veltman n. Amersfoort, Ziekenhuis „Lichtenberg"; J. A. van den Bosch naar Den Haag, Sin jeur Semeyusweg 119; D. Martin naar Den Haag, L. Copes van Oattenburgh 69; L. A. v. d. Niet. naar Noordwijkerhout, Heeren- weg 86; C. W Cottmeijer naar Den Haag Passage 31, K. Rijsterborgh en gezin naar Den Haag, Hoogstraat 36; A. Hackenberg geb. Borenstein naar Den Haag, Joz. Israëlslaan 5; A. v. d. ,voude en dochter n. Voorburg. Lolaan 120; F. Nathan geb. Levy naar Hillegersberg, J. v. Ghestellaan 48; E. A. van Kluyve naar Zeist, Verlengde Slotlaan, „Bethanië"; J. M, Goslings en ge zin naar Soerabaya; Wed. A, G. Dorlas geb. Hennevelt naar Den Haag, Zuiderparklaan 65; J. K. Hilled naar Leuningen i. Oldenb. Did.; Wed. T. Verheul geb. Theil naar Zutphem, Korte Beukstraat 6; C. Ladage naar Engeland; T. D. Pik naar Ned. Indië; L. M. Odijk naar Alphen a. d. Rijn, Steek- terweg 130. Kinderfeest Buurtvereeniging Oostdorp en Omgeving. Gistermiddag organiseerde bovengenoem de vereeniging een kinderfeest voor haar leden. Ruim 400 kinderen versierd met mutsen en vlaggen stelden zich op het Havenplein op. waarna de stoet, voorafgegaan door het bestuur en een auto met gramofoonmuziek, zich via het Oostdorp naar den speeltuin aan de St. Willibrordusstraat begaf. De voorzitter der vereeniging, de heer P. H. Brokaar verwelkomde hier alle kinderen en hoopte dat ze dezen middag veel plei- zier zouden hebben. Hierop verleende spr. het woord aan den heer Devilee uit Leiden die de poppenkast vertoonde. Dapper antwoordden de kinderen op de vragen der poppen en aan de gezichten kon men wel zien, dat ze volop genoten Tijdens de pauze werden de kinderen onthaald op diverse versnaperingen. Hierna werden door den heer Devilee enkele goo cheltoeren vertoond en leerde hij de kin deren zelf toertjes verrichten. Tot slot werd er nog een zangwedstrijd gehouden waaraan een 15-tal kinderen deelnam en waarvoor aardige prijsjes be schikbaar waren gesteld. Gevonden voorwerpen: Bril, 3 sleutels, 2 rijwielbelastingmerken, vouden broche, paar jongensschoenen, autowiel met band mantelceinturen, Knac-plaquette, honden, halsketting, jongensregenjas, kinderporte- monnaie, vulpenhouder, sierspeld, kinder schoen, 2 damesportemonnaies met inhoud, poes. paar dameshandschoenen, dameshoed portefeuille, armband, jongensfiets, pad- vinaersriem, chauffeurspet. WARMOND. Hooibroei. In den hooiberg van den landbouwer Overes ontstond door hooibroei een begin van brand. Door het uittrekken van den berg kon erger worden voorkomen. WASSENAAR. Fiets gestolen. Door L. werd aangifte gedaan van dief stal van een damesrijwiel dat stond voor een perceel aan den 'Zijdeweg alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermine Cornelia, d. van H. C. Voorhoeve en J. Gerritzen; Willem, z. van C. Veloo en J. Belt; Cornells Hendrik, z. van H. Kool en N. van Egmond; Jacobus Bernardus, z. van Ph. Kelderman en J. B Zorn; Marianne Jacqueline, d. van G. J. Blink en N. H. A. de Ferrante. Overleden: Maria Anna Hartman, 83 j. wed. van A. H. Bender; Simon van dei- Stoel, 73 jaar, echtgen. van A. J. Los; Maria Sara Bouwens, 60 jaar. Getrouwd: H. Verheul en T. Theil; R. Nathan en F. Levy. Loop der Bevolking. Ingekomen: M. Assenberg, uit Den Haag, Groot Haesebroekscheweg 61A. E. Blenfait en vrouw, uit Den Haag Heerenweg 14; C. Dudink, uit Purmerend, Zijdeweg 19; M. Ch. Engeringh, uit Batavia, Buurtweg 117; L. Frankolin. uit Weenen, Bloemcamplaan 74; G. Hemstra en vrouw, uit Apeldoorn, Amazonelaan 9; K. Kapelier, uit Stomp wijk, Schouwweg 72; J. Knol, uit R'dam, aan boord rijnaak „Petronella"; W. Oster- iand, uit Den Haag, Groot Haesebroeksche weg 6; Jkvr. C.C J. M. Qulntus en gezin, uit Frankfort a. M„ Santhorstlaan 57; G. P. D, Reinders, uit Zeist, Zijdeweg 35; A. H. G. Roelse, uit Schiedam, Rijksstraatweg 629; G. R. Ruijs, uit Arnhem, Koekoekslaan 2; F. Schreutelkamp en vrouw, uit Leeu warden, Schouwweg 98; P. Smits, uit Rot terdam. L. Kerkdam 100; T. Snippe, uit Lelden, van Bergenlaan 7; J. J. Snor en vrouw, uit den Haag, Schouwlaan 15; K. Tigchelaar, uit Delftzijl, Waalsdorperlaan MORGEN VRIJDAG 30 JULI van ons orkest optreden van KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: R. P., openbare dronkenschap, f. 15 of 15 d.; C. v. D„ Katwijk, wielrijden over een gesloten verklaarden weg. f. 2.50 of 2 dagen; J. R., Den Haag, autorijden over een gesloten verklaarden weg, f.4 of 2 d.; C. V.. Alphen a. d. Rijn, overtr. motor- en rijwielwet, f. 1 of 1 dW ,Z„ Rijnsburg, wielrijden over een gesloten verklaarden weg, f.2 of 1 d.; F. A. Th. S„ Den Haag, overtr. motor- en rijwielwet, f. 7.50 of 4 d.; J. P. R Katwijk, idem f. 3 of 2 d.; W. v. d. IJ zwervende, varen zonder vergunning, f.6 of 3 d.; N. B. V. H., Hazerswoude. overtr. motor, en rijwielwet, 2-maal f. 5 of 2-maal 3 d.; F. E. de B„ Katwijk, overtr. verord. Katwijk op het verkeer, f. 2.50 of 2 d.; F. A. A. W„ Den Haag, te Sassenheim te snel autorijden, f. 7 of 4 d.; A. J. S„ te Leiden, als bestuurder van 'n rijwiel daar mede op den openbaren weg een persoon vervoeren, f. 1.50 of 1 d.; C. A. M„ overtr. verord. Leiden op de straatpolitie, f. 5 of 3 d.; A. B. C. M. B„ Eindhoven, idem f. 5 of 3 d.; M A. B„ Bloemendaal, overtr. motor en rijwielregl.. f. 2.50 of 2 d.; H. K. Ph. v. d. R„ idem. f. 2.50 of 2 d.; J. C. C., idem, 2-maal f.3 of,2-maal 1 d.; C. B„ Noordwij kerhout, idem, f.3 of 1 d.; J. H„ idem, f.3 of 1 d J. HRijnsburg .wielrijden zonder reflector f.2 of 1 d.; J. B. S., Zoeterwoude, wielrijden zonder licht en te Leiden op den openbaren weg een persoon naschreeuwen, 2-maal f.3 of 2-maal 2 d.; A. A. de R., Den Haag, wielrijden zonder licht, f. 2.50 of 2 d.: A. v. d B., Rijnsburg, idem, f. 2.50 of 2 d.; J. B. J. v. d. V„ Warmond, wielrijden zonder bel. f. 2 of 1 d.; J. v. D„ Katwijk, idem, f.1 of 1 d.; J. v. D., idem idem, f.2 cf 1 d.; C. P. de G„ Wassenaar, overtr. mo tor- en rijwielregl., f.5 of 1 d.; A. v. d. V„ Haarlemmermeer, idem, f. 5 of 2 d.; J. H. M. E„ Utrecht, idem, f. 5 of 1 d.; M. v. d. L„ Velsen, idem f. 5 of 2 d.; C. H. Den Haag, idem f.5 of 2 d.; A. A. B. B„ Den Haag, idem f. 5 of 2 d.; H. v. R„ Hazerswoude, idem, f. 2.50 of 2 d.; A. N„ Den Haag. idem f.5 of 2 d.; G. J. R„ Katwijk, overtr. wet boek van strafrecht, f 3 of 2 d.; Chr. N. S„ overtr. verord. Leiden op het verkeer te land, f. 5 of 2 d.; J. D.. Katwijk, overtr. tramwegregl., f. 4 of 1 d KANTONGERECHT DELFT. Begeleid door Rijks- en Militaire politie, verscheen W. H. de R. uit Stompwijk aan het Delftsche kantongerecht, een uitstapje uit het Huis van Bewaring waar hij thans verblijft. Verdachte heeft in de Vliet te Stomp wijk gezwommen, hetgeen verboden is. Door R. werd evenwel betoogd dat een iedereen daar zwemt, hetgeen de kanton rechter geen excuus voor R. vond om daar oók te gaan zwemmen. De ambtenaar vroeg f. 1 boete subs 1 dag hechtenis, waarop R. zei dat hij niet kan betalen. Dan blijf je nog maar een dag waar jq nu bent, adviseerde de ambtenaar. Het vonnis werd conform den elsch. De grossier in overtreding. „U maakt er een gewoonte van <iv Crisiswetten te overtreden," verondersteld* gisteren de kantonrechter, toen C. H. v. C. A. uit Stompwijk voor hem verscheen. Twaalf veroordeelingen prijkten op zijn strafblad in totaal ruim f. 700 aan boete was ervoor opgelegd, en de ambtenaar lichtte in dat er nog een verbaal loopt. Nu had verdachte eenige kilo's boter ver voerd die niet van de vereischte merken was voorzien. De ambtenaar van het O. M. oordeelde dat de boeten blijkbaar- niet helpen, dus vroeg hij tien dagen principieels hechtenis. De kantonrechter legde nu f. 100 boete subs. 30 dagen op. en een voorwaardelijke hechtenis van 6 dagen, met een proeftijd van een jaar. DEN BEROEMDEN MARIMBA- XYLOPHOON SOLIST. DE DIRECTIE. 5267 (iDgez. Med.) STAD ZONDER VROUWEN. In den staat Utah (V. St.) ligt een stad van 3500 inwoners waarbij geen een vrouw is. De afkeer van de bewoners van Samy- side, zoo heet de merkwaardige stad, van vrouwen gaat zelfs zoo ver, dat het den vrouwen niet alleen verboden is, in die stad te vertoeven of te wonen, maar zelfs, om door het gebied der stad te trekken. Samy- side, de stad van de gezworen vrouwenha ters, ligt. in het district Whümore in de buurt van Price. 9. Het scheepje voer, met snellen gang, steeds verder, dagen lang; Thijs hield bij 't roer de wacht, bij dag en ook bij nacht, en daar de winden gunstig bleven, kon hü steeds zeilen zonder reven. Het werd zoo langzaam-aan veel warmer; de zee was blauw, maar werd steeds visch. en vogel-armer ja, op 't laatst had Thijs al in een dag of tien geen levend wezen meer gezien. Dit is dus de Verlaten Oceaan: daar komt naar 't schijnt geen einde aan.... Het was, vond Thijs, een saaie reis; tot hij op zeck'ren dag een vreemd ver schijnsel zag.... Daar steeg een groote w aterboog met kracht uit zee omhoog; Thijs dacht, terwijl hij 'troer wat beter pakte: „Straks komt een heel groot beest daaj aan de oppervlakte!" 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7