LEfDSCH DAGBLAD - Tweede Bfad Donderdag 29 Juli 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS YISSCHERIJ-BERICHTEN CEBUTO-AGENTSCHAP LUCHTVAART LAND- EN TUINBOUW Vreemde landen Uit de Rijnstreek AGENDA NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Noordijk G. J. Gerriti, cand. te Vlagtwedcie. Aangenomen: Naar Wezep B. v. Ginkel, te Renswoude. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Dedemsvaart-Lutten. W. Ruiter, cand. te Putten. Te Meerkerk. E. du Marchie v. Voorthuljsen, eand. te Apel doorn. Te Noordeloos. J. C. Maris, cand. te Zwolle. De luchtvaarttentoonstelling op Houtrust. De „Avia" nadert haar voltooiing*. Wat in de Houtrust-hallen te zien zal zijn. ALGEMEEN E SYNODE DER NED, IHERV. KERK. vn. In de gisteren te 's Gravenhage voort gezette zitting van de Algemeene Synode der Ned Herv. Kerk stelde de president aan de orde het verslag Hooger Onderwijs In het album te Leiden werden 129 studenten ingeschreven (v. j. 1251. onder wie 12 vrcu- -welilke; voor de eerste maal 35 (v. j. 31), onder wie 4 vrouwelijke. In het album te Utrecht werden ingeschreven 226 studen ten iv. j. idemwaarvan 45 voor de eerste maal. ingeschreven staat 1 vrouwelijke theologie. In het album te Groningen wer den ingeschreven 74 studenten, van wie 17 voor de eerste maal. onder die 74 een vier tal vrouwelijke van welke 2 voor de eerste maal. In Leiden werden 19 examens afgeno men, waarbij éénmaal iemand werd afge wezen In Utrecht 48 examens, afgewezen 7: in Groningen 8 examens, afgewezen 1, die echter bij de tweede maal slaagde In Leiden werden 11 voorstellen gehou den. in Utrecht 44. het aantal in Gronin gen wordt niet vermeld. T Utrecht gaven dr Alb. C. Kruyt en dr. F. J. van Oostrum Soede ieder twee colleges over de zending op Java en de zending der Indische Kerk Begin Mei organiseerden de Hoogleeraren voor theol. candidaten van de Utrechtsche universiteit een week-end op kasteel Hemmen, waarin een bezoek werd gebracht aan de Zettensche inrichting en door de hoogleeraren een pastoraa' en een homiletisch onderwerp werd ingeleid Het verslag van Groningen wijdt als van zelf spreekt allereerst een woord aan de nagedachtenis van wijlen prof. dr. A. van Veldhuizen, die in zijn laatste levensjaren door een onzegbare lijdensschool moest heengaan, voor hij in den vollen vredes des geloofs ontsliep. Dankbaar wordt ge memoreerd de medewerking van prof. dr. M. J. A. de Vrijer in den loop van het jaar bij de examens. En verder stelden op uitnoodiging van de Algemeene Synodale Comissie zich be schikbaar tot het houden van colleges, tot tijdelijke voorziening in de vakken die aan prof. van Veldhuizen waren toevertrouwd de HM. prof dr E. D Wiersma: over de beteekenis van de psychiatrie voor den predikant: dr. J. C. Roose: over de bedie ning des Woord s tusschen de menschen; dr. K H. Miskotte: over de verkondiging der theocratie in het boek Richteren; dr. J. H. Adriani: over de plaats en de taak der Diaconie naast die van de organen, welke van overheidswege tot steunverle ning zijn aangewezen en dr. F. J. van Oostrum Soede over de Indische Kerk. Aan predikanten werd door prof. dr. Th L. Haitjema een zestal uren vervolgcollege gegeven over de beide Sacramenten. Doop en Avondmaal. De president dankte de hoogleeraren en wenschte hun Gods zegen bij hun zwaren en verantwoordelijken arbeid. De secr ter Hal rapporteerde over de tabellarische verslagen der examens: 94 examens en 3 collequia werden afgenomen en gehouden: 80 met gunstigen uitslag. Wegens commissie-vergadering zat de Synode gistermiddag niet en verdaagde president de zitting tot hedenmorgen. ZENDINGSDAG OP OUD-POELGEEST. Van de classis den Haag der Chr. Ger. Kerk. Op het landgoed Oud-Poelgeest werd gisteren 'n zendingsdag gehouden uitgaan de van de Classis Den Haag der Chr. Ger. Kerk, waarvoor niettegenstaande het min der mooie weer dat de morgen bracht veel ■belangstelling bestond. De dag werd ge opend door ds. L. H. v. d Meiden, die liet zingen Ps. 18, begin en vs. 15, waarna hij voorging in gebed. Hij las een gedeelte van ps. 72. In zijn openingswoord heette hij allen welkom en bracht dank aan allen die medewerking verleenden aan het tot stand komen van dezen zendingsdag, waarna hij een ocgenblik stilstond bij de woorden van Ps. 67 3b: „Onder alle heidenen uw heil". Hij wees in verband hiermede op de groote uitgestrektheid van het heidendom en het groote heil verworven door den Heiland Jezus Christus. Na het zingen van Ps 67 1 verkreeg ds. W. F. Laman van Middelharnis het woord om te spreken over: „Inkeeren tot ons zelf". Spr. wees op de liefde die de eerste Christenen bezielde om dan te wijzen op het gTOOte'te kort in de zendingskas. waar na hij wees op de woorden van Christus: „Dat heb ik tegen U, dat gij Uw eerste liefde verlaten hebt" Spr. drong aan op een inkeeren tot ons zelf. Na deze rede werd gezongen Ps. 139 10 en 14, terwijl gecol lecteerd werd voor den zendingsarbeid. Vervolgens sprak ds. N. Brar.csma over: „Een dag van goede boodschap". Het on derwerp. aldus spr. is ontleend aan de ge schiedenis vail Israel in het belegerde Samaria. Spr. wijst op de noodzakelijkheid van het zelfgetuigen in evangelisatie en zending. De christenen hebben een zware doch mooie taak. Na deze rede werd de morgenvergadering besloten met het zin gen van Ps. 119 7 en ging ds. v. d. Meiden voor in dankgebed. De middagvergadering werd geopend door ds. Riekel van Delft, die Het zingen Ps. 2:4 en 7. Daar ds. Geleynse nog niet aanwezig was sprak hij een kort woord naar aanleiding van deze psalmversen, speciaal met betrekking tot het zendings werk. Na hem sprak ds. H. Jansen over: „De toekomst van het christendom". Hij teakende de zwartheid van het heidendom, dat Christus niet kent en wees op de don kerheid die ook in de beschaafde wereld nog heerscht ten aanzien van het ware De groote luchtvaarttentoonstelling in het Houtrustgebouw te Den Haag nadert haar voltooiing en er heerscht op de „Avia" in wording een groote bedrijvigheid van teekenaars en timmerlieden, schilders en technici, om alles tijdig voor de opening, die morgenochtend te half twaalf zal geschie den. gereed te hebben. Dadelijk bij het binnenkomen wordt de aandacht getrokken door de Inzending van de K.L.M., die den geheelen voorwand van de eerste zaal beslaat en een fraai archi tectonisch geheel vormt, dat zoowel door kleur als lijn een uiterst artlstieken indruk maakt. Een stewardess zal hier aanwezig zijn om de gevraagde inlichtingen omtrent lucht reizen en passage te verschaffen. De architectonische eenheid van deze in zending vindt haar afsluiting in een meters- hoogen verkeerstoren, waarin verschillende lichten zijn aangebracht en die een groot deel van de zaal beheerscht. In de nissen rondom den verkeerstoren zijn beknopte inzendingen van de buiten- landsche luchtvaartmaatschappijen, waar mee de K.L.M. samenwerkt. Aansluitend op de inzending van de K.L.M. vinden we de inzending v. d. K.N.I.L.M.. die voor een deel is ondergebracht in 'n smaak vol versierd gebouwtje in pagode-vorm met het beeld van den god van de luchtvaart Garoeda Het middengedeelte van de eerste zaal wordt in beslag genomen door onze defen sie. De marine heeft hier om. een harer nieuwste watervliegtuigen neergezet, n.l. de Fokker C 11 W„ den aan twee personen plaats biedenden zee-verkenner, die o.a. als catapultvliegtuig op den nieuwen kruiser „de Ruyter" aanwezig is en die ook op den onlangs te water gelaten flottieljeleider „Tromp" zal komen. De drijvers rusten in een klein gemetseld bassin met water, waar door men een indruk moet krijgen, hoe het vliegtuig op het water ligt. Naast deze marine-inzending heeft de luchtvaartafdeeling een Fokkerverkenner C 10 afgestaan, het snelle tweepersoons- vliegtuig, dat de Nederlandsche vliegtuig fabrieken ook in grooten getale naar het buitenland hebben geleverd, een z.g. open gewerkte Fokker C 5 geeft den toeschou wer de gelegenheid, niet alleen het binnen ste van dezen verkenner te bekijken, maar door het ontbreken van de bekleeding kan men duidelijk het geheele constructiewerk van stalen gelaschte buizen in oogenschouw nemen. Tot de verdere lnznedingen van de L.V.A. behoort nog een geopend opgehan gen valscherm met valschermmontuur. Koolhoven valt het meest op door den nieuwen Koolhoven-jager F K 55, die op den Parijschen luchtvaartsalon in October van het vorige jaar een zoo groote sensatie was. Afgesloten van de rest van de zaal door een schot wordt het gedeelte van de eerste zaal voor den achterwand in beslag geno men door Fokker. Het meest valt hier op de in duikvlucht opgehangen jager D 21, het zwaar bewapende, vinnig-uitziende jachtvliegtuig. We vinden hier ook een der metalen drij vers, waarmee de C 11 W is uitgerust. In de tweede zaal wordt de aandacht ter stond getrokken door de zeer uitgebreide collectieve Duitsche inzending. Vele andere Duitsche vliegtuigtypen, die in den laatsten tijd van zich hebben doen spreken, zullen in den vorm van modellen te zien zijn. Men vindt er Henschel en Arado, Dürener, enz. en Hlrth- en Argusmotoren, en na tuurlijk ook een uitgebrelden smaakvollen stand van de Deutsche Lufthansa. De ruimte naast de Duitsche inzending wordt ingenomen door de „historische" af- deeling, waar men o.m. de fameuze „Spin", ziet, het bouwsel van latten en draden, waarmee Fokker zijn eerste vlucht maakte. Daarnaast staat de eerste verkeersmachine, die Fokker ln opdracht van de K.L.M. in 1920 voor het passagiersvervoer bouwde, die later gedurende 15 jaren als vliegend labo ratorium in dienst is geweest van den rijks studiedienst voor de luchtvaart. Enkele jaren geleden heeft Fokker het teruggekocht om het als curiositeit voor het Luchtvaartmuseum te bewaren. De De Havilland-fabrieken, een der wei nige Brltsche deelnemers, toonen o.m. een der nieuwste propellers met constanten spoed, zooals oa. gebruikt worden voor de nieuwe Fokker-bommenwerpers. De Bata-fabrieken te Zlln ln Tsjecho- Het landbouwrapport der Christelijk-Historische Unie. Inleiding van ir. M. D. Smits. Ter inleiding tot de bespreking van het landbouwrapport der Christelijk-Histori sche Unie heeft ir. M. D. Smits, inspecteur van den landbouw te Sommelsdijk. een rede gehouden waaraan het volgende ontleend wordt De heele crisis-regeling komt hierop neer dat de consumenten van boter, margarine en spijsvetten de melkveehouders voor hun geheele melkproductie moeten helpen aan een toonenden prijs. Tegen deze regeling nu meent de land- bouwcommissie bezwaren te moeten maken en wel gedeeltelijk op principieele gronden, gedeeltelijk uit utiliteitsoverwegingen. Men kan aannemen, dat de instandhou ding der veehouderij voor zoover die voorziet in de binnenlandsche behoefte een belang is voor den consument.. Maar de Instandhouding van al wat daar boven uitgaat is geen belang van den consument als zoodanig, maar een algemeen Neder- landsch belang. Door de samenkoppeling van deze twee heterogene zaken wordt een verband ge legd. dat niet bestaat en hierdoor worden groote onbillijkheden begaan, o.a. worden juist de groote gezinnen het zwaarst be last voor een zaak van algemeen belang. Wanneer de instandhouding van onze export-productie wordt gedragen door de algemeene middelen, zullen de prijzen voor zuivel, margarine en vetten niet onbelang rijk kunnen worden verminderd, waardoor de kosten van levensonderhoud zullen da len. Verder zal de handel en de industrie een veel grootere bewegingsvrijheid kunnen krijgen, zal het crisisapparaat voor deze materie kunnen worden ingekrompen, zul len verschillende zeer impopulaire maat regelen kunnen verdwijnen, en zal het bin- r.enlandsch gebruik door de lagere prijzen zeer belangrijk toenemen, waardoor de ver liezen op den export belangrijk minder zul len worden. Hiertegenover staat een verhooging der belastingen, maar de totale druk op de maatschappij wordt belangrijk minder dan -thans. Dezelfde principieele gedachte is het, die de landbouwcommissie afwijzend doet staan tegen het geheele stelsel, dat beli chaamd is in het landbouwcrisisfonds. In het rapport is een principe aangege ven, dat niet berust op crisisverschijnselen maar op het karakter van ons agrarisch bedrijfsleven. Dat wil niet zeggen, dat bij de toepassing hier van alles even gemak kelijk zal gaan, maar wel dat in den chaos van thans meef orde wordt gebracht. In dien zin zou men kunnen spreken van or dening van het bedrijfsleven in den land bouw. Deze zaken zijn op het oogenblik de meest urgente. Maar andere kondigen zich reeds aan n.l. welke samenhangen met de sterke toename van onze landelijke bevol king en den landhonger, welke daarvan het gevolg is Een verbetering der prijsverhoudingen kan het gevolg zijn van een wijziging van onze tegenwoordige politiek met een groo tere vrijheid in bedrijfsorganisatie en han del. Maar de ervaring leert overal, dat be tere prijzen slechts tijdelijk oplichting ge ven. In dit verband heeft de commissie ge meend. ook het vraagstuk van de func tie van den grond en in nauw verband hiermede de kleine bedrijven, aan de orde te moeten stellen. Zij komt niet met een oplossing, maar meent, dat het dringend noodig is, dat een onderzoek worde inge steld naar de mogelijkheid, den grond als productiefactor meer tot zijn recht te laten komen in onze wetgeving. GEEN VEFIHOOGING VAN ENGELSCHE INVOERRECHTEN OP BOTER EN KAAS. In antwoord op een vraag in het Engel- sche Lagerhuis verklaarde de financieele secretaris van de schatkist, Colville, dat de raadgevende commissie inzake de invoer rechten de Regeering heeft medegedeeld, dat zij haar niet kan aanbevelen te vol doen aan het verzoek van de Britsche melkproducenten inzake het verhoogen van de invoerrechten op boter en kaas. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: „Dirkje" RO. 53, vangst: 680 m. haring, 20 m. makreel, 50 m. varia. Totaal 750 m. „Knikker" IJm. 4, vangst: 200 manden diversen en 160 stuks stijve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 29 Juli. Slowakije, die als schoenenfabrikanten we- j reldvermaard zijn, maar waarvan slechts 0.88, Griet p_ kist weinigen weten, dat zij tegenwoordig ook i van KG f 28 16; Tongen per KG. f 1.75 beroemde steden, grootsche natuurtafereelen kunt U zien voor weinig geld. als U reist per C E B LI TO-Touringcar. 2 degen Tentoonst. Düsseldorf f 14.75 4 Vloonderen-Engeland 43.— 5 Norderney met vlieg en boottocht 49.50 7 Parijs, Expositie „70.-. 12 Zwitserland 97.50 Inlichtingen en Reisgids bij H. HEESTERMANS. LEIDEN, TEL. 1532 Steenstraat 24 (hoek Baeitanmarkt) I I I I REIZEN ZONDER ZORGEN 5236 (Ingez Med.) ALPHEN. Oefening brandweer. Door de brandweer werden gisteravond nabij de havenbrug met een tweetal mo torspuiten en een handspuit verschillende oefeningen gehouden. Van de balans der brug wer# er door de spuitgasten ten aan- schouwe van een talrijk publiek lustig op losgespoten. Verkeersongeval. Op den Kortsteekterweg kwam de mo torrijder W. uit Gouda in botsing met een vrachtauto van D. alhier. De motorrijder, die over het stuur vloog, had het geluk in een naast den weg gelegen hoop zand te vallen, waardoor hij er zonder ernstige verwondingen afkwam. Motorrijwiel en auto werden beschadigd. Het 20-jarig bestaan der Mariavereeniging. Door de Mariavereeniging werd in de St. Jozefzaal een vergadering gehouden ter bespreking van het 20-jarig bestaan in October a.s. Na de gebruikelijke openüig en lezing der notulen volgde een uitvoerige bespreking over dit jubileum. Besloten werd o.m. een tooneelstuk in studie te nemen. Aan het einde der vergadering hield ka- laan Broers een lezlg. Naar de Jamboree. De afd. Alphen der Ned. Padvinders is gistermorgen onder leiding van nopman Van Wijk naar de Jamboree te Vogelen zang vertrokken. Vrijdag. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude, 8 u. n.m. Amsterdam (Keizersgracht 279—283) Vergadering van 6 obligatiehouders N.V. Kon. Ned Fabriek van Wollen dekens v.h. L. J C. Zaalberg en Zn.. 11 uur voorm. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge durende de vacantdes op werkdagen van 912 en l'/i5 uur; Zaterdag 9—12 uur. Toegang 25 cent, inbegrepen bezichtiging Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanat 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct-. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febt. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maan dags f. 0 25: overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur: Kosteloos., Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam 's Zondags gesloten Kosteloos Gedurende de zomervacantie d.l. tot 20 September gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera- 'ogie 'Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. vliegtuigen bouwen, zullen verder een twee persoons-sportvliegtuigje Inzenden. OVEREENKOMST TUSSCHEN AIR FRANCE EN LUFTHANSA. Volgens een bericht in de „Matin", zou er een overeenkomst gesloten zijn tusschen de Air France en de Lufthansa betreffende de luchtlijnen over Europa. Zuid-Amerika, het Oosten en het Noorden van den Atlan- tischen Oceaan christendom. Spr. besloot met de vraag: Ben ik een christen? Na het zingen van p6. 22 14 en 16 volgde een korte pauze, waarna ds. Geleynse het woord kreeg om te spreken over: Hoe een Toradjapriester stierf. Spr. wéés op den tegenstand van den duivel bij dit werk, maar stelde daartegenover de wonderen Gods. Nadat enkele verzen van Ps. 87 gezongen waren beklom Goerve Gustaaf het spreekgestoelte om te speken ln de taal der Taradja's wat door ds. Geleynse werd vertaald. Hij wees op de groote wonderen die God onder zijn volk heeft willen doen om dan uit naam van zijn volk dank te brengen aan zijn blanke broeders en zusters voor hun werk. Als laatste spreker trad nogmaals op ds. H Jansen, die Ps 121 las, waarna hij een j idem Noord f 8.90: kort slotwoord sprak. z f. 101010.60. —1.25; Zetschol per kist van 50 KG. f.26 24: Kleine Schol per kist van 50 KG. f.23 --7; Schar per kist van 50 KG. f. 8.503.10; Tongschar per kist van 50 KG. f.31; Vlee- ten per stuk f. 1.900.50; Groote Schel- visch p. kist van 50 KG f.28—22; Middel Schelvlsch p. kist van 50 KG. f. 2523; Kleinmiddel Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 1813; Kleine Schelvlsch per kist van 50 KG. f. 11.504.70: Kabeljauw per kist van 125 KG f.7030; Gullen per kist van 50 KG. f. 12.50—4.60; Heilbot per KG. f. 1.10; Wijting per kist van 50 KG. f.4 60—2.70; Koolvlsch per stuk f. 0.400.36; Makreel p. kist van 50 KG f 13.50—9.50. Aangevoerd: 773 kisten versche haring. Prijzen f. 4.602.90 per kist. Binnen van de haringvisscherijKW. 69 met 291 kantjes. Prijzen: Maatjes N. f8.10, idem Z. f. 6.70—5.85; volle f. 8.607 60. Aangekomen 6 stoomtrawlers: IJM. 91 met f.1530; IJM. 50 met f.1567; IJM. 8 met f.2615: IJM. 6 met f.3368: IJM. 491 met f.2545; IJM. 253 met f.3066. Binnen met versche haring: IJM. 1 met f.3080; KW. 69 met f.459; 2 Deensche kotters: E. 404 met f. 1470; E. 238 met f.375, en 1 log ger KW. 78 met f. 1106. VLAARDINGEN. 29 Juli. Binnen van de haringvisscherij: VL 180 met 18 last; VL. 79 met 32 last; KW. 122 met 34 last Prij zen: Maatjes groen f. 13.60—15.60; idem jong f. 10.4013.90: idem Zuid f. 7.20—9.80; volle N. f. 13.30; idem I BOSKOOP. Het programma voor 31 Augustus. Boskoop's Oranjecomité heeft voor 31 Augustus het volgend programma vastge steld: 's Morgens: Klokgelui, koraalmuziek, aubade door schoolkinderen, kinderoptocht gevolgd door versierde rijwielen, tractatie der schoolkinderen, 'sMiddags: Volksspe len op het tererin, gelegen achter het post kantoor, bestaande uit: Mastklimmen, pop slaan, wedloop met hindernissen, tonne tjes steken enz. Op de Valkenburgerlaan: ringsteken op tandems voor paren. 'sAvonds: Ringsteken per auto op de Burg. Colijnstraat, concert en feestelijke verlichting van het dorp. Voor het examen Eng. Handelscorres pondentie, afgenomen door de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde onze plaatsgenoot de heer M. Gul- demond Azn. HAZERSWOUDE. DE BOUW VAN HET NIEUWE GEMAAL. Ernstige tegenslag. De bouw van het nieuwe gemaal in den Benthuizer-Noordpolder, ter vervanging van de 3 watermolens bij de Bent, onder vindt ernstigen tegenslag. Precies onder de fundeering van het gemaal is een „wei" be gonnen te werken, waaruit enorme hoe veelheden water komen. Met motorpompen moet nu de bouwput onafgebroken droog gehouden worden. Ook de werkzaamheden bü het schieten van een tochtsloot, ter breedte van 13 M. welke ln verbinding gebracht wordt met het nieuwe gemaal, ondervinden nogal last van welwater. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau 1 Boerhaavestraat 21) Half drie tot half vier: Donderda Inentlne teeen dlDhterle, l'V» uur precies nam 's Woensdags: Inst v Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst v Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg: 8 uur nam. De laatste nacht". Woensdag- Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur Zondag van 2 tot 7 uur doorloopenae voorstelling en 8 uur nam. Trtanon-Theater Broestr 31: 8 uur nam. „De held van den dag". Woesdag- en Zaterdagnam 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. Obsessie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str 7 „Sequoia". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: I eugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Schuld en boete". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam te 2'/» uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „De Zigeunerbaron". 8 uur nam. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Slentje, D van W. Verduljn en C. de Rooi. Overleden: Anna Cornelia van Wilgen- burg 69 J., ongehuwd. NOORDEN. Coöp. Brandwaarborg-Maatschappij. Verschenen is het 29ste jaarverslag van de Coöp. Brandwaarborg-Maatschappij „Noorden-Nieuwkoop" Het aantal leden vermeerderde met 50 en bedraagt thans 760. Bij den aanvang van 1936 toonde de balans een activa van f. 82.874,82 en bij het einde f. 84.694,57. Het verzekerd bedrag van de leden bedroeg ultimo December f. 5 701.494. De bruto- opbrengst van premies was f. 10.042,36; de brandschade bedroeg f. 1617,09, aan reas surantie werd betaald f. 2957,59. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen 'oor uoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Augustus a.s. waargeno men door de apotheken P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807, en E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553, en J. Doe. dens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274 ROELOFARENDSVEEN. MuJo-examen. Voor het Mulo-examen slaagden onze plaatsgenooten de dames C. J. de Jong, C. Tït wan Berkel en J. A. N. van Harteveld. WADDINXVEEN. Kind verdronken. De langs den Bloemendaalsche weg wo nende dienstbode van den landbouwer A. Verkley ging naar het land om te melken, terwijl zij zijn drie nog jeugdige kinderen met zich had medegenomen. Op een gegeven oogenblik werd het 4-ja- rlg jongetje vermist, waarop de dienstbode door hulpgeschreeuw den in de nabijheid werkenden landbouwer J. van Reeuwu* opmerkzaam maakte. Deze snelde direct toe, zag het kind in het water drijven en sprong het achterna. Een passeerende E.H.B.O.-er probeerde nog door kunstmatige ademhaling de le vensgeesten weer op te wekken, doch een inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6