BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 28 Juli 1937 VICTORIA-WAT ER H.M. de Koningin te Hoofddorp Overdracht van de „Piet Hem" aan het prinselijk paar. Personeelpolitiek bij den Rijkswaterstaat. Bezoek aan het Concours-hippique Een prachtige dag AGENDA Géén bedorven vacantie-dag! Feestelijke tocht over zee van Muiden naar Amsterdam. Zaterdag 28 Augustus a.s. zal, naar de Tel. meldt, het prinselijk jacht „Piet Hein" aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard overgedragen worden. Er zal een tocht gemaakt wor den over zee van Muiden naar Amster dam, met de Prinses en den Prins aan boord. Ter opluistering zal een groote revue van pleziervaartuigen georgani seerd worden. GEREF VEREENIG ING VOOR DRANK BESTRIJDING. De tijdelijk ingenieurs en opzichters. De heer van Braambeek heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende schrif telijke vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat d.d. 22 Juni j.l. door den Directeur-Generaal van den Rijkswaterstaat een rondschrijven ls gezonden aan den Hoofdingenier-directeur van den Rijkswaterstaat in de verschillende directies en aan de Hoofdingenieurs van den Rijkswaterstaat ln de districten, waarin wordt medegedeeld, dat: a. zal worden onderzocht, welke inge nieurs en opzichters met een tijdelijke aan stelling, die op 1 Januari 1938 ten minste 10 dienstjaren hebben, voor een vaste aan stelling in aanmerking kunnen worden ge bracht, omdat zij aan gestelde of te stellen eischen voldoen: b. ingenieurs en opzichters, die blijkens dit onderzoek niet aan die eischen voldoen, voorshands als tijdelijk ambtenaar met aan stelling ln dienst zullen blijven; c. daarentegen de ingenieurs en de op zichters met een tijdelijke aanstelling, die op 1 Januari nog geen 10 dienstjaren heb ben. als zoodanig zullen worden ontslagen, doch in de gelegenheid zullen worden ge steld voorlooplg op arbeidscontract ln dienst te blijven op gewijzigde arbeidsvoorwaar den: d. de ingenieurs en de opzichters, die op arbeidsovereenkomst werkzaam zijn, op 1 Januari 1938, allen zullen worden ontslagen doch, voor zoover de dienst dit noodig maakt, in de gelegenheid zullen worden gesteld een nieuwe overeenkomst op gewij zigde arbeidsvoorwaarden aan te gaan? Is het den Minister bekend, dat dit rond schrijven, met den inhoud waarvan de be doelde ingenieurs en opzichters ln kennis werden gesteld, onder de betrokkenen on rust en ontstemming heeft verwekt, ook wijl de voor hen gestorte bedragen ln het pen sioenfonds waardeloos zouden zijn, Indien geen weder-aanstelling volgt? Is het den Minister bekend, dat zich on der de thans op arbeidsovereenkomst in dienst zijnde opzichters personen bevinden, die reeds veel langer ln dienst zijn dan 10 jaren en zelfs bij de Zuiderzeewerken ge durende eenlge jaren ln vasten dienst werk zaam zijn geweest? Is het den Minister bekend, dat door zijn ambtsvoorganger en door den Directeur- Generaal van den Rijkswaterstaat ln Sep tember 1935 de opvatting werd gehuldigd, dat vorige circulaires (d.d. 23 Juni 1933 en 26 April 1935 door den Directeur-Generaal verzonden), waarin mededeellng werd ge daan van het voornemen tot ontslag van ingenieurs en opzichters met 5 of meer dienstjaren, niet van toepassing waren op hen, die in het bezit waren van een tijde lijke aanstelling en dat van deze opvatting schriftelijk mededeellng is gedaan? Is de Minister van meening, dat ln de huidige tijdsomstandigheden redelijke gron den kunnen worden gevonden om ln de ar beidsvoorwaarden der ingenieurs en op zichters, welke, voor zoover het de tijdelijk aangestelden betreft, zijn geregeld in het Bezoldigingsbesluit voor Burgerlijke Rijks ambtenaren en voor zoover het de arbeids contracten aangaat, zijn aangegeven in een parallel-regeling, vastgesteld bij Ministe- rieele beschikking van 13 September 1934 La. O. ten nadeele van de betrokkenen wij ziging te brengen? Is de Minister van oordeel, dat, terwijl de bedoelde ingenieurs en opzichters bij de Waterstaatswerken e.d. waarbij zij werk zaam zijn, in den door hen volbrachten diensttijd de voor een richtige vervulling van hun taak noodtge ervaring hebben ver kregen, het in het belang van de dienstuit voering zou kunnen worden geacht, dat zij op groote schaal worden ontslagen en even tueel zouden moeten worden vervangen door andere krachten, die zoodanige erva ring nog niet hebben kunnen opdoen? Indien er redenen aanwezig zijn om de laatste twee vragen ontkennend te beant woorden, ls de Minister dan bereid de uit voering der in het in de eerste vraag be doelde rondschrijven aangegeven maatrege len, voor zoover niet de vaste aanstelling van thans nog in tijdelijken dienst zijnde ingenieurs en opzichters betreffende, op te schorten en het treffen eener andere met het oog op de belangen van den Rijkswater staatsdienst betere en tegenover de bedoel de ingenieurs en opzichters meer billijke regeling te bevorderen? De 37ste algemeene vergadering. Heden ls te Zwolle onder presidium van ds. J .v. Herksen, Geref. predikant te Ermeio in het gebouw der Vrije Evangeli satie de 37ste jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van de Geref, Vereeni- ging voor Drankbestrijding. Aan de jaarvergadering ging gisteravond een huishoudelijke zitting vooraf. Ds van Herksen opende deze bijeenkomst op ge bruikelijke wijze en heette allen welkom. Medegedeeld werd dat het aftredend lid van het hoofdbestuur, ds J. v. Herksen was herkozen De aftredende bestuursleden voor Noord-en Zuid-Holland de heeren D. de Vries te Haarlem en W, C. F. Scheps te 's Gravenhage, waren door de betrokken Prov. Bonden eveneens herkozen Een voorstel-Gelderland om wederom een kalender uit te geven werd gehoord het advies van de kalendercommissie die tot afwijzing adviseerde gezien den stand der financiën verworpen. Een voorstel van de afdeellng Groningen om voortaan niet meer het Januari-num- mer van het maandblad maar het Dec. no. tot Kerstnummer te bestemmen, werd aan genomen Om half negen werd de eerste zitting geschorst en ving een begroetingssamen komst aan, aangeboden door de ontvangen de afdeellng onder leiding van den voor zitter, den heer Jac. Bosch. De avond die ruime gelegenheid bood tot kennismaking van de afgevaardigden met hun resp. gast. heeren, werd opgeluisterd door declamatie en zang van het Evangellsatlezangkoor „Sursum Corda". Ds. J H. Kuiper, Geref. predikant te Zwolle, sprak een kort slot woord. Hedenmorgen om halfelf ving de open bare jaarvergadering aan. Tevoren maak ten de afgevaardigden een wandeling door de stad en brachten een bezoek aan de trouwkamer van het stadhuis en de Groote kerk. bij welke eelegenheid mej J. Robijn, organiste van de Zulderkerk, het prachtige orgel bespeelde. Ds. v. Herksen opende de jaarvergadering op gebruikelijke wijze en heette inzonder heid de afgevaardigden van tal van zuster organisaties welkom. Hierna kwamen de jaarverslagen van secr en penningm,, de heeren J. Feitsma te IJmulden en C. Buitendijk te Amsterdam aan de orde. We ontleenen daaraan dat de vereeniglng van 117 op 111 afdeelingen daalde en het ledental thans bedraagt 3925. Het aantal verspreide leden bedraagt 647, Het financieel verslag sluit met een eind cijfer van f. 6138 en een nadeelie saldo van f.; 63.68. De verslagen werden goedgekeurd en de penningmeester van zijn beheer ge dechargeerd. De beerooting werd vastge steld met een eindcijfer van f. 5500, Vervolgens behandelde de vergadering het rapport van de commissie inzake de financieele verhouding tusschen de ver eeniglng en de prov. bonden, dat nader 1561 tlngez Med.) door den heer W. C. F. Scheps verdedigd werd. De voorzitter heeft hierna onder instem ming der vergadering den jubileerenden penningmeester, den heer C. Buitendijk, gehuldigd die de vereeniglng een kwart eeuw heeft gediend en hem namens de ver eeniglng aangeboden de gelden benoodlgd voor de uitgave van een volledlgen catalo gus van de bibliotheek der vereeniglng, een der llevelingswenschen van den jubilaris, benevens voor eigen gebruik een fraaie leeslamo. Verrast heeft de heer Buitendijk voor een en ander dankgezegd. Na de morgenvergadering vereenlgde men zich aan een gemeenschappelijke koffie tafel, Om half een gaf de stadsbelaardler, de heer W J. A P. Créman, een concert op het carillon van .de Peperbus", aangeboden door het gemeentebestuur van Zwolle. Om 2 uur ving de middagvergadering aan. Hierin trad als referent op de heer W. C F. Scheps van den Haag. lid van het hoofdbestuur, met het onderwerp: „De oractische arbeid der afdeelingen", waarin hli aan den hand van een drietal stellin gen dien arbeid nader teekende. Op het referaat volgde een geanimeerde dlscuss'e. Hedenavond wordt een excursie gemaakt naar het st»-- van Th. a Kemp's. NEDERLANDSCHE FORDFABRIEK. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad van Beheer der N.V. Nederland- sche Ford Automobiel Fabriek te Amster dam, werd de heer C. G. F. Stenger be noemd tot directeur. MINISTER WELTER NAAR PARIJS. De Nederlandsche minister van koloniën, de heer Ch. I. J. M. Weiter, heeft Maandag een bezoek aan de Wereldtentoonstelling te Parijs gebracht. De heer Weiter begaf zich vervolgens naar het Fransche ministerie van koloniën, waar hij met den onderstaats secretaris Monnerville een onderhoud had over de politieke en koloniale vraagstukken, waarvoor beide landen belangstelling heb ben Gisteren is de minister naar Karlsbad ver trokken. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE DROGISTENBOND. Gistermiddag heeft de Algemeene Neder landsche Drogistenbond te Amersfoort zijn Jaarlijksche algemeene vergadering gehou den, onder voorzitterschap van den heer J. Zon. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter den gestadigen groei van den bond. Ook het vakonderwijs, aldus spr„ dat dit jaar zijn 25-.jarlg jubileum viert, verkeert in goeden welstand. Thans zijn er in Nederland 25 vakcursussen met 240 leerlingen voor opleiding tot drogist. In verband met de wet op de vestlgings- eischen zijn reeds stappen gedaan om het leerprogramma der vakcursussen met het vak handelskennis uit te breiden. Het financieele verslag van den pen ningmeester gaf gunstige cijfers te zien. De balans over 1936 sloot met een eind cijfer van 26.666.80, met als batig saldo f. 2150.96 en aan ultkeeringen van het Blokpoelfonds 1.500. De rekening vak onderwijs leverde een batig saldo op van f. 3251.31. De begrooting voor 1937 wijst een eindcijfer van f. 26.518 aan. Het voorstel van het hoofdbestuur om hen, die meer dan één leerling opleiden, uit te sluiten van de verkiesbaarheid tot lid van de examencommissie bij het vak onderwijs, werd aangenomen. Voorts kreeg het hoofdbestuur van de algemeene ver gadering de machtiging, in overleg met de commissie van beheer van het Blokpoel fonds het daarheen te leiden, dat het genoemde fonds rechtspersoonlijkheid zal kunnen krijgen. Het belangrijkstenpimt van de agenda was het rapport van. de commissie inzake veranderingen van de grondslagen van den Bond, opdat het federatieve stelsel zou kunnen worden ingevoerd. De commis sie was na ampele besprekingen er toe gekomen, om de algemeene vergadering en het hoofdbestuur voor te stellen de grond slagen van den Bond te veranderen, en met name door statutenwijziging het daar heen te lelden, dat de Bond wordt ge vormd door afdeelingen en verspreide leden. BIJ apart reglement worden de grenzen voor iedere afdeeling aangegeven. De leden, die binnen de grenzen van een afdeeling wonen, worden automatisch lid van die afdeeling. Binnen het rayon van iedere afdeellng kunnen weer afdeelingen gesticht worden. Indien ten minste zes leden daartoe het verlangen te kennen geven. De stemming in de algemeene vergade ring geschiedt door de afgevaardigden van de afdeelingen. De afgevaardigde brengt dus het resultaat van de stemming uit van de afdeellngsvergaderlng. De verspreide leden, die bij geen afdeeling zijn aange sloten. oefenen ter vergadering persoonlijk stemrecht uit. Er wordt een onderscheid gemaakt tus schen donateurs die eigenaar zijn van een drogistzaak en hen, die door een bijdrage aan den Bond blijk geven van hun be langstelling voor den Bond. Met meerderheid van stemmen werd besloten deze conclusie te onderwerpen aan een referendum, dat binnen veertien dagen gehouden zal worden. (N. R. Crt.) VERKEERS-SIGNALEN TE VELDHUIZEN. De A.N.W.B. schrijft ons: Op het bekende kruispunt van den weg Leiden—Utrecht met den weg naar de Meern in de gemeente Veldhuizen, zijn se dert eenlgen tijd verkeerslichtenselnen op gesteld. Deel.s doordat de automobilisten niet op deze nieuwe lichten verdacht zijn, doch deels ook omdat vooral het sein, bestemd voor het verkeer uit de richting Leiden niet duidelijk zichtbaar ls, wordt telkens weer door hët roode licht heengereden. De po» lltie, die tot nu toe alleen waarschuwend is opgetreden, heeft thans een aanvang gemaakt met het opmaken van proees- verbaal. Men zij dus gewaarschuwd. De A.N.W.B. heeft aan het gemeentebe stuur van Veldhuizen verzocht den wegge bruikers op de aanwezigheid van het ver- keersseln te wijzen door het aanbrengen van borden op eenigen afstand voor de sei nen, waarin op de aanwezigheid daarvan wordt gewezen. Daar bij helder zonlicht de lichtsterkte van de gebruikte lampen niet hoog genoeg ls, zoodat de seinen dan ln het geheel niet opvallen, heeft de A.N.W.B, verzocht ook daarin door de toepassing van krachtiger verlichting te voorzien. Ten slotte heeft de A.N.W.B. verzocht de verkeersselnen met drempels te doen be dienen, waardoor 't noodeloos lange wach ten voor rood licht, indien geen kruisend verkeer aanwezig is, wordt voorkomen. Hoofddorp vierde gisteren feest! Hoe kon het ook anders. Het 27e concours- hippique van de vereeniglng „Vooruit" is uitstekend geslaagd, terwijl de ge meente Haarlemmermeer bovendien de groote eer te beurt viel H. M. de Ko ningin in haar midden te mogen ont vangen. Uit tal van woningen wapperde de drie kleur, waardoor dorp en omgeving een feestelijk aanzien hadden gekregen. Ook het in uitstekende conditie verkeerende concoursterrein leverde met z'n prachtige groote tribune, die met planten, bloemen en tapijten versierd was, een recht gezel- ligen aanblik op. Aankomst van de Koningin. Onder begunstiging van mooi weer een heerlijk oranjezonnetje kwam zoo nu en dan van achter de wolken te voorschijn arriveerde H. M. de Koningin met gevolg in een drietal auto's omstreeks half vier in Hoofddorp. De auto's reden over Lisse, den Llsserweg af en vervolgens langs den Oostelijken Hoofdweg, waar ze te Abbenes en Nieuwvennep door een groote schare schoolkinderen hartelijk werden toegejuicht; een aardige attentie, die door H. M. de Ko ningin op hoogen prijs werd gesteld. Op hartelijke wijze werd H. M. ook hier en daar door de langs den weg staande toe schouwers toegejuicht. Na ln Hoofddorp de Wilhelminalaan te zijn gepasseerd, reden de Koninklijke auto's onder geestdriftige toejuichingen van de duizenden toeschouwers het concoursterrein op tot voor de tribune, waar Hare Majesteit werd verwelkomd door burgemeester mr. A. Slob, die het bestuur van de organlseerende vereeni- ging aan Haar voorstelde. Terwijl de Koningin en de leden van Haar gevolg door den burgemeester naar de loge werden geleid, speelde het fanfaregezelschap „Excelsior" het Wil helmus, dat door allen staande werd meegezongen en dat spontaan werd ge volgd door een driewerf „Hoera", en een „Leve de Koningin". Door mej. Noordam werden H. M. bloemen aangeboden. H. M. had het tijdstip van Haar bezoek zoo gekozen, dat zij getuige kon zijn van de nummers, waarin de landelijke rijver- eetiigingen als zoodanig het meest tot haar recht komen, n.l. de parade voor alle deel nemende landelijke ruiters, het nummer caroussel en klavertje drie. Bovendien woonde H. M. een nummer tuigpaarden, een extra nummer van Frle- sche sjeezen en het zware springconcours gedeeltelijk bij. Van Haar plaats op de met bloemen versierde eeretribune volgde Zij met aandacht de verrichtin gen van ruiters en spannen, terwijl Zij de winnaars met vriendelijk handgeklap be loonde. Speciaal het carousselrijden trok Haar bijzondere aandacht. Hare Majesteit be tuigde Haar groote Ingenomenheid met de in dit nummer onder leiding van den heer A. J. C. Bom uit Purmerend, geleverde prestaties. Door de dames Noordam en Clay werd H. M. en Haar gevolg thee aangeboden. Het was voor „Vooruit" Inderdaad een mooie dag, te meer waar de alge meene indruk is, dat H. M. de Koningin die met Haar gevolg te ongeveer 6 uur het terrein verliet en ongeveer de zelfde route volgde als op de heenreis genoeglijke uren in Hoofddorp heeft meegemaakt en over het verloop van het concours zeer tevreden was. De uitslagen van de verschillende num mers waren als volgt: Ind. dxessuurproef kl. N.: Ie pr. Ph. v. d. Most met Reina van L. R. „Beyaert" (Pur merend); 2e G. van Beem met Elle, van „Ritm. de Kruijff" (Halfweg); 3e. W. Oos tenrijk met Rlh van „De Slotruiters" (Ab coude); 4e mej. W. de Jong, met Mlet, van „Siegfried" (Bergambacht)5e C. v. d; Hee met Laura, van „Siegfried" (Bergambacht) en M. Verbeek met Dirk, van „De Vallei- ruiters" (Woudenberg)7e J. Petrie met Udo en mej. Van Wijk met Harry, van „Kapitein van der Wal" (Hoofddorp). Handicap dressuurproef kl. L. en M.: Ie pr. D. Bodegom met Tommy van „Sieg fried"; 2e A. C. van Nieuwenhuizen met Siddha van „Kapitein van der Wal"; 3e G. Griffioen met Trees van „De Amstelrui- ters"; 4e M. Verbeek met Pasha van „De Vallei ruiters". Dressuurproef voor afdeelingen (achttal len) Kampioenschap van Noord-Holland: le pr. „Siegfried" te Bergambacht; 2e „De Amstelrulters" te Bovenkerk (kampioen); 3e „Pegasus" te Zuider-Legmeer4e „Rit meester de Kruijff" te Halfweg; 5e „De Badhoeveruiters" te Badhoevedorp. Voorkeuring van M. C. Merriën: le pr. J. M. Knoop, Nieuw-Vennep met Tekla; 2e J. Parlevllet met Siedelda; 3e Gebr. Bruijnis met Jetta; 4e A. Buurman, Heemstede, met Tolle. Eenspannen dekhengsten:, (goedgekeurd landbouwtuigpaard)le pr. A. W. v. Wijk, Vegten met Ugoldman; 2e Ver. Ons Belang met Reinsohn; 3e dezelfde met Kroon prins; 4e J. H, Alta Outiemlrdum, met Caesar. Handicap-springconcours voor landelijke ruiters: le pr. G. Griffioen met Trees II, van „De Amstelrulters"le pr. M. Verbeek met Pasha, van „De Valleirulters"; 3e P. A. Voorsluijs met Emir, van „Siegfried"; 4e A. M. Maat, met Kaper van „Pegasus" en J. van Leeuwen met Sonja van „Kapitein v. d. Wal"; 6e Ph. v. d. Most met Relna van „Beijaert" en A. Ph. v. d. Breggen met Perlnkska van „De Gouweruiters" te Wad- dinxveen. Tweespannen landbouwtuigpaarden (mer riën) le pr. J. Parlevllet, met Rieda en Siedelda; 2e pr. Gebr. Bruijnis en D. van Wierlngen met Ovla en Remona; 3e A. Buurman met Patty en Sarah; 4e Gebr. Bruijnis met Jetta en Verena. Klavertje-drie, open voor groepen van drie ruiters: le pr. „Ritm. de Kruijff"; 2e „De Venneperrufters"; 3e „Kapitein v. d. Wal"; 4e „De Amstelrulters"; 5e „De Slot ruiters". Eenspannen fokmerriën, type landbouw tuigpaard: le pr. R. Th. v. d. Pol Wijhe (O.) met Upascha; 2e Gebr. Bruijnis met O via; 3e J. Parlevliet met Siedelda; 4e D. Bos, Groenekan met Sijsje; 5e M. Hak, Berkenwoude met Nijsje. Concours schoonste rijpaard: zwaar ge wicht: le pr. Balfour farm, Rotterdam, met Ismaël; 2e H. F. Bultman, met Belle et Bonne; 3e J. P. Verdegaal Eemnes, met Jenny Boy. Licht gewicht: le pr. mej. T. Alta Oude Mirdum, met Black Pearl; 2e Amst. Rij tuigmaatschappij Amsterdam, met Sym pathie; 3e dezelfde met La Pelouse. Eenspannen tuigpaarden, in Nederland geboren: le pr. R. K. Velstra Marssum, met Plet; 2e R. Th. H. v. d. Pol Wijhe (O.) met Upascha; 3e R. K. Velstra, met Lucas; 4e M. Hak, Berkenwoude, met Nijsje. Hierna volgde een parade voor alle deel nemende landelijke ruiters, welke parade uitstekend slaagde. Eenspannen luxe tuigpaarden: le pr. Gebrs v. d. Haar, Zeist met Dainty Lady; 2e mevr. R. K. Velstra Marssum met Gel- ria; 3e pr. H. F. Bultman met Bingley Vic tor. Ter opluistering verschenen ln den rmg Frlesche paarden voor sjees. Het caroussel. gereden door de landelijke rijvereeniglngen onder leiding van den heer A. J. C. Bom te Purmerend, maakte een grooten Indruk en oogstte veel bijval. Tweespannen tuigpaarden, voor luxe rij tuig' le pr. R. K. Velstra Marssum, met Piet en Lucas; 2e J. H. Alta te Oudemir- dum, met Kwlnta en N. N.; 3e Gebr. Bruij nis met Venera en Jetta; 4e B. v. 't. Oever, Kamperelland, met Pulca en Express. Tot slot, het groote springconcours, waar van de uitslag was als volgt: le 01'. J. V. d. Eijndeji. Arnhem met O. K. II (O'f.i; 2e N. V. Oranje Manege Scheve- ningen met Gondole (3 f); 3e J. v. d. Eijnden met Picolo Amore (4 f.); 4e D. H. Pasman, Den Haag met Prince Igar (4f.); 5e J. v. d. Eijnden. met Fhugie<4 f.1; 6e Res. Lt. G. L. Kepper. Den Haag, met Kachama (7 f.); 7e D. H. Pasman, Den Haag, met Sallo (8 f.). HEDEN. Patrimonium: Spr. de heer Schoonder. beek, 7i/, uur nam. Vrijdag. W. de Zwljgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude, 8 u. n.m. Amsterdam (Keizersgracht 279283); Vergadering van 6 obligatlehouders N.V. Kon. Ned Fabriek van Wollen dekens v.h, L. J, C. Zaalberg en Zn., 11 uur voorm. DAGELIJKS Pieterskerkracht 9: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae", 10 uur voorm. tot 5 uur nam. (tot 9 Augustus). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderda Inenting tegen diphterle, 31/» uur precies nam 's Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam, „De laatste nacht". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater Breestr. 31: 8 uur nam, „De held van den dag". Woesdag- en Zaterdagnam 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. 8teenstr. 39: 8.15 uur nam, Obsessie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 1 „8equo!a". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam, „Schuld en boete". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „De Zigeunerbaron". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag ei nacht geopend voor leden v. h. ziekenfondi „Tot Hulp der Menschheid". echter vat nam 8 uur tot v.m 8 uur alleen »oo nnrdrecepten De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Augustus a.s. waargeno men door de apotheken P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807, en E. B. de Metz, Ka- mèflingh Onneslaan 28, tel. 3553, en J. Doe. dens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 271 Mits Ge too'n handig metalen lakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U heeft, als Ge U minder prettig gaat voelen, hoofdpijn >f kou hebt geval. (20 oenlj krijgt 6202 (lngez Med.) PER FIETS NAAR FRANKRIJK. Vergemakkelijking van het verkeer. De vele toeristen, jongeren en ouderen, die dit jaar per flets naar de Paxijsotw tentoonstelling of naar een ander ge deelte van Frankrijk gaan, hadden tot nu toe daarvoor een triptiek voor Frankrijk noodig, waarmee hun bescheiden reis- budget nogal zwaar belast werd. Het zal hun genoegen doen, te vernemen, dat de A.N.W.B. thans ln de gelegenheid ls, hun een speciaal document te verstrek ken, geldig voor één reis en gedurende één maand, dat aan A.N.W.B.-leden gratis kan worden verstrekt, aan anderen tegen een minimale vergoeding (0.50). Aangezien voor den doortocht door Bel gië geen enkele formaliteit voor de fiets ii te vervullen en geen enkele kaart of lid maatschap noodig ls, worden de wielrijders thans dus wel in de gelegenheid gesteld, op zeer gemakkelijke wijze hun vacantie- tooht naar België en Frankrijk te maken. HET DORUS RIJKERS-FONDS. Te Amsterdam is de dertiende jaarver gadering van het Helden der zee-fondJ „Dorus Rijkers" gehouden. De voorzitter memoreerde de groote blijd schap, waarmede het hoofdbestuur kennis nam van de belangstelling, waarmede H. M. de Koningin den arbeid der vereeniglng blijft volgen. Hij deelde mede, dat ln 1936 en met In gang van 1 Augustus a.s. 13 nieuwe uitkee- ringen zijn toegekend aan weduwen en red ders, tot een gezamenlijk bedrag van t" per week, waardoor na 1930 ten tweeden male een haltepunt ls bereikt, doorda' thans weder de geheele oude garde van menschenredders die voor steun in aan merking komen, is geholpen. Het jaarverslag 1936 werd goedgekeurd en vastgesteld. De president-commissaris, luik- generaal b. d. H. N ,A. Swart, bracht hei financieel verslag uit, waarna de rekening 1936 conform dit rapport door de vergade ring vastgesteld en het hoofdbestuur ge dechargeerd werd. De begrooting-1937 werd goedgekeurd B<J acclamatie werden de aftredende commis saris. de heer H. N. A. Swart en de voor zitter herkozen, evenals het aftredende 1» van het hoofdbestuur, J. J. van Capelle Tol nieuw bestuurslid werd benoemd de heer Ritmeester, burgemeester van den Helder. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6