LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 28 Juli 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL LAND- EN TUINBOUW Saneering in het bloem- bollenbedrijf. Handhaving teeltbeperking en surplusfonds. Afschaffing bindende minimumprijzen. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, heeft de minister van economische zaken ter zake van de voortzetting der sanceringsmaatregelcn voor bloembollen de volgende beslissing genomen. Met ingang van 1 Aug. a.s. zullen zoo wel de binnenlandsche als de buiten- landsche bindende minimumprijzen voor 1938 vervallen. Daarentegen blij ven de teeltbeperking en de werkzaam heid van het bloembollensurplusfonds voor den opkoop en financiering van het surplus gehandhaafd. Met de afschaffing der bindende mi nimumprijzen wordt tegemoet gekomen aan den algemeen in het vak tot uiting gekomen drang om het bedrijf in zoo groot mogelijke vrijheid te kunnen voeren. Tegen het doen vervallen van bindende prijzen werden door den minister te min der bezwaren aanwezig geacht, nu in het algemeen is gebleken, dat de prijsvoor- schriften, welke men veelal tracht te ont duiken, zeer moeilijk te controleeren zijn. Hoezeer de minister ook den wensch om ten aanzien van de teelt tot vrije bedrijfs voering terug te keeren, begrijpelijk acht, is hij toch van oordeel, dat zich thans nog te groote bezwaren tegen het vrijlaten van de bloembollenteelt verzetten. Het valt im mers te verwachten, mede aangezien zoo wel de boomen- en bloemencultuur als de tuinbouw nog aan een areaalbeperking ge bonden moeten zijn, dat opheffing der teeltbeperking zou neerkomen op een aan zienlijke teeltuitbrelding. Daar de vooruit zichten voor den uitvoer nog niet voldoende zeker zijn, is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat deze teeltuitbreiding wederom tot een zoodanige ineenstorting der prij zen zou leiden, dat beroep op de regeering andermaal noodzakelijk zou worden. De regeering zou zich dan voor de zeer moei lijke taak geplaatst zien, opnieuw een juiste basis voor een teeltregeling te vinden. Zou als basis genomen worden de teelt na de uitbreiding, dan zouden zij, die door uit breiding tot de nieuwe debacle hebben bij gedragen, daarvan voordeel trekken, ter sijl, indien b.v. het huidige areaal als grondslag zou dienen, degenen die hun teelt zouden hebben uitgebreid, groote siade zouden ondervinden. Bovendien Audt de teeltbeperking de prijzen meer op peil, waardoor gerechtvaardigde klachten van den buitenlandschen producent over al te lage aanbiedingen worden voorkomen Op grond van deze overwegingen heeft óe minister besloten aan den aandrang om de teeltregeling in te trekken, voorshands geen gehoor te geven. Voortzetting van de werkzaamheid van het bloembollensurplusfonds wordt daar naast gewenscht geacht. Hoewel dit jaar door verschillende oorzaken de oogst van bloembollen niet groot zal zijn, dient men niet uit het oog te verliezen, dat men hier met een steeds wisselenden en onzekeren factor te maken heeft. Zooals wel reeds is gebleken, is de werkzaamheid van 't fonds, dat reeds geheel in handen van het vak Is, bij een surplus aan bollen van groote 'oeteekenis, omdat door de zekerheid van aikoop van het surplus tegen een bepaald minimumbedrag aan de markt een steun gegeven wordt, welke inzinking der prijzen lot een te laag niveau voorkomt. Dit laat ste is vooral van beteekenis voor de positie van de talrijke kleine kweekers. De consumptiemelkregelincj. Intrekking voor buitenwettelijk gebied tot 1 December uitgesteld. Ten aanzien van de voorgenomen intrek king der consumptiemelkregeling in 't z.g. buitenwettelijk gebied, wordt ons van be voegde zijde het volgende medegedeeld: Toen het door de depreciatie mogelijk werd tot geleidelijke afschaffing der land- bouwcrisismaatregelen over te gaan, be sloot de vorige regeering in principe tot intrekking der consumptiemelkregeling in het buitenwettelijk gebied. Aanvankelijk was als datum der afschaffing vastgesteld 1 April j.l„ daar dit tijdstip echter we tens de grootere melkproductie in de zo mermaanden minder gunstig bleek, werd he intrekking uitgesteld tot 1 Aug. a.s. Het ligt in het algemeen in de bedoeling van den minister van Economische Zaken, he reeds door de vorige regeering uitge stippelde lijn om tot vereenvoudiging of aischaffing der landbouw-crisismaatrege- len te geraken, door te trekken, voor zoo ver althans de belangen van den landbouw zulks mogelijk maken. De minister heeft zich dan ook beraden of de door zijn ambts voorganger genomen beslissing om de con sumptiemelkregeling in het buitenwettelijk gebied met 1 Aug. a.s. in te trekken, kon worden gehandhaafd. Hem is daarbij ge nieteen, dat de volgende overwegingen voor intrekking der regeling pleiten. 1. De huidige regeling, welke neerkomt op een vergunningstelsel voor hen, die in ™t buitenwettelijk gebied melk willen ver bandelen en het vaststellen van minimum- verkoopprijzen, is voor de boeren niet van overwegende beteekenis. Eerst indien door vaststelling van minimum-inkoopprijzen osn prijs aan den boer zou worden gega- 'andeerd, zou de regeling ook voor hen van veel belang worden.' Het vaststellen van minimum-inkoopprijzen stuit echter ai op groote bezwaren o.a. wegens de daar aan verbonden controle-moeilijkheden. fa t Afschaffing van de regeling kan voor v boeren ook hierom geen onoverkomen- Hjlce bezwaren medebrengen, omdat in het buitenwettelijk gebied voor de melk in den regel tegen behoorlijke prijzen afzet bij de zuivelfabrieken is te vinden. 3e. De huidige regeling draagt een over wegend ambtelijk en gecentraliseerd ka rakter. Zij beteekent o.a. dat alle mini mumverkoopprijzen tot zelfs in de kleine plaatsen centraal door de Nederlandsche Zuivelcentrale onder sanctie van den mi nister moeten worden vastgesteld. Het be hoeft geen betoog, dat zoodanige overheids bemoeiingen bezwaren opleveren De minister is op grond van deze over wegingen tot de conclusie gekomen dat. wat de directe belangen der boeren betreft zonder bezwaar het destijds genomen be sluit tot intrekking op 1 Aug. a.s. zou kunnen worden gehandhaafd Hi.i ziet ech- fT niet voorbij, dat de huidige regeling voor de distri'ouanten van de melk van zoo danige beteekenis is, dat hun belangen en daardoor indirect die der melkveehou ders zouden kunnen worden geschaad, indien de werking van de huidige rege ling ten aanzien van de distributie, waar zulks noodzakelijk zou zijn, niet door een andere regeling zou kunnen worden voort gezet. Op grond hiervan en mede gezien de on zekerheid, welke tot dusverre over de in trekking der regeling met ingang van 1 Augustus a.s, tengevolge van de regeerings- wiss'eling heeft bestaan, heeft de minister besloten, de intrekking nog niet op dien datum te doen ingaan, doch deze tot 1 Dec a.s. uit te stellen. De reden hiervan is. dat hij den belang hebbenden distribuanten de gelegenheid wil geven, de tot nu toe geldende ambte lijke regeling te vervangen Eventueele andere regelingen, welke, waar noodig, de werking der huidige rege ling zouden kunnen opvangen, ziet de mi nister in principieel geheel anderen geest dan de thans geldende regeling. In stede van een centrale en ambtelijke regeling, zouden eventueele nieuwe regelingen in die streken, waar de toestanden zulks eischen, door de belanghebbenden zelf moeten worden getroffen en uitgevoerd. De minister is echter bereid, om, indien belanghebbenden aanvaardbare regelingen aan hem zouden voorleggen, daarop zoo noodig als sluitsteen een zoodanige sanc tie te verleenen, dat zij kunnen worden uitgevoerd. De prijzen van rundvee en varkens. 4512 (Ingez. Med.)' PREDIKBEURT SASSENHEEVI. Gemeente Gods: Donderdagnam. 8 uur, pastor v. d. Woude, van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Sneek A. Kentie. te Haam stede. Drietal: Te Breukel'en, H. B. Spijkerboer te Woudsend. H. IJ. Talens, te Sloten (Fr.) en .L Knier, te Vianen. Aangenomen: Naar Paramaribo C. A. Paap, te Bolsward. Naar Vries (als hulp- pred.i, J. C. Koppert, cand. te Utrecht. GEREF. KERK. Beroepen: Te Ottoland, cand. A. J. Rad der te Dedemsvaart. Bedankt: Voor Steenwijk. H. Zandbergen te Drachten. CHR GEREF. KERK. Beroepen: Te Werkendam, cand. H. Vis ser te 's-Gravendeel En de afschaffing van de crisisheffing Naar aanleiding van de klachten over de prijzen van het rundvee deelt een land bouwdeskundige aan het A.N.P. het vol gende mede: Vergelijkt men de huidige prijzen met die, welke in het dieptepunt van de crisis in de rundveehouderij hebben gegolden, dan krijgt men een onjuist beeld. Een juister voorstelling van zaken wordt verkregen door een vergelijking van de huidige prij zen met die. welke golden vóór de intreding van de catastrophale inzinking dier prijzen aan het einde van 1931. De prijzen van le kwaliteit vette koeien op de Rotterdamsche veemarkt in cents per kg. slachtgewicht luiden: 1928 1929 1930 1931 1937 1937') April 100 100 105 93 70 80.5 Juli 101 103 113 92 78 89.7 Oct. 100 106 110 76 crisisaccijns omzetbel. 15 pet. waarde. In de maand Juli van 1931 bedroeg de prijs van le kwaliteit vette koeien op de Rotterdamsche markt nog 92 ct. per kg. geslacht gewicht; op 5 Juli 1937 was deze prijs 78 ct. per kg. Echter is inmiddels de crisisheffing ingevoerd alsmede de omzet belasting, te zamen ca. 15 pet. van de waarde. Telt men deze lasten bij den huidi- gen rundveeprijs, dan ziet men, dat zelfs dan het prijspeil van 1931 nog niet is be reikt, zulks in weerwil van de depreciatie van den gulden. Nog treffender wordt deze vergelijking wanneer men de prijzen van 1928, 1929 en 1930 naast de thans geldende legt. Toen was de prijs van het rundvee doorloopend aanzienlijk meer dan f. 1 per K.G. geslacht gewicht, in den zomer van 1930 zelfs meer dan f. 1.10 per K.G. In dit licht bezien, mogen de rundvee- prijzen op dit oogenblik allerminst abnor maal hoog worden genoemd. Het moet daarentegen als een gelukkige omstandig heid worden aangemerkt, dat althans op alt gebied in den noodtoestand der vee houders een kentering is gekomen. Hoewel moet worden erkend, dat de moeilijkheden van het slagersbedrijf niet gering zijn, volgt uit het bovenstaande, dat aischaffing der crisisheffing op rund- vleesch slechts een relatief kleine verlich ting zou beteekenen. Zelfs blijft de moge lijkheid open, dat de prijzen van het rund vee na de afschaffing dier heffing weder om gaan stijgen, in welk geval het voor de slagers gewenschte gevolg" uiteindelijk ge heel zou uitblijven. De varkens. Wat de varkensprijzen betreft, doet zich eenzelfde versohij nsel voor. De crisis is in dat -bedrijf echter eerder ingetreden, zoo dat hierbij een vergelijking met vroegere jaren moet worden getrokken. De prijzen van le kwaliteit vette varkens op de Rotterdamsche veemarkt in cents per kg. levend gewicht waren: 1928 1929 1930 1931 1937 April 64 86 71 41 48 Juli 66 90 63 42 50 October 75 84 58 43 In de maand Juli van 1928 bedroeg de prijs van le kwaliteit vette varkens op de Rotterdamsche markt gemiddeld 66 ct. per kg. levend gewicht, in de maand Juli van 1929 90 ct. per kg. en in de maand Juli van 1930 gemiddeld 63 ct. per kg. Op 5 Juli 1937 was de prijs van dit soort varkens op dezelfde markt 50 ct. per K.G. levend gewicht. Uit deze cijfers blijkt, dat ook ten aanzien van de varkens nog niet het prijspeil van vóór de ineenstorting der priizen in 1931/ 1932 is bereikt en dat ook hier van abnor mal prijzen niet kan worden gesproken. Na het bovenstaande riist de vraag, of de groote moeiiykheden. waarin de slagers thans verkeeren. wel overwonnen kunnen worden door afschaffing van de crisishef fing op rundvleesch (het varkensvleesch is U.FFMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. VI. In de gisteren te 's-Gravenhage voortge zette zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk werd de door Ds. L. Boer opgestelde circulaire voor de Generale Kas met dank aanvaard. Hierna werd in behandeling genomen het jaarverslag van den Hervormden Schippers- raad. De Schippersraad is dankbaar, dat zijn werk meer algemeen bekend en beter ge waardeerd wordt. Besloten werd over te gaan tot het uitgeven van een eigen schip- perscourant: De Vuurtoren. Als vertegen woordiger is aangesteld in het begin van het jaar 1936 de heer C. A. Plomp, hulppre diker te 's-Gravenhage. Door dezen werden 250 gemeenten be zocht. Dat heel wat te arbeiden is en heel wat „achterstand" ten opzichte van de schippers is in te halen, wordt wel duidelijk in het verslag zoowel, van den schippersraad te Amsterdam als dlc te Rotterdam en te Arnem. Er is veel geestelijke, tegelijk veel diaconale hulp te brengen. Natuurlijk wordt ernstig gestreefd naar de beste wijze, waar op die hulp gebracht moet worden. Kerke raden en diaconieën helpen trouw mee. Ook in Utrecht had een conferentie plaats, tot het aanvatten van het werk onder de schip pers. De samenstelling van den Raad was aldus: mr. dr. Schokking, voorzitter; de heer A. Brakel. penningmeester; dr. L. D. T. Poot, ds. B. Gijzel, de heer N. J. Hoefkamer, de heer S. Hoft. ds. J. J. Stam, de heer M Lührman, ds. C. W. Coolsma, en de heeren J. Koning. L. J Zandt, G. de Jong, secre taris, In Rotterdam bestaat een bezoekers kring van 36 leden, die o.a. een onderzoek instellen naar het onderwijs der kinderen. Volgens de statistiek waren er in 1936 12.675 schipperskinderen in den leerplichti gen leeftijd. Van hen had 31 pet. geen en kelen schooltijd in dat geheele jaar mee gemaakt. 1770 kinderen volgden 10 tot 100 schooltijden, zoodat 45 pet. of bijna de helft van al de schipperskinderen geen oT zeer onvoldoend onderwijs ontvingen. Ook in Arnhem en Groningen en in andere plaat sen werd hard gewerkt, al is het niet ge makkelijk. om den meest juisten weg te vinden, waar de schipper „komt en gaat". Het register dat wordt aangelegd zal hier groote diensten kunnen bewijzen. De hoop wordt uitgesproken, dat vele gemeenten dit mooie noodzakelijke werk financieel zullen steunen, In de eerste plaats van mr. dr. J. Schokking, die als voorzitter bedankt heeft, is door de Synode dezer dagen benoemd prof. dr. M. J. A. de Vrijer, te Utrecht. Vervolgens kwam ter sprake hetgeen is verricht door de commissie tot correspon dentie met de buitenlandsche kerken. Van 28 Aug. tot 1 Sept. werd te La Belotte bij Genève de vergadering gehouden der Zen- tral-Stelle. De toestanden in Spanje, Duitschland, Rusland en Oostenrijk werden uitvoerig besproken. Naar aanleiding van het vraagstuk, hoe te handelen met de niet- Arische Christenen werd medegedeeld, dat ook in Nederland een comité voor hulp verleening was opgericht, en werd tevens gewezen op de noodzakelijkheid, om de openbare meening te bewerken. In Rusland waren nieuwe godsdienstwetten afgekon digd. Ieder was vrij te gelooven wat hij wilde. Wanneer men echter bedenkt, dat alle propagandistische arbeid is verboden en dat de eeredienst als propagandawerk wordt beschouwd, dan begrijpt men hoe veel er van Godsdienstvrijheid overblijft. Wat de Arische Christenen betreft, deze waren uit hun eigen land verdreven. Emi gratie naar Brazilië scheen vooralsnog het beste woor dezen te zijn. Ook Weenen vroeg de aandacht voor de Prot. Czechen aldaar, die voor het meerendeel gereformeerd zijn. Wat Spanje betreft: de jaarlijksche verga dering van het Internationale Comité werd gehoudep te Parijs op 2830 April. In Prot. kringen was de sympathie vóór de regee ring, omdat men na 1931 onder de nieuwe regeering volkomen ongekende godsdienst vrijheid had genoten, terwijl men vreesde, dat bij een eventueele overwinning van de opstandelingen de oude toestand weer zou terugkeeren: in dit geval een nieuwe inqui sitie. De regeering was volstrekt niet bolsje wistisch gelijk velen meenden of dit ook wel voorgaven om de zaak van de opstan delingen te rechtvaardigen. RAEI0 onbelast) en of de oorzaak dier moeilijk heden niet veeleer elders moet worden ge zocht Uit berichten van den laatsten tijd valt op te maken, dat de slagers zelf reeds een aanvang gemaakt hebben met de sanee ring van hun bedriif Mogelijk zou toepas sing van de vestigingswet kleinbedrijf hier de zoo gewenschte verbetering brengen. VRAGEN EN ANTWOORDEN Vraag: Mijn druiven zijn bedekt met een schimmel. Wat kan daarvan oorzaak zijn en wat is er tegen te doen? N. J. S. te V. Antw.: Uw druiven zijn aangetast door „het wit", welke ziekte wordt veroorzaakt, door een meeldauwzwam. Hiertegen kunt u bloem van zwavel aanwenden, hetwelk in een heel dun laagje op de bladeren en vruchten wordt gestoven. Vooral bij zonnig weer helpt deze behandeling het best. Na twee dagen dit bestuiven herhalen. Vraag: Mijn Anthurium is uitgebloeid. Hoe moet deze plant wolrden behandeld? H. J. O te S. A i t w.Deze plant vraagt een regelma tig warme en vochtige temperatuur. Be hoort eigenlijk in een broeikas thuis, voor- ai gedurende den winter. Zet haar nu goed in 't lioht. niet in de volle zon. Houd de potaarde of het mos, waarin is geplant, regelmatig vochtig. Maak de bladeren en stengels ééns per week goed stofschoon met water op kamertemperatuur. Vraag: Heb in mijn tuin bloemkool, v/elke planten knollen aan de wortels heb ben en niet willen groeien. Is daar iets aan te doen? Wil op een ander stuk land bloem kool planten. Kan dat nog? I. M. te L. Aitw.: Uw bloemkool is aangetast door een slijmzwam. welke de bekende knolvoet veroorzaakt. Hiertegen is weinig of niets te doen en van uw planten kunt u niet veel verwachten, 't Beste Is dat u den grond in het najaar flink met gebluschte kalk bemest-, bijv. 30 a 40 K.G. per 100 vierk. M. en deze stof onderspit. Op dler.zelfden grond in de eerste jaren geen kool verbou wen. is aangeraden. Op een ander stuk land kunt u nu geen bloemkool meer planten, daarvoor is het voor dit jaar te laat. Vragen op tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw^. VOOR DONDERDAG 29 JULI. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzending 8.00: Gramofoonmuziek. iOm 8.15 Sport- reportage) 10.00: Morgenwijding 10.15: Gewijde muziek (Gr.pl.) 10.30: Het Arnhems Strijkkwartet en Gramofoon muziek 11.45: Kovacs Lajos' orkest 12.30: Gramofoonmuziek en jamboree- nieuws 1.30: Pianovoordracht 2.00: Declamatie 2.30: Het Sylvestre-Trio, or gelspel en gramofoonmuziek 4.00: Voor zieken en thuiszittenden 4.30: Het Can- tabilé-orkest 5.00: Voor de kinderen 5.30: Vervolg concert 6.30: Sporthalfuur 7.00: AVRO-Dansorkest 7.30: Piano- voerdraoht 8.00: Berichten ANP. Mede- deelingen 8.10: Kovacs Lajos' orkest, or gelspel en gramofoonmuziek 10.00: Cabaretprogramma 11.00: Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest. Hilversum II, 301 M. 8.00—9.15: KRO 10.00: NCRV 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV 8.009.15 en 10.00: Gramofoon muziek 10.15: Morgendienst 10.45: Gramofoonmuziek 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: Berichten 12.15: KRO- Orkest en Gram.pl. 2.00: Handwerkles 300: Voor de vrouw 3.30: Gramofoon muziek 3.45: Bijbellezing 4.45: Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.15: De Gooilanders en Gramofoonpl. 7.00: Be richten 7.15: Journalistiek weekover zicht 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten 8.15: NCRV-Orkest, Heemsteeds Christ. Gemengd Koor, en solisten 9.45: „In vacantie- stemming", causerie 10.15: Berichten ANP. 10.20: Vervolg concert 11.20— 12.00: Gramofoonmuziek. Hierna schrift lezing. Droitwich 1500 M 11.25: Gramofoon muziek 12.05: BBC-Wels-orkest en solist 1.05: Alt en tenor 1.35Gramofoon muziek 2.05: Het Olof Sextet 2.50: Gramofoonmuzieik 3.35: Stedelijk Orkest Bournemouth en soliste 5.05: Gramo foonmuziek 5.20: Ben Oakley en zijn Band 6.20: Berichten 6.40: Causerie over Erasmus 7.00: Badlotooneel 8.15: Verkeerspraatje 8.20: Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans 8.50: De BBC-Zangers 9.20: Berichten 9.40: Reportage 9.50: Viool en piano 10.20: Kerkdienst 10.40: BBC-Orkest en solist 11.35: Sydney Kyte en zijn Band 11.5021.20: Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20: Gramofoonmuziek 12.50: Pascal-orkest. (Om 1 35 Zang- 2.20: Gramofoonmuziek 3.05 en 4.05: Zang 5.05: Radiotooneel 7.23: Zang 7.50: Planovoor dracht 8.05: Zang 8.2011.20: „Die Meistersin- ger von Nürnberg" opera. Keulen 456 M. 6.50: Dresdener Om roeporkest 8.50: Koningsberger Om roeporkest 9.50: Gramofoonmuziek 12.20: Militair orkest 1.35: Frankforter Omroeporkest 2.35: Solistenconcert 4.20: Emil Roosz' orkest 5.35: Cello en piano 6.20: Militair orkest 7.20: Gra mofoonmuziek 8.30: Omroeporkest m.m. van solisten 10.50—12.20: Landesorkest Gouw Baden en solisten. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20:' Gramofoonmuziek 12.50: Salonorkest - 1.30: Omroeporkest 1.502.20: Gramo foonmuziek 5.20: Kleinorkest 6.50 en 7.23: Gramofoonmuziek 8.20: Omroep orkest en solisten 10.3011.20: Omroep- dansorkest 484 M. 12.20: Gramofoon muziek 12.50: Omroeporkest 1.30: Salonorkest 1.50—2.20: en 5.20: Gra mofoonmuziek 6.35: Kleinorkest 7.35: Gramofoonpl. 8.20: Salonorkest en re portage 9.20: Symphonieconcert uit Ostende 11.0011.20: Gramofoonplaten. Deutscblandsender 1571 M. 880: Het Keulse Omroeporkest, m.m.v. solisten en liarpduo 9 30: Radiotooneel 10.20: Be richten 10.50: Pianovoordracht 11.05: Weerbericht 11,201280Dansmuziek (Gr.pl.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF Elf DE R. O-V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 29 Juli. lste programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3de programma: 8.00 Keulen 10.20 di versen 10.35: Parijs R. 12.35 Brussel VI. 14.20 Keulen 15.20 diversen 15.35 London Reg. —16.20 Keulen 17.20 Brussel VI. 18.05 diversen 18.20 Lon don Reg. 19.20: Keulen 20.20 Parijs R. 23.20 Weenen of div. 4de programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Lille 9.50 diversen 10.35 London Reg. 14.50 Droitwich 18.20 diversen 19.00 Droitwich 19.20 Sportpraatje d. d. heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 8. De wfrid stak op, en Thijsjé koos het ruime sop geen wonder, dat hij groote blijdschap voelde, toen de eerste golfslag bruisend om den boeg heen spoelde! Hij begreep, dat Leo en de kleine Dick reeds op zeer grooten af stand waren; die hadden al een langen tijd gevaren. Nu Thijs de kaart begreep, kon hij niet meer verdwalen; en, hoewel hij Leo niet meer in kon halen, gaf hem het varen een gevoel toch van ver lichting. Zoo nam hij nu een Zuidelijke richting, terwijl hij ingespannen over 't water tuurde en het scheepje door de golven stuurde, Hij was hier heelemaal alleen, en 't golvend water spatte om zijn scheepje heenslechts hoog daar in de lucht ging nog een meeuw in stille vlucht.... 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11