LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Woensdag 28 Juli 1937 De Nederlandsche kampioen schappen op de baan. LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEMENGD NIEUWS VRAGENRUBRIEK WIELRENNEN. Ooms, Van Rossum en Van Vliet sprintkampioenen. Drie nieuwe Nederlandsche kampioenen hebben de finales der sprintwedstrijden, welke gisteravond op de Stadionbaan onder groote belangstelling werden verreden, op geleverd: Ooms won den titel bij de amateurs, van Rossum zegevierde bij de onafhankelijken en van Vliet bij de profs. De uitslagen der sprintwedstrijden waren. Sprint amateurs: Halve eindstrijden, le rit: 1. Ooms, tijd laatste 200 meter 13 sec.: 2. Van der Vijver: 2e rit: 1. Kropman 12 3/5 sec.; 2. Peperkamp. Om de derde plaats: le rit: 1. Peperkamp 12 2/5 sec.; 2. van der Vijver; 2e rit: 1. van der Vijver 12 1/5 sec.: 2. Peperkamp: 3e rit: 1. van der Vijver; 2. Peperkamp gedislan- ceerd. Finale: le rit: 1. Ooms 12 2/5 sec.; 2. Kropman; 2e rit: 1. Ooms 13 1/5 sec.: 2. Kropman. Einduitslag kampioen van Nederland: Ooms; 2. Kropman; 3. van der Vijver; 4. Peperkamp. Sprint onafhankelijken. Om de derde plaats: 1. Jazet. Willy Vroomen heeft door een ongeval niet kunnen starten Finale: le rit: 1. van Rossum 13 3/5 sec.; 2. Beukers; 2e rit: 1. van Rossum 13 1/5 s.: 2. Beukers. Einduitslag kampioen van Nederland: van Rossum; 2. Beukers: 3. Jazet. Sprint professionals. Om de derde plaats le rit: 1. van den Heuvel 13 1/5 sec.: 2. van der Linden; 2e rit: 1. van den Heuvel 13 s.; 2. van der Linden Finale: 1. van Vliet 13 2/5 sec.: 2. van Eg- mond; 2e rit: 1. van Vliet 12 3/5 sec.; 2. van Egmond. Einduitslag kampioen van Nederland: v. Vliet; 2. van Egmond: 3. van den Heuvel: 4. van der Linden. Nadat nog een voorwedstrijd voor het clubkampioenschap verreden was, werd een aanvang gemaakt met den strijd tusschen de drie sprintkampioenen om den algemee- nen titel sprintkampioen van Nederland. Eerst reedOoms tegen van Rossum. De amateur bleek veel sterker en won gemak kelijk uit tweede positie. De rit tusschen v. Vliet en v. Rossum was natuurlijk geen strijd; van Vliet won opzijn gemak Inmiddels werden de halve beslissingen voor het clubkampioenschap verreden en gewonnen door Olympia (Amsterdam) en Haarlem De 3e rit om het totaal sprint-kampioen schap ging tusschen van Vliet en Ooms- De amateur gaf goed partij, doch v. Vliet bleek toch heel veel sterker. De 4e rit won Ooms weer gemakkelijk van v. Rossum. waarna van Vliet opnieuw met overmacht Ooms sloeg. Ten slotte won van Vliet gedecideerd van van Rossum en werd daarmede algemeen sprintkampioen van Nederland. Het kampioenschap achtervolging. Van de eerste halve beslissing van het kampioenschap achtervolging over maxi mum 5 k.m. won Slaats in 6 min. 46 sec. met slechts 3 sec. verschil van Pellenaers. Daarna streed Klink, uit den Oever de verrassing van de voorwedstrijden tegen den kampioen 1936, Pijnenburg. Klink gaf het best partijniettemin won Pijnenburg in 6 min. 313/5 sec. Klinks tijd was 6 min. 36 sec. Toen volgde nog een spannende rit om den 3en prijs, dien Pellenaers met circa 40 meter voorsprong won van Klink in 6 min. en 34 sec. Ten slotte de beslissing om den titel tus schen Pijnenburg en Slaats. Tegen veler verwachting wist Slaats van meet af aan een hooger tempo te ontwikkelen, zoodat Slaats won met 80 meter voorsprong in 6 min. 26 2/5 sec., een enorm snelle tijd. Zoo werd Slaats kampioen van Nederland ach tervolging. Voorwedstrijd 100 k.m. achter motoren. Ten einde nog één man toe te voegen aan het achttal reeds geplaatste stayers, dat morgenavond om het kampioenschap met motorgangmaking rijden zal, vond tusschen een negental stayers een voorwedstrijd over 100 km. met motorgangmaking plaats. 1. Domhof (Slesker). in 1 uur 20 min. en 12 1/5 sec.; 2. v. d. Valk (Wiersma), op 50 meter; 3. Loskamp (Schlebaum), op 250 me ter; 4. v. d. Stel, 2Vt ronde: 5. Fransman: 6. Wollendorp; 7. Leyse, (Holleboom eerst en Buis later opgegeven). Pas hedennacht over halfeen waren de wedstrijden geëindigd. bij te komen, even later gevolgd door Lu nenburg-Van Maren. Het koppel Severij- nen-Schüller wist eveneens na langduriger, strijd bij te komen, hetgeen J. Schiiller een extra premie van een jurylid opbracht voor zijn buitengewoon moedig rijden. Dit inspi reerde W. Severijnen dermate, dat hij veel meer strijdlust toonde en fraai volgde. Voor het eerste klassement wisten ook Van den Berg-Willemse zich bij de wegloopers te voegen. Dit klassement werd op fraaie wijze ge wonnen door C. Verburg; 2. B. Daenen; 3. R. Riethoven; 4. J. Schiiller. Hierna brachten een vijftal premies we derom leven in de brouwerij. Zij werden gewonnen door Hofstede 2, Duguesnooy 2 en Riethoven 1. Van Nigten-Tap kregen wegens slecht aflossen eerst tweemaal een waarschuwing waarna zij tenslotte een strafronde kregen van de jury. In de felle jachten daaropvolgend kregen zij nog een verliesronde. terwijl van het Wout-J. Hesse twee ronden verloren. Even voor het einde gaf van Nigten op en reed Tap als reserve man verder, waarna het veld zich klaar maakte voor het laatste klassement, het geen thans werd gewonnen door Dugues nooy voor Hofstede; 3. R. Riethoven; 4. J. Schuller. De stand na den tweeden avond is thans: 1 en 2 Daenen-Duguesnoy en Verburg- Hofstede, ieder 13 punten; 3. Lunenburg- Van Maren, 5 p., op een ronde; 4. R. Riet hoven-De Groot, 4 p. 5. W. Severijnen-J. Schiiller, 2 p.; 6. van den Berg-Willemse, 0 punten; 7. Berkouwer-Van der Meer, 3 p., op twee ronden; 8. R. Kooper-G. Ashman, 2 p.. op drie ronden; 9. van het Wout- Hesse, 1 p„ op vijf ronden; 10. Tap, alleen. Hedenavond om precies zeven uur wor den de wedstrijden voortgezet. Er wordt begonnen met een afvalrace voor sterkere renners van Nieuw Swift en Steeds Hoo ger. Voor Nieuw Swift komen uit: C. Grosz, K. de Haas, J. v. d. Leest, A. Lodewijks, W. van Rooyen, T. van Rooyen en M. C. Se- gaar. Het vertrek is bepaald op kwart over vijf vanaf de Korevaarstraat. WATERPOLO. DE ZIJL I—S. V. H. I 5—6. Het spel der kampioenen valt tegen. Wat een tegenvaller werd gisteravond de wedstrijd voor de competitie tweede klasse tusschen de eerste zeventallen van De Zijl en S.VH., uit Hillegersberg! Het bezoek vair de afdeelingskampioenen had groote belangstelling getrokken (er is trouwens altijd veel interesse in De Zijl), maar wie gedacht had mooi spel te zien kwam be drogen uit. Misschien is het waar dat S.V.H. de zaak te gemakkelijk opgevat heeft in den aan vang. maar dat kan dan toch nog de reden niet geweest zijn dat haar spel zóó onbeduidend, zoo onsamenhangend en rommelig was. Wel had haar linksachter, die gister avond met zijn schoten zeer fortuinlijk was, spoedig aan S.V.H. een voorsprong bezorgd van 02, maar de weinige routine van den Leidschen doelman, Versluis, die er later overigens wel beter in kwam. was hem daarbij behulpzaam. En toen De Zijl, dat het zonder Van Egmond stellen moest, actiever werd. bleek het spel der thuis club al was zij dan iets minder snel minstens zoo goed als dat der kampioenen, die schreeuwerig en nerveus deden, Geeve verkleinde den achterstand (12). maar onverwachts werd het 13 toen het in de Leidsche defensie even niet klopte. Dadelijk na de hervatting was het 14, doch nauwelijks was het spel weer aan den gang of Geeve scoorde 24 en Lut 34. Een doorbraak vergrootte den S.V.H.- voorsprong tot 35. Vervongens zorgde Geeve voor 45, welk doelpunt echter om ons onbekende redenen geannuleerd werd. Opnieuw vond Lut thans evenwel het doel 45, waarna een vrije worp den stand ten gunste van S.V.H in 46 wijzigde. Geeve scoorde tenslotte 56 en met dien eind stand mocht S.V.H. tenslotte waarlijk nog tevreden zijn. Zij zal in de promotie wedstrijden heel wat beter spelen moeten om succes te hebben! ZEILEN. DE WEDSTRIJD IJMUIDEN - SOLENT. DUIVENSPORT. DE VRnMDGNCLUB. Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Kathalyne Wavre (België), afstand plm. 119 K.M. In concours 207 duiven, welke om 7.30 uur met sterken Zuid-Westen wind in vrijheid werden gesteld en als volgt wer den geconstateerd. W. le Mair No. 1, 6 en 15, gevolgd door A. P v. d. Voort met 2, 13, 16, 26 en 29. G. P. Onvlee 3, F. Hofman 4, W. Themmen, die voor het eerst meedoet in de Vriendenclub maakte den mooien uitslag van 5. 9, 18, 24, 30, 38 en 39. C. v. Dijk 7 en 22. Joh. Vogelenzang 8, 25 en 36. G. A. L. v. d. Reijden schijnt er ook weder den gang in te willen zetten met 10, 20, 21, 31, 32, 35 en 40. S. N. v. Leeuwen 11 en 34. L. Gijsman 12. C. Vlaardingerbroek 14, 23 en 33. A. v. Polanen 17 en 28. N. v. d. Lin den 19 en Chr. v. d. Pluym 27 en 37. De do nateurs klokten in volgorde: A. Piket 1, P. v. d. Berg 2. 10, 11 en 15. A. v. Rijsbergen 3 en 7. W. Abrahams 4, 9, 12 en 13. F. Del- sasso 5. H. Rol 6, 8 en 14 en W. Prins 16. De eerste vogel werd geconstateerd om U uur 15 minuten en 23 seconden en maakte 1154.69 M. per minuut, de laatste punten- winnaar om 9 uur 42 min. en 56 sec. en maakte 908.30 M. p. minuut. Met de jonge duivenvluchten mag ieder 2 vogels aanwij zen, waarvoor speciale punten en prijzen zijn. D. le Mair klokte met zijn beide aan gewezen vogels 80 punten. L. Gijsman 41. Chr. v. d. Pluym 40. H. Rol 25. W. Abra hams 15 en W. Themmen 13 punten. In 't geheel hebben zich hiervoor 25 liefhebbers opgegeven. Het concours mag bijzonder goed geslaagd heeten, aangezien er geen verliezen zijn. De puntentelling gaat door tot na afloop der vluchten en zoodoende is er iedere vlucht spanning voor de serie- prijzen. iets wat de vereeniging en de lief hebbers ten goede komt. A.s. Vrijdag in- korven voor Neufvilles 137 K.M. „DE BONTE DUIF". Wedvlucht met jonge duiven van St. Kathelijne Waver (België). Afstand tot Leiden pl.m. 121 KM. In concours 126 dui ven, welke om 7 uur 30 min. met krach- tigen Westenwind in vrijheid werden ge steld. Uitslag is: A. v. Dijk le, 18e en 32e; Gebr v. d. Oord (Oegstgeest) 2e, 5e. 8e, 9e, 13e en 22e! J, J. Vliegenthart (Oegstg.) 3c en 15e; H. J. v. d. Steen 4e, 11e, 19e. 20e en 24e; P. C. van Zijp 6e, 27e en 28e; I. de Graaf iHillegom) 7e en 16e; C. P. Velt- huyzen 10e, 12e, 14e en 21e; W. Siera 17e; R. P de Graaf 23e en 26e; A. v. d. Made 25e; W. v. d. Steen 29e; H. Balkhoven 30e en 31e. De eerste prijswinner werd geconstateerd om 9-14-6 met een gemiddelde snelheid van 1167 M. p. min. Laatste 9-46-37 met een gem. snelheid van 889,39 M. p. minuut. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN. (Wassenaar). Wedvlucht met jonge duiven van uit: St. Kath. Wavre. Afstand plm. 120 K.M. De vogels werden in vrijheid gesteld te 7.30. De 1ste prijswinnende vogel bereikte het hok te 9 uur 15 minuten, 27 seconden en maakte een snelheid van 1141.9 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel be reikte het hok te 9 uur, 33 minuten, 42 se conden, en maakte een snelheid van 973.18 Meter per minuut. De uitslag was: J. v. Kleef 1, 12, 15, 16, 20, 29, 30. J. Koppers 2 8 26 28. J. P. Bre- derode 3, 34. R. v. Troost 4, 24. W. Florusse 5, 10 31. L. A. Koot 6 25 27. M. de Vries 7. W. C. V. Eek 9, 17, 23. J. H. Groeneveld 11, 13, 19. 37. K. Scheffer 14. W. Steffhaan 18. A. M. Remmerswaal 21, 22, 32. Th. Par- levliet 33, 35. S. v. d. Ham 36, Deze vlucht was de bekende T.B.C.- vlucht met jonge duiven. Het overschot van deze vlucht wordt geschonken aan een neutrale vereeniging ter bestrijding der T. B. C. De door den heer D. Th. Ruys ge schonken zilveren wisselbeker werd gewon nen door J. van Kleef, terwijl J. P. Bre- derode beslag wist te leggen voor dit sei zoen op den bokaal. DE ZES-AVONDEN-WEDSTRIJD TE ALPHEN. Ook gisteravond was er wederom veel publiek op het Alphen-terredn, hetwelk door het droge weer in de beste conditie was, ter bijwoning van den tweeden avond der „Zesdaagsche". De aanwezigen zullen geen spijt gehad hebben van hun gang naar dit terrein daar zij meer nog dan den eersten avond getuige zijn geweest van bij zonder spannende wedstrijden. De jury hield bovendien de teugels zeer strak, het. geen een uitstekend verloop waarborgde. Waren den eersten avond de sterkere renners van Nieuw Swift zoo fortuinlijk allen de finale te bereiken, thans wist van de Junioren alleen het Nieuw Swift lid J. Laven zich te plaatsen. De uitslag van deze sprintwedstrijden was: 1. C. de Bruyn; 2. Versluys. beiden Steeds Hooger, 3. J. Laven Nw. Swift; 4. P. L. Hofstede, Steeds Hooger. Precies op tijd werd begonnen met de één-uurs-koppelwedstrijd en gelukkig bleek de renner J. Hofstede wederom ge heel fit aan start te zijn na zijn blessure van den vorigen avond. Nu was het 't koppel van Nigten-Tap, dat het bombardement meteen inzette met de bedoeling een ronde van z'n achterstand in te loopen. Thans bleek echter eerst de sterkte van het koppel R. Riethoven-De Groot, waarvan Riethoven aanmerkelijk beter draaide dan den vorigen avond, en spoedig het peleton bijtrok. Daenen-Du guesnoy gevolgd door Hofstede-Verburg gingen er van door en het waren wederom Riethoven-de Groot, die het eerst wisten Zondag wordt te IJmuiden gestart. Aan den zeilwedstrijd LTmuiden-Solent, welke door de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging wordt georgani seerd, met medewerking van de Royal Ocean Racing Club zullen de Duitsche jachten „Asta", „Ettsi 5", „Peter von Dan zig". „Roland von Bremen". „Hamburg", „Arktur", „Senta", „Mar-i-Sol" en het Ne derlandsche jacht „Zeearend" deelnemen. Dit is een uitgelezen vloot van zeejachten, welke meerendeels verleden jaar aan den oceaanwedstrijd hebben deelgenomen. De start zal geschieden op Zondag 1 Augustus as. bij de uiterton voor IJmuiden. Na den wedstrijd LTmuiden-Solent zullen de meeste van deze jachten uitkomen in de Engelsche fastnet-race. ZWEMMEN. NIEUW RECORD PIET STAM. Aneta meldt uit Batavia: De zwemmer Piet Stam verbeterde zijn Nederlandsch record over 500 meter borstcrawl met 11.3 seconden tot 6 min. 27.5 sec. Het oude record van 6 min. 38.8 sec. is erkend en werd gevestigd op 20 October 1935 in Bandoeng. SCHAKEN. DE VIERKAMP IN DUITSCHLAND. Gistermiddag is de laatste ronde van den internationalen vierkamp te Garmisch- Partenkirchen begonnen. Euwe, die met zwart tegen Aljechin speelde, moest deze partij in een zeer gecompliceerde stelling afbreken. Ook de partij tusschen Bogolju- bcv en Saemisch moest worden afgebroken in een gelijken stand. De stand in het tournooi is thans: 1 Euwe 3'/! punt plus 1 afgebroken partij. 2. Bogoljubov 2 'h p. plus 1 af gebr. partij. 3. Aljechin 2 p. plus twee afgebr. partijen. 4. Saemisch 1 p. plus 2 afgebr. partijen. DE POSTVLUCHTEN. Vanmorgen te 5.57 uur is de „Reiger" van Schiphol naar Indië vertrokken. Ge- zgavoerder is G. J. Geysendorffer. Aan boord bevinden zich negen passa giers, terwijl onderweg 6 passagiers zullen instappen. De „Specht" is vanmorgen met 2 passa giers te Batavia gestart. Onderweg zullen 10 passagiers instappen. DE RUSSISCHE POOLVLIEGERS BIJ ROOSEVELT. De Sovjet-Russische Poolvliegers Gromof, Jumasjef en Danilin. zijn door president Roosevelt op het Witte Huis ontvangen. Zij werden vergezeld door den Russaschen zaakgelastigde in de Ver. Staten, Umanski. De president legde groote helangstelling aan den dag voor de vlucht der Russische vliegers over de Noordpool. ,Rambon" in Spaansche wateren aangehouden. „Johan Maurits" bevrijdt het schip, dat door een gewapenden treiler werd opgebracht. Naar wij thans vernemen, aldus het Hbld., is de vorige week het Nederlandsche stoom, schip „Rambon", eigendom van het Neder landsche Bevrachtingskantoor, in de Spaansche wateren door een gewapende treiler der rebellen aangehouden doch door tusschenkomst der „Johan Maurits" vrij gelaten De .Rambon" was eenigen tijd geleden van Rotterdam vertrokken met een lading levensmiddelen aan boord. Van regeerings- ziide was convooi toegezegd. Toen de „Rambon" de Straat van Gibral tar naderde, vroeg de gezagvoerder dan ook convooi aan. De afspraak luidde, dat de .Rambon" des nachts om vijf uur door de Straat van Gibraltar kon worden geleid De .Rambon" was echter twee uur te vroeg op de afgesproken plaats aanwezig. Terwijl het schip wachtte vloog een watervliegtuig der rechtschen over het schip, dat waarschijnlijk de autoriteiten op de hoogte heeft gebracht van de aan wezigheid van het Nederlandsche motor schip. Korten tijd daarna verscheen een gewapende treiler Deze treiler deelde mede, dat hij de Rambon" naar Ceuta wilde opbrengen. Een dichte mist was echter oorzaak, dat de treiler de .Rambon" uit het oog verloor. De commandant van de .Rambon" had inmiddels de „Johan Maurits" laten waar schuwen, die onmiddellijk toesnelde. Intusschen verscheen een tweede gewa pende treiler, die de „Rambon" bevel gaf te volgen en een schot vlak voor den boeg loste. De „Johan Maurits". die per radio op de hoogte der positie van de „Rambon" werd gehouden, slaagde er echter in het Neder landsche schip nog buiten de Spaansche territoriale wateren te bereiken. Zoodra de commandant van de „Johan Maurits" den Spaanschen treiler had mede gedeeld. dat de „Rambon" onder bescher ming van den Nederlandschen oorlogs bodem stond, bracht het rebellenschip het militair saluut en verdween in den mist. De „Rambon" is onder geleide van de „Johan Maurits" veilig de Straat van Gi braltar gepasseerd. Naar het Nederlandsche Bevrachtings- kantoor ons mededeelde, is de „Rambon" Zondag van Alicante vertrokken. De .Sarkani", die eveneens weer in de Spaansche wateren vertoeft, verliet deze haven gisteren. Het plan was. dat de „Rambon", nadat de levensmiddelen waren gelost, te Oran zou bunkeren. Maandag wordt het schip te Rotterdam verwacht. KANO OVERVAREN. ONBESUISDE AUTORIJDERS. Een wielrijder ernstig gewond. Tusschen Diemerbrug en Weesp is gister- avond ten gevolge van onbesuisd autorijden door eenige jonge lieden een ernstig onge luk voorgevallen. De jongelui, die te Weesp wonen, reden ln een huurauto met groote vaart de nieuwe betonbrug over de Bijlmervaart af en hiel den daarbij links. Een tegenliggend wiel rijder. die geheel rechts van den weg reed, werd bij dit onhebbelijk rijden gegrepen en tegen de straat geslingerd. De auto reed na het ongeluk den weg at en kwam aan den onderkant bij het water tot. stilstand. De aangereden fietser, die bewusteloos oo het asfalt lag. bleek er emstig aan toe te zijn. HU had vele hoofdwonden en bloedde uit zijn ooren. Dr. Balfoort, die spoedig ter plaatse was constateerde inwendige kneu zingen en een schedelbasisfractuur. Per ambulance-auto van den liootd- stedehjken geneeskundigen dienst is het slachtoffer, de 22-jarige J. S. uit de Soem- bawastraat te Amsterdam, naar een zieken. Iruis vervoerd. Redding door een kordaat meisje. Gisteravond omstreeks half negen voer op de Delfshavensche Schie te Rotterdam een kano. bemand met den 55-jarigen brood bezorger H. J. A. en den 19-jarigen J. H. van der P. Ter hoogte van de loods van de Kon. roei. en zeilvereeniging „De Maas" naderde een motorboot, de Hendrika I. schipper C. de Winter uit Schiedam. Volgens verkla ringen van den schipper moet de kano plotseling vóór de motorboot zijn gedreven, waardoor het scheepje een oogenblik aan het gezicht werd onttrokken. De kano werd overvaren met het gevolg, dat de belde in zittenden te water geraakten. Van der P. kon zwemmende den kant bereiken, maar A„ die vermoedelijk een klap van de schroef van de motorboot had gekregen, raakte versuft en dreigde in de diepte te verdwij nen. Op dezelfde hoogte voer juist een andere kano. waarin de 16-jarige mej. A. Kruis, een oud-lid van de zwemvereeniging „O.D.Z." zat. Het meisje bedacht zich niet lang. sprong """leed te water en zij slaagde er ln den broodbezorger op het droge te brengen. Oogenschijnlijk hebben beide mannen geen letsel bekomen. NOODLOTTIGE TWIST. GEBOREN: Engelbertus, Z. van D. Bavelaar en J. J. Habraken Willem, Z. van B A. Kesse- boom en C. Verhoeven Jacoba Anna, D. van J. P. v. Wijk en C. M, Weerdenburg Ans, D. van H. v. Lienen en J. Valk Agatha Catharina Francisca, D. van C. G. J. Alkemade en A. G. Cornelisse. GEHUWD: W. v. Rossum jm. en H. J. Reilingh gesch. Vr. OVERLEDEN: N. KeldermanFijn, Vr. 46 j. C. Schregel—v. d. Velde, Vr. 58 j. A. C. ter Wee—Smit, Vr. 41 j. Veenarbeider door messteek gedood. Te Emmer-Erfscheidenveen op den Groe- nedijk heeft gistermiddag tijdens een ruzie tusschen twee veenarbeiders de een den ander met een mes zoodanig gewond, dat deze korten tijd later aan zijn verwondin gen bezweek. De arbeiders, de 33-jarige Foekcns en de omstreeks 30-jarige F. St., hadden verschil van meening omtrent werkzaamheden. Plotseling greep St. een mes, waarmee hij Foekens eenige steken toebracht. Onmid dellijk snelde een aantal voorbijgangers naar de plek van het gebeurde. De politie arresteerde den dader en braoht hem naar Emmen over. De getroffene werd zijn huis binnenge dragen. in welks nabijheid de steekpartij zich afspeelde, waar hij spoedig den geest gaf. INBREKER AANGEHOUDEN. De politie te Zeist heeft een Duitscher van internationale beruchtheid, die reeds vele jaren in de gevangenis doorbracht, maar uit een gevangenis in Duitschland wist te ontvluchten, in arrest gesteld. De man. de 46-jarige Heinrich H. N„ die eenige jaren geleden reeds te Zeist ope reerde, maakte zich wederom aan twee inbraken schuldig, o.a. bij een slager. Deze betrapte hem, doch de Duitscher nam de vlucht dwars door een doomenhaag en een sloot. De gewaarschuwde politie alarmeerde terstond de politie ln de omgeving. De veld wachter van Odijk slaagde er in den man aan te houden Hij bracht hem naar Zeist over, waar bij fouilleering eenige gouden voorverpen, afkomstig van zijn laatste in braak. te voorschijn kwamen. H bekende deze inbraak te hebben gepleegd, waarna hij is opgesloten. MISLUKTE REVOLVERAANSLAG TE LUTTERADE. Te Lutterade heeft zich gisteravond om streeks zeven uur in een café aan de Molen, straat een revolverdrama afgespeeld, dat gelukkig zonder ongelukken is afgeloooen. Iemand uit Geleen, die een veete heeft met den caféhouder, stapte het café binnen, liep op den caféhouder toe en loste op hem eenige schoten uit een revolver. De schoten misten evenwel doel De caféhouder vluchtte langs de trap naar boven, achtervolgd door zijn aanvaller en wist. door van de eerste verdieping naar beneden te springen, een veilig heenkomen te vinden. Per fiets ging de revolverheid toen den caféhouder achterna, doch dezen heeft hij niet meer kunnen vinden. Toen hij korten tijd later weer het café betrad, werd hij door de politie gearresteerd en in het bureau ingesloten. Hoewel hij verklaarde, met kogels te hebben geschoten, heeft men geen spoor van deze kunen vinden. De revolver heelt de man, volgens zijn zeggen, in een tuin geworpen, maar ook deze heeft de politie nog niet kunnen ontdekken. DRIEJARIG KIND IN EEN SLOOT GERAAKT EN VERDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik is gister middag het driejarig kind van den land bouwer Verkley in de buurtschap Bloemen- daal nabij Gouda, dat met de familie mee was gegaan naar het land om de koeien te melken, in een sloot geraakt en verdron ken. BUITENLAND8CH GEMENGD. CHANTAGE-POGING OM FRANZ LEHAB, De in Weensche tooneelkringen zeer be kende advocaat Samuely en de regisseur Guttman zijn gearresteerd. Deze maatregel is het gevolg van een poging van Guttman om door middel van chantage den goeden naam van den be- faamden componist Franz Lehar, te bena- deelen. MUITERIJ IN EEN GEVANGENIS. In een der grootste gevangenissen van Roemenië, die te Targoe-Ocna, zijn de ge detineerden gaan muiten. Zij barricadeer den zioh ln een zaal en weigerden den bewakers te gehoorzamen. Aangezien de muiterij een grooteren om vang dreigde aan te nemen, werd de wacht gerequireerd. die toen de houding van de muiters steeds dreigender werd, eenige schoten afvuurde. Hierbij werd een der muiters gedood en twee anderen zwaar ge wond. De overigen gaven hierna het verzet op en werden in eenpersoons-cellen opge sloten. Nader wordt gemeld, dat 11 gevangenen zijn gedood. MUUR INGESTORT. In de Chineesche stad Tsjoengking. ge legen aan het eind van de beroemde klooi der Jangtse, is een stuk van den stadsmuur ingestort. Hevige regens hadden den muur onderspoeld. De instorting geschiedde vol komen onverwachts en zeer plotseling. Het puin kwam terecht op een aantal woningen van onvermogenden, eenige schuren en een paar cafétjes. Er zijm 50 dooden. DE AARDBEVWG IN MEXICO. De aardbeving, welke 25 Juli Mexico heeft geteisterd, heeft in totaal zeventien dooden en dertig gewonden geëischt. Te Orizate, Jalaoa en Vera Cruz is aanzienlijke schade aangericht, terwijl het dorp Maltrata aan den spoorweg tusschen Mexico-City en Vera Cruz, geheel werd vernield. Deze aardbeving was de hevigste, welke sedert tien jaar is geregistreerd. LORD CAMROSE KOOPT DE MORNING POST. De Daily Express en de Morning Post be vestigen dat lord Camrose de aandeelen van de Morning Post gekocht heeft Ver schillende andere bladen melden dat dc koopprijs 250.000 pond sterling bedraagt. Mei J te O Oegstgeest. Katwilk. Noordwiik Noordwij kerhout. Vogelenzang Haarlem. Bloemendaal. Santpoort. Velsen, Beverwijk. Castricum. Egmond Binnen, Bergen. 72 KM. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10