Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD Tweede Biad Vrijdag 23 Juli 1937 AGENDA Bruin en niet verbrand. ALPHEN. JAARVERGADERING „JONATHAN". Afscheid van de familie De Jager. De vereenlging tot stichting en Instand houding van het gebouw Jonathan hield haar Jaarvergadering en nam. tevens af scheid van de familie de Jager, welke 5 Jaar het gebouw heeft verzorgd. Openingsrede en Jaarverslag van den se cretaris brachten de fam. de Jager dank en hulde. De financiën getuigden van een goed en gezond beheer, zoo zelfs dat een batig saldo in kas was van f. 217.50, terwijl een reserve aanwezig ls van f. 455.12. Na de pauze werd de vergadering opge luisterd door plano- en vioolspel van mej. D. Oppelaar en de heer J. Blom, terwijl de Chr. Mandolineclub „Onder Ons", dir. de heer B. Polak, enkele nummers ten gehoore bracht. Ds. Scheers Ned. Herv. predikant, die voor 't eerst kennis maakte met Jonathan sprak een woord ter kennismaking waarna het gezin de Jager hartelijk werd toegesproken door den heer G. van staalduinen als ver tegenwoordiger van alle vereeniglngen ■welke in Jonathan vergaderen Door den heer L. Spreli Jr.. namens het eebouwbe- stuur, werden eveneens waardeerende woor den gesproken. Deze waardeering ging ver gezeld van het aanbieden van een pendule en enkele andere cadeaux. Tenslotte sprak de heen de Jager een dankwoord Conflict bij de fa F. P. Bos en Zn. Het personeel van de fa. Bos is door de organisaties opgeroepen tot bijwoning van een vergadering, welke hedenavond zal worden gehouden in „Concordia" waar be sprekingen zullen worden gevoerd onder leiding van den rijksbemiddelaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Volkert, Z. van Gijsbertus Ro- nrijn en Josina Rijfers Anna, D. van Marcelis Hoek en Adriana Maaike den Otter Jacoba Qijsberta Theodora, D. van Dirk Hoppenbrouwer en Cornelia Marga- retha Röling Jan Willem, Z. van Cor nells van Muiswinkel en Janna van Dieljen Alida. D. van Jacob Spierenburg en Im- metje Spaargaren. Gehuwd: Tamme Beishuizen 29 J. met Jantje Elisabeth van Otterloo 27 j. Wil lem Develing 29 j. met Agatha Theodora Verkerk 29 j. Martinus van Wieringen 27 J. met Trijntje Klazina van 't Wout 25 j. Kors Haak 24 J. met Aaltje Sam- pimon 22 j. Peter Ellens 27 J. met Itje Pasma 23 j. Dirk Vermaas 22 j. met Aaltje Verhagen 21 j. Overleden: Jan Cornelis Vellekoop 66 J„ geh. met Cornelia Wilhelmina Bakker Aaltje Schotanus 84 j„ geh. met Wijbe Zijlstra Maartje Meljers 87 wede. van Willem Ziegelaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: Van 's-Gravenhage, Marti nus H. Visse en gezin, Raadhuisstr. 23 Van Alkemade, Theodora M. H. Hoogen- boom, Hortensiastraat 27. Vertrokken: Naar Bloemendaal, Bl.daal- scheweg 223, Klazina van Arkel Naar 's-Gravenhage, Boerdalestraat 73, Johanna H- M. Hollander Naar Stoutenburg 4 Bc.. Petrus M. Stuijver Naar Montfoort. Pe- perstr. A. 189. Johanna de Wissel Naar Hazerswoude A. 265, Jannetje Brommers Naar Uithoorn, Vrouwenakker. Hermanus H. Kuijkhoven Naar Leeuwarden, Vrede man de Vriesstr. 17. Cornelia Davlna van de Kreke Naar Uithoorn, Schans 3, Jo hannes F. A. v. Vliet. Zendingsbijeenkomst Martha-Stichting. Door de slechte weersomstandigheden werden de jaarlijksche zendingsbijeen komsten op de terreinen der Martha- Stichting, dit jaar gehouden in de Kerk- zaal dezer inrichting. De bijeenkomst werd geopend door den heer J. Zonneveld, waarna als spreker optrad ds. Scheers over het onderwerp: „Zie op Ons". Voorts werd gesproken door zendeling Kieft, die vertelde over zijn ervaringen op het zen- dlngsveld. Het slotwoord werd gespro ken door den heer Of fringa Mede werking verleende het fanfarecorps der Martha-Stichting onder leiding van den heer Smolders uit Leiden. Gymnastiek-demonstratie. Door de sportvereen. ,D O.S." werd on der leiding van haar directeur, den heer G. W. de Jong. een goed geslaagde gym nastiek-demonstratie gegeven op 't A.V.V.- sportterreln. Jammer was dat de weersge steldheid een en ander niet geheel tot zijn recht liet komen. Ondanks het buiige weer was er nog een vrij groote belangstelling. Voor een gedeelte werd de demonstratie bijgewoond door den burgemeester, den heer P. A. Colijn, terwijl na afloop door den voorzitter van D.O.S.. den heer A. Groe- neveld. aan directeur en leden dank werd gebracht. De politie was vlugger. Door De G. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een autoband met velg. Ten huize van Z. werd de band door de politie in beslag genomen, die deze had laten ontvreemden door zijn knecht S. Z. had den band alweer verkocht, doch juist voor de aflevering kon de politie er beslag opleggen. Schoolreisje. Door de leerlingen der Openbare School Schoolstraat werd gisteren per salonboot het jaarlijksche schoolreisje naar Katwijk aan Zee gemaakt. Jammer was het voor de kinderen geen ideaal zomerweer, doch toch wist men zich best te amuseeren. Dezer dagen is in Den Haag op 54- jarigen leeftijd overleden onze vroegere plaatsgenoot, de agent van politie, de heer C. de Jong. Onze plaatsgenoot, de heer A. Donker, theol. candidaat. ontving een beroep van de Ned. Herv. Gem. van Hoogebeintum (Friesl.). ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria d. van P. W. Straathof en A. C. Lubbe; Petrus Johannes z. van A. D. Rotteveel en E. C. G. Straathof; Cornells Adrlanus z. van C. Bouwmeester en A. J. Vis; Petrus Jacobus z, van W. J. Rietbroek en C. G. van Emmerik; Cornelis z. van H. Buljs en C. de Vries. Ondertrouwd: P. A. G. Versteege Jm. 30 Jaar en M. C. van der Salm«|d. 30 jaar; J. A. Bosman jm. 27 Jaar en A. J. Turk Jd. 21 jaar. Overleden: J. van der Poel, 74 jaar. Gratis rijwielplaatjes. Ten huize van den assistent-dlenstge- leider der Dir. Belastingen te Rijpwetering D 29 zal voor de inwoners dezer gemeente op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag 26, 27, 28 en 29 Juli. 's avonds van 7 tot 9 uur izomerttjd) gelegenheid zijn kostelooze rijwtelmerken aan té vragen. De Laag-Boskoopschenwcg tijdelijk gesloten. In verband met onmiddellijk dreigend gevaar heben B. en W. den Laag-Boskoop- schenweg, vanaf de Parklaan tot aan de grens der gemeente Hazerswoude voor rij en voertuigen, met uitzondering van rij wielen tijdelijk gesloten verklaard. Werk gegund. Aan W. Kranenburg's metsel, en aan nemersbedrijf alhier ls opgedragen den bouw van een kantoorgebouw met boven woning aan den Groeneweg or.der de ge meente Alphen. Onze plaatsgenoot, de heer J. D. van Osnabrugge, werd aan de M.T.S. te 's-Gra- venhage, afd. bouwkunde, bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse. A.s. Zondag zal de Zondagdlenst der doktoren worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef 38. Te Utrecht slaagde Mej. H. Weyman alhier, voor het diploma Dultsche Handels correspondentie. De leerlingen, J. Nleuwesteeg en Q. Straver v. d. R.K. Ulo-School alhier, slaag den te Utrecht voor het Mulo-examen. BODEGRAVEN. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Naar Hilversum. Donderdagmiddag werd de jaarlijksche reis van de Ouden van Dagen georgani seerd door het bekende comité onder lei ding van den heer P. H. van Ingen, gehou den. Te 1 uur werd met een stoet van 42 personenauto's en twee autobussen, samen met een 220 personen, afgereden in de-rich ting van het Gooi. Het einddoel van de reis was Hilversum. Daar bleef men onge veer l'/t uur. Op den terugweg werd afge stapt in het „Kalfje" onder Utrecht en daarna ging het huiswaarts. Onder stroo menden regen reed men te kwart over 9 Bodegraven weer binnen, waar niettemin een groote menigte stond te wachten en waar het muziekcorps „S.D.G." ter begroe ting stond opgesteld. De tocht werd beslo ten met een samenkomst in de Beurs. Daar herinnerde de voorzitter aan het lustrum, en aan het werk van Plet Stoppe lenburg. die de gelden bijeen heeft ge bracht Hem werd een geschenk aangebo den. Later werd nog hartelijke hulde ge bracht aan den secretaris, de heer A. Schuling voor diens aandeel ln de orga- nlsitie. Namens de deelnemers dankte de heer W. Roerhorst. Weth. v. d. Poll hul digde tot slot namens de autobestuurders den voorzitter. Muziek luisterde de samen komst op. Te Delfzijl slaagde voor het over gangsexamen aan de Noorderkweekschool van klasse 1B naar 2B, onze plaatsgenoot de heer J. J. Dam. De Chr. gymnastiekvereen. D. O. S., maakte per motorboot een tocht naar Kat wijk aan Zee. BOSKOOP. ROZENTENTOONSTELLING „NOS JUNGUNT ROSAE". De bekroningen. Op de rozententoonstelling werden de vol gende bekroningen toegekend: Afgesneden kasrozen algemeen sortiment, Florex. te Boskoop, 2 vazen Florex, gouden medaille, verguld zilv. medaille oud-minister Deckers. P Boer Fzn., Boskoop, algemeen sortiment, verg.-zilv. med. Afgesneden kasrozen, algem. sortiment, collectief: coop, vereen. „De Boskoopsche Velling, gouden med. en verg.-zllv. med. van H. M. de Koningin; Kersbergen's bloemen handel N.V. Boskoop, gouden med. en verg.- zilv. med. gemeente Boskoop. Afgesneden buitenrozen, grootbloemige, niet ouder dan 1932, N.V. Kon. Kweekerij „Moerheim" v.h. B. Buys, Dedemsvaart, zilv. med.; J. Mossel, Boskoop, eervolle vermel ding; Jan Spek. Boskoop, gouden med.; H. M. C. Aarts, Boxmeer, verg.-zilv. med. Tropische en sub-tropische planten, Smits kamp, Zeist, gouden med. Afgesneden buitenrozen, Polyantha's, niet ouder dan 1932, J. A. Kluis. Boskoop, zilv. med. Otto van der Velden, Boskoop, verg.- zilv. med. en zilv. med. van de Rozencom- missie; A. Gielen, Baarloo, eerv. verm. Nieuwe rozen nog niet in den handel: C. Boom. Boskoop, eerv. verm.; Buisman te Heerde, verg.-zilv. med. firma G. A. van Rossum, Naarden, Des Tombes medaille, kl. gouden med. en verg.-zilv. med. firma Gebr. Kromhout, Boskoop, eerv. verm.; W. Ver schuren, Oeffeit, verg.-zilv. med.; P. Boer Fz„ Boskoop, verg.-zilv. med.; A. G. Stol wijk Boskoop, eerv. vermelding Rozen in pot gekweekt: Kersbergen's bloemenh., N.V. Boskoop, verg.-zilv. med.; J. de Vink. Boskoop, kleine gouden med.; Felix en Dijkhuis. Boskoop, verg.-zilv. med. Groep Bloemwerk: Jan Boer Gzn., Bos koop. zilv. med.; H. Hoefakker, Driebergen, Rijssenburg, gouden med. met lof van de jury en zilv. med. van Z. K. H. Prins Bern- hard. Afgesneden buitenrozenAlgem. sortiment Anth. Kluis, Boskoop, verg.-zilv. med.; Jan Spek, Boskoop, zilv. med. en verg.-zilv. med. Tentoonstelllngsvereeniging; Verschuren's Vereen, rozenkweekerljen, Haps, zilv. med.; H. M. C. Aarts. Boxmeer (100 vazen) gouden med.; Nanning Barendsz, Boskoop, eervolle vermelding; P. Verwelj Czn., Reeuwijk, gou den med. en zilv. med. van H. K. H. Prinses Juliana; W. Oosterom en Zn. Boskoop, verg.- zilv. med. Gemeentelijk Rosarium, Boskoop (buiten mededinging), kleine rozen, kleine gouden med.; W. Hage en Co., Boskoop, eer volle vermelding; A. Hoogendoorn Jr., eerv. vermelding. Groep stands: Jan Boer Gzn., Boskoop, zilv. med. Gymnasium te Gouda. Aan het einde van het cursusjaar aan het Stedelijk Gymnasium te Gouda, zijn bevorderd: van de vijfde naar de zesde klas Cornelis Kremer. van de vierde naar de vijfde Alie Loef. van de derde naar de vierde Jan Boer en Jan Zwartendijk. Tot de le klasse zijn toegelaten: Mari- anna Hamburger. Johan Loef en Adrlanus Vermeij. HAZERSWOUDE. Wedstrijd Burgerwacht. Bij den wedstrijd tusschen de Vendels van Hazerswoude (Dorp) en Hazerswoude iRijndijk) van de burgerwachten om den Burgemeester van der Meulen's beker, wist de heer J. H. Pels hierop beslag te leggen. Studentengilde-kamp gereed. Het kamp van het studentengllde ls in gereedheid gekomen. De Dorpsstraat was gisteravond gestoffeerd met groepjes stu denten, die spoedig omgeven waren door de dorpsjeugd. Onder het zingen van vroo- lijke liederen ging men naar het kamp van „Nieuw Bethlehem". Hier wisten de aan gekomen studenten, 34 in getal de jeugd te vermaken met spelletjes en gezang. Dit alles viel zeer in den smaak van het jonge volkje, en dat een en ander de belangstel ling van de ouders had. laat zich denken. Waterleidinghoofdbuis defect. Gisteren ontstonden 2 groote lekken in de hoofdbuis van de waterleiding, waar door tamelijk veel water verloren ging. De lekken bevonden zich ln den afrit van de noodbrug op den Provincialen Weg. Des nachts ls het euvel verholpen. De oorzaak moet gezocht worden in het vervoer van zware vrachten over den wegberm. Kleine oorzaken Onschuldige plagerijen kunnen soms noodlottige gevolgen hebben. De tuinders knecht K. R. had zich een schaduwrijk plekje opgezocht en was daar even inge dommeld Een 14-jarig knechtje ging pla- genderwijs met afgevallen bessen werpen, waardoor een oog van R. werd getroffen. Dr. Hamburger van Bpskoop moest er aan te pas komen, waarna het slachtoffer naar het Ziekenhuis te Leiden werd gebracht, alwaar bleek, dat een bloeduitstorting in het nog was ontstaan, en het oogvlies ge scheurd bleek. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Speelplaats N. H. School - Verkcers- verordening - Aankoop grond Rondvraag. De raad vergaderde. Aanwezig alle leden. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen is o.a. een schrijven van Ged. Staten, dat geen ontheffing kan worden verkregen van de capitulantenverordening. Verzoek van de Vereeniging tot stichting en Instandhouding eener N. H. School met den Bijbel voor Koudekerk en Hazerswoude (Rijndijk) te Koudekerk, om medewerking voor uitbreiding van de bestaande speel plaats en voor plaatsing van een nieuw hek om de speelplaats. De voorzitter licht toe, dat de vervanging van het bestaande hek om de speelplaats, behoort tot het gewoon onderhoud en dat de Raad dus hieraan zijn medewerking niet behoort te verleenen. Tegen de voor gestelde uitbreiding bestaat geen bezwaar. De heer Oppelaar informeert of de kos ten voor rekening van de gemeente komen. De voorzitter zegt, dat zulks het geval is, doch dat deze kosten nog niet bekend zijn. Het voorstel wordt hierna z.hst. aange nomen. Wijziging Verkeersverordening. De voorzitter zegt, dat de ln de vorige verga dering vastgestelde verordening van Ged. Staten is terugontvangen, met verzoek om voor de ligging van de bebouwde kom een engere omschrijving te geven. Tevens zal van deze gelegenheid gebruik worden ge maakt om een artikel op te nemen, dat het verboden is een weg tot werkplaats te bezigen. Aan de overige gestelde opmer kingen zal voor zoover noodig worden vol daan. Besloten wordt de onderhavige ver ordening in te trekken en een nieuwe vast te stellen met inachtneming van de ge- wenschte wijzigingen. Punt 5: Aanbod van de Kerkvoogdij der N. H. Gemeente tot verkoop van grond bij de N. H. Kerk. De Kerkvoogdij biedt een strook grond aan welke vrij komt door de plaatsing van een muur vanaf den hoek van het school huis tot aan. het hek van den heer Van Wensveen, voor de som van f300. Hierdoor zal een belangrijke verkeersverbetering ont staan, zoodat B. en W. voorstellen op dit aanbod in te gaan. echter onder voorwaar de. dat van den A.N.W.B. een subsidie ad f. 50 wordt verkregen. De heer De Jong ziet in dit aanbod een verkapte poging om een gedeelte van de kosten van den muur door de gemeente te laten betalen. De voorz. bestrijdt deze mee ning. Na eenige discussie over den prijs, die door de heeren Lieverse en Oppelaar te hoog wordt geacht, wordt het voorstel aan genomen z.h.st. De heer Lieverse vraagt, aanteekening dat hij tegen is. Na toelichting door den voorzitter wordt besloten met de gemeente Leiden een ge meenschappelijke regeling aan te gaan, omtrent de toelating van kinderen tot het. openbaar U. L. onderwijs. De kosten zullen bedragen f. 27 per leerling en per jaar. Dan komt aan de orde het voorstel tot definitieve benoeming van den tijdelijken administrateur van 't waterleidingbedrijf. De voorzitter zegt, dat destijds ln af wachting van de benoeming van een nieu wen secretaris, tijdelijk tot administrateur ls aangesteld de heer G. J. Corts. Intus- schen is in verband met de bezuinigingswet het secretariaat vereenlgd met het ambt van burgemeester. Tot nog toe is deze tij delijke aanstelling bestendigd gebleven. Waar deze betrekking ten nauwste verband houdt met de secretaricwerkzaamhedon en ook ander gemeentepersoneel daarbij be trokken ls, stellen B. en W„voor den heer G. J. Corts nu definitief te benoemen. Al dus besloten. Vastgesteld wordt vervolgens een besluit tot, wijziging der begrooting dienst 1937, terwijl de belooning van het brandweerper soneel overeenkomstig de voorgestelde re geling van B. en W. eveneens wordt vast gesteld. De heer Lieverse vraagt of het brandweerpersoneel al op de hoogte van zijn werkzaamheden ls, hetwelk door den voorz. bevestigend wordt beantwoord. De heer Van Vegten Informeert of het oude personeel al ontslagen ls. De voorzitter zegt dat zulks nog wacht op de goedkeuring van de nieuwe verordening. Rondvraag. De heer De Jong vraagt: le. of het waar is, dat schipper G. Molema niet door den voorzitter ln de gelegenheid gesteld wordt om de steenen te varen voor de bestrating van den Lagewaardschen weg; 2e. waarom de Koudekerksche schip pers niet ln de gelegenheid zijn gekomen om zand voor den weg aan te voeren en 3e. acht hij het minimum loon f0.28 pre 3e. acht hij het minimum loon f0.28 per uur voor werkzaamheden aan het op hakken van den weg te laag. De voorz. zet, wat de eerste vraag be treft, breedvoerig uiteen wat hij voor schip per Molema in dezen heeft gedaan. Spr. heeft zich zoowel schriftelijk als mondeling met de bevrachtingscommissie ln verbin ding gesteld om te verkrijgen, dat Molema voor het vervoer van de steenen in aan merking kwam. Molema houdt er hierom trent vreemde opvattingen op na en strooit nu in de gemeente allerlei lasterpraatjes rond. Spr. ziet nu natuurlijk af van ver dere protectie van genoemden schipper. Op de tweede vraag antwoordt de voor zitter, dat de schippers uit de gemeente zich in het geheel niet met den aannemer in verbinding hebben gesteld, hetgeen ech ter wel het geval is geweest met schippers van elders. Uiteraard blijft de aannemer vrij te bepalen welke schipper hij nemen wil Intusschen is er reeds op gewezen, dat zij alsnog ln de gelegenheid gesteld worden prijsopgaaf te doen. Op de 3e vraag antwoordt de voorzitter, dat dit uurloon hier altijd voor werkver schaffing betaald wordt. Spr. zal zien of hier nog iets aan te doen is. Hierna sluiting. Uitstapje per autobus. De vrouwenvereen. „De liefde Sticht" maakte, begunstigd door fraai weer. een uitstapje per autobus naar Breda en om streken. Op den terugtocht werd bij Heek in Rotterdam gedineerd, waarna men over Den Haaghuiswaarts keerde. Schoolreisje naar Breda. De leerlingen 'van de hoogste klassen van de openbare school maakten een reisje met twee autobussen naar Breda. 's Morgens ging de reis over Rotterdam, daarna werd over de nieuwe brug aan den Moerdijk gewandeld. In Breda werden en kele bezienswaardigheden bezocht, waarna de tocht verder ging tot Ginneken, waar in de bosschen een poosje vertoefd werd. De terugreis ging via Den Haag waar in „De Bataaf" nog eens naar hartelust genoten werd. Werk gegund. De directie van den Rijkswaterstaat heeft het uitvoeren van grond- en straat werken en het maken van een duikerbrug met bijkomende werken in den Rijksweg onder de gemeente Hazerswoude. gegund aan de fa. Wed. H. van Driel alhier voor f. 13.676. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Evert van Ettinger 28 J. en Dirkje Antje Verdoold 22 j. LEIDERDORP. Afscheid mej. L. H. Kroon, Gistermiddag heeft mej. L. H. Kroon, die wegens haar as. huwelijk, ontslag als on derwijzeres heeft aangevraagd, afscheid genomen van het onderwijzend personeel en de leerlingen der Ned. Herv. school Behalve de leerlingen, waren een 100 tal volwassenen aanwezig, ln de feestelijk ver sierde bovenverdieping der school. Mej, Kroon werd toegesproken door den heer C. de Graaf Wzn.. voorzitter van de Ned. Herv. Schoolvereeniging. ds. G. J. Streeder en den heer R. van der Hoek, hoofd der school. Mej. Hamerllng, de opvolgster van mej. Kroon, werd welkom geheeten. Muziek-uitvoering. De Chr. muziekver. „Devote" zal heden avond bij gunstig weer een concert geven op het plein voor de School met den Bijbel. De collecte ten bate van de vereeni ging het Hoogeland heeft f. 27,85 opge bracht. LEIMUIDEN. Autotocht ouden van dagen. Een blijde en genotvolle middag voor de ouden van dagen uit deze gemeente is het geweest. Omstreeks 1 uur verzamelden zich 18 auto's in het verlengde van den Hee- renweg, en 1 autobus met het comité, de helpsters en voor de tractatles! Nadat allen een plaats hadden gevonden, vertrok men te ongeveer halftwee naar Soest en omstreken. De hoofdzaak gold echter het voorbij-rijden van het Paleis van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Er werd ge reden over Uithoorn, Nieuwersluis, Baarn, Soestdijk en terug over Amsterdam. Aals meer en Leimuiden. Te ongeveer 8 uur kwamen allen wederom behouden op de claats van afrit aan. Aan de grens der ge meente. nabij de ringvaart, stond het mu ziekcorps „Symphonie" opgesteld en ohder vroolijke marschmuziek werden de oudjes gereden naar de garage van de N.V. Maarse HEDEN. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude, 8 uur nam. Boskoop: Gebouw „Flora". Rozenten toonstelling „Nos Jungunt Rosae". Zaterdag. Boskoop: Gebouw „Flora" Rozenten toonstelling „Nos Jungunt Rosae". Zondag. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude, 8 uur nam. Boskoop: Gebouw „Flora". Rozenten toonstelling „Nos Jungunt Rosae". DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halt drie tot half vier: Donderda Inenting tegen dlohterle. 3'/. uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. ,T>e laatste nacht". Woensdag-, Donderdag- en Baterdagmid- dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater Breestr. 31: 8 uur nam. „De held van den dag". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Th eater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Obsessie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Sequoia". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Schuld en boete". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/» uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee.): tot en met Maandag: „Corsicaansche liefde", daarna „De Zigeunerbaron". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor -Doedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot ea met Zondag 25 Juli as. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel 523 en J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274.' Bij zonnebaden, zwemmen, sport, flets-, wandel- en watertochten wordt zonnebrand voorkomen met AMILDA-zonnebruincréme. Bronst en bruint tevens Uw huid prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct, 4959 (Ingez. Med.) en Kroon. Alle auto's werden naar binnen gereden, zoodat men van de regenbuiten geen last ondervond. Daar werd bij monde van den burgemeester een afscheidswoord gesproken. In het bijzonder een woord van dank aan degenen, die him auto beschik baar hadden gesteld, aan de voetbalvere nigingen Boys te Oude-Weterlng en Odl te Leimuiden, aan het muziekgezelschap „Symphonie" voor het inhalen van de ouden van dagen en ten slotte aan de burgerij, die geldelijken steun heeft ge geven. Met het spelen van het Wilhelmus en een hoera voor het Koninklijk Huis werd wederom afscheid genomen. Loop der bevolking. Ingekomen: Van Zeist, C. Swier, dienst bode. Bilderdam 403 Van Zevenhoven, C. van Iperen. geh. met M. Schoenmaker, Oude-Wétering. NIEUWKOOP. Cursus voor Smeden. Gisteren hadden de inspecteur van het Nijverheidsonderwijs te Den Haag, de heer G. A. Groote Haar en een assistent alhier, een bespreking met het bestuur van de „Vereenigde Smedenindustrie" over het stichten van een avondschool, uitsluitend ingesteld op het smedenbedrijf. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Jacoba, d. v. Th. van der Weijden en E. M. van Leeuwen. De heer A. de Vries, onderwijzer aan de Chr. school alhier behaalde te Den Haag de hoofdakte L.O. Naar Gelderland. De leden van de R.K. Zangvereeniglng voor meisjes maakten per autocar een ple zierreis naar Gelderland. Bezichtigd werden de Dom te Utrecht, het vliegkamp te Soes- terberg met de daarbij behoorende tentoon stelling van vliegtuigen, de echoput te Ug- gelen. Burgers' dierenpark te Arnhem en de pyramide van Austerlitz. Te ruim elf uur keerde het gezelschap weer terug. NIEUWVEEN. Per autobus naar Antwerpen. De Chr. Mannenvereen. „Obadja". heeft een reis gemaakt naar Antwerpen. Reeas 's morgens om 5 uur vertrokken zij Pf autobus en bezochten eerst Breda. In Anin werpen werden verschillende bouwwerken bezichtigd en ook de tunnels onder ae Schelde trokken zeer de aandacht. Het w na middernacht, toen het gezelschap wee thuis kwam.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6