Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Maandag 19 Juli 1937 Officieele (riskpublicaties Een dagje uit op de fiets Thijs IJs zoekt Dickie Dons Uit de Rijnstreek Ergerlijke baldadigheid. HAARLEMMERMEER. R.K. Landdag te Hoofddorp. Te Hoofddorp werd onder begunstiging van prachtig weer op het gemeentelijk con coursterrein een R.K. Landdag gehouden. Er was veel belangstelling. De in onderscheidene parochiën bijeen gekomen groote stoet waarin verschil lende vereenigingen en organisaties uit alle deelen van Haarlemmermeer en omliggende plaatsen met hun banieren vertegenwoor digd waren werd omstreeks half drie 's middags te Hoofddorp op het Kerkplein en omgeving opgesteld, waarna naar het terrein werd gewandeld. Op het terrein werd gesproken door Pa ter Henrlcus uit Helmond en den heer Paul de Waart uit Amsterdam. Twee inbraken. Zaterdagmorgen kwam de heer P. aan den Sloterweg bij Nieuw Vennep tot de ont dekking dat ongewenschte bezoekers door opschuiving van een raam zijn woning waren binnengedrongen en uit een buffet lade eenlg geld hadden ontvreemd. In denzelfden nacht brachten de dieven een bezoek bij den heer G. aan de overzijde van den weg. die een raam hoorde dicht slaan en direct naar beneden was gegaan. De rustverstoorders waren toen reeds ver dwenen. Slechts een kistje sigaren wordt vermist. De Landbouwgewassen. Toen Donderdag tijdens het zware on- weder en de geweldige plasregens in Haar lemmermeer op vele plaatsen de landbouw gewassen een zware proef te doorstaan hadden en sommige stukken vrijwel plat te gen den grond lagen, werd op den daarop volgenden regenachtigen dag niet ten on rechte gevreesd v. het „schot", dat bij een langere natte weergesteldheid stellig niet uitgebleven zou zijn. Gelukkig echter is er spoedig verande ring ten goede gekomen en reeds Zaterdag ls door het mooie zonnige weder het plat geslagen koren weder zoover overeind ge komen. dat de schade over 't algemeen be langrijk minder zal zijn dan aanvankelijk gevreesd werd. De Oranjevereeniging te Vijfhuizen Is voornemens ook dit jaar weder een auto rit voor ouden van dagen te organiseeren. In ,,'t Withof" te Etten (N.Br.) zijn geslaagd voor Lingerie: Willy van Hamels- veld: voor costumière: Marie Beers, Anny van Duin, Jo Suidgeest, Henny Visser, Belly Zwager; voor costumière en coupeuse: Nel ly v. d. Geest en Maartje Nel, allep leer lingen van de St. Josephschool te Hoofd- iorp. HILLEGOM. VERLICHTING VAN DEN RIJKSWEG. KATWIJK. Raadsagenda. Woensdag a s om 7 uur 30 's avonds bijeen. De agenda luidt: Aanbieding gemeenterekening 1936; voor stel tot verkoop van grond; voorstel tot verhuring van land; voorstel tot wijziging van de verordeningen od de heffing en in vordering van rechten, van inrichtingen voor radio-distributie; voorstel 'ot wijziging van de verordemng oo de heffing van precario-rechten; voorstel inzake onteige ning van gronden gelegen in Nieuw-Zuid"; voorstel tot het aangaan van een gemeen- schanoeliike regeling omtrent de toelating van kinderen uit Katwijk tot openbare u.lo. scho'en te Leiden; voors el tot het aangaan van een drietal geldleeningen voor conversiedoeleinden; voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting 1937 en prae- advies op het voorstel van den heer P Guyt tot. het wijzigen van art, I van het Politie ambtenaren-reglement R. KATWIJK AAN ZEE. De vacanties zijn begonnen. De stationschef alhier de heer Hofkes deelde ons mede, dat er Vrijdag, maar vooral Zaterdag veel badgasten zijn aan gekomen. De trams waren die dagen uit stekend bezet. Ook de bestelwagens van de A. T. O. hadden veel werk. Op het strand begint al een aardig strandleven te komen. Honderden tentjes staan zoowel op het Noorder- en Zuider stille strand opgeslagen. Men kan daar duidelijk merken dat de vacanties zijn be gonnen. Tot tijdelijk agent van politie in-de vacature Hofkes, is benoemd de heer De Ridder uit Amsterdam. De jeugdige jongens R. en M. werden door de politie betrapt toen zij bezig wa ren met het uitdraaien van lampjes uit de straatlantaarns om die vervolgens op den grond stuk te gooien. De ouders van de jongens zullen de schade moeten vergoeden. Aan de M.T.S. te Haarlem, werd onze plaatsgenoot de heer J. Verloop in de afd. Werktuigbouwkunde bevorderd van het tweede naar het vierde leerjaar. LISSE. GEMEENTERAAD. De wethouderspensioenen - Conversie - grond-aankoop. Onder voorzitterschap van burgemeester dr. S. Baron van Wijnbergen kwam de raad in vergadering bijeen. De notulen werden vastgesteld. Als eerste agendapunt kwam aan de orde de vaststelling van de gewijzigde verorde ning voor wethouderspensioenen. De ver ordening. zooals deze in de vorige raads vergadering is vastgesteld, werd niet goed gekeurd door Ged. Staten. De voorz, zette de bezwaren van Ged. Staten uiteen. Het betreft het pensioen van ruim 4 pCt. ver goeding voor elk dienstjaar. Door Ged. St. wordt 2Vi pCt. voldoende en billijk geacht. Bovendien behoort pensioenverhaal te worden toegepast indien ook de weduwe eventueel wil trekken. Na eenige discussie werd de verordening overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten gewijzigd. Vervolgens werd de capitulantenveror- dening vastgesteld. Voor deze gemeente zijn aangewezen de functies van arbeider in algemeenen dienst, wegwerker, tertein- werker, auto-bestuurder en meteropnemer. geldophaler. De heer Segers zou gaarne de i laatste functie zien vervallen, aangezien Ruim 35 minder ongevallen door goede verlichting. De beperking van de moderne natrium- verlichting op den ondergrondschen Rijks weg tot ongeveer de helft van het aantal lampen is voor de K.N.A.C. aanleiding ge weest 'n onderzoek in te stellen naar 't aan tal verkeersongevallen, dat op dit wegvak gedurende de uren v. duisternis geschiedde, gedurende een periode, dat nog de oude straatverlichting bestond (1 October 1934 iïnge°£5SS?d1a\35Lenmg^cm?dsetrdaCatvVeern 1 phTiênS, tTweten Pde Tunction' SïïiHniJiïrJSïw u naris een vertrouwd persoon is. De voorz geweest n.l. van 1 Januari 1936 31 Maart and^rs^nfet wnïd^en^eek?6 ïeroïd?ninE J937 j anders niet wordt goedgekeurd, hetgeen Volgens de welwillend door onzen Surge- I de"^ ?egers deed zeggen: Waar zitten meester verstrekte gegevens bedroeg het®'ge ''■'k hlervoor- - - 1 Besloten werd een perceel teelland, dat als.' bouwgrond voor de gemeente geen waarde heeft, te verkoopen voor den prijs van f. 1200 aan den heer E. J. van der Zaal. Een geldleening groot ruim f. 45.000 werd geconverteerd. De heer Segers stemde tegen. De leening wordt geplaatst bij de N. V. Centrale Arbeiders-Verzekerings- en Depositobank te 's-Gravenhage. De Raad maakte bezwaar tegen de in de voorwaar den voorkomende clausule, dat de ge meente voor deze leening al haar eigen aantal verkeersongevallen gedurende de uren van duisternis in de eerste periode 45 en gedurende de tweede 29. waaronder niet begrepen, die tengevolge van het slippen op de natte tramrails. Een vermindering dus in het aantal ongevallen van ruim 35 °/o waarbij tevens bedacht dient te worden, dat de verkeersfrequentie in de tweede pe riode van 15 maanden ongetwijfeld zeer veel grooter moet zijn geweest dan in de eerste. Gelet op deze gunstige cijfers, waarachter een aanzienlijke beperking van menschelijk leed en materieele schade verborgen ligt, valt het wel zeer te betreuren, dat het ge meente-bestuur zich uit financleele over wegingen gedwongen zag de verlichting zoodanig te beperken door het dooven van vele lampen, dat het practlsch nut ervan grootendeels verloren is gegaan. Naar de Burgemeester aan de K.N.A.C. mededeelde, zal door hem al het mogelijke worden gedaan om de beperking der straat verlichting opgeheven te krijgen. Moge zulks spoedig het geval zijn, vóór dat de lUn der verkeersongevallen weder merkbaar gaat stijgen. De collecte voor de Chr. Kleuter school „Wilhelmina" heeft ruim f. 45 op gebracht. De heeren P. Turkenburg en C. Juf fermans, leden van de afd. B.V.L., hebben het diploma scherpschutter behaald. Gevonden: sleutel (looper), onge merkte automobieldop, riem, klappistool. inlichtingen bij de politie. Als verdacht zich schuldig gemaakt te 3311 verduistering van goederen is ®kere S. alhler door de politie aangehou den en ter heschikking van de Justitie te Haarlem gesteld. In de Marlastraat ontstond een aan- ryding tusschen een vrachtauto en een rijwiel. Het rijwiel werd zwaar beschadigd; rv^l'Jk letsel kwam niet voor. P°htie heeft proces-verbaal opge maakt. D® heer W. v. d. Berg alhier, werd aan te Haarlem in de afd. Weg- en -rh°uwkunde bevorderd van het eerste j het tweede leerjaar. - Hl de afd. Bouwkunde werd de heer J. tw»»a Swem'e alhier bevorderd van het jaar shidiejaar naar het practische leer- het niet mogelijk zijn een nieuwe leening aan te gaan, juridisch bezien. Na eenige bespreking werd goedgekeurd de aanvulling van het grondvoorschot, verleend aan de R.-K. Woningbouwvereen. „Gezinsbelang". Het grondvoorschot wordt verhoogd met f. 781. Vervolgens had de benoeming plaats van een tweetal raadsleden ln de vacatures in de Commissies voor Sociale aangelegen heden en de Commissie ter behartiging van de belangen van bij de gemeente te werkgestelde werkloozen, ontstaan door het overlijden van den heer L. Onderwater. Ge kozen werden resp. de heeren Jac. Th. de Vroome en H. van der Vlugt. Bij de rondvraag vroeg de neer Tibboel of er dit jaar ook iets gedaan wordt voor de schoolkinderen ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. De voorzitter zegt, dat het actieve Oranje- Comité in dezen wel niet achter zal blij ven. Voorts vroeg de heer Tibboel of er iets beschikbaar wordt gesteld. De raad be sloot om, zoo noodig, een bedrag van 10 ct. per kind toe te staan. Vervolgens wilde de heer Tibboel de aandacht van B. en W. vragen voor 't stuk bouwgrond, dat de gemeente gekocht heeft. Hij zou gaarne zien, dat dit beschouwd werd als werkobject voor de werkloozen. Desnoods zou de gemeente hier een offer kunnen brengen. In verband hiermede merkt de heer De Vroome op, dat hij het wenschelijk zou achten, wanneer er een commissie in het leven werd geroepen, waaraan werd opge dragen verschillende werkobjecten. ook van particulieren, in overleg met de ge meente door werkloozen ten uitvoer te brengen, te behandelen en van advies te dienen. De burgemeester zegt. dat hij de instel ling van een speciale commissie niet nood zakelijk acht. Reeds werden door B. en W. in dezen zin besprekingen gehouden. De heer Boot wees er op. dat verschil lende boomen lijden aan lepziekte. Bij wegneming van aangetaste takken kan erger worden voorkomen. De voorzitter zegt, dat de Ned. Heidemaatschappij hier over controle heeft en op de verschijnselen zal gewezen worden. De heer Schrama kdg gaarne, dat de prijs van parel-cokes aan de gasfabriek gelijk werd gesteld met den prijs van ge wone cokes. Medegedeeld werd, dat de di recteur het beter achtte den prijs dit sei zoen zoo te laten. De heer Knetsch vraagt of den Raad geen adres bereikt heeft van de verlof houders? Reeds eenigen tijd geleden is een gezegeld stuk gezonden, ondertèekend door alle verlofhouders, doch hij heeft nog niets vernomen. De voorz. zegt 'n onderzoek toe. De heer Romein wenschte politie-toe- zicht bij het aangaan der scholen aan de Beekbrug. Het is daar levensgevaarlijk voor de kinderen. Ook de heer De Vroome wijst op het gevaarlijke van dit punt. De voorz. zegt toe. dat hij een en ander be spreken zal. Hierna ging de Raad over in geheime zitting. OEGSTGEEST. Diefstal, 's Nachts zijn aan de HaarL Trekvaart al hier ten nadeele van J. N. te Leiden aard appels ontvreemd. Mishandeling. Zaterdag bntstond twist tusschen G. D. te Leiden en J B. te Oegstgeest. De twist liep zoo hoog. dat beiden elkaar met een hooivork te lijf gingen en elkaar zoodanig verwondden, dat zij hun werkzaamheden niet konden voortzetten. J. B. werd door dr. Varekamp verbonden, terwijl G. D. in het Acad. Ziekenhuis geholpen werd. Aan de M.T.S. te Haarlem werd onze plaatsgenoot, de heer L. Kuyper, bevorderd in de afd. Weg en Waterbouwkunde van het eerste naar het tweede leerjaar. De heer J J. L. Duyvendak, alhier, werd in de afd. Werktuigbouwkunde aan dezelfde school eveneens bevorderd van de eerste naar de tweede klasse. De heer R. Smit, alhier behaalde aan de M.T.S. te Dordtrecht het diploma Werk tuigbouw. WIJZIGING GEWICHTSGRENZEN RUNDEREN. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland, maakt belanghebbenden er op attent, dat met ingang van 1 Juli 1.1. de bovenste gewlchtsgrens, waarbij man nelijk al dan niet gecastreerd rundvee door een identiteitsbewijs moet zijn gedekt, van 500 op 750 K.G. is gebracht. De gewichtsgrenzen voor vrouwelijk rundvee blijven 100500 K.G. Verder zij medegedeeld, dat de leeftijds grens, waarboven runderen niet meer voorzien behoeven te zijn van identiteits bewijzen. is gewijzigd van 2 breede tanden in 4 breede tanden. Voortaan moeten dus stierkalveren en ossen tot een gewicht van 750 K.G., en vaarskalveren tot een gewicht van 500 K.G. door een identiteitsbewijs zijn gedekt, ten zij zij in het bezit zijn van 4 breede tan den. 4792 INLEVERING VAN SPEK. De Nederlandsche Veehouderij-centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van Maandag 19 Juli 1937 tot nadere aankondiging de inlevering van spek te IJmuiden moet geschieden bij de N.V. Vereenigde Ijsfabrieken aan het koelhuis „Frigo". De inlevering zal kunnen geschieden des Dinsdag en Donderdags 's morgens van 912 uur en 's middags van 2—5 uur. 's Gravenhage, 16 Juli 1937. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderij-centrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 19 Juli 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding verhoogd worden met 2 ct. per Kg. geslacht gewicht. Tot deze verhooging is besloten, ten einde den prijs der baconvarkens aan te passen bij de gewijzigde marktverhoudin gen. De prijzen zullen dus tot wederop zegging zijn als volgt: Prijs per Kg. geslacht gewicht in centen: Kwal. beneden Van Van Van Van Van 50 Kg. 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 Kg. Kg. Kg. Kg. Kg. IA naar 67 70 72 70 68 IB IIA kwali 65 63 70 68 66 IC IIB UIA teit 63 66 68 66 64 nc IIIB max. 61 64 66 64 62 IIIC 54 59 62 64 62 60 CC cent 57 60 62 60 58 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting <d.i. het warme gewicht verminderd met 2°/o). De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April j.l. zijn ongewijzigd gebleven. Voorts is de Nederlandsche Veehouderij- Centrale voornemens uit haar voorraad bevroren varkens te leveren aan de vleeschwarenbedrijven. Deze varkens wer den destijds, toen een overschot aan var kens bestond, door de Centrale uit de markt genomen ter ondersteuning van de varkensprijzen. Nu echter het aanbod van bacon-varkens is verminderd kan de leve ring aan de belangrijkste afnemers van varkens in het bacongewicht zonder be zwaar geschieden. 's Gravenhage, 17 Juli 1937. 4794 Dan Purol meenemen! Dit voorkomt, ver zacht en geneest-doorzitten en zonnilbrand. Doos 30 ct. dommen in onderpand geeft. Hierdoor5 zal 4790 hngez. Med.) 23. Ti.iijs is eindelijk nu aangekomen in een woud van wonder- dikke boomen; vroeger woonde toovenaar Alasius in 't weide-land. maar hij heeft nu boomen uitgeplant en met behulp van toover- spreuken. kweekte hij in korten tijd vee! dikke eiken en ook enk'le beuken, 't Was alles heel zwaar hout en diepe stilte heerschte in dit tooverwoud He was tot hier een lange tocht; maar, na het omslaan van een b ~vzag ïhijsje eindelijk het huisje staan de weg ging recht op 't deurtje aan. De kleine hut, m't 'n zwaren eik aan beide zijden, stond goed be schut; Thijs keek nog eens en klopte toen bescheiden. SASSENHEIM. Ontvangst van nater Blom. Na onder groote belangstelling aan de grens der parochie door de feestcommissie en familie te zijn afgehaald, arriveerde pa'er R. Blom. die vorige week te Mill-Hill tot priester was gewijd te 7 uur Zaterdag avond aan de pastorie. Door een haag van bruidjes en leden van de Kruisvaart schreed men naar de Kerk, waar de verzamelde ge'oovigen den neomist een welkomstlied toezong. Gistermorgen droeg pater Blom zijn eer ste plechtige H. Mis od in de versierde St. Pancratluskerk, die tot in de uiterste hoe ken gevuld was. Door het zangkoor werd uitgevoerd de Missa Pontificalls Laurentius Perosi en de 4-stemmige Priestercantate van J. Haagh. Pastoor de Haan hield een feestpredikatie naar aanleiding van de woorden: „Mijn ziel maakt de Heer groot". Des middags werd ln het K S A -gebouw een receptie gehouden die zeer druk be zocht werd Hierbij werd pater B om een cadeau namens de paroch'anen overhan digd. De dag werd besloten met een plechtig Lof. Naar wij vernemen zal pater Blom voor- loopig niet worden uitgezonden doch het leeraarsambt waarnemen in het Moeder huls te Hoorn. Hooibroei. De hooikeurder constateerde in den hooiberg van den landbouwer Koot, aan Klinkenberg, in hevige mate hooibroei, zoodat 't noodzakelijk was den berg uit te gooien. Dit geschiedde onder toezicht van de brandweer, die klaar stond handelend op te treden, wat evenwel niet noodig bleek. VEUR. Raadsagcnda. De raad komt Donderdagavond om 7.45 uur ill openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen. Ingekomen stukken. Voor stel tot vaststelling eener capitulantenver- ordering. Voorstel tot conversie en rente verlaging van geldleeningen. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 13 Au gustus 1934. houdende terugbetaling van f. 7060.05 aan de R.K. Woningbouwvereni ging St. Wilibrordus. Voorstel inzake be roepschrift van G. van der Meer tegen het weigeren van een bouwvergunning. Aan vulling van het raadsbesluit van 11 Decem ber 1931 tot toekenning van kindertoeslag. Wijziging begrooting 1936 en 1937. Verder voorkomende zaken. VEUR-LEIDSCHENDAM. Arbeidsongeval. Terwijl de overbouwer K. uit Bergam bacht bij de Coöp. Graanmaalderij Nooit Gedacht bezig was met het afbikken van een oven, schoot de beitel uit, waardoor de man ernstig aan een zijner polsen werd gewond. Na verbonden te zijn door E.H. B.O. heeft de man zich onder dokters be handeling gesteld. WASSENAAR. Op den Schouwweg had mèj. R. de J. alhier het ongeluk met haar fiets in bot sing te komen met een bakfiets, die uit het Wavopark kwam gereden. Zij viel hierbij zóó ongelukkig, dat zij een hersenschud ding bekwam. Nadat door dr. Hubbeling eerste hulp was verleend, werd zij per zie kenauto naar haar woning overgebracht. Aangehouden werd het 14-jarlg meisje Ph. uit Leiden, die er van werd verdacht geld te hebben ontvreemd uit een porte- monnaie ten nadeele van W. alhier. Zij legde een volledige bekentenis af, waarna zij ter beschikking van de ouders werd gesteld. Ter hoogte van Backershaegen wilda v. H. uit Den Haag zijn motor starten. Hierbij vloog de motor ln brand. Hij trachtte nog met een emmer water den brand te blusschen, doch dat baatte niets en hij moest toezien, dat zijn geheele motor totaal verbrandde. Door de posterijen zijn in deze ge meente op een viertal plaatsen postzegel automaten geplaatst. ALPHEN. Politie-agent gewond. Gisteravond omstreeks halfnegen werden de bewoners in de omgeving van de Van Mandersloostraat en Rijnkade in hun rust gestoord door een zoontje van de familie M. Omstreeks genoemd tijdstip zaten eeni ge jongens te hengelen aan de Rijnkade. De 10-jarige M. begon hen te sarren en zelfs met groote steenen te gooien. Eerst was het gooien in het water, doch al gauw liepen de hengelaars zelf gevaar en ook de ruiten van de omliggende hulzen. De politie werd gewaarschuwd en was spoedig ter plaatse. De agent G. N., sommeerde den jongen op te houden, waarop diens vader verscheen en tegen den agent begon te schelden en een dreigende houding aan nam De agent nam zijn gummiknuppel en ging op M af. Deze nam, na eenige slagen te hebben geïncasseerd de vlucht, doch zoonlief, die zich schuil had gehou den, had een grooten klinker gepakt en gooide dien naar den agent, die aan een been werd geraakt en een diepe vleesch- wond opliep. Door den inspecteur van po litie werd de agent op het bureau verbon den. Begrijpelijk verwekte dit incident een grooten oploop en het duurde eenigen tijd voor de rust was teruggekeerd. Raadsagenda. De raadsagenda voor de hedenavond te houden raadsvergadering is nog aangevuld met een voorstel van B. en W. inzake het verzoek van W. J. v. Dijk, om toekenning eener vergoeding ex art. 13 der lager- onderwijswet 1920. Te Utrecht slaagde voor het Mercu- iïusdiploma boekhouden onze plaatsge- noote mej. B. v. Hellemond, daartoe opge leid door den heer G. Klok alhier. Door de meisjesver. „Ora et Labora" werd onder leiding van mej. TT. Klok een geslaagd uitstapje naar Nijmegen en om geving gemaakt. BODEGRAVEN. Droevig ongeluk. Jongen doodgereden. Zaterdagavond is op den drukken Rijks straatweg de 9-jarige zoon van den arbei der V. alhier tegen een vrachtauto uitt IJmuiden geloopen. toen hy den weg over stak. De knaap was op slag dood. Den autobestuurder treft geen schuld. Een interessante Roodc Kruis-demonstratie De Roode Kruis-demonstsratie dreigde volkomen in het water te vallen! Mocht het toevallig niet regenen, dan zou toch het natte gras van het weiland de „slachtof fers" een ziekte op den hals kunnen bren gen en dat mocht men niet riskeeren. Dus werd het terrein van den strijd verplaatst naar het Beursgebouw, dat stampvol was. Het middengedeelte van de groote hal werd gebruikt voor de demonstraties, terwijl de zyvakken en de gaanderij tot den nok ge vuld waren met belangstellenden. Behalve het bestuur van de Roode Kruis-afdeeling merkten wij op weth. v. d. Poll, het bestuur van het Groene Kruis en verschillende an dere vooraanstaande plaatsgenooten. Voor de eigenlijke demonstratie, die naast het verbinden, speciaal op transport was ingesteld, werden een tweetal kleinere op drachten uitgevoerd. Dr. Beye, de medisch- leider van de colonnes, gaf een korte toe lichting van het gestelde geval, waarna de de colonnes enkele minuten tijd kreeg om den toestand te bezien. Daarna was het onmiddelijk aanvatten en behandelen. De slachtoffers werden verbonden, op bran cards gebracht, vervoerd enz. j Daarna volgde de groote demonstratie, waarby een omvangrijk ongeluk was ge dacht met een 10 tal ernstige gewonden. De j geheele colonne kwam in het geweer en onder leiding van den commandant, den heer J. V. d. Poll werden de noodjge maat regelen genomen Alles ging buitengewoon vlot. In korten tyd waren alle maatregelen I genomen, die noodig waren oni de „slacht offers" te kunnen vervoeren. Verondersteld Iwerd een ernstige ramp, waarby het noodig

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7