LEID5CH DAGBLAD Sportblad Maandag 19 ]ull 1937 LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GOLF. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zaterdag en gisteren hebben op de banen jvan de golfclub De Pan te Huis ter Helde de open internationale wedstrijden plaats gehad om het kampioenschap van Neder land. Op den eersten dag wist de beroepsspeler F. Robertson van Asbridge G.C., in zijn tweede ronde slechts 68 slagen te doen, waardoor hij het record, dat met 69 op naam staat, van den Amerikaanschen kam pioen, met één slag verbeterde. De titel van kampioen van Ne„iriand werd behouden door F. van Donck, Royal F.C. de Tervueren, met een totaal over de yiier ronden van 286 (71 76, 69, 70. F. Robertson, de recordverbeteraar, had na den eersten dag de leiding, doch kon Zloh den tweeden dag niet handhaven. 1. F. v. Donok (Tervueren) 286; 2. A. Boyer (Nicel 288 3. F. Robertson (Eng.) 294: 4. C. Dennij (Eng.) 294; 5. J. J. Taylor (Eng.) 295; 6. P. Witte, De Dommel 305 7. M. Dallamagne (Fr.) 306; 8. H Rühl, Ro- sendaalsohe G.C. 309 9. W. A. C. Hannock tEng. Er waren negen prijzen en 34 deelnemers. ..Maandagm." NOORDWUKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub speelde gis teren om den Calorama Wisselbeker medal play over 18 holes. Ie prijs de heer J. van Wely (22), netto score 69. 2e prijs de heer H. Catz (181 netto 6Core 70. Voorts werd gespeeld de dameswedstrijd „Lucky game", medal play met 9 verbor gen holes. Ie prijs mevrouw van Wely (18) netto score 36. 2e prijs mej. M. van Wessem (28) netto score 39. KORFBAL. Jaarvergadering Ned. Korfbalbond. Een besluit inzake de indeeling der kampioenscompetitie. Op de algemeene vergadering van den Vederlandsche Korfbalbond, welke gisteren in „Krasnapolsky" te Amsterdam onder lei ding van den heer S. A. Wilson werd ge houden, is de heer van der Vrande tot lid tin verdienste benoemd. De belangrijkste beslissing, welke er genomen werd, was die in zake de in deeling van de kampioenscompetitie. Een voorstel namelijk van de districts vergadering Zuid-Holland om, indien een district verscheidene eerste klasse afdeelingen telt, het bondsbestuur in bijzondere gevallen te laten beslissen, dat de kampioenen van deze afdeelin gen mededingen naar het kampioen schap van Nederland, werd aangeno men. Hierdoor behoudt het bondsbe stuur volkomen vrijheid betreffende de indeeling van de kampioens-competitie. In zijn openingsrede wees voorzitter Wil ton op het belangrijke en goede werk, dat net officieele orgaan -verrichtte, terwijl hij verder inging op het feit, dat gewoonlijk veinig publieke belangstelling voor de korf balsport wordt getoond. De heer Wilson noemde dit een gelukkige omstandigheid, omdat nu niet, zooals momenteel bij zoo veel andere sporten te constateeren valt, de korfbalsport in een soort sensatie vervalt. De volksgunst gaat korfbal, behoudens en kele groote evenementen, voorbij. En dat is maar goed ook, want de volksgunst is grillig. Toch dient men ook in de korfbalbeweging de teugels strak te houden, hetgeen onlangs bij de bekende kwestie Vesta is gebleken. De bestuurders van onder-bonden en vereeni- Öngen dienen de taak van de strafcommis- sies te verlichten en gedeeltelijk over te temen. De heer Van der Vrande die reeds ge durende twintig jaar de fluit hanteert, en d'e hiermede het vorig jaar had opgehou den, werd met algemeene stemmen tot lid van verdienste benoemd. In een geestig dankwoord liet de heer Van der Vrande doorschemeren, dat hem niets liever is, dan net volgend jaar weer als arbiter op te tre den hetgeen door de aanwezigen met luid applaus werd begroet. De voor het eerst uitgeloofde jaarlijksche wisseipr. voor dengene, die het meest heeft gedaan voor de verbreiding van het korf- °a'sPf'< viel ten deel aan den bekenden scheidsrechter en propagandist Ledeboer. De neer Kuijper, reeds dertig jaar lid van de aascommissie, kreeg het eereteeken. De kS-'U 1 besprak voorts het feit, dat de n.K.B. het volgende jaar 35 jaar zal be- Dl principe werd besloten, een feest- ryoud te organiseeren, welke dan in ver schillende centra van ons land zou worden herhaald. Di?'ern,awerden de kampioensbeker aan niauw-Wit, de zilveren korf aan Sportief, 'lyeren Nieuws van den Dagbal aan «mstelodamum en de verschillende kam- p oensmedailles aan de diverse winnaars "Bereikt De bespreking van het beleid bondsbestuur, de goedkeuring der i, verslagen, de benoeming van miL-commissie, van een reglementscom- lv!iSe' v?n Mn commissie N.K.B. erkende rt-.J?' Dadden een vlot verloop, alle be ha,?! Drnctlonarissen werden herkozen. v„.,y'er ,aa.n de beurt van aftreden zijnde stuursheden, t.w. de heer Wilson (voorz.), Gaiia F0eke' (vice-voorz.), van Driel en lr.il _,.\comm'ssarlssen), werden bij en- r:iIKnriaatstelling herkozen. de hoi' ^r' J G. Sleeswijk hield tusschen Kevo'eri Ven door een :r-egroote aandacht de mie? e,n zeer gewaardeerde causerie over e med>sche sportkeuring. VOETBAL. JAARVERGADERING L.D.W.S. In de zaal van café „Zomerlust" vond de aigemeene jaariijksche vergadering van L.D.W.S. plants. De voorzitter p. Mes heeft in zijn ope ningswoord de fraaie prestaties van het eerste elftal gememoreerd en de hoop uit gesproken dat het dit elftal het komende seizoen zou mogen gelukken, een plaatsje in de derde klasse te veroveren, iets wat dit seizoen door tegenspoed niet gelukte. Spr. bracht voorts dank aan secretaris Kroeseaneijer die door omstandigheden niet langer een bestuursfunctie kon blijven vervullen voor het zeer vele werk dat hij in het belang van de vereeniging heeft gedaan. De jaarverslagen getuigden van een bloeiend vereenigingsleven, terwijl in het verslag van den penningmeester G. A. Brandt bleek, dat de vereeniging er ook finantieel goed voorstaat. De volgende bestuursverkiezing had tot resultaat dat de bestuursleden werden herkozen. In plaats van L. Kroesemeijer werd thans G. de Lange (Piet Heinstraat 13) als secretaris gekozen. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: P. Mes, voorzitter; G. de Lange, secr.; G. A. Brandt, penrnn.; W. v. d. Steen, J. v. Wijk, H. v. Houten en G. v. d. Voort. De elftalcommissie weTd na stemming als volgt gekozen: K. v. d. Steen, J. Ba- rends, H Starre, Th. v. d. Klugt en H. de la Rie, terwijl tot leden van de kascom- mlssie werden benoemd K. Hüner, Th. v. d. Klugt en H. v. Houten. Nadat de feestcommissie bij acclamatie was herkozen werd de vergadering dde een bijzonder vlot verloop had na de gebrui kelijke rondvraag gesloten. OM DEN Z. H. B.-BEKER. Het programma voor deze week luidt; Woensdag: L.O.V.aH.W.B.; Vrijdag: M. H.L.O.V. b; Zaterdag: L.S.V. II-^L.O.V. a (3 uur). WEDSTRIJD TE STOMPWIJK. Gisteren werd te Stompwijk een propa- gandawedstrijd gespeeld tusschen Blauw zwart I uit Wassenaar en GD.A. I uit Loosduinen. Voor dezen wedstrijd bestond groote be langstelling o.m. was aanwezig de burge meester van Stompwijk en Veur de heer Keijzer. Door de plaatselijke vereeniging S.N.A. te Stompwijk was een zilveren beker beschik baar gesteld. De wedstrijd werd gewonnen door Blauw Zwart met 71. JAARVERGADERING A.S.C. Op de algemeene ledenvergadering van de Leidsche Cricket en Voetbalvereen. A.S.C. werd in de vacatures van de hee- ren P. H Steenhauer, N. van Ginkel en C. Rameau, die als bestuursleden hadden bedankt, voorzien door de benoeming van de heeren J. Brouwer, P. Mooten en P. Schoneveld. Het bestuur is dus nu als volgt samen gesteld: S. J. Koopmans (voorz.), F J. Versteegen (secr.), F. A Wempe (penn.). J. Brouwer, C. Burggraaf, H. den Holder. P. Mooten, P. Schoneveld en J. P. v. d Weerd, commissarissen. De elftalcommissie voor het eerste en tweede elftal werd als volgt gekozen; de heeren J. "fcouwer. H den Holder en H. C. Vreeken Voor de lagere elftallen luidt deze als volgt: de heeren A. Alt, S. Bonte. A. J. F. Eichhorn, G. H. Jansse v. Mant- gem, P. Pranger. Tot secretaris van deze elftalcommissies werd gekozen de heer W. van Oosten. T'oor de Zaterdagmiddagcompetitie zal in overleg met de spelers eveneens nog een commissie worden benoemd. QUICK BOYS IFEYENOORD-COMB. 5-3 Zaterdagavond speelde Quick Boys ten aanschouwe van een talrijk publiek den jaariijkschen wedstrijd tegen een sterke Feyenoord-Comb. Ultteraard ging de meeste belangstelling uit naar den inter nationaal B. Paauwe en oud-internatio naal Vrauwdeunt die fraaie staaltjes van individueel spel ten beste gaven. Trouwens de geheele ploeg toonde in deze haar meesterschap in een arsenaal van trucs en schijnbewegingen, waarin vooral midhalf Kuppen uitblonk. Het was fraai om te zien, soms zeer fraai, maar het was hopeloos on productief en hieraan is het dan ook te danken, dat de gasten met een 53 neder laag naar Rotterdam werden teruggezon den. Quick Boys stelde tegenover dit in den breure doorgevoerde korte spel, de snelle open aanvalstactiek, die dan ook uiteindelijk het meest productief bleek te zijn. Quick Boys had invallers voor J. van Rijn en C. Termeer, terwijl het doel verde digd werd door Sneepels. Bij Quick Boys werden de doelpunten ge maakt door P Barnhoorn. Rol (2), G. Pluymgraaff en v. d. Boon en bij Feyenoord door Pauwe (2) en Vrauwdeunt. Met rust leidde de thuisclub met 10. JUBILEUM AFVALWEDSTRIJDEN OM DEN FABRIEKSARBEIDERS-BEKER. Voor de laatste ronden worden nog ge speeld: Hedenavond om 7.15 uur Anna Kliniek L.V.V.; scheidsrechter P. Boom. Morgen om 7.15 uur P. C. en L.Tnun- boys; scheidsrechter H. J. v. Kooperen. De twee winnaars hiervan zullen Don derdag om 7.15 elkaar bekampen voor den beker en de zilveren medaille. De twee verliezers zullen elkaar bekam pen op Woensdagavond 7.15 om lauwertak en bronzen medaille Na afloop der wedstrijden op het Fa briekarbeidersterrein aan den Wassenaar- scheweg zullen direct de prijzen uitge reikt worden. SERIEWEDSTRIJDEN SPORTMAN. Voor dit tournood won Ripperda met 21 van Hillegom. Met de pauze leidde Hillegom met 10. Ripperda komt nu in de winnaarsronde en heeft reeds den 2en prijs. WEDSTRIJDEN VAN ONS CLUBJE. Hedenavond te 7.15 speelt Ons Clubje adsp. tegen Roodenburg ads. Woensdagavond te halfacht Ons Clubje adsp. tegen L.F.C. adsp. BOSKOOP—SURINAME. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tus schen het eenste elftal van de Boys en het negerelftal Suriname Boys eindigde in een overwinning voor de Zwartjes 62. Er was voor dezen wedstrijd groote be langstelling. OM DEN LUXOR-WISSELBEKER. Voor dit tournool speelt L.B.G heden avond tegen K.O.L. Morgenavond: Tram boysVeteraan, en Donderdag: U.V.V. K.O.L. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. De returnmatch tusschen Vios en een elftal der dansschool De Wekker, werd door laatstgenoemde ploeg met 31 gewonnen. UIT NIEUWVEEN. Gisteren was het een drukke dag op het Nlc. Boys terrein. Gespeeld werd n.l. de finale van het bekertoumooi tusschen Nic. Boys I en O.D.I. I uit Leimuiden. Doelpun ten werden er voor de rust niet. gemaald. Het einde kwam met 22. Nic. Boys schonk den beker aan O.D.I. Nu moest er gespeeld worden om den derden prijs, maar de Alphensche Boys waren niet opgekomen. Besloten werd dat OD.I II spelen zou tegen een Nic. Boys combinatie I en II. Ook deze strijd ein digde in 22. PAARDENSPORT. Concours-hippique in Den Haag. Zaterdag en gisteren is in het Westbroek- park te Den Haag het jaarlijksche con cours-hippique gehouden. De uitslagen van den eersten dag waren: Concours eenspannen In Nederland gebo ren en niet afstammende van een hackney- hengst: 1. R. K. Velstra. Marssum, met Piet; 2 Gebr. v. d. Haar, Zeist, met Tabor; 3. R. K. Velstra, met Lucas: 4, Gebrs. v. d. Lans, Den Haag, met Leopold. Dressuurproef L. A. Voor paarden, die nog niet geplaatst zijn: 1. Balfour Farm, Rotterdam, met Ro- malette (ber. mevr. Siem 223 pt.: 2. 's-Grav. Concours- en handelsstal. Den Haag, met Brünhilde (ber. Sauerzopf) 216 pt.; 3 Stal Duinhoeve, Den Haag, met I'm alone (ber. mevr. v. Hoboken) 208 pnt. B. Voor alle andere paarden. 1. N V. Oranje Manege, Scheveningen, met Dalzy (ber met Pauptit), 225 pt.; 2. Stal Duin hoeve, Den Haag, met Ronie (ber. mevr. v. Hoboken) 220 pt Concours eenspannen, open klasse: 1. R. K. Velstra, Marssum, met Gelria, 2. Gebr. v. d. Haar, Zeist, metjBley Boy; 3 Idem, met Dainty Lady. Concours voor Scheveningsche nettenwa- gens, bespannen met 2 of 3 paarden: 1. D. de Mos, m. een tweespan; 2. N.V. v.h. Frank Vrolijk, met tweespan; 3. P. de Mos, met tweespan; 4. Jac. Thijssen, met driespan: 5. C. Tuyt, met driespan. Concours voor tweespannen, open klasse: 1. R. K. Velstra, Marssum. met Piet en Lucas; 2. K. F. Bultman, Heemstede, met Bingley Victor en Nordelph Leopard; 3. Gebr. v. d. Lans, Den Haag, met Leopard en Frans. Springconcours M. voor amateurs en pro fessionals: 1. Ritm. Pahud de Mortanges, m. Ikarus; 2. Overste v, d. Zee, met Present (ber. Wijker)3. Ritm. Pahud de Mortanges. met Madel wie Du; 4. D. H. Pasman, Den Haag, met Prince Igor (ber. Dietrich) met 4 ft. 1 min. 12 sec.; 5. J. v. d. Eynden, Arn hem, met Piccolo Amore (ber K. Heuesnl en D. H. Pasman met Feldblume (belden 4 ft. 1.15). Gisteren waren de uitslagen: Behendigheidsspringconcours, gereden door amateurs. 1. Königshusar v. stal Duindal te 's-Gravenhage (D. Moddermani 4 ft.. 1 m. 10 sec.; 2. Pesthy v. stal Duindal (D. Mod- dermani 4 ft1 min. 12 sec.; 3. Kachama van res. luit. Kepper, 4 ft., 1 min. 18 sec. Concours schoonste rijpaard. Zwaar ge wicht. 1. Sir William van Circus Cavaljos te Amsterdam (mevr. Richardson); 2. Luc. van mevr. v. d. Bergh te Eindhoven (mej. Stokvis); 3. I'm Alone van stal Duinhoeve (mevr. v. Hoboken). Lichte klasse: 1. Flying Dutchman van The Balfour Farm (mevr. Siem); 2. La Pe- louse v. d. Amsterd. Rijtuig Maatschappij (mevr. v. Reedei3. Lady Ainsley v. mej. Th. Stokvis te Scheveningen. Shetland poney's 1 of 2 span. 1. Mimi van stal Duinhoeve te Den Haag (mevr. van Hoboken 2. Lilly of Charme v. A. Baron van Brakell te Doorwerth; 3. Else van P. J. M. v. d. Berg te Arnhem. Duo-klasse: 1. Stal Duinhoeve (mevr. van Hoboken) met I'm Alone en Enquin v. T. van Duyvendijk; 2. mevr. v. Reede en mevr. Grundlach met paarden van de Amsterd. Rijtuig Mij.; 3. mej. Th. Stokvis met Luc en mevr. Hensen met Lady Ainsly. Concours d'élégance. gereden door dames 1. mevr. van Duyvendijk met Chaldee v. stal Duin en Dal; 2. mej. Th. Stokvis met Luc; 3. mej. v. Stockum te Breda met Maritza. Barrière-springen voor amateurs en pro fessionals. 1. D. H. Pasman te Schevenin gen met Düneiïbank 0-0-0-0-2. Ditrichmet Ankona v. Pasman; dezelfde met Der Mohr v. Pasman; ritm. Pahud de Mortanges met Madel wie Du. alle 0-0-0-4; 5. K. Hensen met O. K. II 0-0-0-8; D. Modderman met Königshusar 0-0-4; 7. Riem met Kachama, eig. G. L. Kepper 0-0-17; 8. K. Hensen met Shuggy v. G, v. d. Eynden 0-0-20. fouten over de beide parcoursen, waarna tenslotte de gemaakte tijd besliste. Onze landgenoot, luit, Greter, maakte op Carina 12 fouten en bezette de zevende plaats. De uitslag luidde: 1. lult. Brinckmann (Duitschland) op Baron, 0 fouten 88.4 sec.; 2. ritmeester Hasse (Duitschland) op Tora, 0 ft. 96 sec.: 3. luit. Nlppe (Duitschland) op Landrat, 0 ft. 97.4 sec.; 4. luit. Tuderan (Roemenië) op Pyr, 8 ft. 94.1 sec.; 5. Tem- me (Duitschland) op Nordland, 8 ft. 96.2 sec.; 6. kap. Rang (Roemenië) op Delfis, 11 fouten; 7. luit. Greter (Nederland) op Carina, 12 fouten. DRAVERIJEN OP DUINDIGT. Gisteren zijn op Duindigt draverijen ge houden. De uitslagen hiervan luidden. Prijzendraverij vierde klasse over 1700 M. om den Elianeprijs: 1. Aviatrice (1720 M.), eigenaar Beets, K.M. tijd 1 min. 39 sec.; 2. Zelda Bird (1740 M.), eigenaar Mooy. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heer rijders en jockeys over 1200 M. om den Er mitage-prijs: 1. Elsa. eigenaar The Balfour Farm, met drie lengten verschil op Kenya, eigenaar luit. Immink. Handicap-draverij 2de en 3de klasse over 2000 M„ om den Emeraudeprijs: 1 Aura 5 (2060 M.), eigenaar Haan, K.M.-tijd 1 min. 31 sec.; 2. Zora (2080 M.), eigenaar Stal Valkeveen. Prijzendraverij 4de klasse over 1740 M., om den Evergreen-prijs: 1. A. Farm Relief (1740 M.), eigenaar stal R. K.M.-tijd 1 min. 34 sec.; 2. Aviatrice (1700 M.), eige naar Beets. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heerrij ders en jockeys over 2400 M., om den Ep- somprijs: 1. Mephistopheles, eigenaar The Balfour Farm, met een halve lengte voor sprong op Sarabird, eigenaar The Balfour Farm. Handicap heat-draverij eerste klasse over 1700 M. om den Emporiumprijs: 1. Vorst Wahnfried H. (1700 M.) eigenaar Albers, K.M.-tijd 1 min. 28 sec.; 2. Xaisine Scott (1700 M.) eigenaar stal R. HENGELSPORT. CONCOURS VISCHCOLLEGE RUISVOORN". ,DE Het vischcollege D.R.V. heeft gisteroch tend in de Ringvaart te Oude Wetering ter gelegenheid van zijn 3-jarig bestaan een hengelconcours gehouden onder lei ding van den heer L. den Holder, waaraan werd deelgenomen door 5 Leidsche ver- eenigingen te weten ,Door Vriendschap Vereenigd". .Hengelsport", ,,De Bliek". „Onder Ons", „De Ruisvoorn" uit Alphen a. d. Rijn, „Ons Genoegen" en uit Lisse Advendo", Er werd tweemaal een uur gevischt op bovenmaatsche visch. De le prijs (de C. P Kok-wisselbeker plus 5 draagmedailles) werd gewonnen door „Door Vriendschap Vereenigd". Te vens wonnen een beker, beschikbaar ge steld door den heer H. Jonkman te Oude Wetering voor het grootst kantal (corps); 2e prijs „Hengelsport"; 3e prijs „De Ruis voorn"; 4e pr. „Onder Ons"; 5e prijs „De Bliek"; 6e prijs „Ons Genoegen". Alphen a. d. Rijn; 7e prijs „Advendo". Lisse. De heer Hamerling uit „Door Vriend schap Vereenigd" wist beslag te leggen op een medaille, beschikbaar gesteld door den heer Kampenhout te Leiden over het grootste aantal (personeel). De navolgende personen wonnen extra prijzen welke door verschillende begunsti gers werden beschikbaar gesteld. 1 Hamerling, 2 van Egmond, 3 v. d. Tuin, 4 Boef. 5 v. Klaveren, 6 Joh. Pouw, 7 W Mulder, 8 L J. Vernet, 9 D. J. Vijl- brief. De totale vangst was 24 pond en 30 gram. Na afloop van het zeer geslaagde con cours heeft de voorzitter, de hèer D. J. Vijlbrief na allen aanwezigen dank te heb ben gebracht voor hun medewerking de prijzen uitgereikt in café „Rembrandt" van den heer Stijger. Noordeinde. Het vischcollege „De Rui-svoom" kan op een buitengewoon geslaagd concours te rugzien. INTERNATIONAAL CONCOURS TE BERLIJN. Lult. Greter op Carina zevende. Het Internationaal concours hipplque te Berlijn vond gisteren zijn hoogtepunt ln een zwaar springconcours om een door Hitler uitgeloofden prijs. In het Olympisch stadion, waar 50.000 toeschouwers de ver richtingen van paarden en ruiters bijwoon, den, waren op twee parcoursen in totaal 24 hindernissen uitgezet. Van de zeventien deelnemers kwamen er slechte drie zonder JEUGDWEDSTRIJD VAN WESTER - KWARTIER. De Speeltuinvereeniging „Westerkwar- tier" had een vischwedstrijd georganiseerd voor jongens van 7 tot en met 14 jaar, welke Zaterdagmiddag in het Rijn en Schiekanaal plaats vond. Het was ideaal vischweer zoodat menig vischje verschalkt werd. Er waren 57 visschertjes van wie er 29 wat vingen. Vroolijk werd na l'/i uur visschen de te rugtocht aanvaard waarna op het speel tuinterrein de prijsuitreiking plaats vond. Velen hadden een mooi prijsje en de anderen kregen een troostprijsje, zoodat niemand met leege handen wegging. Een woord van dank aan de controleurs die zioh geheel belangeloos hadden gegeven voor dit doel, en aan de winkeliers die gratis de vele mooie prijzen beschikbaar hadden gesteld. Bestuur en commissie kun nen op een zeer geslaagden middag terug zien. De eerste 5 prijswinnaars zijn: le Be rend Bon, 2e Paultje Mizee, 3e Broer v. Leeuwen. 4e Nicolaas Rietkerken, 5e L. Heijman. DUIVENSPORT. HET OOSTEN (N. B. en Z.) Wedvlucht met jonge duiven vanaf Weert. In concours 69 vogels welke in vrij heid werden gesteld om 1 uur nam. met Westen wind later N. West. De uitslag is als volgt: Singeling 1, 2; Houthoff 3, 8, 14. 16; v. Gennip 4. 5; B. Breedijk 6; Krekelaar 7; Jonk 9; Geel 10. 11, 12. 15: Cossée 13; v. d. Berg 17. De le vogel werd geconst om 3.24.45 met een gem id. snelheid van 907.02 meter per minuut. De 17e vogel werd om 3.42.19 ge const. met 804.60 meter per minuut. A.s. Vrijdag inkorven voor Maastricht. „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Orleans. De duiven werden gelost met heldere lucht N.O. wind en de vlucht had een uitstekend verloop Aankomst le "duif 2.03.19: laatste 2.47.09. Uitslag: P. G. Bergers 1. 5. 6. 8; R. K. W. Kuipers 2, 7; A. J. Lagerwelj 3. 9; J. Vernes 4; J. Rooda 10, 12; P. A. J. Goedhart 11. Weer een mislukte stratosfeervlucht. Ballon verbrand, prof. Jean Piccard ongedeerd. Professor Jean Piccard, een broeder van den Belgischen professor, heeft gis terochtend in Amerika een proeftocht gemaakt met een Stratosfeerballon. De ballon geraakte evenwel in brand, zoodat de stratosf eer-onderzoeker, nadat men eenige uren niets meer van hem had ge hoord, op ongeveer honderd kilometer van Rochester een noodlanding maakte, die evenwel goed is afgeloopen. De bedoeling van den professor was, met een nieuw type ballon, bestaande uit tweeduizend aparte kleine ballons, door touwwerk bijeengehouden, tot een hoogte van 32 K.M. op te stijgen De vlucht van gisteren was als een proef bedoeld. Tach tig kleine ballons waren tot een geheel vereenigd. Prof. Piccard hoopte hiermede zeven uur ln de lucht te blijven en een hoogte van 4>/i K.M. te bereiken. Een groote menigte was bij de opstij ging tegenwoordig. In den uit dur- aluminium bestaanden gondel bevond zich ook een radio-zender, waarmee de professor kort na het omhoogstijgen be gon te werken. Na eenige uren hielden de uitzendingen evenwel op. Men begon zich ernstig ongerust te maken, totdat het tele gram uit Landing (Iowa) kwam, dat zijn behouden daling, zij het dan ook nood gedwongen, meldde. Alle instrumenten zijn verloren gegaan. De professor zelf is evenwel ongedeerd. In totaal was hij toch nog zes uur in de lucht. Prof. Piccard heeft tegenover de journa listen verklaard dat hij van meening ls, dat de brand, welke zijn ballon heeft ver nield. veroorzaakt is door een ontploffing, welke hij had doen ontstaan om de tou wen. die eenige ballonnetjes met den gon del verbonden, door te snijden Tevoren was de ballonvaarder reeds gedwongen geweest geweest met zijn revolver eenige ballonne tjes stuk te schieten om te kunnen dalen. Piccard heeft 180 K.M. afgelegd en een hoogte bereikt van 3500 M In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de professor mede geen directe plan. nen te hebben voor een nieuwen ballon- tocht. HET ZOEKEN NAAR AMELIA EARHART. Het blijkt, dat het zoeken naar Amelia Earhart nog tot en met gisteren is voort gezet. Er is echter niets gevonden. Naar schatting heeft het opsporingswerk de Amerikaansche regeering vier millloen dollar gekost. SPORTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee dooden. Een sportvliegtuig ls ten zuiden van Gothenburg (Zweden) in zee terecht ge komen. De beide inzittenden, de bestuur der en een jong meisje, zijn om het leven gekomen. B-BREVET ZWEEFVLIEGEN BEHAALD. De zwever B. van Nifterik behaalde gisteren op Ypenburg op het zweefvliegtuig „Windekind" der Haagsche Zweefvliegclub na aan de gestelde eischeai ruimschoots te hebben voldaan het B-brevet. AIRSPEED DRAAIT PROEF. De eerste der beide Airspeed Envoy's waarvan we de aankomst vorige week uit voerig meldden, heeft gisteren, na geheel gemonteerd te zijn, voor het eerst proef gedraaid, welke proef bevredigend verliep. Met groote belangstelling worden de eerste vluchten van deze werkelijk „fijne kist" tegemoet gezien. GEBOREN Sophia Hendrika, d. v. G H. Bakhuis en J. W. Sikking Wilhelmus Maria, z. v. H. W. v. d. Hoeven en M. J. P. Zwetsloot Willem, z. v. J. Freeke en H. M. v. Oosten Elisabeth Catharina Constancia, d. v. J. H. Bakhuis Rozeboom en E. W. C. Looman Alelda ,d. v. A. Kalter en A. Karman Alexander, z. v. T. Potjewijd en C. A. de Ruiter Johannes Engelbertus Louis, z. v. W. v. Meegen en C. C. D. Lelie. ONDERTROUWD A. H. Dirksen jm. 28 j. en M. A. A. Na- ter jd. 26 j. A. W. Plekaar jm. 28 j. en T. Verkerk jd. 22 j. A. Kuhn jm. 24 j. en S. v. d. Berg jd. 19 j. H. Loeber wedr. 52 j. en M. Boonstra Jd. 43 j. J. Holle beek jm. 25 j. en C. H. Neuteboom jd. 21 j. A. v. d. Kaalj jm. 29 j. en H. Verra jd. 26 j. W. H. Belj wedr. en C. Leemans wed. A J. P. v. d. Blom jm. 24 j. en H. Niehot jd. 21 j. W. H. v. Steijn jm. 29 j. en J. M. v. Latum jd. 28 j. D. Laman jm. 28 J. en I. F. Schaar jd. 25 j. OVERLEDEN: J. L. v. d. Meer m 36 j. C. Blelji-v. Wijk vr. 42 j. G. P. Schutte ongel), m. 55 j. M. E. AlsemgeestVolkering wede. 76. j. UIT AALSMEER. De postduiven-vereenlging „De Tele graaf" te Aalsmeer hield een wedvlucht vanaf Bordeaux, afstand 925 K.M. De dui ven werden losgelaten Zaterdagmiddag 1 uur. De uitslag was: 1. 4 A. Keessen; 2. U. Dekker; 3, 5 W. Baars. Aankomst 1ste duif gistermiddag 12.47.13 uur. Dezelfde ver eeniging hield Zondag een wedvlucht vanaf Roosendaal, 82 K.M., met tot uitslag: 1, 2. 3, 4, 5 C. de Horde; 6. 11 Joh. Versteeg; 7, 10 W. Baars; 8. 9 C. de Horde; 12. J. Vreeken. Aankomst 1ste duif voormiddag 10.16.19 uur.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11