ÜEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 15 Juli 1937 Officieele Crisispublicaties Vit de Omstreken Uit de Rijnstreek Thijs IJs zoekt Dickie Dons BENTHUIZEN. De heer A. Verheul gast heen als gemeente-secretaris. Na een diensttijd van dertig Jaar als gemeentesecretaris en eerste ambtenaar van den burgerlijken stand onzer gemeente heeft de heer A. Verheul A zn. ontslag als zoodanig gevraagd. Afscheid van mej. H. van Eersel. Mej. H. van Eersel, die gedurende vijf tien jaren als onderwijzeres aan de School met den Bijbel alhier werkzaam ds geweest, heeft wegens huwelijk afscheid van de school genomen. Door de leerlingen en oud-leerlingen werd haar een mooi huwe lijksgeschenk overhandigd, bestaande uit een meubelstuk. Zoowel door het school bestuur, leerlingen, oud-leerlingen als vele vrienden werd zij aan haar won ing harte- lijk toegesproken bij haar vertrek. Raadsagenda. Hedenavond te 8 uur zal de raad een openbare vergadering houden. 1. Opening en notulen; 2. Mededeelln- gen; 3. Verzoek ontslag A. Verheul Azn. als gemeente-secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand; 4. Verzoek onthef fing hondenbelasting; 5. Verordening ont heffing ziektegelden6. Rekening Bouw- vereeniging over 1936 7. Aanbieding ge meenterekening over 1396; 8. Wijziging be grooting 1937; 9. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht; 10. Sluiting. HAARLEMMERMEER. Brutale oplichting. Terwijl de koopman P. C., wonende aan den Sloterweg zich met z'n bakfiets op den Bennebroekerweg alhier bevond, kwam er een jongmensch naar hem toe, om een doosje sigaretten te koopen. Hij kon echter den kostprijs f. 0,15 niet met gepast geld betalen en vroeg of C. een briefje van f. 10 kon wisselen. De niets kwaads vermoedende koopman overhan digde hierop den kooper het gekochte doosje, nam het verfrommelde briefje in ontvangst en betaalde hem f. 9,85 terug, waarop de Jongeman vertrok. Kort daarop bemerkte C. dat het briefje, lat hij in ontvangst had genomen, niet was een muntbiljet van f. 10 maar een waardeloos duizend mark. biljet van 1911. Hij deed van deze oplichting direct aan gifte bij de politie, die een onderzoek in stelde en als de vermoedelijke dader heeft aangehouden den 20-jarigen D. uit deze gemeente, die naar Hoofddorp werd over gebracht en in verhoor ls genomen. Hij heeft nog niet bekend. Het circus Rausch heeft op het ge meentelijk comcoursterrein te Hoofddorp zijn voorstellingen aangevangen met de opvoering van een speciaal programma voor de in een enthousiaste stemming ver- keerende jeugd, die reeds vooraf naar har telust genoten had bij de met de olifanten door het dorp gemaakte rondwandeling, 's Avonds werden onder veel belangstel ling schitterende staaltjes van paarden- dressuur te zien gegeven, terwijl ook het optreden met Oscar's vier Engelsoh- Indische olifanten een ware attractie was, zoodat de aanwezigen hun gang naar het circus Rausch zeker niet beklaagd zullen hebben. HILLEGOM. Mej. A. Leegwater, die geslaagd ls voor het Staatsexamen viool, is gehuldigd door óe leden van het Graalkoor en van het koor der Maria-Congregatie, waarvan zij dirigente is. Dit gebeurde in de openlucht op het plein der R.-K. Jongensschool, waar aan mej. Leegwater en haar moeder bij aankomst een ovatie is gebracht. Kapelaan Van Ettinger, moderator, feli citeerde de dirigente, waarna voordrach ten, zang en muziek volgden. Aangeboden zijn een fruitmand, zilveren lepel met inscriptie en bloemen. Mej. Leegwater heeft ten slotte mede namens haar moe der hartelijk bedankt. KATWIJK AAN ZEE. De heer A. J. Rondberg, onderwijzer aan cie Centrale School voor het zevende leerjaar alhier, ls met ingang van 1 Sept. as. benoemd tot onderwijzer aan een bijz. school voor Ulo te Arnhem, hoofd de neer J. Vermeer. u Bij de politie werd aangifte gedaan dat ten nadeele van de heeren T„ G. en B.. hen ambtenaren ter secretarie alhier, hun regenjassen uit de garderobe van het gemeentehuis zijn ontvreemd. - Onze plaatsgenoot de heer G. A. Hof jes is met ingang van 21 Juli a.s. benoemd t°t agent van politie te Dordrecht, LISSE. 12Vs-Jarig Jubileum der Kisten fabriek. r, N.V. Lissesche Kistenfabriek heeft 2Ü5J* JzV'-jArfK bestaan feestelijk her- SoaT'i ,eds vroeg ln den morgen werd de ^""^rrarrdsche vlag op de gebouwen ge- eschen, terwijl het Inwendige kantoor gebouw was herschapen ln een versierde ontvangzaal. directeur, de heer Zwetsloot, werd vl- ?"°rSeps van zijn woning gehaald, het ®Ple.rdd kantoor binnengeleid, waar het geneele kantoorpersoneel, de vertegenwoor- e]T de meesterknechten van de ver- ,c mi lende afdeelingen hem opwachtten. Peer M. R. van der Veld, vertegen- r Nv- sprak hier den dlrec- i t.en lyenschte hem namens het per soneel hartelijk geluk. memoreerde hij de prettige verhou- olï^k1' blijvende herinnering bood spr. een bureaulamp aan. De directeur dankte hiervoor hartelijk. .Lie onderlinge samenwerking is geduren- f afgeloopen jaren steeds subliem ge- allm Jr SIir'' en hiervoor dank ik u mpt Hm uitzondering. Spreker besloot als vr*whoYensC!1, dat in denzelfden geest het ^Sw»n z,al, j}'orden doorgewerkt naar «he KlstenfabriekfUm Van de N V' RESTITUTIE TEELTHEFFING LATE AARDAPPELEN. Aan de telers van late aardappelen wordt in herinnering gebracht, dat het onder be paalde voorwaarden mogelijk is, restitutie van teeltheffing te verkrijgen, indien ten genoege van den Nederlandschen Akkerbouw Centrale kan worden aangetoond, dat de opbrengst van de door den teler met aard appelen beteelde oppervlakte door andere oorzaken dan hagelslag minder dan 5000 K.G. per H.A. bedraagt. In dergelijke gevallen moet tenminste 14 dagen voordat de teler zal rooien een aanvraag tot restitutie vla de provinciale landbouw-crisls-organlsatie ln zijn provin cie bij genoemde Centrale worden inge diend. Zoolang de aanvrage ln behandeling is mag niet met rooien worden begonnen, tenzij door of vanwege genoemde Centrale dan wel door den Centralen Crlsis-Con- troledienst toestemming daarvoor is ge geven. 4573 Het volledige personeel werd thans ln de gelegenheid gesteld hun persoonlijke ge- lukwenschen aan te bieden. Op de receptie, welke gehouden werd door den directeur en commissarissen, kwamen o.m. namens het gemeentebestuur van Lisse, den burgemeester, baron v. Wijnbergen en den secretaris, J. C. de Haan. De burgemeester complimenteerde den directeur en commissarissen namens het gemeentebestuur en sprak er zijn voldoe ning over uit, dat steeds tusschen de Lis sesche Kistenfabriek en het gemeentebe stuur een aangename verstandhouding had bestaan en wees er op, dat de N.V. Lisse sche Kistenfabriek een belangrijke factor van werkverruiming in deze gemeente is. De directeur dankte voor deze sympa thieke woorden. Voorts merkten wij op de receptie nog op de directie van de Veilingsvereeniging „Hobaho" en de afgevaardigden van ver schillende firma's. Den gehéelen dag kwamen telegrammen van gelukwenschen binnen, terwijl ver schillende bloemstukken werden aange dragen. B. en W. stellen den Raad voor om aan den heer E. J. van der Zaal, alhier, te verkoopen het perceel grond, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. No. 692. gelegen aan den Driesprong, ter groote van 0.37 0 H.A. tegen den prijs van f.1200— De kosten van overdracht komen voor re kening van den kooper. B. en W. hebben aan het bestuur van de R.K. Kinderuitzending, alhier, vergun ning verleend tot het organiseeren van een bloempjesdag op Zondag 18 Juli as. ten bate van dit werk. het werkplaatspersoneél verdwenen. Een zeer groot gedeelte van de gebouwen ls dan ook reeds verhuurd en ln gebruik genomen door de N.V. Maatschappij voor Zaadteelt en -selectie Xan Zwaan en Van der Molen. WASSENAAR. Op den Rijksstraatweg nabij de Ker- keboschlaan liep de 7-J. B. doordat hij door het stoeien niet oplette, tegen een auto. waarbij hij een hoofdwonde opliep. Na door dr. Hubbeling 'te zijn verbonden kon hij naar zijn ouderlijke woning worden overgebracht. Door W. alhier werd aangifte gedaan dat uit zijn portemonnaie, liggende 'r i 'n werkbank in de werkplaa's, n ctd'?- aan geld werd ontvreemd. Het openluchtconcert op „Duiniell" vindt niet hedenavond, doch morgenavond plaats. SASSENHEIM. Een spuit die weigerde! Gistermiddag geraakte door ifiooibroel de hooiberg bij de boerenwoning in Ter Letde, bewoond door den heer v. d. B. in brand. Dank zij het snelle optreden van de weinige omwonenen. die met tuinslangen het vuur aantastten in afwachting van de komst der brandweer en de windstilte, alsmede aan het feit dat ook in Ter Leede brancikranen zijn, is een brand van grooten omvang voorkomen. De brandweer was spoedig ter plaatse en toen de motorspuit in werking gesteld werd, gaf zij even water, en weiger de echter verder nog maar één druppel op te pompen. De motor liep echter prachtig, schitterend zelfs, doch water geven ..ho maar". Intusschen was het blusschings- werk aangevangen met slangen op de wa terleiding en mocht het gelukken het rie ten dak boven de koestal.' dat reeds vlam gevat had. te blusschen. De brand bleef beperkt tot den hooiberg waar reeds een groote voorraad was opgestapeld en het rieten dak boven de koestal. Tntusschen hadden eenige monteurs de pompinstallatie van de motor verwijderd en men constateerde dat eenige veertjes en slaafjes doorgeroest waren. Het mocht den heer N. Stouten gelukken het euvel voor- loopig te verhelpen, zoodat na een paar uur water kon worden gegeven en men de nloeiende vuurmassa ln den berg kon blus schen. wat geruimen tijd vorderde. VEUR-LEIDSCHENDAM. Dijbeen gebroken. Gistermiddag moest de 12-j. wielrijder C. B.. wonende in de Veenestraat in deze straat uitwijken. Hij geraakte daardoor met zijn pedaal verward in de pedaal van een naast hem rijdend vriendje; Het gevolg was dat de knaap kwam te vallen en tegen een stilstaande vrachtauto van de limona- defabriek P. Verlaan en Zn., terecht kwam waardoor hij een dijbeen brak. Dr. Perquin welke de eerste hulp verleende heeft den knaap naar St. Antonius Hove doen ver voeren. Onder leiding van mevr. Voorsluys hebben de leden van de Herv. Meisjesver. een autotocht gemaakt naar Zeeland. Be zocht werden Goes, Middelburg, Vlissingen en Domburg. Te ruim half twaalf des avonds keerden allen in een vroolijke stem ming weer ln de gemeenten terug. J. B uit de Veenestraat alhier, die ging wandelen in het park Vreugd en Rust te Voorburg, plaatste daar zijn rijwiel bij een der bruggetjes. Toen hij was uitge wandeld, was zijn rijwiel uit rijden gegaan! Ruim een jaar geleden bestonden bij de Ned Spoorwegen plannen tot over plaatsing van een groote groep werkplaats- personeel, behoorende tot het depót Leid- schendam-Voorburg. Deze plannen zijn toen gedeeltelijk uitgevoerd in verband met het feit, dat talrijke motoren naar hier voor revisie zouden worden gezonden. Nu deze werkzaamheden vrijwel zijn afge- loopen zullen ook de overige een aantal van ruim 30 worden overgeplaatst, ver moedelijk naar Haarlem. Meerdere moto ren voor revisie zullen niet meer naar hier worden gezonden. Onder hen. die worden overgeplaatst be vinden zich ook het raadslid J. Uytenhout van Veur en het raadslid J. de Lange van Stompwljk. Na deze overplaatsing ls dan vrijwel al ALPHEN. CHR. H.B.S. MET 5 JARIGEN CURSUS. Toevoeging van een A-afdeeling? Naar wij vernemen, overweegt het be stuur van de Chr. H.B.S. alhier, naast de bestaande H B.S vanaf klasse 4 een A- afdeeling op te richten. Het onderwijs op de H.B S. is door de laatste verandering van het leerplan zoodanig geworden, dat na afloop van klasse 3 de leerlingen in twlee richtingen kunnen gaan. n 1. ln de oude richting (de B-school) of in de andere richting (de A-school). De oude school be hoeft geen nadere toelichting. Omtrent de nieuwe afdeeling zij 't volgende medege deeld. Het leerplan van dit type wijkt belangrijk af van de andere. Er worden n.l. in deze afdeeling meerdere uren besteed aan de talen en ook aan het handelsonderwijs. Onder dit handelsonderwijs wordt niet al leen het handelsrekenen en boekhouden verstaan, maar ook de handelscorrespon dentie. de moderne talen de handelsge schiedenis en aardrijkskunde. De tijd voor deze vakken wordt gevonden doordat min der uren aan wiskunde wordt besteed en geen natuurkunde. Daar het grootste ge deelte der leerlingen geen universitaire studie zal zoeken, kunnen de leerlingen nu volgen de richting, die hun het beste ligt. De examens worden evenals voor de B- afdee'ing vanuit Den Haag geregeld, waar door de gelijkwaardigheid van de diplo ma's gewaarborgd ls. De rechten van di ploma A voor verdere studie zijn nog niet zooveel als die voor B. maar toch zal door de ouders mogen worden overwogen of niet de eene afdeeling de voorkeur verdient boven de andere, gezien den aanleg der kinderen en hun toekomst Deze H.B.S A is derha've meer op de kennis van de moderne talen en op den handel gericht. Ds eerste drie klassen zijn 'voor de scholen van bCide typen A en B geheel dezelfde. Njpzal ook voor Alphen en omstreken zoo mogelijk gelegenheid worden geopend op 1 Septernber a.s. naar het type A onderwijs te doen geven. Raadsstukken. B. en W. stel.en den raad voor. na ont vangen advies van de Commissie van Bij stand voor het Grondbedrijf te verkoopen aan den heer G. W. Vis architect alhier q q. een perceel bouwgrond gelegen van de Smethstraat alhier, groot ongeveer 1030 M2„ tegen den prijs van f. 5 per M2. Het voornemen bestaat op het perceel een zes tal middenstandswoningen te bouwen. Het is B. en W. gebleken, dat het op de begrooting voor 1937 uitgetrokken bedrag voor den bouw enz. van een aula op de nieuwe begraafp aats niet toereikend is om daaruit de aanschaffing van een orgel te bestrijden. Toch zouden B. en W. het be treuren, indien de aula een orgel zou moe ten ontberen Tot de .uitrusting" van een aula behoort naar hun meening zeer zeker een orgel. Zij zouden graag zien, dat bij de ingebruikneming van de nieuwe begraaf plaats ook de aula volledig is toegerust om ziin dienst te bewijzen. Daarom stellen B. en W. den raad voor een orediet van f. 3500 te verleenen. teneinde tot de aanschaffing van een orgel te kunnen overgaan. B. en W. stellen den raad voor aan de bouwver. ..Eensgezindheid" een voorschot van f. 22.600 en aan de bouwver. Volksbe lang een voorschot van f. 21.000 te verstrek ken, belde tegen een rente van 4 per jaar en deze gelden te putten uit het waar borgfonds voor woningbouw. Roeiboot vernield en gezonken. Een uit Utrecht afkomstige motorboot werd op den Rijn van achteren aangevaren door een motorboot uit Schiedam. De bot sing was zóó hevig, dat de achter het eerst genoemde schip sleepende roeibootje geheel werd vernield en ln de diepte verdween, terwijl ook de achtersteyen van het schip belangrijk werd beschadigd. De motorboot uit Schiedam stoomde met volle vaart door, doch men wist deze bij het passeeren van de brug te 's-Molenaars op te vangen. Door de politie werd van een en ander proces verbaal opgemaakt. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den Raad onzer gemeente is bepaald op Maan dag 19 Juli a.s.: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Onderzoek van den geloofsbrief van het benoemd ver klaard lid van den raad den heer C. van Gaaien. 6. Voorstel van B. en W. inzake verhuring van een perceel weiland. 7. Voor stel van B. en W. i.z. naamgeving van het parkeerterrein aan de St. Jorisstraat. 8. Voorstel B. en W. i.z. saneering van den woningbouw. 9. Voorstel B .en W. i.z. ver koop effecten van het waarborgfonds in zake woningbouw en tot uitleening van gelden aan bouwvereenigingen. 10. Voorstel van B. en W. inzake het in erfpacht geven van een perceeltje grond aan H. van der Wel. 11. Voorstel B en W. Inzake het ver leenen van medewerking voor de uitbrei ding der schoolruimte voor de Bijz. school aan den Steekterweg. 12. Voorstel van B. en W. Inzake herziening van de Waterleiding tarieven. 13. Voorstel van B. en W. inzake verkoop bouwgrond: a. S. D. van Hemsber- gen q.q.; b. W. v. Beljeren q.q.; c. G. W. Vis q.q. 14. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van de verordening, regelende de sala rissen en loonen van ambtenaren en werk lieden in dienst der gemeente, uitgezon derd het personeel der politie. 15. Verlee ning van ontslag aan en benoeming van een bezoldigd ambtenaar van den burger lijken stand. Voor benoeming worden aan bevolen 1. W. C. A. Herbig. 2. H. Korthals. 16. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1937. 17. Voorstel van B. en W. inzake het verleenen van een credlet voor de aanschaffing van een orgel in de aula der nieuwe begraaf plaats. 18. Voorstel van B. en W. inzake regeling der rioolbelasting, verschuldigd door bepaalde personen, in verband met de verbetering van den rijksweg tusschen de Oosthoekbrug en „De Laatste Stuyver". 19. Voorstel van B. en W. inzake verhuring van de woning Hooftstraat no. 327. 20. Voorstel van B. en W. inzake vaststelling eener ver ordening, houdende regelen voor het be roep, bedoeld in de artikelen 13, 15, 17 en 18 van het Reglement autovervoer Perso nen. Tewaterlating van een kustvaartuig. Naar men ons mededeelt, zal het groote kustvaartuig, gebouwd op de scheepsbouw- werf ,De Vooruitgang" van de fa. Boot aan Gouwsluis as. Zaterdagmiddag tus schen 23 uur te water worden gelaten. Ringvergadering. In een der lokalen van de Geref. Kerk Ruiterstraat werd een vergadering gehou den van den bondsring Bodegraven en om streken der Ger. J. V. Na opening door den voorzitter den heer W Spijker van Bode graven, trad als spreker op ds. W. van Dijk, Ger. predikant te Zevenhoven met als onderwerp: „Het Gebed". Achtereen volgens behandelde spr. de navolgende ge dachten: het gebed is een uiting van af hankelijkheidsgevoel, wordt ook gevonden bij de natuurvolken en de cultuurvolken, heidenen enz.; het ware gebed is echter alleen mogelijk door kennis van en aan Gods Woord; de houding bij het gebed; het behoeft geen veelheid van woorden te zijn; het volmaakte gebed; het „Onze Vader"; bezwaren tegen het gebed; het doel en hoe het moet zijn ter eere Gods. Na behandeling volgde een leerzame be spreking en werd de sluiting verricht door ds. v. Dijk. Door de onderwijzers en de leerlingen van de openbare schoo' aan den Ouds- hoomscheweg hoofd de heer J. L. J. Gail- lard werd de jaarhiksche reis naar Katwijk aan Zee gemaakt met een salonboot. De kinderen hebben van het strand en zee volop genoten! De terugreis ging via de Kager. en Brasemermeren. Het muziekge- zelschaD „Cresendo" zorgde voor muzikale afwisseling. Voor het te Den Haag gehouden examen machineschrljven slaagden onze plaatsgenooten mej. J. Beenakker en de heer C. Wijsman. Voor het examen kan toorstenograaf 130 lettergrepen per minuut s aagde onze plaatsgenoot P Spek Allen leerlingen van het instituut van den heer G. Klok alhier. VOOR VRIJDAG 16 JULI. Hilversum I, 1875 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA. 7.30 VPRO, 9.00 VARA. 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.00: Gramofc-nmuziek 10.00 Morgenwijding 10.20: Viool en piano 11.00: VARA Declamatie 11.20: „Melody Circle" 12.00: Kovacs Lajos' orkest, gra- mofoonmuziek en orgelspel 2.00: De tuin in Juli, causerie 2.30: Zang en piano (In de pauze: Gramofoonmuziek) 3.15: Het AVRO-Dansorkest 4.00: Gramo foonmuziek 5.00: Voor de kinderen 5.30: VARA-Orkest en gramofoonmuziek - 7.00: Van den akker tot de fabriek, inter view 7.20: Gramofoonmuziek 7.30: Berichten 7.35: God in ons leven, cau serie 8.20: Pianovoordracht 8.30: Lit teraire causerie 9 00: Tenor en orgel 9 45: „Fantasia" 10.30: Berichten ANP. 10.40: Avondwijding 11.00: Jazzmu ziek (gr.pl.) 11.3012.00: Gramofoon muziek, Hilversum II, 301 M. - Algemeen Pro» gramma, verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr. pl.) 8.30: Gramofoonmuziek 9.30: Gelukwenschen 9.45: Gramofoonmuziek 10.30: Morgendienst 11.00 sopraan en piano 12.00: Berichten 12.15: Gra- mofoonm. 12.30: Ensemble v. d. Horst 2.00: Gr.muziek 2.30: Christ, lectuur 3 00: Viool en piano 5.00: Declamatie en gramofoonmuziek 6.30: Voor tuinlief- hebbers 7.00: Berichten 7.15: Litte rair halfuur 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP., Herhaling S.O.S.-Berich ten 8 15: Arnhemsche Orkestvereeniging 9.05: De Frans Hals-tentoonstelling te Haarlem, causerie 9.30: Vervolg concert (Om 10.000 Berichten ANP.) 10.40: Gra- mofoonmuzek 10.45: Zwemmen ln zee, causerie 11.0012.00: Gramof.muziek Hierna: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.20: Gramofoon muziek 12.05: Cello en orgel 12.50; BBC-Dansorkest 1.35: Cricketverslag I.50: Het Schwillêr Strijk Octet 2.35: Gramofoonmuziek 3.05: Pianovoordr. 3.35: Causerie over Sir John Franklin 4.05: Revue-programma 4.50: Gramo foonmuziek 5.20: Cricketreportage 5.35: Gramofoonmuziek 6.00: Sportre- portage 6.20: Berichten 6.45: BBC- Harmonie-orkest en solist 7.35: Voor tuinliefhebbers 7.50: Relais uit Amerika 8.20 BBC-Midland-orkest 8.50 Revue programma 9.20: Berichten 9.40 People on he move, causerie 10.00: Het .Philharmonic-Ensemble" en sopraan II.00: Declamatie 11.20: Het Grosvenor House-Orkest 11.5012.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10 35: L. Goldy's orkest en zang 2.50: Radiotooneel 4.20: Gramofoonmuziek 5.50: Cellovoordracht 6.05: Zang 7.50: Viool en piano 8.50: Zang 9.20: G. Curti's orkest 10.50: Gramofoonmuziek 11.201.05: Orkestconcert en het Loe- wenguth-kwartet. Keulen. 456 M. 6.50: Politiemuziek- korps 7.30: Gramofoonmuziek 8.50: Omroepschrammel-ensemble en de twee Sewald's (accordeon) 9.50: Gramofoon muziek 12.00: Westduits Kamerorkest 2.50: Gevarieerd concert 4.20: Omroep- Amusementsorkest 5,40: Zang 6.20: Gramofoonmuziek 7.20: Westduits Ka merorkest 8.30: Kamerorkest 9.20: Stedelijk Orkest van Düsseldorf 10.50— 12.20: Willi Stanke's orkest, het Normann- piano-trio en accordeon. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Kleinorkest I.30: Salonorkest 1.502.20: Gramofoon muziek 5.20: Willie Lewis' Band en de Lanigiro Hot Players 6.20 en 6.50: Gra mofoonmuziek 7.20: Pianovoordracht 8.20: Omroeporkest en radiotooneel 10 3011.20: Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 1.05: Salonorkest 1.30: Kleinorkest 1.50 2.20: Gramofoonmuziek 5.20: Kleinork. 5.40: Declamatie en gramofoonmuziek 6.00: Accordeonmuziek 6.35: Gramo foonmuziek 6.50: Vioolvoordracht 7.35: Zang 8,20Omroepsymphonie-ork. en solisten 10.3011.20: Gramofoon muziek. Deutschlandsender, 1571 M 8.30: Om- roepkleinorkest 9.30: Radiotooneel 10.20: Berichten 10.50—12.20: Willi Stanke's orkest, pianotrio en solist. Om II.05: Weerbericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 16 Juli. Ie programma: lederen dag van 821 uur: AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e Programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs R. 12.35: Keulen 13.20: Brussel VI. 13,35: Keulen 14,35: Droitwich 15.35: Deutschl.s. of div. 16.20: Keulen 17.20: Brussel VI. 18.20: Keulen 20.20: Droitwich 21.40: Brussel Fr. 22.20: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr. plm. 22.50: Berlijn. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Diversen 10.35: London Reg. 11.35: Droitwich plm. 13.20: London Reg. 16.05: Droitwich 18.20: Diversen 18.45: Droitwich 20.20: London Reg. - 20,50: Gram. muziek G.R.D. 22,00: Droit- wloh 23.00: London Reg. 23.20: Droit wich. Wijzigingen voorbehouden. 20. Nu Leo Listig weer met Dickie Dons was weggesneld, was Thijsje diep teleurgesteld; dat kwam ook wel zeer onverwacht. Maar de t>edelaar was tooh tenminste in zijn macht misschien dat hij dien man die hevig is geschrokken, een mededeellng kan ontlokken; want als Thijs weet waar Leo nu is heengegaan, dan haalt hij Dickie er wel weer vandaan! Met een ttiuw, dat hij daar ergens had gevonden, heeft Thijs den bedelaar goed vastgebonden; de man was strijdensmoe en liet het brohimend toe. Vervolgens werd hij opgeheschen uit het gat, waarin hij i nu nog steeds gevangen zat. Thijs sprak: „Thans gaan wij wand'len met ons loeiden ik zal je vlug naar de politie leiden!" Zü liepen samen becl vlug voort, de boef werd toen door de politie scherp verhoord maar tot Thijs' groot verdriet zei hij Leo Listig's wijkplaats niet. De commissaris sprak: „Dan komt een ander onder zoek; haal alles uit zijn zakken en begin maar met zijn broek!"

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7