LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 15 Juli 1937 Ontspanning in het Verre Oosten FINANCIEN LAND- EN TUINBOUW Maar nog geen regeling bereikt! BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA N.V. LAHAD DATU CULTUUR MAATSCHAPPIJ. Vergadering van aandeelhouders. In de gisteren alhier onder leiding van den voorzitter, den heer P. A. de Gooyer, gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders. werden de balans en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1936 goedgekeurd en besloten het saldo winst ad f. 14.694.48 op nieuwe rekening te boe ken. Voorts werd het voorstel van het. bestuur aanvaard om de op de balans voorkomende post ad f. 12.000, reserve diverse doeleinden, welke voor de reorganisatie niet meer noo- dig ls, te bestemmen voor afschrijving op de ondernemingen. De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris de heer P. A. de Gooyer, werd als zoodanig herkozen. Ten aanzien van de vacature werd besloten voorloopig daarin niet te voorzien. In antwoord op de door den heer J. Her mans te 's-Gravenhage gestelde vragen, antwoordde de voorzitter: dat. indien meerdere aandeelhouders daartoe den wensch te kennen geven, de directie de maandelijksche productie van rubber en coprah wel wil publlceeren: men dient er rekening mede te houden dat onze gege vens eerst na 1 a 2 maanden binnen komen: dat de productie bedroeg over de eerste vier maanden: Droge rubber 45.620 Ibs. (19371: 39.381. lbs. (19361; Ooprah 1.672 picol (19371: 1.719 pic. (19361. Dat het quotum rubber voor onze Maat- sohappil vastgesteld is als volgt: le kwar taal 1937 op 42.225 lbs. is 60 pet. van 281.500 Standaard Productie: 2e id. op 49.156 lbs. is 70 pet van 281.500 Standaard Productie: 3e id. oo 70.236 lbs.is 80 pet, van 351.280 Standaard Productie: 4e id. op 80.811 lbs. is 85 Dot. van 380.288 Standaard Productie; dat dit quotum zal mogen wor den uitgevoerd: dat wii onze productie schatten: le halfiaar 1937 op ca. 65.000 lbs.: 2e id. od ca. 85.000 lbs. Dat voor 1938 ons quotum vermoedelijk zal worden bepaald op circa 300.000 lbs doch dat vermoedelijk niet meer dan 200000 lbs. zal kunnen worden geprodu ceerd. Dat voor de eerste drie maanden van 1937 de gemiddelde verkoopprijs is geweest Str. S 36 per lb. cif Singapore of wel f. 0.43'/i: de voorverkoop voor het 2e half jaar is f. 0.42 3'4 per >/j Kilo cif Europo. Dat de kostprijzen van Coprah waren: Productie 1936 5260 pic. ca. Str. 3.04 f. 3.28: id. 1935 5332 pic. Str. S 2.621/, f. 2.21. Gedeeltelijk is de stijging veroorzaakt door de omrekeningskoers: in S uitgedrukt is de stijging ca. 16 pet., hoofdzakelijk ver oorzaakt door hoogere exploitatiekosten in verband met onderhoud van de onderne ming. Dat de gemiddelde verkoopsprijs van coprah voor het eerste en tweede halfjaar 1936 was resp Str. S 5.41 en 6 21: eerst in November kwam de verkoopprijs op Str. S 6. Dat de kwaliteit van onze coprah prinïa is: Singapore noteering is immer belang rijk lager dan London of Amsterdam, aan gezien de vrachten Lahad-Datu-Singapore bedragen ca. f. 0.75 per picol tegen Europa f. 2.25. Dat. indien de omstandigheden zich niet wijzigen, de coprah-oogst 1937 gelijk zal zijn aan die van 1935 en 1936: de verkoops prijs was in het begin van dit jaar hoog (ca. Str. S 91, doch is teruggeloopen tot Str. 6.75. Er is alle aanleiding aan te ne men, dat de kostprijs hetzelfde zal blijven Dat door het bestuur voorgesteld wordt om geen dividend uit te keeren vindt zijn oorzaak hierin, dat het bestuur zich niet van de kasmiddelen wil ontdoen. Wij hebben, aldus de voorzitter, de laat ste jaren met groote financiëele moeilijk heden te kampen gehad en het is te dan ken aan vele persoonlijke offers van de heeren van het bestuur,, dat de maat schappij nog bestaat terwijl ten slotte de coulante houding van de kankier de reor ganisatie mogelijk heeft gemaakt, De leden van het bestuur hebben jaren lang hun werk zonder vergoeding gedaan, de onkosten zelf gedragen en persoonlijk het nieuwe geld gegeven, dat de maat schappij voor ondergang moest behouden. Zelfs advertentiën, om aandeelhouders te vragen deel te nemen in de hyp. inkqmst- obligatieleening. hebben niets geholpen Waar nu eindelijk een weinig middelen in kas zijn. wenscht het bestuur zich daar van niet te ontdoen. Ten slotte over de laatste vraag van den heer Hermans of het. bestuur meent dat over 1937 een behoorlijk dividend zal wed den uitgekeerd, het navolgende. Indien de hier gestelei? cijfers straks blijken juist te zijn en andere invloeden daarin geen wijziging brengen, dan is er zeker plaats voor de gedachte, dat aan deelhouders over 1937 een dividend zullen toucheeren. doch wij wagen ons liever niet aan een taxatie. De voorzitter dankte den heer Hermans voor de welwillende wijze, waaron hii ziin vragen heeft gesteld; hi.i hoopt, dat nii in staat is geweest hem te bevredigen althans hem te overtuigen, dat het beleid, door het bestuur gevolgd, het juiste ls. Waar niemand meer het woord verlang de. werd hierna de vergadering door den voorzitter gesloten. Ned. Bond v. Veehandelaren. Jaarvergadering te Middelburg. De Nederlandsche bond van veehande laren hield in gebouw St. Joris te Middel burg zijn Jaarvergadering, aldus de Msb. De algemeene voorzitter, de heer J. P. van der Stoel uit Leiden wees er na zijn welkomstwoord op, dat het consequent is, dat verschillende punten der agenda be trekking hebben op de bedrijfsomstandig heden, waarin de veehandel thans verkeert. De steunmaatregelen Inzake de veehouderij en de ontwikkelingsgang van het vrije be drijfsleven ln verband met de ordenlngs- of saneeringsplannen zullen de aandacht vra gen en de vergadering zal haar standpunt ter zake nauwkeurig moeten bepalen. Spr. wil niet verder Ingaan op de vraag of de veeprljzen momenteel te hoog zijn voor den consument, doch hij meent, dat men als handelsvereenlging tegen lagere prijzen, welke geen bestaan voor den veehouder verschaffen, sterk stelling behoort te ne men De moelljkheden ln het slagersbedrijf moeten z.l. op andere wijze worden opgelost dan door lagere veeprljzen. Juist de verbe terde prijzen hebben er aanmerkelijk toe bijgedragen, dat het perspectief voor den veehandel is verbeterd. Bij de kwestie van de ordening der bedrijven moet men twee dingen onderschelden, n.l. een van boven opgelegde ordening en een gevraagde orde ning uit de organisatie opkomend en door deze organisatie zelf geregeld Spr. komt dan tot den export. Opleving van den vee handel van blijvenden aard ls alleen te ver wachten van een vee-export, die gebaseerd ls op het vrije ruilverkeer zonder de tegen woordig bestaande handelsbelemmeringen. Daarop zou het prijsniveau van het vee zich kunnen aanpassen en een teelbeperking hier overbodig zijn. Nu ziet men echter als gevolg der Oslo-conferentie een vergrooten invoer hier te lande van Deensch vleesch. De afdeelingen Gelderland. Noordholland. Noordbrabant, Limburg en Friesland had den voorstellen in gelijken geest ingezon den. Het hoofdbestuur was ln zijn prae- advies van meening, dat deze aangelegen heid in de eerste plaats tot de competentie behoort van den landbouw, maar gezien het groote belang, dat ook de veehandel heeft bij deze materie, is het hoofdbestuur van meening. dat een verruiming als ge vraagd, wenschelljk moet worden geacht. De voorzitter zeide. dat het zeker ge- wenscht is in deze iets te doen, maar het gevaar loopt men, dat men speciaal alleen voor ossen schetsen zal kunnen krijgen en dat er een verkeerde houding tegenover het verbruiksvee zou ontstaan. Daartegen dient gewaarschuwd te worden. De vergadering vereenigde zich z. h.s. met het voorstel van Groningen, zooals de voor zitter het had aangevuld. Nadat nog enkele voorstellen van hulshoudelijken aard waren behandeld werd de vergadering verdaagd. De secretaris, de heer Lappain, bracht het jaarverslag uit. Het ledental van den bond is teruggeloopen tot 1174. vergeleken bij verleden jaar een teruggang van 76 le den. Ook de rekening van den penningmees ter werd goedgekeurd. Tot voorzitter werd bij candidaatstelling herkozen de heer J. P. van der Stoel, wien hulde werd gebracht voor zijn arbeid. De voorzitter sprak woorden van groote waardeering aan het adres van het afge treden hoofdbestuurslid, den heer S. Wil- dervank te Zwolle, die tot eere-lid werd be noemd. Na een pauze kwam aan de orde de kwes tie der toewijzing van kalverschetsen. De afdeeling Groningen had voorgesteld het hoofdbestuur te verzoeken aan te dringen bij de desbetreffende autoriteiten op een ruimer toewijzing van kalverschetsen. In het conflict tusschen China en Japan is thans weer eenige ontspan ning ingetreden. Mede doordat de troe pen van weerskanten zich gedeeltelijk hebben teruggetrokken. Hier en daar hebben echter blijkbaar nog schermut selingen plaats. Uit Peiplng en Tientsin ontvangen be richten lulden tamelijk hoopvol. De Chineesche onderhandelaars te Pei- ping betoonen geleidelijk meer hun bereid heid maatregelen te nemen tot verbetering van den toestand. Deze maatregelen betreffen o.m.: 1. Opheffing van den staat van beleg in het district Peiping. 2. Herstel van de verkeersfacilitelten en de handhaving van den vrede en de rust. 3. Vrijwillig onderzoek van de gevallen, dat Japansche onderdanen zijn gemoles teerd. Sommigen zijn van meening, dat de toe stand aanmerkelijk verbeterd wordt, indien de Chineesche autoriteiten te Peiplng maatregelen nemen voor de ten uitvoer leg ging der ln de voorloopige overeenkomst van 11 Juli vervatte voorwaarden. Het verluidt, dat de Japansche autoritei ten niet eischen, dat alle voorwaarden te gelijkertijd worden ingewilligd, doch daar entegen wenschen, dat de Chineesche auto riteiten zullen beginnen met voorwaarden, welke gemakkelijk zijn na te komen, zooals die van de aanbieding van verontschuldi gingen voor het incident. Zekere kringen vreezen evenwel nog, dat de regeering van Nanking bezwaar zou maken, zelfs ingeval de plaatselijke Chinee sche autoriteiten te Peiping bereid zouden zijn. de voorwaarden der overeenkomst na te leven. Het commando van het Japansche expe ditiecorps onder leiding van luitenant- generaal Kotsoeki heeft verklaard, dat het alleen bevoegd is het conflict in Noord- China te regelen. Dit expeditiecorps zal een sterkte van vijf divisies krijgen. China neemt eenige voorzorgsmaatrege len, maar van een algeheele mobilisatie is toch geen sprake. Tsjang Kal Sjek zou in geval van een ernstig conflict een half millloen tamelijk goed geoefende man schappen op de been kunnen brengen. Het Chineesche leger wordt sinds vijf jaar ge reorganiseerd onder leiding van Tsjang Kai Sjek en met behulp van een honderd tal Dultsche adviseurs, die voor het mee- rendeel te Nanking gestatlonneerd zijn. Zij staan onder leiding van generaal Falken- hausen. Eenige keurcorpsen, voorzien van tanks, staan onder leiding van Brltsche militaire deskundigen. Over het algemeen is evenwel niet zooveel voortgang gemaakt met de mechaniseering. De meeste divisies zijn uit gerust met Tsjecho-Slowaaksche mitrail leurs van de soort, welke onlangs ln het Brltsche leger in gebruik ls genomen. De Chineesche luchtmacht bestaat uit vijftien escadrilles, die nog niet volkomen geoefend zijn. Verklaring van Eden. In antwoord betreffende een vraag over den toestand in Noord-China heeft Eden ln het Brltsche Lagerhuis gezegd, dat vol gens de laatste berichten de situatie wat kalmer was geworden, hoewel er een zekere ongerustheid blijft bestaan. Eden zeide in contact te staan met de Chineesche en Japansche regeeringen, wien hij duidehjk had gemaakt, dat de Brltsche regeering ongerustheid gevoelt ln verband met den toestand. „Ik heb ook aldus Eden uiting gegeven aan de vrees, dat een der partyen een initiatief zou kun nen nemen, dat tot een conflict zou kun nen leiden, hetgeen vermeden kan worden, indien beide partyen gezond verstand toonen. De Britsche regeering zal geen ge legenheid voorby laten gaan, om mede te werken aan een vreedzame oplos sing der moeiUjkheden". De regeering van de Vereenigde Staten houdt vast aan de opendeur-polltiek in China, doch zy is voorloopig niet geneigd overeenkomstig het negen-mogendheden- verdrag gemeenschappelijk stappen te doen te Tokio. Indien eenlgszlns mogeiyk wenscht men niet ln het conflict betrok ken te worden en derhalve zal men zich beperken tot stappen bij de ambassadeurs van China en Japan te Washington. Nieuwe vliegtuigen op Ypenburg. GEBOREN: Johannes, z. van W. Sinteur en H. C. Derogee Geertrui d. van A. J. Kapaan en M. Dreef Jan Daniel, z van D. Schreuder en H. de Vroede Johannes Adrianus. z. van J. Appelman en C. C. v d. Voort Leendert. z. van D Lindhout en E, avensbergen Albert, zi. van A Noort en F. Monster Derk Jan. z. van C Rijs wijk en H. B. Wentink Jan z van C Bol en C P. Offerman ONDERTROUWD: A. Zwart jm. 24 jaar en E. Middelham ,id. 24 laar J. Groeneweg jm. 25 jaar en J. M. de Vos id 23 jaar. GEHUWD N Bavelaar jm en J. Heijink jd. G C. A. v. d Blom jm en D. C. J Meijers jd. i C. de Boer im en J C. Cave id A Bouwman lm. en T Breediik id A M. Crama im. en M. Veldhoen jd. H. v. Haaster jm. en C. J. de Vos jd. M. v. d. IJ MUIDEN, 15 Juli 1937. V1SCHPRIJZEN Tarbot per KG. f. 0.84—0.70; Griet per kist van 50 KG. f. 2518; Zetschol per kist van 50 KG f. 24—20: Kleine Schol per kist van 50 KG f.17—3; Bot per kist van 50 KG. f. 17—12.50: Schar per kist van 50 KG. f. 7.502.50; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 3.70; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 22; Middel Schel visch per kist van 50 KG. f. 1716; Klein - midel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 15 9; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 8.502.20; Kabeljauw per kist van 125 KG. f.4820; Gullen per kist van 50 KG. f. 10.503.20; Lengen per stuk f. 1.401.10; Heilbot per KG. f. 1.10; Wijting per kist van 50 KG. f. 2.601.90; Koolvisch per stuk f. 0.480.28; Makreel per kist van 50 KG. f. 12.507; Tongen per KG. f. 1.50—1.01. Aangevoerd: 288 kisten versohe haring, prys f. 10.506.75 p. k.; 1 kantje steur- haring. prijs f. 10. Aangekomen 7 stoomtrawlers: RO. 46 met f.2832; IJM. 116 met f. 1713; LIM. 26 met f.2371; IJM. 10 met f.1620; IJM. 19 met f.1856; LJM. 83 met f.803; IJM. 384 met f. 1352. VLAARDINGEN. 15 Juli. Binnen van de harlngvisscherljKW. 31 met 23 last; VZ. 206 met 38 last; IJM. 490 met 18. en KW. 123 met 25 last. Pryzen, maatjes groen f. 13.709 10; idem klein f. 10.60—12.60; idem grof f.10—11; volle f. 12.6013; steurharing f. 7.907. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 13 Juli. Tusschen 55 gr.5' en 55 gr. 1' Nbr. en 1 gr. 4' en 0 gr. 28' Ol. VL 85, 75 kantjes; VL. 180, 80 kantjes; VL. 39, 218 kantjes; V. 207, 140 k.; VL. 120, 119 k.; VL. 206, 120 k VL. 71, 40 k.; VL. 115. 80 kantjes; VL. 156. 60 kantjes; VL. 142, 85 kantjes; VL. 190. 60 kantjes; IJM. 268. 150 kantjes; IJM. 490. 150 kantjes; GDY, 126, 115 kantjes; KW 124, 17 kantjes; SCH. 51. 90 kantjes: SCH 120, 119 kantjes; SCH 39. 64 l'.antjes; SCH. 201, 120 kantjes; SCH. 264, 84 kantjes. Meii jm en M. H. Westdoro jd. A Molenaar jm en J. Llgtvoet id. F. v. '1 Nieuwendyk im en P Bavelaar id. J v. V iet im. en M C. Spierenburg jd. H Wassink im en J, M C. v. Hooidonk id R v Vreedendaal im. en W. Ziegelaar id W Zaalberg im en C Ranselaar ld OVERLEDEN: L. W. Th. Jacobs,, cf.. 7 jaar. Het Russische j Poolvliegtuig behouden aangekomen. Toestel bleef ruim 62 uur in de lucht. De Russische Poolvüegers zijn te 15 uur Greenwichtijd gistermiddag op een veld drie mijl ten Westen van San Jacinto en tachtig mijl ten Oosten van Los Angelos geland. Zy hebben hiermede het wereldrecord afstand- vliegen in rechte lün gebracht op on geveer 10.860 k.m, ZM zijn 62 uur en 17 minuten in de lucht gebleven. Het oude record stond op naam van de Franschen Codes en Rossi met 9.104.7 km. en is derhalve verbeterd met 1.700 k.m. De kruissnelheid bedroeg 200 k.m. Tij dens dezen tocht is de bemanning van het vliegveld bijna voortdurend in draadloos contact geweest met de aarde, ondanks het slechte weer. dat in het Poolgebied heerschte en ondanks de sneeuwstormen. De eerste bestuurder van de A.N.T. 25, Grmoof, heeft het volgende over zyn tocht verklaard „Wij hebben boven een rotsachtig ge bied een hoogte bereikt van 5.480 meter en moesten zuurstof gebruiken. Het moeihj- ste deel van den vlueht vormde de opsty- ging. Wij hebben 1900 meter voortgerold alvorens wij ons van den grond durfden te verheffen. Tusschen Rudolf-elland en de Pool begon zich ijs op de vleugels te vor men. dat wy echter door middel van een speciaal toestel konden verwijderen. Ondervraagd naar zijn verdere plannen, antwoordde de vlieger: ..Wij willen nu sla pen. en zullen later nieuwe plannen ma ken". Gromof wees er nog op. dat het vlieg tuig volmaakt gewerkt had. „Wij zouden ver tot in Mexico hebben kunnen doordringen, indien wy aan het begin van den tocht een. betere weers gesteldheid hadden ontmoet. De cyclonen dwongen., ons echter talrijke omwegen te maken en elscjiten buitensporig veel ben zine. Wij waren een oogenbllk ontsteld toen wij bemerkten dat de benzinereser voirs snel leegliepen maar het vertrouwen bleef eri wy waren er zeker van den tooht zonder ongelukken te voltooien." Eenlgen tijd heeft men gistermiddag op de Amerikaansche vliegvelden omtrent het lot van de A.N.T. 25 ln ongerustheid ver keerd. Om 8 uur 40 begonnen de Rus sen met de uitzending van een bericht, doch even la/ter werd de uitzending onder broken. Alle pogingen om weer in contact te komen met het toestel mislukten. Terstond stegen verschilled.de Ameri kaansche vliegtuigen op om naar de A.N.T. 25 te zoeken. De spanning steeg met de minuut, tot dit tenslotte de verheugende tijding kwam van de vlotte landing te San Jacinto. Bestemd voor een binnenlandsche luchtlijn (Van onzen' luchtvaartmedewerker) Op het vliegveld Ipenburg arriveerden, verpakt in kratten, twee nieuwe toestellen, die reeds een merkwaardigen. zwerftocht achter den rug hebben. Het zyn Engelsche machines van het type Airspeed Envoy, die oorspronkelyk bestemd waren voor een der strydende partijen in Spanje. Zij werden verzonden via Triëst en kwamen terecht ln. Wee- nen. Hier bleek, dat het onmogeiyk was, ze in Spanje af te leveren, en men zocht naar een andere gegadigde. Deze is thans gevonden en wel in den heer D. Reinders, president-commissaris der N.V. Exploitatie Mij. „Vliegveld Ypen burg", die belde machines kocht en naar Ypenburg deed transporteeren, waar ze gisteren aankwamen. De Airspeed Envoy is een snelle laagdek- ker, voorzien van twee Siddely Armstrong motoren van 350 MFk., en heeft een acco modate voor acht passagiers en zyn piloot. Het landingsgestel ls intrekbaar. De kruis snelheid bedraagt 285 KM. per uur. Waar voor deze machines bestemd zyn, wenscjite men nog niet mede te deelen. doch het ligt voor de hand, dat ze bedoeld zijn öf voor rondvluchten, óf voor een binnen landsche luchtiyn. waarvoor deze machi nes uitermate geschikt zyn. HOLLANDSCHE DEELNEMING TE ZÜRICH. Op de komende Meeting Aeronautlque Internationale, welke van 23 Juli tot 1 Augustus a.s. te Zurich wordt gehouden zal ons land sterk vertegenwoordigd zijn. De volgende sportvliegers schreven in: De héeren De Koster en Wernink (Lei den) op de PH-AJE, een De Havilland Moth met Gipsy I motor; Th. M R Wentges en Dick Asjes (NLS) op de PH-AJZ, een Koolhoven FK 41 met Gipsy Major motor en A Burgerhout en A. Postmaa (NLS) op de PH—VYG, en Leopard Moth met Gipsy Major motor. MIJ. NEDERLAND. SOEMBA, thuisr., 14 Juli t« Suez. MARNIX VAN St. ALDEGONDE, uitreis 13 Juli van Suez. SIMALOER. thuisr.. 13 Juli te Algiers. JAN Pz. COEN. 14 Juli van Batavia naar Amsterdam. HOLLAND-AFRIKA LIJN. BOSCHFONTEIN. uitr, 13 Juli te Durban; vertrekt 15 Juli n. Lorenzo Marques. MELISKERK. 14 Juli van Kaapstad, naar Port Elizabeth. SPRINGFONTEIN, uitr. 14 Juli v. Suez. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, uitr., 13 Juli van Livorno. HOLLAND-O. AZIE LIJN. GAASTERKERK, 13 Juli van Shanghai n Dairen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. SPAARNDAM, New-York n. R'dam, pass. 14 Juli Sciliy. ROTTERDAM, toeristenreis, 13 Juli van Trondheim. HOLLAND-BRITSCH-INDIË-LIJN. HOOGKERK, thuisr., pass. 13 Juli Perim HOLLAND—O. AZIË LIJN. GROOTEKERK, thuisr., 13 Juli te Manilla HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM, 13 Juli v. Liissabon n. Gent. MIJ. OCEAAN. NELEUS, Batavia n. Amst., 14 Juli van Singapore. SILVER-JAVA—PACIFIC LIJN. TOSARI, 12 Juli van Bombay n. Cochin. Vrijdag. W. de Zwygerkerk (Gemeente Gods); Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude; 8 uur nam. Zondag. Poelmeer: Doopdienst Gem. Gods: 3 uur nam. W. de Zwygerkerk (Gemeente Gods) Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude; 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda Inenting tegen diohterie. 3'/i uur Drecles nam. 's Woensdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De kroongetuige". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorioopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Angst". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorioopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De passagier des doods". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorioopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, HaarLstr, 7 „Vrouw of secretaresse". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. nam. „Hiep, hiep, hoera!" Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juli as. waargeno men door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. JAVA—NEW-YORK LIJN. ADRASTUS, 13 Juli v. New-York te Pe- nang. BINTANG, Java n. New York, 13 Juli van Colombo. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW HOLLAND, 12 Juli v. Adelaide te Singapore. i - TASMAN, 13 Juli v. Hongkong te Beira. KON. NED. STOOMB. MIJ. BOSKOOP, uitr., pass. 13 Juli Ouessant. VENEZUELA, 10 Juli v. Barbados n. Puerto Llmon. SIMON BOLIVAR, toeristenvaart, n Ler wick, pass. 12 Juli Wiek. AJAX, 13 Juli v. Genua te Valencia. ARIADNE. 13 Juli v. Lissabon n. Amst. BREDA, 13 Juli v. Curacao n. Cristobal. BERENICE, Middl. Zee n. R'dam, pass. 14 Juli v.m. 8.30 u. Lydd. VAN RENSSELAER, wordt 14 Juli n.m. 4 u. van W. Indlë te IJmulden verwacht. PERSEUS. 14 Juli v. Spanje te Amst. PLUTO, 14 Juli v. Amst. te Oporto. CALYPSO, Middell. Zee n. R.dam, pass. 14 Juli Gibraltar. MEROPE, 14 Juli van Kopenh. te Stettin. STELLA, Middell. Zee n. Amst., was 14 Juli 12 uur 's middags 80 myier. Z.W. van Ouessant. TRITON, 14 Juli van Varna te Constanza. ORPHEUS, 14 Juli van Amst. n. Kopenh. JUNO, 14 Juli van Amst. n. Hamburg. VAN RENSSELAER, 14 Juli v. W. Indlë te Amsterdam. MARS, Middell. Zee n. Amst., was 14 Juli 12 uur 's middags 200 nrijlen 'Z.W. van Ouessant. AGAMEMNON, 14 Juli v. Londen n. Cardiff ROTT. LLOYD. SOEKABOEMI, thuisr., 12 Juli v. Singa pore. DEMPO. 14 Juli v. Batavia te R'dam. KERTOSONO, uitr., 14 Juli te Antwerpen. SITOEBONDO. thuisr., 14 Juli v. P. Said. BALOERAN, thuisr,, 14 Juli van Colombo SLAMAT, thuisr., 14 Juli v. Marseille. MODJOKERTO, 14 Juli van Hamburg te Liverpool, vertrekt 16 Juli n. R.dam. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALPHACCA, 13 Juli v. R'dam n. Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND, 14 Juli v. Amst. naar Hamburg. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. BATAVIER n, 14 Juli van R'dam te Gra- vesend. VEERHAVEN, 13 Juli van Buena Vista n. Cardiff. DONAU, sleepboot, arr. 12 Juli te Port de Bouc. AALSUM, 13 Juli van B. Aires n. Rosario. TROMPENBERG, 13 Juli van Koivisto te Trangsund. ZIJPENBERG, B Aires n. R'dam, pass. 13 Juli Finisterre. BüSSUM, Ardrossan n. Archangel, pass. 13 Juli Röst. TUVA. 13 Juli van B. Aires te Montevideo. BEVERWIJK, 13 Juli van Newcastle te Uleaborg. RANDWIJK, 13 Juli van Archangel naar Rotterdam. SARKANI, R'dam n. Alicante, pass, 13 Juli Dungeness. DORDRECHT London n, New-York, pass. 13 Juli Wight. TEXELSTROOM, 13 Juli van Manchester te Eastham. THEANO, 13 Juli van R'dam te Belfast. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6