Legerdag te Leeuwarden - Een Duitsche flottielje langs Nijmegen Wiie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad BUITEN HAAR KRINGEN FEUILLETON EEN 10-TONS TRUCK beladen met 400 aakken pluimvee-voeder is te D'E TWEEDE FLOTTIELJE LICHTE DUITSCHE OORLOGSSCHEPEN 1)E RUSSISCHE POOLVLIEGER Zwolle bij het nemen van een scherpe bocht omgeslagen. De nieuwe vagen 0p weg naar de Duitsche Rijnhavens. Overzicht na de - vaart onder de Waalbrug werddrècord Ta^en^airt^dTn'rechte we ixl zwaar beschadigd. De chauffeur kwam met den schrik vrij- te "-Nijmegen. yprbcteixl heeft. Door HERMAN ANTONSEN. 9) „Alsof ik daaraan niet gedacht-had, Terry! Maai'Woodwrtng zal er wel niet aan denken, een klerk van Conaway mee te vragen naar het strand of zoo." „Wie weetzei Terry. Ze was, vond ze later, heel tevreden over het verloop van dien avond. Na het eten waren ze Broadway opgewandeld, hadden een bioscoop bezocht en om half elf had ze, ondanks al zijn protesten, erop gestaan, dat hij haar alleen naar huls liet gaan. Hij had ten slotte toegegeven en was met de ondergrondsche vertrokken. „Ik zal je nog wel eens opbellen", had ze Het was rustig in haar nieuwe huls, nu gezegd en daarmee had hij zich tevreden moeten stellen. tante Martha er niet was. Ze ging dadelijk naar bed en ze lag daar na te denken oter het geval. Jack Redding was een aantrek kelijke jonge man. En ze had hem ver keerd beoordeeld. Het was geen gebrek aan ambitie, maar een zoo groote liefde voor Therese Tarpeton, dat hij er aan wan hoopte, haar ooit waardig te kunnen wor den. Overigens had hij zelfvertrouwen ge noeg. Anders zou nij die zaak van Wood- wring nooit zoo goed voor elkaar gebracht hebben. Als hij maar tijd en gelegenheid kreeg, dan zou hij zeker een succesvol man worden. Welopgevoed, goed van karakter, heelemaal een heer. Wat wilde ze dan nog meer van hem? Dat vroeg ze zich telkens en telkens weer af. Begon ze misschien liefde voor hem te voelen? Verontwaardigd ontkende ze. dat. Was ze van plan, hem verliefd te maken, om hem de schaduw voor de werkelijkheid te doen ruilen? Daar was het antwoord niet zoo gemakkelijk op. Ze wilde wel, dat hij haar graag mocht; ze was blij met zijn gezelschap; die tweede avond was zeker zoo prettig geweest als de eerste. Waarom kon ze geen goede vrien den met hem zijn? Maar dat ging niet, als ze vertelde, wie ze werkelijk was. En hij zag er niettegen op, vriendschap met Terry Converse te sluiten omdat hij dacht, dat ze even arm was als hijzelf. Maar van vriendschap met Terry Tarpeton, die vijf millioen bezat, zou hij niets willen weten. Wilde ze dus met hem blijven omgaan, dan moest ze voor hem de artiste blijven, die naar een afzet gebied voor haar werk zocht. Dat betee- kende ontmoetingen op de straathoeken, afscheid op straat, omdat hij haar niet thuis mocht brengen, wilde ze zich niet verraden. Was dat de moeite waard, die het meebrengen zou? En opeens voelde ze weer een heftige er gernis, omdat hij een portret boven haar zelf bleef stellen.En toch, het was de moeite waard, hem te leeren, haar boven dat portret te stellen Het was romantisch. Welk ander meisje was ooit haar eigen mededingster geweest? Ze zou altijd èn de winnende èn de verliezende partij blijven, hóe het ook uitliep! Den volgenden morgen om tien uur liet Terry zich aandienen op het kantoor van Peter Weston. Hij was er nog een van den ouden stempel. Hij droeg stijve hooge boor den, zelfs in de stikkendste hitte. Hij was lid van de Totem-club, .waar hij whist speelde en tien minuten zich bedenken kon, voordat hij zijn laatsten troef uit speelde. Hij was de beste vriend van -haar vader geweest en ook na zijn ontslag uit de voogdij, had hij zijn tijd en zijn fortuin altijd ter beschikking van Terry gehouden. Zoodra hij haar'naam dan ook hoorde, was hij haar terstond uit zijn privé kan toor tegemoet gekomen. „Neen, maar, dat is echt nog eens 'n ver rassing, Terry!" riep hij uit. „Wat voer je In vredesnaam in de stad uit?" „Ik heb tante Martha naar het station gebracht. Tom Freeland moest voor zaken naar het buitenland „Voor zakenklets!" zei Peter Wes ton, „Die gaat op de fazantenjacht in Schotland en hij is er vrij laat mee. Ik zag hem op de passagierslijst van de Georgian. Maar wat heb jij daarmee te maken?" „Tante Martha zou zoolang voor zijn kin deren zorgen en ik heb haar hierheen ge bracht." „Waarom heeft die zelf geen kinderen, ln plaats van altijd rond te scharrelen met een heel stel neefjes en nichtjes?" bromde Peter. Terry lachte bescheiden. „Waarom waagt u t niet met haar, oom?" vroeg ze. Peter keek vreeselijk leelijk. „Verdraaid, wat 'n brutaliteit! Die ver wende jongelui ook! Totaal bedorven! Geen eerbied voor den ouderdom meer! En dat noemt me „oom" Peter. Noemt me altijd „oom" als ze wat van me hebben moet. Maar je hebt nu de volle beschikking over je geldwat wil je nou nog vaji me?." „Ik wou graag een atelier huren", zei Terry, „dat tevens als woning dienen kan. Maar heel goedkoop." „Wat wil je?" vroeg Peter ongeloovig. „Hoe kom je op dat zotte idee?" „Een heer vraagt nooit aan een dame, wat voor zotte ideeën ze heeft", zei Terry bestraffend. „Als ze onzin uitkramen, vragen ze er wél naar. Wat-is er? Je hebt je huis op Livingstone Place net verbouwd en gemeu bileerd. Kun je daar die maile vuur- schermpjes niet schilderen?" ,Daar herinnert u me ergens aan, oom Peter. Zoudt u bij mij geen vuurscherm willen bestellen?" „Vast niet. Ik zou niet weten, wat er mee aan te vangen." „Wilt u dan-de kunst heelemaal niet be schermen?" „Rijke meisjes behooren geen kunst te beoefenen. Ze halen den artisten, die het hard noodig hebben, het brood maar uit den mond." „Maar oom Peter, als het nu kunst om de kunst is, wilt u die zelfs niet prote- geeren?" „Ik protegeer geen onzin. Je hebt geen atelier noodig." „Ik heb er wel een noodig. Hoor eens, oom Peter, ik wil me heusch ernstig op schilderen gaan toeleggen. Doe ik het thuis, dan denkt iedereen, tot de bedien den toe, dat het maar een gril van me is en komen ze me leder oogenblik storen. Daarom wil ik een atelier hebben." „Maar waarom een. dat meteen woning is? Je hebt toch een eigen huis?" Ze stond zuchtend op. „Ik zie wei, dat ik ergens anders hulp moet zoeken. Ik dacht, dat u me zoudt willen helpen, maar als u niets doét,"dan me ontmoedigen „Ga zitten", beval hij. „Heb ik dan ge zegd, dat ik je niet wil helpen? Maar Ik moet weten, waarom het noodig is." „Ik moet gelegenheid hebben, om er den nacht door te brengennu en dan ten minsteAls ik laat gewerkt heb en móe ben Hij greep haar beide handen. „Terry, ik heb heel wat hooren praten over een nieuwe generatie. Ik hecht er niet veel geloof aanmaar soms klinkt het toch wel echt. Meisjes, die buitenshuis nog een eigen woongelegenheid erop na hou den! Terry, zit er iets in, dat mijn goed keuring niet zou kunnen wegdragen?" „U zoudt het niet goedkeurenmaar het is toch heusch niet slecht, oom Peter!" „Dan is het goed. Dus je moet een'ate lier hebben Ja, maar onder een anderen naam. Ik moet geen last krijgen van krantènmen- schen. Ik moet niet de rijke miss Tarpeton zijn. Ik moet doorgaan voor de arme miss. Converse, bijvoorbeeld. Voor een meisje, dat haar eigen brood verdienen moet. Als ik zelf. onder eigen naam, een atelier zou huren „Terry," viel hij haar in de rede. „Ik ben natuurlijk maar een ouderwetsche sukkel Ik ben zoo uit den tijd, als maar mogelijk is. Maar toch, hoe dom ik ook mag zijn, ik kan nu en dan wel eens lumi neuze invallen krijgen. Terry... daar zit een man achter!" ,Maar oom Peterhoe kunt u dat nu zóó raden?" vroeg ze spottend. (Nadruk verboden)., .(Wordt vervolgdL LEGERDAG TE LEEUWARDEN. Op de Wilfoeïminabaan werden de monstraties gegeven. Bovendéfilé der troepen voor de autoriteiten voor het Paleis van Justitie. De afdeeling pantserwagens trekt voorbij. Onder: Aanval van infanterie en pantserwagens op vijandelijke stelling. DE EERSTE FOTO vam het Bulgaarsche kroonprinsje prins Simeon van Tirnovo. Het prinsje in de armen van zijn 4 jaar oude zusje, prinses Maria Louise. LUCHTBBSCHEiRMINGSOElFENINGEN IN ENGELAND. Manschappen van het ie bataljon Argylle en Sutherland Highlanders ontvangen instructies. Zij zijn gekleed in waterproof capes en overalls.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5