[EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 9 luli 1937 Uit de Rijnstreek Een stugge, droge huid Thijs IJs zoekt Dickie Dons WARMOND. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Johannes Leonardos Wilhelmus Emanuel Leenen, 23 j. en Elisabeth Her- manna Slager, 22 j.; Henrious Johannes v. td. Hulst 26 j. en Joanna Maria Roest 24 j. Ondertrouwd: Cornells Plus Leenen, 28 j. en Gertrude Tegeder, 29 J. Geboren: Theodorus Hendricus, z. v. J. v. Werkhoven en G. de Moolj; Cornelis Ge- rardus, z. v. C. Bartels en P. Plasmeljer; Theodorus Wilhelmus, z. v. F. H. Walraven en Th. J. Mesman. Overleden: H. J. Schomaker, 67 j. De heer P. L. van W„ slager alhier, verloor bij het aanrijden van een hond, die plotseling voor zijn motorfiets kwam, de maoht over het stuur, met het noodlottig gevolg, dat hij van zijn rijwiel viel en eenige verwondingen aan hoofd en handen opliep. Na van den schrik te zijn bekomen, kon hij huiswaarts gaan. 'De opbrengst der collecte ten bate van den K. R. O. heeft alhier f. 75,— opgebracht. Op de Kagerplassen alhier is door de politie drijvend aangetroffen een eiken jol met volledigen inventaris, doch van be manning viel nlebs te bespeuren. De jol is derhalve door de politie in beslag genomen en veilig opgeborgen. WASSENAAR. In park de Kieviet kwam bij het ver richten van werkzaamheden van B. al hier van een ladder te vallen waarbij hij een onderarm ernstig verwondde en diverse schaafwonden opliep In het gezicht. Door dr. Hubbeling werd hem eerste hulp ver leend, waarop hij per ziekenauto huis waarts werd gebracht. ZEVENHOVEN. Geslaagde tocht ouden van dagen. Onze oudjes maakten een autotocht naar Rihenen en omgeving. Begunstigd door prachtig zomerweer 't was niet te warm vertrok men te negen uur per autobus en auto's van particulieren. Een tuim tachtigjarige trok mee in den stoet. Te Rhenen werd de dierentuin bezichtigd, men genoot in een speeltuin en op den terugtocht werd Bunnik aangedaan, waar men kersen ging eten De burgemeester en zijn echtgenoote maakten den tocht ge zellig mede. Te 10 uur kwam men thuis: de oudjes werden hartelijk opgewacht door de Inwoners. ZOETERWOUDE. Aanrijding. In de Weipoort had een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door den heer O. alhier en een tractor, beladen met hout, aikomstig uit Groningen. Het uitzicht bij den heer de W. in de buurt is zeer slecht, vanwege het daar staande houtgewas. De lieer O., die met den plaatselijken toestand op de hoogte Is, had nog signalen gegeven en had slechts geringe vaart, waaraan het te danken is, dat de bumpers van de auto's slechts over elkander schoven en verder geen nadeellge gevolgen te bespeuren vielen Onze plaatsgenoot, de heer Henk Vahrtneijer is benoemd tot tijdelijk agent gedurende het badseizoen te Katwijk aan Zee, AARLANDERVEEN. De Geref. Kerk droeg f. 10 af aan de classis Woerden voor de Theol. Faculteit der Vrije Universiteit. ALPHEN. Raadsstukken. Saneering woningbouw Hieromtrent schrijven B. en W. dat er naar hun mee ting geen enkele reden is om de regeling voor de dekking der ontstane tekorten der wonthgbouwvereemgtagen langer uit te stellen. B. en W. geven aan het ontstaan der tekorten n.l. door huurderving, meer dere uitgaven dan het rijk bij de rekening van het exploitatietekort in aanmerking neemt; onderhoudskosten en administra tiekosten. B. en W. stellen thans o.m. voor aan den raad rentelooze voorschotten te verstrekken aan de woning bouwvereenigin- gen en stichting tot de volgende bedragen: „Alphenschfi Belang" f. 4228,02; „Eensge zindheid" f. 28.187,35; „Volksbelang" x. 9035,72; ..Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting" f. 13.413,80; zulks o.m. onder bepaaxie voorwaarden. Het blijkt dat aan bouwkosten met den grond on gedekt is een bedrag van totaal f. 82.115,07; de meerdere onderhoudskosten hebben be dragen f, 20.779,45; de huurderving be draagt f. 323.300,93; de meerdere admini stratiekosten bedragen, f. 2825,96. Verlaging der waterleidingtarleven B. en W. stellen den raad een algemeene ver laging van de tarieven met 4% voor. Met het oog op de verzwaring van de lasten voor de water en lichtbedrijven, voort spruitende uit de aanmerkelijke verhoo- S'ng v. d. kolen- en materialenprijzen (ijzer koper enz.) acht de commissie van bijstand het niet verantwoord thans verlaging der tarieven voor gas of electriciteit, in welken vorm ook, in overweging te nemen. Rioolbelasting De rioolbelasting gaat in totaal over 18 perceelen, zoodat een be drag van f. 1800 zal moeten worden uitge keerd, waarvan f. 900 ten laste der ge meente blijft. B. en W. stellen voor een crediet van f. 1800 te verleenen, teneinde aan de eigenaren de gekapitaliseerde waarde van de belasting te kunnen uit- keeren, waarvan de helft van het rijk terugkomt. De a.s. feestviering der Chr. Oranjevcr. Het bestuur der C. O. V. heeft voor de feestviering op 31 Aug, e.k, gehuurd de nieuwe sportterreinen achter het Bosch park van de voetbalvereen. A. V. V, Het voorloopig programma bestaat uit: Voormiddag: reveille, klokluiden, koraal- muzlek, kinderoptocht en kinderzang. Na middag: volsspelen, poppenkastvertooning de heer Henri Nollens. hofartist. voetbal- I wedstrijd, demonstratie van de landelijke rijvereen. „De Venneper RulteTS". 's Avonds kerkdienst en gondelvaart. Loop der bevolking. Geboren: Mensje d. van Hendrik de Bruin en Eva Rodenburg Jusis Erwin. z. van Cornelis Altona en Greta Muller Neeltje Marigje, d. van Jan Verheij en Gijsje v. d. Ham Johanna, d. van Hu- bertus Johannes Werther en Maria Allda de Jong Marrigje, d. van Gerrit Jonge- neel en Jamiigje Maria Bos. Gehuwd: Gerardus Odijk 30 j. met Bar bara Rombouts 24 j. Jan Willem Moen 23 j. met Antje van der Leede 24 j. Daniël Adrianus van Dolder 27 j. met Geertruida Janna Bernardina Domburg 28 j. Overleden: Wjllem Buis 25 j., gehuwd met Aagje Bontenbal wonende te Wou- brugge. Burgerlijke Stand. Ingekomen van: Hazerswoude, Hendrina den Haan, dienstb., Heerenweg 7 Bo degraven, Dirk M. Mulder, timmerman. Oostkanaalweg 5 Hazerswoude, Pieter Cok, mach. zetter, Aarkade 50 Leiden, Jantje van der Werf, huishoudster, Van Reedestr. 1 Hazerswoude, Hendrina van Elswijk, zonder beroep, Grijpensteinstraat 34 Enschedé, Pieter Jansen, directeur P.T.T., Julianastraat 91 rood Utrecht. Guillaume Stekelenburg, typograaf, van Velzenstr. 6 Leeuwarden, Willem T. H. de Haan, zonder beroep, Raadhuisstr. 279. Vertrokken naar:. Voorburg, Buitenrust- plein 13, Petronella A. Verleun Gelder- malsen, Tielerweg A. 112, Geertje J. Ver meulen, kinderjuffrouw Hilversum, Franklfnstr. 25, Jermigje van Triest, zon der beroep Woerden, Rijnkde 111, Margje van den Ent, zonder beroep .Lei den, de Merelstraat 1, Apolonia Bonte, zonder beroep Tilburg, Kromhout kazerne, Gerardus Bos, zonder beroep Nieuwveen, Dorpstr. 147, Dirkje M. van Heusden, dienstbode Eindhoven, Park straat 46, Josina M. v. Hofwegen, kinder juffrouw Duitschland, Bendorf am Rhein, Margarete Reinfort, kantoor bediende. Overgangsexamens Chr. H.B.S, met 5-jarigen cursus. Voor de overgangsexamens zijn geslaagd van kl. 1 naar 2: Dirkje J. Alkema, A. M Havelaar, Boskoop; W. J. Boeijenga, Zwam- merdam; Aukje E. Bos, Ter-Aar; C, M. H. Bosch, G. D. Duisterhof, Martina H, J. Ges man, W. J. Gesman, A, Goedhart, W. Hoek stra, Woubrugge; L. Honselaar, H. Jongen burger, O. Klinkenberg. B. Lemkes, D, van Mourik, Maria M. Pijper, Adriana A. C. de Roon Hertoge, P. Smits, E. W. Spreij, J. Spreij, J, P. Stevan, A. Vijfhulzen, Nieuw koop: D. v. Wijk, Christina R. Wolleswin- kel, Boskoop; Saro Zonneveld. Niet bevor derd 3 leerlingen. Van kl. 2 naar 3: L. M. den Besten, Bos koop; P. Blnnenkade, Waddinxveen, J. Bol, Th. Booij, P. Boonstoppel, Waddinxveen; Jac. Boot., Marie Boot, Neeltje Brunt, Bo degraven; A. Duiker, L. Gesman, A. L. v. Griethuizen, Hazerswoude; Marta. A. W. v. Haselen, P. Jongens, G, Kerkhoven, Ha zerswoude; Ineke E. J. v. d, Kleij, Marga- retha E. J. Korver, Nelly A. W. Korver. J. Krabbendam, Waddinxveen; L. Krult, M. Lablans, Jaapje Laros, D. P. Maeré Wad dinxveen; P. C. v. Muijen, D. Paul Hen- riette J. W, Schram, Adriana Smit, Bode graven; G. Smit, Bodegraven, C. L. Spreij, Sijtje J. Spreij. Nieuwveen; J. B. C. v, d. Vis, Boskoop: A. Vlaandèren, Koudekerk: W. \yindhorst, Bodegraven. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van klasse 3 naar 4: Hiltje Bijlenga, J. Boer (Nieuwkoop), N. Boot, D. Bremmer (Waddinxveen), J, A. v. Ghesel Grothe (Bodegraven), H. Goedhart, J. J. Goed hart, J. Graafland (Waddinxveen), H, A. Groeneveld, P. H. v. Hellemond, H. Hofenk, P. Huchshorn (Bodegraven), B. G. J, de Joode (Bodegraven). W. v. Keulen, D. Klinkenberg. Anna H. Overbeak, J. v. Win kel (Bodegraven), Antonia S. Zonneveld, D. G. Boot, C. Driesprong (Boskoop), Augusta W. F. Jacobsen, D, L, L, Kal. Adri ana J. Kerkhoven (Hazerswoude). P. Koel- mans (Boskoop), C. W. de Leen (Boskoop), J. C. v. Leeuwen (BodegTaven), L. W Leeu wenhoek, S. Terlouw. C. J. van Muiswinkel (Bodegraven), P. Oskam, S. G. Plek, B P. de Planque (Leiden), J. C. Schrijver (Bos koop), Eldze J. H. Stehouwer, J. Uhbink (Zevenhoven), G. de Vos, J. P. Wijsman (Boskoop)niet bevorderde 1 leerling. Van klasse 4 naar 5: W. v. d. Bijl. Clara Brink (Nieuwveen), J. W. de Bruijn, Jo hanna C. Burggraaf (Bodegraven). G. Dal- linga, H. G. v. Diest. Marianna Duinker, M. C. v. Gemeren (Boskoop), C. G. de Haas. S. J. K. Ham (Leimuiden), P. Kra mer (Bodegraven), J. M. Los, A. L. Schram, L. Sonnemann, P, W. Vis; niet bevorderd 3 leerlingen, herexamen 1 Waar geen woonplaats vermeld ls deze Alphen aan den Rijn, BODEGRAVEN, Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Adrianus, zoon van A. G. Pljnacker en P. Roos Alida Maria, dochter van C. J. van Dijk en G. M. Vlas man Cornelis Michiel. zoon van C, G. Karssen en M. van Muiswinkel Maria en Johanna Jacoba, dochters van W. P, Hoo- genboom en G. C. Boer. Loop der bevolking. Gevestigd: D. S. Niermeijer. apotheker, van ten Boer. Brugstraat 1 C. J. H. Hol ster, huishoudster, van Gorinchem. Spoor straat 8. Vertrokken: A. de Ruijter, dienstbode, n. Reewijk, Weth. Venteweg H 125. Lustrumreis Ouden van Dagen. Het comité voor den autocht van de Ouden van Dagen hoopt dit jaar zijn eer ste lustrum te vieren met een groote lustrumreis Uit vele plannen heeft men ditmaal gekozen een autotocht naar het Gooi, die op Donderdag 22 Juli zal ge houden worden, Het-irajecLIs.niet geheel. uitgestippeld, maar zal loopen door een van de mooiste deelen van Nederland. Mede werking is gevraagd van de autobezitters, aie steeds bereid zijn geweest gratis hun auto af te staan en dit, naar men hoopt, ook thans zullen doeiVjQa collecte vooi de overige kosten, die alAiOjfeds geheel alleen wordt verzorgd doomHln 'jeugdigen P. Stoppelenburg is alweer in vollen gang. De ouden van dagen en gebrekkigen, dio wen- schen deel te nemen aan den tocht, moe ten zich daartoe Dinsdag- en Woensdag avond van 7 tot 8.30 opgeven aan 't Beurs gebouw, waar het comité zitting houdt. Onze plaatsgenoote M, Burggraaf, leerlinge van de O. L. School slaagde voor hel toelatingsexamen van de H. B. S. te Woerden, Gevonden: 1 portemonnaic, 1 motor rijwiel F, N., 1 zilveren armband, 1 porte feuille, 4 portemonnaies, 1 dop van een benzinereservoir, 1 wit konijn. Inlichtingen aan de politiepost. Het Groene Kruis heeft een zuurstof apparaat aangeschaft, dat van nu af voor ongevallen beschikbaar is gesteld bij den heer E. van Waveren, Kerkstraat, beheer der van het magazijn van het Roode Kruis en lid van de Transport-colonne van het Roodi*Kruij. De heer W. Boer, alhier, tot 1936 lid van den Gemeenteraad voor de C. H. Unie is benoemd tot lid van de Prov..Staten van Zuid-Holland als opvolger van minister v. Boeijen. Het Roode Krui! bereidt een groote demonstratig, in het publiek voor, die zal gehouden worden in den loop der volgende week op een terrein bij den vijver en waar bij ook transportdemonstraties zullen ge geven worden. De leerlingen der Chr. Nijverheids school maakten onder leiding van de leera- ressen een fietstocht naar de kersenboom gaard cc Haastrecht. BOSKOOP. Vereeniging „Zomers Buiten". Alhier is opgericht een vereeniging „Zo mers Buiten". Het doel is, om kinderen van werkloo- zen, alsmede van minvermogenden in den zomer een dag naar. buiten te doen gaan. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren: W. Beekhuizen, voorz.; J. de Kwaadsteniet, secr. en J. v. d. Berg, pen ningmeester. Deze vereeniging zal een neu traal karakter dragen, zoodat alle kinde ren, zonder onderscheid kunnen worden uitgezonden. De tooneelclub „Amicitia' heeft zich reeds beschikbaaar gesteld, en zal de volgende week een tooneelavond geven, waarvan de baten aan bovenge noemd bestuur zullen worden afgedragen. Zwemdemonstratie der Boskoopsche (Reddingsbrigade. Gisteravond heeft op initiatief van de Boskoopsche Reddingsbrigade in de Gouwe nabij de Hefbrug een zwemdemonstratie plaats gehad. Er was hiervoor groote belangstelling. Zeer duidelijk bleek ook thans weer hoe noodig het is om het zwemmend redden te leeren, hetgeen reeds meermalen, ook hier ter plaatse van zeer groot nut bleek te zijn. Ook het redden van een persoon (pop) uit een autocabine, dwong ieders bewondering af! KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Aukje, d. van Pier Westerterp en Taetske Vriesema; Johanna, d. v. Jodhem van Vliet en Johanna Son ne veld. De door B. en W. gehouden aanbe steding van de bestrating van den Lage- waardsche weg alhier, is gegund aan den laagsten inschrijver den heer C. Streefkerk te Tienhoven voor f.:2300. De speldjesdag aioor de Vereen. .Het Hooge Land" heeft opgebracht f. 33.3S. De varkenspest .breidt zich in onze gemeente nog steeds Uit. Aangifte ter se cretarie is gedaan van het derde geval bij den landbouwer J. D. C. in den Hondsdijk. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Aanbieding gemcenterekening 1936 Adressen inzake straatbelasting - Wijziging uitbreidingsplan in verband met aanleg van 'n nieuwen Rijksweg Straatverlichting. De raad vergaderde. Afwezig met bericht van verhindering de heer de Haas en we gens ziekte de heer Groenendijk. Op een verzoek van de afd. Leiden van de Ver. v. Chr. Gezondheid en Vacantie- koloniën om subsidie, indien kinderen uit Leiderdorp worden uitgezonden werd gun stig beslist. Op een vraag van den heer v. d. Wal of andere vereenigingen óók op sub sidie aanspraak konden maken, deelde de voorzitter mede, dat men dit dan eeTst moest vragen. De pachter van het gemeen.elijk visch- water vroeg om kwijtschelding van het restant van f. 12 van de pachtsom over 1936 en tevens om de jaar ijksche pacht van f 102 te brengen op f- 80. Na toelichting van den voorzitter werd besloten het eerst- gevraagde toe te staan, doch de bestaande pachten voor 1937 en volgende jaren te handhaven. Vervolgens werden medegedeeld de mini mum-tarieven, waarvoor de Sportstichting gedurende het jaar 1937 de tennisbannen mag verhuren en de toegangsprijzen van de kinderen in den kinderspeeltuin. Vervolgens werd de gemeenterekening over 1936 aangeboden. To; leden der com missie voor het nazien dezer rekening wer den benoemd de heeren de Haas. v. d. Wal en Rijnsburger. Na vaststelling van eenige censioengronds agen werd na toelichting van den voorzitter eveneens vastgesteld een capitulan.en-verordenlng. Van het Chr. Instituut voor doofstomme kinderen te Voorburg was ingekomen een verzoek om voor 2 kinderen uit Leiderdorp die dit instituut bezoeken, de 'helft van het schoolgeld te vergoeden. De andere helft wordt betaald door de diaconie der Ned. Herv. Gemeente. De ouders ziin hiertoe onmachtig. De voorzitter deelde mede dat het schoolgeld per kind en per iaar f. 150 is B. en W. stelden nu voor niet meer dan f 100 voor de biede kinderen uit te trekken. De heer v. d. Wa'. deelde mede. dat de ouders reeds f. 2 eer week aan reisgeld heb ben te be,alen en onmogelijk meer kunnen doen. Hii gaf er de voorkeur aan. dat de gemeente het resteerende bedrag geheel voor haar rekening neemt. De voorzitter antwoordde, dat de gemeente door een be drag van f. 100 voer beide kinderen toe te staan al een flinke som biipast en hiermee reeds voldoende van haar belangstelling in deze blijk geeft. Hij verwacht, dat me; dit bedrag het bezoeken der inrichting voor de kinderen we' verzekerd is en het geven van meer subsidie eerder zou neerkomen op het steunen van de inrichting, dan dat de ouders er mee gebaat zouden zijn. Na be spreking werd conform het voorstel van B. en W. met algem. st. besloten. Eveneens werd met alg. st. aangenomen een voorstel van B. en W. ofh aan de Ned. Ver voor Luchtbesch-éfm ng een subsidie te verleenen van f. .10 per jaar. Onder de ingekomen adressen inzake srraa'belasting was er een van D C. Ver- steezh o a met verzoek den v. d. Va k Bou- manweg voor de heffing in de 3e klasse te plaatsen. Op voorstel van B. en W. werd hierop afwijzend beschikt. Van de commis sie van beheer van de Geref Kerk was in gekomen een adres om wijziging van de verordening straatbelasting door daarin een bepaling op te nemen, houdende vrij- s.elling van deze belasting voor gebouwen, welke uitsluitend dienen voor den open baren eeredienst. De voorzitter deelde mede dat een dergelijke bepa'ing al in de ver ordening was opgenomen. Het adres werd voor kennisgeving aangenomen. Nadat was aangenomen een wijziging van de begrootingen voor 1936 en 1937 werden op voorstel van B en W nog twee punten aan de agenda toegevoegd n.l. een verzoek van den Rijkswaterstaat om het uitbrei dingsplan te wijzigen en een kwestie inzake de straai verlichting. Purol maakt soepel en zacht. 4239 (ïngez. Med.) 15. Op 't vorig plaatje zag je Thijsje heel hard werken; wat ■hij daar deed zal je al spoedig merkenvan al dat graafwerk is nu niets meer te bespeuren, doch let maar op, wat strakjes gaat gebeuren Thijs had -gpzegd, dat hij zeer zeker nimmer in zijn leven, den man dfe DfcKè had ontvoerd, zóó erg veel geld zou geven hij wil integendeel probeeren, den boef wat meer beleefdheid aan te leeren; en reken maar, hij zal hem wel een straf bezorgen, die hem nog langer heugt dan sleclhts vandaag en morgen Maar zie, hij heeft toch, keurig-net, een kleinen geldzak neefgezst; je begrijpt natuurlijk goed, dat die als lok-aas dienen moet. En Thijsje staat nu >bij den derde van de eiken, heed stil en goed ver borgen .uit _te-kijken.. Het verzoek van den Rijkswaterstaai hield, blijkens toelichting van den voor zitter verband met het plan tot den aanleg van een Rijksweg voor snelver keer beoosten Leiden van het vlieg- ve'd Ypenburg af, door de gemeenten Stompwijk en Zoeterwoude, Meerburg» sche Watering en verder te Leiderdorp over den Rijn in de nabijheid van de Geref. Kerk. De nieuwe weg zou verder loopen in rechte richting naar het station te Rijpwetering van den voor- maligen spoorweg en dan door middel van afritten en over den voormalige* spoorlijn LeidenHoofddorp aanslui ten op den nieuwen verkeersweg doo* den Haariemmermeerpolder. De voor zitter besprak uitvoerig dit punt, ook in verband met de kwestie van de be staande tol op de Leiderdorpsche brug en deelde mede, dat de gemeente Lei derdorp voor passage over den Rijn nu door aankooping het uitsluitend recht van to heffing hier ter plaatse over den Rijn had. Na deze toelichting werd besloten vooralsnog niet aan het ver zoek van Rijkswaterstaat te voldoen. In verband met het feit. dat het in de bedoeling ligt. den weg aan te leggen bin nen het uitbreidingsplan is rekening ge houden moeten worden met de belangen van de grondeigenaars, indien hun gron den voor dezen aanleg gebruikt zouden moeten worden. Het ls thans slechts zoover dat de Rijkswaterstaat alleen verzocht heeft gronden voor den aanleg onder de ge meente Leiderdorp te willen reserveeren. Wat de straatverlichting betreft deelde de voorzitter mede dat B. en W„ ook in verband met dikwijls geuite klachten over de verlichting, onderhandelingen hadden aangeknoopt met de Lichtfabrieken te Lei den. B. en W. waren daarbij uitgegaan van electrische verlichting, voor de geheele ge meente voorzoover er een kabel ligt en hadden daarbij tevens aan de lichtfabrieken gevraagd de aanlegkosten van de nieuwe lantaarns enz. over eenige jaren te ver- deelen, opdat de gemeente hiervoor niet een leening zou hebben aan te gaan. De voorzitter deelde mede op welke voor waarden de Sted. Lichtfabrieken de ge- wenschte verlichting willen aanbrengen, waarop de raad met alg. st. besloot B. en W. te machtigen nader met de Lichtfa brieken over de gedane voorstellen te on derhandelen. Na rondvraag volgde geheime zitting. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. P. den Oude, Jaagpad 35 J. Meel, van der Doesstr. 30 A. A. van Korlaar-Breedveld, Acacialaan 13 D. Visser en gezin. Kontngstr. 12 P, C. Priester, v. d. Valk Boumanweg 20 J. G. van Evert en gezin, Koningstr. 47 J. H. Griffioen en gezin, v. d. Doesstr, 35 A. W, Biesenbeek, v. d. Valk Boumaiiw. 45. Vertrokken: C. A. van Leeuwen naar 's-Gravenhage, Bankastr. 113 H. A. P. Thijssen en gezin naar Lelden, Hansenstr. 15a J. Noordanus en gezin naar Leiden, Apothekersdij'k 35 S. van Fruchten naar 's-Gravenhage, Parkstr. 95 M. Veldhoen: naar Leiden, Schutterstr. 18a H. Lepe laar en gezin naar Iteiden, Driftstr. 56a P. Voorwinden naar Hazerswoude, D 24 J. Braam naar Wassenaar, Deijlerweg 189 I. F. Dronkers en gezin naar Katwijk, Valkenburgerw. 20c A, van Amsterdam naar Noordwijk, Hoofdstr. 80 B. Dijk man en gezin naar Leiden, Voldersgr. 10a M. A. Hoogervorst naar Sasseriheim, Zandslootkade 40 A. J. Maat naar Was senaar, Rijksstraatweg 725 Wed. B. Pleij-van Oosterhout en gezin naar Leiden, Karnerlingh Onnesl. 37. LEIMUIDEN. Het ligt in het voornemen van het Comité van Ouden van Dagen om weder om dit jaar een autotocht te organiseeren voor de Ouden van Dagen en wel op Don derdag 22 Juli a.s. Het doel der reis is nog niet bekend. Het Comité hoopt alle mede werking van de autohouders in deze ge meente te zullen verkrijgen, om het wel slagen van dezen tocht mogelijk te maiken. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Onderdtrouwd: G. H. Lek en C. A. Meijer. Overleden: Anth. Venne 69 j. Geboren: Anth. Johannes Martin us, z. v, B. v. d. Berg en P. v. Leeuwen. Raadsagenda. De Raad komt Maandagavond te 8 uur in openbare zitting bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld. 3. Inzake wijziging der verordening op de heffing dre keurioonen. 4. Rente-verlaging van geldleeningen. 5. Inzake regeling van de bebouwing in de Gemeente. 6. Her-vast stelling der Gemeenterekening 1935. 7. Wij ziging der Gemeentebegrooting. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van A. van Nielen en G. Slothouber Marinus Cornelis, zoon van L. van Mourik en A. M. Koren. Overleden: W. Stormbroek, 10 mnd. W. E. Verwaal, 87 jaar.. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Gerrits, van Ambt Har- denberg, naar Oranjelaan 5 C. Both, v. Helloo, naar Noordeinde 43. Vertrokken: J. W. van Wilgen, van Hene- gouwerwg 75 naar Gouda I. Breedijk v. Ereedeweg 4, naai Zevenhuizen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7