Uit Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 9 Juli 1937 OHkieeie Crisispublicaties AGENDA AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Albert, Z. van J. N. Pik en J. Wegman Marinus. Z. van J. v. Halm en Th. Markwat Jacob Willem, Z. van C. Alderden en L Jongkind Cornells, Z. van B. Wegman en A. Vos Antje, D. van W. Drenth en J. Gorsselink. Ondertrouwd: H. Oosterbeek 22 j. en F. van Soest 24 j. Overleden: M. Prins 42 j.. ongehuwd H. de Zwart 28 j.. echtgenoote van C. Buis Getrouwd: F. H. Donicie 27 J. en H. T. Albers 26 j. Verkooping. Door notaris H. Bax is in ..De Oude Vei ling" alhier publiek verkocht, krachtens art. 1223 B.W.: een perceel teelland met eenig rietland en water, gelegen nabij ..Koddespoeltje" in deze gemeente, groot 37,60 aren. Eigendom van C. Rijken te Haarlemmermeer. Kooper L. Onas te Aals- meerderdijk voor f. 180. Een woonhuis met schuur, kassen, centrale verwarming, ke telhuizen. ketels, schoorsteenen en teel land. gelegen aan den Aalsmeerderweg alhier, groot 96.20 aren. Eigendom van C. van Leeuwen Hz. te Aalsmeer. Kooper de heer H Wichmann alhier voor f. 31.200. Een perceel teelland, rozenkas met centrale ver warming, gelegen naast het vorige perceel, groot 44,65 aren. Eigendom van voorn. C. v. Leeuwen. Kooper de heer J. v. d. Meer Pz. te Aalsmeer voor f. 5000. De Mondharmonica-club van Uithoorn bracht een bezoek met het voornemen een concert te geven in den tuin van ..Rust oord". Daar dit door omstandigheden geen doorgang kon hebben, is het concert gege ven in .Irene", waar veel genoten is van de muziek, welke de jongelieden ten ge- hoore brachten. Er was groote belangstel ling voor dit concert. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d. van W. A. v. Emden en G. van der Stelt Simon Gerard, z. van E. J. Weststeijn en J. Burghout Hester, d. van D. van Rijswijk en H. Sauer Hen- ricus Adrianus, z. van A. A. van der Hulst en J. G. Koeckhoven Elisabeth, d. van W. J. Kroes en M. Stormmesand Margien, d. van A. A. van der Velde en J. Kuilder Lamberta. d. van L. van Ginkel en H. Rij ken Gijsbert, z. van J. C. Dijkers en C. J. Nupoort Johan Harry, z. van J. H. van der Ende en C. Mensink Maria, d. van J. Verbaas en M. Bouterse Grietje, d. van J. P. Bax en L. E. Stieva Teunis Johannes Cornells, z. van J. Visser en S. J. Koningen Willemina, d. van IJ. Maaskant en W. Wolthuis Willem, zn. van M. P. van Beusekom en M. H. Kamp Cornelia, d. van M. Rits en L. Bakker Gerardina Mar- garetha, d. van G. J. van der Laan en A. Smit. Ondertrouwd: Nicolaas A. Stokman, 29 j. en Hendrika C. Granneman, 25 j. Jaco bus Glas, 21 j. en Sophia J. Hensing, 22 J. Nicolaas S. Breed, 25 j. en Johanna P. Bogers, 24 J. Gehuwd: Reinier Heinis, 24 j. en Neeske Dekker, 17 j. Gijsbertus H. J. Lenssinck. 31 j. en Elisabeth Th. Hulsbosch, 29 j Willem J. van Ravensteijn, 28 j. en Alida E. Schouten, 25 j. Jan C. Spaargaren, 23 j. en Petronella J. M. Joore, 22 j. Klaas Terlouw, 25 j. en Alaberta M. Klamp, 23 j. Cornells Tukker, 28 j. en Hendrica Mor genrood, 29 j. Pieter B. Schelling, 32 j. en Aaltje van Oosterum, 37 J. Johannes C. van Stam, 23 j. en Cornelia O. Middel koop, 24 j. Antonie F. Dol, 31 J. en Zeger- dina Verbeek. 26 j. Bruno W. J. Reimers, 30 j. en Cornelia van Beem, 32 j. Overleden: Anna Wassenberg, 75 j. geh. met J. van Ophem Cornelia Jannetje Feeleüs, 36 j. geh. met A. Lievaart Maria, Cornelia Bakker, 69 j., wed. van F. Hoog land Dina Adriana Koppenaal, 60 J. geh. met B. van Beek. Loop der Bevolking. Gevestigd: Adolf Graap, van 'sGraven- hage, Eikenlaan 35 Petrus J. Groot, Am sterdam, Nieuwemeerdijk 401 Bertus J. Danens. Amsterdam, Aalsmeerderdijk 40 Geutskens. geb. van Tongeren, Nieuwer- Amstel. Spieringweg 479 Hendrik Ban- nink, Apeldoorn, Vijfhuizerdijk 246 Hen drik Bouwer, Haarlemmerliede c.a„ Linden- laan 17 Jacob Brouwer, Nieuwer-Amstel, Sloterweg 689 Frederik J. R. van Brug gen, Amsterdam, Olmenlaan 85 Hendri- cus C. de Heus, Amsterdam, Eikenlaan 41 Marinus R. Heijl, Amsterdam, Zilvermeeuw straat 35 Hendrik Heijnes. Amsterdam, Eikenlaan 37 Jan den Hollander. Lisse, Parklaan 43 Andries van der Horst, Am sterdam, Marialaan 57 Arnoldus Jansen, Bennebroek, Hlllegommerdijk 499 Wil helmus J. Janssen, Velsen, Sperwerstr. 4 Johannes Jonk, Amsterdam, IJweg 19. Vertrokken: Agina Kloos, naar Heem stede, Camplaan 30 Arnold Hogenbirk, Hilversum, Lorentzweg 70 T. van Zanten echtgAalsmeer, Wilgenlaan 11 Louw- rens P. de Vries, Amsterdam, Barentzstr. 41, 3 hg. Wilhelmina de Jong, Amsterdam, Adm. de Ruijterweg 108 Geertruij C. Huijsmans, Heemstede, Valkenburgerplein 20 Maria J. E. Klesser, Amsterdam, Zwa nenburgwal 80, 2 hg. Jacoba Scharrig- huisen, Rhoon, Parallelweg 32 Huiber- dina de Rijk. Amsterdam. Spaarnwouder- dijk 431 Wilhelmina Thijssen, Amster dam, Jan Maijenstr. 7, 3 hg. Aagje Onder de Linden, Middelharnls. Brandsteeg Frits Tienstra, Amsterdam, Mercatorstr. 101 hs. Hendrika H. van der Salm, 's Gra- venhage, Statenlaan 54 Dirk Aartsen, Nieuwer Amstel, Amsteldijk 56 Johannes J. van Rheeden, Amsterdam, Laurierstr. 180 3 hg. Anna M. E. de Heer, Uithoorn, Hoofdweg. Zuider Legmeer Willem Meijer, Ede, van Irhovenlaan 2 Johannes G. A. Erich, Amsterdam, Chelierstr. 32, 3 hg. HILLEGOM. Vergadering van het H.B.G. De afd. Hillegom van het H.B.G hield een ledenvrgadering, die goed bezocht was. De voorzitter, de heer D. E. Nieuwenhuis, zeide. dat nog weer' eens voor de saneering vergaderd moest worden door de vraag van het hoofdbestuur, te beantwoorden in de alg. vergadering. Deze vraag luidt„Is het voor het bloem- bollenbedrijf nuttig alle bedrijfsmaatrege- len op te heffen?" De vraag was volgens den voorzitter dub belzinnig. De regeeringsmaatregelen van heden zijn bekend, bedrijfsmaatregelen voor 1938 zijn niet bekend De heer Cardol pleitte voor maatregelen, omdat volgens hem het vak niet zonder hen kan blijven bestaan. De contact-commissie kwam ook ter sprake, waarop de voorzitter nader inging. De heer Lieverse en anderen bestreden de maatregelen, eenige malen onder aan voering van heftige argumenten. Ander zijds is gewaarschuwd om niet alle maat regelen over boord te gooien; de ambte naren der saneering worden niet door het vak betaald en de 24% aftrek zal niet ge heel opgeëischt worden, als het niet noodig is. Ook is opgemerkt, dat vele vakgenooten staande gebleven zijn door de maatregelen, die nu bestreden worden. Op veler verzoek is per briefje gestemd; de uitslag was: 12 st. vóór de bedrijfs maatregelen en 9 st. tegen. De vraag, welke maatregelen de afdeeling wenscht. inplaats van de bestaande die niemand wil. Is wel besproken, doch niet positief be antwoord. Besloten ls aan de directie van het H.B.G. per brief te vragen om verandering in den toestand, dat de afd. Noordvjijk op denzelfden dag en dezelfde uren een beurs houdt als de Hillegomsche afdeeling. Ver andering der beursuren te Noordwijk wordt wenschelijk geacht. Naar de alg. vergadering zijn afgevaar digd de heeren Langeveld en Koop. Een der leden dankte de commissie ..On derlinge Hulpverleening" voor genoten hulp gedurende zijn ziekte De vergadering is door den voorzitter gesloten met het uit spreken van de hoop. dat het genomen be sluit in het belang van het vak zal zijn. De bloembollenbeurs was door 110 personen bezocht. Zoolang de veilingen niet veilen, neemt men een afwachtende houding aan. Van handel was dan ook geen sprake KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-overzicht. De gang van zaken was de afgeloopen week wel bijzonder goed. Niet alleen voor wat betreft de groenten, doch ook het be kende product de Katwijksche zandaard- appelen konden alle. behoudens een zeer klein partijtje bonken, geplaatst worden, voor het binnenland. Een gedeelte der bon ken ging nog voor export weg. En ook met de prijzen der vroege aardappelen liep het naar wensch. Toen de minimumprijs voor de groote f. 3 per 100 KG. was, draaide êr niets door en toen de minimumprijs werd verlaagd tot f. 2,50 bleek deze verlaging voor Katwijk geheel overbodig, want In- plaats van naar beneden ging de prijs naar boven, zoodat meerdere malen voor de beste kwaliteit van f 1.25 tot f. 1.35 werd betaald, ja er is zelfs tot f. 1.45 geboekt per kist van 25 KG Als men dit leest zijn de greote aanvoeren achter den rug zoodat veilig mag worden aangenomen dat het met dit artikel goed zal gaan, ook al komt op 16 Juli de minimumprijs te vervallen, tenzijde markt mocht worden over voerd met Eigenheimers. Maar het grootste gevaar is intusschen verstreken, ook wat betreft het optreden der aardappelenziek te. Tot heden bleef men. hiervoor gespaard, dank zij mede het koele weer. Een buiten gewoon verschil in vergelijking met vorig jaar toen de ellende niet was te overzien. Ook met de groenten loopt het veel beter dan vorig jaar. Alles brengt bevredigende prijzen op. Tuinboonen gingen tot heden voor bijna ongekende prijzen, van f. 6.40 tot f. 8.— per 100 K. G. Momenteel is er iets af doch een prijs van f. 4.40 tot f. 5.50 is nog best. Sla van de kouden grond bracht evenzoo zeer loonende prijzen op, aanvankelijk van f. 2.tot f. 3.deze week nog van f. 0.80 tot f. 2.10 en die van f. 0.80 zijn maar restanten van de tuin. Bospeen had ook steeds goede belangstel ling. De aanvoer was trouwens maar matig. Toen was de prijs van f. 7.10 tot f. 9.30 p. 100 bos. Nu de aanvoer dagelijks grooter wordt zakt de prijs wel wat. tot f. 5.10 7.20 doch als 't zoo blijft is nog goed. Thans gaat de massa bospeen komen. Bloemkool met matigen aanvoer bracht in de eerste soort van f. 9.40 tot f. 12.30 op. en Rabar ber per 100 bos van f. 1.80 tot f. 3.90. De gewassen der navrucht staan er nog gun stig voor. LISSE. Voor de R.K. Wijkverpleging. Ten bate der R.K. Wijkverpleging werd in het Patronaatsgebouw een ,,Wijk-fulf" geopend. De opening geschiedde door den pastoor G. P. A. van Zuylen, die zeide, dat het juist vandaag de dag was van het feest van de H. Elizabeth van Portugal, die de milddadigheid op zulk een voortreffelijke wijze wist te beoefenen. Deze Heilige wist de armen, in het bijzonder de zieken, zoo goed te helpen en verrichtte meermalen wonderen. De wijkzuster, zou, al is zij geen heilige, toch zoo graag eens wonderen doen. Wij kunnen haar hiermede helpen en haar in staat stellen de wonderen te verrichten. De nood der R.-K. Wijkverpleging is groot. Deze nood moeten wij uit den weg zien te ruimen en daarom ls een fancy-fair In el kaar gezet, waarvan de baten ten goede komen aan de R.-K. Wijkverpleging. Spr. besloot met een dringend beroep op de milddadigheid van allen, zoodat de baten goed zullen mogen vloeien. Dr. Haase, Voorzitter der R.-K. Wijkver pleging, dankte Pastoor van Zuylen voor zijn hartelijke woorden en hoopte dat zij weerklank mogen vinden. Spr. staat hier niet als Voorzitter, doch als arts. De Wijk verpleging lijdt aan een soort bloedarmoede Zij verkeert in een toestand van algeheele uitputting. Dit is langzaam aangekomen. Om deze redenen zijn in het bestuur reeds jonge krachten opgenomen die reeds een massa werk hebben gedaan. In den loop der tijden zijn er vele jonge gezinnen gekomen, die geen lid waren van de R.-K Wijkver pleging. Mevr. Dankelman en Mevr. J. Pljn- acker zijn de geheele gemeente rond ge weest om nieuwe leden te werven en zij RESTITUTIEREGELING GRAANVOORRADEN. Het ligt In het voornemen, de regeling voor de restitutie op voorraden tarwe en andere granen alsmede sommige derivaten ingeval van verlaging van het monopolie prijsverschil, te vervangen door een nieuwe. Terwijl de bestaande regeling uitsluitend voorziet in restitutie bij verlaging der mo nopolieheffing, zal de nieuwe regeling ook voorzien in bijbetaling voor het geval het monopolieprijsverschil verhoogd wordt. Teneinde dit te bereiken, is voor de nieuwe regeling de vorm gekozen van een overeen komst. welke tusschen de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale eenerzijds en de bij die centrale als georganiseerde aangeslotene anderzijds wordt aangegaan. De nieuwe regeling zal gelden voor tarwe waaronder begrepen Vita-tarwe ingeval van wijziging van den prijs der Vita-tarwe, rogge, mais en gerst en voor zoover het be treft tarwe en rogge mede voor het uit die granen hier te lande bereide meel en bloem en voor de bij die bereiding ontstane tarwe- en rogge-afvallen. Voor de in Nederland ingevoerde tarwe bloem zal eveneens zulk een overeenkomst worden ontworpen. De nieuwe regeling zal op 9 Augustus a.s. in werking treden; vóór dien datum moe ten dan ook door de georganlseerden, die een overeenkomst met de centrale wenschen af te sluiten, aanvragen daartoe bij de cen trale worden ingediend. De centrale kan deze overeenkomsten slechts aangaan met die georganlseerden, die door den Minister van Landbouw en Visscherij a. i. bij beschikking worden aan gewezen. De thans bestaande restitutiebeschikkin gen, zullen per denzelfden datum worden ingetrokken, met uitzondering voor zoover betreft rijst. De georganiseerden zijn vrij om niet toe te treden tot deze nieuwe regeling, met dien verstande dat voor belanghebbenden, die vóór 9 Augustus geen aanvrage tot het slui ten van een overeenkomst bij de centrale hebben Ingediend, toetreding na dien datum niet meer mogelijk zal zijn Na opzegging der overeenkomst door den georganiseerde zal eveneens nieuwe toetre ding niet meer mogelijk zijn. 741/13 hebben een schitterend succes behaald. Spr. dankte hen hiervoor hartelijk. Dit was echter nog niet voldoende en tot verstevi ging van de geldmiddelen ls deze klinkende Wijkfuif georganiseerd. Spr. besloot met den wensch. dat deze „fuif in alle opzich ten moge slagen. Hierna werd een rondgang gemaakt door de zaal. Er is gelenheid te over om zich op allerlei wijze te vermaken. Men keert vol daan huiswaarts! Vergadering H.B.G. afd. Lisse. In ..De Witte Zwaan" werd e;n goed be zochte vergadering gehouden door de afd. Lisse van H.B.G.. gepresideerd door den 2en Voorzitter den heer P. Warmerdam Cz. Deze sprak een woord van welkom. Het zal gaan óm de m'eehlng der afdeeling over de saneringsmaatregelen.' Na gewezen te heb ben wat in de Alg. Ver. hierover gezegd is, wees de Voorzitter er op dat het bestuur van oordeel is, dat de kweekers de sane ringsmaatregelen nog niet kunnen missen. Het wordt echter wei wenschelijk geacht, dat er wijzigingen worden aangebracht in de maatregelen. Hierna werd de vraag van het Hoofdbe stuur aan de orde gesteld: Is het voor het blcembollenbedrijf nuttig alle maatregelen op te heffen? Door verschillende sprekers werd 't woord gevoerd. De heer R. H. C. Tromp zeide tegen de saneeringsmaatregelen te zijn om principieele redenen en wees er op, dat wij als menschen hetgeen God laat groeien niet mogen vernietigen Voorts wees hij er op, dat de mensch falen kan, letten we slechts op het slechte gewas van thans. Door den heer P. v. d. Aart werd ge vraagd, of er voor den kleinen kweeker ook een mogelijkheid geschapen kan worden tot uitbreiding van het bedrijf. Medege deeld werd. dat deze aangelegenheid door de afgevaardigden op de Alg. Verg. aan de orde zal worden gesteld De heer J. Kor- tekaas wees er op, dat dit dan moet zijn voor bonafide kweekers en ook een koste- looze uitbreiding. Ten slotte werd tot stemming overge gaan. De uitslag was, dat men zich met 2613 st. vóór behoud der saneering uit sprak. Na rondvraag volgde sluiting. Auto's op elkaar gereden. Op den Rijksweg alhier heeft weer een auto-botsing plaats gehad. Een personen auto wilde den weg oversteken. Een auto bestuurder, komende uit de richting Hil legom. lette hier niet bijtijds op en reed daardoor de eerste auto in den flank aan, waardoor materieele schade werd aange bracht. De politie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. Verg. H. B. G., afdeeling Lisserdijk. De afd. Lisserdijk vail H.B.G. vergaderde in het café van den heer Faas. De leiding beruste bij den heer C. Clemens. De secr. de heer H. A. van Leeuwen, las het prae-advies voor van het hoofdbestuur inzake de saneeringsmaatregelen. Verschillende sprekers voerden over het prae-advles het woord. De heer Scholte merkte op, dat het niet is, zooals men dit wil doen voorkomen, alsof de heffing uit sluitend is voor betaling van het surplus. Wij krijgen geen rekening en verantwoor ding van de Ned. Sierteeltcentrale. Spr. merkte op, dat het vak ten gronde gaat als de tegenwoordige maatregelen gehandhaafd blijven. De voorz. antwoordde, dat de heer Scholte niet geheel juist is. Er is in alle vakbladen een financieel verslag geplaatst. De heer Scholte zeide hierop, dat de cijfers niet volledig waren. Gevraagd werd, of er 24% zal worden ge heven als het niet noodig is voor het sur- plusfonds. De voorz. zeide. dat spoedig medegedeeld zal worden, dat niet meer ge heven zal worden dan noodig is om het surplus uit te betalen. De onkosten van de Sierteeltcentrale zelf worden door het Rijk betaald. De heer Lans merkte op dat wij. gezien het groote surplus der laatste jaren, de saneering niet los mogen laten. Gestemd werd over de vraag: „Is het voor het bloembollenbedrijf nuttig, alle bedrijfs maatregelen op te heffen". De uitslag was dat 18 zich tegen en 6 zich vóór opheffing verklaarden. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Arne, zoon van M. V. Noren- berg en G. W. Tans Jacobus Cornelis Jo- sephus, zoon van J. C. Preijde en M M. van Hage Wilhelmina en Johannes Leonardus, zoon en dochter van G. v. d. Hulst en C. van Rijn Johannes Jacobus, zoon van P .1. Wessels en H. E. van Dam Leonardus Johannes, zoor van A J. van Rooijen- en K. Look Johannes Hendri- kus Adrianus zoon van F. de Haas en M. J. van Steijn Adrianus Maria, zoon van M. Duineveld en W. Meijer. Overleden: Jan Baak, echtgenoot van G. Verkerk, oud 83 jaren. Ondertrouwd: H. de Bruin en H. C. Grimbergen W. D. van Stein en A. C. van den Berg M. Oudshoorn en J. de Kookei Getrouwd: C. Meskers en J. C. Rljgers- berg. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. J. Vermeij. van Alkemade. Heereweg 372 J. C. C. Vermeij—Verwer, van Haarlemmermeer. Heereweg 372 - Mej. J. G. de Vos. van Haarlem, Juliana- slraat 28 Mej. C. M. van den Berg. van Haarlemmermeer. Meer en Houtstraat 6 Mej. C. M. Elferlng, van 's-Gravenhaee, Vreewijk 24 A. de Bruin en gezin, V__ Haarlemmermeer, Molenstraat 9 J. G. van Es en gezin, van Haarl.meer. v. d. Vel- straat 9 D. Hoek. van Voorhout, Wilhel- minastraat 39 Mej. M. Hofkes, van Kat wijk, v. d. Veldstraat 35. Vertrokken: Mej. A. A. de Lange, naar Noordwijk Mej. M. Mens, naar Haarlem Wed J. C. Abcln gc.b Garrels, naar Am sterdam H. J de Wilde, naar Apeldoorn Mej. G. Schuitmaker, naar Leiden Onze plaatsgenooten Willem van Til en Hans Wesselo, leerlingen der openbare school alhier, zijn geslaagd voor het toe latingsexamen voor de 5-jarige H B S. Van de mulo-candidaten der Ned. Herv. U.L.O.-school, hoofd de heer N. B Themmen, zijn nog geslaagd: J. Kruyf, J. Nieuwenhuis, H. Smit, W. v. d. Wel, G. Vonk, J Kapteyn. N enBeukers, Kees Leys. A. V. d. Werken, Nita Camminga en N. van Egmond. De 12 candidaten zijn dus allen geslaagd, hetgeen een mooi succes is! NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. de Boer en fam., arts; Quarles van Uffordstraat 4; A. G. H. van de Klundert en fam., portier (hotel) Sta tionsplein 18; M. Covl, serveerjuffr, Noord- Boulevard 1; J. van Exter, bakker. Hoofd straat 32: H. W. van Hattum. leerling-ver pleegster, Langeveld 29; J. C. Stille, lJ.-ver- pleegster. Zwarteweg 20; J. Hilbert geb. Spaanderman, van Speijkstr. 4; J. Schone- veld, agent van politie. Kerkstraat 5a; Tj. Posthumus, bakker. Hoofdstraat 50: I. J. W. Stinkens. l.l.-verpl. Langeveld 29; N. van Dijk, d.b., Emmaweg 4a. Vertrokken: A. C. Heemskerk, d.b. naar Wassenaar, Bakkershagenstraat 18; H. C. Duijndam, d.b.. naar Noordwij kerhout, Hardepad 25; J. N. Thijssens, naar War- ihond, huize „St. Luduina"; L. Verwaal en fam. electro-monteur. naar Voorschoten, Valkenburgscheweg 22c; J. van Wijk en fam.. hoofdonderwijzer, naar Soerakarta (N.I.); L. A. van der Wiel, d.b., naar Haar lem, Marnlxplein 13; A. E. Raes, l.l.-verpl., naar Oegstgeest, Endegeesterstraatweg: A. Hazenoot, echtg. H. van Es, naar Boskoop, Reijneveld 117; H. A. Vis, naar den Helder, Hoofdgracht 2. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida, d. v. E. Smit en N. Hoek; Maria Jannetje, d. v. P. van der Deij en J. G. Kardol; Jacobus Franciscus, z .v. G. A. Wiggers en T. Rutgers. Ondertrouwd: C. Plug en P. Korbee; J. W. Moerkerk en F. Schild. Getrouwd: H. E. M. Steenvoorde en A. J. Koelewijn; H. van Es en A. Hazenoot. Overleden: Maria Margaretha Johanna van Nes, 65 Jaar. NOORDWIJK AAN ZEE. Niet de ver. „De Echo der Duinen" heeft, gelijk ab. gemeld, een serenade ge bracht aan den heer Jan van Kan, doch de muziekver. „Excelsior". OEGSTGEEST. Autobotsing. Op het kruispunt van den Nieuwen Rijks weg nabij „De drie Witte Palen" had gis teren een botsing plaats tusschen een be stelauto, bestuurd door J. W. L. te Lelden en een vrachtauto, bestuurd door J. H. te Rotterdam. De bestelauto, die zich begaf in de rich ting Rijnsburg, werd in de flank aange reden en pl.m. 30 M. opzijde gezet door de vrachtauto. Beide auto's werden zwaar be schadigd en zijn per kraanwagen van de fa. Kamsteeg naar de garage gesleept. De bestuurders kwamen er zonder onge val af. Eenlgen tijd geleden werd van den smid L. W. N. alhier een ijzeren hek ont vreemd, dat op zijn opslagterrein was op geborgen. Het ingesteld onderzoek leverde echter geen resultaten op. totdat het dezer dagen door de onvermoeide zorgen van de politie mocht gelukken althans het bek op te sporen. De dader is evenwel nog onbekend ge bleven. De alhier gehouden collecte ten bate van de stichting „Het Hoogeland" heeft opgebracht f. 40.10. VALKENBURG. De collecten in de maard Juni heb ben in de Hsrv. Kerk opgebracht voer de Diaconie f. 42.351/.-. voor de Kerk f. 85.10; in de Bussen f. 14.17'/i en de Mnd. Coll. f. 15.20. HEDEN. Troephuls Papengracht: Fancy fair Leid- sche Chr. Padvindsters. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude. 8 u. n.m. Zaterdag. Troephuis Papengracht: Fancy fair Leid- sche Chr. Padvindsters. Zomerlust: Tooneelvereen. „O. B. K.". 8 uur nam. Zondag. Troephuis Papengracht: Fancy fair Leid- sche Chr. Padvindsters. Maandag. N.V. Leidsche Uitgeversmij.: Alg. verg. van aandeelhouders; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De kroongetuige". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Angst". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De passagier des doods". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Vrouw of secretaresse". lederen middag 2 30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag. Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Hiep, hiep, hoera!" Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam 8 uur tot vjn, 8 uur alleen voor moedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waargenomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9. telef. 807, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 274. SASSENHEIM. Voor het onderwijzers-examen Is aan de Chr. Kweekschool te Leiden geslaagd de heer W. V. d. Berg, alhier. VEUR-LEIDSCHENDAM. Bij W. van V. aan den Veurschestraat- weg te Veur is een zwerm bijen neerge streken, die zich in een schoorsteen heb ben genesteld. Het is tot nu toe niet ge lukt de dieren te verwijderen. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Jannetje, D. van M. W. de Kluijver en F. Colljn Wilhelmus Jo hannes, Z. van C. J. Hooijmans en A. C. van Teijllngen Jacoba Maria, D. van A. M. Brouwer en A. Velthuizen Dirk, Z. van K. M. Wolleswinkel en W. de Jong Fransje, D. van F. Rietbergen en J. C. van Leeuwen. OverledenJ. Drukker 58 j Ondertrouwd: C. H. Oudshoorn 27 j: to Amsterdam en J. M. H. C. Schrassert Bert 28 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: U. Haanstra, gekomen van Oegstgeest, Rijndijk 266 M. C. Fukken, van Leiden, Rijndijk 266 P. J. Segaar, van Zwartsluis, Leidscheweg 546 Mej. C. de Barbanson, van Den Haag, Veursche- weg 3. Vertrokken: Th. Bergman en gezin, naar Veur, Damlaan 53 K. Oudshoorn, naar Den Haag, Tramstraat 274 J. van Kam pen en gezin, naar Den Haag, De Mouche- ronstraat 75 H. F. Kleljn v. Willigen, n. Boskoop. Rozenlaan 7 Mej. R. H. van der Helden, naar Den Haag, Pr. Vinken- park 19 Mej. M. Hahn. naar Den Haag, Kamillenstraat 5 H. Frima, naar Gro ningen, Heerensingel 14a J. Midderham, naar Leiden, P. de la Courtstr. 40 Mej. M. de Jong, naar Leiden, Mare 100 Mej. J. J. Overduin. naar Lemsterland, Lemmer, Dijksloot Mej. C. J van Geldorp, naar Bussum, Bremstraat 2 H. J. A. Seelen en gezin, naar Rotterdam. Lange Warande 114 Mej. L. Lonski, naar Den Haag, Nas sau Odijkstraat 38. Waarschuwing tegen typhus. De Burgemeester verzoekt ons bekend te maken dat zich in deze gemeente een ge val voordoet van typhus en dat ieder wordt aangeraden geen ongekookte melk te nut tigen. Ook het schoonmaken van gereed schap op gebruiksvoorwerpen in slootwa ter is verkeerd. Indien ander water wordt genuttigd dan leidingwater, moet ook dit water gekookt zijn. Druk bezoek aan het Wilhelminapark. Het Wilhelminapark heeft de volle be langstelling van het publiek en de zand bak is van tijd tot tijd totaal gevuld met de jongste generatie, die men, gewapend met schepjes, in clubjes er heen ziet trek ken. Dit alles is een verblijdend teeken, maar jammer is het dat een schoolknaap nu reeds een kroon uit een dennebompje heeft gekraakt en dat het publiek niet in alle opzichten medewerkt om het park te doen worden wat het toch zal moeten zijn: .een b"zit van alle ingezetenen en dan zoo ongeschonden mogelijk". Honden mogen niet los loopen en het gras is geen wandel pad. Het moet mogelijk zijn. zonder po litietoezicht of een proces-verbaal, dat 'n ieder kan genieten van dit stukje natuur schoon. Door vernieling of verminking wordt zoo dikwijls voo' jaren een wend gem~"kt in een gaaf geheel! Eii de politie heeft mej. J. C. K al hier. aangifte gedaan van verduistering van een regenjas, gepleegd door B„ alhier. Een onderzoek za! worden ingesteld. 2—?

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6