STADSNIEUWS 78 sfe Jaargang VRIJDAG 9 JULI 1937 No 23707 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Dit nummer bestaat uit VIER bladen LEIDSCH DAGBLAD PRIJSDER ADVERTENTIES: ÜDCtsrjper regel -voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling "Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevesftgïzlltt: per 3 maanden .....trr... f.2.35 per week t. 0.18 Franco per post - f. 2:35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f.O.SO per 3 nrndl> JII—M HULDIGING VAN DEN HEER P. G. A. POPPE. Uitreiking van de Gouden Eeremedaille der Orde van Oranje Nassau. De heer Poppe. Hedenmorgen vond aan de Inspectie van de Registratie en Domeinen alhier een eenvoudige, doch daarom niet minder hartelijke huldiging plaats van den com mies bij bovengemeld dienstvak, den heer P G. A. Poppe, in verband met het feit, dat hij ruim 25 jaar opgetreden is als secretaris van den Bond van personeel bij de Registratie en Domeinen alsmede om zijn vele verdiensten als lid van de bijzon dere commissie van georganiseerd overleg. De inspecteur de heer M. A. W. Gesel schap heeft hem hartelijk toegesproken en hem geprezen als een ver dienstelijk en zeer accuraat ambtenaar. Tenslotte overhandigde spr. hem de Gou den Eeremedaille, verhonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het zal ongetwijfeld niet alleen zijn superieuren en zijn talrijke collega's, maar velen stadgenooten genoegen doen. te ■weten, dat de uitstekende eigenschappen van den heer Poppe ook van hoogerhand zijn gewaardeerd. Wij hopen, dat het den heer Poppe ge geven moge zijn de hem uitgereikte onder scheiding nog vele jaren te dragen! EEN DUBBEL JUBILEUM. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn. dat de toonwinkel der Stedelijke Lichtfabrieken uit de Pieterskerkkoorsteeg werd overge bracht naar de Hooigracht, terwijl het dien dag tevens een kwarteeuw geleden is, dat de neer Th. H. L. M. Meuwese het beheer er van aanvaardde. FANCY-FAIR CHR. PADVINDSTERS. Een mooi doel voor oogen gesteld. Wie. zooals wij, gisteravond een bezoek heeft gebracht aan de fancy-fair van de Leidsche Chr. Padvindsters, welke in het troephuis aan de Papengracht is ingericht, heeft, daar kunnen bemerken, dat deze padvindsters ernst maken met het voor oogen gestelde ideaal: dienen. Artikel vier van de padvindsterswet: ,,een padvindster is een vriendin voor allen en een zuster voor alle andere padvindsters", heeft on getwijfeld sterk op den voorgrond gestaan bij het organiseeren van deze fancy-fair. Maandenlang hebben de meisjes aan de voorbereiding van een en ander gewerkt met als eenig doel: alle meisjes, dus ook zij, die het moeilijk betalen kunnen, mee naar het kamp, dat binnenkort in 't kam- peercentrum „Coldenhove" onder Eerbeek zal worden gehouden. Bij een rondwandeling langs de verschil lende stands werd ons een groote verschei denheid van artikelen getoond. Fraai handwerk, waaraan de grootste zorg is be stred. vindt er zijn plaats naast het een voudigste kruissteekwerk, dat door de al lerkleinste meisjes is vervaardigd. Dat het ook op deze fancy-fair niet aan dt gebruikelijke attracties, zooals touwtje- trekken. spijkers-slaan, kaarsen-aansteken en grabbelton, ontbreekt, is een vanzelf sprekend verschijnsel. Een bezoek aan de theeschenkerij vormt op zichzelf een groote aa ntrekkelijkheid. Met een enkel woord heeft de presidente van de Leidsche Chr. Padvindsters, mevr. Roosen deze fancy-fair, die hedenavond van 7.3010 uur en morgen van 35 en 7.3010 uur is geopend, bij de bezoekers (sters) aanbevolen, waarbij zij nog eens nadrukkelijk het voor oogen gestelde doel naar voren bracht. Direct hierop ving de verkoop aan, welke, te oordeelen naar de groote opkomst bij de openingsplechtig heid, de beste verwachtingen voor het wel slagen van deze fancy-fair in zich draagt. Officieele opening der Edel achtbaar-sigarenfabriek. Woorden van hulde aan de firma Wijtenburg. In tegenwoordigheid van een groot aan tal autoriteiten en genoodigden heeft hedenmorgen de officieele opening Dlaats gehad van de Edelachtbaar-sigarenfabriek der firma A. H. J. Wijtenburg, waarover wij gisteren uitvoerig schreven. Aanwezig waren om. de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de wet houders Splinter, van Stralen en Verwey. de gemeente-secretaris, mr. dr. van Striien. de heeren D. ten Cate Brouwer en dr. P. G. Knibbe. resp. voorzitter en secretaris der Kamer van Koophandel, de heeren L. E Nieuwenhuizen Segaar en mr. F. J. J. Trapman namens het bes,uur der Leidsche Ver. van Industrieelen, de directeuren van Gemeentewerken en van den Gem. Dienst van Soc. Zaken, de heeren A. M. de Blauw en P. C. G. A Wiikmans. zeer vele zaken- re'aties, zoowel van binnen als buiten Leiden, vertegenwoordigers van het perso neel en vele vrienden en familieleden der firmanten. Een ware bloemenschat vu'.de het kan toorgebouw, waar de plechtigheid plaats vond. Nadat een der firmanten, de heer S. "Wij tenburg een welkomst, en inleidend woord had gesproken, hield de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen een toespraak, waarin hii er op wees. dat wat hier thans gebeurt alleszins de aandacht van het ge meentebestuur verdient. Wel is hier geen sprake van een nieuwe industrie, maar toch zeker van een hernieuwde industrie, die de plaats harer waardig komt innemen op de puinhoopen eener helaas verdwenen industrie. Dit laatste te realiseeren doet leed. doch vandaag willen wij ons liever verheugen over de thans geschapen ruime arbeidsgelegenheid. Van ganscher harte hoopt het gemeente bestuur, dat het op timisme der firmanten in de toekomst ge rechtvaardigd zal blijken en dat. de be hoefte aan expansie zich in dezelfde mate zal doen gevoelen als waartoe de mogelijk heid bestaat. De gemeente is bij dit terrein op ver schillende manieren geïnteresseerd geweest. Zii heeft den grond gekochten daardoor tweeërlei belang kunnen dienen n.l. Ie een industriebelang en 2e een ander stads belang, dat der stadsverbetering, welke binnen afzienbaren tiid zichtbaar zal zijn. Het gemeentebestuur verheugt zich daar. over in zeer bijzondere ma e. In dit ver band brengt snr. m het bijzonder hu de aan den wethouder van fabricage, den heer Splinter, aan wiens inzicht deze oplossing voornamelijk te danken is geweest en die daarmede een belangrijken dienst aan de gemeente en de Leidsche industrie heeft bewezen Ook overigens heeft er steeds een prettige samenwerking bestaan. Die samenwerking, aldus spr., stemt mij zoo dankbaar, want het mocht zijn, dat men in Leiden geloof geslagen had aan een passage in een hier ter stede verschenen verslag (bedoeld wordt het jaarverslag 1936 der Leidsche Ver. van Industrieelen Red.), waarin het ge meentebestuur voor de voeten gewor pen wordt, dat het de industrie afstoot. Deze beschuldiging, die even ondoor dacht en onwaar is als zij onwelwillend neergeschreven en gepubliceerd werd. kan toch moeilijk Bevestiging vinden in het feit. dat heden gevierd wordt, n.l. dat door samenwerking van ge meentebestuur en de leiders van een industrie en voor beide zeer gelukkige oplossing gevonden kon worden en werd. i De firma Wijtenburg heeft thans zake lijk een erooten sprong gemaakt en zich daarmede geschaard in de rij der groote Leidsche ondernemingen. Namens het gemeentebestuur besloot spr. met den wensch. dat de groote moed en de vele moeiten der firmanten ruimschoots zullen worden beloond. Moge Gods zegen op uw bedriif rusten. Het gemeentebestuur blijft ook in de toekomst gaarne tot medewerking bereid (applaus). Vervolgens werd het woord gevoerd door een broer der firmanten, den heer P. Wij tenburg, oud-deken van Gouda, die zijn gelukwenschen in dichtvorm had geformu leerd. door den voorzitter der K. v. K.. den heer D. ten Cate Brouwer, die zijn bewon dering uitsprak over hetgeen hier tot stand was gekomen, door den heer L. E. Nieuwen huizen Segaar namens het bestuur der Leidsche Ver. van Industrieelen, door den chef de bureau, den heer Stoffels, namens het personeel, die uit aller naam een met de hand gedreven en in brons uitgevoerde plaquette met de beeltenissen der beide fir manten. benevens een dubbel schrijfbureau aanbood, door den architect, den heer B. J. iKoldewey, die een muurschildering in de hall aanbod en door den heer Noordman r.amens het bestuur der Katholieke Jonge Werkgeversvereeniging. De heer S. Wijtenburg dankte alle spre kers voor hun vriendelijke woorden en al len voor hun aanwezigheid, waarna de bur gemeester een lint doorknipte, dat ge spannen was voor de toegangsdeur tot de fabriek. Hierna werden ververschingen rondge diend en een rondgang door de fabriek ge maakt, waarmede deze plechtigheid werd besloten. ST. JOSEPHGEZELLENVEREENIGING. Het gouden jubileum. Heden 9 Juli, is het de dag, dat voor 50 ju ren de St. Josephgezellenvereeniging te Leiden werd opgericht, welke is uitgegroeid tot een bloeiende en krachtige vereeniging. Met reden en met recht dus wordt dit ju bileum op waardige wijze gevierd. Een ten toonstelling (bloemen en huisvlijt) was een schitterende inzet der feestelijkheden, ge volgd door een jubileum revue. „In 't kader der feestelijkheden ter gele genheid van ons gouden Stichtingsfeest past ook de uitgave van een Gedenkboek", zoo schrijft in het voorwoord de heer Steph. Menken als secretaris van het hoofdco mité. Dit fraaie gedenkboek bevat vele foto's o.a. van den stichter en geestelijken vader eer St. Joseph's gezellen Adolph Kolping. mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, mgr. Th. Hiirth, generaal praeses, rector H. A. J. Drost, centraal praeses, pastoor Th. M. Beukers, praeses der jubileerende vereeniging, kap. H. Schrama, vice-praeses en bestuursfoto's uit diverse tijdperken. Behalve de door bovenstaande heeren in gezonden bijdragen, treffen wij in het ge denkboek aan een stuk geschiedenis over de eerste veertig jaren door den archivaris den heer W. A. Kohibeck. Ook vinden wij er in de aankondiging van het feestprogramma. Aan het afwer ken daarvan zijn de feestvierende St. Jo- sephgezellen thans bezig. Hedenavond wordt het Triduum, dat in de St. Lode- wijkskerk is gehouden, plechtig gesloten. Zondag vangt de dag aan met een mis met algemeene H. Communie in de St. Lo- dewijkskerk. waarna een gemeenschappe lijk ontbijt volgt in de zaal van het Ver- eenigingsgebouw. Te halfelf wordt een pontificale hoogmis opgedragen door mgr. J. P. Huibers. bisschop van Haarlem. In het middaguur zal een receptie gehouden wor den iri het Ver.gebouw. Om halfdrie vindt de groote feestverga- derlng plaats op ,,Den Burcht", waar rec tor H. A. J. Drost de feestrede zal uitspre ken. Na de pauze zal worden opgevoerd „De Dorpspoëet" door de vereenigde Haag- sche Spelers onder leiding van Pierre Bal- ledux. Met een toespraak van mgr. Huibers en een plechtig lof in de St. Petruskerk, be- iooft dit voor de Josephgezellen „een ech te Jubeldag" te worden. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrift getiteld: „Rela- tief-Abelsche algebraische functielichamen met eindig constantenlichaam", de heer H. L. Oussoren, geborden te Dordrecht; idem tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proef schrift getiteld: „De administratieve recht spraak in Engeland", de heer S. O. van Poelje, geboren te Rome. Geslaagd voor het candidaatsexamen theologie: de heeren P. M. van Galen (Menster) en M. Hanemaaijer (Den Haag); voor het doctoraal examen rechten: mej. J. A. Bouma (Scheveningen) en de heeren F. W. Pot (Rijswijk) en O. Assmann (Arn hem i; voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter L. de heeren M. W. Gerrits (Den Haag) en J. A. Cats (Den Haag)idem letter F. de heer P. G. Fohr (Leiden)voor het doctoraal examen Ge neeskunde: mej. J M. de Vreede (Noord- wijk) en de heeren A. H. ten Cate (Leiden), L. O. Meyers (Den Haag) en B. Friedberg (Rotterdam); voor het Propaedeutisc'n examen Theologie: de heeren C. J. van der Sluijs (Delft), H van 't Hof (Den Haag) en J. J. van Hille (Den Haag); voor het doctoraal examen Indonesische letteren, de heer A. A. Fokker (Den Haag); voor het doctoraal examen klassieke letteren: de heer K. Huibregtse (Wassenaar, cum iaude) voor het candidaatsexamen Wis- en Sa- tuurkunde letter L, de dames A. E. Werner (Den Haag) en W. J. Ch. van Lith (Lei den): idem letter A, de heer F. J. Bolke- stein (Wassenaar): voor het doctoraal exa men Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Phar- macie: de heer A. Buytendorp (Den Haag) en Mej. B. A. Donk (Leiden); voor 't can didaatsexamen Nederl. letteren; mej. L. G. de Graaf (Leiden): voor het candidaats examen klassieke letteren: de heer Ch. Kok (Leiden): voor het artsexamen eerste gedeelte: mej. M. Sneller (Rotterdam) en de heeren M. G. van Eelen (Leiden), A. Naerebout (Vlissingen). Tjoa Sie Hian (Leiden en J. Edel (Rotterdam). Bevorderd tot arts: de heeren W. J. M. Jansen (Delft) en F. J. Mulder (Den Haag). Geslaagd voor het doctoraal examen Rechten: mej. F. J. Menningam (Wasse naar) en de heer A. C. Gaastra (Workum) Geslaagd voor het candidaatsexamen theologie de heer J. E. Wagenaar uit Bloe- mendaal, niet uit Olst gelijk gisteren ab. vermeld. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving. Abraham Lepelaar, Lage Rijndijk 17 c, Leiden. Winkelier in radio-, electrische ar tikelen, stofzuigers. Eigenaar: A. Lepelaar, Leiden. Opheffing. A. C. Bal, St. Jeroensweg 2, Noordwijk- Binnen. Handel in manufacturen. Wijzigingen. Electro-teohn. Bureau D. Teske, Doeza- straat 5, Leiden. Nieuwe eigenaresse: Wed. H: Teskeden Hertog, Leiden. Naaml. Vennootschap „Verkoopcentrale van Dakpannen", Thorbeckestraat 52. Lei den. De zaak is verplaatst naar Noord Bou levard 27, Noordwijk a. Zee. N.V. Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen. Rapenburg 122. Leiden. Uittredend Commissaris: B. H. 'J. van Linden. Wassenaar. Firma J. P. C. Meerburg, Nieuwe Rijn 30, Leiden. Behangerij en stoffeerderij. Overleden eigenaar: P. J. Weyenbergh, dd. 2 Juli 1937. N.V. American Petroleum Company (filiaal). Zijlsingel 36, Leiden, hoofdzaak 's Gravenhage. Uittr. Beh. Districtskantoor Leiden: L. Kleiweg, Leiden en A. Hardenbol, Leiden. Nieuwe Beh. Districtskantoor Leiden: P. N. Wareman, Leiden. Naaml. Venn.. Bloembollenkweekerij en Handel, voorheen Meijer en Co., Zandsloot- kade 45, Sassenheim. De zaak is verplaatst naar Schiestraat 21, Noordwijk. Aannemersbedrijf v.h. fa. Westmaas en Keizer, Tolstraat 2a, Alphen aan den Rijn. Timmer- en aannemersbedrijf. Wijz. handelsn. in: Joh. Westmaas Jr. Wijz. uitgeoef. bedr. thans: aannemersbe drijf. Firma Jac. Krol, Hoofdstraat 76. Noord wijk. Drijven van handel in schoenwerk, leder en tabaksfabrikaten in den ruimsten zin des woords. De zaak is met ingang van 15 Mei 1936 in liquidatie getreden. EERSTE BLAD KINDERWAGEN MET KIND TE WATER. Om half drie gistermiddag geraakte een kinderwagen met een 2-jarig kind in den Oude Rijn. De heer C. Ligtvoet, die gekleed te water sprong, slaagde erin den jeugdi gen drenkeling op het droge te brengen. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor sociale zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3; be hangers 23; betonvlechters 18: betonwer kers 56fundeeringwerkers 1glazenmakers 2; glazenwasschers 9; granietwerkers 13; grondwerkers 91: heiers 2; metse.aars 121; opperlieden 104: schilders 69: sloopers 1; steenhouwers 1; straatmakers 11: hulD- straatmakers 12; stucadoors, witters 59: timmerlieden 206; uitvoerders 7; voegers 16: ongesch. bouwarb. 8. Totaal 833 Fabrieksarbeiders: bieekers 21: lompen- sorteeTders 13; vellenbjooters 7; steenfabr. arb. 111; zeepfabr. arb 4; ongesch. fabr. arb. 63. Totaal 219. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 91: reizigers, colp. 50; winkelbedienden 31; etaleurs 4; incasseerders 17; musici 6: onderwijzers 9: overheidspersoneel 8: ver plegers 4. Totaal 220. Hotel-café-rest.huispersoneel 12; kell- ners 41; koks 4. Totaal 57. Houtbewerkers: beddenmakers 2; houtbe werkers 41: kistenmakers 5; kuipers 7; lijstenmakers 4; meubelstoffeerders 15; meubelmakers 31: politoerders 4; ongesch. arbeiders 21. Totaal 130. Kleermakers: kleermakers 55: kappers 7: ichoenmakers e.a. 13. Totaal 75. Land- en tuinarb.: bloemisten 27; land arbeiders 24; tuinlieden 24; warmoeziers 8; ongesch landarb. 5. Toiaal 88 Metaalbewerkers: bankwerkers 95: blik- bewerkers 21: burgersmeden 40; electriciens 51; gasfitters 16; gasmetermakers 2: ge reedschapmakers 3; instrumentmakers 4; isoleerders 8; kettingsmeden 21: klinkers 10; koperslagers 4; lab. bedienden 3: las setters 8; loodgieters 49: machinisten 15; metaalboorders 4: metaaldraaiers 7; me taalslijpers 1: metaalzagers 1; monteurs 16; pianostemmers 3; ponsers 5: polijsters 1: rijwielherstellers 13: rijtuigschilders 2; scheepstimmerlieden 6; stokers 23; tegen- houders 14: verw. monteurs 12: voorslaan- ders 5; voorwarmers 3: vulcaniseurs 1: vuurwerkers 8; wagenmakers 7: iizerwer- kers 47; zandvormers 3: ongesch. arb. 45. Totaal 577. Sigarenmakers: sigarenmakers 18; siga- renstrippers 2. Totaal 20. Technici, opz.: analysten 2; bedrijfslei ders 7; ingenieurs 3: technikers 5: teeke naars. opz. 6: werkmeesters 12. Totaal 35. Textielarbeiders: hekelaars 7; katoen drukkers 21; kluwers e.a. 2: luikers 11: plaatsnijders e.a. 17: schrobbelaars 2: spin ners 50; snoeiers 3: staaldraaddraaiers 9: sterkers 2; strijkers 14: wevers 114: wol bewerkers 33; ongesch Textielarb. 55. To taal 340. Transportarbeiders: emballeurs 5; chauf feurs 143; exp. knechten 23; koetsiers 15; loopknechten 42; schippers 79; magaziin- knechten 61: spoor, en trameers. 17: wa kers 6: transportarbeiders 68: losse arbei ders 473. Totaal 932 Typografen: boekbinders 32: boekdruk kers 21; fotografen 4: hulp-vakarbeiders 3; letterzetters 32; steendrukkers 2. Totaal 94. BINNENLAND. Prins Bernhard bezoekt Den Helder (le BI.) Vervaardiging van melkwol door de Aku; nieuwe fabrieksafdeeling geopend door minister Steenberghe (4e Blad). Vergadering te Scheveningen van den Ned. Bond van Brandstoffenhandelaren (Binnenland, 4e Blad). Zeer vele inschrijvingen voor de Kaagweek (Sport, 3e Blad). „Een oogenblik" bij Jan van Kan; zeeheld op zijn praatstoel (4e Blad). BUITENLAND. Bonnet over de decreten tot het sluitend maken der Fransche begrooting (Bui tenland. le Blad). Een rede van Chamberlain tot steun aan de vredesactie (Buitenland, le Blad). Koning Carol van Roemenië „doet" Europa (Buitenland, le Blad). De niet-inmengingscommissie te Londen bijeen (3e Blad) Wapenstilstand tusschen Japanners en Chineezen (Buitenland, le Blad). Scherp protest der sovjets tegen de Japan- sche bezetting der Amoer-eilandjes (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 85; mole naars 1; ovenisten 4: slagers 65: suiker werkers 21: wijnkoopersknechten 8: zout- zieders 3: zuivelbereiders 2; ongesch. fabr. arb. 25. Totaal 214. Vrouwen: apothekersass. 1; kapsters 3: naaisters 7: maasters 1; winkeljuffrouwen 13; buffetjuffrouwen 1; linneniuffrouwen 1; kantoorbedienden 22: verpleegsters 8: teekenaressen 1; onderwijzeressen 4: ass. en huishoudsters 11; dienstboden 19; dag meisjes 4: kinderjuffrouwen 3: werksters 90; fabr. arbeidsters 19; A.V.O. 9 Totaal 217. Alg. totaa! 4051 9 Juli 1936 4092 11 Juli 1935 3672 Ben. 40 ged. werkloozen en 27 jeugdwerk- verschaffing. MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-examen werden 27 candi- daten geëxamineerd, "waarvan slaagden voor diploma A: N. Parlevliet, Katwijk; H. van der Bijl, Alphen a. d. R.; J. Hoekstra, id.; E. P. de Vries, Leiden; G. v. d. Tuuk, id.; J. Vavier, id.; P. Kolderman. id.; N. H. Koning, id.; J. A. van Vliet, id.; J. van Weizen, id.; C. Both, id.: P. Maaskant, id.; J. C. Woerlee, Hillegom; M. A. Stevens, id.; L. van Sant brink, Voorschoten; N. van Egmond, Lisse: P. Beukers, id.: N. Cammenga, id.; C. Leys, id.; A. v. d. Werken, Haarlemmermeer. Voor diploma B slaagden: J. G. Zonder van. Leiden; J. C. Hanegraaff, id.; H. J. van Lunteren, id.; F. van Luntëren, id. Door de politie is in bewaring gesteld de 63-jarige alhier wonende C. van H.. die verdacht wordt van diefstal van byouteriën. De 42-jarige mej. J. v. d. V. viel gister middag in haar woning in de Haarlemmer straat van de trap. Met een ebroken linker onderbeen werd zij door den E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Onze oud-stadgenoot, de heer D. Henny slaagde te Bloemendaal voor het eindexa men van het Kennemer Lyceum, afd. A. Aan de modevakschool van „St. Cunera" Hoogewoerd 51 alhier zijn geslaagd voor costumière de dames: B. Veeren, T. Hunck, L Trel, D. Caspers. L. Groenewegen, R. Verberg. A. Stol, A. Pilanen en C. Brug- mans. Voor lingerie zijn geslaagd de dames J. v. Velsen, T. v. Velsen, G. v. Kempen. T. Duindam en J. v. Steijn.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1