Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweed® Blad Donderdag 8 Juli 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN AGENDA Een slappe, gerimpelde huid AALSMEER. Vergadering „Eenheid doer Democratie". De afdeeling van EX>.D. hield een alge- meene ledenvergadering in „De Oude Vel ling" onder voorzitterschap van den heer N. J. Befcker. De voorzitter sprak over „Het attentiesein blijft". Spr, constateerde, dat de verkiezingen voor deze jonge beweging zeker een bevredigenden uitslag hebben opgeleverd; ons volk heeft afgewezen het extremisme van links en rechts. ED.D. heeft echter zeer betreurd, dat er geen nieuw kabinet is tot stand gekomen op breede basis. Het extremisme spookt zeker nog door in de hoofden van vele landge- nooten en het aspect na de verkiezingen biedt genoeg aanleiding voor ED.D. om voort te gaan met het vormen van bewuste menschen. Het attentiesein blijft, dat was het beteekenisvolle resultaat der confe- bewijst wel, dat de beweging na de ver- rentie. Dat ED.D. nog steeds flink groeit, kiesingen alweer met bijna vijfduizend leden tot 25.000 is geklommen. De komende wintermaanden dient er door de EDD.'ers hard gewerkt te worden aan den op- en uitbouw der beweging, welke alle Neder landers wil opvoeden in democratischen geest. Na het beantwoorden van vragen volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Vergadering Oranjevereeniging. In de te Hoofddorp onder leiding van den voorzitter, den heer Heilker gehouden le denvergadering van de Oranjever. „Hoofd dorp". werd in de plaats van den heer D. W. Zuijdam die aan de beurt van aftre ding was en niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen tot bestuurslid gekozen de heer mr. J. E. Guud- smit te Hoofddorp, terwijl de heer Zuijdam tot eere-lld der vereenlging werd benoemd Uit de uitgebrachte verslagen bleek, dat de vereeniging in een steeds toenemenden bloei verkeert en thans ongeveer 150 leden telt. Na bespreking van het plan tot het organiseeren van feestelijkheden ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, werd besloten op 31 Aug. a.s. in hoofdzaak feest te vieren met de kinde ren en voor den avond het programma met een paar passende nummers aan te vullen. De nieuwe rijksweg. In verband met den aanleg van den nieu wen Rijksweg AmsterdamSassenheim, vernemen we, dat het wel te verwachten is. dat in Haarlemmermeer ook in het Zui delijk deel de wegverhardingen op deze autobaan dit jaar zoo niet geheel, dan toch voor het grootste gedeelte haar beslag zul len krijgen. Voor dit werk tusschen den Venneperweg en den Lisserweg en het ma ken der opritten naar het viaduct over den Venneperweg werd het laagst lngschreven door de N V. Geruischlooze Weg te Heem stede voor f. 257.865. Ds. Diemer, predikant bij de Geref. Kerk van Vijfhuizen, kan door ongesteld heid voorloopig zijn ambtsbezigheden niet verrichten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Concert der Harmonie. De Harmonie gaf haar eerste openlucht concert in dit seizoen, dat de vorige week wegens slechte weersomstandigheden uit gesteld moest worden. Dank zij het zachte zomerweer waren er vele toehoorders, die met genoegen luister den, zoodat de Harmonie op een goed ge slaagd concert kan terugzien. Onze plaatsgenoote C. v. Elk, slaagde voor het M.Ui.O.-examen Diploma A. KATWIJK AAN ZEE. - Een ambtenaar van de drankwet inspectie heeft in samenwerking met de gemeentepolitie controle gehouden, waarbij tegen den caféhouder H. in de Havenstraat en den blerbottelaar P. in de Zuidstraat proces-verbaal is opgemaakt wegens over treding der drankwet. Bij H. werd een ge ringe hoeveelheid en bij P. 70 liter sterke drank in beslag genomen. Onze plaatsgenooten mej. R. van Oeffelen en K. Parlevliet zijn geslaagd voor Mulo-diploma A en A. Volker voor diploma B; allen zijn leerlingen van de UD.O.-School alhier, hoofd de heer F. W. A. Eikerbout. Onze plaatsgenoote mej. L. Parlevliet, kweekelinge met akte aan de Chr. oplei dingsschool, hoofd de heer J. J. Roelofs, ls benoemd tot onderwijzeres aan die school. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. J. Meijlink, verpleegster, v. Rotterdam naar Pickéweg 7 A. A. van den Burg. van Zoeterwoude naar Voorstr. 86 Cl. H. Wijnands, van Bennebroek naar Offemweg 51 J. M. Plug geb. de Jong van Katwijk naar Jan Kroonsweg 58 b Cl. M. van der Meer, db„ van Voorhout naar v. Limburg St.straat 18 A. van Amsterdam, vischhandel, van Leiderdorp naar Hoofd straat 80 J. Achterberg, landarbeider, van Leiden naar Boerenburgerweg 15 W. H. Hoogeveen geb. Zeestraten, van Hille- gom naar Heerenweg 213 Wilh. F. Abbink fabrieksarbeidster, van Leiden naar Marcel- lusstraat 15. Vertrokken: J A. van der Spree geb. Mep- pelink, naar Leiden. Tesselschadestr. 22 E. van der Meulen. jachtopziener naar Ncordwijkerhout, Zilkerduinweg 46 H. Rietvink, echtg. E. v. d. Meulen naar Noord- wijkerhout, Zilkerduinweg 46 M. M. van der Plas, kinderjuffr., naar Oegstgeest, Rijn- geesterstraatweg 161 P. Hoek, naaister, naar Rotterdam, Hillevliet 93 a G. J. J. H. Tappenbeck geb. van Hees, naar Amster dam, Euterpestr. 86 hs. C. Vos, ll.verpl. naar Maasland. Kerkweg p.a. Mevr. Kok T. van der Kroeft, 11. verpl. naar Hilversum, Paulus van Loolaan 5 L. C. Kuiper. 11. verpl. naar Rotterdam, Heemraadsingel 130. Burgerlijke Stand. Geboren: Simonia Maria, d. van L. J. van der Holst en A. C. S. v. Rijn. Ondertrouwd: H. van Es en A. Hazenoot P. J. Hoogervorst en A. M. A. Wijnands M. M. L. Rieper en M. Covi. Overleden: Rijk Antonius van den Putte- laar. 56 j. geh. met E. H. van der Heijden Wilhelmina Vink. 56 j. Hubertus Theodo ras van der Raad, 24 j. Op Zaterdag 10 Juli zal alhier een openbare verkoopdag van zomerpostzegels worden gehouden. Daartoe zullen eenige houten tenten worden geplaatst, t.w. in de Hoofdstraat bij de Ned. Herv. Kerk, bij het Zulderbad. Oranjebad en Noorderbad. Bereids is voor een en ander de toestem ming van den Burgemeester verkregen. Aan het einde der vorige maand ston den bij het orgaan der arbeidsbemiddeling 354 werkzoekenden ingeschreven, dit is 80 midner dan medio Juni. Gevonden. Een ceintuur, een dek kleed. een sleutel, een vüeger, een regen mantel, een dameskous, een heerenrijwiel, een dameshandschoen, een bril, een jas, paar kinderbadschoenen, een heeren- hoed, een dameshoed, een armbandhorloge, een damestasch. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags van 12 tot 13 uur ten polltde- bureele te Noordwijk-Binnen. NOORDWIJK AAN ZEE. Een goede verbetering. Een goede verbetering ls thans tot stand gekomen doordat de zgn. doorbraak Hoofd straatJan Kroonsweg gereed is. Men mag veronderstellen, dat van dezen weg een druk gebruik zal worden gemaakt. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering H.B.G. In Hotel Gouwenberg, vergaderde de afd. Noordwijkerhout van het HB.G. De op komst was flink. De voorzitter, de heer M. Braun, tevens lid van het Hoofdbestuur, heette allen welkom, waarna de heer W. v. d. Weyden de notulen las. Als afgevaar digden voor de 157e Aig. Verg. te Haarlem, op 12 Juli a.s. werden benoemd, de heeren J. Zonneveld en J. Warmerdam. Tot plaats vervangers, de heeren L. P. Heemskerk en B. Immerzeel. De heer J. Zonneveld bracht verslag uit van de vorige groote vergadering te Haar lem en hierna werden nogmaals uitvoerig de saneeringsmaatregelen behandeld. Al het voor en tegen dat reeds algemeen be kend is. werd nogmaals gememoreerd door verschillende en vele leden. Het eindresul taat was, dat men hier algemeen van mee ning is, dat de Kleine Kweekers de sanee ringsmaatregelen niet kunnen missen. Een groote chaos zou er het gevolg van zijn. De Kleine Kweekers komen zonder de sa neering nog veel dieper in de put. Reeds zoovelen moesten den strijd om 't bestaan opgeven en zonder saneeringsmaatregelen zullen de Kleine Kweekers allen bezwijken. De kweekers moeten nu een individueele uitspraak doen, die voor den minister van groot belang is. Na nogmaals uitvoerige discussie, volgde hoofdelijke stemming. De uitslag was, dat 45 leden vóór behoud van de saneering stemden, 15 leden stemden tegen en de anderen blanco. Nog werd voorgelezen een ingekomen schrijven van leden van het Hoofdbestuur te Lisse De inhoud bleek te zijn, dat alle leden zich wél moesten be denken, dat zonder saneering, het vak voor de Kleine Kweekers, geheel ten gronde gaat. Nog zeer lang bleef men bijeen om de vak-belangen van alle zijden te bepraten Er werd nog met een lijst gecirculeerd, waarop 70 handteekenlngen geplaatst wer den om de saneering te behouden. Met ge juich werd hiervan kennis genomen. J. R. te L. Beide aanslagen zijn juist becijferd. De 21 j. zoon wordt beschouwd met U in gezinsverband samen te wonen. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. J. Dieben. waschmr. ac. ziekenhuis. Terweeweg lc. van Leiden J. F. Noordam. Terweeweg 27, van Leiden J. Maas. verpl. Endegeest, van Leiden G. B. Weber, db„ Endegeest, van Den Haag M. W. de Man, Duivenvoordestraat 53. van Leiden I. van Klaveren, geb. Of- fermans. Emmalaan 17, van Den Haag A. Kraal, db., Rijnsburgerweg 136. van Meppel C. Bisdom, geb. Ramondt, Ch. de Bourbonl. 5, van Eindhoven K. Veen en vr., commies ter secr., Duinzichtstraat 40. van Meppel J. N. Celeijnse, db., Gevers straat 38, van Rotterdam A. M. Grif fioen, kinderj., H. Morschweg 4. van Den Haag J. J. v. d. Wetering, Rhijngeester- slraatw. 40, van Den Haag A. Legerstee, slagerskn., de Kempenaerstr. 1, van Alphen a. d. Rijn K. A Blommers. verpl. Ende geest. van Rotterdam J. C. Wassenburg, db.. Rijnsburgerweg 94, van Wateringen A. M. Dofferhoff. geb. van Beek, Sumatra- straat 6, van Leiden A. J. Kipp, opz. plantsoenen, Terweeweg 5, van De Bilt B. J. Holthuis en gez., Rijnzlchtweg 23, V. Den Haag W. de Boer, tulnm.-chauffeur, H. Morschweg 55. van Wassenaar F. W. M. Schouten, db.. Rijnzichtweg 167. van Den Haag. Vertrokken: J. Dijk, van Prins Hendrik laan 13, naar Leiden, Bilderdijkstraat 5 H. C. van Leeuwen, filh. Landbouw van Javastraat 34, naar Leiden. Merelstr. 43 E. H. J. Menger, van Haarl.trekvaart 21, naai Ede Nedcnvoud 178 G. G. P. Sau- bert. Emmalaan 54, naar Ned. Indië D. Ekelenburg, van Leidschestraatweg 10. n Lelden, Warmonderweg 3 A. J. v. Kam pen. boerenkn., van Rhijng.straatw. 165, n. Koudekerk Lagewaard U. Haanstra. rei ziger, van Pr Hendriklaan 20. naar Voor schoten, Rijndijk 266 P. A. Boezeman en vr., insp lev. Mij., van Terweeweg 66, naar 's-Bosch, Hogesteenweg 3a A. A. M Wil- lemse van Terweeweg 124. naar Haarlem, A. de Jongestr. 5 zw. M. W. Notenboom, 1.1. verpl., van Voorgeest, naar Delft, Jac. Catsstr. 17 G. Faber, verpl., van Ende geest, naar Ede, Heuvelsepad 54 T. Fa ber, ass. huishvan Endegeest, n. Gouda, Krugerlaan 94 G. H. Werner, arts, van Warmonderweg 44. naar Haar, Kraaien- laan 21 Th. de Vries, ass. Leidsche Volks huis, van Boonstr. l, naai Andijk, Bakker straat K. Kapusta geb. Kupferschmidt, van Regentesselaan 12, naar Weenen A. M. Verschoor, onderw., van Nassalaan 52, naar Leiden. Rijnsburgerweg 136 P. N. de Groot, van Nassaulaan 52 naar Leiden, Rijnsburgerweg 136 J. Koning, van Leid schestraatweg 9. naar Den Haag. L. van Mcerdervoort 549 J. Tuns, db van Ter weeweg 1, naar Leiden, van Oldenbarne- veltstraat 45. Burgerlijke Stand. Geboren; Barbara claziena, dochter van G. van Dam en N Borreman Cornells, zoon van D, Th. Hogervorst en A. v. d. Meij Maartjc, dochter van J. Ravensbergen en G. Schoneveld Jan. zoon van J. de Wagt en J. v. d. Laan Domlnicus Maria Damianus Simon, zoon van P. v. d. Hulst en M. L. v. d. Geest Willem, zoon van C. H. van Starkenburg en C. Star. Overleden: G. K. Boon, 45 jaar. SASSENHEIM. Kersttentoonstelling in „Bloemlust". Naar wij vernemen, heeft de tentoon stellingscommissie „Bloemlust" besloten een Kersttentoonstelling ln „Bloemlust" te organiseeren op 22. 23 en 24 Dec. a.s. Door de vereeniging „De Hyacinth" is een gou den medaile beschikbaar gesteld voor een inzending hyacinthen, welke voldoet aan de volgende eischen: „De beste inzending Hyacinthen, be staande uit tenminste 100 planten in ten minste 10 soorten, en tenminste 10 bollen van elk soort, ln potten, pannen of kistjes waarin deze gebroeid zijn, terwijl de bollen eerste soort moeten zijn". Burgerlijke Stand. Geboren: Anna, Mathilda, d. van Ohr. Verdegaal en van C. P. Alkemade Mar tha, d. van H. Colijn en van N. A. Ouds hoorn Hendricus ohannes, z. van J. A. Mooijekind en van J. H. C. Mosseveld Alida Theresia Maria. d. van P. Noorder- meer en van J. van Velzen. Overleden: A. P. van der Eist 3 jaar. Ondertrouwd: C. J. Zwetsloot 28 j. en H. Hanelt 28 j. C. G. Westerbeek 27 j. en C. R. van Dijk 27 j. Getrouwd: D. Staring 24 j. en D. C. Breijer 22 j. Loop der bevolking. Vertrokken: J. D. Vonk, Berkenlaan 29, naar Lelden W. W. Broer, Zandslootkade 48, naar Oegstgeest E. M. Ritter, Teij- ltngerlaan 63, naar Noordwijkerhout J. M. Brainsma, Wilhelminalaan 3, naar Wassenaar W. van Dijk, Zandslootkade 9. naar Dan Haag G. van Dijk, Zand slootkade 9, naar Den Haag H. W. van Dijk, Zandslootkade 9, naar Den Haag. Ingekomen: J. M. de Groot. Kerklaan 40, van Oegstgeest S, Dubbelaar. Rusthof laan 1, van Katwijk aan Zee. Voor het Mulo-diploma A is geslaagd Nita van Breda, alhier. Door de woningbouwvereeniglng „Vooruitgang" is aanbesteed het schilder werk van 16 huizen aan de Charbonlaan. Ingeschreven werd als volgt: J. van Dui ker f.880; W. van Beek f.720; G. Bemel- man f.696; P. de Groot f 678: G. C. van Goeverden f. 632. De gunning is aangehouden. Father R. Th. G. Blom van de Con gregatie van Mill Hill zal 11 Juli tot Pries ter gewijd worden en 18 Juli zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen in de St. Pan- cratiuskerk alhier. VEUR. Burgerlijke Stand. Overleden: J. F. Vrolyk m. 47 j. De speldjesdag ten bate van het Wit. Gele Kruis heeft opgebracht f. 83.67. VEUR-LEIDSCHENDAM. Arrestatie met moeilijkheden. Desnachts heeft de Rijkspolitie in Veur aangehouden een 47 jarige werklooze metaalbewerker uit Voorburg, die in het bezit was v. een zak inhoudende 15 bloem kolen, van diefstal afkomstig. De arrestant ging aanvankelijk gewillig mede, doch toen op de Damlaan de Rijkspolitie-man aan belde bij zijn collega van de gemeentepoli tie voor assistentie, nam hij de vlucht met achterlating van de zak met kool. Desoch tends om ca. 4 uur heeft men den vluchte ling weder te pakken gekregen in het Park Leeuwensteyn, waar hij naar het visschen stond te kijken. Hij is daarop weder gear resteerd en ingesloten. Een auto, bestuurd door den autosloo- per van H. uit Wilsveen, welke een auto op sleeptouw had, reed op de hoek v. d. Veene- straat en Slulsplein tegen de pul van de winkel der firma Blonk. Het ongeval ont stond door het te kort nemen van de draai. De pui kreeg schade, welke echter door van H. zal worden vergoed. Zuster Gosewina (Mej. Chr. de Vries) herdenkt Woensdag 14 dezer haar 25 Jarig kloosterjubileum. Ten nadeele van den portier der Ned. Spoorwegen van S. is in zijn tuin een aantal bloemkolen afgesneden en medege nomen. Ten nadeele van den tuinder L. de K. in Veur is desnachts een partij tomaten ontvreemd. VOORHOUT. De Speldjesdag ten bate van de K.R.O. Missie heeft alhier opgebracht f. 49.80. Dit is pl.m. f. 10.meer dan vorig jaar. Ook dit jaar ls weer de bekende rond gang door de gemeente gemaakt ten bate van de St. Elisabeth vereeniging alhier. De opbrengst bedroeg f. 214.—. De in de Ned. Herv. Gemeente gehou den collecten hebben over Juni opgebracht, voor de Kerk f. 35.74'/, en voor de Diaconie f. 13.72. VOORSCHOTEN. Koningin Wilhelmina-vereeniging. In hotel Deurloo hield de Koningin Wil helmina Vereeniging een ledenvergadering onder leiding van den w.n. voorzhter den heer G. Schrama De opkomst was niet erg groot. De voorzitter verwelkomde en in het bijzonder den eere-voorzitter, burgemeester M F. Berkhout en deelde o.a. mede, dat door het bedanken van den voorzitter en den secretaris een tweetal vacatures in het bestuur zijn ontstaan. Hij dankte den af getreden voorzitter voor het werk in het belang van de vereeniging verricht en in nog meerdere mate den afgetreden secre taris, die in verschillende functies zitting in het bestuur heeft gehad. De w.n. secr., de heer J. W. Eggink. las de notulen, die onveranderd werden vastgesteld, waarna hi1 rekening en verantwoording deed van zijn gehouden bekeer als penningmeester. De ontvangsren hadden bedragen met inbegrip van het saldo van het vorig jaar f. 368.24 en de uitgaven f. 387.26 zoodat er een nadeelig saldo is van f. 19.02 (v. j. een voordeelig saldo van f. 38.24), Een der aanwezige leden vroeg inlichtingen over het punt der uitgaven bestemd als bodeloon en vond het verkeerd dat het bestuur niet persoonlijk er op uit ging. om nieuwe leden te werven. Hii wenschte geen kwaad te zeggen van het sturen van een persoon, maar z.i. kon het bestuur gemakkelijker nieuwe leden aan de vereeniging toevoegen en daardoor de ontvangen contributies op het dubbele van het bedrag brengen. Van verschillende ziiden werden middelen aan den hand gedaan waardoor, volgens de sprekers, de ontvangsten veel hooger kon den zijn. De voorzitter deelde mede, dat door den raad was besloten dit Jaar een subsidie te verleenen voor het organiseeren van het kinderfeest waardoor de vereeni ging er dit jaar beter voorstond, uitge breider programma ln elkaar kon worden gezet en het daardoor de overtuiging had dat het ledenaantal zeer zeker weer zou toenemen Na uitvoerige discussies werd een commissie benoemd om de rekening na te zien. In twee vacatures moest worden voor zien, waarvoor het bestuur een viertal per sonen voordroeg, n.l de heeren E. A. Gas telaars; B. Hoogwerff Kroon; A. van San ten en A B. Wesselo Bü de eerste stem ming werd de heer A B. Wesselo a's be stuurslid eekozen. die zijn benoeming niet aannam. BH de tweede stemming verkregen de heeren E. A. Gastelaars en B. Hoogwerff Kroon de volstrekte meerderheid. De voorzitter deelde mede, dat de perio dieke aftreding niet werd gehandhaafd omdat anders het halve bestuur zou af treden, hetgeen de vergadering goedkeurde. Daarna werd begonnen aan de bespre king van de feestviering. Het bestuur had gedacht aan een kinderfeest 's morgens en s middags een ringrijderij. Een feest op be scheiden schaal Van verschillende kanten werden voorstellen gedaan en uitvoerig be sproken voor aanvulling of afwisseling van dit feestprogramma, om. een openluchtspel bar.onwedstrijd voor de leugd. zanghulde. andere volksspelen De voorzitter deelde ten slotte mede. dat het bestuur het een en ander in overweging zal nemen, ook een verandering in de kindertractie en dat de feestviering was vastgesteld on 31 Aug a.s. Het zal echter afhangen van de finan ciën die binnenkomen, hce de feestviering zal geschieden. De defini'ieve plannen wor den niet eerder bekend dan enkele dagen vóór 31 Augustus a.s. In de afgeloopen week is in deze ge meente de collecte gehouden langs de hui zen. ten bate van het fonds ter aanmoe diging en ondersteuning van den gewa- penden dienst in de Nederlanden, gevestigd te 's-Gravenhage. De opbrengst bedroeg f. 21.01, hetgeen beduidend meer is dan de vorige jaren. WARMOND. Noodlottige val. Tijdens het schilderen der woning van den heer van Wickevoort-Crommelln al hier, viel de schildersknecht W. C. Wel- sink van de ladder, met het noodlottig ge volg, dat hij zijn knieschijf scheurde en over het geheele lichaam verwondingen op liep. Na voorloopig te zijn verbonden, moest het slachtoffer naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Loop der Bevolking. Vertrokken: G. M. Minke, naar Leiden E. Gafgen, naar Duitschland J. van Dam, naar 's-Gravenhage A. van der Aar naar Alkemade J. J. Betjes, naar Vélsen W Kerkvliet, naar Voorhout C. C. van Wijngaarden naar Wervershoef H, Landman en gezin, naar Sassenheim W. P. v. d. Voort, naar Boskoop Th. C. J. van Tongeren, naar Haarlem M. Oudshooui, naar Rotterdam J. Breedijk naar Noordwljk H. C. Grimbergen, naar Lisse E. P. M. Tervooren, naar Kethel en Spaland Wij Wijnhof, wedw., v. d. Wulp, naar Voorhout. Gevestigd: A. de Kan. van Naarden M. A. v. d. Holst, van Voorhout J. M. Duynhoven, van Hillegom Fr. v. d. Voo- ren, van Hillegom P. C. Thorn, van Lei den M. C. van Dam, van Sassenheim J. C. M. van Stijn, van Ouder-Amste) G. Plasmeljer, van Alkemade A. Duiven voorden (wedw. van Duin), van Noordwij kerhout M. Meijer, van Alkemade L Emmerik, van Alkemade G. Tegeder, van Leiden J. H. A. Abel, van 's-Gra- venhage H. G. v. Braven, v. Zevenhoven. WASSENAAR. Tegen een boom gereden. Toen v. G. uit Den Haag "an de hoogte in Rijksdorp kwam gereden kon hij door den gang zijn stuur niet meer meester blijven en reed tegen een boom. Met diverse kneuzingen en een bloeduit storting in het linkerbeen werd hem door dr. Hubbeling de eerste hulp verleend, waarna hij per taxi huiswaarts kon wor den vervoerd. Op den Schouwweg ".er? ritte van W. uit Rotterdam vermoedelijk door kort sluiting, diens motorfiets in brand. Met een brandbluschapparaat bluschte de poli tie het brandende voertuig. HEDEN. Ned. Leger des Heils: Samenkomst tel 8 uur nam. Vrijdag. Troephuls Papengracht: Fancy fair Leid sche Chr. Padvlndsters. W. de Zwijgerberk (Gemeente Gods) i Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude. 8 u. n.m. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda, Inenting tegen dlphterle. 3'/> uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „16 Jaar". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „Het dolle pension". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Gevangene 317". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Madchen ln Uniform". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De veroveraar der Pampa's". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur} Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/, uur. Katwijk aan Zee (Nova-bioscoop)Tob en met Donderdag „Der Bettelstudent". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ts dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waargenomen door de apotheken P. du Crotx, Rapenburg 9, telef. 807, J. E. M. ten Dijk. Haven 18, telef. 85 J. Doedens, WUhelmlnapark 8, Oegst geest, tel. 274. wordt weer soepel en veerQcraahtig door Pu rol 4186 Clngez. Med.) ZEVENHOVEN. Zilveren priesterfeest. Op 15 Augs. a.s. hoopt pastoor C. A. Moons alhier zijn zilveren priesterfeest te vieren. De oudste leerlingen der Bijz. School maakten per auto-bus een reisje naar Valkeveen en omgeving. In opgewekte stemming kwamen zij des avonds weer thuis. De jeugd had genoten! Drukke trawl-haringvisscherij te verwachten. Ongeveer 25 trawlers gaan haring-visschen. (Van onzen correspondent). Er schijnt dit jaar veel belangstelling tg 'bestaan voor de trawl-haringvisscherij. waarvoor zoo langzamerhand het seizoen aanbreekt. Terwijl andere jaren het aantal booten, dat aan deze visscherij deelneemt tot enkele beperkt bleef, heeft dit jaar de Visscherijcentrale reeds voor 24 trawlers vergunning verleend, terwijl nog een 25ste aanvraag in behandeling is. Vermoedelijk zullen reeds Zaterdag a.s. de eerste trawlers ter haringvlsscherlj uit varen. In verband met deze drukke haring- visscherij, zal het aantal in de vaart zijnde trawlers dat nu ongeveer 50 be draagt, over eenige weken zeker tot 70 a 80 zijn gestegen. VI SC HP RIJZEN. IJMUIDEN, 8 Juli 1937. Tarbot per K.G f,0.68—0.48; Griet per kist van 50 K.G. f.27—18; Tongen per K.G. f 108—1.01; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.24; Middelschol f.21; Zetschol f.23 —16.50; Kleine Schol f.21—6; Bot f.16— 7.50- Schar f. .503.10; Pieterman en Poon tjes f. 2.30—1.60; Groote Schelvisch f.24; Middel Schelvisch f.20—18: Kleinmiddel Schelvisch f.17—11; Kleine Schelvisch f.9 —2.80; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.48—21; Gullen per kist van 50 K.G. f. 10.50—4.50; Lengen per stuk f. 1.70 1.50: Heilbot per K.G. i. 1.22—1.15; Wijting per kist van 50 K.G. f. 2.601.60; Makreel I 9—.5.—. Aangevoerd: 11 kisten versche haring 1. 13.50 per kist. Aangekomen 8 stoomtrawlers: RO. 53 met f. 1890: IJM. 46 met 1.1338; IJM. 54 met 1 1946 JJM. 135 met t 893; IJM. 253 met f. 1620: IJM 196 met f 1860; IJM. 1 met 1.2020; DM 432 met i 990 en de Deensche kotter E, 369 met f. 547 besomming. Voorts 2 loggers: RO. 9 met f. 1114 en SCH 266 met f. 274 besomming. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6