LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 8 Juli 1937 Laatste Berichten Binnenland Buitenland Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 769. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 767.8 te Rennes. Laagste stand 752.8 te Helsinglors. Verwachting tot morgenavond 7 uur. Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke of Zuidelijken wind. Gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De secundaire depressie, welke gisteren over de Noordzee lag, trok naar het Noord oosten en wordt gevolgd door een rug van hoogen druk. Bewesten Ierland nadert weer een nieuwe depressiekern. In het Noorden en in het Zuidwesten van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk hoog. In Zweden heerscht nog steeds mooi helder weer met zwakken wind en tempe raturen ver boven normaal. Langs de Noorsche kust is de lucht echter meest be trokken met in het Noorden nevel. In Duitsohland en de randstaten waaien ma tige Westelijke winden, met zwaar bewolk te of betrokken lucht en plaatselijk regen of onweer. Op het Oosten van de Britsche eilanden is de wind matig uit Noordwest, in het Westen is hij onder invloed van de naderende depressie weer tot Zuid gekrom pen. De lucht is meest gedeeltelijk bewolkt, in het Westen weer betrokken. In Frankrijk Is het meest windstil met gedeeltelijk be wolkte lucht. De ochtendtemperatuur is er echter onder normaal Voor onze omgeving wordt geleidelijk krimper.den wind verwacht met afnemen de bewolking, droog weer en eenige stijging van temperatuur. Onder Invloed van de nieuwe depressie zal vermoedelijk later de bewolking en de kans op regen weer toe nemen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 DDR. Parijs: N.W., 15 gr. C., mooi. Londen: W., 14 gr. C., mooi. Berlijn: Windstil. 16 gr. C., betrokken. Antibes: Windstilte, 24 gr. C., mooi. LDCHTTEMPERATD ÜR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.i 12 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.) 3 uur nam.: 16 gr. C. (61 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 3 u. 59 min.: nam. te 16 u 36 minuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18'/t gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9.52 nam. tot 4.17 voorm. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 8 Juli: op: 5 u 15; onder: 21 u. 18. De Wateler-vredesprijs. Toegekend aan lord Baden Powell. De Wateler-vredesprijs voor 1937, ten be drage van 2100 pond sterling, is toegekend aan lord Baden Powell, op grond van zijn bijzondere verdiensten voor de bevordering van de internationale verstandhouding door middel van de padvindersbeweging. De Wateler-vredesprijs Is ingesteld door den heer J. G. D. Wateier, in leven directeur der Oranje-Nassau Hypotheekbank te 's-Gravenhage, die bij zijn overlijden zijn vermogen heeft vermaakt aan de Carnegie- stlchting, belast met het beheer van het Vredespaleis, onder beding, dat uit het re venu Jaarlijks een vredesprijs zou worden toegekend aan dengene, die op eenigerlei wijze de zaak van den vrede het beste zou hebben gediend of die zou hebben bijgedra- 8®h tot het vinden van middelen ter be strijding van den oorlog. De toekenning ge schiedt beurtelings aan een Nederlander en een buitenlander. Achtereenvolgens zijn, sinds de instelling ln 1931, met den prijs begiftigd sir Eric Drummond, toen secre taris-generaal van den Volkenbond (die het bedrag echter ter beschikking heeft gesteld van de Internationale Unie van Volken- (bondsvereenigingen te Brussel); de Veree- nlging van Volkenbond en Vrede te 's-Gra- venhage; Arthur Henderson, voorzitter van de Ontwapeningsconferentie; de afdeeling Nederland van den wereldbond voor Inter nationale Vriendschap door de Kerken; de Radio-omroepdienst van het Volkenbonds secretariaat te Gerrève; en de Academie voor Internationaal Reoht te 's-Gravenhage. DE BOEKBINDERS IN JAARVER GADERING BIJEEN. Gisteren kwamen de leden van den Ne- derlandschen bond van boekbinders-pa troons ln een drukbezochte vergadering bijeen te Amsterdam. In een korte openingsrede heette de voor zitter, de heer F. L. van der Bom te Am sterdam, onder wiens leiding de vergade ring stond, de aanwezigen welkom en sprak de hoop uit, dat ook dit samenzijn bij zou mogen dragen tot de versterking der colle gialiteit, omdat het alleen de onderlinge solidariteit is. die in staat stelt, de funeste tijdsomstandigheden het hoofd te bieden. In de hoofdbestuursvacatures D. J. Wöhr- mann te Zutphen en A. M. Kapsenberg te Rotterdam, welke beide heeren niet her kiesbaar waren, werden benoemd resp. de heeren F. P. d'Huy te Amersfoort en B. Bla zer te Rotterdam, terwijl in de vacature van wijlen den heer E. van der Marck te Roer mond benoemd werd de heer J. Bergmans te Tilburg. Door den voorzitter werden hierop uit voerige mededeelingen Inzake de interne bondsaangelegenheden gedaan, terwijl hij tevens naging wat er het afgeloopen jaar tot stand was gekomen en welke plannen het hoofdbestuur voor het komende jaar aan de vergadering voorstelde. Na een gezamenlijke lunch werd door den voorzitter een inleiding gehouden over „onze arbeidskrachten". DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. De 70-jarige Theunissen uit Herpen is gistermiddag op de Bossche veemarkt door een stier aangevallen, op de hoorns geno men en tegen den grond geworpen, waarna hij zwaar gewond naar het groot zieken- gasthuls werd vervoerd. Hij ls den afgeloo pen nacht aan de gevolgen van de bekomen verwondingen, overleden. BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN WILLEMSOORD. Prins Bernhard zal gelijk reeds in 't kort ls gemeld op 9 en 10 Juli een bezoek brengen aan de Koninklijke marine te Wil lemsoord, waarbij o m. een vaartocht met een onderzeeboot zal worden gemaakt, het koninklijk Instituut voor de marine en het vliegkamp de Mok zal worden bezocht en Z.K.H. zal aanzitten aan een maaltijd, aan geboden door het korps marine-officieren Ook de zeilwedstrijden der Koninklijke marine jachtclub zullen door Z.K.H. wor den bijgewoond. DE ELECTRICITEITSVOORZIENING VAN 's-GRAVENHAGE. Het raadsbesluit goedgekeurd. Ged. staten van Zuid-Holland hebben goedgekeurd het besluit van den Haagschen gemeenteraad in zake het betrekken van electrischen stroom van de gemeente Rot terdam. DE POSTVLUCHTEN. Het KL.M -vliegtuig ..Valk" wordt van middag tusschen 4 en 5 uur vah-zlln reis ■naar Indië od Schiphol terug verwacht. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche zuivelcentralê, 11 Juli t.m. 17 Juli 1937 consumptlemelk regeerings- contract. taxegedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings- minimumprijs 4.90 cent. Afdracht bij leve-ing m consumptie van andere dan taxemelk 2 50 cent. De Chineesche minister van marine, admiraal Chen-Shao-Kwan. heeft heden ochtend 11 uur zijn opwachting gemaakt bij den minister van defensie, den heer J. J. C. van Dijk. Miss Earhart nog steeds niet gevonden. Het Amerik. pantserschip „Colorado" is in het gebied aangekomen, waar men Ame lia Earhart hoopt te vinden. Het schip heeft drie vliegtuigen van boord doen opstijgen, doch deze zijn naar het schip terugge keerd. na vergeefs het gebied van de Phoenix-eilanden te hebben afgezocht. Het zoeken zal hervat worden. Het pantser schip vervolgt zijn weg naar de Phoenix- eilanden, teneinde het opsporingswerk te vergemakkelijken. De zee ls kalm en het weer is goed. De kustwacht heeft opnieuw zwakke en niet te ontcijferen seinen opgevangen op dezelfde golflengte als die, welke de vlieg- ster moet gebruiken. Een radio-amateur te Oakjand in Call- fornlë. Charles Miguel, heeft verklaard een draadloos bericht van Amelia Earhart te hebben opgevangen, dat als volgt luidde: ..Wij bevinden ons od een rif, wij weten niet hoelang we het zullen kunnen uithouden. Wij zijn ongedeerd, doch een weinig zwak". DE STAKING TE PARIJS. De staking in het hotelbedrüf te Parijs duurt voort. Vanmiddag werkte bli enkele hotels niet meer dan de helft van het per soneel ■erwtil andere zaken gesloten waren. DRIE TERECHTSTELLINGEN TE BERLIJN De persdienst der' justitie te Berlijn deelt mede. dat vanochtend vroeg drie personen, die door de juryrechtbank te Berlijn we gens moord ter dood waren veroordeeld zijn terechtgesteld Zij hebben deel gehad aan den overval, welke In October 1931 is gepleegd op het lokaal der S.A in de Ri- chardstras.se te Neukoelln. Twee andere personen, die bij dezelfde aangelegenheid betrokken waren en eveneens ter dood wa- len veroordeeld hebben van rijkskanselier Hitler gratie gekregen Hun straf is gewij zigd In tien jaar tuchthuisstraf, zulks met 't oog op den nog Jeugdigen 'eeftijd. welken zij hadden, toen de misdaad werd gepleegd. De bloedige botsingen bij Peiping. De commissie voor militaire aangelegen heden der regeering te Nanking heeft van de Chineesche militaire autoriteiten een rapport ontvangen over de bloedige botsin gen ln de noordelijke voorsteden van Pei ping. Volgens deze mededeelingen zouden de Japansche troepen gisteravond het vuur hebben geopend op Chineesche posten, die dit vuur beantwoordden. De commissie heeft, na kennisneming van het rapport, generaal Tsjang Tsjl Tsjoeng. den commandant der bij deze gebeurtenisen betrokken Chineesche divi sie, opgedragen alles in 't werk te stellen om de incidenten zoo Veel mogelijk te be perken. Het Japansche hoofdkwartier te Peiping meldt, dat een Japansch officier is gevallen en dat verscheiden Japansche soldaten zijn gewond. Aan de eerste botsing, welke zich gister avond heeft voorgedaan, kwam door toe doen van Chineesche en Japansche offi cieren een voorloopig einde. De Japanners hebben vervolgens eenige honderden manschappen van hun gezant- schapswacht ter versterking gerequireerd. Hedenochtend tegen vier uur is het op nieuw tot een incident gekomen, waaruit het bloedige treffen ontstond. De Japanners hebben Ling Wang Miau en Loegou Sjiau bezet en de zich daar be vindende Chineesche troepen ontwapend. Wang Ping is door Japansche troepen beschoten. Bij deze beschieting zijn meer dan 20 Chineesche soldaten gevallen, ter wijl meer dan 10 burgers werden gedood of gewond. De Chineesche troepen hebben zich ten slotte met hevige verliezen terug getrokken over de rivier Yoen Ting. De ge vechten hebben zich voorgedaan in den hoek tusschen de spoorwegtrajecten Pei- plng-Hankau en Peiping-Tientsin. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken te Tokio heeft ver klaard: „Wij verwachten geen verwikke lingen naar aanleiding van het incident van gisteren, tenzij de Chineezen 'n agres sieve houding aannemen doch wij zullen zeker van de Chineesche autoriteiten ver langen dat zij tegen hun troepen strenge maatregelen nemen. In overleg met de Chineesche autoritei ten te Peiping zijn Japansche en Chinee sche gedelegeerden vertrokken om ter plaatse een onderzoek in te stellen. De bü de gevechten te Peiping betrokken Japansche troepen bes', aan uit gedeelten van het garnizoen van Noord-China Zij staan onder, bevel van luitenant-generaal Tasjiro Het garizoen van Noord-China is 6.000 a 7000 man sterk Het vorm; een van het Kwantoeng-leger onafhankelijke en vol komen zelfstandige Jaoansche formatie. Het recht den spoorweg Tientsin te be waken ontleent dit garnizoen aan de Boxer-protoco len POLEN EN ROEMENIË. De bladen melden, dat de besprekingen van de .chefs van den"Foolschen en van den Roemeenschen generalen staf gisteren te Boekarest zijn geëindigd. De chef van den Poolschen generalen staf, generaal Stachiewicz, is in den afge loopen nacht met zijn medewerkers uit Roemenië vertrokken. SIR HUBERT WILKINS WIL NAAR ZUIDPOOLGEBIED. Het Noorsche Telegraafagentschap heeft uit Aalesund bericht ontvangen, dat de bekende Pool-onderzoeker Air Hubert Wil- klns daar ls aangekomen om er het stoom schip ..Wyatt Earp" te charteren voor een expeditie naar het Zuidpool-gebied. Deze expeditie zou Enderby land (gedeelte van het Zuidpoolcontlnent op 66 gr. z.b. en 50 gr o.l.) gaan exploreeren. De bekende vlieger Eielson zal of een vliegtocht over het geheele Zuidpoolgebied tot Walvlschbaai maken of drie kortere vluchten ondernemen. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietronella. d. van P. Clement en L. Roodenburg Christiaan Willem, z. van W. v. d Vreede en M C. Schildmeijer Jacobus Johannes, z. van J. G. A. van Nes en M. M Lambalk. Ondertrouwd: J. de Vries. 29 jaar en B. C v. d Schilden 24 jaar B. v. d. Lugt 52 jaar en M. A. v. d. Beek. 39 jaar. Overleden: J. H Vreken. 69 laar echtgen. van G Kaars E. Boere, 63 jaar. echtge. van P. J. van der Geest J. G, de Wo ff 83 Jaar. wedr van M. van Taasveld. Loop der bevolking. Gevestigd: F Goebel van Amsterdam naar Hortensialaan 21 L Wlersma van Amsterdam, naar Oosteinderweg 488 A. C. Spaargaren van Haarlemmermeer naar Wilgenlaan 11. Vertrokken: T. v. d. Schilden van Zijd- straat 8, naar Soerabaja. N. O. Indië Wed. F Donicie van Aalsm weg 295 naar Nrd. Amstel, Urbanuspark 11. BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Ingekomen: Aaltje Slootweg, dienstb. van Hazerswoude; Jacoba Maria de Groot dienstb. van Zoeterwoude. Vertrokken: Johannes Maria Spijker, huishoudster naar Waddinxveen; Wilhel- mitoa Maria de Groot, dienstb. naar Zoe terwoude; Franciscus Adrianus van Zwie- ten, veehouderskn. naar Stompwijk; Arlev. d. Knijff, landbouwleerllng naar W-idinx- ve°n Uitslag Schietwedstrijd De uitslag van den 4 dubbele serieschiet wedstrijd der B V L. is als volgt. Maximum aantal punten 400. Ie prijs G. C. Diephout, 386 p.: 2e pr. J. Blijleven, 383 p.: 3. J. Sprui- tenburg, 373 p.: 4. C. Bregman, 368 p.; 5. M. Havenaar, 366 p.; 6. W. Mets, 364 p.; 7. P. Francken, 358 p.; 8. P. de Vrij, 352 p.; 9. P. Sprultenburg, 351 p 10. W. M. Snoep, 350 p.; 11. J. Korbijn, 349 p.; 12. D. Have naar, 346 p.; 13 L. Hartman. 344 p.; 14. P. Bregman. 341 p.; 15 C. D. H Timmerman, 319 p.; 16. F. Groenendijk, 312 p. Onder de schapen var. den veehouder P. G., is door den veearts rotkreupel ge constateerd. Bij den veehouder P. Groen, is onder de schapen rotkreupel geconstateerd. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: G M. de Korte geb de Koning Z. M Th E. Wensveen geb. van der Helm. Z. H. Oostwcruder geb. van der Ban. D Ondertrouwd: S W. van Hagen en A. van der Sande A, Versteege en H. C. Huisman. Getrouwd: J. A. Pieter;e en C. M. Belt. OverledenH. van der Helm geb. van Santen vr. 70 iaar. AMSTERDAM, 8 Juli. De handel op de Amsterdamsche effecten beurs was heden van kalmen aard. De rij zing in Wallstreet had geen verderen voort gang gehad en de affaire in Amerikaansche aandeelen was klaarblijkelijk in verband hiermede aanmerkelijk ingekrompen. De staal- en koperaandeelen. die nog de groot ste beweging veroorzaakten werden per saldo toch maar op kleine schaal verhan deld. De stemming was aanvankelijk aarze lend en de koersen van de bekende leiden de aandeelen waren ten opzichte van giste ren weinig veranderd of eerder iets lager. Doch tijdens de middaguren brak zich weer een betere tendenz baan en werd een op- waartsche richting gevolgd zoodat het slot vrijwel op het hoogste punt van den dag kwam. Klaarblijkelijk werd geanticipeerd op een vast verloop van de effectenmarkt te New-York. Op de lokale afdeelingen ging niet veel om. De aandacht werd ln de eerste plaats getrokken door de Philipsaandeelen, die na prijshoudende opening in een snel tempo verscheidene procenten naar boven liepen. Door eenzelfden kooper werd nog al wat materiaal uit de markt genomen en hier aan moest de rijzing worden toegeschre ven. Omtrent de motieven tastte men overigens in het duister. Unilevers waren verwaarloosd. In Aku's ontwikkelde zich een opgewekte handel. Daarbij openbaarde zich goede vraag, zoodat de koers na goed prijshoudende opening langzamerhand nog verder aantrok. De affaire ln rubberfond sen was van geringe afmetingen en be paalde zich in hoofdzaak tot Amsterdam- Rubbers. Bij de opening kwam de koers iets lager te liggen, doch reeds spoedig trad een krachtig herstel in, waarna een kleine inzinking viel waar te nemen. De tabakken hadden een zeer stille markt, doch waren prijshoudend. Van de petro- leumaandeelen werden Koninklijken ge regeld in een open hoek verhandeld, waar bij tijdens de middaguren geleidelijk aan een kleine verbetering kon worden gecon stateerd. In doorsnee bleef de koers zoo goed als ongewijzigd. Voor scheepvaartpapieren werd eenige kooplust aan den dag gelegd. Oude vaarten, waren goed prijshoudend, doch niet veel veranderd. Koninklijke Booten werden op beschei den voet regelmatig uit de markt geno men. Nederlandsche Scheepvaartunies en de aanverwante soorten kwamen iets hoo- ger te liggen. Ook voor enkele minder cou rante aandeelen kwamen hoogere notee ringen tot stand. De Suikermarkt was stil. H-V.A.'s bewogen zich voornamelijk op on geveer het slotpeil van gisteren. De beleggingsmarkt was stil. De Neder landsche staatspapieren waren niet noe menswaardig veranderd. De 3 procent obli- gatiën 1937 liepen thans niet verder naar boven, doch kwamen integendeel fractlo- neel wat lager te liggen. WISSELKOERSEN. Londen 9.00 3/4 (9.02 3/81; Berlijn 73.05 (73.05); Parijs 7.02 (7.04'/,); Brussel 30.62','! (30.62); Zwitserland 41.63'.: (41.65); Ko penhagen 40.22'/! (40.30); Stockholm 46.45 (46.55). Oslo 45.27'/! (45.35); New York 1.8115/16 (1.815/16); Praag 6.35 <6.351 Prolongatie 1; Parte, die. 1/83/16; Daggeld 1/4. Registermarken 421/8; Crediet Sperr- marken 16 3/8; EffectensFCrrmarken 16 1/8 Reismarken 55; Bankpapier 46'/i. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 7 Juli Roode kool per 100 KG. f.5; Groene kool f.24 10: Uien f.6; Peen f. 1—7; Aardappelen f. 3.70—4.40; Andijvie f.27; Sla f.23; Aardbeien f.1426; Snijboonen f.1527; Stamboonen f.2024. Tuinboonen f.47; Doperwten f.419; Peulen f.4—27; Postelein f.37; Spinazie f.2—8; Tomaten A f. 21.40—24.80; B f. 24.20 —27.80; C f. 1840—21.60; CC f. 1380—15.80; Andijvie per 100 stuks f. 0.603.20; Kom kommers f. 1.502.90; Bloemkool f. 1.50 15.60; Meloenen f.1216; Salade f. 0.60— 1.70; Perziken f. 1.408.20: Rabarber f.20 —1.10; Kroten per 100 bos f. 1 40—2.90; Pieterselie f. 0.701.90; Radijs f.2; Selderie f 0 80—2.20; Uien f. 1—2.20; Peen f. 2.80— 8; Rabarber f.12.50. Noteering melkveiling „Leiden, 7 Juli. Week van 11 tot 17 Juli. Consumptlemelk lste klas f. 6.50; 2e klas f. 6.25; 3e klas f.6. Prijs voor te leveren boventaxemelk voor de week van 11 tot 17 Juli ln georganiseerd overleg voor het district Leiden, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. WADDINXVEEN. 7 Juli. Eieren veiling aanvoer 405 kipeleren, prijs f. 3.353.75 per 100 stuks. VOORSCHOTEN. 7 Juli. Veiling V.P.V. Kippen eieren f. 2.703.80 per 100; duiven 812 cent per stuk; konijnen f. 0.221.20 per stuk; kippen f. 0.55 per stuk. BOSKOOP, 7 Juli. Coöp. Vereeniging ,,D» Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Wendland 2838 ct.; Hadley 2328 ct.; Pechtold 1925 ct.; Ro- salandia 13—16 ct.; Paul Grampel 2635 ct.; Florex 17—25 ct.; Butterfly 10—14 ct.; Gloria Mundi 2740 ct.; Columbia 1520 ct.; Mevr. v. Straaten v. Nes 2836 ct.; Else Poulsen 3050 ct.; Juliana 2730 ct.; President Hoover 1215 ct.; Edith Helen 24 32 ct.; Mac. Keiler 20 ct.; Brlarcliff 17—24 ct.; Claudius Pernet 24—35 ct.; Wilh. Kor- des 20 ct.; E. G. Hill 19—25 ct.; Vierlanden, 1826 cent. Diversen per bos: Clematis Durandi 37 54 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 5070 cent; idem Prins Hendrik 7080 ct.; Idem ge mengd 50 ct.; Leeuwenbekken 1722 cent; Distels 24 ot.; Iris 7—9 ct.; Campanula 68 ct.; Legustrum 17 ct.; Lelies 12—16 cent. GOUDA. 8 Juli. Veemarkt. Aangevoerd ln totaal 1452 stuks, waarvan 76 slachtvar- kens .Vette van 24'/:25'/i ct. per pond, levend met 2 pot. korting 603 mztgere var kens. prijzen van f2436 per stuk655 biggen f. 1418 per stuk: 2 runderen f. 190 230 per stuk; 101 nuchtere kalveren f. 8 —12.50 per stuk; 1 graskalf; 14 bokken en geiten f.27 per stuk; handel redelijk. Algemeene markt: 418 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk van f. 24 tot f.26; 2e kwal. f.2123; zware f. 28; han del matig: 267 ponden boter. Goeboter van 7075 cent per pond. Weiboter 6570 ct. per pond; 101.000 eieren. Kipeieren van f. 3.203.60 per 100 stuks. Eendeleren van f. 2.60 per 100 stuks. Handel vlug. Coöperatieve Zuid-Hollandsche Elervet- llng g.a. (C.Z.H.E.te Gouda. Aanvoer 100.000 kipeleren. Prijzen: 56/58 KG. f. 3.40—3.45 per 100 stuks; 58/60 KG. f. 3.45—3.60; 60/62 KG. f. 3.60—3.05 62/60 KG. f. 3.65—3.90; Bruine 58/68 KG. f. 3.55— 4 05; Kleine eieren f. 3.153 35. Aanvoer 1000 eendeleren. Prijzen: f. 2.302.75 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RUN, 7 Juli. Groentenvelling. Eerstelingen per kist van 25 KG f.1—1.35; Drielingen f. 0.70—1.10; Kriel f. 0.50—0.70: Sla per 100 stuks f. 0.80 —2.10; Bloemkool per 100 f. 10 40—14.40; Bospeen per 100 bos f. 5.60—8.70; Rabarber per 100 bos f. 1.60—2 30. NOORDWIJKERHOUT, 7 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien f. 0.250.50 per slof van 3 KG., tuinboonen f. 0.380.73: doperwten f. 0.60 tot f.1; krombekken f. 0.801.25; blauwe schokken f. 1.551.65; peulen f. 1.102.75; stamerwten f. 0.401.50; witte capucijnerS f. 1.30: Wonders van Amerika f. 0.450.70; bloemkool I f. 9.20; Idem II f. 6.50; idem IH f. 5.40 per 100 stuks; dubbele heerenboonen f. 1.902; alles per zak van 10 KG. RIJNSBURG, 7 Juli. Bloemenveiling. Centauria 1540 c.; Margrieten 2035 ct.; Convilli's 5080 c.; Anjers f.34; Zinnia's klein 7080 c.; idem groot f. 1.502.20; Regale f.24.20: Witte lelies f.23: Halley f. 11.30; Picard f.44.50; Souvenir f. 2— 3; Brillant f. 1.502. Groentenveiling, 7 Juli. Aardappelen f.11.30; Drielingen f. 0.801.10; Kriel f. 0.50—0.70; Peen f. 5.50—8; Kroten f. 1.80 —2; Sla f. 0.801.10; Tuinboonen f.67. ROELOFAR.ENDSVEEN, 7 Juli. Aardbeien 1925 cent per KG.; snijboonen f. 2.05 2.65; stek f. 0.851.30; dubb. stamboonen f. 2.402.45; snijboonen-volle grond f. 2.35 —2 50: peulen f. 1.603.10; doperwten f.1; capucijner.s f. 0.751.45; tuinboonen f. 0.54 0.57 per 10 KG Augurken: grof f. 1.35 1.45; bommen f. 0.801.15; stek 1.0.75 per 25 KG. TER AAR, 7 Juli. Centrale veiling. Spi nazie f.0.200.27; Andijvie f. 0.200.34; Peulen f. 0.602.40; Doperwten f. 0.701; Tuinboonen f. 0.460.58: Snijboonen f. 1.90 —2.35; Princesseb. f. 2.302.70; Dubb. Stampr. f. 2.102.30: Postelein f. 4.808; Breekpeen f. 2.605; Roode kool f. 6.10; Kroten f. 2.40; Rabarber f.34.20; Peen f.3—6.30; Prey f. 1.30—2.60; Sla f. 0.60— 1.20; Bloemkool 213 cent; Komkommers f. 1.502.80; Aardbeien 4657 cent per slof. Tomaten A 614 cent; Augurken grof f. 1.20; stipp. 65 cent; Komk. f. 1.10; Witte Capucijners f. 0.701.40; Spitskool f. 1.20 2.60; Boonenkruld f.2; Zuring per kist f. 0.16—0.19. VEUR, 7 Juli Engelsche komkommers to soort f. 1.502.80; 2e soort f. 1.50; Gele komkommers le soort f. 1.802.20 2e soort f. 1.501.80; Kropsla le soort f. 0.601; Peen f.57.80; Bloemkool le soort f. 9.50 12 90: 2e soort f. 4.607.10; uitschot f.2— 2.80; Tomaten midd. f. 1212.80; groote ronde f.1112: 2e soort f. 11.1012 40; 3e soort f.45; bonken f.8—9; Andijvie per 100 f. 2.10—3.90; idem per KG. 5—6 cent; Spinazie f.1422; Postelein f. 5.607.10; Rabarber per 100 bos f. 34; Snijboonen f.2124; Spercieboonen f. 1425: Seldery 1.1.101.50; Peulen f. 1215; Tuinboonen f.56; Doperwten f.1215; Pruimen f 38 41; Meloenen f.3637; Aardbeien f.12 15; Roode en Witte Bessen f. 1012. BOND WESTLAND, Export van 7 Juli. Meloenen I 3033 c., idem 2e soort 1929 c. per stuk: groene komkommmers (.2.30 per 100 tomaten A f. 2.903.10, idem C 2.65 —2.90, Idem CC f. 1.60—2.15, idem B f. 2.60 2.75 alles per bak; peen 33/4 c. per bos; Golden Champion druiven f. 1.20 per kg.; bloemkool 24 c.; aardappelen f. 0.60 —1.25 per kist. Bond Westland, Binnenland van 7 Juli. Roode bessen 915 c.: aardbeien 4060 c.; Alicante 5288 c.; G. Champion 75 c. tot f. 1.40; tomaten A f.22.95: idem B f. 1.60 —2.75; idem C f. 1.40—2.90; idem CC f. 1— 1.80. alles per bak; dubbele bocgien 15—25 c.; snijboonen 1228 c.; frambozen 3048 c.; kruisbessen 28 c.; postelein 512 c.; spinazie 36 c.; bloemkool 7—14 c.; idem 2e soort 28 c.; komkommers f. 1.602.60 per 100; sla f. 0,60—1.60; peen 2'/!10 ct.; rhabarber f. 1.304.50 per 100 bos; groote boonen 5075 c. per kist; aardappelen f. 0.87'/:1.35 per kist; selderij f. 0.401.30 per 100 bos; uien f. 1.35 per kist; perziken f. 1.10 per stuk; meloenen 4—26 c per stuk; eieren f. 3—3.80 per 100. Coöp Centrale Westlandsche Snijbloe menveiling, dd. 7 Juli. Spectrum f. 1.20 1,90; Salmon f. 1.60—3.10; Lt. Roze f. 1.50- 3.50; Wit f. 1.20—4.80; Gemengd f. 1.90 3.90; geel f. 4.90—6 10; Kerswood f. 1.50— 3.60; Robert Alhvood f.2.103.30; Supreme f. 1.80—2.30; Laura f. 2.10-2.70; Deary Maid f. 3.40; Gertera f. 2.20—3.80; Geraniums 80 ct. tot f. 1.60: Zinnia f. 2.60—3.10; Jap. Lelie f. 2.80—3.20; Regalis 70—90 c.: Dahlia f. 2.103 40; Rozen f. 1.902.20, alles per 100: Plumcsa 1331 c.; Sprengerie 58 c.; Lathyrus 2'/i9 c.; Violieren 10—12 c.; Convillis 10 c.; Alstromerla 10 c Gladio len 7—21 c.; Vuurpijlen 911 c., alles per bos; Gloxinia 15—53 c. per pot. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3