De ronde van Frankrijk De „laatste acht" te Noordwijk LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 8 Juli 1937 De Italiaan Bartali favoriet Meer spanning dan ooit Men wacht op de „Senorita" Gisteren werd de zevende étappe van de Ronde van Frankrijk, van Aix les Bains naar Grenoble over de bijna 2700 Meter hooge Galibier, gereden, in welke etappe Bartali, de Italiaansche klim mer, zijn slag zou slaan, iets wat hij zelf beloofd had en openlijk door hem was aangekondigd. De 24-jarige Bar tali heeft woord gehouden, en hoe! Hij was het eerst boven op de Galibier, hij kwam met minutenvoorsprong op zijn naaste concurrenten te Grenoble aan, ja zelfs ruim een kwartier vóór den leider van het algemeen klassement te Aix les Bains, den Duitscher Bautz. Leider in het bergklassement, winnaar van een der zwaarste étappes, leider in het algemeen klassement, Bartali werd de man van den dag. Zeven etappes zijn er thans achter den rug. In elke etappe was er een andere win naar, voortdurend wisselde de gele leiders trui van renner, terwijl ook verder In het algemeen klassement voortdurend scherpe stijgingen en dalingen voorkwamen, iets waaraan ook het landenklassement niet ontkwam. Zal er nu wat rust komen in de onder linge rangsohikking? Of zal de strijd in de achtste etappe als men de Bayard over moet naar Brancon, opnieuw ontbranden? Ver scheidene malen is het reeds door ons ge schreven, maar telkens weer moet het ons uit de pen: deze 31e ronde van Frankrijk is spannender en sensationeeler dan in de laatste jaren ooit het geval is geweest. Bartali, de man van den dag. Doch, zooals gezegd, Bartali kondigde openlijk aan, dat hij in de étappe van de Galibier het sein tot den aanval zou geven. De eerste, die een uitlooppoging waagde, was Marcel Kint, doch hij was op het eerste ge deelte dezer etappe, waarin de weg slechts geleidelijk omhoog voerde, spoedig weer ingehaald. Eerst bij Aiguebelle, op ruim 50 K.M. van Aix les Bains ging het scherper omhoog, doch de eigenlijke beklimming van de Telegraphe-pas en later van de Galibier begon bij het pittoreske dorp St. Jean de Maurienne, 30 K.M. voorbij Aiguebelle. Het was in deze omgeving, dat Albert van Schendel een uitlooppoging waagde, weldra gevolgd door den Belg Lowie. Bij St. Michel de Maurienne. aan den voet van de Tele- graphe. die 1325 meter hoog is, hadden van Schendel en Lowie nog de leiding, doch zij werden ingehaald door den Franschen in dividueel Gallien, die over de beide vluchte lingen heenging en alleen de pashoogte be reikte. Op 2 minuten 15 seconden volgden Ber- rendero en Vicini, op 3 min. 10 sec. Sylver Maes en Bartali, die elkaar bewaakten en voortdurend in elkanders bijzijn werden aangetroffen. En van de Telegraphe ging het weer omhoog, 25 K.M. lang met ver scheidene kilometers achter elkaar zeer steile stijgingen. Hier maakten de renners kennis met de nog met sneeuw bedekte rotsen. Het was Bartali. die zich van Maes had losgemaakt, en onvermoeid omhoog kroop, hij passeerde Vicini, Berrendero, had ook spoedig Gallien te pakken. En alleen be reikte hij de pashoogte van 2658 meter. Op 1 min. 15 sec. volgde Gallien, op 2 piin. Vi cini, op 4 min. Vervaecke en vervolgens Vis- schers, Berrendero, Sylver Maes en anderen. Toen volgde de nieuwe weg naar de Lau- taret en vervolgens ging het in duizeling wekkende vaart naar beneden. Juist bij deze afdaling heeft Bartali bewezen, dat hij evengoed in het klimmen als ln het dalen is. Op de laatste vijftig K.M. naar Grenoble, steeds dalende, heeft zijn landgenoot Ca- musso alles gedaan om Bartali nog in te halen, doch dit mocht hem niet gelukken. In den tijd van 8 uur 2 min. 57 sec. ging Bartali als eerste te Grenoble door de finish, op ongeveer 2 minuten gevolgd door Ca- musso. De beide van Schendels kwamen tegelijk te Grenoble aan. met ruim een half uur achterstand op Bartali. Wederom is Albert van Schendel enkele plaatsen in het alge meen klassement teruggevallen en thans bezet hij de 39ste plaats met niet minder dan vijf kwartier achterstand op Bartali, den nieuwen leider ln de algemeene rang schikking. Tenslotte is nog te vermelden, dat le Fransche ploeg weer een gevoelig verlies heeft geleden door 't opgeven van Speicher. De situatie bij de algemeene rangschik king Is: 1. Bartali (Italië), totaaltijd 45 uur 42 min. 32 sec.: 2. Vissers (Belgiël individueel, 45 uur 54 min. 50 sec.; 3. Bautz (Duitsch- landi 45 uur 55 min. 27 sec.; 4. Amberg Zwitserlandi 45 uur 59 min 24 sec.; 39e. Albert van Schendel 46 uur 56 min. 8 sec.; 52e. Anton van Schendel 47 uur 21 min. 24 sec. Het landenklassement luidt; 1. België 138 uur 12 min. 46 sec. 2. Italië 138 uur 16 min. 53 sec. 3 Frankrijk 138 uur 26 min. 8 sec. 4. Duitschland 138 u. 58 min. 47 sec. 5. Zwitserland 139 uur 39 min. 29 sec. 6 Luxemburg 141 uur 14 min. 10 sec. Rie Mastenbroek slaat Ragnhild Hveger. WATERPOLO. A.Z.C. I—ELFHOEVEN 2—1. Het is A.Z.C. mogen gelukken revanche te nemen op haar nederlaag te Reeuwijk, al- Qioewel de Reeuwijkers goed partij gaven en zich niet gemakkelijk lieten verschalken. Hun samenspel was buitengewoon goed en het was dat zij met het schieten pech had den, anders waren de gastheeren nog niet zoo zeker van deze overwinning geweest. De bezoekers komen direct in den aanval, doch de A.Z.C.-defensie is op haar hoede en laat zich niet gemakkelijk passeeren. Wel- cfa zijn de gastheeren er ook beter in en wij krijgen nu een spannenden gelijkop- gaanden strijd, waarbij Jongeleen zich vrij weet te maken en met een keurig schot voor A.Z.C. de leiding neemt, 10. Dit is aanleiding voor de bezoekers om er nog een schepje op te gooien, doch zij heb ben voorloopig geen succes en schieten over of naast. Na de rust komt Elfhoeven weer geduoht opzetten en als een der A.Z.C.-spe lers het water moet verlaten oefenen zij zoo danig overwicht uit, dat weldra de gelijk maker wordt gescoord, 1—1. Kort voor het einde is het dan v. d. Velde die voor A.Z.C. de winnende goal maakt, zoodat het einde met een 21 overwinning voor A.Z.C. komt. A.Z.C. II—G.Z.C. Ill 1 —1. In dezen strijd hebben de partijen de puntjes gedeeld. De partijen waren goed tegen elkaar opgewassen en gaven een vin- nigen kamp te zien. Kort voor rust maakte Bijl het eerste doelpunt voor A.Z.C. terwijl in de 2e helft uit een strafschop voor de bezoekers.de gelijkmaker ontstond. A.Z.C. III—ELFHOEVEN II 1—1. De ploegen waren vrijwel even sterk, hoe wel A.Z.C. het meest in den aanval was. De rust kwam met blanco stand. Na rust was het Laros die nadat Raaphorst precies in handen van den keeper had geschoten voor A.Z.C. de leiding nam. De bezoekers trach ten aanvankelijk te vergeefs den gelijkma ker te scoren. Bij een aanval waarbij hun midvoor teveel vrij werd gelaten, wist deze er echter tusschen uit te trekken en ook den Alphen-keeper te laten visschen. Spoe dig kwam hierop het einde met onveran- derden stand. POELMEER I—G.Z.C. I 2—2. Gisteravond werd bovengenoemde wed strijd in de zweminrichting Poelmeer ge speeld. waarbij de thuisclub vooral voor rust sterker was, maar in de tweede helft G.Z.C. zóó gevaarlijk kwam opzetten, dat deze een gelijk spel uit het vuur wist te sleepen. Poelmeer begint met zeer gevaarlijke aanvallen. Echter weet de oudste De Boer vele daarvan af te slaan, totdat Wouters na goed doorzetten van Vink voor Poel meer de leiding neemt. 10. Even later is Vink zelfs zoo gelukkig om met een keurig schot de leiding te vergrooten. Vink moet later het water uit en Teybout scoort 2—1. G.Z.C. mist even later voor open doel en Westen zorgt voor een volgende sensatie door buiten bereik van den G.Z.C.-keeper tegen den paal te schieten. Nu moet Westen het water uit voor op stellen binnen de 2 M. lijn. Echter begaat Teybout een fout door dit eveneens te doen. waardoor met zes tegen zes wordt verder gespeeld. In de tweede helft zijn beide doelen in gevaar. Eindelijk ziet W. de Boer zijn zwoegen beloond door een fraai doelpunt, 22. Nogmaals krijgt Vink de kans van den avond, maar hij schiet vla de lat achter. Ook de Boer krijgt nog enkele kansen, maar nu toont Ydens zijn keeperstalenten en zonder dat verder ge doelpunt wordt, komt het einde onder groote spanning. Scheidsrechter Loeven leidde goed. POELMEER—L. Z. C. Morgenavond speelt Poelmeer I thuis te gen L.Z.C. I. ATHLETIEK. NATIONALE VIJFKAMP TE AMERSFOORT Gisteren is het onderdeel schermen van den nationalen vijf kamp voor officieren en onderofficieren te Amersfoort beëin digd. De uitslagen laten wij hier volgen: Officieren, groep paardrijden: 1. J. P. Iicken (Den Bosch); 2. M. T. Feith (Breda) 3. C. Tonnet (Amersfoort); 4. E. E. Holle (Zeist); 5. A. J. de Vries (Schiphol); 6. J. Serre Soesterberg i7.W. N. I. M. dUel- lenberg Hubar (Wassenaar)8 A. E. Bueno de Mesquita (Amersfoort); 9. F. van Der- meij (Utrecht); 10. A. N. Baron de Vos van Steenwijk, ,,De Mok" (Texel). Officieren, groep handgranaatwerpen: 1. H. J. v. d Molen (Ermelo); 2. H. P. Arends (Harskamp); 3. W. B. Straver iSoester- berg); 4. C. Schep (Utrecht); 5. B. F. M. Wijtenburg (Arnihem); 6. E. H. van Heerde (Utrecht); 7. C. de Jong (Den Haag); 8. J. Kroes (Utrecht); 9. W. van Dijk (Utrecht); 10. W. van der Grinten (Breda). Onderofficieren, groep handgranaatwer pen: 1. H. J. J. Sneijers (Den Bosch); 2. C. Nederveen (Den Bosch); 3. Th. Meert (Willemsoord); 4. P. J. C. Ge- raerdts (Willemsoord); 5. J. de Vries (Arn hem); 6. H. Sneijers iDen Bosch); 7. M. van Rijswijk (Harderwijk)8. G. Bonga (Den Bosch): 9. P. Groenenberg (Raalte); 10 P Procee (Zutphen). Nadat thans de onderdeelen paardrijden (resp. handgranaatwerpen) en schermen zijn afgewerkt luiden de standen in de diverse groepen aldus: Officieren, groep paardrijden: 1. M. F. Feith (Breda); 2. C. Tonnet (Amersfoort); 3. A. E. de Bueno de Mesquita (Amersfoort) Officieren, gr. handgranaatwerpen: 1. H. J. van der Molen (Ermelo); 2. C. Schep (Utrecht); 3. W. B. Straver (Soesterberg). Onderofficieren, groep paardrijden: 1. en 2. J. Siebrad (Den Haag) en M. W. de Best (Nijmegen i. Onderofficieren, groep handgranaat werpen: 1. H. J. J. Sneijers (Den Bosch); 2. C. Nederveen 'Den Bosch)3. Th. Meert (Willemsoord). KORFBAL. ALGEMEENE II—ZUIDERKWARTIER I. De wedstrijd Algemeene IIZuiderkwar tier I is in een gelijk spel 33 geëindigd. Ruststand 10 voor Zuiderkwartier. Op de 100 M. borstcrawl en 100 M. rugslag. Tijdens de gisteravond te Kopen- j hagen gehouden zwemwedstrijden slaagde Rie Mastenbroek er in twee maal van Ragnhild Hveger te winnen, n.l. op de 100 M. borstcrawl en de 100 M. rugslag. Wederom is bewezen, dat de Deensche zwemster op de 100 M., hetzij, dat het borstcrawl, hetzij dat het rugslag is,, nog niet zoo snel is als enkele Nederlandsche zwemsters. De tijd van Rie Mastenbroek op de 100 M. borstcrawl was 1 minuut 7.9 sec. Ragnhild Hveger tikte in 1 min. 9.6 s. aan na 'n felllen strijd met haar land genoot Gunvor Kraft, die een tijd no teerde van 1 min. 9.7 sec. Op de 100 M. rugslag werd Rie Mas tenbroek eerste in 1 min. 17.6 sec. ge volgd door Ragnhild Hveger in 1 mi nuut 18.5 sec., terwijl Tove Bruun- stroem derde werd in den tijd van 1 min. 19 sec. VOETBAL. OM DEN DAGBLADEN-BEKER. Gisteravond vond op het R.-K. Sportpark aan den Haagweg de laatste wedstrijd plaats tusschen „Leidsch Dagblad" en ..Haarlem's Dagblad". De Leidenaars, die met vier invallers verschenen, hadden niet veel vat op hun tegenstanders en spoedig had Hessels den Haarlemmers dan ook een 2—0 voorsprong gegeven. Nog voor de rust maakte Verver van een mistrap van den Haarlem-keeper gebruik om den stand op 12 te brengen, In de tweede helft was H. D. weer het meest in den aanval, doch de Leidsche achterhoede de reserve keeper incluis hield goed stand. Toch wist De Haas op fraaie wijze den H. D- voorsprong te verhoogen, doch achtereen volgens passeerden Verver en Neuteboom den Haarlemschen keeper, zoodat een 33 uitslag het resultaat werd, waardoor Leidsch Dagblad den tweeden prijs be machtigde. De eindstand luidt: N. R. C4 4 0 0 11—1 8 Leidsch Dagblad 4 112 69 3 Haarl. Dagblad .4 0 1 3 4—11 1 Na afloop vond de prijsuitreiking plaats, waarbij de L.D.-voorzitter Heemskerk, har telijk dank bracht aan de heeren Peere boom, Henny en Nijgh, die door het schen ken van den wisselbeker in 1932 deze wed strijden hadden mogelijk gemaakt. Spr. wees er op, dat de wedstrijden steeds in de beste harmonie waren verspeeld en feliciteerde de N.R.C.'die door drie achter eenvolgende jaren den fraalen beker te winnen, nu definitief daarvan in het bezit kwam. De bedrijfsleider van het „Leidsch Dagblad", de heer Kramer, overhandigde hierna met een gelukwensch de prijzen. OM DEN LUXOR-WISSELBEKER. Onder leiding van scheidsreohter M. v. d. Lelie speelde gisteravond K O.L. tegen Tramboys. Het is even een verkenning in het veld maar de linksbuiten van K.O.L zendt weldra een kogel in, welke doeltreft. Uit een strafschop maakt Tramboys den stand weer gelijk. Na de rust is het weer de K.O.L.-linksbuiten, die scoort. 21, waarna de linksbinnen van Tramboys opnieuw ge lijk maakt, 2—2. Met dezen stand komt te vens het einde. De leiding was correct. OM DEN Z.H.B.-BEKER. Hedenavond speelt op het L.O.V.-terrein te 7.15 uur de E.L.K.R.G. tegen een Haag- weg-elftal. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN DER LEIDSCHE POLITIE SPORT VEREEN. Hedenavond te 7 uur speelt de L.P.S.V. op het terrein Zoeterwoudsche Singel een nederlaagwedstrijd tegen de belasting ambtenaren. D.V.S. I—LUGDUNUM L Vrijdagavond te half acht wordt op het Lugdunum-terrein voor de demi-finale der L.V.B.-Sleutels de wedstrijd D.V.S. ILug- dunum I gespeeld. Lugdunum komt in de volgende opstelling uit: doel; J. Koet; ach ter P. de Lange en B. Dool; midden: G. Gressie, H. Gans en N. Stokkermans; voor: P. Vermond. A. v. d Heyden, W. Koolloos, P. v. Berkel en P. Mooten. Groote belangstelling voor de match Teschmacher-v. Swoll DE WERKLOOZEN-COMPETITIE. Aangezien het elftal der L.W.V. met on gerechtigde spelers is uitgekomen in de werkloozen-competitie zijn enkele wedstrij den, gewonnen door L.W.V. ongeldig ver klaard. Het bestuur van L.W.V. heeft daar om besloten zich terug te trekken uit deze competitie. ONS CLUBJE I—L.W.V.V. I. Hedenavond te kwart over zeven speelt Ons Clubje I tegen L.W.V.V.. De wedstrijd Ons Clubje-Comb—Hazers- woude gaat dezen avond niet door. (Van onzen redacteur). Er is te Noordwijk nog niet de sfeer van het groote internationale tournooi, zooals wij dat kennen van vorige jaren! Nu in de singles de „laatste acht" be kend zijn, zoowel bij de dames als bij de heeren, zal er waarschijnlijk wel 'n climax komen, maar dat is ook noodig om het tekort aan spanning van gis teren weer goed te maken. En veel hangt daarbij nog af van het ant woord der senorita, dat heden tege moet gezien wordt en waaromtrent, als wij het wel hebben, het optimisme sinds Dinsdag ongetwijfeld eenige gra den is gedaald! Het Noordwijksche tournooi moet nu eenmaal „sterren" hebben om aan het geheel cachet te geven en die zijn er waarlijk maar héél weinig. Dat Tilden en Stoefen af en toe demonstreeren gaan, twee dagen achtereen in een dubbel tegen Kukul- jevic en Van Swol, is heel interessant, maar dat gaat tenslotte buiten het tournooi om Voor het eerst werd er gisteren voor de internationale afdeeling gespeeld, afgewis seld door enkele partijen uit de vóór-ron den, en waar De Stefani, met z'n dubbele forehand en enorme reach, verre superieur was aan De Brauw, en Kukuljevic wei nig meer dan oefenen deed tegen Van Olst, ging de belangstelling van een groot deel van het overigens niet talrijke publiek op dezen dag uit naar een partij uit de vóór-ronde tusschen Techmacher en Ca bot, den secretaris van de Amerikaansche legatie in ons land. Niet om het feit zelf, doch in verband met een zekere rivaliteit, welke ontstaan is na de aanwijzing, door den N.L.T.B.. van de Nederlandsche ploeg voor Wimbledon! Naast Hughan werd Van Swol toen uitverkoren boven Teschmacher en daar is het een en ander over te doen geweest. Won Teschmacher nu van Cabot (en hij zegevierde inderdaad in twee sets) dan werd hij niet alleen in de interna tionale afdeeling geplaatst, doch kwam hij direct wegens een walk over in verband met het uitblijven van Legeay tegen Van Swol, die in een heel matigen kamp over Hoeke de baas bleef. Dat moet de oplossing worden van een strijdvraag! En daarom verdrong men zich langs den kant toen bedoelde partij, waar op Teschmacher van 's morgens halfelf ge wacht had, omstreeks halfzes in den na middag een aanvang nam! Het is een spannende kamp geworden, waarin de grootere technische vaardigheid van den Hagenaar telkens te falen scheen tegen de geweldige vastheid van den Amerikaan. Ontzaggelijk zooveel als deze lange speler te halen wist en vermakelijk de wijze waar op hij goede, zoowel als slechte slagen van opgewonden uitroepen vergezeld deed gaan! Teschmacher varieerde meer dan z'n tegenstander, maar hij was toch niet onfortuinlijk toen hij een punt cadeau kreeg (en daardoor setpoint) doordat Ca bot een hooge return tegen de verlichtings draden sloeg, welke over de zijbanen loo- pen naar het Casino, Ook in de tweede set was er strijd en pas na 44 wist Teschma cher de leiding te nemen en set en match te winnen om zich daarmede de kans op revanche tegen Van Swol te verwerven. Hughan won door beter volleeren in een overigens matige partij van Moreau, die verleden jaar nog deel van de Belgische ploeg blijkt te hebben uitgemaakt, terwijl de Britsch-Indische Prince of Kutch. die in Wimbledon de partner van Kukuljevic ge weest is, een uitstekend speler bleek te zij a en den Amerikaan Lawrence Hall in drie sets uitschakelde. Er resteerde gisteravond nog de ontmoe ting tusschen Gallepe en Marinkelle, doch de Hollander was na twee partijen zooda nig vermoeid dat z'n nederlaag tot van daag werd uitgesteld. De machtige figuur van Gallepe deedi intusschen toch z'n entree op het centre- court, dat gedreund heeft onder z'n zwaren stap, doch dat was uitsluitend voor een mixed, waarin hij, met mevr, Joncquière, door mej. Kovac en Moreau met 26, 36 werd geklopt! Wint hij heden van Marinkelle dan- komt hij tegen De Stefani, hetgeen voor den Mcmagask het sportieve einde betee- kenen zal. Naast Teschmacher-Van Swol moeten verder gespeeld worden: Heynen- Prince of Kutch, en Hughan-Kukuljevic. Mevr, de la Valdène-d'Alvarez zal, indien: zij zoo vriendelijk is te verschijnen, de Duitsche mej. Kappel als tegenpartij krij gen: een speelster, die gisteren mej. Spies en mej. A, Kerckhoff zonder moeite gesla gen heeft, maar oJ. toch niet tot de sterk- sten gerekend worden moet. Mej. Kovac kreeg een bye door het zich terugtrekken van mevr. Boutmy en zal in de volgende ronde niet opgewassen zijn tegen de groo tere variatie en vastheid van mej. Rollin Couquerque. De Duitsche kampioene, mej. Horn, vindt geen groeten tegenstand van mej. Mechel, hoe verdienstelijk het spel van dit jonge Hollandsche meiske ook is, terwijl een belangwekkende match tege moet gezien kan worden tusschen de da mes Terwindt en Kraus. De beste Holland sche tegen de beste Oostenrijksche speel ster! Mej. Kraus sloeg gisteren mej. Isaac en die zege, 64, 62, was verdiend, maar het leek ons toch dat zij over het algemeen de ballen te laat „neemt" om een werke lijk uitstekende tegenstandster voortdu rend in moeilijkheden te brengen. Voor ons is Holland daarom favoriet, aangenomen althans dat mej. Terwindt in goeden vorm is! Zien wij het goed dan gaan de halve finales tusschen Couquerque-Terwindt en. en Horn-de la Valdène (of mej. Kappel, indien de senorita verstek laat gaan). In de dubbels werd nog vrijwel niet ge speeld; de loting voor de dames moest gis teravond trouwens nog plaats hebben. In het heeren-dubbel zullen de sterkste combinaties wel zijn: Kukuljevic-Moreau, Hughan-Van Swol, Gallepe-Hall en De Stefani-Prince of Kutch, terwijl in de mixed het meeste succes verwacht mag worden van: mej. Couquerque-Kukuljevlc. mej. Kraus-'Hughan, mej. Horn-Prince of Kutch, mevr. de la Valdène-De Stefani en. mej Terwindt-Van Swol. Wij laten hier de uitslagen van gisteren volgen Heeren-enkelspel, 1ste ronde: Marinkelle sl. Teixeira de Mattos 61, 60. 2de ronde: Marinkelle sl. Bruns 36, 62, 75; Teschmacher sl. Cabot 75, 6-4. Internationale afdeeling. 1ste ronde: De Stefani sl. De Brauw 62, 64, 62; Van» Swol sl. Hoeke 6—3, 6—3, 6—3; Hughan sl. Moreau 6—3, 8—6, 6—3; Prince of Kutch sl. Lawrence Hall 63, 97, 75; Kukul jevic sl. Van Olst 62, 64, 63. Dames-enkelspel, 2de ronde: Mej. Kap pel sl. mej. Spies 61, 60. 3de ronde: Mej. Kraus sl. mej. Isaac 64, 62; mej. Mechel sl. mej. Swaters 64', 6—0; mej. Kappel sl. mej. A. Kerck hoff' 6—1, 6—0; mej. Kovac w.o. Gemengd Dubbelspel, le ronde: Mevr. v. Alfen en Brouwers sl. mevr. Koole en Spies 62 108; mevr. de Clercq en Hertz sl. mej.' v. d. Bosch en Teixeira de Mattas 63, 6—2; mej. Swaters en De Brauw sl. mej Thonus en Wiener 6-1, 75; mej. Kraus en Hughan sl. mevr. Boutmy en» Lysen 6—2, 6—4; mej. Mechel en v. d. Heide w o. Intern', afdeeling. 1ste ronde: Mej. Kovac en Moreau sl. mevr. Joncquieere en Gal lepe 6—2, 6—3; mej. Mechel en v. d. Heide sl. mej. Isaac en Hall 61, 7—5; mevr. Van Alfen en Brouwers sl. mej. Kap pel en Bruns 63, 64. LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. Loting voor den eindstrijd in de Europeesche zone. Gistermiddag is te Berlijn de loting ver richt voor den eindstrijd in de Europeesche zone van het Davisbekertournooi, welke op 9, 10 en 11 Juli as. op de banen van Rood Wit te Berlijn tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije zal worden gespeeld. Deze loting had het volgend resultaat: Morgen, 2,30 uur: Henkei-Hecht en Von Cramm-Menzel: Zaterdag 3 uur: Henkei en Von Cramm—Menzel en Hecht; Zondag 14,30 uur: Von CrammHecht en Henkei Menzel. I GYMNASTIEK. NIEUW BRUNHILDE. KATWIJK I—ZUIDERKWARTIER I. Morgenavond om halfacht wordt op het Katwijk-terrein gespeeld Katwijk I tegen Zuiderkwartier I uit Lelden. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van U.D.I. te Naaldwijk heeft zij Nationale gymnastlekwedstrijden uitgeschreven. Zij worden op 9 en 10 Juli gehouden. Een groep werkende leden van Nieuw- Brunhiide heeft ingeschreven voor lenig heidsoefeningen en knotsoefeningen in de afdeeling 1118 deelneemsters en wel voor den Zaterdagvand. EEN SUCCES VOOR CONCORDIA. Eerst thans is de uitslag vastgesteld van de onlangs te Alkmaar gehouden nationale wedstrijden. Het blijkt dat de D.G.V. „Con cordia" alhier den eersten prijs heeft be haald met rhythmische oefeningen in de afdeeling 18 tot 24 turnsters, benevens den tweeden prijs met klassikaal brug in de af deeling 12 tot 16 turnsters. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Door een misverstand zijn de wedstrijden om het le kl. kampioenschap op Dinsdag avond niet doorgegaan. De partijen wor den nu morgen gespeeld. Het programma blijft ongewijzigd. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE KEMERI. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de 16e, tevens voorlaatste ronde te Kemeni waren: Rellstab-Steiner Apschenek-Berg 01; AljechinFine 10; Mikenas-Hasen- fuss 01; LandauKeres 01; Feigin— Petrow 01; FlohrBoeoek 10; Res- hevskiStahlberg Tartakower Osols 10. DUIVENSPORT. „DE LUCHTBODE" (TE BOSKOOP). Wedstrijd van Limoges (Frankrijk), af stand 737 K.M. G. Lamorée, 1; A. Sytzema 2, 4, 7, 9; P. V d. Berg 3, 6; C. F. Middel koop 5, 10; G. C, v. Kleef 8 In concours 22 duiven. Los 5.30 uur. Aan komst le duif 6.29.54, laatste duif. de vol gende morgen 8.43.35. Uitslag van de wedvlucht van Compiègne (Frankrijk), afstand 323 K.M. A. Sytzema 1, 2; G. Lamorée 3, 7: P. v. d. Berg 4, 5, 8; H. Middelkoop 6. 9. In concours 27 duiven. Los 6.30 uur, aan komst le duif 10.53.5S. laatste duif 11.17.10.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11