De proefvluchten over den Atlantischen Oceaan - Aankomst padvinders 78ste JaargangLEIDSCH DAGBLADTweede Blad BUITEN HAAR KRINGEN FEUILLETON HET HUWELIJK VAN MARY PlCKFOttl), met den dirigent Buddy Rogers, te Hollywood. Het bruidspaar. HET LEUGEN VAN EEN KABEL BIJ ZWOELE voor de telefoonverbinding van bet Oosten met bet Noorden. De kabel wordt 3 meter onder de Aa doorgevoerd. In 9 weken moet 200 k.m. kabel gelegd worden. DE INTERNATIONALE TENNISWEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK Tilden (recbts) kwam bij de beoordeeling van rijn rackets tot de ontdek king, dat er enkele onbruikbaar waren geworden door 't barde slaan van 1.1. Zondag. In de auto de heer G. J. Scheurleer, (hoofd-wedstrijdleider). Door HERMAN ANTONSEN. 2) Mrs. Carey was hartelijk, maar babbel ziek. Terry wuifde haar goedendag en liep door. Het was warmer, dan ze gedacht had. Ze overwoog zelfs een oogenblik terug te keeren naar haar heerlijk koele huis en rustig een middagje te gaan lezen. Maar ze zette dat plan meteen uit haar hoofd. Als ze te veel alleen was. zat ze maar over Curt te denken. Ze mocht haar stemming eens voor blijvende genegenheid aanzien! Ze riep een taxi en liet zich rijden naar het Colony-restaurant. Maar dat bleek in den zomer gesloten. „Dan naar het Casino", zei ze tegen den chauffeur. Het was er koel en de ober gaf haar een tafeltje onder de veranda. Maar er was niemandniemand tenminste, die Terry Tarpeton kende. En dat er buitenmenschen zaten, tegen wie de ober eerbiedig fluister de: „Daar zit miss Terry Tarpeton, dochter van wijlen Anthony Tarpeton". daarvan was zij zich heelemaal niet bewust. Na de lunch nam ze een andere taxi. Ze was te rusteloos om naar huis te gaan. ondanks de hitte. Ze liet zich naar de Palatial Bio scoop brengen. Binnen was het koel en de film speelde in het hooge Noorden; en het kijken naar reusachtige gletschers en pels jagers, die door de sneeuw voortploeterden, deed haar een poosje de hitte buiten ver geten. Maar toen ze bulten kwam, vond ze de late middagzon nog even brandend als te voren. Waarom had ze dat radiogram van tante Martha toch niet beter gelezen? Die vergeetachtigheid werd heusch onrust barend. Beteekende dat, dat ze werkelijk op Curt verliefd was? Als ze niet zoo dom was ge weest, dan was ze nu heerlijk aan het zwemmen na een partijtje golf! Maar ze kon haar auto toch nemen en naar het strand Terwijl ze besluiteloos op een straat hoek stond, hoorde ze 'n man schreeuwen, die een touring-car voor Coney Island aan prees: „Menschen, waarom staan jullie hier toch te braden van de hitte? We ver trekken zoo dadelijk naar Coney Island. Brengen u terug na een lekker zwembad op tijd voor het eten. Kost maar één dollar, dames en heeren. Ongekend buiten kansje Een jong stel, juist met Terry uit de bioscoop gekomen, keek elkaar aan. De jonge man telde tersluiks zijn geld. Hij knikte geruststellend tegen het meisje, wier gezichtje opklaarde. Terry keek hen na, toen ze in de groote bus stapten. Dat zoo'n kind daarmee zóó blij kon zijn. Terry zag een kleinen jongen, die zijn moeder trachtte mee te trekken: „Toe, mammie, ik wou graag naar Coney toe dan. mam mie!" Terry kreeg een kleurtje van opwinding. Ze was verscheidene keeren op Coney Is land geweest. Maar dan in een eigen auto met bekend gezelschap Het zou wel grap pig zijn. alleen te gaan. met een bus. Waar om ook niet? Al ontmoette ze daar een of andere kennis, dan was het toch geen mis daad? En het zou allicht leuker zijn, dan naar huis te gaan, of alleen naar een schouw burg. Ze zag nog een jong paartje instap pen. Opeens voelde ze zien roekeloos. Heel haar leven was ze bewaakt en geleid. En het laatste jaar had ze niets buiten gewoons gewaagd, om tante Martha, die bij haar inwoonde, niet te hinderen. Dezen zomer was zij in Amerika gebleven, terwijl haar tante naar Europa gegaan was. Maar- Jack Dayton en zijn vrouw waren toen bij haar komen inwonen, om haar gezelschap te houden. Ze was letterlijk nooit ergens alleen heen gegaan. En nu stond zij, met haar vijf mil- lioen dollar, hier besluiteloos te overleg gen, of ze wel met een bus naar Coney Island durfde gaan! In een opwelling nam ze ook een kaartje en stapte in. En terwijl ze dat deed, kwam een jonge slanke man met een ongeloovigen trek op zijn gezicht, achter haar naar oinnen. Niemand zou ge zegd hebben, dat hij haar volgde; hij ge hoorzaamde slechts een vagen inval, dat hij haar namelijk herkende Ze vond een plaatsje ongeveer in het midden en zette zich zoo gemakkelijk mo gelijk neer. Ze hoopte, dat er niemand naast haar zou komen zitten met die warmte. Maar al kwam er iemand naast haar zitten, dan zou ze daarvan toch niet doodgaan, wel? Ze wilde haar avontuurtje niet laten bederven door angstige voorge voelens. Toen de bus wegreed, nam Terry haar medepassagiers tersluiks op. Behalve de twee paartjes zaten er nog een paar Japaneezen, keurig in de kleeren en toch een beetje belachelijk met hun groote stroohoeden Schuin voor naar zaten twee meisjes, met te veel geverfde gezichten, die al dadelijk tegen de Japanners begonnen te gichelen. Maar daar moest ze zich nu maar niet aan ergeren. Ze reden nu door de armoedige buiten wijken. Achter haar hoorde ze schorre stemmen luidruchtig praten en toen ze oplette, kon ze verstaan, wat er gezegd werd. „Kom, wees nu verstandig, Gumy. Die moet niks van ons slag hebben!" „Natuurlijk niet! Zoo'n deftige dame!' „Nou", zei een derde stem. „maar wat doet ze dan in de bus? 'n Meisje, dat alleen naar Coney gaat, wil gezelschap hebben Laat me nou begaan.... ik wil haar vragen „Och, ze zal daar natuurlijk haar vrijer wel ontmoeten", zei de eerste spreker. „Maar als ze nou een beteren onderweg opduikelt? Toe, laat me nou los!" Terry was er aan gewend, dat een man vriendelijk tegen haar was, maar op dit soort hofmakerij was ze toch niet voor bereid. Ze voelde zich verontwaardigd. De man, die naast haar zitplaats was komen staan, zag er uit als een man uit het volk. Zijn kleeren zaten slordig. Hij droeg geen boord en zijn overhemd hing los. „Je bent veel te deftig, om alleen te rei zen, juffie", zei hij heesch lachend. „Kom, schik wat op en laat 'n fatsoenlijken kerel naast je zitten!" Terry keek hulpeloos de bus rond. Maar alle passagiers zaten recht voor zich uit te kijken en schenen zich liever niet met het geval te bemoeien Ze keek om en zag ach ter zich twee mannen zitten van hetzelfde slag als degene, die haar had aangespro ken. En de chauffeur had al zijn aandacht in de drukte bij het stuur noodig „Alstublieft nou!" zei Terry, zonder opzij te gaan. „Dat is aardig gezegd van je. Schik nou een endje op, dan kom ik naast je zitten, kindlief. Zeg, zullen we vanavond eens ge zellig uitgaan?" „Wilt u me alstublieft met rust laten", zei Terry ademloos. „Ik ken u niet." „Neen, die is goed!" riep de man grijn zend, „natuurlijk ken je me niet. Anders zou je zoo niet tegenstribbelen, wel?" Hij kwam vlak bij haar staan en een dranklucht drong haar in den neus. „Zeg, je bent heusch een knap kind, hoor. Toe, wees nu eens wat aardiger!" De bus stopte en hij wankelde tegen haar aan. Terry had het wel willen uitgil len. Maar ze durfde niet. Dan kwam de po litieen de krantmisschien het ge recht er wel aan te pasMet een schok schoot de bus weer vooruit. In het midden pad verscheen een rustige jonge man. On willekeurig keek Terry hem smeekend in zijn grijze oogen. Hij scheen den toestand op slag te overzien. Hij kwam vlug een paar stappen dichterbij, vast op zijn bee- nen, ondanks het schommelen van de bus. „Neen maar, Mary!" zei hij joviaal, „dat is nog eens boffen! Wie had nou ooit kun nen denken je hier te ontmoeten!" De andere man keerde zich naar hem om. Hij was een heel stuk grooter en bree der, maar iets in die koele grijze oogen deed hem aarzelen. „Zeg eens, wat moet jij voor den „Hindert die man je, Mary?" vroeg de jonge man. Schuins achteruit kijkend zag Terry, dat de twee anderen op de achterbank waren opgestaan en zich in den twist wilden mengen. Drie tegen één! „Och ik geloof niet, dat nij het deed om me te hinderen, Sam", antwoordde ze meteen. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd). MET HET S.S. „SIMON BOLIVAR" arri- yeerden de eerste buitenlandsche gasten voor de Jamboree, n.L een aantal padvinders ujt Curasao en Venezuela. DINER OP DE CH1NEESCHE LEGATIE ter gelegenheid van het be zoek van den Chineeschen minister van Marine. V.r.n.l. mevr. Juan Tieh, vice-admiraal Kruys, mevr. Wunsz King (echtgenoote van den Chineeschen gezant), minister Colijn, mevr. Hooft en de heer v. d. Stad. DE GESLAAGDE. DUBHELEPROEFVLUCHT OVERDEN ATLANTISCHEN OCEAAN. - Links: de commandant van de Amerikaansche vliegboot Clipper III, Harold E. Gray, na zijn vlucht van 12 uur 20 over den Oceaan, bij aankomst te Foynes sprekend voor een microfoon. Rechts: De Valera wenscht den kapitein en de bemanning van de Engelsche vliegboot „Caledonia" bij vertrek uit Foynes goede reis. De „Caledonia" deed 15 uur en IS minuten over den tocht.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5