LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 7 Juli 1937 Vrijdag komt de niet-inmengings- commissie bijeen. Franco eischt erkenning als oorlogvoerende Binnenland misschien in staat zal stellen tot vermin deringen van zekere douanerechten en van de rechten voor zekere artikelen, hetgeen den ruilhandel zou aanwakkeren. Men moet dat niet uit het oog verliezen „Maar de contlngenteeringen?" ..Laten wij de dingen niet door elkaar halen", antwoordde Van Zeeland. „Contln genteeringen behooren tot de binnenland- sche politiek". In zijn verdere verklaringen sprak Van Zeeland o.m. nog over den nieuwen Fran- schen minister van financiën, Bonnet, wiens moedige houding hij prees. „Ik ken hem al sedert Stresa," zelde de president. „Te Washington heb ik hem den eenen dag als ambassadeur en den volgenden dag als minister ontmoet. Frank rijk heeft in hem wat men kan noemen een groot financier op den strijdpost in de Rue de Rivoli. Wat daar gebeuren zal. is thans van belang voor de geheele wereld". Zijn verklaringen tenslotte samenvattend, herhaalde de Belgische minister-presi dent: „lk heb in mijn bagage geen enkele conventie, geen enkel opgemaakt ontwerp, geen enkele nieuwe afspraak. Ik breng echter groote aanmoedigingen voor de mannen van goeden wil in 't oude Europa. Zeker, wat gedaan moet worden, zal moei lijk zijn. De Amerikanen zouden een vrijen handel, een vrije munt en een vrije pro ductie willen zien. In één woord: wij zouden er toe moeten kunnen komen, aan het nieuwe Amerika te laten zien. dat 't oude Europa in de plaats van de toebereidselen voor een wereldoorlog, de instrumenten voor een wereldvrede stelt". FRANKRIJK De veertigurenweek in het hotelbed rijf. Gisteravond heeft het personeel van een groot aantal café's en restaurants in de Avenue Champs Elysees te Parijs deputa ties gezonden naar de directies, om te ver zoeken de wet op de veertigurige werkweek toe te passen. In drie zaken kon de directie niet on middellijk toestemming verleenen, waarop het personeel zonder verwijl in staking ging. In de overige zaken is het perso neel aan den arbeid gebleven. Alles is kalm aerloopen en incidenten deden zich niet voor. DUITSCHLAND De vloot. De ,3erliner Boersenzeitung" brengt een deskundig artikel over de vergrooting der Duitsohe vloot. Daarin wordt gezegd, dat de vlootsterkte. toegestaan bij het verdrag met Engeland, in zes jaar bereikt zal zijn. Dan zal men beschikken over vijf slagschepen van 26.000 en 35.000 ton. 3 gepantserde schepen van de ,.Deutschland"-klasse. 2 vliegtuigmoederschepen, 14 kruisers. 40 torpedoboot jagers en torjedobooten en een aantal duikbooten tot een tonnage van 23000 ton. ENGELAND De verkiezingen op Ierland. Gisteravond zijn de laatste uitslagen van de Iersöhe verkiezingen bekend geworden. De Valera's partij heeft 69 zetels gekregen, Cos- grave 48. de arbeiderspartij 13 en de onaf- hankelijken 8. De Valera heeft dus juist de helft van het totaal aantal zetels van de nieuwe Kamer. Voor de ontbinding bestond dit lichaam uit 150 afgevaardigden, waarvan 77 aan hangers van de Valera. 53 van Cosgrave, 8 arbeidersafgevaardigden en 12 onafhan- kelijken. E>e volksstemming over de nieuwe grondwet heeft 686.442 stemmen vóór en 528.296 stemman tegen opgeleverd. PORTUGAL Salazar over de betrekkingen met Engeland Tijdens een plechtigheid die door 1900 officieren werd bijgewoond, heeft minister president Salazar een rede gehouden, waarin hij wees op het belang, dat zoowel Engeland als Portugal bij hun traditioneel bondgenootschap hebben. Echter, zoo voegde hij eraan toe. dit bondgenootschap is niet onze geheele buitenlandsche politiek en het is niet aan Engeland al onze be langen te verdedigen vóór ons of zelfs tegen ons. Sprekende over het Spaansche vraag stuk. zeide Salazar: wij hebben speciale belangen op het schiereiland en loot/rn gevaren, die anderen niet loopen. Wij zijn van meening, dat de publieke opinie van enkele landen, o.a. Frank rijk en Engeland, zich geen goed beeld heeft gevormd van het werke'ijke Spaansche vraagstuk. Sommigen ge- looven niet aan het communistische gevaar, wij daarentegen zien het in. Vandaar ons verzet ertegen, dat de niet-inmenging ten nadeele van het rechtsche Spanje werkt. POLEN Het conflict tusschen regeering: en aartsbisschop. Het conflict tusschen de Poolsche regee ring en den aartsbisschop van Krakau schijnt thans een oplossing nabij te zijn. Gisteren heeft de pauselijke nuntius, mgr. Cortesl. opnieuw een onderhoud gehad met den minister van buitenlandsche zaken en vandaag komt de bisschop van Krakau met een brief van den aartsbisschop ,mgr. Sa- pleha. te Jurata, het egenwoordige verblijf van den president der republiek aan. Te vens zijn gisteren in de kanselarij van den president de verzoeken binnengekomen van de leden van Kamer en Senaat, het parle ment bijeen te roepen, teneinde te beslis sen over de kwestie van de nationalisatie der Wawel-kathedraal. In antwoord op door Attlee gestelde vragen heeft Eden in het Engelsche Lager huis verklaard, dat hij meende, dat de voltallige vergadering ran het niet-inmen- gingscomité bijeengeroepen is voor 9 Juli De politiek der Britsche regeering, zoo voegde hij hieraan toe, blijft zooals die uit eengezet ls door den Britschen vertegen woordiger in de vergadering van het sub comité op Vrijdag j.l. en zooals ik die in het Lagerhuis uiteengezet heb. Op de vraag van Attlee, of het niet mo gelijk was, dat het niet-mmengingscomité vlugger werkte, antwoordde Eden: „Wij hebben onze houding te kennen gegeven. Wij hebben verklaard, dat wij bereid zijn ieder ander rechtvaardig en billijk voorstel te bestudeeren. Onder deze omstandighe den mean ik, dat een weinig tijd voor de overweging van de ernstige problemen, waar het om gaat, zelfs nuttig kan blijken te zijn". De regeering te Parijs stelt twee voor waarden voor de handhaving der inter nationale controle aan de Spaansche grens: 1. de controle ter zee zal onder een of anderen vorm moeten worden hersteld, doch zal voldoende waarborgen moeten bieden om door de Fransche regeering te worden goedgekeurd; 2. de controle aan de Portugeesche grens zal als te voren of op een daaraan ge lijkstaande wijze moeten functionneeren. Den Franschen ambassadeur te Londen zijn in deze geest instructies gezonden. De onderlinge besprekingen duren ge regeld voort. Over het algemeen is men in Fransche kringen te Londen van meening, dat het uur nog niet gekomen is, om te trachten 'n compromis-formule uit te werken Intusschen verwacht men a s Vrijdag ge ener lel dramatische gebeurtenis. Die dag zal veeleer het begin beteekenen van voort gezette discussies op de basis ran de in de vorige week uiteengezette zienswijzen. Op een vraag omtrent de transporten naar Spanje over zee antwoordde Eden nog dat de leemte in het controle-systeem in het voordeel is van de Valencia-regeerlng en niet van de nationalisten. Wat voorts de Portugeesche grens be treft, zooals ik in het Lagerhuis reeds ver klaard heb, zeide de minister, zijn de de creten, die werden uitgevaardigd voor de toepassing van 't controle-plan, nog steeds van kracht, en ik heb geen enkele reden om te veronderstellen, dat deze grens zal geschonden worden. Ik wil ook nog op merken, dat zulk een schending zelfs voor generaal Franco van geen nut zou zijn. Franco eischt erkenning als oorlogvoerende. Uit Salamanca meldt Havas: Franco heeft den mogendheden een nota ge zonden, waarin hij erkenning als belli gerent volgens de regels van het in ternationale recht eischt. „De mogendheden, die dezen eisch zouden afwijzen", aldus de nationale opperbevelhebber, „moeten zich niet verbazen, als zij onze internationale economische politiek morgen de deur zien sluiten voor hen, die zich onze vijanden betoonden." Italiaansche persstemmen. I De „Gazetta del Popoio" verzekert, dat niemand illusies moet putten uit de kalmte die Rome en Berlijn bewaren. Dat beteekent geen neiging om het standunt te verlaten." Het blad voegt daar aan toe, dat, als het échec der internationale po gingen Frankrijk aanleiding zou geven tot interventie ln Spanje, Frankrijk niet ver geten mag, dat Italië en Duitschland met Frankrijk grenzen gemeen hebben, gelijk Frankrijk er een gemeen heeft met Spanje" De „Messagero" schrijft over de niet- inmenging. dat het gevaar van een nieuwe spanning nog steeds blijft bestaan. Rusland wakkert den brand aan met de krachten van alle agenten, die over de geheele wereld verspreid zijn en voorzien zijn van rijke middelen. Soviet-Spanje echter weet precies, dat het, om iiin bestaan nog iets te rekken geen anderen uitweg heeft dan geheel Europa ln den brand te betrekken. Wat de bemiddelingsactie, die men in Parijs aan van Zeeland toeschrijft, betreft, moet echter opgemerkt worden dat een compromis ln de lucht zit, hetwelk in overeenstemming zou zijn met de doelein den en verwachtingen van alle betrok kenen. De „Popoio di Roma" schrijft, dat de mogelijkheden van een compromis-op lossing nog te onbepaa'd zUn dan dat men ze reeds ernstig zou kunnen bespreken. Bij den tegenwoordigen toestand is het beter voorzichtig en langzaam te werk te gaan bil het verspreiden van leder bericht en zich niet te overhaasten. Wanneer het prestige en de belangen van vier groote mogendheden op het soël staan, kan het voorbarig bekend worden van een compro mis-oplossing die oplossing luist doen mis lukken. Britsch schip getorpedeerd? Het Britsche oorlogsschip „Penelope" zoekt in de Middellandsche zee naar de bemanning van een Britsch schip, dat ge torpedeerd zou zijn. Met het zoeken werd begonnen na de ontvangst van een in het Engelsch gesteld telegram, dat de „Penelope" is toegezonden door tusschenkomst van de Spaansche autoriteiten in Barcelona en dat gevonden zou zijn in een klein bootje. Het telegram luidt als volgt: „Wij drij ven af in een open sloep, na getorpedeerd te zijn door een onderzeeër van onbekende nationaliteit op vijftig mijlen uit de kust ter hoogte van Barcelona. De kapitein is dood. Wij hebben geen roeiriemen. Zendt ons spoedig hulp. W.g. Robjohn". De naam van het Schip, waarbij het bootje hoort, is niet te ontcijferen. Van 't front. Aan diverse fronten is gisteren zonder noemenswaardig succeS gestreden. In een te middernacht door hei mi nisterie van landsverdediging te Valencia gepubliceerd officieel communiqué wordt medegedeeld: „Vannacht is Villa Nueva de la Canada na een schitterenden aanval, weike gelijk tijdig werd ondernomen door de troepen, die de stad omsingelden, in onze handen gevallen". RUSLAND Arrestaties in het Verre Oosten? Het Japansche agentschap Domei meldt, dat volgens berichten uit betrouwbare bron de geruchten te Wladiwostok aanhouden, volgens welke admiraal Victrof, comman dant der Sovjet-vloot in den Stillen Oceaan zou zijn gearresteerd, terwijl onder de offi cieren van het Roode Leger massa-arresta ties zouden hebben plaats gehad. Petro, chef van de artillerie-afdeeling van het Siberische iegerdlstrict en Bo- liansky, chef van de politieke afdeeling zouden te Habarovsk gearresteerd zijn en naar Moskou gezonden. De Ural Arbeider bevestigt, dat de directeur van het agentschap ,,Tass", Doletzki, en eenige andere leidende per sonen van dit Sovjet-Russische nieuws bureau, van hun functie ontheven en in hechtenis genomen zijn wegens Trotz- kilsme. Doletzki heeft ruim tien jaar den post van directeur van het officieele Sovjet- Russische telegraaf-agentschap bekleed. De scherpte van de thans tegen hem ingediende aanklacht laat geen twijfel inzake zijn verder lot over. UIT HET VERRE OOSTEN Nieuwe protesten. De ohef van de afdeeling voor het Verre Oosten van het Russische commissariaat van buitenlandsche zaken, Koslowski, heeft gisteravond dein Japanschen raads heer der ambassade. Nisji, bij zich ont boden, teneinde hem een protest der Sovjet-regeering te overhandigen tegen de bezetting door JapanschMantsjoerijsohe troepen van de beide eilandjes in de Amoer. Nisji verklaarde, dat hij over geenerlei des betreffende Inlichtingen besdhikte en der halve het protest der Russische regeering niet kon aanvaarden, hoogstens kon hij zioh voorstellen, dat Japansohe militaire formaties in het gebied der eilandjes waren opgetreden „om voor besoherming der Mantsjoerijsohe vissóhers zorg te dragen". Voorts protasteerde de vertegenwoordiger van het coiAmissariaat van buitenlandsche zaken tegen het incident bij het SJanka- meer bij Wladiwostok, waarin Rusland een grenssohending door MantsjoerijschJa- pansihe troepen ziet. Er heeft zich daar een schietpartij voorgedaan, waarbij aan beide kanten slachtoffers zijn gevallen Nisji wees ook dit protest van de hand. Overigers weigert Japan te praten over het eigendomsrecht der eilanden, die z.l. beslist aan Mandsjoekwo toebehooren. CHINA De vorming van een nieuw leger. Onder voorzitterschap van den minister van oorlog Is een nihitaire conferentie ge houden over de inlijving van de Tse- Tsjoean-troepen to het geregelde leger van de centrale regeling. De minister van oorlog wees op de nood zakelijkheid van de vermindering van het bestaande aantal Chineesche legers, welke op het oogenblik tezamen twee millloen man tellen. De gelden, welke hierdoor vrij komen, zullen worden gebruikt voor het organiseeren van den algemeenen dienst plicht. Hij wil China een goed uitgerust, volgens Westersch voorbeeld streng gedis ciplineerd, millioenenleger geven, dat daadwerkelijk kan worden geroepen om de landsgrenzen te verdedigen. VEREENIGDE STATEN Roosevelt bepleit bezuiniging Het Hooggerechtshof. President Roosevelt heeft in een pers conferentie medegedeeld, dat hit alle lei ders van departementen en onafhankelijke regeeringsbureaux heeft verzocht te trach ten tien Drocent op hun uitgaven te be sparen. Hii hoont hierdoor de begrooting met vierhonderd millloen dollar te verlich ten. In de eerste vergadering van den Senaat over het wetsontwerp inzake de gerechte lijke hervorming werd bestoten, verplich ten te stellen, dat voor alle rechters, die den 75-jarlgen leeftijd overschreden heb ben, per jaar een rechter wordt toegevoegd. In het oorspronkelijke ontwerp werd de benoeming aan den president overgelaten. Tegen 200 deelnemers aan de onlusten tiidens de staking der staa'arbeiders voor de fabrieken der Bethlehem Steel te Youngstown in Ohio de vorige maand, waarbij twee personen den dood vonden, is thans een aanklacht ingediend wegens op roer. overtreding van het verbod tot het dragen van wapenen en andere onwettige handelingen. Onder de beklaagden bevinden zich twee ontslagen leden van het organi satiecomité der staalarbeiders John Lewis heeft een overeenkoms' ge sloten met de Commonwealth Fede-a'ion" we ke een viie ool't.tek® ore-n'-at4" is Hii i'noopt h'ermede de actie van ziln CIO 'c Jkunpen uitbreiden tot In het Noordwesten en in Canada en tevens zitn invloed te ver. 'sterken aan de kust van den Stillen Oceaan. Het nieuwe Departement van Algemeene Zaken. De regeeringspersdienst meldt, dat het K. E„ waarbij een Departement van Alge meene Zaken wordt ingesteld, bepaalt, dat aan het hoofd van dit departement de zorg wordt opgedragen voor de zaken be treffende.' a de samenstelling van de hoofdstukken 1 en II der rijksbegrooting en het beheer dezei hoofdstukken. b. het voorzitterschap van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal. c. het vice-presidentschap en het lid maatschap van den Raad van State en het lidmaatschap van de algemeene rekenka mer. alsmede het personeel dier colleger, voorzooveel de behandeling dezer aange legenheid niet aan het college zeil is voor behouder. d. dc behandeling van adelszaken en wa pens van publiek-rechteiijkc lichamen. c de ridderorden. 1. den regeeringspersdienst. In verband met de overgang van den regeeringspersdienst naar het departement van algemeene zaken, vernemen wij, bij indormatie, dat de bureaux van dezen dienst In het departemeant van buiten landsche zaken gevestigd blijven. GOUDEN JUBILEUM VAN DEN HEER JAN VAN KAN. Bekend „menschenredder" te Noordwijk-aan-Zee. Naar wij vernemen, zal de heer Jan van Kan, de bekende „mensdhenredder" te Noordwijk aan Zee, op 9 Juli het feit her denken, dat hij 50 jaar geleden voor het eerst medeging met de Noordwijksche red dingssloep, waarmee hij In den loop der Jaren zoo dikwijls met succes ls uitgevaren. Eigenlijk is het vandaag „de groote dag", dooh de feestelijke herdenking en de hul diging van zijn bewonderaars, w.o. de Noordwijksche burgers, eenige vereenigln- gen, de badgasten en het bestuur der N. Z. H. Reddingmaatschappij ls op Vrijdag bepaald. Deze zal dan des middags plaats vinden in „Seinpost". Reeds heden mocht de heer van Kan vele gelukwensohen ontvangen, w.o. telegram men uit binnen- en buitenland. De vele reddingen, waarbij de heer Jan v, Kan betrokken is geweest, hebben hem een groote vermaardheid geschonken en hij is uit dien hoofde begiftigd met talrijke medailles, o.a. de Gouden eerepenning der Reddingmaatschappij. Voorts is hij drager van de zilveren penning van Koningin Vic toria, de bronzen medaille van het Roode Kruis, de Oranje Nassau-medaille en de zilveren medaille van de Mij. tot Redding van Drenkelingen. De heer van Kan, die te Noordwijk Zee aan den Oude Zeeweg no. 4 een garage, annex smederij en bazar exploiteert, is o.a. secretaris-penningmeester van de afd. Noordwijk der N. Z. H. Redding-Mij., als mede gewoon bestuurslid dier afdeeling. Het zal dezen stoeren redder van talrijke menschenlevens, die door zijn echtgenoote steeds zoo getrouw gesteund is, op zijn feestdag zeker niet aan groote belangstel ling ontbreken. Hij is in den lande bekend, zoo niet „beroemd" om zijn uitstekende eigenschap pen. De hem te brengen hulde zal wèlver- dtend zijn! NEDERLANDSCHE AANNEMERSBOND EN PATROONSBOND. Jaarvergadering te Amsterdam. In het Carlton-hotel te Amsterdam heeft de Nederlandsche aannemersbond en pa troonsbond voor de bouwbedrijven ln Ne derland zijn Jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer ir. W. M. T. Thijs- sen, opende de samenkomst met een rede, waarin hij het begin van de opleving rele veerde, welke gepaard ging met prijsstij ging en later schaarschte der materialen. Eerst wanneer handel en industrie hun verliezen hebben ingehaald, zal het bouw bedrijf aan bod komen. Spreker zag dit in het verschiet. Hij achtte het redelijk, dat dat men het aantal te werk gestelden in de werkverschaffing gelijken tred liet hou den met het afnemend aantal werkloozen. Spr. beschouwde daarna de tot stand gekomen contracten en weidde vervolgens uit over de besprekingen met de B.N.A. tot saneering ln het bouwbedrijf. Inzake den bedrljfsraad deelde de voor zitter mede, dat het hoofdbestuur had be sloten hieraan geen deel te nemen. Aange zien enkele afdeelingen dit standpunt niet juist vonden, bracht spr. dit punt ter sprake. Spr. zelde. dat het ging om het deelnemen als de bedrijfsraad er toch kwam. De bedrijf sraad zelve werd door geen der bonden gewenscht. Spr. zag in de instelling iets kunstmatigs, van bovenaf opgelegd en in dit alles aanleiding er voor alsnog niet aan deel te nemen. Hij achtte een vrijen omgang met be drijf sgenooten beter dan een gereglemen teerde. Het jaarverslag werd goedgekeurd, even als de rekening van den penningmeester. Bi) de behandeling van de wet op de vestiglngseischen van nieuwe ondernemin gen ter uitoefening van ambacht of kleine nijverheid en haar gevolgen voor het bouwbedrijf, gezien in samenhang met. het wetsortwerp tot vestiging van onderne mingen in het ai"Emeen en met de F S B - regeling, werden de normen van toclatin" van nieuwe ondernemingen en erkennin gen van bestaande behandeld. Inleider was de secretaris, mr. B. Bouman. Prins Bernhard gekeurd aan psychotechnisch laboratorium. Het psychotechnisch laboratorium van P.T.T.. dat onder leiding staat van mej. dr. Biegel en, zooals bekend, beschikt over een inrichting voor keuring van chauffeurs, heeft onlangs zijn 500ste chauffeurskeu- ring verricht. Het beperkt zich niet tot de keuring van het chauffeurspersoneel van P.T.T., het staat eveneens open voor keu ring van particulieren of personeel van particuliere bedrijven. Zoo zijn o.a. de chauffeurs van het Ko ninklijk Staldepartement te Soestdljk psy chotechnisch onderzocht en heeft ook jhr. Röell. de adjudant van den Prins, zich dezer dagen aan een keuring onderworpen. Thans heeft ook de Prins zelf, on danks zijn reputatie van uiterst vaar dig autobestuurder, den wensch te kennen gegeven de psychotechnische keuring te willen ondergaan. Hedenmiddag heeft deze keuring plaats gevonden, waarbij Z.K.H. er op stond, dat zij geheel zou geschieden als voor ieder ander chauffeur, zoodat alleen zij. die de proef afnamen, aanwezig waren. BEGRAFENIS '.VIJLEN Mr. J. J. I. HARTE VAN TECKLENBURG. Hedenmorgen is op de R.K. begraafplaats te Den Haag ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van wijlen mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg, oud-lid van den Raad van State en oud-minister van Financiën. Te elf uur was in de kerk van den H. Pasohalis Baylon aan den Wassenaarschen Weg een rouwdienst gehouden, die door vele leden van den Raad van State werd bijgewoond. Voorts waren op de begraafplaats aan wezig de heeren dr. A. A. L. Rutgers, oud gouverneur van Suriname, jhr. mr. J. D. H. de Beaufort, secretaris van den Raad van State, mr. R. J. H. Patijn, staatsraad in buitengewonen dienst, jhr. O. van Nis pen tot Sevenaer, oud-gezant te Brussel en oud-president van de Tweede Kamer, dr. H. Muller, oud-gezant ter beschikking, mej. C. M. E. Kuyper, dochter van wijlen dr. A. Kuyper, prof. H. W. Methorst, direc teur-generaal van de statistiek, mr. W. C. J. J. baron van Voorst tot Voorst, dijkgraaf van Delfland, P. A. J. M. baron van Voorst tot Voorst, referendaris P.T.Tmr. B. I. D. Zubli, oud-burgemeester van Rijswijk, Arthur Hartog, directeur van Unilever, mr K. P. van der Mandele, directeur van de Rotterdamsohe bankvereeniging, F. Jurgers uit Londen. J. G. Vaes, secretaris van Anton Jurgens vereenigde fabrieken, en veie andere figuren uit het Bank- en ver zekeringsbedrijf. De plechtigheid van de absoute en de beaarding werd verricht door pastoor Hensen, dóe daarin werd bijgestaan door twee paters. HET MIDDENSTANDSCONGRES TE ZWOLLE. Vergadering van heden. Om 10 uur vanmorgen begon te Zwolle de buitengewone algemeene vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond, waarin hoofdzakelijk huishoudelijke vraag stukken aan de orde zijn gekomen. Om half een vereenigde men zich aan een koffie maaltijd, waarop om 2 uur het congres her opend werd. De voorzitter gaf allereerst 'ti woord aan den heer J. van Eek, directeur van de N.V. Nederlandsche Middenstands bond te Amsterdam, die sprak over „Sa menwerking". Daarop kwam aan de orde de behande ling van het prae-advies van ir. K. H. Haga, raadgevend electro-technisch advi seur van den K, N. M. 'B. over: „De elec- trlciteitstarieven in Nederland en dc nood zakelijkheid hunner grondige herziening ten behoeve van de welvaart van het mid- denstandsbedrijf". Tenslotte was 't woord aan prof. R. Casimir te 's-Gravenhago. DE VERGADERINGEN VAN DEN MINISTERRAAD. Tot dusver werden de gewone vergaderin gen van den ministerraad in den regel des Dinsdagochtends gehouden. Naar ons ter oore komt ligt het in de bedoeling, dat deze vergaderingen, waar schijnlijk te beginnen ln September, voortaan des Maandagmiddags gehouden zullen worden. De aanleiding tot deze verandering is gelegen in de omstandigheid, dat het meer malen is voorgekomen, dat des Dinsdag ochtends in verband met de werkzaam heden van. de Kamers der Staten-Generaal een of meer van de ministers niet in de gelegenheid waren de vergadering van den ministerraad bii te wonen of deze moesten verlaten, voordat zij geëindigd was. DAMESKLEEDING TER WAARDE VAN TWEE DUIZEND GULDEN GESTOLEN. Vannacht hebben onbevoegden zich te Amsterdam door opensluiting van de hoofddeur toegang verschaft tot een da mesmodemagazijn aan de De Clercqstraat en daar voor een groote waarde aan man tels en japonnen gestolen. Toen vanmorgen het personeel den win kel binnenkwam, vond het daar een groote wanorde. Overal waren ^leedingstukken I verdwenen Naar voorloopige schatting be- raagt de geldswaarde van de gestolen mantels en Japonnen ruim twee duizend gulden. Het juiste bedrag zal echter na 't opmaken van den inventaris kunnen wor den gevonden. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2