BINNENLAND AKKERTJES LEIDSCH DAG3UD - Derde Died Woensdag 1 Juli 1937 Noodlottige steekpartij te Rotterdam GEMENGD NIEUWS Voor Vrouwen vooral Melkslijter uit wraak gedood Belgisch motorjacht nabij Cadzand vergaan. De vijf opvarenden gered. In een plotseling opkomende onweersbui uit het Noordwesten, die gepaard ging met een stormachtigen wind. is gisteren nabij Cadzand het Belgische motorjacht ,,Dina", eigenaar de heer Klaassen uit Antwerpen, op de banken vastgeloopen en vergaan. De vijl opvarenden konden door de reddings- bood van Cadzand aan boord worden ge nomen. Het motorjacht is later op de kust aangespoeld. De „Dina" was van Engeland gekomen aldus de „Tel." en had ligplaats ge kozen in de haven van Cadzand. De eige naar wilde echter de reis voortzetten en vertrok in de richting Antwerpen. De weers omstandigheden zagen er echter toen reeds verre van gunstig uit, en alles wees op een naderende onweersbui, die het water reeds zwart kleurde. Eenmaal buitengaats stak de wind eerst goed op, en hoog opge zweepte golven sloegen over het dek. De „Dina" kreeg het zwaar te verduren, vooral toen tot overmaat van ramp de machine defect raakte. Het schip werd volkomen stuurloos, en liep tenslotte op de banken vast. Aan boord was de toestand intusschen zeer kritiek geworden, zoodat men ten slotte de noodvlag heesch. Op den wal was men echter niet stil blijven zitten. Dui delijk had men kunnen zien. wat men reeds vreesde, dat zou gebeuren: het schip was een speelbal der golven. En zoo besloot men de reddingsboot in orde te maken, en onmiddellijk na het versfhijnen van de noodvlag, voer men onder leiding van schipper Van den Heuvel uit. Met veel moeite slaagde men er in langs zij te komen, en drie van de vijf opvaren den. een dame en twee heeren, over te nemen. De twee overigen, de eigenaar, de heer Klaassen en de schipper van 't jacht, wenschten het niet te verlaten, doch te trachten het schip te behouden, hetgeen echter een hopelooze taak was. De schipper van de reddingsboot, wel inziende, dat het bijna onmogelijk zou zijn het jacht nog te behouden, bleef derhalve in de nabijheid om eventueel nog hulp te kunnen verlee- r.en. die later noodig bleek te zijn ook. Opgenomen door een hooge golf sloeg het jacht weer van de bank af. Het raakte in vlot water, en dreef af in Oostelijke lichting. Het vaartuig was echter lek gestooten en maakte veel water, daar nog steeds de gol ven door den zwaren wind hoog over het dek sloegen, terwijl ondanks manmoedige pogingen in het hevig slingerende schip de motor niet te repareeren bleek. De heer Klaassen zag ten slotte zelf ook in. dat het ondoenlijk zou zijn verdere po gingen voort te zetten, zoodat hij de hulp inriep van de nabije reddingsboot. Op nieuw volgde een nauwgezet manoeuvree ren om langszij te komen, doch hierin siaagde men eerst, nadat een hoeveelheid olie de woedende golven had gestild. De beide overgeblevenen konden toen onge deerd op de reddingsboot overspringen. Te Cadzand aangekomen, werden de opvarenden van het jacht, die doornat wa ren, liefderijk in het huis van den schipper van de reddingsboot, den heer v. d. Heuvel, opgenomen. NOODLOTTIG ONGELUK MET EEN SCHIETMASKER. Ingezetene van Sittard bij 't schoonmaken van het apparaat gedood. De vroegere slager J. L. te Overhoven- Sittard was gistermiddag te zijnen huize bezig met het reinigen van een schiet- apparaat voor het dooden van slachtvee. Het wapen had enkele jaren geen dienst meer gedaan en was vastgeroest, zoodat de heer L. zich wellicht niet voldoende kon overtuigen, of het geladen was. Vermoe delijk heeft hij den slagpin te hard tegen de tafel gedrukt, met het gevolg, dat het wapen afging. Hij werd in de hartstreek getroffen en zakte in elkaar. In bewuste- loozen toestand werd hij naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij. zonder bij ken nis te zijn gekomen is overleden, voordat operatief kon worden ingegrepen. L„ thans verzekeringsagent van beroep, was 36 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. RUZIE BIJ DE MAASWERKEN TE RAVENSTEIN. Voorman ernstig gewond. Bij de Maaswerken te Neerloon, onder de gemeente Ravenstein, ontstond gister middag ruzie tusschen den voorman van den Oever uit Oss en den arbeider H. uit Oss. De twist liep zoo hoog, dat H. den voorman met een schop een paar slagen op het hoofd toebracht. Het slachtoffer zakte bewusteloos ineen. Nadat dokter Baptist uit Meger> de eerste geneeskundige hulp had verleend, werd van den Oever naar het St. Anna- ziekenhuis te Oss overgebracht. Zijn toe stand was vanochtend zorgwekkend. H. is gisteravond door de koninklijke marechaussee te Oss aangehouden en op gesloten. De dader heeft een volledige be- kennis afgelegd. Hij zal naar Den Bosch worden overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. zijri "AKKERTJES"een ideaal middel Hoeveel vervelende kwaaltjes zijn er niet, die voor vrouwen echte dag-bedervers zijn» een opkomende migraine, zoo'n nare zenuw hoofdpijn, die U blijft kwellen, telkens terugkeerende zenuwpijnen, die maar niet verdwijnen willen, ot andere klachten op gezette tijden, die U het leven vergallen. Voor al die gevallen helpen "AKKERTJES" wondersnel. Ge zult het zelf ondervinden. Neemt ze in huis. Misschien kunnen ze U reeds vannacht goed van pas komen bijs Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept ten Apotheker Dumonf AKKER.CACHETS 4150 (1 ngex. Med.) DOODELIJKE VAL. Jongen door daklantaarn gevallen. Gistermiddag is de 17-jarige loopjongen C. Suykens, uit de Borghesiusstraat te Rot terdam, vermoedelijk doordat hij misstap te. van de tweede verdieping van het schoenenmagazijn Mesco aan de Hoog straat te Rotterdam, naar beneden gesla gen. De jongen viel eerst door een glazen daklantaarn, waarna hij van ongeveer acht meter hoogte in den winkel terecht kwam. Met een ernstige schedelfractuur is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij inmiddels aan de beko men verwondingen is overleden. ENGELSCHE VLIEGTUIGBOMMEN AANGESPOELD EN ONSCHADELIJK GEMAAKT. Eenigé dageri geleden is op het eiland Schiermonnikoog een vliegtuigbom aange- ggspoeld welke van Engelsche afkomst bleek te zijn. Het projectiel is eergisteren door personeel van de artilleriefabriek aan de Hembrug onschadelijk gemaakt. Ook op het Simonszand, een plaat ten Oosten van het eiland, is een Engelsche vliegtuigbom gevonden. Deze is gisteren tot ontploffing gebracht. De bommen hadden een doorsnee van 40 c.M. en een gewicht van 25 KG. Ver moedelijk zijn zij bij oefeningen op de Noordzee omlaag geworpen. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Gistermorgen omstreeks half twaalf is in de Beilerstraat nebij den Haarweg te Assen éen ernstig ongeval gebeurd. In de richting Assen marcheerde een militaire colonne. Naast de troep fietste de 72-jarige W. Vlieger uit Graswijk, eveneens in de richting Assen. Ook een automobilist S. uit Gramsbergen haald de troep in en passeer de daarbij Vlieger. Toen S. den ouden man bijna voorbij was, is deze in aanraking ge komen met den wagen, waarbij hij een slag van den achter-bumper kreeg. De heer Vlieger viel en geraakte bewusteloos. Hij word naar het Wilhelmina ziekenhuis vervoerd, waar hij eenlgen tijd later aan de gevolgen ls overleden. De weg is ter plaatse behoorlijk breed en uit de verklaringen van getuigen ls vast komen te staan, dat den autobestuurder geen schuld treft. Als tragische bijzonderheid kan nog wor den gemeld, dat Vlieger op weg was naar het kerkhof, om een begrafenis van een kennis bij te wonen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Brand in het Parijsche vredespaviljoen. Er zou kwaadwilligheid in het spel zijn. Om elf uur gistermorgen is een begin van brand uitgebroken In het aanbouw zijnde Vredes-paviljoen van de Parijsche tentoonstelling. Dit paviljoen is opgericht op het Trocaderoplein rond een centrale vredeszuil en zou den 9den Juli as. wor den geopend in tegenwoordigheid van Blum, Heniot. Cot, lord Cecil enz. In een mededeeling van het organisatie comité van het paviljoen wordt gezegd, dat „er reden is. om aan te nemen, dat er kwaadwilligheid in het spel is". Het vuur brak uit in een der lokalen van het paviljoen, waar een groot aantal leege kisten opeengestapeld lagen. De oorzaak heeft men nog niet kunnen vaststellen. Intuschen ion het vuur bijna onmiddel lijk door de arbeiders, die bij den bouw van het paviljoen werkzaam zijn, worden ge- bluscht. Men is vol lof over de arbeiders, die met grooten heldenmoed het vuur, dat hun werk dreigde te verwoesten, in zijn haard aantastten en aldus voorkwamen, dat de brand naar de stellages oversloeg, waar door wellicht de heele bouw in de vlammen zou zijn opgegaan. EEN DROEVIG RECORD. Het aantal menschen, dat tengevolge van ongelukken op den Amerikaanschen Onaf hankelijkheidsdag om het leven is geko men, is thans tot 563 gestegen. Dit is het hoogste totaal sedert vele jaren. In de stad New-York zijn bij het afste ken van vuurwerk niet minder dan 845 personen gewond. t3C - (Ingez. Med.) KINDJE TE SOEST DOOR VRACHTAUTO GEDOOD. Vanochtend om half tien reed een vrachtauto uit Ede, bestuurd door den chauffeur P. van der V„ in de Kerkstraat te Soest. Plotseling kwam het driejarig dochtertje van den bakker G. Hilhorst uit het hekje van den tuin voor de woning. Het meisje stak den weg over. De chauf feur kon een aanrijding niet meer voor komen. De kleine werd door den wagen gegTepen. Zij werd zoo ernstig gewond, dat de dood spoedig intrad. Binnen een tijdsverloop van 20 uren is Rotterdam andermaal het tooneel geweest van een hoogloopenden twist, waarbij het mes werd getrokken met doodelijk gevolg, ditmaal in Rotter dam-Zuid. Het slachtoffer, de 41-jarige melk slijter P. J. van Berben, uit de Olean derstraat, liep dusdanige verwondin gen op aan armen en borst, dat hij tijdens zijn overbrenging naar het zie kenhuis aan den Coolsingel is over leden. De dader, de 47-jarige J. V„ die on der drankinvloed verkeerde, werd door omstanders ontwapend en door de politie gearresteerd. Omtrent de oorzaak van dit nieuwe drama wordt het volgende vernomen: Omstreeks halfacht gisteravond ver voegde zich V. aan den winkel van Van Berben. De verhouding tusschen den win kelier en den dader was sedert geruimen tijd gespannen in verband met een geld kwestie. V. moest een bedrag van ruim f. 13 aan Van Berben betalen, en deze zou V. eenige malen hebben beticht van het niet op geven van verrichte werkzaamheden bij den steun. Reeds vaak hadden beide man nen daarover oneenigheid en gistermiddag is V. nog in den winkel van Van Berben geweest, waar hij tal van bedreigingen aan het adres van den winkelier uitte. Daar tegenover staat volgens een verklaring van een getuige, dat de winkelier op zijn beurt gistermiddag ln een fruithal aan de Dordt- schelaan tegen een onbekenden man zou hebben gezegd: „Ik zal hem nog wel krijgen". Gisteravond hebben bewoners van de O'eanderstraat V. reeds te ruim zeven uur bij den winkel gezien, daar hij o.a. aan een voorbijganger om vuur heeft gevraagd, waarbij hij de opmerking moet gemaakt hebben: „Nu ga ik er een overhoop ste ken". Daarop is V. den winkel binnenge gaan. Ministerie van Alg. Zaken thans ingesteld. In het Staatsblad is gisteren afge kondigd het besluit van 3 Juli j.l. tot instelling van een Departement van Algemeen Bestuur, dat den naam zal dragen van Ministerie van Algemeene Zaken. Dit besluit treedt op 8 Juli, dus morgen, in werking. Tevens is met ingang van dien datum benoemd tot minister van Algemeene Zaken dr. H. Colijn, minister van Buitenlandsche Zaken ad interim. Personeelfondsenwei. Werk- en rust-tijden in hotel, en café-bedrijf. Oordeel van den Hoogen Raad van Arbeid. De Hooge Raad van Arbeid heeft ziin 47e vergadering gehouden onder leiding van zijn plaatsvervangend voorzitter, den heer H. P. Gelderman C.Mzn. In deze vergadering heeft de raad aller eerst zijn advies vastgesteld met betrekking tot het voorontwerp-personeelfondsenwet. Ten aanzien van dit punt heeft de grootst mogelijke meerderheid van den raad (33 tegen 1) zich uitgesproken voor een wet telijke regeling, die op belangrijke punten van het voorontwerp afwijkt. Een wets ontwerp in dezen geest benevens een daarop berustend ontwerp-algemeene maatregel van bestuur zijn bij het advies van den raad gevoegd. Terwijl het oorspronkelijk voorontwerp alleen fondsen toeliet, waarbij de voor pensioen bestemde gelden in polis sen moeten worden belegd, laat het door den Raad voorgestelde ontwerp, onder de noodlge waarborgen, ook andere methoden van belegging toe. Vervolgens heeft de raad zijn advies vast gesteld met betrekking tot het ontwerp- werktüdenbesluit voor jeugdige personen, werkzaam in koffiehuizen en hotels en het ontwerp-rusttljdenbesluit voor volwassen koffiehuis, en hotelpersoneel. De raad was eenstemmig van oordeel, dat de regeling van het voor-ontwerp-werktijdenbesluit voor alle jeugdige personen dient te worden ingevoerd. Evenzeer achtte de raad een stemmig de regeling van het voorontwero- rusttijdenbesluit juist. In den aanvang der vergadering had de voorzitter den nieuw opgetreden minister van sociale zaken. prof. mi, C. P. M. Romme hartelijk welkom geheeten. De minister heeft hierop met een korte rede geantwoord waarbij hij den wenxch uitsprak, dat een nauwe samenwerking tusschen hem en den raad zou mogen blijven bestaan. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER GENEESKUNST De tweede dag van de 88ste te Utrecht gehouden algemeene vergadering der Ne- derlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst bepaalde zich. na afloop van het wetenschappelijke gedeelte tot een bespreking van het rapport der commissie voor de middenstandsziekteverzekering. Deze commissie stelt voor. dat de Neder- landsche maatschappij een eigen onder- 7.5.1 rvi Daar V. ook ;öen voyigen avond ruzie was komen zoeken, verwachtte de familie Van Berben hein ook gisteravond, maar toen de 16-jarige zoon omstreeks zeven uur even poolshoogte was gaan nemen en V. niet in de omgeving zag. veronderstelde men, dat hij niet meer zou komen, waarop de jongen is uitgegaan. Toen V. later kwam, bevond Van B. zich alleen in den winkel. Na een korte woordenwisseling wer den beide mannen handgemeen en V.. die in het bezit was van een nieuw dolkmes, trok plotseling dit wapen, waarmede hij zijn tegenstander drie steken toebracht, welke den bovenarm, den schouder en de borst raakten. Ver moedelijk werd ook het hart of een van de longen geraakt. Tijdens de worsteling is een ruit van een deur, welke V. achter zich had dichtge trokken gebroken en op dit lawaai kwamen de echtgenoote en de zoon van den win kelier aanloopen, die ziende wat er ge schiedde, alarm maakte, waarop een van de overburen, de heer F. B. Jansen, die het gegil hoorde, V. naar bulten zag komen met het dolkmes nog in de hand. Aange zien V. in kennelijken staat verkeerde, waagde de heer J. het niet den man alleen te ontwapenen en daar een tweede buur man zich blijkbaar liever buiten den twist wilde houden, moest de heer J. wachten op assistentie van den heer Gruts, die een c-ind verder in dezelfde straat woont en deze slaagde er in V. te ontwapenen. De politie bracht den dader vervolgens naar het bureau Zwartewaalstraat en van daar naar het bureau aan het Sandelin- plein, waar men hem insloot. De getroffen Van B. was intusschen nog in staat geweest zich naar de keuken te sleepen, waar hij ineenzakte. Personeel van de E.H.B.O.. dat toevallig in de omgeving was. behandelde den man voorloopig, totdat hij door den inmiddels gewaarschuwden Geneesk. Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd ver voerd. Zooals reeds gezegd, bezweek hij onder weg tengevolge van het vele bloedverlies. Bij zijn verhoor door de oolitie ont kende V. gestoken te hebben hoewel hij met het dolkmes in de hand is gezien en de oudste zoon van het slachtoffer, die zijn vader wilde ontzetten, hem een melk- flesch naar het hoofd wierp, waarop V. eerst den winkel heeft verlaten, linge waarborgmaatschappij voor dit doel ln het leven zal roepen met plaatselijk» afdeeltngen. Deze verzekering zou door Centraal Be heer geadministreerd worden. Een deel van de voorschotpremie zou in het credit van den verzekerde geboekt worden en zijn eigendom blijven bij gunstig verloop van het risico. De geneeskundigen zouden rechtstreeks voldaan worden. Royeering van de gunstig wordende risico's zou bui tengesloten zijn. Weistandsgrens f. 5000 voor gezinshoofden en f. 4000 voor alleen staande personen. Na uitvoerige bespreking werd het vopr- stel van den voorzitter, om ln beginsel te besluiten tot aanvaarding van de voorge stelde grondslagen en om de verdere voor bereiding aan de commissie op te dragen onder toekenning van een credlet tot een maximum van f. 5000, terwijl bij voldoend» ambitie tot oprichting zal worden overge gaan, aangenomen met 94 stemmen (39 afdeellngen) tegen 26 stemmen (6 afdee- lingen). Na enkele huishoudelijke bezigheden werd de vergadering gesloten. De volgende algemeene vergadering zal in district II (Haarlem e.o.) worden ge houden. Mr. S. J. HOGERZEIL. In 72-jarigen ouderdom ls gistermiddag te 's-Gravenhage overleden mr. S. J. Ho- gerzeil, quaestor-generaal van de alge meene synode der Nederlandsch hervorm de kerk, oud-lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en oud-bankier. De heer Hogerzeil, die ln het college van de Provinciale Staten vele jaren zitting had voor de Christelijk Historische Unie, was ridder ln de orde van den Nederland- schen Leeuw, officier in de Oranje Nassau- orde en officier ln de orde van Leopold II van België. VERSPREIDE BERICHTEN. De R'damsche Lloyd-rapide in aan sluiting op het ms. .Dempo" wordt mor genochtend te 7 u. 38 in Den Haag ver wacht. De rapide zal in twee treinen rijden, welke kort na elkaar zullen aankomen. Bij K. B. is met ingang van 15 Juli benoemd tot burgemeester der gemeente Beek: J. J. v. Sonsbeeok, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Amstenrade. UIT NED. OOST-INDIË. DE MARINE-LEIDING. Enkele belangrijke mutaties. De „Ind. Crt." kan uit goede bron mede- deelen. dat binnenkort in de Marineleiding te Soerabaja, enkele belangrijke mutaties zullen plaats hebben. De eskader-commandant, de kapitein- ter-zee C. E. L. Helfrich. zal met buiten- landsch verlof vertrekken. Als zijn vermoe delijke opvolger wordt genoemd de kapitein ter-zèe G. W. Stoove. De marine-commandant, de kapitein-ter_ zee R. P. van de Wetering de Rooy, zal ln November as. vertrekken. Hij zal worden opgevolgd door den kapitein-ter-zee A. C. van der Sande Lacoste. die thans het bevel voert over den „De Ruyter". Als commandant van den „De Ruyter'' zal vermoedelijk worden aangewezen de kapitein-luitenarit-ter-zee K. W. F. M. Doorman. VOOR DONDERDAG 8 JULI. Hilversum I, 1875 M. - AVRO-uitzending 8.00: Gramofoonmuziek 10.00: Mor genwijding 10.30: Residentie-strijkkwar tet. In de pauze: declamatie 12.00: Gramofoonplaten 12.30: Kovacs Lajos' orkest 1.30: Orgelspel en zang 2.30: Kovacs Lajos' orkest. Bussums Dameskoor, solist en gramofoonplaten 4.00: Zieken- halfuur 4.30: Gramofoonplaten 4.50 Voor de kinderen 5.30: Aeolian orkest 6.30: Sportpraatje 7.00: AVRO-dans- erkest 7.45: Voor rijwieltoeristen 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8.15: Omroeporkest en solist 9.00: Reportage 9.30: Omroeporkest en soliste 10.15: Renova-kwintet 11.00: Berichten ANP. Hierna AVRO-dansorkest 11.4012.00: Gramofoonplaten. Hilversum II, 301 M. 8.00—9.15: KRO., 10.00: NCRV, 11.00 KRO.. 2.00—12.00: NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15: Morgendienst 10.45: Gramo foonpl. 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: Berichten 12.15: KRO-orkest en gramofoonpl. 2.00: Handwerkcursus 3.00: Orgelspel 3.45: Bijbellezing 4.45: Handenarbeid voor de jeugd 5.15: Solis tenconcert 6.15: Gramofoonplaten 6.45: CNV-kwartiertje 7.00: Berichten 7.15: Luchtvaartcauserie 7.35: Gra mofoonplaten 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP. Herh. SOS-berichten 8.15: Arnhemsche Orkestvereeniglng 9.00: Vroolijke voordracht 9.30: Vervolg concert (Om 10.05 berichten ANP.) 10.35 Gramofoonplaten 10.45: Gymnastiekles 11.0012.00: Gramofoonplaten. Hierna Schriftlezing. Droitwicli, 1500 M 11.25: Gramofoon platen 12.05: BBC-Welsch orkest en so liste 1.20: De BBC-zangers 1.50: Golf- reportage 2.05: Het Schwiller strijksex- tet en solist 2.50: Declamatie 3.10: Gramofoonplaten 3.35: Het Stedelijk Orkest van Bournemouth en soliste 5.05: Golf-reportage 5.20: Tommy Kinsman en zijn band 6,20' Berichten 6.40: Boekbespreking 7.00: BBC-Harmonie- orkest en solist 7.45: Revue programma 3.20: Het Londensch svmphonie orkest 9.20: Berichten 9.40: BBC-variété or kest en solisten 10.20: Kerkdienst 10.40: Llterair-muzikaal programma 11.20: M. Winnick en zijn orkest 11.50 12.20: Dansmuziek (gr.pl.V. Radio-Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonplaten 12.50: Het Derveaux orkest (Om 1.35 zang) 2.20: Gramofoon platen 4.05: Zang 5.05: Radiotooneel 7.23: Gramofoonplaten 7.35: Zang 7.50: Pianovoordracht 8.05: Zang 8.50 Zang 8.50: Het Reitlingerkwartet en so list 10.05: Operettemuziek 10.50 11.05: Gramofoonplaten. Keulen, 456 M. 6.50: Het Plietsch- Marko-orkest 8.50: Het Bergische Lan- desorkest 10.20: Volksliederenconcert 12.20: Verzoekconcert 1.35: Kurhessi- sche Landesorkest 2.35: Gevarieerd con cert 4.20: Lippische Landestheater ork. 5.50: Volksliederen 6.20: Blaasconcert 7.20: Mannekoor en solisten 8.30: Gra mofoonplaten 9.20: Rob. Gaden's orkest 10.5012.20: Landesorkest Gouw Baden, Boerenkapel en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonplaten 12.50: Salonorkest 1.30: Omroeporkest 1.502.20: Gramo foonplaten 5.20. 6.50 en 723: Gramo foonplaten 8.20: „Der fidele Bauer", operette 10.3011.10: Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20: Gramofoonplaten 12.50 Omroeporkest 1.30: Salonorkest 1.50 2.20: Gramofoonplaten 5.20: Salonorkest' 6.35: Gramofoonplaten 7.05: Zang 7.35: Gramofoonpl. 8.20: Omroeporkest en solisten 10.30: Plano en cello 11.05 11.20: Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Stutt- garter Omroeporkest en -koor, m.m.v. so listen 10.20: Berichten 10.40: Sport nieuws 10.50: Cello en piano 11.05: Weerbericht 11.2012.20: Barnabas von Geczy's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 8 Juli Ie programma: lederen dag van 824 UU,\ AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV enz 3e programma: 8.00: Keulen 10 50: Parijs Radio 12.35: Brussel VI. 14.20: Parijs Radio 15.35: Londen Ree. 16.20: Keulen 17.20: Brussel Fr. 17.50: Keulen 19 20: Brussel VI. 19.50: Lon den Reg. 20.20: Keulen 21.20: Rome of diversen. 4e programma- 8.00: Brussel VI. 9 20: Lille - 9.50: dive-sen 10.35: London Rev 14.50- Dro'twich '8 20: diverten 18 40: Brusse' Fr. 19.00: Droi w'e'-i 19.30: Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 23

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10