Prins Karei van Zweden gehuwd met gravin Elsa von Rosen LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Dinsdag 6 Juli 1937 ELTAXBUS GEZELSCHAPS- REIZEN Geen nieuws uit Spanje RECHTZAKEN Laatste Berichten Binnenland 9 1 PRINS KAREL VAN ZWEDEN EN GRAVIN ELSA VON ROSEN. Hedenmiddag om 12 uur is in de kerk van Kvilhnge, in de Zweedsche provincie Oestergotland. het huwelijk voltrokken tusschen prins Karei en gravin Elsa von Rosen. Des morgens waren op het kasteel Frid- hem de laatste koninklijke gasten, het kroonprinselijke paar, prins Eugenius, de prinses en prins van Bernadotte, en de familie van de bruid aangekomen. Eensge dagen geleden waren hier reeds het Noor- sche kroonprinselijke paar, de Deensche prinsen Guslaaf, Axel en George en prin ses Thryra van Denemarken gearriveerd. Vopr het kasteel wapperde van hooge vlaggestokken vroolijk de vlag. Ook de be volking uit de streek had de vlag uitge stoken. Even over half twaalf begaf de vorste lijke bruiloftsstoet zich naar de kerk van Kvlllinge, luide toegejuicht door de langs den weg staande belangstellenden. Het interieur van de kerk was fraai ver sierd met witte, rose en blauwe zomerbloe men. Op het altaar en in het koor stonden groote vazen met blauwe delphinium, witte margrieten en leliën, terwijl de balustrade van liet altaar versierd was met boeketten roode rozen. Toen alle gasten in de kerk aangeko men waren, speelde de muziek het „Pre- ludio solemne", gevolgd door Psalm 593, dia door het kerkkoor werd gezongen. Vervol gens voltrok dr. F. Sjoeberg, die den brui degom nog de eerste communie uitgereikt had, de echtverbintenis, waarna de Noor- sehe operazangeres Fanny Elsta een hymne van Beethoven zong en het koor Psalm 504 ten gehoore bracht. Tenslotte speelde het orkest een aria uit de suite van Holberg en de Slmfonia Marcia. Na den kerkdienst werd het Jonge paar voor het kerkgebouw langdurig en luide toegejuicht door de saamgestroom.de be volking. Na deze hulde in ontvangst te hebben genomen begaven de Jonggehuw den zich weer naar kasteel Frldhem, waar den genoodigden een dejeuner werd aan geboden. Hedenavond vertrekt prins Karei met zijn jonge vrouw op de huwelijksreis. PORTUGAL Talrijke arrestaties In verband met den aanslag op minister president Salazar zijn talrijke arrestaties verricht. De politie is van meening. dat de aanslag werd voorbereid door een klein aantal personen, waarbij op zijn minst één buitenlander. Zij zoekt thans naar den man die na de ontploffing met een been trek kend wegliep en men vraagt zich af of de diefstal van twee auto's Zaterdag j.l. iets met den aanslag heeft uit te staan. VEREENIGDE STATEN IVerk in fabriek der Republic Steel hervat. Vandaag wordt in de fabrieken van de Republic Steel Co. het werk met 6.500 man hervat, nadat het zeven weken stil heeft gelegen. Ter voorkoming van botsingen tusschen leden van de organisatie van Le wis en werkwilligen heeft de gouverneur van den staat 1.-500 man nationale garde naar Cleveland laten komen. EGYPTE Bestrijding van het analfabetisme. In de begrooting van het ministerie van onderwijs is een post opgenomen voor den bouw - an 200 nieuwe lagere scholen voor verplicht onderwijs. Het parlement neeft hieraan reeds goedkeuring gehecht. Deze maatregel maakt deel uit van een vijfjarenplan, dat door de regeering is af gekondigd om onderwijs voor alle lagen der bevolking mogelijk te maken. Dit plan be schouwt men als een rechtstreeksch gevolg van debatten in het parlement, waarbij naar voren gebracht werd, dat 88 pCt van de inboorlmgenbevolking nog analfabeet was De ongerustheid over den toestand in Spanje is tot uiting gekomen in een aantal vragen, die gistermiddag in het Lagerhuis over dit vraagstuk gesteld zijn. Eden gaf een kort overzicht en besloot met te zeggen, dat het vraagstuk van het terugtrekken der vrijwilligers nog altijd in handen van het bureau der niet-inmengingscommissie be rust. De Britsche regeering hoopt, dat dit punt weldra verder in behandeling kan worden genomen. Op andere vragen antwoordde Eden. dat de toestand der patrouilleering ter zee zoo spoedig mogelijk verbeterd moet worden. Voor zoover Eden weet, bevindt zich geen enkel Duitsch oorlogsschip in de Middel- landsche Zee. De bres aan de oostkust is nog niet opgevuld, doch elders function- neert het toezicht volledig. Het is niet juist aan te nemen, dat de Portugeesche grens open ligt. De Portugeesche regeering heeft zich niet tegen het Fransch-Britsche voor stel verzet. Eden kon niet zeggen, op welken dag de commissie voor de niet-inmenging in voltallige zitting zal bijeenkomen, omdat die datum in overleg met de andere regee ringen wordt vastgesteld. Tal van besprekingen vinden geregeld plaats en nog steeds hoopt men een of an dere compromis te kunnen bereiken. Naar te Parijs verluidt, zou generaal Franco niet gekant zijn tegen terugroepen van de vrijwilligers die aan beide zijden in Spanje strijden. Ook de „Diario de Bur gos" heeft een dergelijk bericht gepubli ceerd. In politieke kringen is men van oor deel, dat indien dit juist zou zijn, de inter nationale toestand zich spoedig zou ont wikkelen in de richting, welke door Enge land en Frankrijk wordt gewenscht. De Engelsche scheepvaart en Santander. In Engelsche diplomatieke kringen wordt medegedeeld, dat het departement van handel Engelsche koopvaardijschejren ge waarschuwd heeft voor de gevaren, waar aan zij blootstaan buiten Santander. De Britsche oorlogsvloot zal voortgaan de koopvaardijschepen te beschermen in volle zee, maar evenals in het verleden strekt deze bescherming zich natuurlijk niet uit tot de territoriale wateren. Diplomatieke kringen stellen in het licht, dat deze poli tiek steeds gevolgd is sedert het uitbreken van het conflict, maar dat de operaties rondom Santander het noodig maakten de- Ze beginselen in herinnering te roepen. De Engelsche ondernemingen te Bilbao. Volgens in diplomatieke kringen te Lon den ontvangen inlichtingen heeft het Brit sche personeel van een groote ljzerexplol- tatiemaatschappij, dat uit Bilbao was ver trokken toen de troepen v. generaal Franco de stad binnenrukten, van Franco machti ging gekregen naar Bilbao terug te keeren. De maatschappij zal dus haar exploitatie kunnen hervatten. Er hadden trouwens ge- dachtenwisselingen plaats gehad tusschen Pack. den commercleelen secretaris der Britsche ambassade te Hendaye en de rechtsche autoriteiten. Deze gedachtenwis- selingen zullen worden voortgezet om de voorwaarden te bepalen, waaronder de ex ploitatie en vooral de verkoop en export zullen kunnen worden voortgezet. De evacuatie van Madrid. Dr. Junod, de voorzitter van het Interna tionale Roode Kruis, heeft besprekingen ge opend met de regeering van Valencia en de Britsche diplomatieke en consulaire autoriteiten inzake de evacuatie van de nict-strijders uit Madrid. Een der voorwaarden tot de ontruiming is, dat de vluchtelingen niet tot last komen van de mogendheid, welke ze opneemt en dat men kan rekenen op steun van familie en vrienden. Voor vierduizend personen, meest vrouwen en kinderen, is deze ver zekering ontvangen. Dr .Junod onderhan delt thans over het vervoer v. Madrid naar Valencia, waar do Britsche regeering het hospitaalschip „Maine" ter beschikking heeft gesteld voor het vervoer naar Enge land. Arrestaties te Valencia. De direcUur-generaal der veiligheidspo litie te Valencia deelt mede. dat sedert de ambtsaanvaarding van den nieuwen direc teur. kolonel Ortega, d w. z. sedert ruim een maand de politic 1.227 personen heeft gearresteerd, w.o. 281 fascisten. De overi gen zijn in hechtenis genomen wegens misdrijven en overtredingen vallende onder het. gemeenc recht. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen stond voor het Kantonge recht alhier weer een groot aantal perso nen voor ernstige verkeersovertredingen terecht, waarbij door het O. M. zware straffen werden geeischt. H. van O., chauffeur alhier, moest te rechtstaan. omdat hij met een auto, de bocht op het Rapenburg-Kalserstraat met een snelheid van 50 K M. was gepasseerd en door die groote snelheid geen meester meer over het stuur zijnde, eerst rechts tegen een hek van een woonhuis op het Rapenburg was gebotst, weer naar links was uitgeweken en toen het Rapenburg was ingereden. Verdachte erkende met groote snelheid gereden te hebben; dit was echter niet 50, maar hoogstens 45 K.M. geweest een snelheid die oogluikend hier wordt toegelaten. Doordat hij voor een wielrijder moest uitwijken, was hij het Ra penburg ingereden, de Inzittenden waren echter gered geworden. De heer P. W. de Groot uit Leiden, die als getuige gehoord werd, verklaarde dat verdachte op onver antwoordelijke wijze had gereden en er geen wielrijder was geweest waarvoor ver dachte moet uitwijken; ook de heer J. Ooms uit Rotterdam had geen wielrijder gezien. Het O. M. vond dat verdachte op onver antwoordelijke wijze had gereden en de overtreding bijzonder ernstig omdat zijn passagiers in levensgevaar verkeerd heb ben en eischte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter mr. Ltgten- berg. veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. M. A. de H„ chauffeur te Haarlem en H. P. garagehouder te Haarlem, moesten te recht staan, omdat verdachte de H„ te Sassenheim met een auto had gereden, waarvan de reminrichting niet deugde. De verdachte P. stond terecht omdat hij ver dachte de H. opdracht gegeven had met deze auto te rijden. Als deskundige werd gehoord de heer Nieuwenhoven uit Sassen heim die op last van den burgemeester van Sassenheim, de auto die door de politie ir. beslag was genomen, onderzocht had. Het O. M. vond het ryden met een auto waarvan de remmen niet werken, onver antwoordelijk en eischte tegen verdachte de H. f. 3 of 2 dagen hechtenis, maar te gen garagehouder H P. f. 20 boete of 4 da gen hechtenis. De kantonrechter veroor deelde verdachte de H. tot f. 5 boete of 2 dagen hechtenis en verdachte P. tot f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. L. G. den B.. uit Alkemade, moest te recht staan, omdat hij met zijn vrachtauto die rechts op de Ringvaart te Alkemade geparkeerd stond, zonder signaal of teeken te geven, plotseling naar links was uitge weken. waardoor de heer A. Zuidam uit Bodegraven, die hierop niet bedacht was, met zijn auto tegen de vrachtauto was op gebotst, en groote schade was ontstaan, daar de heer Zuidam tengevolge van de botsing tegen een telegraafpaal was gere den, die hierdoor gedeeltelijk vernield werd. De heer Z. had hiervoor aan de P T. T. f. 45.48 schadevergoeding moeten beta len. terwijl aan de auto f. 49.36 schade werd aangebracht waarvoor hij een civiele vordering a f49.36 indiende. Het O. M. eischte voor het eerste feit (overtreding Motor- en Rijwielreglement) f. 15 boete of 8 dagen hechtenis, en omdat verdachte geen spiegel had f. 2.50 boete of 1 dag hechtenis. De kantonrechter veroor deelde verdachte voor het eerste feit tot f. 10 boete of 4 dagen hechtenis en voor het tweede feeit tot f. 5 boete of 2 dagen hechtenis. De civiele vordering a f. 49.38 werd niet ontvankelijk verklaard, omdat dit een gedeelte was van een bedrag bo ven f. 50. J. van P., chauffeur te'Oegstgeest moest- terecht staan, omdat hij met zijn auto op het Plantsoen bij de Kraaierstraat, hoewel de doorgang aldaar niet vrij was. het rech- terverkeer geen voorrang had verleend, waardoor hij tegen een vrachtauto uit de Kraaierstraat was opgereden. Verschillen de getuigen verklaarden, dat verdachte geen signalen had gegeven, Het O. M. eischte f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde hem tot f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. A. Z. uit Den Haag moest terecht staan, omdat hij met zijn auto te Noordwijk op den Vrouwenweg, hoewel de doorgang niet vrij was, een paar wielrijders bij het inha len gepasseerd was. waardoor hij een der wielrijders had aangereden en deze ver wond was en het rijwiel vernield. Het O. M. eischte hierop f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. J. P. uit Den Haag moest terecht staan, omdat hij met zijn auto op de kruising Heilige Geestweg-Wllhelminastr te Noord- wijk den doorgang voor het rechterverkeer niet had vrijgelaten, waardoor hij in bot sing was gekomen met een vrachtauto van den heer v. d. Meer, die aldaar het kruis punt passeerde. Volgens den heer D. Vink, die als getuige gehoord werd reed de vrachtauto slechts 15 K.M., terwijl ver dachte met een snelheid van 45 K.M. had gereden en ook geen signalen had gegeven. Het O.M. eischte f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 8 dagen hech tenis. E. de G„ uit Leiden, moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Op 21 Juni had hij, komende met een auto van de Haar lemmerstraat den doorgang van het rech terverkeer geen voorrang verleend, waar door hij in botsing was gekomen met een auto. die van de Princessekade kwam. Vol gens getuigenverklaringen had verdachte ook onnoodig links gehouden waardoor de botsing nog heviger was geweest. Het O. M. eischte f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak conform. M. van der V. uit Leiderdorp moest te rechtstaan. omdat hij in de Schoolstraat te Voorschoten met zijn auto links een stil staande tram had voorbijgereden, terwijl ook een tegenligger naderde, waartegen hij was opgereden. Het O.M. eischte f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak conform Goederenverdrag Ned. IndiëDuitschland. De tekst gepubliceerd. De regeeringspersdienst deelt den vol genden tekst medé van de overeenkomst nopens het goederenverkeer tusschen Ned. Indië en Duitschland. Artikel L De Nederlandsche en de Duitsche regee ringen komen overeen het goederenver keer tusschen Nederl. Indië en Duitsch land naar mogelijkheid te vermeerderen en te ontwikkelen Tot dit doel zal de Duit sche regeering bij den invoer van Neder- landsch-Indische bodem- en nijverheids producten met de Nederlandsch-Indisch be langen, de Nederlandsche regeering bi.i den invoer van Duitsche bodem en nijver heidsproducten met de Duitsche belangen op passende wijze rekening houden. Artikel 2. Voor het geval, dat de Nederlandsch-In- dische of de Duitsche regeering zich ge noodzaakt mocht zien den in- of uitvoer van goederen te verbieden of te beperken, verplichten zij zich met de belangen van het andere gebied zooveel mogelijk reke ning te houden. Artikel 3. Bij den invoer der hieronder aangeduide Duitsche voortbrengselen in het Neder- landsch-Indische tolgebled, zullen geen hoogere dan de volgende rechten geheven worden Neosalvarsan 6°'o van de waarde; anti malaria-middelen 6van de waarde; rönt. genfilms 6% van de waarde, teerverfstof- fen droog of in deegvorm 6%, afridolzeep 12Q/o, electrische strijkijzers 12%, geisers en warmwaterautomaten 13% van de waarde, electrische haarden, kachels, keu kenfornuizen. braadovens. keukenkomfo ren en kookplaten, ook electrische kook- kisten. electrische waschmachines voor vaatwerk en linnengoed 12% van de waarde. tafelspljswarmers, broodroosters, waterke tels, thee- en koffiekannen, eierkokers. sdheerbakjes enz. met directe electrische verwarming, en n. a. g. andere soortgelijke artikelen voor huishoudelijk-, hotel- en der gelijk gebruik, of voor toilet- of reisgebruik 12% van de waarde. Op deze tariefposten zullen geen andere dan de uit hoofde van wettelijke bepalingen voor alle invoerrechten geldende, toeslagen gelegd worden, in ieder geval geen hoogere dan de thans geldende toeslagen. De Nederlandsche regeering zal de Duit sche verzoeken om voor goederen, die voor den Duitsohen uitvoer van belang zijn, spe cifieke rechten of noteeringen in de douane-rechten vast te stellen, welwillend behandelen. Artikel 4. Artikel 32, alinea 2, van het handels- en scheepvaartverdrag tusschen Nederland eenerzijds en de staten van het Duitsche tol- en handelsverbond anderzijds van 31 December 1861 wordt opgeheven. Artikel 5. Iedere regeering zal een regeeringscom- missie. bestaande uit ambtenaren der be trokken ministeries instellen. Deze com missies hebben tot taak in voortdurend rechtstreeksch contact de vraagstukken te behandelen, die met de toepassing van deze overeenkomst samenhangen. De beide regeeringen zullen elkander In kennis stel len met de samenstelling der regeerings- commissies. Artikel .6. Deze overeenkomst zal worden bekrach tigd. Zij treedt den twintigsten dag na de uitwisseling der bekrachtigingsoorkonden, die te 'sGravenhage zal plaats vinden, in, werking en geldt tot 30 Juni 1940. Indien echter de economische voorwaar den, waarvan beide partijen bit het sluiten van deze overeenkomst uitgaan, een diep gaande wijziging ondergaan, kan de partij, die zich door deze verandering benadeeld acht, van de andere partij het openen van onderhandelingen over een wijziging van de overeenkomst en een nieuwe regeling van de economische betrekkingen verlan gen, Indien deze onderhandelingen niet binnen een maand van het tijdstip af, waarop een der beide partijen het openen verzocht heeft, tot een resultaat lelden, dan kan ieder der verdragsluitende partijen de overeenkomst met een termijn van drie maanden voor het einde van een kalender maand opzeggen Geteekend 30 Juni 1937. De verdragsluitende regeeringen zullen de overeenkomst nopens het goederenver keer tusschen Nederlandsch-Indlë en Duitschland van den len Juli 1937 af voor- loopig toepassen, met uitzondering van de in artikel 3, alinea 1, ten aanzien van de tariefposten uit röntgenfilms, uit electri sche strijkijzers, uit geysers en warmwater automaten uit electrische haarden enz. en tafel-spijswarmers enz. getroffen bepalin gen welke de verdragsluitende regeeringen van 15 Augustus 1937 af met terugwerking van 1 Juli 1937 af voorloopig zullen toe passen. GEEN CONFLICT IN DE SCHEEPSBOUW- INDUSTRIE. Voorstellen door arbeiders aanvaard. De acties, gevoerd door de samenwer kende metaalbewerkersorganisaties in de scheepsbouwlndustrie, zijn nu geëindigd. In de vergaderingen, die Vrijdag, Zater dag en gisteren zijn gehouden, zijn de nadere tegenvoorstellen der werkgevers door de arbeiders aanvaard. Door deze acties zullen de loonen der volwassen werklieden worden verhoogd met 2 a 3 cent per uur en is de vacantie gebracht van 2'/i op 4 dagen. Zooals bekend mag worden veronder steld. zijn ln het voorjaar de loonen der jongeren verhoogd. 4556 (Ingez. Med.) Noodlottige vechtpartij te Rotterdam. Noor door landgenooten gedood. Twee andere vreemdelingen ernstig mishandeld. In den afgeloopen nacht, na het sluitingsuur van de café's, zijn twee Noorsche zeelieden, die onder den in vloed van sterken drank verkeerden, in de omgeving van den Schiedamsche- dijk te Rotterdam driemaal slaags ge raakt met andere vreemdelingen. Eén van deze vechtpartijen is zeer nood lottig afgeloopen. De 28-jarige Noor. E. J. Jerkesed is zoodanig mishandeld, dat hij ter plaatse aan de gevolgen daarvan is overleden. De beide Noor sche daders zijn in verzekerde bewa ring gesteld. Omtrent deze vechtpartijen vernemen wij het volgende: Om ruim kwart over één kwamen de 26- jarige B. H. M. en de 19-jarige E. J. R„ thuisbehoorende aan boord van het Noor sche motorschip „Hzsolsten", na samen op stap te zijn geweest, op den Schiedamsche- dijk. Zij ontmoetten daar hun 28-jarigen landgenoot Jerkesed. Wat er precies gebeurd is, heeft de po litie nog niet kunnen vaststellen, maar et- is zekerheid, dat de beide mannen hun landgenoot, die daartoe geen enkele aan leiding heeft gegeven, plotseling lastig vielen. In een minimum van tijd ontstond er een vechtpartij. Een van de mannen „schepte" Jerkesed. Hij dook naar de bee- nen van het slachtoffer, waarop deze lang uit tegen de straat 'smakte. De man kwam met het achterhoofd op de tegels van de straat terecht en-, alsof dat nog niet vol doende was, sprong de tweede Noor zijn makker bij. Hij sloeg het slachtoffer ln het gezicht en hoogstwaarschijnlijk is de on gelukkige nog eenige malen met het ach terhoofd tegen de straat geslagen. Daarop zijn de twee zeelieden hunsweegs gegaan. Omstanders, die inmiddels naar de plaats van de vechtpartij waren gesneld, droegen het slachtoffer een café binnen, waarna de geneeskundige dienst werd gewaar schuwd. J. had een ernstige schedelbreuk en was reeds overleden. De twee mannen waren intusschen op den hoek van de Bleekerssteeg gekomen, waar zij weer een vreemdeling tegenkwamen. Ook dezen man hebben de onverlaten gegrepen ten tegen den grond geslagen. Dit slacht offer. dat eveneens een gat in het hoofd moet hebben opgeloopen, daar de politie op deze plaats bloedsporen heeft aangetroffen, is er evenwel in geslaagd, zich uit de voe ten te maken. Men weet nog niet, wie deze man is geweest. Alsof er niets gebeurd was, zijn de ge vaarlijke sujetten verder gegaan en eenige minuten later ontmoeten zij weer een vreemdeling, die hun derde slachtoffer zou worden. Deze man die er eveneens in ge slaagd ls te ontkomen, is door een ruit van een pakhuis op den Schiedamschedijk ge slagen. Toen kwam er een agent. De belhamel B. H. M. werd gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau. Dc tweede man is doorgeloopen en is rustig naar huis gegaan. In den loop van den nacht ls hij echter door de politie van zijn bed gelicht. Het tweetal geeft toe, gevochten te heb ben, maar zij vertellen, geen Idee te heb ben wat de gevolgen van hun vechtpartijen zijn geweest. Zij zijn naar het politiebu reau overgebracht en opgesloten. RAAD VAN STATE. Herdenking wijlen mr. Harte van Tecklenburg. In de heden gehouden vergadering van den Raad van State, die bij afwezigheid van den vice-president werd voorgezeten door staatsraad Hasaelman, heeft deze met een kort woord wijlen mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg herdacht, die van 1908 tot 1934 deel van het college heeft uitge maakt. De vergadering, die ook werd bijgewoond door Prins Bernhard, heeft deze toespraak staande aangehoord. OVERSTROOMING IN CHINA. Het Noord-Westen der Ghdneesohe pro vincie Klangsi ls over een oppervlakte van 1.500 vlerk. K.M. overstroomd. Door deze overstrooming zijn meer dan een millioen mensdhen getroffen. BRANDEN. In den afgeloopen nacht is brandj ont staan ln een blok van tiwee rroonhuizen, gelegen ln de Griebes te Deurne, bewoond door de gezinnen N. van der B. en T. van der B., toebehoorende aan de familie L. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon tegen het snel om zioh heen grij pende vuur niets uitrichten, door gebrek aan 'bluscfhwater. De woningen brandden dan ook vrijwel geheel uit. Ook de inboedel ging grootendeals verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. In de Hasseltstraat te Tilburg is vanoch tend te omstreeks 11 uur een blok van drie arbeiderswoningen tot den grond toe af gebrand. De huisjes waren met riet gedekt, zoo dat het vuur zich snel kon uitbreiden. Er was geen tijd meer om de inboedels in veiligheid te brengen. De bewoners, de families B„ H. en van S waren niet tegen brandschade verzekerd De oorzaak van den brand is onbekend. OUD-PADVINDERS NAAR DE JAMBOREE. Ter gelegenheid van de Jamboree zal op 1 Augustus een groote bijeenkomst van alle oud-padvinders uit Nederland worden ge houden op het Jamboree-terrein, waar zij zullen worden ontvangen door den chief- scout, lord Baden Powell. Met de voorbereiding van deze bijeen komst zijn de assistcnt-districts-oommis- sarissen voor oud-padvinders belast. De spoorwegen hebben medewerking toegezegd door het beschikbaar stellen van speciale goedkoopc retours.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2