LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 3 Juli t937 Officieele Crisispublicafies fSft WEERBERICHT. uit het verre oosten Het Amoer-incident geregeld. vereenigde staten belgië Koning Leopold over de amnestie. zuid-afrika SPORT De demonstraties te Noordwijk. „HET KAPPERSHUIS" Laatste Berichten Binnenland Stoomschip met kostbare lading in beslag genomen. Buitenland Uit de Omstreken LUCHTVAART Barometerstand. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.1 te Ingo. Laagste barometerstand 740.4 te Seydls- ÏJord. Verwachting tot den avond van 4 Juli. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind. Aanvankelijk helder tot licht bewolkt. Later toenemende bewolking. Aanvankelijk droog, later toenemende kans op regen of onweer. Aanvankelijk warm. Later koeler. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie ln het Westen werd dieper, doch blijft ver van onze omgeving. De lang gerekte secundaire trok ln Oostelijke rich ting en veroorzaakt op IJsland en in Ierland zeer zware regens (te Valentla en Bladksod aan de Westkust 56 en 42 m.m.). Het ge bied van hoogen luchtdruk trok naar het Oostzeegebied en bedekt thans geheel Cen traal- en West-Europa en reikt van de Mlddel'andsche Zee tót aan de Poolzee. Behalve in Ierland, waar een sterke afkoe ling Intrad, werd het overal weer warmer, In Scandinavië en op het vasteland heerscht prachtig zomerweer met droge continentale winden In Frankrijk is het geheel wind stil. Alle bergstatlons in de middelgebergten en de Alpen melden heldere lucht met hooge temperaturen en groote droogte (Saentls plus 7, Jungfraujoch min 1 graad). WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 DDR. Londen: Windstilte, 21 gr., fraai weer. Parijs: Zuid-Zuid-Oost, matig, 21 gr„ «waar bewolkt. Berlijn: Zuid, zwak, 22 gr., fraai weer, Nice: Noord, zwak, 24 gr., fraai weer. LDCHTTEMPERATDDR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 's midd.: 22'/i gr. C. (73 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voonm. te 11 u. 31 m.; nam. te 0 u. 09 m. Voor Maandag Voorm. te 12 u. 48 m.; nam. te 1 u. 16 m. WATERTEMPERATDÜR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 19'/« gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CA. Zaterdag: 9.55 nun. tot 4 13 v.m. Zondag: 9.54 n.m. tot 4.13 vun. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 3 Juli: op: 0 u. 54; onder 18 u. 08. 4 JuK: op: 1 u. 16; onder 17 u. 28. De Japansche ambassadeur te Mos kou, Sjigemitsoe heeft medegedeeld, dat het incident van de Amoer, waar bij oorlogsbodems der sovjet-unie slaags raakten met Mandsjoekwo-Ja- pansche troepen, is geregeld. Sjigemitsoe heeft een tweede onderhoud gehad met Lltwinof, wien hij verzekerde, dat zich op het oogenblik geen enkele Mandsloekwo-strijdmacht bevindt in de betrokken wateren. Lltwinof beloofde, dat de sovjet-regeerlng onmiddellijk bevel zou geven de troepen en schepen bij Bolsjoi en Sennoefa terug te trekken. Men zal zich herinneren, dat Litwinof had beloofd de sovjet-strijdmacht terug te trekken, zoodra hij de verzekering zou heb ben ontvangen, dat zich geen Mandsjoek- wo-Japansche strijdmacht meer in het be trokken gebied bevond. Het Incident ls hiermede geregeld, doch de nieuwe afbakening van de grens in de Amoer zal het onderwerp van langdurige besprekingen vormen. HET BUDGET.TEKORT, De strijd om het Hooggerechtshof. Het op 30 Juni geëindigde belastingjaar is afgesloten met een deficit van 2.811 mll- llocn dollar. De ontvangsten bedroegen ongeveer 5.294 millioen, de uitgaven 8.105 mtllioen dollar. Dit ls 150 millioen meer dar als tekort in April was geraamd. De openbare schuld bedraagt 36.425 mil lioen, tegen 33.779 millioen dollar per einde Juni 1936. De goudvoorraden bedroegen 12.318 mil lioen d. J. 2.500 millioen dollar meer dan verleden Jaat. Verscheidene senatoren hebben een wets ontwerp inzake de hervorming van de rechtbanken ingediend. Het nieuwe ont werp is een compromis, waarbij den pre sident de bevoegdheid zou worden ver leend, met ingang van 2 Januari 1938 drie rechts in het Hooggerechtshof te benoe men, Hierbij dient echter opgemerkt te worden, dat Roosevelt reeds één rechter in 1937 kan benoemen en één in 1938, daar twee rechters dan den 75-Jarigen leeftijd zullen hebben bereikt. Het hof zou dan uit 11 leden bestaan, en Roosevelt zou kunnen rekenen op een meerderheid om ongehin derd wetten te kunnen uitvaardigen. Minister van Justitie aangevallen. In een toespraak tot de leiders der oud- strijdersvereeniglngen, die in zijn paleis te Brussel werden ontvangen, heeft koning Leopold o.m. gezegd' Op 23 Juni heb ik audiëntie verleend aan burgers, die gebruik hebben gemaakt van het recht van petitie, dat de grondwet lederen Belg toestaat, en die zich aanmeld den als woordvoerders van een groep oud- strijders. Ik heb beloofd, hun verzoek te zullen be- studeeren. Tot de vragen, die tot mij werden gericht, behoorde er één, welke be- cogde een volksstemming te doen hou den over de amnestiewet. Dit verzoek kon niet worden Inge willigd, daar de grondwet het prin cipe van het referendum niet erkent. Wat de andere verzoeken betreft, kan lk, aldus de koning, op voorbeeld van mijn voorgangers, dezen slechts de procedure voorbehouden, welke berust op de beginse len der grondwet. Er kan dus geen sprake van zijn, de Kamers te ontbinden, of het aftreden der regeering te cischen. De constitutioneele souvereln moet zich bij de uitoefening van zijn functies er slechts toe bepalen, zich door zijn raad gevingen den tolk te maken van de hei ligste wenschen en belangen des lands. Toch mag de thans in het land heer- schende opschudding niet worden miskend, maar het is van belang, dat deze zich open baart ln orde en wettigheid. Bij deze beperkingen denkt niemand er aan den oud-strijders het reoht te ontzeg gen, hun gevoelens tot uitdrukking te bren gen. Wanneer het er op aankomt de tradities van eer en loyaliteit te verdedigen, kunnen deze gevoelens niet nalaten de ernstige aan dacht te boeien van den koning en de volksvertegenwoordiging Ik zal er in de mate der volmachten, welke mij door de grondwet worden toege kend, tegen waken, dat overwegingen, welke vreemd zijn aan die van het recht en de nationale waardigheid, een voorrang zou den kunnen hebben, welke met het geweten des lands in botsing zou komen. Evenzeer ls het naar mijn meening on juist, aldus de koning, Indien men door scrupules, welke te eerbiedigen zijn, maar die zeer zeker het resultaat zijn van mis vattingen, aan de amnestiewet het karak ter van een aanslag op de waardigheid van het land en de eer van de oorlogshelden zou toekennen. Wat men ook over de kwestie der amnes tie mogen denken, deze waardigheid en die eer blllven, ik bevestig het u categorisch, intact. Voorts zou ik u wll'en spreken over wat men administratieve amnestie heeft ge noemd. In deze aangelegenheid zou ik niet kunnen toestaan, dat men na drie jaren terugkomt op beslissingen, welke men op Initiatief van mijn vader heeft genomen Mijn regeering is vastbesloten, nooit van deze gedragslijn af te wijken. Ik twijfel er niet aan, mijne heeren, dat gij u steeds ter harte zult nemen een vrije uiting van de gevoelens der oud-strijders te lelden in discipline en met een nauwgezette eerbiediging van het gezag, de wetten en de verordeningen, waaraan ale burgers des lands zlin onderworpen. De dienst van het vaderland moet het doel blijven van uw collectieve actie. Meer dan ooit heeft Btfglë behoefte aan eenheid en binnenlandschen vrede. Maakt van uw prestige van oud-strij der gebruik om dezen vrede te doen heerschen en de nationale eenheid te bevestigen. Reeds eenmaal hebt gli het land gered. Nu hebt gil opnieuw een rol ten behoeve van het vaderland te vervullen. Ik verzoek u, om slechts daar uw aan dacht od te vestigen. Od die manier zult gij beantwoorden aan de bedoelingen van hem. die in den oorlog uw eroote ieder is geweest. Oud-strijders en andere betoogers, met name rexistlsche afgevaardigden, hebben den minister van justitie Delaveleye bij den ingang van het gerechtsgebouw te Bergen uitgejouwd. De politie en de gendarmerie kwamen tusschenbeide. Er werden over en weer klappen uitgedeeld. De minister werd bij het verlaten van het gerechtsgebouw opnieuw uitgejouwd. De minister werd zelfs door een vuistslag in het gelaat bloedend gewond. Onder bescherming van politie-beambten kon hij tenslotte zijn auto bereiken, waar mede hij naar Brussel terugkeerde. In de buurt van het gerechtsgebouw was het nog geruimen tijd rumoerig en moest de politie nog eenige malen handelend op treden. Het ls weinig in overeenstemming met de bezadigde woorden van den koning! De Deutsche Bund ontbonden. De „Deutsche Bund" heeft in verband met het verbod voor vreemdelingen, zich politiek te organlseeren, zichzelf ontbon den, De Duitschers, die onderdanen der Unie van Zuld-Afrika zijn, zullen een nieuwe Dultsche partij vormen. LAWN-TENNIS. Wat er morgen gespeeld wordt. Naar wij vernemen zal Tilden morgen middag om 2 uur te Noordwijk het pro gramma openen met een demonstratie van diverse slagen, waarbij de Haag- sche oefenmeester Ros als tegenstander fungeeren zal. Vervolgens speelt Stoeffen tegen Waas dorp (een kleine mogelijkheid is er dat Hemmes in plaats van Waasdorp uit komt). Daarna: TildenStoeffen en tenslotte een dubbelspel van Tilden en Stoeffen tegen Waasdorp en Hemmes. Wat de internationale kampioenschappen betreft kan nog gemeld worden dat het aantal deelnemers slechts ongeveer de helft van dat van verleden jaar bedraagt. I. RIJNBENDE. Stationsweg 20. Tel. 689. Steeds DE BETERE PERMANENT f 5.—, 7.50 en f 10.— 4025 (Ingez Med.) In den afgeloopen nacht is door den of ficier van justitie te Middelburg in beslag genomen het Engelsche stoomschip „Thor- peholl", welk schip op de reede van Vlis- slngen lag en een lading in had van kis ten met waardegeld en juweelen, welke door het llnksche front der Spanjaarden in beslag waren genomen in particuliere banken in Bilbao, voordat deze stad door de troepen van Franco was ingenomen. In deze banken waren ook Engelsche en Fran, sche belangen vertegenwoordigd. Deze schatten waren in drie schepen geladen, welke schepen hebben zee gekozen met on bekende bestemming. Twee dezer schepen zijn intusschen in de haven van Larocher- re. in Frankrijk, ln beslag genomen, doen het derde schip, namelijk het onder En gelsche vlag varende Spaapsche schip „Thorpeholl". heeft kans gezien te ont snappen, en kwam Vrijdagmiddag aan op de rede van Vllssmgen, alzoo op territo riaal gebied. Hier wachtte het schip op orders, waar heen het de schatten moest vervoeren. Met steun van de „Brlnio" werd het be slag ten uitvoer gebracht. Het schip is naar een binnenhaven overgebracht. Niemand van de bemanning, bestaande uit Spanjaarden. mag het schip verlaten Het gevolg van deze in beslag neming zal zijn, dat verscheidene processen zullen worden gevoerd over de vraag, wien de schatten, welke het schip aan boord heeft, zullen worden ter hand gesteld. DE „BENNEKOM" VEILIG TE BILBAO. Het stoomschip „Bennekom" van de Kon Ned Stoomboot Maatschappij, dat 21 Juni j.l. bij Buenaventura op de rotsen is ge- loopen. waarbij het schip ernstig is be schadigd, is gisteravond, begeleid door twee sleepbooten. behouden te Bilbao aange komen. HERDENKING STERFDAG VAN PRINS HENDRIK. Tsr herdenking van het feit, dat het vandaag drie jaar geleden is dat Z.K.H. Prins Hendrik overleed, werd hedenoch tend bij het borstbeeld van den Prins, staande in de hal van de zeevaartschool te Rotterdam, een krans gelegd. AMERIKAANSCH PLAN INZAKE LUCHTONTWAPENING Uit bevoegde bron wordt vernomen, dat president Roosevelt het ontwerp bestudeert van een internationaal accoord inzake luehtontwapening. waarvan Norman Davis de geestelijke vader zou zijn. Het ontwerp is naar men zegt. in de Europeesche hoofdsteden behalve te Rome, gunstig ontvangen. De bilzonderheden er van worden geheim gehouden. STOMPWIJK. HET JUBILEUM VAN DEN HEER H. J. v. DELFT. Groote belangstelling. De herdenking van het 25-jarlg Jubileum als gemeente-secretaris van Stompwijk van den heer H. J. van Delft heeft onder groote belangstelling plaats gehad. Uit de gemeentegebouwen was de drie kleur uitgestoken, terwijl het administra tief personeel vrijaf was gegeven. Des ochtends werd in de H.H. Petrus en Pauluskerk door pastoor Kammers een Mis opgedragen, waarna 's middags in de kwis tig met planten en bloemen versierde STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten, gedenatureerd in het tijd vak van 28 Juni 1937 tot en met 3 Juli 1937, zal bedragen: voor kwaliteitsklasse A f. 3,15 per 100 kg., voor kwaliteitsklasse B f. 2,65 per 100 kg., voor kwaliteitsklasse C f. 2,15 per 100 kg Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, ln hetzelfde tijd vak gedenatureerd, bedraagt de steunver goeding f.1,65 per 100 kg. 3969 BEWERKINGSPREMIE VLAS OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat met Ingang van 5 Juli a s. voor het vlas van den oogst 1937, de bewerkingspremie wordt verlaagd van f. 40 op f. 30 per h.a. voor waterroot klasse I, terwijl de ultfcee ngen voor andere be werkingsmethoden en klassen naar even redigheid zullen worden verminderd. Dit geldt dus voor alle vlas, dat met in gang van genoemden datum tot nadere aankondiging, van telers zal worden ge kocht. 3970 raadszaal een openbare vergadering was belegd, gevolgd door een receptie. Naast den voltalligen raad van Stompwijk, waren nog aanwezig alle raadsleden van Veur, het college van wethouders dezer gemeente, ds. Vermet, pastoors Floor en Kammers, kape laan Har?t uit Voorburg, de heeren Schou ten, directeur van de belde lichtbedrljven, de Regt, gemeenteopzichter, dr. Perquin, Schenk, directeur gas- en electr. bedrijf van Voorburg. Kempers, gemeente-secreta ris van Voorburg, Smeets, gem.-secreta ris van Zosterwouöe. Coppens en echtge- noote,. oud-hoofd der openbare school, Scholtens en Haagen. bestuurders van de R.K. Middenstandsvereeniglng de Hanze, Lambo en Kasbergen, resp. hoofd der openbare- en R.K. jongenschool, ambte-. naren en werklieden van beide gemeenten en het voltallige politiepersoneel, bestuur ders van den Starrevaartpolder en Zijde- IX) ld er en vele particulieren. De jubilaris werd met zijn gezin afge haald door de oudste raadsleden Vink en de Lange. Bij hun komst ten gemeente huize boden de kinderen van den commies Heydt bloemen aan. Burgemeester Keyzer sprak den jubilaris hartelijk toe en wees er op, dat hij na In 1911 tot wd. secretaris te zijn benoemd reeds in 1912 in zijn huidige functie trad. In 1914 stond hij den toenmaligen blinden burgemeester Duyvendljk op loffelijke wijze bij, juist in een periode waarin veel van de ambtenaren werd geëischt. On danks zij drukken werkkring heeft den ju bilaris den stoot gegeven tot oprichting van den R.K Volksbond en was nog geruimen lijd kassier van de Coöp Boerenleenbank. Steeds heeft de jubilaris voor de gemeen schap zijn beste krachten gegeven. Spr. wenschte dat hij nog' jaren van de werk zaamheid van den jubilaris kan gebruik maken. Namens den raad bood spr. een zilveren beker met Inscriptie en namens hem persoonlijk een Perzisch tapijt. Weth. van Wijk heeft 9 jaren met den jubilaris samengewerkt en hem leeren kennen als iemand van hooge opvatting', hij hoopte dat deze prettige verhouding neg lang zal bestendigd blijven, kennen als een scherpzinnig vakgenoot, grooten mand met bloemen er daarbij op heden bewijst de genegenheid, de Jubilaris is dan ook „de rechte man op de rechte plaats." De heer Smeets, secretaris van Zoeter- woude verklaarde namens de collega's dat het contact dat zij met den jubilaris heb ben. steeds was van zeer aangenamen aard. Kap. Harst, geest, adviseur van den R.K. Ambtenaarsbond A.R.K.A., afd. Voorburg en Omstr. bracht dank aan den jubilaris voor wat deze in het belang van de R.K. ambtenaarsorganisatie heeft gedaan en ging het een enkele maal niet naar wensch dan was het de kracht van den jubilaris welke de zaak weer omhoog voerde. Voor deze gemeenschapszin bracht spr. dan ook dank en ofschoon klein in aantal hebben de leden van de afdeellng van de A.R.K.A. niet willen achterblijven, waarom spr. dan ook een schilderstuk ln lijst aanbood. Tot slot bracht de jubilaris allen harte lijk dank niet alleen voor hun aanwezig heid en het gesprokene doch ook voor de fraaie geschenken hem heden geschonken. De grootste vreugde is echter wel de pret tige samenwerking welke er thans be staat; hij sprak den wenseh uit, dat dit nog vele jaren mag worden bestendigd. Des avonds was door de ambtenaren een feestavond georganiseerd in hotel de Zwaan, welke door alle ambtenaren en hun resp. echtgenooten was bezocht en waar de aangename stemming niet weinig werd verhoogd door muziek van de R.K. Harmonie St. Cecilia, waarvan de jubilaris eveneens de oDrichter is. De heer Wlllemsen, voorz. R.K. raads fractie. schetst de gemeente van voor 25 jaar en nu. waarbij spr. zeide, altijd be wondering te hebben gehad voor het werk van dezen ambtenaar, vooral in de mobili satiejaren, daarvoor past een woord van dank en hulde. De heer Vink. leider van de Prot. Chr. raadsfractie, merkte op, dat de functie van secretaris zeer weinig naar buiten komt. Deze ambtenaar vervult de rol van den zwijgende, in het openbaar merkt men niets van hem, doch hij werkt. Voor de hulp welke spr. steeds mocht ondervinden en welke de jubilaris steeds onpartijdig verleent bracht spr. hem dank. De heer van der Ven. hoofdcommies en wd. secretaris namens de ambtenaren sprekende, dankte den jubilaris voor den steun, welken de ambtenaren steeds moch ten ondervinden en waar het hun belan gen betrof konden zij steeds er op rekenen, dat de jubilaris vcor hen op de bres stend. Als blijk van waardeering bood spr. een Oud-Hol] boekenkast aan. Weth. de Kening van Veur bood namens het gemeentebestuur van Veur aan een Ds oprechte en grootsche huldiging van wijzende dat niettegenstaande de Jubila ris pas over 3 iaar z'in 25-iarig secretaris schap van Veur zal herdenken, d'Z" ge meente niet wilde achterblijven en haar med"le".en wilde toonpn. De heer de Lange als oudste raadslid heeft 18 jaar als raadslid de voorlichting van de Jubilaris mogen genieten, waarvan hij als arbeider een dankbaar gebruik heeft gemaakt en daarvoor 'ook thans dank wenschte te brengen. De openbare raads zitting werd hierop, gesloten en gevolgd door een receptie, waarin de volgende sprekers aan het woord kwamen. Pastoor Kammers schetste de jubilaris als een goed katholiek. De heer Kempers. secretaris van Voor burg heeft als collega den jubilaris, leeren AMELIA EARHART VERMIST. Is zij in zee gestort? Amelia Earhart. Volgens radioberichten van de kust wacht van Honoloeloe zou de aviatrice Amelia Earhart waarschijnlijk in den Oceaan gestort zijn op bijna 100 mijlen afstand van het eiland Howland. Donderdagavond 20 uur (G. T.) bevond zij zich op ongeveer 160 KM. afstand van genoemd eiland, waar zij een uur later ver wacht had kunnen worden. De kustwachtkotter Itasca, gestationeerd op het eiland Howland (tusschen Hawaii en de Fidzjl-ellanden), is op onderzoek uitgegaan naar Amelia Earhart, die draad loos had gemeld, dat zij nog slechts voor een half uur brandstof aan boord had en nog geen land in zicht had. Deskundigen zijn van meening, dat het vliegtuig het eiland Howland voorbij ls gevlogen, en waarschijnlijk ten Noorden van dit eiland in zee is gestort. Putman, de echtgenoot van de avia trice, heeft verklaard, dat het vlieg tuig was uitgerust met een rubber reddingboot, vuurpijlen en noodrant soenen. De directie van de fabrieken, waar het vliegtuig gebouwd is, heeft verklaard, dat het toestel, dank zij den waterdichten tanks, voor onbepaalden tijd zou kunnen blijven drijven. Uit Howland wordt gemeld, dat het zicht rond het eiland goed is en de zee kalm. De kustwachtstations hebben het s.s. „Ro ger Taney", dat een Amphibie-vllegtuig aan boord heeft, van Honoloeloe naar Howland gezonden. LEIDEN, 2 Juni. Noteering Coop. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveilingver. „Leiden en Omstreken". Groene kool 1.70 tot 2.80, uien 7.00 tot 10.peen 8.00 tot 9.00, aard appelen 1.60 tot 5.20, andijvie 2.00 tot 8.00, sla 2.00 tot 4 00, druiven 36.00, aardbeien 14.00 tot 60 00. snijboonen 18.00 tot 35.00, stokboonen 47.00, stamboonen 27.00 tot 35.00 tuinboonen 6.00 tot 7.00, doperwten 8.00 tot 17.00. peulen 8.00 tot 34.00, postelein 7.00 tot 11.00, spinazie 2.00 tot 12.00, tomaten A 26.20 tot 29.40, B 28.20 tot 29.60, C 22.00 tot 24.80. CC 16.20 per 100 kilo, andijvie 60 tot 3 20. komkommers 1.50 tot 4.00, bloemkool 1 50 tot 14.60. meloenen 1500 tot 19.00, sa lade 60 tot 2.80. perziken 2.00 tot 10 00, ra barber 30 tot 1.20 per 100 stuks, kroten 1.80 tot 3.10, pieterselie 1.70 tot 2.40, radijs 2.10, selderie 1 60 tot 2.90, uien 1.00 tot 2.10, peen 3.80 tot 9.60 en rabarber 1.00 tot 3.20 per 100 bos. LEIDEN, 3 Juli. Boter. Fahrieks- beter. prima, f. 1.51. Boerenboter, prima, f. 1.35f. 1.45 p. Kg. Aangevoerd 1395 Kg. Handel goed. Turfmarkt van 28 Juni tot en met 3 Juli. Aangevoerd 130,000 stuks lange turf, f. 6.— f. 8 per 1000 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 2 Juli. Veiling „De Eendracht." Aardbeien 4463 cent per slof; Bloem kool I f.7—7.10 per 100; Bloemkool II 5.70 per 100; Dub. Boonen 3.003.30: Tuinboo- nen 5778; Peulen 1.403.80Raspers 1.45; Blauw schok 1.852.00; Stam Cap. 0.851.35; Wonders 1.00—1.25; Doppers 1.101.35; Krombek 1.251.55; alles per 10 KG. ROELOFARENDSVEEN. 2 Juli 1937. Aardbeien 2023 ct. per K.G., peen 4—5 ct. per bos, postelein 46 ct. per K.G., sla f. 0.902.30 per 100 krop, snijboonen f. 2.55 —3.15, snijboonen volle-grond f. 2.802.90, stek f. 1.652.15, prinsesseboonen f.3.45, dubb. stamboonen f.3.103.20, peulen f. 0.95—4.15, donerwten f. 1—1.10, tuinboo- nen f 0.570 58 per 10 KG. Augurken: Grof f. 1.201.35, bommen f. 1.051.20, stek f 0.85 per 25 K G LEIDERDORP, 2 Juli. Kippeneieren 3.20 —3.50; Eendeneieren 3.00—3.10 per 100 st.; boter .640.77 per pond; kaas 0.160.25; kippen 0 400.70 per stuk; Hanen 0 20 0.60; konijnen 0.19—1.75. RIJNSBURG. 2 Juli Bloemenveiling Gladiolen brlllant f. 2.402.60; Halley 120 —1.60; Pieard f. 3.40—4: Witte lelies f. 2.40 —1.90; Regale f 0.50—1.20: Roode anjers f2.403; Rose f.22.60; Aster Mcria 0.40 0.70; Oodesla (geoeld) t 1.60—2.10; Gal- lardia 40—65 ct.; Talma 25—40 ct.; Scla- bone 0.40—0.60: Margrieten 0 20—0 50; Ane monen 0.150 20: Lathyrus 0.180.46; Kop Godssia 10—14 ct.; Arol'.a 8—12 ct. riINSBUPG 2 Juli. Groentenvelllng Aardappelen f. 1—1.25; Drielingen f. 0.80 1; Kriel f. 0.50—0.70; Sla f. 1—1 60; Tuln boonen f. 6.507.50; Peen f. 6.50—8; Kro ten f. 1.80—2. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3