CHIEF WHIP BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Bl&d Zaterdag 3 Juli 1937 liN/T IN LETTEREN. GEVEILDE PERCEELEN Superlargo DE BIOSCOPEN HOOGERE BURGERSCHOOL VOOR MEISJES MET 5- EN 6-JARIGEN CURSUS. Geslaagd voor het eindexamen, afdeeling B. de dames: G. W. J. Bertel. H. A. Boutmy Voorburg, N. Fransen. Noordwijkerhout, S. E. van Hoik. C. C. de Jong. C. C. J. Kette- nis. J. C. Key. E J. "Landaal, E. C. Lut, D. P. Munk. A T. M. Olland. voorburg. A. F. M. M. Pierrot. Algewezen 1. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden STED. GYMNASIUM. Geslaagd voor het eindexamen, afd. A. groep rn. de heeren W. J. Gunning. Oegs»- geest, en C. A. O. v. Nleuwenhuyze. Leiden, en de dames Car H Roessingh, Leiden. Thora de Wijs. Voorburg. Corrle Zandee, Leiden. Het examen wordt met 1 candldaat voortgezet.. 1 candidaat had zich terugge trokken. Algewezen geen. Van de vorige groepen slaagden nog: imej. Alw. Stein, te Lelden en de heer R. JI v. Apeldoorn, te Lelden. pen. een deksel van een melkbus, etc bruine actetasch, zonder inhoud. Alsnog opgegeven als gevonden eenigen tijd geleden: een gouden armband. Gevonden in de maand Mei 1937: een gouden broche. Gevonden in de Tram (stadslijn)een bruine dameshoed, twee damesparapluies, een zwarte muts, een rolletje papier, een paar bruine handschoenen, twee mutsen, een portemonnaie, een boodschappentasch. een handschoen. Terug te bekomen en Inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag van 13 uur ham behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. EX-AMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Voor het examen nuttige handwerken le groep (5 candidaten) aan de Rijks kweekschool 's-Gravenhage slaagden van de Leidsche parallel 3e klasse de dames: C H Groeneveld. A. E. Hokkeling en H. Louwe. allen alhier'. C. A. Broeksma (Rljs- (Wijkl en A. Haspers (Voorburg). Algewezen geen. DE HAAG BRUG. Ter gelegenheid van het gereedkomen van den onderbouw der Haas brug was heden od dat werk de vlag uitgestoken. Maandagmorgen wordt de damwand ver wijderd, zoodat binnen korten tijd de scheepvaart weer ongehinderd kan pas- ceeren. H.M. DE KONINGIN NAAR SOESTDÏJK. Hedenmorgen te ongeveer kwart voor elf Is HAL de Koningin in een open auto. voorafgegaan door de motorpolitie en ver gezeld van een tweede auto (met klein ge volg onze -gemeente gepasseerd op doorreis van Den Haag naar. Soestdljk. Dank zij het feit, dat de auto's zeer iang- caam.reden,, konden vele wandelaars Hare Majesielt nog een vluthtlgen groet brengen. Maandag wordt H.M. op .,de Rulgenhoek" ■terug verwacht. Gistermiddag omstreeks 5 uur is de zesjarige J. Owonende in de Janvossen- steeg. die achter op ee nwagen was ge klauterd, erafsprong en zonder op het verkeer te letten, den weg overstak, op de Aalmarkt aangereden door een motorrij wiel, bestuurd door H. B. De Jongen brak zijn rechterarm en is door den EHD. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen in de maand Juni 1937; Porie rnormaies, Rijwlelbelastingmer- ken, sleutels, ceinturen, mutsen, een etui, inh. penhoudersen poüooden, nummer borden, een doos met heerendassen, hand- taschjes, een portefeuille, een donkerblau we damessportboek, een beige regenjas, een beige regenmantel, 3 autopeds, 2 brillen hoornen montuur, een paar zeemlederen handschoenen, een motorhandschoen, een winterjas, een paar trainingsschoenen, een sjaal, vulpenhouders, een dop van een autowiel, een zwarte gymnastiekschoen, een actetasch, inh. damesonderkleeding, een grijze jongénspet, 3 rozenkransen, een vaarboom, een foto van een grafsteen, een U L O.-agenda, eenige postzegels, een tasch inh. verm. gereedschap, een paarse dames pantoffel, een kinderkaplaars, een achter licht van een auto, 2 daraesarmbandhorlo- ges, een cape, een autoband met velg, een zadeldek van een rijwiel, een plank met losse letters, een tang, 2 armbandjes, een bankbiljet. 1 zak met kurken, een blauwe kano. een cahier. 2 badpakken en hand doeken, een- ketting, eén benzinelamp, een blauwe garbardine regenjas en 2 regenpij Geslaagd voor het examen boekhou den de dan\es: M van Koppen, T. van Remundt en R van der Top. Eveneens is geslaagd voor het examen Nederlandsche Handelscorrespondentie, mej. D de Graaf, leerlingen van de Mariaschool. Haarlem merstraat. De heer B Klngma, onderwijzer aan de Centra'ie School voor het 7e en 8ste leerjaar alhier, is benoemd tot hoofd der OL. school te Peins (Fries].). In den afgeloopen nacht Is een voer tuig. waarvan ce bestuurder tot dusverre onbekend is gebleven. In de van 't Hoff- straat tegen een tuinhek gereden, waar door di„ zoomede twee steenen paaltjes grootendeels werd vernield. DE VACATURE BIJ HET UTRECHTSCH STEDELIJK ORKEST. De heer van Beinum neemt de uitnoodiging niet aan. Het bestuur van het Utrechtsch Stede lijk Orkest deelt mede, van den heer van Beinum bericht te hebben ontvangen, dat hij de uitnoodiging van dit bestuur tot zijn leedwezen niet kan aannemen. De heer van Beinum meent, hoe zeer de taak, die in Utrecht voor hem zou zijn weggelegd, bern aantrekkelijk voorkomt, zijn werk zaamheden bij het Concertgebouw-orkest hiervoor niet te mogen opgeven. Ten overstaan van notaris B H. Stum- pei te Lelden: Pakhuis met afzonderlijke bovenwoning Heerensteeg 3/3a in bod f. 1600. uit de hand verkocht. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden: Huls met zijpad en tuin Hooge Rijndijk 228 in bod f.3050. kooper de heer P. B. Eradus q.q. te Oegst- geest voor f. 4125. 'n fijne dag geen zorgen zalig luieren trek in een sigaret hè, heerlijk dan zoo'n DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID 3989 (Ingez. Med.) DE ALGEMEENE TOESTAND. Op het doode punt. Het is te Londen verloopen als gevreesd werd: Dultschland en Italië weigeren de controle volledig aan Engeland en Frank rijk over te laten. Engeland én Frankrijk weigeren de Dultsche en Italiaansche voorstellen. Men is dus volledig op het doode punt gekomen! Om te trachten uit de impasse te komen is de kwestie verdaagd tot volgende week Maar niemand weet op het oogenblik nog een uitweg Hoe slecht dc stemming is, bewijst het commentaar in de Duitsche en Italiaan sche pers. Zoo zegt men vam Dultsche zijde o.a.: Ondanks de ook van Engelschen kant steeds weer erkende Duitsche gematigdheid na de mislukking van het controlesysteem, heeft men ln Engeland ln feite niet opge houden een uitsluitend EngelschFransche controle te propageeren, aan welker partij digheid geen twijfel kon bestaan. Er werd zelfs getracht op het controlevoorstel na druk te leggen door het dreigement, dat men bij verwerping het geheele nlet-ln- menglngssysteem tot mislukking wilde brengen. Een collectiviteit, die practisch niets anders dan een Engelsch-Fransch „Diktat" zou beteekenen en waaraan zoo wel de wil tot objectiviteit als de gema tigdheid schijnt te ontbreken, wordt hier echter afgewezen. Dat belet Duitschland niet naar een uit weg te zoeken, die ln staat schijnt, de door Dultschland en Italië van oudsher bepleite niït-inmenging en localiseerlng van het conflict onder alle omstandigheden en met gepaste middelen te redden. Aan de nieuwe Duitsch-Itallaansche voorstellen wordt groote constructieve be- teekenis toegekend, aangezien zij de ge dachte der pariteit in den Spaanschen burgeroorlog redden, vasthouden aan het principe der niet-inmenging en allen leden der niet-inmenglngscommissle de mogelijkheid geven, hun neutraliteit uit te spreken en daarmede ook hun plichten tot niet-inmenglng eerlijk na te komen. De Dultscn-Italiaaansche voorstellen zijn echter niet slechts practisch uitvoerbaar en gematigd, 'maar toonen opnieuw, dat Duitschland err Italië bereid zijn tot het brengen van offers om de belangen van den Europeeschen vrede ln de Spaansche kwestie te beschermen. Ongetwijfeld im mers beleekent de erkenning van rood Spanje als oorlogvc erende macht voor Duitschland en Italië een psychologisch offer. En Italië spreekt InAienzelfden geest. Van Engelsch-Franscne zijde wijst men er daarentegen op, hoe erkenning van belde FABRIEK „C OR RECTUM?" RAPENBURG 26 LEIDEN TEL. 2257 2954 (Inges Med.) partijen in Spanje slechts Franco ten goede kan komen, daar hij over een vloot beschikt! Op terugreis zal de Belgische premier Van Zeeland besprekingen te Londen voe ren met Chamberlain, Eden en sir John Simon. FRANKRIJK Geen hotel-sluiting. Het conflict in het hotelbedrijf is tot een bevredigende oplossing gebracht, zoodat de sluiting, die heden zou in gaan, is afgewimpeld. Er is een communiqué gepubliceerd, waarin mededeellng wordt gedaan van de instelling van een enquéte-commlssie, die een onderzoek zal hebben ln te stellen naar de arbeidsvoorwaarden van het per soneel en de flnancieele positie van het hotelbedrijf. Deze commissie zal voor 1 October as. verslag moeten uitbrengen. Voorts wordt gezegd: tot 1 November zullen de bepalingen van het decreet be treffende de verplichting, den wekelijk- schen arbeidstijd over vijf werkdagen te verdeelen, krachtens besluit van den ar beidsinspecteur op verzoek van de vak- vereenlgings- en de werkgeversorganisaties collectief worden toegepast. In het com muniqué wordt bovendien voor bepaalde gevallen het principe van overuren erkend. DUITSCHLAND De Kerkstrijd. Gisteren is vonnis geveld door de recht bank te Moabit in het proces tegen drie geestelijken en een leek behoorende tot de Belijdenis kerk. Ds. Jacobl ls vrijgesproken wegens ge brek aan bewijs. Ds. Euler is vrijgesproken zonder meer, ds. Niessel en de leek von Arnim zijn ver oordeeld tot 600 ml:, boete, subsidiair 30 da gen hechtenis. Kanunnik Bucholz, aartspriester van Heilsberg en drie kapelaans zijn met zeven jeugdige parochianen voor de rechtbank ln Koeningsberg verschenen om zich te ver antwoorden wegens opstand en geweldple ging tegen de politie. De beklaagden hebben op Sacra mentsdag de politie onder den voet ge- loopen, toen deze de traditloneele pro cessie, welke verboden was, wilde legen- houden. Na deze overwinning op de politie werd de jeugd vanaf den kansel aangespoord naar het raadhuis te gaan om te protesteeren bij den burgemees ter. Tweeduizend betoogers gaven hier aan gehoor en de burgemeester werd door hen beleedlgd. Toen de politie tot arrestaties wilde overgaan, werd zij wederom met vuis ten en knuppels mishandeld. Deze katholieke opstand heeft groot op zien gebaard ln gehéel Oost-Pruisen en de nationaal-soclalistische autoriteiten zijn vast besloten strenge straffen uit te deelen. Het ls het eerste proces wegens opstand sedert het begin van het natlonaal-socla- llstisch bewind. ENGELAND De verkiezingen op Ierland. Voorzoover de uitslagen op Ierland van nacht bekend waren, kan de Valera reke nen op 14 zetels en Cosgrave op 5 zetels. Beiden zijn herkozen. Op de Valera wer den meer dan 138.000 stemmen uitgebracht cn op Cösgrave ruim 103.000. Vermoedelijk zal de Valrea eenige winst behalen. HONGARIJE Verklaring van ministerpresident DaranyL In een voor de pers afgelegde verklaring heeft de Hbngaarsche minister-president Daranyl om. medegedeeld, dat ln de herfst- zltttng van het Huis van Afgevaardigden de op den voorgrond staande zakelijke kwesties onverwijld ter hand zullen worden genomen. O.m. zal volgens den premier nog ln den loop van dit jaar de regeerlg het wetsont werp aangaande de invoering van het ge heime kiesrecht indienen. 'k Zag 'n dametje staan, Chic mantelpak aan, 'n Hoedje d'rbij om te stelen Met schoentjes zóó fijn. Echt schattig van lijn Zoo een, die je nooit zou vervelen 'n Paar pasjes opeij En 't gezichtje, zóó blij, Zie 'k pijnlijk vertrekken en toeven 'k Moest om het fatsoen Er 't zwijgen toe doen, Maar 'k had haar dees raad willen geven „Zeg dametje-lief Laat toch asjeblief Dat schoentje 'n tikje verruimen 't Blijft keurig van lijn En wég is de pijn U moest geftn moment daarmee ziuimen JaWat niemand kan doen WIJ vergrooten Uw schoen, Vernauwen, vernieuwen, verkleinen Het kan niet zèo raar Óf we maken 't klaar En wèg zijn voorgoed al die pijnen!" Tn) 07 n MAISON m IM AUltï y u ezj u vauvsur/ 'Vool hw ScJwHSJl! Aalmarkt 18 - Telef. 3563 Ook alle gewone Schoenreparatiei 4053 (Inter. Med.) Casino-Theater. In de spannende spiormagefilm „De geheimzinnige reisge- noote" speelt de Engelsche actrice Mona Barrie haar eerste groote ról. Ze is de vrouw, die haar tot levenslange gevange nisstraf veroordeelden echtgenoot van de •blaam van spionnage weet te zuiveren. Kaar man, Jacques Benoit, wordt er im mers van verdacht een waardevol docu ment gestolen te hebben en Margaret heeft nu op zich genomen, dit document terug te vinden. Ze verdenkt dr. Theodore van Wyke. een „kunstverzamelaar", van den ■diefstal en op hetzelfde schip als deze laat ste, boekt ze passage voor New-York. Aan boord bevindt zich ook een zekere Juan Santanda, die verliefd wordt op Margaret. Na veel spitsvondige pogingen geiukt het haar. het nummer van Van Wyke's hut te weten te komen en juist op het oogenblik, dat de moedige vrouw naar binnen wil sluipen, ziet ze genoemden Santanda de hut binnengaan. Deze vindt het document en scheurt het in tweeën. Margaret slaagt er later slechts ln. Santanda één der helf ten te ontstelen, waarbij blijkt, dat deze een Internationale hoteldlef ls, die het do cument wil te gelde maken. Van Wyke op zijn beurt weet de helft van Santanda, door een moord op een helper, weer terug te krijgen en van nu af aan werken San tanda en Margaret samen, om het papier te bemachtigen. Na veel list slaagt San tanda erin, haar het document te over handigen. even voordat hU door Van Wyke en zijn mannen wordt neergeschoten. En met het zoozeer begeerde papier reis Mar garet naar haar man terug, wiens eer voortaan hersteld ls. Mona Barrie speelt haar rol ln deze, door Eugene Forde stijlvol geregisseerde rol prent voortreffelijk, waarbij John Halliday en Gilbert Roland zich goed aansluiten. „De veroveraar der pampas" is eveneens een film van groot formaat. Romantiek en intrige vormen den achtergrond voor een spannenden strijd om een renpaard; keu rige staaltjes van rulterkunst, emotioneele paardenrennen en Argentijnsche muziek wisselen elkander af In een steeds boeiende handeling. Warner Baxter en Ketti Galllan zijn de voornaamste spelers ln dit wel geslaagde, romantische product. Luxor-Theater. De roman „Zestien" Tan de Engelsche auteurs A. en S. Stuart werd indertijd bewerkt voor het tooneel en is nog niet zoo lang geleden door het ge zelschap Van Dalsum hier te lande over het voetlicht gebracht. Over de resultaten is toen buitengewoon verschillend geoor deeld. al had men algemeen waardeering voor het spel der hoofdpersonen, van wie zeer in het bijzonder Corrie Vonk heeft uitgeblonken. Wij. die toen van de abonne mentsvoorstelling in den Leidschen Schouw burg getuige mochten zijn, hebben met eenige interesse uitgezien naar de verfil ming onder Reinhold Schünzel's regie van dezen zelfden roman en we dienen te er kennen dat het filmbeeld ons méér heeft kunnen pakken dan de tooneel-bewerking. Het aantal mogelijkheden is bij de film nu eenmaal veel grooter en een talentvol re gisseur als Schünzei maakte daarvan na tuurlijk een even rijk als dankbaar ge bruik. Schünzei kent het klappen van de zweep, hoewel het dramatische werk niet direct zijn genre is, en deze rolprent draagt daar de teekenen van. Bovendien vond men de juist personen voor de ver tolking van dit diepe conflict, waarin een zestienjarig meisje op vreeselijke wijze ge schokt wordt door de tijding dat haar moe der van plan is opnieuw in het huwelijk te treden en zullü als een verraad aan haar vader beschouwt. Lil Dagover ls de moeder: ernstig en begrijpend in haar lief de voor haar belde meisjes, stralend ir. haar geluk en haar gevoelens voor den man, die plotseling ln haar leven gekomen ls en daaraan zoo onverwacht een geheel andere wending gegeven heeft. Haar sa menspel met Karl Schönböck, de nieuwe echtgenoot, is van een wonderlijke beko ring! Hoe goed is verder het spel van de beide meisjes, van dat ravottende, plagen de en vechtende duo, dat zoo uitbundig kan zijn in z'n geestdrift, zoo scherp ln z'n belangstelling voor allerlei zaken, welke de jeugd nog nauwelijks begrijpen kan en zoo fel ln z'n verontwaardiging en leed. Sabine Peters en Geraldine Katt schiepen aldus voor dit eenvoudige verhaal een ont roerende sfeer. Zij troffen zoo prachtig de velerlei schakeeringen ln dit dramatische conflict, laten de toeschouwers schater lachen om hun guitenstreeken en brengen tranen te voorschijn in oogenblikken van groote en diepe- bewogenheid. Deze twee Jeugdige fllmartisten spelen dit verhaal niet. doch zü doorleven het en dat heeft aan deze film haar groote be- teekenU gegeven Het voorprogram omvat het journaal van Paramount en Profiltl en naast een tee kenfilm nog een dramatische geschiedenis, waarvan inhoud en vertolking lichtelijk den draak steken met den titel „Bruisend Bloed". Trianon-Thcater. Wanneer lieden als middagmaal gras verorberen, dan heeft men zonder twijfel met abnormale men- schen te doen. Zoolang ze nu maar ge ïsoleerd van de buitenwereld leven, kan het geen gevaar, doch het Isolement wordt wreed verstoord, wijl het sanatorium door brand verwoest wordt. Er staat echter in de buurt een hotel, dat sedert lang geen gasten meer binnen zijn muren gehad heeft, en op het punt van een financleele débacle, komt het ongewone buitenkansje in den vorm van al de verpleegden van het sanatorium. Ieder afzonderlijk moet zijn naam opgeven: de één is de man zonder hoofd, hoewel hij een hoofd als een pom poen heeft, de ander is stratosfeer-relzi- ger, welke bezigheid dan bestaat in het op en neergaan met de lift, kortom leder doet zich anders voor, dan hij werkelijk is, zoo dat het den ober-kellner niet kwalijk te nemen is, dat hij den echten heer Vander- bilt niet ernstig neemt. En met deze ko misch opgebouwde situatie heeft regisseur E. W. Emo een heel vlotte en geestige film uitgewerkt, humoristisch in dialoog en verfijnd in spel. Paul Hörbiger met zijn ongeévenaarde routine en Hans Moser, nog drukker lispelend en heftiger gestlculee- rend dan gewoonlijk, zorgen voor een over dadige dosis gezonde vroolijkheld, doch ook de bijrollen, b.v van den onmisbaren Hans Richter en van Heinz Salfner zijn prachtig in het verhaal ingeschakeld, zoodat deze „Wie is Wie" (Het dolle pension) een uur aangenaam bezighoudt. „Gevaar in den tunnel" is de boeiende geschiedenis van een reeks ongelukken in een tunnel. Het ls voor een leder duidelijk, dat het geen toeval meer ls, dat op gezette tijden een ontploffing plaats heeft en de nieuwe Ingenieur kan het raadsel voorloo- plg niet oplossen. Ook de pers komt op deze geschiedenissen af en een handig meiske uit het journalistieke vak slaagt er zoowaar in den sleutel tot deze puzzle te vinden en in sensationeele jacht wordt een nieuwe ontploffing voorkomen en het com plot uitgeroeid. Tunnelbouw vormt uiter aard den achtergrond, waartegen Sally O'Neill en Victor Jorg hun samenwerking ln liefde zien veranderen. Een muziekfilmpje met Vincept Lopez en zijn band gaal vooraf. Het Nieuwe Roxy-Theater. De filmin dustrie vermag eenige onsterfelijke stan daardwerken aan te wijzen, die de heele wereld veroverd hebben en nog steeds een onderwerp van bespreking vormen en bo vendien de vergelijking met soortgenooten nog immer doorstaan. Een zoodanig kunst werk is 't grootsche, opzienbarende „Meis jes in uniform", een ontroerende film met een zeer hooge artistieke waarde, waarbij we dan de tendenz onbesproken laten. Deze tendenz belicht het voor-oorlogsche op voedingssysteem in Pruisen in de pensio naten, waarin geen plaats ls voor indlvi- dueele genegenheid en sympathie en aan hankelijkheid van een leerlinge voor een leerares als iets zondigs beschouwd wordt. Aan het hoofd van het pensionaat staat een onbarmhartig strenge directrice, die slechts een ijzeren discipline verlangt,, ter wijl ze bijgestaan wordt door een schare slaafsche leeraressen. En temidden van deze van persoonlijke gevoelens gespeende omgeving wordt de genegenheid van Ma- nuela voor Juffrouw von Bernburg gebo ren, een vereering, welke ln dit systeem van opvoeding geenszins past. Het kan niet anders, of deze liefde moet tot een uit barsting komen en voor de openhartige openbaring van haar gevoelens wordt Ma- nuela gestraft. In een bijkans met ondra- eeiijke spannig geladen scène, dreigt ze zich in het hooge trappenhuis van het pensionaat naar beneden te storten en slechts op het allerlaatste oogenblik wordt ze door de genegenheid van de mede-leer lingen gerecf.... Leontlne Sagan is de regisseur van dit wonderbaarlijk filmwerk, waarin uitslui tend vrouwen spelen en dat zoo zuiver de gevoelens van jonge zielen weergeeft. Do rothea Wieck en Hertha Thiele leveren beide ontroerende creaties met menschelijk aangevoeld spel en ook verder past iedere rol volkomen in het geheel. We zijn er verheugd over, dat Roxy dit werk nog eens teruggebracht heeft. De tweede film „Marokkaansche liefde" brengt ons ln het vreemdelingenlegioen met zijn verzengende sfeer aan den rand van de woestijn. Rex Ingram speelt de hoofdrol op heel verdienstelijke wijze. Lldo-Theater. De twee films, welke deze week het programma nagenoeg ge heel in beslag nemen, spelen zich belde af in het misdadigersmilieu, hetgeen tevens inhoudt, dat men een flinke dosis sensatie te genieten krijgt. De eerste hoofdfilm „De Dulvelspop" is een mixture van diverse andere filmwerken van grootsche allure. Zooals „De man met de wassen beelden". „Het monster van Frankenstein" en ver schillende creaties van den overleden ka rakterspeler Lon Chaney. Lionel Barymore vertolkt hier de rol van den poppenkoop- man, die het geheimzinnige middel weet om menschen en dieren tot op een zesde van hun oorspronkelijke grootte te ver kleinen en ze door middel van hypnose van tijd tot tijd tot het leven terug te brengen. Het spreekt van zelf, dat zijn kleine poppen in staat zijn tot het vol brengen van menige misdaad, waartoe een mensch van normale afmetingen eenvou dig niet de kans zou krijgen en van dat twijfelachtige voorrecht wordt ln deze film een ruim gebruik gemaakt. Het geheel ademt een groote mate van geheimzinnig heid, hetgeen ln deze realistische tijden voor velen een welkome afwisseling vormt. Na de pauze brengen de eerste beelden van „Gevangene No. 317" ons zelfs in de gevangenis, waar Helene Gall, voorgesteld door Lulse Ullrich, onschuldig onder ver denking van moord vertoeft. Dank zij haar goed gedrag wordt zij voor het afloopen van haar straftijd ontslagen en begeeft zich dan naar haar tweeling-zuster ln Weenen, die daar een gevierde revue-ster is. Tijdens een zeiltocht komt laatstge noemde om het leven en als gevolg van de sprekende gelijkenis wordt Helene alge meen voor haar gevierde zuster aangezien. De verleiding is te 6root: Helene besluit voortaan het leven van haar overleden zuster voort te zetten, hetgeen natuurlijk tot tal van dolle situaties aanleiding geeft, aangezien er ook een „hij" ln het spel ls. die zijn aangebedene plotseling wel heel erg veranderd vindt, maar tot haar ge luk niet in haar nadeel. Maar de com plicaties beginnen pas goed, wanneer er een chanteur komt opdagen, die dreigt de waarheid te openbaren. Het verhaal leent zich er niet gemakkelijk toe om te vertel len hoe tenslotte alles toch nog op zijn pootjes terechtkomt, maar wel mogen wij verklappen, dat Lulse Ullrich haar dubbel rol op kostelijke wijze speelt, al Hikt het oppervlakkig beschouwd misschien ook niet eens erg moeiliik om een zuster uit te beelden die als twee druppels water op je lijkt. Tezamen vormen deze films een pro- ei amma. dat de zaal den geheelen avond ln spanning houdt. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2