Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 30 Juni 1937 AGENDA BENTHUIZEN. Vrijdagavond 7 uur zal door de B.V.L. een plaatselijke schietwedstrijd worden ge houden. Deze wedstrijd bestaat uit 1 serie van 10 patronen. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk. 9-jarig meisje door auto zwaar gewond. De heer N melkhandelaar, wonende te (Haarlem, was gisteravond met een drietal kinderen met een driewielige bakfiets van huls gegaan om in de Ringvaar, bij Vijf huizen een uurtje te gaan vtsschen Ter wijl een paar kinderen omstreeks 7 uur zaten te visschen en de vader aan den an deren kant van den weg. den Vijfhuizerdijk stond te praten met den eigenaar van een aldaar stilstaande melkauto. kwam een der kinderen met den hencel in de hand naar haar vader toeloopen om een gevangen visehje te laten verwijderen. Terwijl de vader daarmede bezig was. liep zijn 9-jarig dochtertje, dat eenige oogenblikken het visschen had gestaakt en hij hem was blijven staan, plotseling achter de stilstaande auto vandaan Op hetzelfde oogenblik. dat het meisje dwars den weg overstak, naderde een auto, bestuurd door den heer R. aannemer te Santpoort, die krachtig remde, doch een aanrijding niet meer kon voorkomen. Het meisje werd door de auto gegrepen, een eind meegesleurd en is daarna waar schijnlijk met het hoofd op een der lan taarns terechtgekomen, waardoor zij ernstig aan het hoofd werd verwond en de tanden haar uit den mond werden geslagen. De hulp werd ingeroepen van dr. K. uit Halfweg, die spoedig arriveerde en schedel, fractuur en hersenschudding constateerde In hoogst zorgwekkenden toestand werd het meisje met de gemeentelijke ziekenauto naar de Mariastichting in Haarlem over gebracht De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Den autobestuurder treft geen schuld aan het ongeluk. Goedgeslaagde autorit voor ouden van dagen. Het was dit jaar een goede gedachte van het bestuur van de Oranjevereen. „Hoofd dorp" om den autorit voor ouden van da gen uit het dorp en omgeving te organi- seeren op den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, met als doel een bezoek aan den Dierentuin in Den Haag. De regeling was dan ook weder in uitstekende handen, ter wijl het ook aan groote belangstelling niet ontbrak, zoowel van de zijde der ouden van dagen als van hen, die hun auto voor het mooie doel welwillend beschikbaar stelden. 's Morgens liet het weder zich een beetje ongunstig aanzien, doch gelukkig klaarde het tegen den middag op en kort nadat te ongeveer kwart over 1 uur de uit 41 auto's bestaande stoet van het Marktplein in de richting de Cruquius was vertrokken, brak het zonnetje door om verder den geheelen dag heerlijk te schijnen. Gereden werd over Heemstede door het Groenendaalsche boseh, over Bennebroek. Hillegom. Lisse, Sassen- heim, Wassenaar naar de Residentie, al waar de stoet verder door de Motorpolitie werd begeleid. In den Dierentuin hebben de oudjes eenige gezellige uren doorgebracht, naar hartelust genoten van hetgeen ze daar te zien kregen en met veel aandacht geluisterd naar een mooi, speciaal voor deze gelegenheid gege ven concert. In een enthousiaste stemming werd de te rugtocht aanvaard. Deze ging over Katwijk, Noordwijk, Vogelenzang en Bennebroek, ter wijl bij aankomst in Hoofddorp de oudjes feestelijk werden ontvangen en vergast op een vroolijk stukje muziek van het fanfare- gezelschap „Excelsior", welk korps daarna op het Marktplein onder groote belangstel ling ter eere van Prins Bernhard een con cert gaf. Het comité, de autobezitters en de ouden van dagen kunnen allen met dankbaarheid en groote voldoening op dezen goedgeslaag den autotocht terug zien, terwijl hier ook voorzeker op z'n plaats is een woord van dank aan „Excelsior" voor de uitnemende wijze waarop 't er toe meegewerkt heeft om de gezellige stemming er in te houden. Inbraak. Gistermorgen kwam de heer M. aan den Aalsmeerderdijk alhier tot de ontdekking, dat er in zijn woning was ingebroken. De dief of dieven waren er in geslaagd door forceering van een raam de woning binnen te dringen, hadden een in een der vertrek ken staand bureau opengebroken en daaruit eenig geld ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Een fraaie gondelvaart. Op Initiatief van het bestuur van het Museum-Theehuis-Cruquius had gister avond ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard in de omgeving van het tot museum ingerichte oude stoomgemaal in de ringvaart een goedgeslaagde gondelvaart van versierde en verlichte vaartuigen en kano's plaats, die een fantastischen aanblik opleverde en waarvoor groote belangstelling bestond. HILLEGOM. Ter gelegenheid van. den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard Is gisteravond hier een muzikale wandeling door de ge meente gemaakt. Ofschoon het uur van vertrek der R.K. Harmonie „Crescendo" noch de route bekend waren, hebben zich toch al direct velen achter het corps ver zameld en de geheele wandeling medege maakt. Gedurende den tocht groeide de menigte regelmatig aan. De muzikale wandeling is best geslaagd en zal te getegenertijd wel herhaald wor den. Voorts is er druk gevlagd. De speldjes-dag voor Zonnestraal heeft hier f. 85.52 opgebracht of i. 12. meer dan het vorige jaar. KATWIJK AAN ZEE. Concert van U.N.L Het concert van U.N.I.. dat gisteravond od den Boulevard zegeven werd ter gelegen heid van den verjaardag van Prins Bern hard trok veel belangstelling. Er werd be gonnen met een Koraal gevolgd door het Wilhelmus Vervolgens werden oneranum- mers gegeven oa fragmenten uit Tann- hauser Carmen en een paar walsen. Ge ëindigd werd met het „Wien Neerland's Bloed". NOORDWIJK. DE KWESTIE VAN DE CENTRALE SLACHTPLAATS. B. en IV. stellen vernietiging voor. Men kent de geschiedenis van den ge- meenschappeltjken vleeschkeuringsdlenst. Een paar Jaar geleden besloot de Raad on zer gemeente met de gemeenten Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg een gemeen schappelijke regeling aan te gaan voorden vleeschkeuringsdlenst. In deze regeling stond evenwel een bepaling, dat er in den kring slechts één centrale slachtplaats zou zijn en wel in de centrale gemeente Kat wijk. Maar hiervoor voelden onze vroede vaderen niets en men nam deze bepaling dan ook niet op Toen kwamen Ged. Sta ten met de vaderlijke vermaning: doe het nu maar. anders doen wij het tóch! Maar de Raad onzer gemeente volhardde in zijn boosheid en deed het niet! Met het gevolg dat Ged. Staten bij hun besluit van 12 Mei jl. de regeling voor den vleeschkeurings dlenst vaststelden voor de gemeenten Kat wijk. Noordwijk. Rijnsburg en Valkenburg, met inbegrip van de gewraakte bepaling omtrent de centrale slachtplaats te Kat wijk, waarmede de gemeen.schappelijke re geling met terugwerkende kracht van 1 Januari jl. een feit is geworden. Maar ook thans nog blijven B en W. van meening. dat opneming van de bepa ling omtrent 't verplichte centrale slacht huis. welke bepaling tevens Inhoudt op welke wijze het slachthuis kan worden opgericht en hoe het zal worden geëxploi teerd. in strijd is met de bedoeling van de vleeschkeuringswet. alsook de wijze waar op de gemeenten kunnen worden gedwon gen aan deze regeling deel te nemen zon der toepassing van een normale procedure voor de totstandkoming dier regeling. Voorts meenen B. en W„ dat ook het alge meen belang van één der gemeenten, in dit geval van onze gemeente, zich verzet of kan verzetten tegen de handhaving van de betrokken bepaling dier regeling. B. en W. stellen thans den Raad dan ook voor hun college te machtigen, met alle hun ten dienste staande middelen de vernietiging van genoemde bepaling der regeling bij de Kroon in te roepen. NOORDWIJK AAN ZEE. De verjaardag van den Prins. Zij het op bescheiden schaal, is de ver jaardag van Prins Bernhard des avonds zeer opgewekt gevierd. Het muziekgezelschap ,.De Echo der Dui. nen", gaf voor de Herv Kerk een concert, dat aanvankeliik in het water In den meest letterlijken zin des woords dreigde te vallen, doch Pluvius scheen zich te be denken en bleef het bij slechts één fiks buitje. Het was echter vrij koud wat velen toch niet kon weerhouden 'e genieten van de vroolijke tonen der muziek. Na afloop werd een muzikale rondwan deling gemaakt, waarbij zich steeds meer menschen aansloten zoodat de stoet meer en meer aangroeide tot een geweldigen op tocht, die luide zingend door Noordwijk's straten trok. Eensgezind en in de beste stemming werd op deze wijze door onze bevolking mede geleefd met ons Vorstenhuis. OEGSTGEEST. Ernstige val. Gistermiddag is den landbouwer A. v. d. Pwonende aan den Abspoeiweg een ern stig ongeval overkomen, door dat hij van een met hooi beladen wagen viel. De man werd daarbij inwendig ernstig gekneusd en is met de ziekenauto van A. P. van Nieuwkoop naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij ter behan deling is opgenomen. De viering van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard bepaalde zich hier tot een tweetal volksconcerten n.l. aan den Hoogen Morsch, waar de R.K. Harmo nie „Triumph" onder leiding van den heer Corn, den Haan concerteerde en in den tuin van hotel „Het Witte Huis" door de N.Z.H.T.M. Harmoie onder leiding van den heer Reinier van t Hoff. Voor den aanvang van deze concerten werd door beide corpsen resp. in elk deel der gemeente een muzikale marsch ge maakt. De belangstelling, was ondanks het minder aangename weer. groot. In „Het Witte Huis" bleef het nog lan gen tijd gezellig. Er is volop gebruik ge maakt van de gelegenheid tot dansen. RIJNSBURG. Ter gelegenheid van den verjaardag van ZDH. Prins Bernhard heeft de Chr. Mondaccordeonvereeniging „Advendo" een muzikalen rondgang door 't dorp gemaakt, terwiil od verschillende ounten halt werd gehouden en eenige liederen ten gehoore werden gebracht.. SASSENHEIM. HET ZILVEREN JUBILEUM DER POLITIE-SCHIETVEREENIGING „WILHELMINA". Rede van burgemeester Gouverneur. Vandaag wordt, gelijk gemeld, het zilveren jubileum der Polltle-Schietvereenlging „Wilhelmina" herdacht. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op burgemeester Bakhuizen van Rijnzater- woude en burgemeester Wap van Zoeter- woude, alsmede weth. Klaver van Hijle- gom. Te ongeveer 10 uur werd de vereeniging ten gemeentehuize officieel ontvangen door het gemeentebestuur, waarbij de bur gemeester het volgende welkomstwoord sprak Voorzitter en leden van de Politie- Schietvereeniging „Wilhelmina". Toen u mij voor een paar maanden kwam mededeelen. dat uwe vereeniging eerlang zou herdenken het 25-jarlg bestaan, lag daaraan ten grondslag de wensch, dat feit eenlgszins feestelijk té vieren. Ik heb dat dadelijk begrepen en u mijn medewer king toegezegd; ik deed dat gaarne en van harte, omdat ik uwe vereeniging een mooie vereeniging vind en ook een nuttige. Mijn hulp In de voorbereiding legt daarvan ge tuigenis af en ook het oogenblik van nu, waarop ik u tezamen tot inleiding van de zen dag, op deze officieele plaats, offi cieel maar ook op een gemoedelijke wijze wil ontvangen. Dat er onder de politie mannen van verschillende gemeenten een hartelijke collegialiteit bestaat is mooi en nuttig. Daardoor kan men elkander tot steun zijn en een samenwerking verkregen worden, waarvan de dienst zijn voordeel kan hebben Politie-onderzoeklngen toch gaan immers niet zelden tot over de gren zen der gemeente en men kan elkander soms tot voorlichting en inlichting zijn. Reeds uit dien hoofde kan uwe vereeni ging van daadwerklijk nut zijn. Op uw ge regelde samenkomsten worden vraagstuk ken, de politie betreffende, besproken en worden gedachten uitgewisseld. Dat werkt verhelderend, want een goed politieman zal er prijs op stellen met zijn collega's te kunnen spreken over de wetten die een politietaak bevatten. En die wetten zijn er niet weinig. Het is verre van algemeen be kend, dat een politieman héél wat wetten in zijn ransel heeft mee te dragen, waar voor een gedegen studie noodig is, en een blijvende studie, om paraat te blijven voor den dienst Daaraan wordt de politie on getwijfeld herinnerd wanneer zij in een vereeniging als de uwe ls. Voorts Ls het goed. dat het nuttige met het aangename wordt vereenigd: onder een aangenaam samenzijn wordt op uwe bijeenkomsten geoefend in het hanteeren van het waoen, waarin, zooals ik in uw jubileumalbum schreef, bepaald veel goeds gelegen is. Uwe betrachtingen worden op prijs ge steld door uw autoriteiten, wat is gebleken uit de beschikbaarstelling van de eereprij- zen en uit de aanwezigheid op dit oogen blik van de burgemeesters, die daartoe ge legenheid konden vinden. De heer Baron van Heemstra, particulier-secretaris van H. M. de Koningin, de voorzitter van het eere-comité. die zoo spontaan een mooien prijs beschikbaar stelde, schreef mij gis teravond. dat hij zeer tot ziin leedwezen, onmogelijk aanwezig kon zijn. Maar hij heeft mij opgedragen u namens hem de beste wenschen aan te bieden! De burge meesters van Warmond én Lisse lieten mij ook weten, dat zij tot hun spijt verhinderd zijn. Spr. uitte tenslotte de hoop. dat deze dag veel genoegen zou mogen brengen, dat de goede geest van ware collegialiteit moge worden versterkt tot persoonlijke voldoe ning en in het belang van den aan de poli tie toevertrbuwden 1 dienst. 1 Nog werd het woord 'gevoerd door bur gemeester Bakhuizen, -die het een aange name taak, achtte een enkPl woord te mo gen zeggen. Op hoog bevel van den eere voorzitter 'ihhët spr' den wisselbeker over handigen. Spr. heeft een goed hart voor de politie en feliciteerde de vereeniging met haar jubileum. Het is een prachtig idee dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. De 'aak der politie is zeer moeiliik en spr. uit zijn waardeering voor de wiize. waarop deze door de leden wordt vervuld. Dit geschiedt op voorbee'dive wiize hetgeen ons. de burgemeester- tot dank- baarhe'd stemt. Voorn' in kleine plaatsen moet men niet dadelijk klaar staan met Dapler en potlood cm proces-verbaal op te maken, doch door tactvol optreden moet men de bevolking opvoeden. Spr. bracht lof voor de plichtsbetrachting en uitte den wensch. dat de vereeniging nog veie jaren moge bestaan. In dezen tijd zijn van de politie groote offers gevraagd. Het heeft in geen enkel opzicht schade gedaan aan de uitoefening van haar functie. Bij u. aldus spr., gaat de plicht vóór het stoffelijk belang. Met de hoop uit te spreken, dat in de naaste toekomst in het stoffelijke verbe tering zal kunnen worden gebracht, besloot spreker. De voorzitter der vereeniging de heer C J. van der Aar uit Oegstgeest zeide, dat het hem een genoegen ls. in dit mooie Raadhuis bijeen te mogen zijn. Het ls nuttig goed gebruik te kunnen maken van goede wapens. Doch onze vereeniging be oogt ook het kweeken van goede kame raadschap. Spr. bracht dank aan de schen kers der prijzen en aan allen die mede werkten tot het welslagen van dezen dag. Op voorstel van den eere-voorzitter werd een telegram aan H M. de Koningin ver zonden luidende als volgt: „Politievereeniging Wilhelmina in jubi leumsamenkomst bijeen, betuigt Uwe Ma jesteit eerbied en trouw." De voorzitter der jubileerende vereeni ging dankte voor de ontvangst, waarna men eenlgen tijd bijeen bleef. Na de ontvangst trok men naar het sportveld „Sporthoff" waas de wedstrijden voor de leden een aanvang namen. Deze hadden een geanimeerd verloop. Des middags hadden de wedstrijden voor de Donateurs der vereeniging plaats. Ook hiervoor was veel belangstelling. Van 5-6 uur wordt 'n receptie gehouden in „De Oude Post", te 7 uur vindt de prljs- uitdeellng plaats, terwijl de dag besloten wordt met een feestavond voor de leden, die te 8 uur aanvangt. De opbrengst der K.R.O. Missiespeldjes bedroeg alhier f. 65.12'/!. Door den heer G. J. de Nobel is ont slag gevraagd als vertegenwoordiger van den Raad van Arbeid alhier. Gisteravond maakte het Fanfarecorps „Crescendo" ter gelegenheid van den ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. een muzikale wandeling door de gemeente. Deze trok zeer veel belangstelling. Ook in deze gemeente is de prijs van de melk met 1 cent verhoogd. Gistermiddag werd alhier het Jaarlljk- sche feest van de Kindsheid gevierd. Een groote optocht van gecostumeerde kinde ren t'Ok door de straten. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. M. van den Maarel geb. Koot, z.; P Donga geb. Verlinden, z.; S. den Dool geb. Bregman, z.; M. J. Ohr. van Valen geb. Davids, z. Overleden: T. van Eek m. 82 j.; G. An- nokkee m. 58 j. Ondertrouwd: H. A. van Hooydonk en C. J. van der Krogt. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. W. J. van Hoeven geb. Wol- ters, d.; C. J. J. Schuyt geb. de Vreede, z. Getrouwd: F. C. van der Waart en W. Koet. Overleden: J. Edmundt m. 61 j. VEUR-LEIDSCHENDAM. Bij het te Kwintsheul gehouden mu ziekconcours uitgeschreven door de R.K. Bond van Muziekvereenigingen tn Zuid- Holland behaalde de R.K. Fanfare Juliana uit de buurtschap Stompwijk ln de afd. uitmuntendheid een len prijs met 348 punten VOORHOUT. 40-jarig Kloosterjubileum. Temidden van een groote famllleschaar mocht broeder Vitus van het klooster te Harreveld, ln Lichtenvoorde, in het moe derhuis „De B.N.S." alhier, feestelijk den dag herdenken, dat hij vóór 40 Jaren In de Congregatie van O. L Vrouw van Zeven Smarten zijn intrede deed. In den middag vond een drukbezochte receptie plaats, waarna een tuinfeest de gasten bijeenhield met een concert, gegeven door de fanfare „St Laurentius'" van het Sint Laurentius gesticht te Rotterdam. Ook van de zijde van het Voorhoutsche publiek werd groote belangstelling betoond. De muzikale rondgang door de ge meente, ter gelegenheid van den verjaar dag van Z.K.H Prins Bernhard en ge houden door de pl muziekver. „St. Cae- cilia" is een feestelijke optocht geworden! Groot en klein toonden hiervoor groote belangstelling. Naar wij vernemen is het stuk bouw grond, gelegen aan de Hoofdstraat en meer bekend onder den naam van „De Krocht", en waarover in de laatstgehouden gemeen teraadsvergadering was besloten den prijs te stellen op f4 50 per vierk. M.. verkocht aan den heer L P. H. Vester alhier. Het stuk is groot 415 vlerk. M. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Egbertha d. van E. Drillenburg ook genaamd Lelijveld en A. Schuls. Ondertrouwd: F. Visser 29 jaar, wonende te Maasland en G. M. A. van Ouwerkerk, 26 jaar. Overleden: Mej. A. E. D. M. Royen, 31 jaar. wonende te Schiedam. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Meijer van Utrecht, Leid- schewag 109: M. A. de Jong en gez.. Leiden Leidscheweg 566; M. H. de Bruin, van Nieuwkoop, Wijngaardenlaan 14; Mej. P. A. Warmenhoven van Noordwijik, Voor straat 12; Mej. M. Storm, van Rotterdam, Leidscheweg 555; P. C. Alkemade van Voor burg, Rijndijk 28e; R. Bentteij van 's-Gra- venhage. Rijndijk 28d: Mej. J. P. Sockel van Etten en Leur, Veurscheweg 3; Mej. L. G. Berkhulzen van Wassenaar Burg. Vernèdepark 37; H. Zwart en gezin, van Leiden. Rijndijk 284, Mej. C. P. van Kem pen. van Zeist. Erasmusstraat 17: J. A. M. Spronk. van Lelden. Voorstraat 23: Mej. J. van Steijn, van Zoeterwóude. Veursche- weg 3; G. J. Mooten, van Leiden, Leidsche weg 343. Vertrokken: Mej. T. G. Jansen naar Voorburg, Vondelstraat 2; Mej. M. H. J. M. Green naar Schiedam. St. Llduinastraat 20; Mej. W. C. Kortekaas naar Haarlem, Tem pelierstraat 59: W. Dom en gez. naar Den Haag. Conradkade; Mej. H. den Breejen, naar Hardinxveld. Rivierd. B. 179: G. L. Knol en gez. naar Wassenaar. Hyacinth- straat 20; C. G. Tol. naar Den Haag. Hul- horstsbraat 262; Mej. J. P. Versteegen naar Wassenaar Narcislaan 3; H. de Boer en gez. naar Noordwi.i'k, Quarles van Uffordweg 4: L. J. van der Werf en gez. naar Neder- landsch Indië. WARMOND. Zilveren Molenaarsjubileum. Morgen hoopt de machinist van den Ver- eenigden Hof. Groot en Klein Hemmeer- polder, de heer B. Krean, den daz te her denken, dat hij 25 jaar geleden tot mole naar van „Groot en Klein Hemmeer" werd bpnoemd. Van 1912 tot 1924 bediende Kraan den molen, terwijl na de stichting van het mo torgemaal in laatstgemeld jaar zijn aan stelling als machinist volgde. In beide functle's heeft Kraan steeds op uitnemende wijze, en tot tevredenheid van het bestuur en de ingelanden, de bemaling van den polder verzorgd. Sinds enkele Jaren worden ook de Hof- polder en de Slmonspolder. door middel van verbindingsduikers, door de motor-in- stallatle van Hemmeer op peil gehouden, waardoor de loozing ln die polders be langrijk verbeterde. Naar wij vertrouwen zal het den heer Kraan niet aan belangstelling ontbreken, en, aangezien het zilveren huwelijksfeest van het echtpaar Kraan een dezer dagen wordt gevierd, zal de vrouw des huizes zeker hierin mede betrokken worden! Mogen de echtelieden Kraan, die op den eenzamen post nabij de Kaeerme-en in de afgeloopen kwart-eeuw veel lief doch ook leed hebben meegemaakt, nog tal van Jaren voor elkander en hun gezin, zoo mede voor den polder gespaard blijven! ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: Y T. van den Bosch naar Oberhausen <Dld.( H der Braven naar Warmond J. A. van den Helder naai Ter Aai Gevestigd: H. Jansen van Ter Aar. HEDEN. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods):' Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude, 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Ede, 7'/i uur nam. Donderdag. De Kaag (Herv. Kenk)Gem. Zangver. „Het Witte Huis", 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting teeen dlphterie. 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Wittebroodsweken". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater Breestr. 31: 8 uur nam. „De Texas Rangers". Woesdag- en Zaterdagncum. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De misdaad van dr. Forbes". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxv-Theater Haarl.str 7 „Het mysterie van de Mondscheln-Sonate". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: J eugdvoorstelling. „Casino-Theater" Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Dr. Socrates". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdagnam. te 2'/t uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor ooedrecepten De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Juni tot en met Zondag 4 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstr. 35. tel. 136; A. J. Donk, Doezastr. 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. 1182 (Ingez Med.) Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Martinus Schoenmaker, 28 jaar, van Lelmuiden en Catharlna van Ipe- ren. 22 jaar. Overleden: P. Koot, 69 j„ echtgenoot van A. A. Janmaat. Een inzameling voor den autotocht voor Ouden van Dagen bracht ruim f. 50. op. Het comité ls hiervoor recht dankbaar. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Helena Apolonia, d. v. C. J. v. d. Maat en A. Berk: Wilhelmus George, z. van W. G. v. Leeuwen en A. M. v. d. Geer; Adrlana, d. v. P. Buijs en A. Bos: Simonia Anna, d. v. J. A. v. d. Krogt en F. M. Pieterse; Sophia Maria, d. v. P. Overde- vest en J. M. Warmerdam; Adrlanus Corne lls, z. v. C. P. v. d. Poel en P. A. Dobbe; Mar- garetha Maria, d. v. W. F. Sierat en E. van Heuzen; Margaretha Maria, d. v. J. Overde- vest en M. W. v. Leeuwen. Overleden: Cornelia Maria Schrader, 1 J Nicolaas v d. Akker, 73 j.. echtgen. van J. v. Stijn; Jacobus Verhage, 77 jaar, wedr van A. Verberg. Getrouwd: J. S. v. d. Steen en G. H. v. d. Broek; Th. J. v. Klink en K. E. v. Leeuwen. Loop der Bevolking. Gevestigd: H Braver en gez. van Leider dorp; A. van Velzen van Voorschoten; L. J. G. Bavius van 's-Gravenhage: J. P. L. Leenaars van 's-Gravenhage; W. M. Noord man van Avereest; J. Bijsterbosch en gezin van Hazerswoude; M. Loerakker van Aalten; J. H. Westgeest van Hazerswoude; J. J. Ben beek van Leiden; A. J. v. d. Maat van Voor schoten; E. C. v. Engelen van Hillegom; L. P. Dessens van Vlaardingen; A. Kroon van Alkemade; W. M. de Groot van Benthuizen; A. Verhaar van Hazerswoude; H. Vermeu len en gezin van Haarlemmermeer; C. W. van Haastert van Zoetermeer; M. M. Goed hart van Nieuwer Amstel; J. C. Roessen v. Heemstede; L. Doekes van Kampen; E. E. Uhllch en gezin van Leiden; C. Kleljn van Monster; C. N. v. Haasterecht v. Wassenaar. Vertrokken; C. M. C. Noordman naar Ha zerswoude; J. M. v. d. Akker n. Leiden; A. Th. Baak n, Woubrugge: J. Hage n. Woer den: D. M. Koenzen n. Lichtenvoorden; R. Middelink n. 's-Gravenhage; A. Spiel naar Boskoop: J. M. W. Verweij n. Leiden; G. v. Hoven n. Leiden; H. v. Dinter n. Nijmegen; M. de Jong n. Alphen a. d. Rijn; J. J. Snee- boer en gez. n. Leiden; J. M. de Groot naar Woubrugge; H. J. Slingerland n. Leiden; G. H. v. d. Broek naar Haarlemmermeer; W. E. Verhaar n. 's Gravenhage; C. C. M. Boon n. Zwammerdam: J. P. Fontein n. Ned. O.-I. J. v. Horssen en gezin n. 's Gravenhage; C. Leijen n. Nistelrode; A. Rijnsburger n. Val kenburg; J. N. v. Haasterecht n. Leiden; J- P. A. Bontje n. Boxtel: J. v. d. Akker geb. van Steijn n. Voorschoten; A. P. v. d. Burg n. Noordwijk; L. H. Ravenstein en gezin n. 's Gravenhage. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6