Bouwkunstig Schoon Niemand kan buiten buiten BUITENBIJTS LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 30 Juni 1937: Een goed examen Kort Rapenburg 12 LUCHTVAART LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN Berichten vorige oplage BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Met 1 Juli wordt de apotheek van wij len den heer Pelle aan het Kort Rapen burg gesloten. De zaak Zeil is gekocht door den eigenaar van de apotheek Rapenburg 9 en wordt opgenomen in dliens bedrijf. Het huis verwisselt eveneens van eigenaar. Het lijkt ons wel de moeite waard, om veór 1 Juli nog even de aandacht op het pand te vestigen. Eigenlijk zijn het twee panden, al is er slechts één toegang voor beide. Het huis links was vóór 300 jaar de woning van- den Leidsehen - schilder Gerrit Dou. De gevel van het laatstgenoemde huis is reeds vele jaren geleden gerestaureerd en opgetrokken in een nieuwen soort bik steen. Mén heeft toen evenwel de geluk kige gedachte gehad, den topgevel weer op te trekken in den ouden vorm en een drie tal oude kruiskozijnen te herplaatsen, die met hun in ouden trant geschilderde oude luikjes een prettigen indruk maken. De strekken er boven zijn voorzien van zand- steenen sluitsteenen op de hoeken, terwijl in het midden een gebeeldhouwd kopje zit.- Ten overvloede is in den top een ge smeed ijzeren sleranker geplaatst voor het verband met den nokbalk. Zoo geeft het bovengedeelte van den gevel een mooi ge sloten geheel te aanschouwen. Grondver- dieping en eerste verdieping zijn gemo derniseerd. Doch de vorige eigenaar heeft, om aansluiting bij den ouden stijl te zoe ken, de vensters boven het kalf laten voor zien van kleine ruitjes in lood. Mocht men willen vernieuwen, dan zouden wij ten aanzien- der vensters den ouden vermoe- delijken toestand nog verder door willen voeren. We herhalen dat Gerrit Dou, een van onze grootste schilders, hier eenmaal woonde. We hebben verplichtingen tegen over de mannen, die in de 17e eeuw deze gewesten tot aanzien brachten, ook tegen over degenen die geen kooplieden waren, doch die minstens evenveel gedaan heb ben voor den roem der Nederlandsohe cul tuur. De herdenking van het feit, dat hij 300 jaar geleden geboren was, werd op 7 April 1913 door de Vereeniging „Oud-'; Leiden" gevierd met een tentoonstelling vah reproducties zijner werken die voor een groot deel in het buitenland zitten in de Lakenhal. Bij die gelegenheid hield prof. dr W.. Martin een gedachtenisrede, waarin hij de groote beteekenis van Gerard Dou uiteenzette. Eenige maanden later, op 12 September werd almede door Oud-Leiden" de een voudige gedenksteen aan den gevel ont huld, waarop men lezen kan: HSer woonde Gerrit Dou, geboren te Leiden 1613, overleden te Leiden 1675. Het zoo mogelijk intact houden van dezen gevel is voor de historie van Leiden en het aanzien van het Kort Rapenburg naar het ons voorkomt, niet zonder eenig belang zelfs al is het dan niet de oor spronkelijke gevel uit de eerste helft der 17e eeuw. Het naastgelegen pand, waarin de apo theek tot nu toe was gevestigd, heeft even eens veranderingen ondergaan. Bijname het uitwendig aanzien van de grondverdie. ping met de groote spiegelruiten is sterk veranderd. De zware kozijnen met hun sterke pro fileering doen echter denken aan een her komst uit de 17e eeuw. Ook dit huis heeft oorspronkelijk een trapgevel bezeten, die echter weggebroken is en vervangen door een kroonlijst, waarachter een hoog dak schild omhoog rijst. Het merkwaardigst is evenwel het inte rieur van den winkel. Daar zien we in de eerste plaats toonbanken en medicamen ten-vitrines van oud eikenhout, onver woestbaar sterk. Op de eene toonbank staat een antiek opstandkastje, waarboven vier gedraaide pilaartjes, bekroond met een fraai gevormd composietkapiteel. Deze pilaartjes dragen een zware kroonlijst, waarop men een drietal antieke koperen vijzels heeft geplaatst, kennelijk door klok kengieters gegoten. Een is van 1556 met het omschrift „Petrus van der Gheyn me fecit"; een andere is van 1614 en ver vaardigd door Hendrik ter Horst: een derde van 1636 en gegoten door Bernard Voss. En dan is er nog een groote vijzel, waarvan het omschrift bijna tot onlees baarheid is afgesleten. Wij ontdekten al leen nog enikele woorden als „gloria", „om nia", „locis", doch konden den zin niet réconstrueeren. Men zou haast denken dat deze vijzel oorspronkelijk kon hebben behoord tot een klokkespel. Voor de verdere inventaris wijs ik nog op een sierlijke staande klok. 18e eeuw. Tot de binnenarchitectuur behoort een eikenhouten trapje, waarvan de leuning met haar fraaie balusters is uitgevoerd in vroeg-Lodewijk XIV stijl, die mocht ze worden verwijderd zeker dankbaar aan vaard zou worden door de Lakenhal waar men een leuning van dit type nog niet bezit. Reeds in den winkel hebben we een fraai antiek venster ontdekt, waarvan we de beteekenis begrijpen als wé door mid del van het pasgenoemde trapje de kelder kamer betreden Ofschoon de schoorsteen in dit vertrek van later datum is, bemer ken we voor 't overige een wandbetimme- ring in een eenvoudigen doch markanten Lod. XTV stijl Een voormalige bedstede is daarbij tot kast ingericht. De beide vensters die uitzicht geven naar buiten zijn natuurlijk gemoderniseerd, doch in zooverre vertoonen zij karakter, dat in de glas in lood samenstelling de wapens van Leiden en van Zeeland zijn opgenomen. De heer Pelle was van origine een Zeeuw. Als we nu verder de verschillende ver trekken van beide panden bezoeken, moe ten we eerlijk verklaren, dat ze voor "t meerendeel uitgewoond zijn en dat er gpkele vertrekken bij zijn die als woon- of slaapruimte aan de huidige eischen der woningwet waarschijnlijk niet geheel meer voldoen. Voor een bekwaam architect is het evenwel een klein kunstje om hierin verandering aan te brengen en de gerieflijkheid te verhoogen. Aan de gevelopstanden ziet men wel, dat de eerste verdieping van het „huis van Dou" iets lager ligt dan die van het be- lendende pand. De verbinding tusschen beide is een poortje met een trapje, In den boogtrommel van dit poortje ziet U nog een aardige versiering in stuc in Lod. XIV trant. Ook in een der vertrekken van het huis van Dou zijn het Leidsehe en het Zeeuwsche wapen aangebracht In de meeste vertrekken is de oorspron kelijke balkzoldering door een plafond aan het oog onttrokken. Er is wellicht bij nauwkeurig onderzoek nog meer op te merken, doch ter wille van de ruimte zal ik het hierbij laten. Ik hoop niet dat alles wordt verbouwd in een „modernen stijl" die over tien of twintig jaar al weer is verouderd. N. J. S. DE POSTVLUCHTEN. Vanochtend om 5.58 uur is de „Toren valk" met acht passagiers naar Indië ver trokken. Gezagvoerder is de heer Frijns. Voor de tusschen-trajecten hebben zes passagiers plaats besproken. Het toestel vervoert 444,333 k.g. brief post, 146.190 k.g. goederen en 152 k.g. 2753 (Ingez. Med.T TEELTBEPERKING VAN RUNDVEE. Aandrang tot opheffing van den crisismaatregel. Het Tweede-Kamerlid de heer Bierema heeft de volgende vragen gericht tot den minister van Landbouw en Visscherij a.i.: Is de minister niet van oordeel, dat de teeltbeperking van rundvee voor de in krimping der melkproductie weinig doel treffend is gebleken en op zijn hoogst eerst over eenige jaren effect van eenige betee kenis zal kunnen sorteeren? Is het juist, dat ons land than6 niet meer in staat is in eigen vleeschbahoefte te voor zien en dat daarvoor vleesch uit het bui tenland moet worden Ingevoerd? Zoo ja, acht de minister dan een dergelijken maat regel vereenigbaar met een verdere hand having der kalverbeperking, waardoor aan bod uit eigen veestapel kunstmatig wordt beperkt? Is de minister niet van oordeel, dat bij de ook in de toekomst te verwachten zware concurrentie met overzeesche landen ten aanzien der zuivelproducten gestreefd moet worden naar het aanhouden van de beste productiedieren? Zoo ja. is de minister dan niet van oor deel, dat de diep ingrijpende thans reeds gedurende eenige jaren geldende teeltbe perking het den veehouders niet in vol doende mate mogelijk maakt een strenge selectie toe te passen? Is de minister bereid, ten einde een teruggang van de hoedanigheid van onzen veestapel door onvoldoende selectie te voorkomen en om te kunnen voorzien in de vleeschbehoefte van onze bevolking, op korten termijn een einde te maken aan de teeltbeperking van rundvee? Voorts: Heeft de minister kennis geno men van het verhandelde in de vergade ring van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur, te Haarlem, welke vergadering zich met 137 tegen 79 stem men tegen de geldende saneeringsmaat- regelen voor de bloembollencultuur heeft uitgesproken? Vindt de minister in het feit. dat de groote meerderheid der belanghebbenden geen prijs blijkt te stellen op de handha ving der bedoelde saneringsmaatregelen, geen aanleiding de regeeringsmaatregelen ten aanzien van de bloembollencultuur in te trekken, te meer waar deze cultuur nooit eenigen geldelijtoen steun van overheids wege heeft genoten? VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag Als mijn Hortensia is uitgebloeid waar kan ik dé plant dan overwinteren9 r J. C. B. te L. Antw. Als de, plint uitgebloeid is doet u goéd de takken flink terug te snijden en de plant in den tuin te plaatsen uit den pot. of in egn bak of kuip. U houdt van de nieuwe stengels 5 tot 8 en geeft geregeld water. U kunt de plant in kelder of schuur overwinteren en gedurende dien tijd krijgt ze geen water. Het blad valt er dan af maar dat hindert niet. Een volgend jaar vormen zich nieuwe scheuten en zet u de plant in 't licht en geeft geregeld water. Buiten over winterd behoeft de plant in de meeste win ters geen bedekking. Vraag Kunt u ook de reden meedeelen, waarom de bladeren omkrullen en geel wor den aU bijgaande? Hoe te handelen? Mej. N. Antw. U doet goed de oude bladeren van uw Aspidistra te verwijderen en de plant van versche, voedzame aarde te voor zien. Geef geregeld water en zet de plant éénmaal in de week met den pot in 't water gedurende een half uur. Houd de bladen flink stofschoon. Zet de plant goed in 't licht, niet in de volle zon. Vraag Ondergeteekende heeft veel last van veenmollen. Wat is daar tegen te doen? K. N, P. K. te Z. Antw. De veenmol overwintert op een eenigszins beschutte plaats en in Mei heeft boven den grond de paring plaats. De eitjes komen na een 30-tal dagen uit en de jongen blijven in een nest ongeveer 15 c.M. onder den grond. De jongen vervellen meermalen. Reeds vóór den winter komen de jongen boven den grond en gaan in Mei van het volgend jaar zich vermenigvuldigen. De mannetjes vliegen in den zomer. Wanneer u zoo buitengewoon veel last heeft van deze dieren zult u tot vergif uw toevlucht die nen te zoeken of de nesten opsporen en uit graven. Het afsterven van planten duidt niet zelden op de nabijheid van een nest. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redac tie onder motto „Tuinbouw". HAAGSCHE RECHTBANK. Dronken autobestuurder. M. v. d. G. te Voorschoten bestuurde, ter wijl hij onder den Invloed was van sterken drank, een auto, waardoor een wielrijder werd aangereden. Tegen verdachte was een week hechtenis en intrekken van het rijbewijs voor den tijd van een half jaar geëischt. De Rechtbank legde een week hechtenis en een jaar intrekken van het rijbewijs voorwaardelijk op met een proeftijd van twee jaar en onvoorwaardelijk een geld boete van f. 50 subs. 50 dagen hechtenis. Lood gestolen. Wegens diefstal van lood heeft terecht gestaan W. v. d. M. uit Leiden. Tegen verdachte was acht maanden ge vangenisstraf gevraagd. De Rechtbank sprak verdachte vrij. 9 9 9 Wegens diefstal van lood van een perceel aan de Heerengracht te Leiden, heeft te recht gestaan P. v. K. te Oegstgeest. Tegen verdachte was acht maanden ge vangenisstraf geëischt. De Rechtbank sprak hem vrij De Veewet. G. D. te Zevenhoven heeft terecht gestaan wegens overtreding der Veewet. Verdachte had twee kalveren afgeleverd, terwijl op het erf van den landbouwer een besmettelijke ziekte heerschte. De kantonrechter te Leiden heeft ver dachte veroordeeld tot f. 30 boete subs. 15 dagen hechtenis. De Rechtbank heeft hem in hooger be roep vrijgesproken. 9 Een wilde autobestuurder. Onder Oegstgeest heeft de autobestuurder J. Z. uit Laren een auto bestuurd, terwijl hij in beschonken toestand verkeerde. De man reed door een heg heen, over eenige rijwie len en bleef op een rijwielpad steken. De Kantonrechter te Lelden had Z. veroordeeld tot een week hechtenis, en intrekken van het rijbewijs voor den tijd van een half jaar. De Rechtbank heeft een week hechtenis en een jaar intrekking van het rijbewijs op gelegd. Dood door schuld. B. B. uit Wassenaar heeft terecht gestaan terzake van dood door schuld: met een door hem bestuurde auto was B. op den Rijksweg bij Zoetermeer tegen een hijschkraan ge reden, tengevolge waarvan zijn oom werd gedood en hij zelf werd gewond. De officier had tegen B. f. 1000 boete subs. 100 dagen hechtenis geëischt. De Rechtbank heeft B. vrijgesproken. Zinkdiefstal. Uit een schuur van de gemeentereiniging te Zoeterwoude had G. P. v. d. L. een hoe veelheid zink gestolen. De officier van Justitie had f. 10 boete subs. 4 dagen hechtenis geëischt. De Rechtbank legde hem f20 boete subs. 4 dagen hechtenis op. 9 T. D„ uit Zevenhoven, heeft terecht ge staan wegens het afleveren van kalveren, terwijl de koeien besmet waren met mond en klauwzeer. De Rechtbank achtte het feit niet be wezen, daar het vee niet meer besmet was in den zin van de Veewet, terwijl het af geleverde vee niet in aanraking is geweest met besmet vee in den zin van de Veewet. Verdachte werd vrijgesproken. Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag geplaatst. doet Ge, als Ge rustig kunt nadenken, zonder angst-gevoel, zonder gejaagdheid, zonder hoofdpijn. Neem daarvoor 'n „AKKERTJE". Zoo'n metalen zakdoosje met 3 stuks voor slechts 20 cent is voor U bijzonder geschikt. Overal verkrijgbaarr 3787 (lngez Med.) STADSNIEUWS. JUBILEUM Dr. J. J. SMITH. De huldiging. Hedenmiddag is dr. J. J Smith, oud- hoofd van het „Herbarium en Museum voor Systematische Botanie" van 's Lands Plan tentuin te Buitenzorg, in intiemen kring gehuldigd ter gelegenheid van zijn 7Qsten verjaardag. De bijeenkomst, die op verzoek van den jubilaris tot een klein gezelschap was be perkt, vond plaats in de directeurskamer van het Rijksherbarium, waar zich tegen half vier e°n 25-tal genoodigden vereen'**- ae. onder wie wij opmerkten: prof. dr. W. M. Docters van Leeuwen, oud-directeur van 's Lands Plantentuin, dr. -J. W. C. Goethart, oud-directeur van het Rijksherbarium, dr. K. Kuiper, directeur van de Rotterdamsche Diergaarde, prof. dr. P. van Rom'ourgh, oud-hoogleeraar te Utrecht, prof. dr Th. J. Stomps uit Amsterdam, den heer C W. Matthes, voorzitter der Ned. Orchideeën Vereeniging. de geheele staf van het Rijks herbarium, voorzoover in Nederland ver toevende en verder een aantal vrienden uit wetenschappelijke en kweekerskringen. Nadat de jubilaris en zijn echtgenoote waren binnengeleid, nam allereerst prof. Docters van Leeuwen het woord, die ln de eerste plaats sprak namens den voorzitter van het huldigingscomité, den heer J. Si- binga Mulder, oud-directeur van landbouw nijverheid en handel in Nederlandsch- Indië, die door verblijf in Amerika verhin derd was aanwezig te zijn. Daarna had de aanbieding plaats van een jubileum-aflevering „Bulletin du Jar- din Botanique de Buitenzorg" met biogra fie en bibliografie (420 titels! Vervolgens sprak prof. dr. P. van Rom- burgh ais oudste der aanwezige vrienden Daarna werd het woord gevoerd door prof. dr. H. J. Lam directeur van het Rijksherbarium, die sprak in tweeerlei functie, n.l. als vriend en vervolgens als directeur van de Instelling, waaraan dr. Smith als onofficieele medewerker is ver bonden. Hij bood een speciaal ter eere van dr. Smith uitgegeven Jubileum-Supple ment van het rijdschrift van het Rijks herbarium .JBlumea' aan. een werk van ongeveer 25 blz.. waarin behalve een aan tal opdrachten o.a. van den voorzitter van het comité, van sir Arthur W. Hill, direc teur van de Kew Gardens en van de „Orchid Circle of Ceylon", waarvan dr. Smith gelijk van drie andere vereen:- gingen van soortgelijken aard eerelid is. een 24-tal wetenschappelijke verhan delingen is opgenomen. Dit deel werd hem overhandigd, tezamen met een album, bevattende de handteeke- nlngen der schenkers. Tenslotte nam de heer C. Matthes het woord om te spreken namens de Neder- landsche en de Indische kweekers en prac tici. Nadat de jubilaris, die zeer onder den indruk van de plechtigheid was, met enkele woorden had bedankt, hadden de aan wezigen gelegenheid hem persoonlijk geluk te wenschen. Daarna werden ververschin- gen rondgediend. GEBOREN: Mathiide Anna Gerarda, d. van W. J. M. J, Snijders en M. P. Graat; Johannes An- tonius, z. van A. A. Voorvelt en J. Krasen- berg; Hendrika Catharina, d. Van L. Groe nenboom en H. C. de Meij; Rudolph Louis, z. van R. W. del Prado en Ui. W. v. Brero; Gerrit, z. van A. v. d. Bogaard en J. den Hoed; Antorna Christina Maria, d. van F. C. Bakker en C. M. Hoogeveen. Laurens Willem, z. van W. Ritmeester en M. W. F. Lotte; Cornelia Maria, d. van Th. A. Am- merlaan en H. P. Brouwer; Aaltje, d. van J. van Tol en A. van Iperen: Paulus Th|p- dorus Cornells, z. van P. v. Helmondken J. C. v. d. Hulst; Johanna Geertruida Cecilia, d van H. C. J. Elsendoom en C. M. E. de Koning; Johanna Helena, d. van G. Vlasveld en A. C. Raamsveld; Jacobus, z. van J. Crama en M. A. Nieuwenhuizen Jacoba. d. van H. de Roode en A. G. Gul- demond; Evertje Braantje. d. van M. Ouwersloot en E. Broekhuis. Arie Jan, Z. van P. Huijskes en G. van Ooijen Karei, Z. van A. Ouwerkerk en J. Vredenburg Anthonla Maria, D. van C. A. H. v. Leeuwen en W. G. v. d. Zeeuw. ONDERTROUWD W. Zaalberg jm. 21 j. en C. Ranselaar jd. 20 J. R. v. Vreedendaal Jm. 21 j. en W. Ziegelaar jd. 22 j. GEHUWD P. J. L. Glaudemans, jm. en S. C. van Staveren, jd.; J. W. Jansen, jm. en J. Sirag, jd. C. H. W. d'Artillac Brill jm. en C. L. Stuurman jd. OVERLEDEN: J. C. M. Rietbergen, ongeh. vrouw, 54 j.J A. Eradus, wed»., 71 jaar; W. G. v. d. Geest, zoon, 14 jaar; D. H. Vlieland, zoon, 14 jaar; J. de Boer, dochter, 24 jaar; R. Broekhuizen, zoon, 26 jaar; A. R. Breeveld, ongeh. vrouw, 55 jaar. J. A. Heusden, M. 76 j. M. F J. van Oeriev. d. Broek, Vr. 35 j. GEVESTIGD A. L. Beeftink, verpleegster, Meezenstr. 3 A. A. de SwartBlaauw, De Sitterlaan 24a K. Blansjaar en fam., majoor torpe domaker. Alexanderstr. 40a H. J. Boter- man, bakker, Oranjegr. 42 G. C. v. Diest, portier, Haarlemmerstr. 87 H. W. van Doorn, Kaiserstraat 36 A. v. Duijven- bode en fam„ pakhuiskn., L. Zandstr. 23a J. C. v. Duijvendijk, ll.-verpleegster, R.- en Schiekade 16 N. v. Dijk, dienstbode. Rijnsb.weg 7 R. F. Eilders, onderwijzeres, R.- en Schiekade 82 J. v. Eijgen, los werkman, Janvossensteeg 59 H. v. Gent en fam., sterrenkundige. Warmonderweg 25 S. Glimmerveen en fam., ambtenaar N, S„ A. v. Saksenstr. 14a Iv. d. Hoeve. Rijnsb.weg 14. N. A. Borraman, timmerman, Meezenstr. 5 R. de Jonge en Pam., groenteboer, Mid- deMegraoht 139. P. J. C. Kapsenberg, banketbakker Oude Singel 44a - J. Koudijs houtfbewerlker. Morschiweg 93. W. L. van Lien en Fam., huistimmerman, Morsch- kade 10; H. J. Lorij, hulp in de huish., Hoogl. Kehkgradht 27. A. J. v. d. Lijke en Fam,, journalist, Oude singel 14. J. Nieuwehuizen, stucadoor. Kastanjekade 7. G. Olij. Meezenstraat 2. H. Postma, kan toorbediende. Kuipersteeg 2. Wed. Ph. Mandl-Rauter, Roode nburgerstr. 11. O. de Roode, db„ Zoeterwsingel 11 W. Stout en fam., houtbewerker, Fr. v. Mieris- straat 12 J. G. Tesser, kapelaan, Haag- weg 13 J H. Tjaberings. 1.1. verpleegster, Meezenstr. 2 J. Tuns, db.. v. Oldenbstr. 35. J. A. M. Vermeulen, db„ J. v. Hout kade 29 E. M. J. Vocking, onderwijzeres. Zeemanlaan 51 W. C. Wansinck, db., O. Vest 29 C. J. Westdijk. loopknecht, Ko- ningirmelaan 21 E. J. Winkelkamper, db„ Rijnsb.weg 13. VERTROKKEN: W. F. Abbink, Noordwijk, Marcellastr. 5 M. J. Akkermans, Rotterdam, W. Buljte- wechstraat 142 b A. Bakkes, Schiedam, J. v. Avennesstr. 16 M. G. v. d. Berg, Castricum, Dorpsstr. 39 - H. Baan-Blansjaar Haarlem, KI. Heiligland 5rd G. van Bran denburg, Nijmegen. Potgieterplein 7 J. J. ten Brink. Delft, Kerkwal 20 A. Crama en fam.. Den Haag, Vliegerstraat 29a Th. J. A. Croon, Bandoeng, Ned. Oost-Indië A. E. v. d. Lindenv. Diggele. Koog a. d. Zaan, Dahliastr. 27 H. J. Dolk, Den Haag, Wassen, weg 214 W. F. Gobel, Rotterdam, Vredenoordlaan 39b A. J. Haakman, Bussum, Nassaulaan 2 H. J. v. Haasteren. Den Haag, Kepstr. 25 G. A. Klumper, Wassenaar. Oostdorperw. I28a A. W. F. Koningsfeld, Den Haag. Laan v. N. O. Indië 110a W. C. Langezaal, Am sterdam, Utrechtschestr. 16 J. L. Larlve, Den Haag, Fred. Hendrikplein 40 W. Louwe. Batavia N.O.I. G. J. Mooten. Voorschoten. Leidschewez 343 M. J. H. MMjer. Velsen. Schaepmanlaan 13 A. M A. Roozen. Amsterdam. Roelof Hartplein 2 Wed. E F G. HüoDeden- Rücker. Hamburg. A. Hitlerstr. 103 I M. Schmülcker. Brussel (B.l. Rue du Vieux 34 W. J. Schijff. Amsterdam. Geldersche- kade 64 Wed. W. A. v. Ewiik-SDOor. den Haag Balistraat 105 J. A. M. Kerkhof- Soronk. Voorschoten. Voorstraat 23 S. A. Tahar. N O. Indië G. Tezeder, War mond. Heerenweg A No. 1 H L. Ver boog, Voorburg Pr. Mariannelaan 87 R. Veriiaaf en fam. Amersfoort. M. Wi'hmf- straat 8 HP. Welgemoed Amrie-dam, 'e C Huygensstraat 65 II J. v d. Werf. Alp'nen a. d. Rijn, v Reedestraat 1 A. J. Zonnevylle. Enschedé. Marthalaan 8. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11