BINNENLAND VICTO R IA-WATER WEK DE GAL IN UW LEVER OP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 30 Juni 1937 UILTJE De verjaardag van Prins Bernhard KERK- EN SCHOOLNIEUWS Het défilé te Soestdijk GEMENGD NIEUWS Soepeler toepassing van emissie-embargo in Nederland. £lk geval zal op zichzelf worden beoordeeld. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, ligt het in de bedoeling aan het hier te lande sedert eenige jaren bestaande zoo genaamde embargo op de uitgifte van bui- tenlandsche leeningen, dat den laatsten tijd reeds iets minder strikt werd toege past, thans nog een aanmerkelijk soepeler toepassing te geven. Nieuwe emissies ten laste van in het bui tenland gevestigde lichamen of instellin gen, waarvan hier ter beurze reeds fondsen zijn genoteerd, zullen in beginsel niet lan ger worden tegengegaan. De desbetref fende instanties wenschen zich echter het recht voor te behouden om elk speciaal geval in het licht van de hier te lande gel dende omstandigheden afzonderlijk te be- oordeelen. Het bovenstaande be teekent niet. dat nieuwe emissies ten laste van in het bui tenland gevestigde instellingen of licha men, waarvan hier ter beurze nog geen fondsen zijn genoteerd, volstrekt uitgeslo ten zouden zijn. ingang van 15 Jui a.s. eerstgenoemde functie neerlegt. De jaarverslagen van het Verbond en zijn instellingen werden goedgekeurd. De heer de Bruijn, werd bij acclamatie als voorzitter herkozen. De heer J. A. Kolkman hield vervolgens een korte causerie over: „Volkscrediet". Het verbondsbestuur stelde in aanslui ting daaraan voor op een volgende verga dering te beslissen over zijn voorstel tot machtiging om de stichting van een instel ling voor te bereiden, welke tot taak zal hebben de in de katholieke arbeidsbewe- ging bestaande behoefte aan kleine cre- dieten, ontstaan onafhankelijk van den wil van belanghebbenden, te bevredigen. Aldus werd besloten. Als laatste punt op deze dagvergadering volgde een inleidüy VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. Nadat gisteravond de deelnemers aan de 63ste jaarvergadering van den Volksbond tegen drankmisbruik met hun dames door het gemeentebestuur van Hilversum ten raadhuize waren ontvangen, is hedenoch tend de jaarvergadering geopend met een rede van den algemeenen voorzitter, mr. W. C. Wendelaar. Spr. constateerde, dat het drankmisbruik zich in dalende lijn blijft bewegen. Ten deele is dit verschijnsel aan de crisis te danken, en het gevaar bestaat dat de economische opleving het drankge bruik zal doen toenemen. Met voldoening kan spr. wijzen op de algemeene instem ming met de stelling „bij snelverkeer geen alcohol". De economische crisis heeft het werk van den Volksbond in het afgeloopen jaar zeer bemoeilijkt. De inkomsten van het rijk, de provincies, en gemeentebesturen, vermin derden. waardoor op de uitgaven zooveel mogelijk bezuinigd moest worden, hetgeen vaak inkrimping van het werk tengevolge had en waardoor verschillende cursussen niet gehouden konden worden. Sommige af- van pater dr. Rober - .- Ragout over: „Communistische activiteit deelingen die nuttige instellingen, als kof- in onzien tijd". NED MIJ. TER BEVORDERING PHARMACIE. DER Christelijk Nationaal Vakverbond. De 18e algemeene vergadering. (Vervolg van gisteren). In de gisteren te Utrecht voortgezette 13e algemeene vergaderinz van het Christelijk Nationaal Vakverbond werd een telegram van gelukwensch verzonden aan Z.K.H. Prins Bernhr.rd, in verband met diens ver jaardag. Later op den dag kwam een tele grafische dankbetuiging van Z.K.H. in. De vergadering zong staande het eerste en het zesde couplet, van het Wilhelmus. Medegedeeld werd dat- alle aangesloten vakbonden vertegenwoordigd waren. Hierna kwamen de jaarverslagen van het secretariaat over 1935 en 1936, het bestuurs beleid en dat van de redactie van ..De Gids" ihet orgaan van het C.N.V. aan de orde. Aan de discussie namen deel de heeren Augustijn iSpoor- en Tramwegpersoneel): iPolitie-ambtenarenide Ridder (Personeel in Publ. Dienst): Goote (Ambtenaren): v. Ingen Schenau (Grafische arbeidersBel eer (Spoor, en Tramwegpersoneel): Mulder (Kantoor- en Handelsbedienden) en Post (Metaalbewerkers Na beantwoording van de gemaakte op merkingen door voorzitter, secretaris en penningmeester werden de verslagen goed gekeurd alsook het bestuursbeleid. Vervolgens kwam het financieel beleid aan de orde met de verschillende finan- cieele verslagen. Het ontlokte opmerkingen van de heeren v. Ingen Schenau (Grafische arbeiders): v. Cittert (Kantoor- en Han delsbedienden); Rooseboom (Belasting ambtenaren) en Molenaar (Politie-ambte- naren). Na beantwoording door den penning meester. den heer W. de Jong, werd ook dit beleid goedgekeurd en de penningmees ter gezien het verslag van de controle- commisie en het accountantsrapport van zijn beheer gedechargeerd. Te half zes verdaagde de voorzitter de vergadering. Gisteravond vond een feestelijke bijeen komst plaats, waaraan medewerking ver leend werd door de Ned. Chr. Filmcentrale en de heeren Jac. Smith (xylophoon-solist), Harry Staffert (piano) en J. L. Feyten (declamatie). Voor de pauze werd vertoond de film ..Nederland aan den arbeid" en na de pauze de film „Het Thünermeer". Hedenmorgen werd de algemeene verga dering voortgezet. Aan de orde kwamen voorstellen van den Chr. Bond in de Klee- dingindustrie en van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. In de middagvergadering trad als refe rent op de heer F. P. Fuykschot van Am sterdam. secr van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Dr. H. Cohjn sprak een slotwoord. R.K. Werkliedenverbond. De voorjaars-verbondsvergadering te Utrecht. In de gisteren te Utrecht gehouden voorjaars verbonds-vergadering van het R.K. Werkliedenverbond, werd door den heer A. C. de Bruijn meegedeeld, dat elf vakbonden per 31 Juli a.s. het royements- besluit. op K-DP.-leden zullen toepassen. Naar aanleiding van de reeds gepu bliceerde openingsrede sprak de heer Vulink er zijn teleurstelling over uit, dat geen minister benoemd was uit arbeiders kring. De heer de Bruijn meende te kunnen zeggen, dat bezwaren tegen zulk een be noeming niet gekomen zijn van personen, die een rol spelen in de katholieke politiek. Het R.K. Werkliedenverbond nam ver volgens bij monde van zijn voorzitter en zijn geestelijken adviseur mgr. J. G. van Schaik. afscheid van den 85-jarigen heer J. W. Smit, die bijna vijftig jaren gewerkt heeft en nog steeds met groote vitaliteit arbeidt aan de arbeidersbeweging, waarvan hij in Amsterdam mee tot de grondleggers behoorde naast wijlen W. Pastoors. De heer Smit aanvaa-dde onder dank een plaquette. Ock nam het verbond afscheid van den eersten directeur zijner ontwikkeling-cen trale. pater mr. dr. L. Beaufort, die ge kozen is tot lid der Tweede Kamer en met Jaarvergadering te Haarlem. In de gisteren in restaurant Brinkman te Haarlem aangevangen drledaagsche alge meene vergadering der Nederlandsehe maatschappij ter bevordering der phar- macie, welke o.m. werd bijgewoond door den directeur-generaal en den hoofd inspecteur der volksgezondheid en prof. P. van der Wielen, heeft de voorzitter mr. dr. K. Holm, nadat de secretaris, de heer D. I van Itallie, het jaarverslag had uitge bracht dezen functionaris, die aftrad, ge huldigd. voor het vele werk, dat hij gedu rende de twintig jaren van zijn hoofd bestuurslidmaatschap heeft verricht en voor hetgeen hij gedaan heeft als arbiter tusschen maatschappij en de ziekenfond sen. Ook dankte mr. Holm den heer P. Huizinga, die als penningmeester aftrad, voor zijn beheer. Op voorstel van het hoofdbestuur werd dr. E. Höst Madsen te Kopenhagen, voor zitter van de federation internationale pharmaceutique, tot eerelid der maat schappij benoemd. Aangenomen werd een door het departe ment Amsterdam geamendeerd voorstel van het departement Rotterdam, om de zittingsperiode van de hoofdbestuursleden met ingang van 1 Jan. 1938 van vijf op drie jaar terug te brengen, doch hen dan nog eenmaal voor drie jaar herkiesbaar te stellen. Het voorstel werd echter door het hoofdbestuur aangehouden, aangezien een lid opmerkte, dat het niet overeenkomstig de bepalingen van het huishoudelijk regle ment was ingediend. Na de lunch hield prof. dr. D. van As uit Groningen een voordracht, over „gal- zuren. sterinen, neutrale saponinen. hart- vergiften, hormonen en vitaminen en hun chemische verwantschap". Om vijf uur werden de deelnemers aan de jaarvergadering officieel ten stadhuize ontvangen. Na een gemeenschappelijken maaltijd kwam men weer bijeen in hotel „Duin en Daal" te Bloemendaal. waar het departe ment Noord-Holland een gezelllgen avond aanbood. fiehuizen exploiteerden, werkten met een nadeelig saldo, zoodat zij voor de vraag werden gfesteld, of de exploitatie wel verder mocht worden voortgezet. Het hoofdbestuur heeft zooveel mogelijk financieele hulp aan de afdeelingen geboden, maar was door ver mindering van het rijkssubsidie zelf ge noodzaakt zijn uitgaven te beperken. Gedeeltelijk tengevolge van de crisis be dankten vele contribuanten, oude leden vie len af en het bleek heel moeilijk er nieuwe bij te krijgen, omdat voor meer op den voor grond tredende nooden offers moesten wor den gebracht. Alleen door persoonlijk bezoek werden hier en daar nieuwe leden gewon nen. Na deze sombere klanken kan spr. geluk kig ook een vroolijker geluid doen hooren. Op de vorige jaarvergadering kon spr. me- dedeelen. dat de minister van Waterstaat de exploitatie der cantines in den N.O.-pol- der wederom aan den Volksbond zou opdra gen. Aan deze exploitatie is thans een begin van uitvoering gegeven. Deze maand is de eerste cantine op Urk gereed gekomen en in den loop van de maand Augustus zal te Lemmer een tweede cantine worden ge opend. Na de behandeling van het jaarverslag en eenige interne aangelegenheden hield de heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur van de werkverschaffing te 's-Gravenhage, een voordracht over het werk. dat door de over heid en door vereenigingen voor de ont spanning van werkloozen wordt gedaan. HET HOOGOVENBEDRIJF GAAT STAAL MAKEN. Door de hoogovens te IJmuiden is een dezer dagen het besluit genomen om het bedrijf uit te breiden met een Siemens Martin staaloven. Met den bouw daarvan zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen, zoodat over ongeveer l'/i jaar het eerste staal zal kunnen worden gemaakt. Het bedrijf vervaardigt tot nu toe uit sluitend ruwijzer. waarvan sedert Januari van dit jaar een gedeelte in de aan het bedrijf verbonden buizengieterij wordt ver werkt. Voor het overige wordt het ruwijzer op de binneniandsche markt geplaatst, en naar het buitenland geëxporteerd. Met het besluit om tot de vervaardiging van staal over te gaan, zet het bedrijf den eersten stap op den weg naar een nieuwe ontwikkeling. IS U uitgaat om een genoeglijken avond ie hebben, vergeet vooral Uw Uiltje Sigaren nietl Zonder het genot van deze lekkerste aller sigaren kan geen avond geslaagd heeten. Heer lijk aroma, lijnen smaak, gelijkmatigen koelen brand, kortom, hoogstaande kwaliteit biedt U elke Uiltje Sigaar, in welken prijs dan ook. MET LOF 6 cf. 'n Puike sigaar! 3791 (Ingez. Med.) 1561 dDgez Med.) Den geheelen middag kwamen gisteren nog tal van personen de felicitatieregisters len paleize Soestdijk teekenen, terwijl ook in den middag vele bloemstukken werden bezorgd. Reeds om 5 uur des middags begon zich voor het paleis een groote drukte te con- centreeren in afwachting van het défilé, dat een 15-tal muziekkorpsen, deelnemen de aan het muziekconcours te Baarn. met supporters zou houden. Naar schatting wa ren er voor het paleis 4 a 5000 menschen verzameld, toen het défilé om half zeven een aanvang nam. Alvorens de muziekkorpsen voorbij het bordes van het palels trokken, hebben eerst 200 schoolkinderen twee coupletten van het Wilhelmus gezongen en hebben twee kinderen van bestuursleden van de muziekvereeniging „Voorwaarts" uit Baarn den Prins, die zich met de overige leden der Koninklijke Familie en Prinses Arm gard op het bordes bevond, een bloemen hulde gebracht. Na de kinderzanghulde heeft de Konink lijke Familie zich vriendelijk met de beide kinderen die de bloemen brachten, onder houden. Vervolgens nam het défilé een aanvang, na afloop waarvan de voorzitter van het concours-comité op het bordes werd ont boden. aan wien zoowel door het Prinselijk Paar als door H. M. de Koningin verschil lende inlichtingen werden gevraagd. Daarna stelde de intendant de dagelljk- sche besturen van de beide Oranje-veree- nigingen, van de vereeniging „Baarns Bloei", de concours-jury en het dames comité, dat de verschillende kleederdrach ten van de deelnemende leden had beoor deeld, en mevr. Bethe, die den kinderzang had geleid, aan de Vorstelijke personen voor. Om half acht was het défilé beëindigd. reeks alleraardigste volksdansen uit hun land ten beste. De kleurige costumes der dames en hee ren verhoogden de aantrekkelijkheid van het aspect der vlot en goed uitgevoerde groepsdansen. Enkele eenvoudige volkszan gen vormden een interessante afwisseling. Er was veel belangstelling en het publiek heeft deze eenvoudige aantrekkelijke volks kunst zeer gewaardeerd. Aan het slot bracht de groep een drie voudig „Hoch" uit op het gastvrij Neder land en het Koninklijk Huis. Gisteravond was het zeer vol in de re sidentie. Op tal van plaatsen werden con certen gegeven. Verscheidene regeeringsgebouwen ont staken tegen het vallen van de duisternis een feestverlichting. Ook het Vredespaleis werd door schijnwerpers in een hellen gloed gezet. Een belangrijk onderdeel van de feest viering was het luchtvaartfeest van den bijzonderen vrijwilligen landstorm op het vliegveld Ypenburg. Aan den oproep van de landstormcom missie 's-Gravenhage hebben velen gehoor gegeven. Behalve talrijke B.V.L.-ers en de hunnen waren ook tal van burgerlijke en militaire autoriteiten aanwezig. Het programma bestond uit demonstra ties van vliegtuigen van de landmacht te Soesterberg. van de jachtvliegtulg-afdee- ling te Amsterdam (het bekende Java- eskader, onder commando van kapitein v. Weerden Poelman), van de marine uit de Kooy en van de burgerlijke luchtvaart. m In Rotterdam. In het Feyenoord-stadion te Rotterdam is een groot volksfeest gehouden, dat door eenige tienduizenden is bijgewoond. Er waren gymnastiek-demonstraties, terwijl volksdansen werden uitgevoerd door de Gorsselsche boerendansers. Verder werd een vuurwerk afgestoken. In Amsterdam. In de hoofdstad was het feestprogramma vrij bescheiden, vooral ook doordat de scholen niet vrijaf hadden. Er was op eeni ge plaatsen muziek en gisteravond werden er eenige feestvergaderingen gehouden, netje beschenen werd, en in een frissche Tevens vond een tocht met verlichte gon- zeebries gaven de groepen gistermiddag een j deLs plaats door de grachten. De viering in Den Haag. De feeststemming, waarin de Residentie gistermiddag reeds den verjaardag van Prins Bernhard vierde, heeft tot laat in den avond voortgeduurd. Een groep landslieden uit Lippe-Detmold is aan de feestviering eenige locale sfeer komen bijzetten. Op het terras van het Kurhaus, dat door een wat weifelend zon- LANDELIJKE COÖPERATIEVE VROUWEN VERGADERING. Gisteren is jn het coöperatieve restaurant te Amsterdam een landelijke coöperatieve vrouwenvergadering geopend, welke bezocht werd door ongeveer 170 afgevaardigden uit 42 plaatsen. In zijn openingswoord zeide de heer van Sluis, secretaris van den centralen bond van Nederlandsehe verbruikscoöperaties, o.a. dat het bestuur van dien bond van plan is de propaganda onder de vrouwen meer inten sief ter hand te nemen en het landelijk con tact tusschen de vrouwenclubs zal bevorde ren. Spreker zag in het feit, dat een lid van het dagelijksch bestuur van den centralen bond deze vergadering leidde, een officieele erkenning van het groote belang der coöpe ratieve vrouwenbeweging. Vervolgens hield de heer ir. D. Groenveld, leider van het economisch bureau van den centralen bond van Nederlandsehe ver bruikscoöperaties, een inleiding over: „Wat zijn de oorzaken van den langzamen groei der coöperatieve beweging in Nederland en hoe kunnen wij daar verandering in bren gen." Spreker sohetste de ontwikkeling der coö peratieve beweging in Nederland en toonde aan, dat deze beweging voor den wereld oorlog een veel snelleren groei vertoonde dan na den oorlog. Hij wees op het feit, dat de coöperaties een voorsprong op het particuliere bedrijf hebben verloren door de invoering van de warenwet en de ijkwet. Verder noemde hij de concurrentie der warenhuizen, eenheidsprijzenwinkels en vooral de groote filiaal-zaken. De kleinere winkeliers vereenigen zich ook steeds meer tot inkoop-combinaties, waardoor zij de coöperatieve idee overnemend ook weer beter tegen de coöperaties kunnen concur- reeren. Tenslotte wees de spreker op de bijzon dere taak der vrouwen ten aanzien van den groei der coöperaties. Op deze inleiding volgde een levendige nabespreking. Vandaag werd de vergadering voortgezet. VERSPREIDE BERICHTEN. Naar het „Hdbl." meldt, is met ingang van 1 Juli benoemd tot directeur van het postkantoor te Amsterdam, de heer A. van Veen, thans directeur van het postkantoor te Eindhoven. Het zal dezen zomer 10 jaar geleden zijn, dat het electrisch materieel der spoor wegen geleidelijk aan in de provincies Noord- en Zuid-Holland werd ingevoerd. UIT DE DERDE VERDIEPING GEVALLEN. Gisteravond om half tien is in de Reinier Claassenstraat te Amsterdam een 15-jarig meisje bij het ramen lappen uit de derde verdieping gevallen. In deerniswekkenden toestand heeft de geneeskundige dienst haar naar het Wilhelmina-gasthuis ge bracht. Zij had een hoofdwonde, een kaak- fractuur en een beenfractuur alsmede ver wondingen aan de beenen opgeloopen. Ook waren beide polsen gebroken. MOTORRIJDER TEGEN EEN BOOM GEREDEN EN GEDOOD. Op den weg Scherpenzeel-Renswoude, ter hoogte van de nieuwe „Groot Overeem" Ls gisteravond omstreeks half acht een motor, rijder bij het uitwijken voor een vracht auto tegen een boom gereden. De motorrijder, de ongeveer 30 jarige L. uit Leusden, bleef ernstig gewond op den weg liggen en overleed enkele oogenblik- ken na het ongeluk. Het motorrijwiel was totaal vernield. KAPITALE BOERDERIJ MET SCHUUR AFGEBRAND TE BEERTA. Gistermiddag omstreeks vier uur is brand ontstaan in de schuur van den landbouwer S. R. Mellema te Beerta. Het vuur greep snel om zich heen en korten tijd later sloegen de vlammen over naar de boer derij. Schuur en boerderij brandden geheel af. Een deel van de oo<-st van hel vorig jaar. dat in de schuur was opgeslagen, werd door het vuur verteerd. De oorzaak van den brand is onbekend: De schade wordt door verzekering gedekt. PREDIKBEURTEN. VOOR D(ONDERDAG 1 JULL. BOSKOOP. Geref. Gem.: Nam. halfacht, ds. UaHEKh van Rotterdam. SASSENHKIM. Gemeente Gods: Nam. 8 uur, de heeren Hacking en v. d. Woude. NED. HERV. KERK. Beroepen:Te Oostrum en Jouswier, Joh. Bijlsma, cand. te Gouda; te Zuid-Beyer- land, P. A. A. Klüsener te Bodegraven. Aangenomen: Naar Poortvliet, J. v. d. Heuvel, cand. te Delft; naar St. Michiels gestel,, L. S. Hoogenbrink, cand. en hulp- pred. te Vorden. BAPT. GEMEENTEN. Beroepen: Te Vriescheloo, H. Hornstra, te Almelo. VEREEN. VOOR HOOGER ONDERWIJS OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG. Heden is in de Doelen te Rotterdam de 22ste wetenschappelijke samenkomst ge houden van de Vrije Universiteit, die vooraf pleegt te gaan aan de jaarvergade ring van de Ver. voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag. De bijeenkomst stond onder leiding van prof. dr. C. Ch. Aalders van Hilversum, hoogleeraar aan de V. U„ die de vergade ring hedenmorgen om 11 uur op gebruike lijke wijze opende, allen welkom heette en aan de orde stelde het referaat van prof. dr. V. Hopp, hoogleeraar aan de V.U., over: „De basis van de eenheid der wetenschap". én U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever eon liter gal In de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafacheidlng onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. 2412 angez. Med.) ONREGELMATIGHEDEN OP 'T KANTOOR VAN DEN GEMEENTE-ONTVANGER TE ROTTERDAM. Aan het strand te Kijkduin is, gelijk gemeld, het lijk aangespoeld van den eer sten kassier van het bureau van den ge meente-ontvanger te Rotterdam. Het zijn waarschijnlijk moeilijkheden ge weest, die buiten zijn dienst lagen, die den man in den dood hebben gedreven. Even wel is gebleken, dat hij in zijn dienst ver schillende manipulaties heeft gepleegd ten opzichte van boekingen en verantwoordin gen. Genoemde ambtenaar bekleedde na den ontvanger de hoogste positie ten bu- reele. De nieuwe ontvanger, mr. Endtz, zou de boeken, die per 30 Juni worden afgesloten, controleeren. Ten stadhuize is ons verze kerd, dat het hier niet gaat om handelin gen. waardoor de gemeente voor groote bedragen of over een lange periode is be nadeeld, doch meer omstandige mededee- lingen waren daar niet te verkrijgen. De tegenwoordige ontvanger is ongeveer ne gen maanden In functie en het onderzoek zal wel moeten uitwijzen, of er onder den vorigen ontvanger fraudes zijn gepleegd door den kassier. De onnauwkeurigheden zijn ontdekt bij posten, die niet voor bepaalde bedragen op kohieren waren gebracht, doch in hoofd zaak bij uitgaven voor rente en dergelijke posten, waar met wisselende bedragen re kening kon worden gehouden, omdat het percentage wel eens verschilt. Er was dan wel eens een hooger bedrag geboekt, dan het betaalde. (Hbld.' BUITENLANDSCH GEMENGD. DRIE KINDEREN VERMOORD. Te Inglewood in Californië, zijn de ver minkte lijkjes gevonden van drie meisjes, twee zusjes van 7 en 9 jaar en een vrien dinnetje van 8. Zij waren sedert Zaterdag spoorloos verdwenen en in weerwil van de pogingen van vijfhonderd vrijwillige me dewerkers tot dusver niet gevonden. De politie meent reeds een spoor van den dader te hebben gevonden. BRAND IN AMERIKA. Een gebouw van drie verdiepingen der International Harvester Company te Canton in Illinois (V. St.) is geheel door brand vernield. De aangerichte schade wordt geraamd op bijna 200.000 dollar. WEER OP ZOEK NAAR KOLONEL FAWCETT. Een nieuwe expeditie is op touw gezet naar de binnenlanden van Brazilië om te zoeken naar kolonel Fawcett, den schen ontdekkingsreiziger, die sinds 19Jt> vermist wordt. Gisteren is de leider der expeditie. Willy Aurelli, per vliegtuig naar Leopoldina vertrokken, om zich bij leden aan te sluiten. <it da

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10