Uit de Rijnstreek LEIDÜCH DAGBLAD - Tweede Blad in<dag 29 Juni 1937 jftcfcrkt-MM' Thijs lJs zoekt Dickie Dons I». d. Hoeven, 3. C. Hoogewoning, 4. J. van Rossum, 5. J. Slootweg, 6. A. de Leeuw. Tweejarige geiten wit (gehoornd): 1. J. v. yianen, 2. C. Hoogewoning, 3. Hagenaar. Overjarige geiten wit (ongehoornd): 1. Mulder, 2. W. van Rossum, 3. W. Siera. Overjarige geiten bont (gehoornd): 1. J. van Rossum, 2. S. v. d. Kwaak, 3. J. Sloot weg, 4, S. de Mooy, 5. C. Zwaan, 6. Hage naar. Lammeren bont (gehoornd): 1. J. v. Ros sum, 2. P. v. d. Mey. Lammeren wit (ongehoornd): 1. Postma. B. A. de Leeuw, 3. J. Star. Om uiting te geven aan hun blijd schap met het behaalde succes op het con cours te Kwlntsheul, maakte gisteravond de leden van de R.K. Harmonie „Triumph" een muzikalen rondgang door de gemeente. RIJNSBURG. Aan den vooravond van den verjaar dag van Z. D. H. Prins Bernhard gaf het Muziekgezelschap „Wilhelmlna" een con cert van nationale liederen. Door het ru moer, dat helaas de jeugd maakte, werd tot veler spijt de uitvoering na enkele num mers beëindigd I ken Bond van Muziekvereeniglngen, twee eerste prijzen weten te behalen in de afd. „Uitmuntendheid", t. w. één 1ste prijs in den concertwedstrijd met 321 punten en een lsten prijs in den marschwedstrljd met 90 punten. Een mooi succes! Door de melkboeren alhier is de melk prijs met 1 ct. verhoogd en bedraagt de prijs nu 10 cent per liter. Onze plaatsgenoote, Gerda Knoppert, is geslaagd voor het toelatingsexamen H.B.S. Zij genoot haar onderwijs van den heer A. de Haan, hoofd der Herv. School te Sassen- heim. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K H. Prins Bernhard, zal door ,,St, Caecllia" een muzikalen rondgang door de gemeente gehouden worden. Te ongeveer 8.25 uur nam. zal hedenavond opgemar cheerd worden van het Parochiehuis. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Een korte vergadering. De raad vergaderde. Na goedkeuring der notulen deelde de voorzitter mede, dat op verzoek van Ged. Staten de vergoeding van reiskosten voor leerlingen der Openbare School tot de helft gekort was. Vijf per sonen, die door dit besluit getroffen wer den, gingen in beroep, met het gevolg, dat op voorstel van Ged. Staten het besluit door de Kroon vernietigd is. Verder deelde hij mede, dat de gemeente Warmond Sas- senheim weer gedagvaard heeft inzake „De Kooij". De zaak wordt nu in gewoon geding behandeld. De vleeschkeuringsdéenst heeft een batig saldo, hiervan krijgt Sassenheim pl.m. f. 390. Het is voor het eerst, dat er winst gemaakt is. Wethouder Waarnaar wees er op, dat de kosten van dezen dienst zoo laag mogelijk moeten worden gehouden, daar het een verkapte belasting is. Bij het punt overneming weg H. Slegt- (kamp vroeg de heer v. Breda, of dit nu niet te vroeg is. Eerst ais er gebouwd is, is (het tijd en dat kan nog wel tien jaar du ren. Gedurende dien tijd zit de gemeente met het onderhoud. De voorzitter zeide dat de rentabiliteit van gas- en waterleiding bij de overdracht wordt vastgelegd en de eigenaar er aan sprakelijk voor blijft. De heer Bisschops merkte op, dat bij eventueelen bouw de straat stukgereden wordt en dan draait de gemeente voor de kosten op. Het belamg is uitsluitend bij den heer Slegtfcamp. De heer Dannijs merkte op, dat de af zetting wel goed in orde mag zijn en blij ven. De voorzatter zeide toe. dat in al deze zaken voorzien zal warden. Het voorstel tot overname werd dan aangenomen: tegen de heer van Breda. Wijiging begrooting 1936. Deze werd goedgekeurd. Wijziging begrooting 1937. De heer Kor- tekaas kwam weer eens terug op zijn ver zoek om den vuilnisophaler f. 100 loons- verhooging te geven. Iedere vergadering wordt de begrooting gewijzigd, dus dit kan ook. De voorzitter merkte op, dat alle wijzi gingen van administratieven aard zijn. De heer Schrama wilde Ged. Staten eens la ten zien, dat wij voor onze werklieden op komen. We besluiten het en De voorzitter: Het is buiten de orde! Het gaat niet aan iedere vergadering met dit onderwerp te komen. De heer Schrama: Dan zullen wij op een andere manier onzen wensch ingewil ligd zien te krijgen. De wijziging werd na dit korte incident goedgekeurd. Minimum huren gemeente-woningen. Deze werden bepaald als in 1935. Wijziging reglement Burgerlijk Arm bestuur. De voorzitter zeide dat een raads besluit tot verhooging niet is goedgekeurd. Als wij nu in het reglement het salaris met f. 50 verhoogen en op f. 200 brengen, dan bereiken wij hetzelfde. Doch spr. vreest dat deze wijziging ook de goedkeuring zal verkrijgen. De wijziging werd aangebracht Benoeming commissie van onderzoek gemeente-rekening 1936. Aangewezen wer den de heeren Bisschops, Schrama en Vo gelaar. Verordening capitulamtenstelsel. Deze werd aangenomen. Reclames hondenbelasting en wegen belasting. Deze werden volgens het prae- advies goedgekeurd. Wijziging verordeningen heffing en in vordering schoolgeld. De voorzitter deelde mede, dat in overleg met de Prov. Griffie driemaandelij'ksche aanslagen zullen 'worden uitgereikt in plaats van jaarlijksche. Na eenige bespre king werd dit goedgekeurd. Hierop sluiting. Werkloosheid en Steunverleening. Op 26 Juni waren 123 werkloozen inge schreven, tegen 179 in 1936. Deze week zijn 51 werkloozen, door bemiddeling van de Arbeidsbemiddeling te werk gesteld bij het bollenpellen. Aan steun is tot 19 Juni uitbetaald f. 41.980.45 over hetzelfde tijdvak in 1936 f. 55.538.92: een voordeelig verschil dus van f. 13.558.47 Door het Burg. Armbestuur is van 1 Jan. —1 Juni uitbetaald f. 9.122.54. De Gemeentebedrijven. Aan het verslag der gemeentebedrijven ontleenen wij. dat het gasbedrijf een verlies gaf van f. 9695.80, het Waterbedrijf e=n winst van 1 5438.60 Bii het woningbedrijf gaf het complex „Amerika" een winst van 1.265.56; „Kerklaan" een verlies van f. 151.79: „de Kooy" een verlies van f. 706.14'/i. Het nadeelig saldo van 'f Bad- bedrijf bedraagt f. 3864.93, dat van het Grondbedrijl f. 1395.13'/.. VOORHOUT. De pi. muziekver. „St. Caecilia" alhier, dir. de heer M. Bolderdijk. heeft j.l. Zondag op het te Kwintsheul (Z.H.) gehouden mu ziekconcours, uitgaande van den Katholle- I/P^O"-UOTF,N, Aanbesteding. Door B. en W. is aanbesteed het maken van vier autoboxen op de Molenlaan In geleverd werden 21 biljetten en wel als volgt A. F. Zwanenburg en N. van Beelen, Kat wijk aan Zee f. 3445; C. Aanhanen en A. W. Kruger, Katwijk a. d. Rijn f.3529; Gebr. de Graaf f. alhier f.3645; Gebr. Verloop. Katwijk aan Zee f.3700; A. J. Langeveld. Leiden f.3737; W. J. Oltshoorn, alhier f.3790; Fa. Gronneman en Leliveld, Stomp- wljk f.3835; C. van Osnabrugge en J. Dou- wes, alhier f. 3845; Gebr. Niersman, alhier f.3875; P. v. Rooijen, Lelden f.3880; G. W. Duinisveld, alhier f.3939; Joh. Zuiderduin, alhier f.4100; A C. van Schie, Katwijk a. d. Rijn f.4110; M. de Jong en Zn., alhier f.4141; Gebr. Schotte, Zevenhuizen f.4223; N.V. voorh. M van Dop, alhier f. 4229; P. H. Meijers en Zn., Oegstgeest f.4350; J. de Kok, Giessendam f.4370; G. A. Niersman, alhier f. 4379: H. Bakker. Giessendam f 4449; W. Th. Groeneveld en de Jongh, clen Haag f.4679. De gunning is aange houden. Op het muziekconcours te Kwintsheul behaalde de St. Laurens Harmonie, dir. de heer B. van Veen te Leldschenaam, in de tweede afd. met 280 p. een tweeden prijs. VEUR-LEIDSCHENDAM. De speldjesverkoop ten bate van de Radio-Missiedag heeft opgebracht f. 95. In verband met het jubileum van de heer H. J. van Delft zal het gemeentehuis Donderdag gesloten zijn. ALPHEN. De opbrengst van den hier gehouden Missie-speldjesdag bedraagt f. 65. In de ledenvergadering van de R.K. Staatspartij alhier werden herkozen de leden mej. PaardekooperBrasker en de heeren H. v. d. Putte, S. v. Leeuwen, A. Breukele, P. v. Doorn. W. v. Leeuwen en H. Fakkeldij en tot nieuwe bestuursleden de heeren C. M. Deerenberg, A. W. v. He- mert. P. Schippers, L. Vergeer en C. J. Win ninghof. Na verdeeling der bestuursfuncties werd tot afgevaardigde naar de Kamercentrale te Lelden benoemd de heer J. L. H. Boeren. Dat het aantal werkloozen in onze gemeente ook gelukkig gestadig blijft da len moge blijken uit het feit. dat dit ver geleken bij het vorig jaar thans 130 minder bedraagt. Hedenavond zal ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard door de muziekver. „Crescendo" een con cert worden gegeven op het Toussaint- plein; voorts zal de Oranje Garde een op tocht houden met als slot een vlaggen- en vaandelgroet vooy de woning van den bur gemeester en ontsteking van bengaalsch vuur aan de Lemzonlaan. Voor de boottocht voor ouden van da gen bestaat ook thans groote belangstel ling. Niet minder dan ruim 300 deelnemers zullen aan den tocht die ditmaal naar d"e Rotterdamsche havens gaat deelnemen. Reeds om 8 uur begint de afvaart aan 's-Molenaars. waarna de boot aan verschil lende plaatsen zal aanleggen tot het op nemen der passagiers. WARMOND. Jol omgeslagen. De zooveelste jol is bij het manoeuvreeren omgeslagen. De inzittenden geraakten allen te water en in de omgeving dreven hoeden, petten, mantels en wat dies meer zij. Zóó reilen is niet altijd even prettig! Wil men zeilen, dan moet men ook kunnen zeilen en dit laatste ontbreekt nog al eens een keer! Hoewel de R.K. Muziekver. St. Mathias voor de eerste maal uitkwam in de afd. „Superieur", wist zij toch op het gehouden concours te Kwintsheul den eersten prijs te behalen en wel met niet minder dan 375 pun ten, het hoogste aantal dat in deze afdee- ling is bereikt, terwijl zij nog 8 punten meer behaalde dan de eenige concurrent. BODEGRAVEN. Geslaagd te Utrecht voor het examen Akte L.O. onze plaatsgenoot D. Looy. BOSKOOP. De betonnen brug, ter vervanging van de ophaaJl, de z.g. Steilenbrug, aan het einde van de Burg. Oolljnstraat, is thans zoover gereed gekomen, dat de voetgangers reeds kunnen passeeren, terwijl binnen enkele dagen het rijverkeer over de brug zal wor den opengesteld. Het geheel is een prachtig stuk werk, terwijl het verkeer er in groote mate mede is gehaat. ZOETERWOUDE. MEISJE VERDRONKEN. Een tragische ontdekking. Gistermiddag speelde de ongeveer 6-J. Willy v. d. Poel met haar 8-jarig zusje nabij de woning in de Weipoort. Op een gegeven oogenblik liep het zusje naar huis toe om wat speelgoed te halen en toen zij na slechts enkele oogenbllkken terugkwam, miste zij Willy. Zij dacht, dat deze een paar huizen verder op was gaan spelen bij de kinderen van v. Diemen, doch toen ze Willy daar niet aantrof, is zij gaan zoeken met nog andere kinderen. Vrij spoedig ontdekte zij, dat haar zusje te water lag en riep „O, Willy ligt in het water". De juist passeerende F. van der Krogt hoorde HAZERSWOUDE. Tegen C. B., alhier, is proces-verbaal opgemaakt door de politie wegens dieren mishandeling. De prijs der meik is met 1 cent per liter verhoogd en gébracht óp 10 cent per liter. .'(Is-- - i - m- f- KOUDEKERK. Ergerlijke baldadigheid. Bij den heer J. D. de K„ wonende aan den Hooge Rijndijk, heeft men des nachts uit zijn tuin alle geraniums weggehaald, waarvan 's morgens een gedeelte vernield op den straatweg is teruggevonden. De rest had men meegenomen. Van deze ergerlijke baldadigheid werd aangifte bij de politie gedaan. LEIDERDORP. Geslaagd te Den Haag voor de akte NA. (Nijverheidsonderwijs i 2e gedeelte onze plaatsgenoote mej. G. M. E. v. d. Bijl. dat en heeft toen direct het kind uit het water gehaald; het is een z.g. wijk, die uit- loopt op de Weipoortsche Vliet. De levensgeesten van het kind waren echter reeds geweken, zoodat de ter plaatse verschenen ger.eesheeren dr. Kortmann van Zoeterwoude en dr. de Bruijne van Leiderdorp hier geen hulp meer konden verleenen. Het gezin van den heer v. d. P. i bestaat uit 7 kinderen. De moeder is onge veer 4 jaren geleden gestorven. De heer v. d P graanhandelaar, was voor zaken op I reis. 6. „Dat land, dat was heel raar", zoo sprak de bedelaar; „daar woonden duizend dwergen, krom en oud en kaal zij droegen hoóge hoedjes, allemaal, en als zij moesten niezen, dan rammelden hun tanden en hun kiezen; sigaar-aanstekers waren daar de straatver lichting ja, dat rare land ligt heusch in gindsche richting. O, 't was daar zoo'n vreemde boel; een stoel is daar een tafel en een tafel is een stoel en, heusch de dwergenkoning gebruikt een oude kast als woning!" Zoo pratend liepen zij daar voort; Dick heeft dit alles vol verba zing aangehoord, en vroeg: „Maar heb je, op dien raren tocht, de dwergen'ook nog veterband en scheermesjes verkocht Sim keek het tweetal na; hij dacht: ,,'k Denk, dat ik maar weer koken ga het lijkt een leuke man, die Dickie wel een poosje bezig houden kan". LEIMUIDEN. Op Vrijdag 2 Juli a.s. zal hier weer de jaarlijksche collecte plaats vinden ten be hoeve van het fonds voor oud-militairen (Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Neder landen). NIEUWKOOP. Raadsagenda. De Raad komt morgen n.m. te 7 uur (n. t.) in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming onderwijzeres nuttige hand werken aan de O.L. school. Ter benoeming wordt voorgedragen mej. J. J. Driesten. kweekelinge met akte aan die school. 3. Rekening van den vleeschkeuringsdlenst over 1936. 4. Wijziging van de begrooting voor 1936 en 1937. Dezer dagen zal de geheele voorweg door de gemeente van Nieuwkoop naar Noorden weder voorzien worden van een nieuwe laag teer en fijne basalt, met daar over een laagje grint. RIJNSATERWOUDE. Op Vrijdag 2 Juli as. zal wederom in deze gemeente de jaarlijksche collecte plaats vinden ten behoeve van het Fonds voor oud-militairen (Fonds ter aanmoedi ging en ondersteuning van den Gewapen den Dienst in de Nederlanden). WADDINXVEEN. De heer A. A. Moons is opvolger in de ontstane vacture als raadslid wegens het overrijden van den heer A. P. Bakker (r-k.) De ouden van dagen zullen 7 Juli a.s. weer deel kunnen nemen aan den jaariijk- schen autotocht. Voor dit mooie doel orga niseerde het comité een speldjesdag, die de mooie som opleverde van f. 146.—. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a.s. des v.m. te halftien in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van woningen. 4. Vaststelling rooilijn t? Wou- brugge en Hoogmade. 5. Voorstel tot het nemen van besluiten 1. v. m. de overdracht aan de gemeente van de woningstichting „Nieuw Leven". 6. Vaststelling verorde ning autoreglemont personenvervoer. 7. Voorstel tot aankoop van een woonhuis met garage le Hoogmade. 8. Wijziging der begrooting 1936 en 1937. 9 Verzoek van het Wit Gele Kruis om subsidie. 10. Conver teering van geldleeningen. 11. Rondvraag. Het leggen van een tegelpad bij de R.K. kerk te Hoogmade. tusschen den weg en het hekwerk, is door het gemeente bestuur opgedragen aan den laagsten in schrijver, de heer Jansen aldaar. Het verbouwen van de Chr. school, van het woonhuis van het hoofd dier school en het betegelen van de speel plaats. is door het bestuur der school ge gund aan A. van Dam voor de som van f. 3908. Het gemeentebestuur heeft de gun ning goedgekeurd en een gedeelte der kos ten zal uit de gemeentekas worden ver goed. Het beheer der Stichting „Nieuw Leven" dat de Raad aan zich getrokken heeft, zal worden uitgevoerd door een bestuur waar in als voorzitter benoemd is de burgemees ter. tot lid plaatsvervanger-voorzitter de heer C. W Lieverse en tot lid de heer Chr. van der Nagel. Als secretaris zal fungee- ren de gemeente-secretaris en als pen ningmeester de gemeente-ontvanger. ZOETERMEER, Bijeenkomst Luchtbescherming. Aan den oproep van den burgemeester tot bijwoning der vergadering, waarin over de luchtbescherming een voordracht werd gehouden, is door vele ingezetenen gehoor gegeven. De vergadering was geheel gevuld met belangstellenden. Buiten het gemeente bestuur met den secretaris, waren o.m aanwezig dr. J. J. Woldendorp. pa-.oor Leusen. kapelaan Steur, belde doc'oren en een ge gemeenteraadsleden. De burgemeester, als voorzitter van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, afd. Zoetermeer. opende en begroette in 't bij zonder den spreker, den heer L. J. M. Koremans, gep. kolonel van het KN.I. Leger. In korte trekken gaf de voorzitter een uiteenzetting van de pl. afd. en haar werk kring in tijden van luchtgevaar. Spr. deelde verder mede. dat tot hoofd van den lucht beschermingsdienst in deze gemeente was aangewezen, de heer L. J. Moerkercken van der Meulen; plaatsvervanger de heer A. J. M. van Well; hoofd van den waarschu- wings- en alarmeeringsdienst de heer H. B. Groenheyde; leider van de reddings tevens transportploeg dr. J. W. Palte; lei der 2e reddings- tevens transportploeg dr. W. E. Steur; baas le opruimingsploeg de heer P. Smits; baas 2e opruimingsploeg de heer D. Huurman; commandant van de luchtwacht de heer A. van Breeschoten: comm. van de brandweer de heer J van Diemen en de heer J. van Os. De heer Koremans hield dan een popu laire voordracht, met lichtbeelden verdui delijkt. Spr. wees op de luchtverdediging en daarnaast op de Luchtbescherming, een taak, onderscheidenlijk actief en passief en terecht eenerzijds gebracht onder het ministerie van Defensie en anderzijds onder het ministerie van Binnenl Zaken Door laa.stgenoemd departement is een wet uit gevaardigd waarin den burgemeester de taak wordt opgelegd, voorzieningen te treffen om bij luchtgevaar „klaar" te zijn en de verplichtingen van de bewoners wor den omschreven, Vervolgens deed spr. uitkomen, op welk» wiize bij dag als bil nacht een luchtaanval plaats heeft, de werking van de soorten bommen en hun gewicht en de soorten gassen Nadrukkelijk werd gewezen op de „zelfhulp" en de bescherming van elkan der. De bescherming van de bevolking tegen de werking van de schadelijke gassen werd in den breede toegelicht. Het belang van goede gaskelders, loop graven en goede gasmaskers werd naar voren gebracht alsmede de bescherming van schuilplaatsen door gordijnen, op welke wijze de gordijnen aan te brengen en te orepareeren. In 't bijzonder wees spr. op de taak die de vrouw in deze kan vervullen, om den man te vervangen bi) het ontstaan van secondaire branden na het werpen van brandbommen. De verwoestende wer king van de brisantbommen en de te ne men maatregelen nadat een plaats besmei was met gas. werd door de lantaarnplaatje# aangetoond. Nadat diverse vragen beantwoord waren, dankte de voorzitter den spreker. Na een opwekkend woord om zich als lid op te geven, volgde sluiting. Aan de ouden van dagen die op 1 Juli' a.s. deel nemen aan den autotocht, deelen wij mede. dat zij door de automobilisten des morgens 9 uur aan huis zullen worden afgehaald. Vertrek van den stoet zal plaats hebben v.m. 9.30 uur van den Broekweg. Thuiskomst des avonds tusschen 8.30 en 9 uur via den Zegwaartscheweg. VOOR WOENSDAG 30 JUNI. Hilversum I. 1875 M. NCRV-uitzending; 6,30—7,00: Onderwijsfonds voor de Scheep vaart 8.00: Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek (gr. pl.) 8,30: Gramofoon- muziek 9,30: Gelukwenschen 9,45: Gramofoonmuziek 10,30: Morgendienst 11,00: Christ. Zangvereeniglng „Eere zij God" 12,00: Berichten 12,15: Gramo foonmuziek 12,30: Kwintetconcert 2.00: Gram. muziek 2,30: Voor jeugdige postzegelverzamelaars 3,00: Sopraan en piano 3.45: Orgelspel 4,45: Geluk wenschen 5,00: Kinderuur 6,00: Gram. muziek 6,30: Causerie over het Blnnen- aanvaringsreglement en stoommachines 7,00: Berichten 7,15: Landbouwhalfuur 7,45: Reportage 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8,15: Voordracht en zang door leerlingen van de A. W. F. Idenburg- school te Rotterdam 9,20: Gramofoon muziek 9,40: Kinderzangspel „Goud haartje en de Troubadour 10,45: Gym nastiekles 11,00: Berichten ANP 11,05 12,00: Gramofoonmuziek. Hierna Schrift lezing. Hilversum II. 301 M. VARA-uitzendlng; 10,00—10,20 v.m. en 7,30—8,00: VPRO 8,00: Gram. muziek 9,30: Keukenpraatje 10,00: Morgenwijding 10,20: „Kwak zalverij". reportage, gram. muziek en cau serie over de Sing-Sing-gevangenis 12,00: 1,45: VARA-orkest en gram. muziek 2;00: Viool en piano 2,30: Gramofoon muziek 3,00: Voor de kinderen 5,30: Orgel en zang 6,00: Gram. muziek 6,30: Herzl-herdenklng 7,00: Zang 7,30: Vrijz. protestanten in Friesland, cau serie 8.05: Herh. S.O.S.-berlchten 8,07: Berichten ANP, VARA-varia 8,15: VARA- Grootorkest 9,00: Radiotooneel met mu ziek 9.50: Gram muziek 10,00: Be richten ANP 10,05: VARA-Grootorkest 11,0012,00: Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11,05: Orgelspel 11,35: Gram. muziek - 12,20: BBC-Schotsch orkest 1.05: Het Coventry Hippodrome- orkest 1,50: Golf-reportage 2,002,20 en 2,45: Gram. muziek 3,35: Het Carlton hotel-orkest 4,35: Gram. muziek 5,05: Golf-reportage 5.20: Gram. muziek 5,35: BBC-dansorkest 6,20: Berichten 6,40: Fransche dialoog 7,00: Radiotoo neel met muziek 8,00: Muzikale cause rie 8,20: Radiotooneel met muziek 9.20: Berichten 9,40: Duncan Whyte en zijn band 10,15: Inleiding volgende uit zending 10,20: Derde acte van de opera ..Tristan und Isolde" 11,30: Billy Thor- burn en zijn band 11,5012,20: Jazz muziek (gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 7,10, 8,20 en 10,35: Gram. muziek 12,20: Andolfl- orkest en zang 2,20: Gram. muziek 3.20: Zang 3,35: Gramofoonmuziek 5.20: Orkestconcert 7,20: Zang 7,35: Pianovoordracht 7,50: Zang 8,50: Na tionaal Orkest 10,50: Gramofoonmuziek. Keulen. 456 M. 6,50: Westduitsch Ka merorkest 8,20: Gram. muziek 12,20: Fabrieksorkest 1,35: Omroeporkest 4,50: S.S.-orkest 7,20: Gram. muziek 8,30; Omroepklelnorkest 10,50: Trio concert 11,25—12,20: F. Hauck's orkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12,20; Gram. muziek 1,30—2,20: Omroep orkest 6,20: Trio van Thuyne 7,20: Gramofoonmuziek 8,20: Omroepsympho- nie-orkest 10,3011,20: Omroepdans- orkest 484 M.: 12,20: Omroeporkest 1,302,20: Gramofoonmuziek 5,25: Elo- ward's orkest 6,35: Omroepdansorkest 7,05: Pianovoordracht 7,20: Zang 8,20: Radiotooneel 10,30: Pianovoordracht 11,00—11,20: Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8,30: Po pulair concert uit Keulen door het Omroep- kleinorkest en solisten 9,20: Militair orkest 10,20: Berichten 10,40: Poli tiek overzicht 11,05: Weerbericht 11,20 12,20: Fr. Hauck's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 30 Juni. le programma: lederen dag van uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van uur: KRO, NCRV enz 3e programma: 8.00: Keulen diversen 10.35: Parijs Radio Londen Reg 13 05: Brussel VI. Keulen - 15 20: Londen Reg - 17.20: Radio 18 20: Londen Reg. Keulen 20.05: Parijs Radio Keulen 22.20: Brussel VI. 2230: sel Fr 8—24 8-24 10 20: 12.35: 13.35: Parüs 19.20: 20.20: Brus- 4e progTamma: 8.00: Brussel VI. 9.20: dive :en 10 35: Droitwich 14 20: Londen Reg. olm 14.45: Droitwich 18.20: diversen 18 40: Brussel Fr. 19,00: Droitwich 20.20: Droitwich 21.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 1—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7