„HET ZANDTAPIJT Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 29 Juni 1937 NAGEKOMEN BERICHTEN W. E. HUETING, Arts. KAMPEERHUIS TE HUUR STADSNIEUWS. rr KATWIJK AAN ZEE. H. J. PLANJE - TELEF. 221. VOOR DE BOTERHAM AGENDA JUBILEUM Dr. J. J. SMITH. De huldiging. Hedenmiddag is dr. J. J. Smith, oud- hoofd van het „Herbarium en Museum voor Systematische Botanie" van 's Lands Plan tentuin te Buitenzorg, in intiemen kring gehuldigd ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag. (Zie voor uitvoerige biographie het 3de Blad. Red.' De bijeenkomst, die op verzoek van den jubilaris tot een klein gezelschap was be perkt. vond plaats in de directeurskamer van het Rijksherbarium, waar zich tegen half vier een 25-tal genoodigden vereend- de, onder wie wij opmerkten: prof. dr. W. M. Docters van Leeuwen, oud-directeur van 's Lands Plantentuin, dr. J W. C. Goethart, oud-directeur van het Rijksherbarium, dr. K. Kuiper, directeur van de Rotterdamsche Diergaarde, prof. dr. P. van Romburgh, oud-hoogleeraar te Utrecht, prof. dr. Th. J. Stomps uit Amsterdam, den heer C. W. Matthes, voorzitter der Ned. Orchideeën Vereeniging, de geheele staf van het Rijks herbarium." voorzoover in Nederland ver toevende en verder een aantal vrienden uit wetenschappelijke en kweekerskringen. Nadat de jubilaris en zijn echtgenoote waren binnengeleid, nam allereerst prof. Docters van Leeuwen het woord, die in de eerste plaats sprak namens den voorzitter van het huldigingscomité, den heer J. Si- binga Mulder, oud-directeur van landbouw nijverheid en handel in Nederlandsch- Indië, die door verblijf in Amerika verhin derd was aanwezig te zijn. Daarna had de aanbieding plaats van een jubileum-aflevering „Bulletin du Jar- din Botanique de Buitenzorg" met biogra fie en bibliografie (420 titels). Vervolgens sprak prof. dr. P. van Rom- bur»h als oudste der aanwezige vrienden. Daarna werd het woord gevoerd door prof dr H. J. Lam directeur van het Rijksherbarium, die sprak in tweeërlei functie, n.l. als vriend en vervolgens als directeur van de instelling, waaraan dr. Smith als onofficieele medewerker is ver bonden. Hij bood een speciaal ter eere van dr. Smith uitgegeven Jubileum-Supple ment van het tijdschrift Yan het Rijks herbarium „Blumea' aan, een werk van ongeveer 25 blz„ waarin behalve een aan tal opdrachten o.a. van den voorzitter van het comité, van sir Arthur W. Hill, direc teur van de Kew Gardens en van de ..Orchid Circle of Ceylon", waarvan dr. Smith gelijk van drie andere vereeni- gingen van soortgelijken aard eerelid is, een 24-tal wetenschappelijke verhan delingen ii opgenomen. Dit deel werd hem overhandigd, tezamen met een album, bevattende de handteeke- ningen der schenkers. Tenslotte nam de heer C. Matthes het woord om te spreken namens de Neder- landsche en de Indische kweekers en' prac tici. Nadat de jubilaris, die zeer onder den indruk van de plechtigheid was, met enkele woorden had bedankt, hadden de aan wezigen gelegenheid hem persoonlijk geluk te wenschen. Daarna werden ververschin- gen rondgediend. BUITENLAND. ARBEIDSONGEVAL. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is de 55-jarige arbeider M. F. bij het verrichten van werkzaamheden in de fabriek der firma N. aan den Morschweg van een hoogte van twee meter van een ladder gevallen. Daar de man over pijnen in den rug klaagde, is hij door den E.H.D. voor onderzoek overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. De regeeringsverklaring van Chautemps. De regeeringsverklaring van het nieuwe kabinet is in de Kamer hedenmiddag door voorgelezen. Er wordt in gezegd: IDe regeeringscrisis die de omstandigheden zekerlijk delicaat maakten, heeft men snel kunnen oplossen ln een kalmte, die getuigt van het verstand van het Fransche volk, en van de politieke rijpheid onzer democratie. Aangezien de Kamer, die voortgekomen is uit den uitslag van de volgens algemeen kiesrecht gehouden verkiezingen, niet op gehouden heeft haar troftw uit te spreken aan de eenheid der linksche partijen in het Volksfront, moest het nieuwe kabinet, bij het streven naar de onmisbare overeen stemming tusschen beide Kamers, loyaal en vastbesloten zijn wil bevestigen samen te werken met de meerderheid, die de wet tige uitdrukking is van de volkssouvereini- teit. Twee fundamenteele gedachten hebben sinds een jaar de gemeenschappelijke zor gen der republikeinen beheerscht: de vrede en de sociale vooruitgang. De regeering zal al haar energie wijden aan de eene, zoo wel als de andere gedachte. Voortgaande wijst de regeeringsverklaring er op, dat zij de continuïteit zal handhaven van een buitenlandsche politiek, die er hartstoch telijk naar streeft den vrede te zoeken met alle volken en die den vrede slechts kan begrijpen in rechtvaardigheid en eer biediging van de onafhankelijkheid van allen. „Wij zullen trouw blijven aan de bij zondere vriendschappen van Frankrijk en aan den Volkenbond en trachten onophoudelijk 't terrein van internatio nale samenwerking te verbreeden Frankrijk is eensgezind in zijn vader landslievende gevoelens, zeker van zichzelve evenals van zijn vrienden Het is evenzeer vastbesloten zich te ont houden van iedere bedreiging als geen enkele bedreiging te dulden. (Wordt vervolgd) VERBREEDING VAN HET PANAMA-KANAAL. Naar verluidt worden voorloopige plan nen ontworpen voor de verbreeding van het Panama-kanaal, welke, naar men meent, noodig is, om het hoofd te bieden aan een te verwachten toeneming van het verkeer. Het werk, dat waarschijnlijk niet voor 1960 gereed zal zijn, zal naar schatting 270 mlllioen gulden kosten. Alleen het uitwer ken der plannen zal ongeveer 10 jaar in beslag nemen. Bovendien zouden nog eens tien jaren noodig zijn voor het uitvoeren der plannen, alvorens de nieuwe sluizen in gebruik genomen kunnen worden. DE NIET-INMENGING. Het ondercomité voor de nlet-lnmenging is verdaagd tot Vrijdag a.s. In dien tus- schentljd zal het Engelsch-Fransche plan betreffende de uitoefening der controle aan de Spaansche kusten en de opvulling van de opengevallen plaatsen door het terugtrekken van Duitschland en Italié uit de controle aan de verschillende regierin gen worden voorgelegd. TEGEN VERHOOGING DER TAXI-TARIEVEN, In een gisteren gehouden vergadering hebben de taxi-dhauffeurs te Parijs zich uitgesproken tegen de door de werkgevers voorgestelde verhooging der tarieven, die naar hun meening tot een vermindering van het aantal ritten zou leiden. Zij eisch- ten voorts verkorting van den arbeidstijd en vermindering van den benzineprijs. ATHLETIEK. „BRUNHILDE" NAAR „TE WERVE". Zondag 4 Juli as. zal „Brunhilde" deel nemen aan de athlettek-wedstrijden op „Te Werve". Een zestal dames neemt deel aan de nummers 100 M. nieuwelingen en vèrsprin. gen. Tien adspiranten komen uit op de nummers 60 M. hardloopen en vèrspringen Bovendien is met een ploeg ingeschreven voor de 10 x 100 M. estafette. AANRIJDING. Hedenmiddag omstreeks halféén ls op de Heerenstraat de circa 40-jarige wielrij der L„ doordat een voor hem uit rijdende fietser te laat een teeken van richting verandering gaf, met dezen in botsing ge komen, waarooor L. viel en een been brak. De Eerste Hulpdienst vervoerde het slacht offer naar het Academisch Ziekenhuis. Onze stadgenoot, de heer H. Lambooy H.Pzn. heeft van de familie Thomas toe stemming ontvangen, om een zwart-krijt teekening te vervaardigen van den dezer dagen overleden Gereformeerden Predikant Ds. H. Thomas. Donderdag a.s. hoopt de heer D. Donk den dag te herdenken dat hij vóór 25 jaar als portier bij de firma Tieleman en Dros in dienst trad. BINNENLAND. DE BRUG BIJ DORDRECHT. De eerste spanning over de Oude Maas geplaatst. Na een dagenlange reis, een langdurige voorbereiding en eenige stagnatie bij het opvijzelen, ls hedenmiddag omstreeks één uur de eerste spanning vooi de verkeers- brug over de Oude Maas bij Dordrecht op de pijlers geplaatst. Reeds gisteren zou dit moeilijke karwei zijn gebeurd maar een de fect aan een der vijzels maakte het vol tooien van het werk onmogelijk Heden ging het echter zeer vlot en kon de span ning vroeger dan aanvankelijk verwacht, op haar definitieve rustpunt worden ge bracht. CONTINGENTEERINGSREGELING MET BELGIE. De regeeringspersdienst meldt: Naai' wij vernemen kan een dezer dagen de onderteekening van een nieuwe conti- genteeringsregeling met België worden tege moet gezien. Spoedig daarna zal een nadere publicatie over den inhoud volgen. HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van het bouwen van een blok van drie woningen op een terrein gelegen langs den Kruisweg tus schen den IJweg en den Spieringweg te Hoofddorp voor rekening van den heer A. v. d. Werff te Heemstede (architect C. van Damme) werd ingeschreven als volgt: Perceel I (gron-, beton-, metsel-, stuca- doors-, timmer-, ijzerwerk)K. Koel, Haar lem voor f.8466; Kinkel en de Graaf, Lei- muiden, f. 8370; G. J. Jorritsma, Heem stede, f.3221; J. Verheul, Haarlem, f8191; J. Kroon, Nieuwer-Amstel., f.7747; Gebrs. v. Luling Haarl.meer f. 7739; Daudeij en Co. Lisse f. 7498: H. P. Bakker, Nieuw- Vennep f. 7487; L. H. Mulkhuijzen Nieuw- Vennep f. 7090; G. Groen Hoofddorp f. 6795. Perceel n (Lood- en zinkwerken, water leidingen en lichtinstallatie): W. N. Wam- steeker Hoofddorp f. 758; W. Hofmeijster, Badhoevedorp f. 727.50; H. P. Bakker, Nieuw-Vennep f. 700; H. L. Tebbens, Nieuw-Vennep f. 699; K. Koel, Haarlem f. 685 Perceel III (schilder-, glas. en behang- werk): G. G. Duwel, Nieuw-Vennep f. 775; J. Hoogstraten. Hoofddorp f. 749; H. P. Bakker. Nieuw Vennep f. 699; M. Korten- oover, Nieuw-Vennep f. 695; A. Reekers, Nieuw-Vennep f. 689; W. N. Groeneveld, Vijfhuizen f. 686; Joh, C. Verhoef, Alphen aan den Rijn f. 579. Perceelen I en II gecombineerd: K. Koel, Haarlem f. 9171; H. P. Bakker, Nieuw- Vennep f. 8189: Gebrs. van Keulen. Half weg f. 8013; A J. Seijsener, Hillegom f. 7951; G. Groen, Hoofddorp f. 7553. Massa: A. van Kampen, Haarl.meer f. 10227; J. Zwaan, Amsterdam f. 9800; Gebrs. van Luling, Haarl.meer f. 9286; A. J. Seijsener, Hillegom f. 9266; L. Schrijver Amsterdam f. 9177: J. Cingaletoir, Haar lem f. 8939; H. P. Bakker, Nieuw-Vennep f. 8870; Daudeij en Co., Lisse f. 8648; G. Groen, Hoofddorp f. 8228; C. v. d. Vlies, Haarlem f. 6454. Gunning aangehouden. Begrafenis W. J. van Gulpen. Gistermiddag werd te Hoofddorp op de alg. begraafplaats onder veel belangstel ling ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer Willem Jan van Gul pen, die op 68-j. leeftijd ls overleden. Hij was in deze gemeente op landbouw gebied een bekende persoonlijkheid en heeft op de ontwikkeling yan den Haar lemmermeerpolder grooten invloed gehad. Op verschillend terrein ls de heer van Gulpen, o.a. als hoofdingeland, heemraad en loco-dijkgraaf van den Haarlemmer meerpolder en penningmeester van de vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer met veel ijver en toewijding werkzaam ge weest. Aan de groeve werd gesproken door den heer Reinders Folmer, dijkgraaf van den Haarlemmermeer, die namens het Polder bestuur zijn dank en waardeering uitte voor de door den heer v. Gulpen bewezen goede diensten en de uitnemende wijze waarop hij de belangen van dezen polder steeds heeft voorgestaan en behartigd. Verder werden woorden van troost en bemoediging gesproken door ds. de Haas uit Oude-Wetering en een broeder van den overledene, waarna de schoonzoon dankte voor de bewezen laatste eer. KATWIJK AAN ZEE. DE HEER DIRK PARLEVLIE11 li 1 m Geacht ingezetene heengegaan. Gisternamiddag om 7 uur overleed hier op ruim 77-jarigen-leeftijd, de heer Dirk Parlevliet Sr,, geboren 30 Sept. 1859, een bekend en geacht burger dezer gemeente, vader van een patriarchaal nageslacht. Hij; was een werkzaam man en bewoog zich in 't maatschappelijk leven op velerlei gebied. Niet alleen was hij veehouder, landbouwer, reeder en handelaar, doch ook gaf hij zich ter behartiging van verschillende maat schappelijke instellingen. Zoo was hij o.a. mede-oprichter van de Boerenleenbank en Jaren achtereen hiervan bestuurslid. Hij was een man des vredes, wars van partiizucht. waardeerende 't goede in an dersdenkenden. Daardoor genóót hij veler sympathie. De heer Parlevliet behoorde tot de oprichters der Chr. School in de Bur- gersdljkstraat en was enkele jaren be stuurslid dier school. Ook was hij in vroe ger jaren lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim 't Was zijn lust heen te wijzen naar Hem, bij Wien alleen heil en troost en kracht "ijn. Zulks«bleek niet het minst gedurende de vele jaren van zijn dienst als diaken en later als ouderling der Geref. Kerk. Zelf vond zijn ziel rust en zijn hart vrede in Jezus. En steunende op Zijn genade ging hij heen. De laatste maanden zijn levens maak ten een zorgvolle verpleging gewenscht, welke hij ruimschoots en dankbaar genoot. WOENSDAG 30 JUNI GEEN SPREEKUUR TE KATWIJK-AAN-ZEE. Van 1 Juli af wordt de spreekkamer tijdelijk VERPLAATST naar BADSTRAAT No. 1, ten huize van den heer W. E. Dorrenboom. 3756 BEZOEKT 3762 te KATWIJK AAN ZEE, in het lokaal, eind Tramhalte, voorstellende het VORSTELIJK PAAR, in natuurlijke kleuren en levensgroot ENTREE: 15 cent - Kinderen 5 cent en werkloozen 10 cent. Interessante expositie van een veelkleurig zandtapijt. In de lokaliteit bij het eindstation van de tram in de Tramstraat is het kunstwerk te zien van den Belgischen zandtapijtschil- der Pierre van Ranebeek. Het plaatsje He- kelgem, op 20 K.M. van Brussel is bekend om zijn „zandtapijtkunstenaars". Twaalf jaar geleden begon de toen 14-jarige Pierre zich ook hier op toe te leggen. Hij bezocht eerst de teekenacademie te Aalst en bestudeerde speciaal anatomie. Meer en meer beoefende hij de kunst om zandtapij- ten te maken en werd hierin een kunste naar. Hij gebruikt 40 verschillende kleur- soorten in zand. Daar zijn 20 natuurlijke kleuren bij .die men aantreft in het Engel- sche zand van de krijtrotsenkust en twintig kleuren, die door menging ontstaan. In België vervaardigde hij verschillende mees terwerken, die groote belangstelling getrok ken hebben. Het tentoongestelde zandtapijtschilderlj is 't bezichtigen alleszins waard! Gelukwensch aan Prins Bemhard. Door het bestuur van de Oranjevereni ging is heden het volgende telegram ver zonden aan Z. K. H. Prins Hendrik paleis Soestdijk: „De Oranjevereniging Katwijk aan Zee biedt Uwe Koninklijke Hoogheid eerbiedige gelukwenschen aan met de herdenking van Uw geboortedag met den wensch aar God nog vele gelukkige jaren aan Uw leven mogo toedoen, w.g. H. PARLEVLIET. voorzitter W.g. D. C. O BOEKHOVEN, secr Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard zal hedenavond om 8 uur door de Katwijksche Harmonie „U. N. I air. de heer P. C. Langmuur. een .concert met een uitgezocht programma gegeven worden in de muziektent op den Boulevard De Tramontsporing. Omtrent de tramontsporing van gister morgen kan nog het volgende medegedeeld worden: Twee aaneengekoppelde boerenwagens met paarden bespannen en bestuurd door L. uit Katwijk a. d. Rijn staken de tram baan bij de Vreugdeweg in Duinoord over. toen de tram om 10 minuten voor 9 uur daar aankwam uit de richting Katwijk a. Zee en de wagens net bij de koppeling greep De paarden schoven vooruit met het on derstel van den eersten wagen en bleven ongedeerd, evenals de jonge bestuurder, die tegen den grond werd geslingerd. De tram reed met een stuk van den wagen nog een 15 meter door, waardoor deze tusschen een paal van den tramweg bekneld raakte, de tram sprong uit de rails; om half 11 des morgens was de tramstoring afgcloopen. Het is een wonder, dat dit alles nog zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen. 15 a 20 1 pers. bedden, 50 ets. per dag. Kampeertenten, huis-model, met houten kribben te huur. 3736 8 pers. gebruikte kampeertenten te koop. Huishoudjam, pondspot 2025 Appelstroop 17 (statiegeld voor pot 3 cent). Leverpastei, per blikje 13 Volvette kaas (jong), per pond 27 3757 DE KW. BIJENKORF. LISSE. GEMEENTERAAD. Beëediging nieuw Raadslid - Het gevaar der vluchtheuvels. De Raad vergaderde. Het nieuwe Raadslid, de heer Jac. Th. de Vroome, werd beëedigd, waarna de voorzit ter hem een welkom in den Raad toeriep. De heer de Vroome dankte hiervoor. Vervolgens sprak de voorzitter een woord van oprechten dank. mede namens zijn vrouw, voor de hartelijke ontvangst bij hun vestiging in Lisse na de huwelijksreis. Dit heeft zijn dagelijksche taak veraange naamd. Dankbaar waren de Burg. en zijn echtgenoote ook voor het cadeau dat na mens de gemeente werd aangeboden. Volgde vaststelling van de verordening, betreffende het beroep, bedoeld in de art. 17 en 18 van het reglement auto-vervoer personen. De heer J. P. Segers vroeg of alle personen er voor ln aanmerking komen die thans een taxi-bedrijf hebben. De voorzitter zeide, dat allen een verzoek hebben te rich ten tot B. en W. Door 't College is nog geen bepaald standpunt ingenomen wie er al dan niet voor in aanmerking komen. De veror dening werd met alg. st. aangenomen. De Raad bevestigde zijn in comité-gene raal genomen besluit om aan te koopen een tweetal perceelen grond, gelegen nabij ge meentegronden, waardoor de exploitatie van de gemeentegronden wordt bevorderd. In dertijd zijn de besprekingen tot aankoop af gestuit op den prijs van f. 1.30 per M2. wat betreft perceel D no. 3231. Thans ls de ge meente eigenaresse geworden van beide per ceelen voor den totaalprijs van f. 7011.10, in clusief overdrachtskosten. Van den heer G. Warmerdam werd een strook grond gekocht gelegen langs de Bondstraat. De bedoeling ls om eerlang over te gaan tot verbreeding van deze straat. Door dezen aankoop is dit thans mogelijk. Aan de firma Gebr. Moolenaar werd het geheele nog openliggende gedeelte van de westzijde der Gladiolenstraat verkocht te gen den prijs van f. 4.per M2. Indien de naast dit terrein liggende sloot gedempt moet worden, komt dat voor rekening van de gemeente. Hierna kwam men tot de vaststelling van wijziging der begrooting voor het dienstjaar 1936 en het dienstjaar 1937. De voorz. gaf bij de verschillende posten de noodige toe lichting. Bij de vaststelling van het kohier Wegen belasting werd medegedeeld, dat deze be lasting zal opbrengen een bedrag van f. 28.196.20. De belasting zal worden geïnd per 15 Aug. en 15 November. Hiermede was men gekomen tot ing. stuk ken en mededeelingen. Een schrijven van de fam. Onderwater was ingekomen waarin dank werd gebracht voor de deelneming bij het overlijden van den heer L. Onderwater. Van mr. van der Does te 's-Gravenhage was mededeeling ontvangen, dat de ge meente in de gevoerde procedure door de N.V. J. J. Grullemans en Zn. en N.V. M. Veldhuyzen van Zanten en Zn. werd vrij gesproken voor de betaling van door deze firma's gevorderde uitbetaling van het restant der bijslag óp loonen, waarop zij recht meenden te hebben. Van Waterstaat was bericht ingekomen, •dat een onderzoek zal worden ingesteld naar het gevaar van de vluchtheuvels nabi.i de Vuursteeg. De heer Segers zou gaarne zien, gezien het laatste ongeluk dat aa.n twee meisjes bijna het leven gekost heeft, ten sterkste aan te dringen op spe ge veran dering. De voorz. wilde eerst het onderzoek afwachten. De heeren Segers en Lefeber drongen echter met grooten klem aan op nieuw een schrijven te richten tot de Rijks- HEDEN. Jeruël: Bijbelbesprekine te 8 uur nam. Woensdag. Katwiik aan Zee (Casa Cara)Spr. de heer Schoonderbeek van Ede, 7'/i uur nam. Vrijdag. Noordwfjkerhout: Aandeelhoudersverg. N.V. v.h, N. C. v. d. Zalm en Zn. 2 uur n.m, DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half. drie tot half vier: Donderda, Inenting tegen dlphterie. 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v, Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau, v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Wittebroodsweken". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater Breestr. 31: 8 uur nam. „De Texas Rangers". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldp-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De misdaad van dr. Forbes". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 „Het mysterie van de Mondschein-Sonate". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Dr. Socrates". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot II uur; Woensdagnam. te 2'/t uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 28 Juni tot en met Zondag 4 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstr. 35, tel. 136; A. J. Donk, Doezastr. 31. telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. waterstaat met verzoek tot wegneming of verlegging van den vluchtheuvel tusschen de tramrails. Bij de rondvraag merkte de heer Schrama op, dat de Loosterweg, welke voert van de Stationsweg naar den Achterweg, ln zeer slechten toestand ls. Er komen kuilen in den weg voor van een halven meter. Deze zouden volgens spreker niet vanzelf kunnen ontstaan. De heer Tibboel merkte op, dat deze kuilen door het autoverkeer zijn ont staan en niet gemaakt. Den voorz., die de zen weg goed kent, waren de kuilen nog niet opgevallen. Algemeen was men van mee ning, dat deze weg niet voor auto-verkeer bestemd moet worden. Dat de groote kui len echter verdwijnen is wel wenschelijk. De heer Knetsch vroeg waarom de Zonnestraal-collecte zooveel moeilijkheden had ondervonden en samenviel met een col lecte voor Herwonnen Levenskracht. De voorz. zeide dat meerderen afgewezen wor den. Het samenvallen is echter een toeval ligheid. Op de data was niet gelet. Weth. Warmerdam drong aan op meerdere samen- spreking tusschen de organisaties die een zelfde doel beoogen en een collecte aan vragen, zoodat er eenige tusschenrulmte is tusschen de collectes, hetgeen zeer wen schelijk is. Na de rondvraag volgde geheime zitting. OEGSTGEEST. De a.s. Autotocht voor Ouden van Dagen. Omtrent de ter gelegenheid van het tweede lustrum te houden autotocht voor Ouden van Dagen, kunnen wij vermelden dat het comité van het eerst voorgenomen plan ls teruggekomen en de te nemen route geheel heeft gewijzigd. Het plan is nu om, natuurlijk met omwe gen, naar VogelenzangBloemendaal te gaan om aldaar koffie te drinken. De om streken worden tevens bezocht met als einddoel „Hotel Velserend" waar de lunch zal worden gebruikt. Dat er van de zijde der oudjes groote be langstelling voor dit jaarlijksch feest be staat blijkt wel uit het groot aantal (pl.m. 70i dat zich heeft aangemeld. Helaas is er een groote teleurstelling, n.l. het aantal beschikbaar gestelde auto's is zeer gering, althans is er geen kijk op dat allen zullen mede kunnen gaan als dit aantal niet grooter wordt, óf er zullen an dere maatregelen moeten worden getroffen. Doch daardoor zullen de kosten aanmerke lijk worden verhoogd hetgeen ten gevolge heeft dat er op de tractatles ernstig moet worden bezuinigd. En- dat is natuurlijk weer een groote tegenvaller voor de oudjes én het comité, dat hen zoo gaarne een prettigen dag zou bereiden. Wij doen daarom een ernstig beroep op autobezitters om zich nog even te melden bij den heer J. Kamsteeg of een der andere comitéleden, opdat het voor de oudjes een ware vreugdedag worde! Geitenkeuring Oegstgeester Geitenfokvereeniging. Oo het terrein van de groenteveiling aan den Bazar is, uitgaande van de Oegstgeester Geitenfokvereeniging een geitenkeuring ge houden. Het aangevoerde materiaal bleek dit jaar op hoog peil te staan. Ook het aantal was boven verwachting, daar niet minder dan een 70-tal dieren ter keuring was opgekomen. Het was dan ook ivoor de keurders, de heeren de Jong ass. Rijksveeteeltconsulent den Haag en Roest, Direct, van de Landbouwschool te Den Briel. een niet gemakkelijke taak om een juiste uitslag saam te stellen. I Hieronder de beoordeeling: I Eenjarige geiten wit (gehoornd) gelamd hebbend in 1937: 1. E. Hoogewonlng, 2. H. 1 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6