De viering van Prins Bernhard's verjaardag LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 29 Juni 1937 Opgewekte stemming in Nederland Huzaren defileeren voor den Prins. Buitenland SPORT D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 762. Hedenmiddag 3 uur; 760, binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 765.0 te Toulouse. Laagste stand 743.4 te Lerwick. Verwachtig tot den avond van 30 Juni: Meest matige, Westelijke tot Noordwes telijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar schijnlijk nog eenigc regen. büitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie op de Noorsche zee heeft zich vereenigd met het vlakke minimum over Centraal-Europa. Een langgerekt ge bied van lagen luchtdruk strekt zich uil van de Poolzee over de Noorsche zee tot 't Oostzeegebied. Aan de Westzijde heerscht zomerwarmte met zeer hoogc temperaturen om de Botnische goli en in Polen. In het westen ls het vee] koeler en Thorshavn meldt slechts vijl graden. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan blijft krachtig ontwikkeld en breid de zich naar het Noorden uit. Ten westen van IJsland ligt nog een vlak minimum. De meeste regen viel in Zuid-Frankrijk. Zwitserland, Zuid-Duitschland en verder langs de Noorsche kust. In Engeland viel geen regen van beteekenis. In Schotland stijgt de luchtdruk snel. In geheel Frank rijk en Zwitserland is het weer nog betrok ken. De Alpen-stations zijn in wolken ge huld en hebben normale temperaturen (Santls pl.m. 2 graden C., Jungfraujoch, minus 4 graden C.) In Engeland ls het koel met gebroken luchten. Langs de Noorsche kust regent het nog op véle plaatsen. Voor onze omgeving is opklarend weer te wachten met nog kans op regenbuien overdag en in het algemeen koele; weer met winden tusschen West en Noord. weersomstandigheden hedenochtend 8 ddr. Londen: W.Z.W* matig. 15 gr. C., be trokken, dreigende regenlucht Parijs: N.W., 13 gr. C., opklarend weer. Berlijn, Zuid. matig, 20 gr. C„ zwaar bewolkt Nice: windstilte. 18 gr. C., mooi weer, toe nemende bewolking. luchttemperatuur. 8 uur voorm.: 13'/i gr. C. (56 gr. F.) I 12 uur 's midd 15'/> gr. C. (80 gr. F.) 1 3 uur nam.: 15'/j gr. C. (60 gr. F.) "IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 7.33 uur; nam. te 20.05 uut. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur; 18'/! gr. C. licht op voor fietsers ca. Dinsdag: 9.56 nam. tot 4.10 voorm. maans. op. en ondergang. 29 Juni: op: 23.37 uur; onder 10.55 uur. lunch voor minister nash. De minister van buitenlandsche zaken ad interim, dr. H. Colijn, heeft heden te Den Haag een lunch gegeven in hotel Vieux Doelen ter eere van den heer Nash, minister van financiën en handel in Nieuw Zeeland, die eenige dagen in ons land ver toeft. Onder de deelnemers bevonden zich de ministers Welter. Steenberghe en De Wilde de Engelsche gezant, sir Charles H. Mont gomery en de eerste secretaris van de En gelsche legatie, de heer le Rougetel, dr. Hirschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid, de heer Hooft, chef van de afdeeling consulaire en handelszaken, van het departement van buitenlandsche za ken, de heer Lamping, directeur der han dels accoorden, ir. Bonthuis, hoofd van den buitenlandschen landbouw voorlichtings dienst en enkele hoofdambtenaren. WONING AFGEBRAND BIJ ASSEN. Vanmorgen om ruim negen uur is brand uitgebroken in een woning te Peelo bij Assen, bewoond door de familie Smeenge. De brandweer uif Assen was spoedig ter plaatse. Er was evenwel geen water, zoodat het huis geheel afbrandde. De Inboedel kon grootendeels gered worden. De woning was verzekerd, de inboedel niet. De oorzaak van den brand moet gezocht worden in het feit. dat het driejarig zoontje van Smeenge met vuur speelde ln het stookhok bij het huis. Het kind kreeg eenige lichte brandwonden. De vrouw liep een snij wond op. Op feestelijke wijze is heden door heel het land de 26ste verjaardag van Prins Bernihard gevierd. In Den Haag toonde het stadsbeeld al vroeg In den ochtend door de vele vlaggen en wimpels dat deze eerste verjaardag van den Prins in Nederland niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Niet alleen vele particulieren hadden de driekleur uitgestoken. De overheid en de ten hove geaccrediteerde gezanten deden evenzoo. De beugels van de tramwagens waren gepavoiseerd en bussen en vele taxi's hadden een feestelijke vlaggenversiering. Het deftige Lange Voorhout was sinds gis teren in feestgewaad. Toen reeds waren tusschen de boomen aan weerszijden van het schelpenpad kleurige wimpels opge hangen. Ten palelze Noordeinde lagen registers ter teekening. waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De stadsbeiaardier. Joh. de Zwaan, opende de muzikale vreugde door een caxillonbespeling, welke hedenmorgen om 11 uur aanving. In den loop van den middag speelden op tal van plaatsen in de stad muziekcorpsen, waarvan sommige ook de stad doortrokken. Zeer veel belangstelling ging hedenmid dag uit naar het luchtvaartfeest van den bljzonderen vrljwlUigen landstorm op het vliegveld Ypenburg. dat met een rede van oud-mlnlster-ir. Bongaerts geopend werd. In de avonduren zullen de openbare ge bouwen en het Vredespaleis worden ge ïllumineerd. In Indië. Uit Batavia wordt gemeld: In de vroolijke vlaggende hoofdstad van Ned.-Indië ving reeds gisteren de viering van den verjaardag van Prins Bemhard aan, o.a. door het allenvege om klokslag 12 uur in feestelijke bijeenkomsten ge speeld Wilhelmus. Hedenmorgen stroomden velen naar het Waterloopleln waar een parade plaats vond. Ook te Meester Cornells en andere garnizoensplaatsen werd een parade ge houden. De parade te Batavia werd geïnspec teerd door den generaal-majoor A. G. van Tricht. Groote drukte bij het Paleis Soestdtjk. Voor het Paleis Soestdijk zal heden- namiddag een défilé van Baarnsche ver- eenigingen plaats hebben terwijl Lippische volksdansers zullen demonstreeren. Gisteravond heeft een twintigtal zang- vereeniglngen en eenige muziekgezelschap pen, ter gelegenheid van een te Baam g- houden muziek- en zangconcours een zanghulde gebracht voor het Paleis Soest dijk. De muziekvereeniglng ..Ons Genoegen" uit Garderen in boerencostuum en op klompen, speelde twee coupletten van het Wilhelmus, welke door de duizenden be langstellenden uit volle borst werden mee gezongen. Aan het einde van het tweede couplet vertoonde Prinses Juliana zich voor een der ramen van de eerste verdieping en wuifde de wachtende menigte toe. Tot slot speelde de muziek nog een pot pourri, samengesteld uit de Lippe-Det- mold-marsch en verschillende vaderland- sche liederen. De aan deze hulde deelnemende vereeni- gingen vertrokken daarna weder door de bosschen naar Baam. Hedenmorgen heersebte er rondom het paleis Soestdijk al vroeg een groote drukte. Om kwart over tien defileerde een eskadron van het eerste half-regi- ment huzaren uit Amersfoort langs het paleis, welk défilé prins Bernhard van het bordes af gadesloeg. Prinses Juliana en prinses Armgard zaten gedurende het défilé op het bal- con en aanschouwden vandaar het voorbijtrekken der huzaren. Om elf uur arriveerde h. M. de Ko ningin per auto uit de richting Baam op het paleis, waar zij door het prin selijk paar werd begroet. Het felicitatieregister werd in den loop van den dag druk geteekend. Een stroom van bloemstukken werd aan het paleis bezorgd. Om half acht vanavond wordt op het paleis een diner gëgeven, waaraan een groot aantal gasten zal aanzitten. Het vonnis inzake de water- aftapping van de Maas. De gewenschte klaarheid is verkregen. Van welingelichte -zijde meldt, men ons: Bij de beoordeeling van het vonnis inzake de aftapping van Maaswater staat voorop, dat de Nederlandsche regeering het geding over het Maaswater in de eerste plaats bij het Hof aanhangig heeft gemaakt om klaarheid te verkrijgen in een over en weer betwiste situatie. Nederland kon de recht matigheid van sommige Belgische kanaal- werken niet erkennen. België heeft zijner zijds steeds voorbehoud gemaakt ten aan zien van het Nederlandsche rechtsstand- punt met betrekking tot het Julianakanaal en de daarmede samenhangende werken Die door de Nederlandsche regeering ge wenschte klaarheid is, althans op een aan tal punten van gewicht, door het vonnis van het het Hof verkregen. Daarmede ls een eind gemaakt aan een dispuut dat nauwelijks meer uitzicht bood, vatbaar te zijn voor een oplossing door vergelijk. De vraag, welke partij door het Hof in het gelijk of in het ongelijk is ge steld. is daarnaast van slechts betrek kelijk belang. Zooals zij luidt kan de uitspraak van het uitgangspunt wor den van een elndregeüng, die kan worden voorbereid in een sfeer, bevrijd van de tegenstrijdigheden, welke tot heden bestonden. Wat den inhoud van het vonnis betreft (een beoordeeling der motiveering wordt hier niet gegeven) kan het volgende wor den opgemerkt. De rechtsstrijd liep: le. over de rechtmatigheid van den aan leg van de technische kanaaiwerken in Nederland en België; 2e. over het gebruik van die werken; ad le. geen van de bestaande werken in Nederland en België worden op zichzelf in strijd geacht met het verdrag van 1863; ad 2e. vast staat thans, dat de sluis van Heerhaeren tot geen ander doel dan schut ten mag worden gebruikt. Het gebruik van de sluis voor voeding van de lager gelegen kanaalpanden zou haar karakter doen veranderen, waardoor men in strijd zou komen met het traktaat van 1863. Bij het normale gebruik van de sluis zal België er bovendien voor hebben te waken, dat de stroom in de Zuid-Willemsvaart niet op schadelijke wijze toeneemt en dat er vol doende water ln de Maas overblijft. Ten aanzien van het Albertkanaal Is be slist. dat België, evenals trouwens Neder land. niet alleen bevoegd ls kanalen, op eigen territoir gelegen, te verbreeden en te vergreoten. doch zelfs den watertccer vermeerderen, onder voorwaarde dat af tapping van Maaswater door het toevoer- kariaa] te Maastricht niet nadeellg wordt beïnvloed en dat voldoende water voor de Zuid-Willemsvaart beschikbaar blijft. Met betrekking tot het Juliana kanaal is beslist, dat dit, als kanaal, op den rechteroever van de Maas gele- ~en. niet fcetieevoht wordt door het "erdreg van 1863. dat zich alleen met kana'en op den linkeroever 1-ezig houdt. Hierui! volgt pchter volgens het Hof niet, dat Nederland volkomen vrij is over het Maaswater te Maastricht ten behoeve van het Julianakanaal te beschikken. Nederland zal daarbij al tijd ervoor moeten'waken, dat de voe ding van het „cJulianakanaal het regime, door het verdrag van 1863 voor de kanalen van den linker Maasoever gevestigd, onaangetast laat. Wat dat regime ls, wordt ln het vonnis niet uit gewerkt. Omtrent de gemeenschappelijke Maas is beslist, dat deze als scheepvaartweg elk belang mist, behalve dan voor klein plaat selijk vervoer. „De groote scheepvaart onder alle vlaggen, beschikt thans over het Julianakanaal. hetwelk", aldus het Hof, „veel beter aan hare behoeften tegemoet komt". Het spreekt overigens vanzelf, dat het vonnis in al zijne consequenties op dit oogenblik nog niet volledig kan worden overzien. Bank van Frankrijk schorst wisseloperaties. Tijdens duur debatten financieel ontwerp. De Banque de France heeft besloten al haar wisseloperaties te schorsen tijdens den duur van de debatten in 't parlement over de financieele ontwerpen Het emissie-instituut en de credietin- stellingen zullen echter voortgaan aan tourlsten op vertoon van paspoort en van spoorwegkaartje buitenlandsche deviezen te verstrekken welke zij voor hun verder reizen noodig mochten hebben. Deze de- viezen zullen verstrekt worden op basis van Hp laatste wisselkoersen van de beurs op 28 Juni. rupsenplaag in engeland. Groote oppervlakten worden kaalgevreten. Uitgestrekte gebieden in Schotland, voor namelijk in Tife en in mindere mate in de Westelijke graafschappen, worden geteis terd door een rupsenplaag. Duizenden acres weideland worden kaalgevreten. Horden rupsen, zoo meldt de „Times" kruipen over de Ochil-heuvels met 'n snel heid van een mijl. per dag Waar zij voor bijgetrokken zijn, blijft het land volkomen kaal achter en het maakt den indruk alsof alle groen door een brand weggevaagd ls. Duizenden rupsen worden door den zwaren regen weggespoeld in de Glendevon, de Glenquey, en de Frandy-reservoirs, die Dunfermline en een groot deel van West Tifeshire van watr voorzien. Honderden meeuwen komen op deze weggespoelde rupsen af, die een bijzondere lekkernij voor hen schijnen te vormen. De vernieling, die door het ongedierte op de weideplaatsen wordt aangericht is zóó groot, dat het op vele plaatsen noodig is geworden de kudden schapen naar de lager gelegen hellingen te brengen, welke gewoonlijk gereserveerd worden voor wln- tenveldeplaatsen. Men overweegt thans de mogelijkheid de geteisterde landerijen af te branden, doch schrikt voorloopig nog terug' voor het ge vaar, dat het eenmaal aangestoken vuur aan de controle zou kunnen ontsnappen, te meer. waar het land door langdurige droogte in brandbaren toestand verkeert. Men zie voor Nagekomen Berichten pagina 2 van het Tweede Blad. - GYMNASTIEK. ADSPIRANTENWEDSTRIJDEN TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Voor de adspiran ten-gymnastiek-wed strijden van den Turnkring Leiden en Omstreken, welke Slaterdag 3 Juli a.s. in „Oud Hortuszicht" worden gehouden, be staat zeer groote belangstelling. Niet min der dan zestien ploegen le gr. en twintig ploegen 2e graad, met een totaal aantal deelnemers (sters) van 286, hebben hier voor ingeschreven. SUIKER - RUBBER - KOFFIE - CACAO p€r contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUKSI. ftlftBEB. KOfFÏ. CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL, NEW YORK. CHIGAGO. WINNIPEG. ENZ DAM 2# Ttltfoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Boon Nis 2, Toltl. 30012 Telegr«m»<)rti. CARLOS-AMSTERDAM 4302 (Tngez Meó.i De Fransche Senaat. Zal vermoedelijk volmacht verleenen. De Senaatscommissie voor financiën ls bijeengeroepen voor haar wekelijksche zit ting op morgenmiddag drie uur. Het ls ech ter waarschijnlijk, dat haar voorzitter de commissie voor het vastgestelde tijdstip bij een zal laten komen. Wanneer de stemming in de Kamer snel genoeg verloopt, zal de Senaatscommissie nog vanavond het ont werp inzake de volmachten voor de regee ring op financieel gebied bestudeeren De bespreking in openbare zitting ln het Luxembourg zou nog vanavond geschieden, zooals dat door de regering verlangd schijnt te worden of wel morgen. In eerstgenoemd geval zou de beurs reeds morgen haar ope raties hervatten. De beraadslagingen van de finan- rieele commissie zijn voorbereid door besprekingen van Joseph Caillaux met Chautemps. Men heeft den indruk, dat de Se naatscommissie ongewijzigd den door de regeering voorgestelden tekst zal aan vaarden. A'DAM, 29 Juni. De berichten uit Frankrijk.werden uiter aard in de financieele centra niet aange naam opgevat en ook te Amsterdam kon de beurs zich niet onttrekken aan den In vloed uitgaande van de gebeurtenissen te Parijs. De koersen bewogen zich algemeen op een lager peil en de stemming was ge drukt, doch met alle omstandigheden reke ning houdende viel de tendens ten onzent toch mee en van eenige nervositeit was geen sprake. Desniettemin vielen voor tal van fondsen nadeelige koersverschillen waar te nemen en vooral de Internationale arbitragepapieren waren nogal de dupe van de historie. Van de Petroleum-aandeelen verloren Koninklijken ten opzichte van het vorige slot een negental Dunten: onder beurstljd werden slechts geringe fluctuaties meege maakt. Oo de suikerafdeeling waren het H.V.A.'s die zich een vrij groot verlies moesten getroosten, zoodat die sedert het begin van de week verscheidene punten achteruit zijn gegaan. De specifieke suiker- aandeelen werden algemeen lager genoteerd doch hier bleven de nadeelige verschillen slechts tot enkele procenten beperkt. Op de Rubberafdeeling ging maar weinig om Amsterdam Rubbers kregen een flink verlies te incasseeren en de minder cou rante soorten moesten zonder uitzondering een veer laten. De gedrukte stemming voor het product Rubber speelde hierbij klaar blijkelijk eveneens een rol. In Tabakken ging zoo goed als niets om. De bekende toonaangevende Deli-aandeelen waren in doorsnee niet veel veranderd behoudens aandeelen Deli-maatschappij, die zich een opoffering van een viertal punten moesten laten welgevallen. De affaire in indu- strieelen was zeer klein. De Philips-aan- aeelen werden lager ingezet en liepen on der beurstijd nog verder naar beneden, zoo dat zij tenslotte een tiental proeenten la ger kwamen te liggen. Aku's en Unilevers liepen een kleinigheid achteruit. Voor Scheepvaartpapieren bestond slechts ge ringe belangstelling, hetgeen niet kon ver hinderen dat de algemeene beurstendenz ook op deze fondsen haar stempel drukte. Voor Amerlkaansche fondsen was de toon zwak. De Koperfondsen, de Staaiaandeelen en de spoorwegwaarden kwamen zonder uitzondering op lager peil. De belegglngsmarkt was stil. De Neder landsche staatspapieren waren maar wei nig veranderd. Goede belangstelling even wel bestond wederom voor de nieuwe 3 procents obligatiën Nederland, die de plaats innemen van de spoorwegobligatiën. Opnieuw kon de koers zich iets verheffen. De Oude Schuld had een eenigszins gedrukt voorkomen. WISSELKOERSEN. Londen 8.97 3/4 (8.97 1/8); Berlijn 72.90 172.93); Parijs 7.95 (8.11'/«); Brussel 30.72'/» (30.71); Zwitserland 41.70 (41.67'/!); Kopen hagen 40.10 <40.07'/!); Stockholm 46.32'/» 46.27'/»)Oslo 45.15 (45.10); New York 1.82 (1.817/8); Praag 6.34 (6.341. Prolongatie T/n; Part. disc. 1/83/16; Daggeld 1/4. Registermarken 38; Credlet Sperrmarken 16 3/8; Effectensperrmarken 161/8; Reis marken 51; Bankpapier 45 3/4. Tusschen haakjes zijn de kóersen van gisteren. MARKT RERICMTIN LEIDEN, 25 Juni. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstr." Roode kool 5; Gr. kool 3,20; Uien 9—10: Peen 8; Aardappelen 2,305; Andijvie 24; Sla 2—5; Aard beien 1272; Snijboonen 2042; Stok- boonen 57; Stamboonen 33—42; Tuta- boonen 6—9; Doperwten 1024; Peulen 1343: Postelein 511; Spinazie 7—13; Tomaten- A 22—28, B 26—32, C 20—24 CC 14—18. per 100 Kg.; Andijvie 0.60—1.90; Komkommers 1.605,40; Bloemkool 1.50— 11.30; Salade 0,60—2.60; Perziken 2—13; Rabarber 3090, per 100 stuks; Kroten 2—3; Pieterselie 1.30—1.60; Radijs 0.80— 1.80; Selderie 0,30—1.60; Uien 1,30—3: Peen 3,50—11,80: Rabarber 2,40—3.30, p. 100 bos. LEIDEN, 29 Juni Vette varkensmarkt Aanvoer in totaal 277 stuks, t.w. 263 zware en 14 lichte. Prijzen: zware 4748 et-, lichte 4446 ct. per K.G. levend gewicht. Handel matig. BODEGRAVEN, 29 Juni. Kaasmarkt Aangevoerd 354 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk. totaal 15930 stuks, we gende 143370 K.G. Prijs met R.M., le soort f 24—26; 2e soort f.2123; zwaardere tot 1.27. Handel vlug. HAZERSWOUDE, 28 Juni. Aanvoer: 5247 stuks. Kippeneieren 2.653.25 per 100 st.; Eendeneieren 2.402.60hanen 50 c. p. st. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Juni. Groenten- veiling. Per kist van 25 K.G.: Eerstelingen f. 1.00—1.25; Drielingen f. 0.75—1.15; Kriel f. 0.650.80 Per 100 bos (krop) Bospeen 7.10—9.60; Sla 1.50—2.60; Radijs 0.60—1 10; Rabarber 3.304.20. NOORDWIJKERHOUT, 28 Juni. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 3575 ct. per slof; peulen 2.704.10; bloemkool 1ste srt 6.10 per 100 St.; idem 2e soort 4.40; dub bele boonen 4.40; witte capucljners 1.25 1.40; bruine capucljners 1.75; doperwten 1.35—1.55; blauwe schokken 2.102.25; krombekken 1.501.85; tuinboonen 0.62, alles per zak van 10 K.G. NIEUW VENNEP, 28 Juni. 11370 kippen eieren f. 2.90—3.50; 920 eendeneieren f. 2.40 2.70. Kalkoeneieren f. 0.04 per stuk. RIJNSBURG, 28 Juni. Groentenveiling. Kriel 4060 ct. per kist; Drielingen 60 80 ct. per kist; Aardappelen 1.001.30; Peen f. 67.50 per 100 bos; Sla f. 11.50 per 100; Tuinboonen f.78.50 per 100 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 28 Juni. Aard beien 1323 ct. per K.G.; snijboonen 2.85 —3.75; stek 1.502.25; princesseboonen 1.4.—; peulen f. 0.953.70; doperwten f. 1.251.45; capucljners f.1.451.55; tuin boonen f. 0.640.70 per 10 K.G.; Augurken Grof f. 1.902.05; bommen 1.551.65; stek 1.35 per 25 K.G. ROTTERDAM. Veemarkt 29 Juni. Totaal aanvoer 2726. Paarden 224, veulens 23, ma gere runderen 612, vette runderen 640, vette kalveren 153, graskalveren 48, nucht. kal veren 831, schapen en lammeren 67, zuig- lammeren 71, varkens 6, bokken en gelten 51 stuks. Prijzen per kilo: vette koeien le kwaliteit 78. 2e kw. 71, 3e kw. 54 tot 64, vette ossen 74, 68, 54 tot 64, stieren 74, 67, 62, vette kalveren 90, 75, 55 tot 60, schapen 52, 46. 36; nuchtere kalveren 49, 45, 41, slachtpaarden 60. 55. 47. Prijzen per stuk: schapen le kw. 32, 2e kw. 25, 3e kw. 20 gld., zuiglammeren 17, 14, 10, nuchtere slacht- kalveren 13. 11. 8, nuchtere fokkalveren 19, 16, 14, slachtpaarden 285, 224, 140. werkpaar den 350. 300, 190, hitten 180, 150, 110, stieren 360, 300, 200. kalfkoeien 285. 245. 175, melk koeien 290, 250, 185, varekoeien 205, 175. 135, vaarzen 195. 150, 115, pinken 160, 130, 100, graskalveren 60. 40, 20, bokken en geiten 13, 9, 6 gld. TER AAR. 28 Jund. Centrale Veiling - Spinazie 4045; Andijvie 2537; Slaveülen 13; Peulen 1,053,25; Doperwten 1,15 1,80; Capucljners 1,151,70; Tuinboonen 5870; Snijboonen 3.103,60; Princesse boonen 3,70; Dubb. Stampr. 3,503.90; Postelein 6.709,50; Breekpeen 4.006,10; Rabarber 2,103.80: Peen 4,006.30; Prei 1.8; Sla 0,603,00. Bloemkool 215; Kom kommers 1.603,40; Aardbeien 5265; Tomaten 713: Augurken grof 2.20, kom kommers 2,00; Witte Capucljners 1,80— 2,20; Blauwschokkers 2,10. VEUR, 28 Juni. Engelsche komkommers le soort 2.604 00. idem 2e soort 2.002.50, idem 3e soort 1.502 00, idem,wankleurige 2.002.10. gele komkommers le soort 3.00 3.90, idem 2e soort 2.002.80, idem 3e soort 1.502.00, kropsla le soort 1.002.10, idem 2e soort 601.00, stofsla 34, peen 5.90 8.50, bloemkool le soort 10.5014.00, Idem 2e soort 6.307.60. idem uitschot 3.505.10, to maten midd. 13.0013.90, idem groote ronde 12.0013.50, idem 2e soort 12.6013.80. id. 3e soort 850930, idem bonken 10.0011 00, andijvie per 100 1 503 00, Idem per kilo 56, spinazie 4 kilo 3646. postelein 7.50 9.10, rabarber per 100 bos 3.004.00, snijboo nen 3136, spercieboonen 3038. prei 2 00 2.60, seldery 1 20—2.00. peulen 21—23, tuin boonen 7.008.50. doperwten 24.0026.00, aardb. 1315, roode en witte bessen 1416, WESTLAND, 28 Juni. Exportveiling. Bloem kool 5—6'/! ct.. idem 2e soort 2 ct.. meloenen 708 Oct.. idem 2e soort 6065 ct.. per stuk: groene komkommers 3 70. idem 2e soort 160 —1.80 per 100; tomaten A 3 20—3.60. idem B 3 05—3.55. idem CC 2.20—2 95, idem C 3.00315 per bak. WESTLAND, Coöp. Centr. Snljbloemenvei- line 28 Juni Salmon 1.80—3 40. Spectrum 1.50—2.70, Lt Roze 1.60—2.70. wit 1.50 3 90 gemengd 3.20—5.10. Topsv 1.50—2.50. geel 4 30—7 00 Dearv Maid 3 70. Kersrood 1 90—3.60. Robert Allwood 3.00—5.10. Ger- bera 2.50—4 60 Jap. Lelie 2,00—2.90. Regalis 0.80—1.40. Zinnia 3 50—6 70 Snligeraniums 1 301.80.. Candidum 1.605.00. Rozen 170 —2.60 oer 100: Plumosa 1535 ct.. Spenge. rie 5—8 ct. Convillis 5—11 ct.. Gladiolen 20 —36 ct. Lathyrus 2'/!—10 ct.. Alstromeria 13—22 ct alles oer bos, ZOETERWOUDE, 28 Juni. Elerenvening Ik leer nog". Aangevoerd 2865 eieren. Prij zen per 100 stuks: Kipeleren 3.10 3.40: eendeneieren 2.90: Kaas 19—26 ct. p. p. Pluimvee: kippen 35: konijnen 0.231. duiven 11—14, alles per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3