BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eersie Blad Maandag 28 Juni 1937 Op 't examen EXTRA MEDEDEELING VRAGENRUBRIEK van „ZOMERZORG" Binnenland DE ALGEMEENE TOESTAND. TEGENSTRIJDIGHEDEN. Diplomatieke reizen. De Europeesche politiek is weer eens een wat van tegenstrijdigheden. Het laat zich aanzien, dat Italië niet zal toestemmen in de overneming door Engeland en Frankrijk van de door Duitschland en Italië neerge legde taak en dat Duitschland zich in de zen naar Rome zal richten. Hoever in Italië de gemoederen verhit zijn, komt wel zeer duidelijk uit in de ver klaring van Farinacci, den oud-secretaris der fascistische partij, men zie het 3e Blad. Dat zou een regelrecht afsturen op oorlog beteekenen. Gelukkig blijft de Duce in zijn artikel, hoe fel dit overigens ook is. wat meer nuchter. Maar uit een en ander spreekt toch een zeer gevaarlijke menta liteit. Ook Hitier heeft in zijn rede voor 200.000 toehoorders men zie hierachter! een klank laten beluisteren, die gevaarlijk is: hij geeft toch feitelijk te kennen, voortaan niet meer mee te zullen doen aan collec tieve overeenkomsten, en liever zelf te zul len handelen. Waar zou het heengaan, zoo dit werkelijk in de practijk werd omgezet? Daarentegen meldt de „Sunday Express' dat de Engelsche premier Chamberlain een vredesplan zal propageeren, neerkomend op volgende vier punten. 1. Terugkeer van Duitschland in den Volkenbond. 2 Een pact van non-agressie tusschen Duitschland en al zijn westelijke naburen, waaronder dan ook Engeland is te ver- St3alEen internationale conferentie om den wereldhandel te doen opleven, en om de economische oorzaken van den oorlog weg te nemen. 4 Een nieuwe regeling mzake de non interventie in den Spaanschen burgeroor log en terugtrekking van alle buitenland- sche strijdkrachten uit Spanje. Hoe een en ander met elkaar in over eenstemming is te brengen m Met groot eerbetoon is koning Carol van Roemenië te Warschau ontvangen. Aan het gebruikelijke eere-diner zijn zeer hartelijke woorden tusschen den koning en den Pool- schen president gewisseld. Gisteren werd voor den hoogen gast een groote legeroefe- ning gehouden van gemotoriseerde troe pen en luchtstrijdkrachten. 30.000 man schappen namen daaraan deel. Mackenzie King, de Canadeesche minis ter-president. is in gezelschap van zijn se cretaris te Berlijn aangekomen. Kmg zal enkele dagen te Berlijn blijven. Men ge looft, dat Hitier den Canadeeschen staats man morgen zal ontvangen. DUITSCHLAND Een rede van Hitier. De Kerkstrijd. Betooging van oud-strijders. Op den gouwdag Main-Frankenland te Wuerzburg heeft Adolf Hitler een rede ge houden. waarin hij o.a. zeide, dat volgens de nationaal-socialistlsche opvatting de waarde van een land niet ligt in hetgeen het aan geld uitgeeft, doch in de waarde van den arbeid, welke achter dit geld ligt; hieraan moet immers het geheele volk deelnemen. Hiertoe dient ook het Duitsche vier-jaren-plan. In antwoord op het verwijt, dat Duitsch land zich uit den wereldhandel zou willen terugtrekken, zeide de Fuehrer, dat Duitschland integendeel meer dan ooit met het buitenland handel wil drijven. Duitsch land heeft slechts één wensch, met het geheele buitenlapd in vrede te leven, met erkenning evenwel van eigen refjht. Duitschland heeft een gegronden twijfel aan de internationale beloften. In verband hiermede behandelde spr. de kwesties van de „Leipzig" en „Deutseh- land". Na het bombardement op de „Deutschland" keerde Duitschland in de controlecommissie terug, in de oprechte hoop, dat collectieve veiligheidsmaatrege len zouden worden genomen. Na den aan val op de „Leipzig" moesten evenwel com missies worden benoemd om te onderzoe ken, of.... enz. Dit verlangde Duitschland riet, het wenschte op zijn minst een ge meenschappelijke vlootdemonstratie voor Valencia, doch dit bleek niet uitvoerbaar Duitschland neemt thans liever de vrijheid in dergelijke gevallen zich zelf te beschermen en hiertoe is het ook sterk genoeg. Deze zaak is voor Duitschland een waarschuwing, indien iets nog ergers mocht gebeuren. Vervolgens besprak de Fuehrer de bin- nenlandsche politiek. Hij voorspelde den vroegeren vernielers van de Duitsche een heid, dat zij het opgroeiende geslacht niet meer zullen bezitten. De nationaai-socialisten gelooven, naast God in den Hemel, op de eerste plaats aan het Duitsche volk. God heeft de volken niet geschapen, opdat zij lichtzinnig vernielen, doch opdat zij behouden blijven en door het volk te behouden, .zooals God het heeft ge wild, gelooft Hitier te handelen vol gens den wil van God. Deze rede van den Fuehrer werd door meer dan 200.00 personen aangehoord en herhaaldelijk door luide toejuichingen on derbroken. Gouwleider Wagner heeft te Fuersten- feldbruck Ih Oberbayern een rede gehou den over de verhouding tusschen kerk en staat. Deze rede werd door 13.000 personen aangehoord. De minister zeide o.a. met droefheid te moeten constateeren, dat op het oogenblik slechts één macht bestaat, welke zich hin derend, in het leven van het volk merk baar maakt, nl. de kerken. Spr. vermaan de de kerken zich in het geheel te voegen en mede te werken aan de oplossing van de vraagstukken van dezen tijd. Het volk verlangt niet naar een „Kulturkampf", het is in den diepsten grond godsdienstig, doch het wil hierover niet strijden, doch leven in den geest van den Almachtigen God. Spr. wees vervolgens op de valsche be richten over kerkvervolging. De staat helpt de kerken bij het innen van kerke lijke belastingen: alleen in Beieren kregen de katholieke en protestantsche kerken in 1936 26 millioen mark aan kerkelijke be lasting, tien millioen meer dan in 1934. terwijl de kerken bovendien van '1933 tot nu toe van den staat 140 millioen mark kregen. De salarissen van de geestelijkheid komen van den staat De aartsbisschop van Munchen ontvangt jaarlijks 29.000 mark. de aartsbisschop van Bamberg 21.500 mark en de zes overige bisschoppen in Beieren ontvangen elk 14.500 mark 's jaars De Lu- thersche bisschop ontvangt jaarlijks een salaris van 21.000 mark van dn staat. Wagner zeide. dat in de gegeven om standigheden de staat geen vrijwillige giften meer aan de kerken kan geven, indien de kerken hun houding niet wijzigen. Hij hoopte evenwel, dat de kerken tot bezinning zullen komen en zuilen terugkeeren tot de volksge meenschap. Dominee Niemoeller zeide vanaf den preekstoel te Dahlem: „Woensdag j.l, zijn vijftien of twintig man van de geheime po litie de Friedrlch Wilhelmkerk binnenge drongen en hebben hier acht leden van den kerkeraad. zes vrouwen en een man nelijke geloovige gearresteerd. De preek stoel van de Sankt Annen-Kirche staat leeg, aangezien dominee Mueller met 47 broeders en zusters is gearresteerd. In tegenwoordigheid van delegaties -der oud-strijders uit Frankrijk. Engeland, Ita lië en Hongarije, en van de militaire at- taché's dezer landen, alsmede van talrijke vertegenwoordigers der nationaal-socialis- tische partij, van den staat en van 't leger, is te Kassei de „Reichskriegertag 1937" plechtig geopend. Ook de plaatsvervangende voorzitter van de internationale organisatie van oud strijders, kolonel Crosfield, was aanwezig. De buitenlandsche vertegenwoordigers spraken zich in hun begroetingstoespraken uit voor Europeesche samenwerking tot waarborg van den vrede. De bondsleider van den Duitschcn rijksbond van oud-strijders zeide o.a.: „Indien de frontsoldaten van Enge land en Italië en van Frankrijk tot Joego Slavië den vrede wenschen, moe ten de diplomaten volgen". 150.000 personéh waren aanwezig. FRANKRIJK Bonnet gearriveerd. Nieuwe sovjet-gezant overhandigt geloofsbrieven. De dreigende stakingen. zorgl 'n „AKKERTJE" ervoor, dal Ge ruslig en kalm zijl, helder van hoofd en zonder angsl-gevoel, migraine of nare hoofdpijn 1 3707 (lneez Med.) RUSLAND Karl Radek vrijgelaten? De „Paris Soir" verneemt uit Riga, dat te Moskou in welingelichte kringen verluidt, dat Karl Radek, oud-redacteur van de .Jzvestia" die bij het groote Trotskisten proces in Januari j.l: tot dwangarbeid werd veroordeeld, zou zijn vrijgelaten op last van ;het politieke bureau van de partij. Men ver moedt, dat dit zijn reden vindt in het op treden van Radek in de zaak-Toechat- sjewski. Zooals men zich herinneren zal, maakte Radek toespelingen erop. dat de maarschalk in verbinding zou staan met spionnenen. doch later trok hij deze be schuldiging weer in. Men zeide bij zijn ver oordeeling te Moskou, dat hij zijn leven dankte aan het feit. dat hij een belangrijk stuk, dat betrekking had op Sta.lin, naar Parijs had gezonden. Thans wordt verno men. dat zich tusschen zijn papieren be wijzen bevonden, dat maarschalk Toe- chatsjewski in verbinding stond met bui tenlandsche spionnen Radek zou herhaal de malen aan Toechatsjewski gevraagd heb ben hem vrij te laten, aangezien hij anders deze stukken zou publiceerenToechat sjewski weigerde, aangezien hij volledig vertrouwen stelde in Worosjilof. Door be middeling van den procureur Vichinski zou Radek daarna deze compromitteerende stukken aan Stalin hebben aangeboden en Stalin zou dit hebben aanvaard. Radek zou thans in een klein plaatsje bij Moskou yroncn, waar hij ongeteekende arti kelen zou schrijven over de buitenlandsche politiek. Zooals men weet, is Riga nu juist niet een zeer betrouwbare bron voor Russisch nieuws! Hedenmorgen is de minister van finan ciën in het kabinet Chautemps Bonnet, met de Queen Mary te Cherbourg aangekomen, waar hii door den onderstaatssecretaris van financiën, Brunet en den directeur van Zijn kabinet werd verwelkomd. De minister verklaarde bij zijn aan komst o.a.: „ik wil er op wijzen, dat ik voornemens ben de speculatie krachtig te bestrijden en misbruiken met alle middelen tegen te gaan. Ik zal er naar streven, de begrooting ge zond te maken. De financiën van Frankrijk moeten even sterk zijn als zijn marine of zijn leger. Ik wil niet verhelen, dat ik liever in Amerika zou ziin gebleven, waar ik een be langwekkende taak had te vervullen Ik ben meer dan ooit overtuigd van de nood zakelijkheid van Fransch-Amerikaansche samenwerking". President Lebrun heeft Zaterdag den nieuwen ambassadeur der Sovjet-Unie, Soerlts. in officieele audiëntie ontvangen. Bij de overhandiging van zijn geloofs brieven. wees Soerits in het bijzonder op het essentieele doel-van de samenwerking tusschen de Sovjet-Unie en Frankrijk, welke bestaat in het vermijden van gevaren, welke den vrede bedreigen. President Lebrun dankte den ambassa deur voor zijn woorden en sprak zijn vol doening uit over zijn vredesbetuiging. Hij verzekerde hem van de volledige medewer king der Fransche regeering bij deze vreedzame taak. De socialistische minister Lebas heeft in een rede te Roubaix o.a. gezegd: „De s.rijd zal gericht worden tegen den Senaat, die de verwezenlijking van ons programma heeft wijlen verhinderen Het is niet alleen onze wensch om te behouden wat wii hebben bereikl. wij willen meer doen. De Senaat zal zich geplaatst zién tegenover de geheele massa van de Fran sche arbeiders en boeren. De Senaat heeft den strijd gewild, hij zal hem krijgen Wij zullen het samenspannen van ae finan ciers aan de kaak stellen, het bestrijden en het overwinnen, zooals wij alles zullen weten te verslaan, dgt zicji stelt tusschen de verwezenlijking van ons programma en laten wii he' waord noemen.- „onze soc'ale revolutie". De moeilijkheden van deze laatste worden echter steeds grooter. De commissie van werkgevers in het hotelbedrijf heeft fbesloten als protest tegen het invoeren' van de veertigurigc werkweek in geheel Frankrijk het be drijf stil te leggen met ingang van Za terdag 3 Juli a.s. 1 De bond van het personeel van hotel-, café- en restaurantbedrijf heeft een com muniqué gepubliceerd. Waarin wordt gezegd, dat de veertigurige wefkweek in het hotel- bedrijf door rouleering, moet worden toege past, zoodat er geen reden is de bedrijven te sluiten. De bond spoort het' hotelpersoneel aan, de invoering van de veërtig-urige werkweek te eischen. De commissie uit het levensmiddelenbe- drijf te Parijs en in het departement van de Seine, welk bedrijf 500.000 personen omvat, heeft de door de nationale organisatie van hoteliers, restaurateurs en koffiehuishou ders genomen besluiten goedgekeurd en in een algemeene vergadering bepaald, dat zij haar eischen aan de regeering zal voor leggen. Bij alle handelaren in het levensmid- delenbedrijf zal er op worden aange drongen Zaterdag 3 Juli eveneens de zaken te sluiten. Slaagt men er niet in een compromis te vormen, dan kunnen frissche toestanden ontstaan! POIEN Protesten te Berlijn en Rome. De Poolsche ambassadeur te Berlijn heeft bij het ministerie van buitenlandsche za ken geprotesteerd tegen een rede, welke de president van de provincie Silezië, Wagner, te Breslau voor de buitenlandsche pers heeft gehouden. Volgens Poolsche bladen zou Wagner gezegd hebben, dat slechts 20 procent van de bevolking een soort Poolsch dialect spreekt, doch dat alleen zij, die Duitsch spreken een voldoende beschaving hebber- Gisteren is voor de tweede maal een de marche gedaan bij het Vaticaan door den Poolschen zaakgelastigde in verband met het conflict tusschen de regeering en den aartsbisschop van Krakau, mgr. Sapieha. Hel regeeringsblad Czas, dat den prelaat had verdedigd, is in beslag genomen. Het blad Odnowa, een weekblad van de groep onder leiding van oud-presideni Pade- re.wski, generaal Haller en generaal Si- korski, is eveneens geschorst. Er komen berichten over een ernstige ziekte van den aartsbisschop. ALBANIË Doodvonnissen tegen opstandelingen. De politieke rechtbank te Argirocastro heeft vonnis geveld tegen een aantal per sonen. die beschuldigd waren van deel neming aan den opstand, welke eenigen tijd geleden in het zuiden van het land was uitgebroken De vier hoofdbeschuldle- den zijn ter dood veroordeeld: de recht bank legde den anderen beklaagden gevan genisstraffen van verschillenden duur op. JAPAN. De oeconomische politiek. De benoeming van een centralen oeco- nomischen raad, welke een gecoördineerde oeconomische politiek zal formuleeren zoo wel ten aanzien van Japan als van Mands- joekwo is door de regeering bekend ge maakt. De raad bestaat uit 18 leden, ge kozen uit invloedrijke financiers, bankiers, zakenlieden en burgers, en zestien hooge ambtenaren. De raad zal op 20 Juli voor de eerste maal bijeen komen Mandsjoekwo is niet in den raad verte genwoordigd. Men zal evenwel naar een coördinatie met Mandsjoekwo streven door bemiddeling van het bureau voor Mands- joerijsche aangelegenheden der Japansche regeering. VEREENIGDE STATEN ROOSEVELT ZET DOOR. De stakingsactie. Congresleiders, dié gisteren teruggekeerd zijn van de driedaagsche informeele confe rentie met president Roosevelt op Jeffer- son-eiland, hebben verklaard, dat de president er bij het congres op zal aan dringen, dat nog tijdens deze zitting een algemeen landbouwprogram wordt aange nomen, eh dat de wet tot hervorming van het Hooggerechtshof na 4 Juli zal warden ingediend. Zij gaven voorts te kennen, dat het nog lang zal duren, voor de zitting van het congres zal worden gesloten. De situatie in de staalnijverheid is niet volledig duidelijk, maar bevestigd schijnt te worden, dat Lewis ernstig terrein ver liest. Verscheidene fabrieken zijn heropend en in velen zou 65 pet. der arbeiders het werk hebben hervat. Lewis blijft 'echter verzekeren, dat de staking gewonnen moet en zal worden. De federale bemiüdellngsraad te Detroit heeft tegen Hènry Ford een aanklacht in gediend. De raad beschuldigt er den automag naat van, dat hij zijn arbeiders beperkin gen oplegt en dwang op hen uitoefent, met de bedoeling hen er van te weerhou den, lid van een vakvereeniging te worden. De Dominion Steel en Coal Corporation heeft een loonsverhooging aangekondigd van 7'/i pet., die op 1 Juli ingaat. Hiervan zullen zevenduizend employé's profiteeren. VOETBAL. WEDSTRIJDEN LEIDSCHE BOYS. Morgenavond om halfacht speelt L. Boys I vriendschappelijk tegen Zuiderkwartier I Woensdagavond te halfacht speelt LB. II voor de L.V.B.-Sleutels in den halven- eindstrijd tegen U.V.S. III, Voor L.B komen uit: doel: W. Schouten; achter: P. de Klerk en P. Leuring: midden: S. Collee, J. Ouwerkerk en D Gijzenijr' voor: D. Hanno, E. Jongman, A. Rijsdam. A. v. d. Bom en F. Boeff. WATERPOLO. LUT IN HET HAAGSCHE ZEVENTAL. Dank zij z'n goede spel in het jeugdtour- nooi in de zweminrichting De Zijl (wij hebben daar toen nadrukkelijk melding van gemaakt) is de Zijl-speler Lut door den leider van het Nederlandsche water polo, den heer Frans Kuiper, vorige week aangewezen om deel uit te maken van het Haagsche vertegenwoordigende team; dat gisteren te Zaandijk heeft gespeeld iegan de nationale ploeg, welke Van Aelst miste. Van de Haagsche ploeg kwamen uit: Rijpstra, Wendt, Slrks, H. den Ham, Lut. van den Bosch en de S.V.H.'er Van Wijk, :die als invaller meedeed. De nationalen wonnen met 100. Lut trof het niet dat Van Wijk midvoor was bij de Haagsche ploeg, omdat deze als zoodanig geheel faalde. Inmiddels mogen wij aannemen dat onze stadgenoot nog wel eens weer een kansje za! krijgen om z'n capaciteiten te toonen. W. G. te L Leiden, Alphen. Woerden, Linschoten, Montfoort, Ysselstein, Vianen, Culemborg, Zaltbommel, Den Bosch, Eind hoven. Valkenswaard. Totaal 155 K.M. Via Utrecht -is de route ongeveer even lang. F. de W. te L. U moet een bewijs vaa Nederlandschap aanvragen ter gemeente- sepretaiie, kosten f. 2.50 en 2 pasfoto's. Lei den, Zoeterwoude, Stompwijk, Zegwaard, Bergschen hoek, Rotterdam. Charlois, Hei- nenoord. Klaaswaal. Numansdorp, Willem stad, Dinteloord, Steenbergen, Bergen op Zoom. Totaal 90 K.M. J. A. K. te L. Lelden, Lisse, Nieuw- Vennep, Hoofddorp, Sloten, Amsterdam, Totaal f K.M. II, J. E. te L. Bergen op Zoom, Woënsdrecht, Cappelen, Antwerpen, Brus sel, Totaal 86 K.M. Voor uzelf heeft u een bewijs van Neder- iandschap noodig, aan te vragen ter ge meentesecretarie. kosten f. 2.50. Het rijwiel kunt u vrij meenemen. Adressen van pen sions kunnen wij in deze rubriek niet ver strekker- J. J. M. te L. Leiden. Leimuiden, Uit hoorn. Mijdrecht. Wilnis, Nieuwersiuis, Loenen. Oud Loosdrecht, Hilversum, Laren Blarlcum. Totaal 66 K.M, B. H. te L. Tot Hilversum als hoven en vervolgens via Bussum naar Naarden. To taal 68 K.M D van .L. te L. De N.V. Hollandsche Eenheidsprijzen-maatschappij is gevestigd Kalverstraat 168, Amsterdam. Mej. B. te L. 1. De broers en zusters zijn niet wettelijk verplicht bij te dragen in de ziekenhuiskosten. 2. De ambtenaren, die met de uitvoering der Postspaarbankwet worden belast, ont houden zich aan personen, vreemd aan de administratie, eenige inlichtingen te ver strekken ook niet omtrent het tegoed der spaarders. Abonné te S. Of de werknemer het recht had op zoo'n korten termijn ontslag te geven, hangt geheel af van de voorwaar den onder welke de indienstneming plaats had. De bij een organisatie aangesloten ar beiders kunnen zich tot de besturen hun ner organisatie wenden. Van de organisee- renden zullen de arbeidsvoorwaarden waar schijnlijk wei dezelfde geweest zijn. Abonné te L. Natuurlijk dient de ver huurder u een nota te zenden, waaruit kan blijken, welk bedrag u nog schuldig zoudt zijn. Overigens zij meegedeeld, dat huurprijzen van huizen verjaren na ver loop van vijf jaren. LEES MORGEN DE 3697 (Ingez. Med.) BRAND TE BEEK. In den afgeloopen nacht heeft een hevige brand gewoed in het winkelhuis van den heer W. Hoes, te Beek bij Nijmegen. De be woners waren afwezig. De brand werd ont dekt door eenige voorbijrijdende automobi listen. Deze waarschuwden onmiddellijk de brandweer en de politie. Het huis brandde zoo goed als geheel uit en kreeg groote wa terschade Twee chauffeurs wisten op het laatste oogenblik nog twee kinderen uit het brandende huis te halen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De oorzaak van den brand is niet bekend. AANBESTEDING. Vanwege Gedeputeerde Staten werd he den aanbesteed het onderhoud van den weg van Gouda naar Moordrecht en den weg langs de oostzijde van de Gouwe van Gouda naar Boskoop, beide wegen met langs liggende rijwielpaden. Laagste inschrijf ster was de N.V. van Dongen en van Hoven te Dodrecht, voor f. 19560. OUDE MAN DOODGEREDEN. Gisterennamiddag reed de heer ter H. Jr. uit Rijsen met zijn auto op den straatweg van Bentheim naar Schüttorf. Plotseling stak een oude man den weg over. Hij werd door den auto gegrepen. Het slachtoffer was op slag dood. DE „BENNEKOM" VLOT GEKOMEN. Naar wij vernemen is bij de K.N.S.M. be richt ingekomen, dat het s.s. „Bennekom", dat verleden week Maandag bij Buenaven tura op de rotsen is geloopen, vandaag vlot gekomen. Duikers zijn afgedaald om de schade vast te stellen. LUCHTBESCHERMINGSDIENST TE AMSTERDAM. De heer J. J. D. H. Verschoor, secretaris van den armenraad te Alkmaar, is met in gang van 1 Augustus benoemd tot hoofd van den luchtbeschermingsdienst te Am sterdam. KOPERDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. De rivierpolitie te Rotterdam is er in geslaagd een aantal koperdiefstallen op den rechter Maasoever, waarbij een aantal blokken koper tot een totaal gewicht van circa 600 KG. is ontvremed. op te helderen. In verband met deze diefstallen is een aantal personen aangehouden, waarvan er thans vier ter beschikking van den officier van justitie zijp gesteld. Tegen één is pro ces-verbaal opgemaakt. Twee anderen zijn weer op vrije voeten gesteld Ongeveer tien dagen geleden deed een expeditiefirma te Rotterdam bij de rivier politie aangifte dat uit een der loodsen aan den rechter Maasoever een aantal blokken koper, vermoedelijk ruim twintig, waarvan het gewicht varieerde tusschen 15 en 30 K.G. per blok, werd vermist. Door de verklaringen van een chauf feur, die zich herinnerde dat hij bij de betrokken loods een man blokken koper had zien weghalen, heeft de politie een spoor kunnen volgen, dat achtereenvol gens leidde tot de arrestatie van twee ltavenarbeiders, A. K. oud 45 jaar en H. M. R., oud 44 jaar, die wegens medeplichtig heid in bewaring werden gesteld, van de gebr P. en L. H. en den 37-jarlgen T. N.. die het koper hebben weggehaald, en van den opkooper L. P. uit Spangen, die van heling wordt verdacht. Bovendien is tegen een opkooper, die de blokken heeft gekocht, zonder den aankoop in zijn re gister te vermelden proces-verbaal op gemaakt P. H„ L. H„ T. N. en de opkooper L. P. zijn ter beschikking van de justitie gesteld. De beide havenarbei ders, die bij het vervoer der blokken be hulpzaam zijn geweest, zijn op vrije voeten gesteld. ERNSTIGE VAL De 27-jarige mej. H. uit Leidschendam is bij het spelen op het strand onder Wasse naar zoodanig op hel hoofd gevallen, dat 'zij een hersenschudding bekwam. UIT ZEE De 15-jarige R. uit Wassenaar is bij het zwemmen aan de Wassenaarsche slag door den sterken stroom meegenomen. Leden der Wassenaarsche Reddingsbrigade brach ten den knaap in bewuste'oozen toestand aan den wal. waarna hij op advies van dr. H. per auto naar zijn woning werd ver voerd. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2