BUITENLAND Stroomlijn- LOEB LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 26 Juni 1937 Huiskameram eublement Compleet S5»™" Betaling 1.75 per week Breestraat 161 Binnenland Buitenland DE BIOSCOPEN DE ALGEMEENE TOESTAND. Koning Carol naar Warschau. De redevoeringen, welke Eden en Cham berlain In het Lagerhuis hebben gehouden, hebben ln Duitsche politieke kringen een gunstig onthaal gevonden, waar men er een goed voorteeken in ziet. dat Engeland trouw blijft aan het niet-inmengingsstelsel, waarvoor, zoo zegt men, Dultschland reeds zoo zware offers heeft gebracht. In Duit sche' kringen is men echter van meening. dat de Engelsche staatslieden het belang van de Interventie ten gunste van de „rooden" In Spanje 'onderschatten en dat zij ..als gewoonlijk" er prijs op hebben ge steld ..de Fransche gevoeligheden" te spa ren. Men constateert verder, dat de Engel sche redevoeringen de verantwoordelijk heid voor de algemeene spanning, die volg de op den aanval op de „Deutschland", op Valencia hebben geworpen. Men waardeert ten zeerste den lóf. die door de Engelsche ministers uitgesproken is over de gezind heid van Dultschland maar betreurt het. dat Chamberlain heeft gemeend critiek te moeten uitoefenen op de represailles tegen Almefia. De Fransche ambassadeur te Londen. Corban, heeft pp .het Foreign Office te Londen de ratificatiestukken van de Fran sche regeering van de Londensche vloot- overeenkomst van 1936 gedeponeerd. Aan gezien ook van de zijde van de Vereenigde Staten reeds ratificatie is gevolgd moeten alleen Groot Brittannië en de Dominions de overeenkomst nog ratificeeren. Koning Carol is naar Warschau vertrok ken. om president Moscicki. die onlangs Boekarest bezocht, een tegenbezoek te brengen. Dè koning is vergezeld van kroonprins Michael en Antonescu, den Roemeenschen minister van buitenlandsche zaken. serslautern door Bürkcl zouden zijn afgelegd en waarin de bisschop van Spiers ervan be schuldigd werd, Bürkel te hebben belasterd. Pastoor Schroeder werd voor het gerecht gedaagd, waar hij verklaarde, dat het zijn plicht was, zijn bisschop te verdedigen. Niettemin werd hem. evenals den tien de kens, die het protest hadden geteekend, een zware boete opgelegd. Het opzienbarende van dit proces tegen pastoor Schroeder is gelegen in de omstan- I digheid, dat mgr. Sebastian, de bisschOD van Spiers, als getuige werd gehoord, bij j welke gelegenheid zich ln de rechtzaal een langdurig debat ontspon tusschen den bis schop en Bürkel. Laatstgenoemde ontkende, dat hij den bisschop aangevallen had. Hij verklaarde slechts te hebben geprotesteerd tegen een plaatselijk incident te Frankenholz, waar het kruisbeeld in- de schóól was vervangen door een portret van Hitier, waarop de ouders hadden geweigerd, hun kinderen naar de school te zenden. Bürkel beschuldigde den bisschop ten slotte voor de rechtbank van hoogverraad, wijl hij aan het Vaticaan rapporten had gestuurd over de moeilijkheden, welke in Duitschland bestaan. j Geruchten over een vervolging van den bisschop wegens hoogverraad zijn nog niet bevestigd. Jongens en meisjes, die lid zijn van de Hitlerjeugd. zullen voortaan minstens veer tien dagen van tevoren schriftelijke toe stemming moeten vragen voor het bijwonen van bijzondere godsdienstoefeningen. Die toestemming zal altijd worden gegeven, in dien de afwezigheid der leden den dienst niet schaadt. Overtredingen zullen gestraft worden. DUITSCHLAND De Kerkstrijd. Officieel wordt medegedeeld: De z.g. raad der oud-Pruisische unie heeft ln een vergadering van den broederraad besloten, in strijd met dé verordening van den minister van binnenlandsche zaken voor het rijk en Pruisen d.d. 18 Febr. 1937, er bij de predikanten op aan te dringen, mededeeling te doen van de namen derge nen, die uit de kerk treden. Op grond van deze handeling werd tegen vier personen, die aan de totstandkoming van het desbetreffende beslu it hun mede werking hebben verleend. n.L de predikan ten Jacobi en Niesel, assessor dr. Ehlers en von Arnlm-Luetzow. allen te Berlijn, bevel tot Inhechtenisneming uitgevaardigd. Tegen twee andere Berlijnsche geestelij ken. die Zondag 20 Juni op grond van dit besluit en in strijd met het verbod mede- deelingen hadden gedaan over uittredingen werd eveneens bevel tot in hechtenisneming uitgevaardigd, terwijl een zevende voort vluchtig is. Deze laatste ls ds. Asmussen, de secreta ris-generaal der Belljdeniskerk, Voorts is huiszoeking gedaan bij ds. Nien- seller, te Dahlem en is hij aan een lang durig verhoor onderworpen. Tusschen den bisschop van Spiers mgr. Ludovicus Sebastian, en den nationaal-so- clalistischen districtsleider van den Paltz, Bürkel. is een emstig conflict gerezen. In April j.l. had pastoor Schroeder van Deidesheim van den preekstoel af een pro test voorgelezen, opgesteld en onderteekend door tién dekens van het diocees Spiers, tegen verklaringen, welke ln Maart te Kai- 2954 RUSLAND Weer een hoog ambtenaar afgezet. De bladen melden, dat Magalochvili, voorzitter van den raad van volkscommis sarissen van Georgië, van zijn functies ont heven is. Na die van Wit-Rusland, en Oes- bekistan is hij de derde president, die af gezet is. Volgens geruchten zouden verschillende redacteuren van de ..Izwestija" in hech tenis zijn genomen. Het staat vast. dat op het oogenblik arrestaties in intellectueelc en journalistieke kringen verricht worden Doordat het echter vacantiethd is. is het moeilijk te weten te komen, of zekere per sonen door vacantie. ziekte of door een andere omstandigheid afwezig zijn. FRANKRIJK Dreigt een algeheele café- en hotelsluiting Het uitvoerend comité van de hotel- en restauranteigenaren en drankslijters in Frankrijk en koloniën publiceert een com muniqué, waarin verklaard wordt, dat in uitvoering van de resoluties, welke in April j.l. en daarna in Juni aangenomen zijn door den nationalen bond van drankslij ters, en hotel- en restauranteigenaren, een uitvoerend comité ls gevormd, dat thans I permanente zitting houdt. Het heeft besloten, onmiddellijk tot een actie over te gaan en regelt op het oogenblik de bijzonderheden van een sluiting der hotels, café's en restaurants in geheel Frankrijk. De nationale organisaties herinneren er aan, dat alle etablissementen tot deze slui ting gedwongen zijn, daar zij in de onmo gelijkheid verkeeren, de nieuwe lasten te dragen, Welke voor hen voortvloeien uit de toepassing van het decreet, dat de 40-urige werkweek in hun bedrijf regelt. De sluiting zal echter pas na verscheide ne dagen een feit kunnen worden. Dit zou alleen reeds door de organisatie noodig zijn. Bovendien zijn de hotelhouders van mee ning, dat men den gasten de gelegenheid moet geven schikkingen te treffen. Men verwacht dus niet, dat een sluiting der be drijven voor de eerste dagen van Juli, zoo zij doorgaat, geschieden zal. Chautemps wees er op, dat hoewel het decreet betreffende de veertigurenweek in de hotelindustrie door het vorige kabinet was goedgekeurd, er toch voor de publicatie verscheidene wijzigingen in zijn aange bracht, die de werknemers op aandrang van het vorige kabinet hebben aanvaard. Hoe kan men denken aan sluiting van alle hotels in Frankrijk, aldus vroeg Chautemps wanneer de weg voor arbitrage nog open staat voor die belanghebbenden, wien bij zondere omstandigheden het onmogelijk maken de wet toe te passen? De premier sprak de hoop uit. dat een Iqyale sfeer van samenwerking hersteld zal worden en zeide geen poging achterwege te laten om tot dat resultaat te komen. VEREENIGDE STATEN De besprekingen op Jefferson. Gedurende den eersten dag van de be sprekingen op Jefferson heeft president Roosevelt kunnen waarnemen, hoe zijn wetsontwerpen in de democratische con greskringen beoordeeld zullen worden. Volgens den afgevaardigde Kavrick kan de president er op rekenen, dat zijn voor stellen in den loop van de tegenwoordige zitting zullen worden goedgekeurd. Men verwacht, dat binnenkort ln het geheele land een nieuwe radiocampagne voot de economische en sociale ontwerpen zal wor den ingezet POLEN Het conflict met den aartsbisschop van Krakau. De arbeiders van de fabrieken te War schau hebben gisteren 15 minuten den arbeid gestaakt uit protest tegen het op treden van den metropoliet Sapieha en een resolutie aangenomen, waarin zij verkla ren het eens te zijn met de houding van den minister-president, bestraffing eischen van den aartsbisschop, die Poolsch staats burger is. en verlangen dat het Wawel- slot onder bescherming van den staat wordt geplaatst. De organisaties, welke de regeering steu nen, hebben tevens een felle resolutie aan genomen. waarin wordt, geëischt, dat, of het parlement onmiddellijk bijeen wordt geroepen, teneinde maatregelen te treffen, om den Wavel-kahhedraal te nationali- seeren, dan wel den Iweerspannlge prelaat te arresteeren. De Poolsche geestelijkheid heeft tot nog toe geen bepaald standpunt Ingenomen ten aanzien van het conflict, zoodat dit be perkt blijft tot de persoon van den aarts bisschop. Van officieele zijde is medegedeeld, dat de Foolsche zaakgelastigde bij den Hei- FABRIEK „C OR RECTUM 5" RAPENBURG 26 LEI DEN TEL. 22 57 Ungez. Med.) llgen Stoel bij het staatssecretariaat van dén Paus stappen heeft gedaan naar aan leiding van het conflict met den aartsbis schop van Krakau. Het bestuur van het comité, dat belast is met de eerlng der nagedachtenis van Pilsudski, verklaart in een officieele mede- aeeling, dat een aantal beweringen van den bisschop niet in overeenstemming met de werkelijkheid is. Het is. aldus het comité, onjuist dat ln den klokketoren reeds een plaats zou zijn gereed gemaakt en dat het stoffelijk overschot ln de St. Leonardcrypte niet in goeden staat zou zijn gebleven Het is ook niet waar. dat de overbrenging is bijgewoond door een lid van het comité. Die overbrenging ls zelfs buiten wetén van de naaste familie van den maarschalk ge schied. ROEIEN. DE INTERN. ROEIWEDSTRIJDEN VAN „NEREUS". De Internationale roeiwedstrljden van de Amsterdamsohe Studenten-roelvereeniglng „Nereus", welke ter gelegenheid van "het 305-jarig bestaan van de Universiteit te Amsterdam op de Bosahbaan worden ge houden, zijn vanmorgen aangevangen met de eerste heat in het nummer overnaad- sche twee tusschen de Hoop, de Adelborsten en Poseidon. De uitslag luidde: 1. Poseidon, tijd 9-min.; 2. de Adelborsten, 9 min. 2/5 sec 3. De Hoop. 9 min. 3 3/5 sec. In de tweede heat ging de strijd tusschen Nereus. de Amstel en Njord. De Amstel was spoedig Iets voor en liep geleidelijk uit. Van strijd was er eigenlijk geen sprake; de soe pel roeiende Amstel-ploeg kwam met flln- ken voorsprong als eerste aan in den tijd van 8 min. 52 3/5 sec. Njord werd tweede in 9 min. 8 2/5 sec., gevolgd door Nereus op vier lengten. DRESSOIR UITSCHUIFT AFEL 2 FAUTEUILS i met extra prima wol- 4 STOELEN j moquette op patentveeren 3619 (Ingez. Med.V SLACHTOFFER OVERLEDEN. Naar wij vernemen is mej. Sohijven- schuurder, die eenlge dagen geleden in de Lepelstraat te Amsterdam een console van een balcon op haar hoofd kreeg, aan de bekomen verwondingen overleden. KINDJE VERDRONKEN. -Wi- Gisteravond, omstreeks negen uur, is te Haastreoht het tweejarig dochtertje van den landbouwer Houdijk ln een. naast de ouderlijke woning loopende, sloot geraakt en verdronken. MIJ. TOT EXPLOITATIE VAN STAATSSPOORWEGEN, In de te Utrecht gehouden gewone jaar- lijksche vergaderingen van aandeelhouders der N.V. Maatschappij Exploitatie v. Staats spoorwegen en der N.V. Hollandsche IJze ren Spoorwegmaatschappij werden de ba lans en de winst- en verliesrekening over 1936 vastgesteld en het dividend bepaald op 4 pCt. Voorts werd besloten, de maatschappijen te ontbinden met ingang van 1 Jan. 1938. Besloten ls de volgende algemeene jaarvergadering der Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel te Almelo en Hengelo t« doen houden. DIRECTEUR HAVEN VAN VLISSINGEN. De raad van commissarissen der N.V. haven van Vlissingen heeft vanmorgen met algemeene stemmen tot directeur benoemd den heer F. P. C. Mijs. LIJK VAN EEN KATWIJKER OPGEVISCHT. Gisteren ls in de buitenhaven van IJmul- den door een baggermolen een ln staat van ontbinding verkeerend lijk opgevischt. Het is door de familie herkend en bleek afkomstig te zijn van den 28-J. ongehuw- den P. K., gewoond hebbende te Katwijk en opvarende van den op 27 October 1936 in de buitenhaven vergane logger SCH .68. HET AUTOBUS-ONGELUK DEN HELDER. TE Een der kinderen overleden. De 13-jarige Leisbebh Dirks, die gisteren bij het autobus-ongeluk te Den Helder zwaar gewond werd, is aan haar verwon dingen overleden. Het meisje woonde te Breezand. AANVAL OP KRANTENBUREAUX. Het R.-K. blad „Maly Dzjennik" deelt mede, dat zijn bureaux te Warschau en Krakau tijdens de betoogingen, die gisteren tegen den aartsbisschop van Krakau zijn gehouden, ernstig beschadigd zijn. Lido-Theater. Na alles wat we over de film „De misdaad van Dr. Forbes" reeds lazen en hoorden, kunnen we nu schrijven, dat wat we op het witte doek zagen, vol komen aan onze hoog gespannen ver wachtingen heeft beantwoord. De wijze, waarop in dit scenario één van de groote problemen onzer beschaving wordt behandeld, verdient alle lof. Van alle zijden wordt de principieele vraag: „mag een medicus het einde van een ongenees- Hjken patiënt verhaasten?" belicht en in het brandpunt van alles staat daar de fi guur van den jongen dr. Forbes, den man. die ervan beschuldigd wordt een dergelij- ken „moord" op zijn geweten te hebben. Hij is assistent van dr. Godfrey en toen deze bij een val ongeneeslijk verlamd werd, zou hij zijn chef een te groote dosis van een verdoovend middel hebben toegediend. De vraag is nu: is een dergelijke daad, een ongeneeslijken lijder bevrijden van marte lende pijnen, is dat menschelijke barm hartigheid of moord? Dr. Forbes staat terecht, en wordt zelfs beschuldigd van moord met voorbedachten rade, als tijdens het opzienbarend proces (hoe raak wordt daarbij de op-sensatie-beluste doorsnee Amerikaan geteekend!) blijkt dat de assis tent de vrouw van zijn chef liefheeft en die liefde beantwoord weet. Nu immers zou hij zijn chef uit den weg geruimd heb ben om dan de weduwe te kunnen huwen. Het proces vindt voortgang: dialogen schieten als bliksemflitsen heen en weer tusschen eischer, pleiter, getuigen de pers houdt het publiek op de hoogte in lange artikelen met vette koppen. Dr. For bes ontkent de daad te hebben gepleegd, maar de verdenking rust sterk op hem en men ls overtuigd, dat hij schuldig zal wor den verklaard. Dan valt plotseling een on verwacht helder licht in deze zaak, en het raadsel van dr. Godfrey's dood wordt op gelost. Een sterke speelfilm, waarin Robert Kent de figuur van den assistent voor ons ten voeten uit doet leven. Daarnaast noemen we Sara Heden als de vrouwelijke assistent en Henrv Armetta als de restaurant-eige naar. die beiden hun rollen uitstekend weergeven. Het programma wordt gecompleteerd door een spannende detective-film der Gaumont British, die ons voor de pauze ln adembenemende spanning houdt. Silvia Sydney en Oscar Homolka zijn de hoofd personen. Wie het Lido-programma gaat zien. zal het stelling zeer de moeite waard vinden 1 Casino-Theater. „Dr. Socrates" heeft niets met Grieksche wijsbegeerte te ma ken, maar is een spannende sensatiefilm uit het leven van de Amerikaansche on derwereld. Men maakt kennis met een stel beruchte „gangsters", die niet gauw uit het veld te slaan zijn en er ongure praktijken op na houden. Een jonge dokter, in een klein plaatsje, wordt op 'n avond gedwon gen een bekend bendeleider te verbinden en als belooning krijgt hij er honderd dol lar voor, terwijl bij een bankoverval een meisje gewond wordt, dat ln den wagen van de bende terecht komt en door den dokter verpleegd wordt. Deze laatste komt daardoor in verdenking, in verbinding te staan met de gangsters. Nu blijkt later het bankbiljet afkomstig te zijn van bankroof en wordt het meisje, op wie de dokter in middels verliefd is geworden, door een list weer geschaakt. De zaak wordt rijkelijk gecompliceerd en men volgt met belang stelling, hoe de loep der voorvallen zich ontwikkelt. Een verrassend slot ls de be kroning van 'n sensationeele film van goed gehalte uit de Warner Bros productie. Paul Muni en Ann Dvorak, twee beproefde ar- tlsten, spelen de hoofdrollen en zij doen dit uitstekend. Nog een bijzonder kenmerk, vooral van de Amerikaansche film in het algemeen, het snelle tempo, waarin de han deling gehouden ls. is ln deze film voort durend waar te nemen. De tweede film „Voor moeder's eer", geeft den jongen Jackie Cooper ruim schoots gelegenheid zijn onbetwist talent te toonen. Het is een ontroerende film met een blij einde en een verheven liefde van moeder en zoon voor elkander. Beide films strijden om den voorrang, welke nu eigenlijk de eereplaats verdient, ook al verschillen ze hemelsbreed in genre. Luxor-Theater. Anny Ondra ln de film „Wittebroodsweken" zorgt weer voor uit bundige vroolijkheid volgens het rezept, dat wij nu langzamerhand wel van haar kennen en dat toch altijd opnieuw een doorslaand succes weet te verwerven! Het zijn overigens weinig prettige wittebroods weken, welke zij in deze geschiedenis door maakt met Hans 6oehnker, die als haar echtgenoot fungeert Anny Ondra is Inge borg, de knappe, maar zeer bij-de-hande Jonge vrouw, die reeds op den eersten avond van de huwelijksreis met Hans, haar man. in hevig conflict komt over een op- zichzelf uiterst onbeduidende kwestie! Anny heeft vóór de reis instructies ge kregen van mama, hoe te handelen om de baas in huis te zijn, Hans kreeg enkele vriendelijke tips van papa en als belden zich daar op zeer energieke wijze aan hou den, komen er moeilijkheden, welke zij voorzien noch gewenscht hebben. Verontwaardigd loopt Inge weg en teza men met een vriendin trekt zij naar een aardig hotelletje in het wintersportgebied, waar zij beiden een betrekking aanvaar den: de vriendin om er de kosten van haar studie mee te verdienen en Inge om haar man te bewijzen dat verwijten zijnerzijds volkomen onjuist zijn geweest en dat zij wel degelijk op eigen voeten staan kan! Dat Hans op het spoor van zijn vrouw komt spreekt vanzelf en dat er anderen in het hotel zijn, die zich ln hooge mate voor het mooie kellnerinnetje interessee ren, ligt evenzeer voor de hand. Met de schitterende witte bergwereld als decors, ontwikkelt zich dan een kluchtige historie, waarbij Inge en Hans elkaar, bij wijze van straf, voortdurend in moeilijkheden bren gen. Anny Ondra Ls grappig als steeds. Zij is de hoofdfiguur in de vele dolle situaties en dat de humor niet van één kant komt zal men begrijpen als men weet dat be halve Hans Soehnker, Robert Dorsay, Car- sta Loeck en de altijd vermakelijke Rudolf Platte (als huisknecht! ook Adèle Sand- rock van de partij ls. Deze oude dame acht het noodig op te komen voor de belangen van het kellnerinnetje. die zij bedreigd ziet door een vreemdeling, die haar telkens aanspreekt en van wien Adèle nu eenmaal niet weet dat het de verlaten echtgenoot Ls1 Karl Lamac droeg door zijn goede regie tot het succes dezer film in belang rijke mate bij. De tweede hoofdfilm ln Luxor bedoelt ln zekeren zin een cultureel werk te verrich ten. Zij schetst den voortgang der bescha ving en de vele aanslagen er op, zij toont actie en reactie in dikwijls welgeslaagde fantastische beelden en weet dat alles op verdienstelijke wijze aan elkaar te binden. Naast het journaal ls verder zeer Interes sant een tamelijk uitvoerige film over het leven der honden. Rassen van velerlei aard ziet men op het zilveren doek en prachtig getroffen zijn die talrijke kleine tooneel- tjes, welke zoo'n aardlgen kijk geven op de aanhankelijkheid der dieren, op hun eigen aardigheden en gewoontenDieren vrienden zullen bij de vertooning dezer rolprent een aangenaam kwartiertje heb ben. ZIJ zullen dit filmpje niet mogen missen! Trianon-theater - Voor de liefhebbers van een onvervalschte sensatie, is „Texas Rangers" een kolfje naar de hand. De kruitdamp hangt als het ware ln de zaal, de kogels fluiten in het rond en list viert hoogtij. Wie niettemin denken mocht, dat er een doodgewone „schietfilm" op het programma staat, vergist zich echter, want de filmische capaciteiten van „Texas Rangers" getuigen van een waar kunste naarschap. Daar staat trouwens de naam van den beroemden regisseur King Vidor reeds borg voor. Er zit geen beeld te veel in de film. terwijl de beelden, in artistieke camerastelling opgenomen, bijkans vol maakt zijn weergegeven en deze kenmer ken doen haar verre uitsteken boven de gemiddelde film ln dit soort. De „Texas Rangers" zijn de dappere strijders, de hel den, die hun leven wagen voor den staat, om orde en veiligheid te scheppen. Want in het woeste landschap van Texas komen overvallen op postkoetsen, veediefstallen, veelvuldig voor. BIJ de Rangers nemen ook twee vroegere bandieten dienst, die bij tijd en wijl hun vroegeren" aard niet kun nen verloochenen en derhalve meermalen in een tweeslachtige positie geraken, waar bij vriendschap en plicht ln conflict ko men. Hun plichtsgevoel blijkt toch groot genoeg en zoo wordt Texas van de ge vaarlijkste schurken gezuiverd. Fred MacMurray en Jack Oakle dragen het succes van deze film grootendeels; hun spel is voortreffelijk, onder een knappe regie. Victor Schertzinger, de bekende regis seur-componist had de leiding van „The music goes round", een muzikale film met een paar goede revuescènes. Ze speelt zich grootendeels af op een amusementsschln zooals die ln Amerika onder den naam van „show-boat" de rivieren bevaren en de bevollring van de kleinere plaatsen nr.a' rich toe trekken Wanneer zulk een gezelschap aan den rand van den flnan- cieelen afgrond staat, wordt het geënga geerd voor New York, alwaar de groote voorstelling meerdere show en fenomenale tap-dance natuurlijk van negers te bewonderen geeft. Er zit ln deze taferee- len een genoegelijke stemming, mede ver oorzaakt door het gezamenlijk zingen van het titellied, Rochelle Hudson en de begaafde Walter Connolly geven keurig spel ten beste. Het Nieuwe Roxy-Theater „Het myste rie van de Mondscheinsonate" ls een nationaal product met verschillende mar kante eigenschappen. Daar is vooreerst het buitengewoon voortreffelijke scenario naar Willy Corsari's bekende boek. En verder treft men een op internationaal peil staan de creatie aan van Louis de Bree, die op besliste wijze de veelzijdigheid van zijn talent aan den dag legt. Zag men hem vroeger in een meer komisch genre, thans beeldt hij een ernstig, vastberaden inspec teur van polite uit, zuiver geaccentueerq en bovenal met een frissche natuurlijkheid. Het verhaal op zichzelf is rijk aan span ning en verrassende wendingen, zooals het in een perfecte „thriller" betaamt, logisch van structuur en vlot van compositie. Er heeft een moord plaats gehad en de ver meende dader weet te ontsnappen. Uit waarnemingen blijkt, dat dit om 11 uur geweest moet zijn, doch een nader onder zoek wijst uit, dat 20 minuten later in de kamer van den moord pianomuziek, Beet hoven's Mondschein-sonate, gehoord is. Hier moet dus de ontbrekende schakel ln een groote hoeveelheid bewijsmateriaal ge vonden worden en inspecteur Lund een schrander politieman, die geen detail ver waarloost, slaagt erin de lastige puzzle te ontcijferen en het dient gezegd, de ont knooping bevat een zeer verrassend ele ment, waarover we niets naders zullen ver klappen. Tot het allerlaatste moment wordt de spanning bewaard en men zal zeker moeten toe geven, dat er weinig Holland sche films zulk een hecht scenario hebben. Louis de Bree is de inspecteur en hU steekt mijlenver boven de overigen uit, doch ook Louis Saalborn en Annie Verhulst leveren eoed werk, terwijl de nieuwste ontdekking Wiesje van Tuinen op een bevestiging van ""ar filmcapariteiten wacht. Ken Maynard. de sympathieke cow-boy- held, doet ons in „Het witte wonderpaard genieten van zijn bravourkunst. Altegader een uitstekend programma.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2