HEEREN- EN KINDERKLEEDING Uit de Omstreken LfMfli - Tweede Blad Vrijdag 25 Juni 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN aalsmeer. haarlemmermeer. katwijk aan den rijn. U behoeft niet te denken katwijk aan zee. Noordwijkf.rhout. noordwijk. voorschoten. lisse. sassenheim. wassenaar. /CilEEP/ IJLINCIM zevenhoven. Raadsagenda. De raad vergadert a.s. Maandag 28 Juni, des n.m 2.30 uur. De agenda bevat o.m. de volgende punten: Voorstel van B. en W., voorlooplg goed te geuren het plan van onteigening ten name dezer gemeente van een aantal peceelen. gelegen nabij het Stommeersweegje, tuschen de van Cleeff- •kade en den Oostelnderweg ten behoeve van wegenaanleg, ter nadere uitvoering van het uitbreidingsplan: opruiming van een (brug aan het einde van den Uiterweg; pensioenregeling voor wethouders (ouder- doms-, weezen- en weduwenpensioen) schenking eener medaille, ten behoeve van een door „Uiterwegs Fanfarecorps" te or- ganiseeren muziekconcours in deze ge meente; voornemen van B. en W tot na dere regeline eenrichtingverkeer in de Ei.idstraat. Markt- en Schoolstraat. Huurverlaging van 211 woningen. B. en W. deelen aan den raad mede. dat zoowel Ged. Staten als de Ministers van Sociale Zaken Binnenlandsche Zaken en Financiën, zich hebben vereenigd met eeh huurverlaging van f. 0.50 per week per woning en de daaruit voor de gemeente ingevolge raadsbesluit van 11 Februari 1937 voortvloeiende uitgaven. (Het betreft 165 woningen van „Volksbelang" en 52 van „Goed Wonen"). Het college heeft op 11 Juni j.l deze bouwvereenigingen medege deeld. dat thans geen beletselen bestaan, de beoogde huurverlaging zoo spoedig mo gelijk In te voeren. Brandje in ketelhuis. Door het vlam vatten van een zwavel- epparaat ontstond brand in een ketelhuis, staande op de kweekerij van den heer W. Tulp, aan den Aalsmeerderwez alhier. Het vuur vond gretig voedsel in rietmatten en houtwaren, welke in het ketelhuis lagen en greep zeer snel om zich heen Onderwijl de motorbrandspuit telefonisch was ontboden, welke spoedig arriveerde, gelukte het den kweeker met ter hulp gesnelden het vuur met een slang op de waterleiding en em mers water te bedwingen. De brandweer behoefde niet in te grijpen. Een partij rie - matten en planken verbrandde, terwil'. eenlge ruiten door de hitte sprongen Burgerlijke Stand. Geboren: Joost, z. van A. Batenburg en IA. Verburg. Overleden: P. G. Bol, 3 j., d. van A. Bol en C. Alderden K. Been, 34 j., ongeh. Ondertrouwd: W. M. van Grieken, 33 j. fen J. Hijstee, 28 j. Gehuwd: H. A. F. Toorenenbergen, 22 j. en A. Weyer, 24 j. D. Dees, 25 j. en G. G. Venema, 23 j. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaantje, dochter-van G. W. Verwelj en J. Dekkers Louis, zoon van C. Berrevoets en G. A. den Drijver Leo- nardus, zoon van H. van Leeuwen en A. M. Bierman Helena Maria, dochter van Th. M. de Fouw en H. L. Janse Aafjie, doch ter van J. Pols en G. W. Filius Pieter Adriaan, zoon van E. Knibbe en A. M. Roe- loffs Hendrika Petronella Catharina. dochter van P. J. van Seumeren en M. A. Jansen Engelbertus Maria, zoon van A. L. Bleeker en P. Lokhoff Apolonia, doch ter van W. Meijer en H. Heemsbergen Catharina Maria, dochter van N. Broertjes en M. Gorter Rijndert Simon, zoon van L. J. Sauer en A. K. van Herwijnen Hen drik, zoon van G. E. Tuik en K. Kleine. Ondertrouwd: Jacob Paans, 25 jaar en Albertina G. M. Strijbosch, 22 jaar Arie H. Bokhorst, 23 jaar en Grietje Weij, 22 j. Gehuwd: Nicolaas A Smit, 29 jaar en Jacoba Scharrighuisen. 24 Jaar Johannes Doeswijk, 30 jaar en Hendrica J. Teeuwen. 27 jaar Franclscus J. Broer, 20 jaar en Johanna Fouwels, 18 jaar Anthonij Driesse, 23 jaar en Aagje Onder de Lin den, 22 jaar Lambertus Maarsen, 25 jaar en Anna C. Vreeken, 23 jaar Jan Voo- ger, 23 jaar en Hildegard K. Middelmann, 27 jagr Willem Nieuwdorp. 34 jaar en Willemtje Kloet, 35 jaar Dirk Tensen. 25 jaar en Margaretha Kamerman. 25 jaar Overleden: Hendrlkus Eijk, 59 jaar, wed. van L. Thur Geertrulda Maria Cornelia, 9 mnd., dochter van J. J. van Haaster en H. G. Suidgeest Cornells Calvelage, 74 j. ongehuwd Arie den Ouden, 56 jaar, geh. met C. J. de Rijk Willem J. van Gulpen. 68 jaar, geh. met.M. Vellekoop. Loop der Bevolking. Gevestigd: Carel C. Alberts, wed., Nieuwe meerdijk 355 Johan N. Alberts, Nieuwe- meerdijk 355 Leonardus Balk, Vijfhuizer- weg 522 Lucas Beentjes, Leeuwerikstr. 38 Pieter Blaauwboer, Lijnderdijk 216 Adrianus J. Boelaars, Zllvermeeuwstraat 37 Johannes Boer, Lijnderdijk 8 Cornelis Bolding, Aalsmeerderweg 331 Johannes Bouwmeester, Hulgsloterdijk 153 Jan A. Bungener, Nieuwemeerdijk 394 Lambert G. la Crotx, Nieuwemeerdijk 73 Wijnand van Doesburg, Leeuwerikstr. 34 Godfried Chl. H. van Embden, Nieuwemeerdijk 463 Johannes R. Talli, Nieuwemeerdijk 162 Nicolaas de Gelder, Schipholdijk 182. Vertrokken: Maria Heemskerk, naar Lei den, Haagweg 47 Anton C. Ollemans naar Haarlem, Frans Halsstr. 45 Pieter Tim- mers. naar Llsse, Narcissenstr. 5 Hendrik Prosée, naar Amsterdam, Vancouverstr. 10, 3 hg. Geertruida A. Wijtvliet naar Heem stede, Masdaglaan 18 Jan W. J Schaap, naar Apeldoorn, van Limburg Stirumweg 13 Joannes W. Th. Souer, naar Amster dam, van Noordtstr. 3, 1 hg. Hermanus Vermeulen, naar Zoeterwoude, Hooge Rijn dijk 247 Teunis Paques, naar Amsterdam, Nagelhaenstr. 8, 2 hg. J. J. van Rheeden echt, naar Amsterdam, Karthuizerdwars- straat 2, 2 hg. Arend van der Meer, naar Bennebroek, Schoollaan 29 Hendricus Kozijn, naar Voorhout, Terhaar Lomeny- straat 14 Gerrit Beers, naar Haarlem, Raamsteeg 26 Cornelis E. van Beek. naar Beverwijk, Dr. Schuitstr. 11 Arie van Tol, naar Voorhout. Heerelaan 22 Cornelis R. Pieters, naar Amsterdam. Hudsonstr. 107, 3 hg. Jan Janzweert, naar De Bilt, Le liestraat 3 Arend Jetses, naar Amster dam, Schinkelkade 41, hs. De Tuinbouw. Al is het zomerseizoen dit jaar vroeger begonnen dan de laatste jaren het geval was, de aanvoer bleef nog verschillende da gen matig, waaruit duidelijk bleek, dat er hier en daar op de gewassen nog wel wat viel aan te merken De aanvoer bleef de eerste dagen nog beperkt tot de oogst van de best te veld staande gewassen. De an deren moesten nog wat wachten op beter weer. meer zon en warmte. In het laatst van de vorige week draaide er naar ver houding van den aanvoer een te groot ge deelte door. daarna ging het weer wat beter, tot Dinsdag weer een flink groot kwantum doordraaide. Tot onverwachts, op Woensdagmorgen, een groote verlaging van den minimumprijs kwam welke, omdat deze zoo onverwachts kwam en in eenen zoo groot was, aan vele handelaren een groot nadeel bezorgde. Zoo iets is natuurlijk tot schade van handelaar en tuinder. Men is steeds meer terughoudender bij het koopen. Van f. 6 op f. 4 was de minimumprijs ge bracht. Algemeen is men van gevoelen dat zulks beter in twee gedeelten had kunnen plaats hebben. Voor Drielingen, waarvan de minimumprijs f. 2 p. 100 K G. is, blijft goede vraag en alles gaat weg boven den minimumprijs, van f2.80 tot f3.70 per 100 K.G. Met deze verlaging zal men met rooien zich niet overhaasten. Alle aardappelen werden afgenomen voor het binnenland. De aanvoer van bospeen van den kouden grond bleef ook nog beperkt. Ook al zon te weinig, warmte gebrek. De prijs schommel de iets doch bleef tusschen f6.50 tot f. 9.30 per 100 bos. Van Sla kwam een flinke aan voer. De prijs was in het algemeen geno men zeer goed. De kwaliteit was niet prima, doch hoogstens vrij goed. De noteering was van f0.90 tot f.2.50. Woensdag werd zelfs voor een enkel partijtje tot f. 3 besteed. Radijs kwam in beperkte hoeveelheid. Hier door bleef de prijs stabiel, van f0.70 tot f1 per 100 bos. in de beste kwaliteit. Rabarber bracht van f. 3.10 tot f.4.50 per 100 bos op; ook niet over te klagen. de mooiste zijn er reeds uit, want wij ontvingen zooeven een GEHEEL NIEUWE ZENDING HEEREN- en JONGEHEEREN-COSTUUMS in de NIEUWSTE DESSINS. - Wij hebben een Pracht Heerencostuum v.af f. 13.50. - Leuke Sportcostuums, 16 jaar, f. 12.50 Plus-four-pakjes, 3-deelig, f. 9.50. 3554 Onze confectie is schitterend van pasvorm - Alle verandering GRATIS op ons atelier. voer personen; 3. Aankoop van een twee tal perceelen grond bij openbare verkoo- ping. ten overstaan van den heer notaris A. v. Pelt; 4. Aankoop van een strook grond voor de verbreeding van de Bond- straat van den heer G. Warmerdam Sr., alhier; 5. verkoop van een perceel grond langs de Gladiolenstraat aan Fa. Gebr. Moolenaar; 6. Comptabiliteit; 7. Vaststel ling kohier Wegenbelasting; 8. Ing. stuk ken en mededeellngen. Een belangrijke verbetering van de Bondstraat. Er bestaat kans. dat de Bondstraat, die een der drukste straten is vanaf den Hoofd verkeersweg naar het Havenkwartier en de bloembollenvetlingen. een goede verbete ring zal ondergaan. Deze straat, thans veel te smal voor het zeer drukke verkeer, zal aanmerkelijk verbreed worden. Door B. en W. is den Raad het voorstel gedaan over te gaan tot aankoop van een strook grond langs deze straat, waardoor het mogelijk zal zijn de plannen ten uitvoer te brengén, hetgeen het verkeer zeer ten goede zal komen Morgen zal ook alhier de bekende .Zonnestraal-collecte" worden gehouden. Gecombineerde vergadering der C.J.M.V. en C.J.V. Deze vergadering, die ook door niet-leden werd bijgewoond, is gehouden in 't Jeugd huis. Zij werd geopend door den voorz. met gebed. Hij liet zingen Ps. 62 1, 4 en 5, sprak een inleidend woord en las Exo dus 1, en 10 verzen van het 2de hoofdstuk. De heer J. Burgerhout besprak het gele- zene, waarna gezongen werd Ps. 121 1 en 4. Ds. R. P. A. Rutgers sprak over: „Kerk en Belijdenis". Eerst werd gezongen uit den Bondsbundel lied 244 1 en 3. In den loop der tijden is, aldus spr„ het kerkelijk besef meer en meer levendig geworden. Jonge menschen spreken meer over de Kërlf'dan voorheen. In onzen Bijbel komt het woord „Kerk" eigenlijk niet voor. In de Handelingen vindt men de woorden „kerkroovers en kerkbewaarders". In het Nieuwe Testament wordt gesproken over gemeente, waar men thans kerk bezigt. „Kerk" is afkomstig van een Grieksch v/oord, dat beteekent „des Heeren". Bij het woord „kerk" denken we niet aan 't kerk gebouw, maar de gedachte is, dat wij zien op het lichaam van Christus. In den tijd der Hervorming werd gesproken over de onzichtbare kerk. In de zichtbare kerk wordt naast het koren ook het kaf gevon den. Bij het Pinksterfeest kwam de Chris telijke kerk tot openbaring. Die zichtbare kerk moest eigenlijk een éénheid zijn. Bij elk land en volk moest er maar één kerk gevonden worden. Jezus heeft al voor die eenheid gebeden. Dr. Kuyper kwam met de pluriformiteit der kerken. Dat is in strijd met hetgeen men leest in de Heilige Schrift. Het Bijbelsche standpunt werd door prof. Ho'edemaker ingenomen Van dat ideaal is heel weinig te zien; de ver scheurdheid is groot. De zichtbare kerk kan het niet stellen zonder belijdenis. Een geloovige zal een belijder zijn De Moor man sprak ook een belijdenis uit. Een kerk kan een belijdenis niet missen. De belij denis der kerk moet altijd staan onder Gods woord; deze is de bron waaruit alles geput moet worden. Onze vaderen waren van oordeel, dat de belijdenis om de drie Jaar moest herzien worden en getoetst aan Gods woord. Vóór de groote scheuring in de Westersche en de Grieksche Kerk. had de geheele Chr. Kerk de 12 geloofsartike len. Toen kwam er scheuring, splitsing en verdeeldheid. In onze Gereformeerde Kerk, na 1816 de Herv. Kerk. heeft men de Ne- derlandsche geloofsbelijdenis met 37 arti kelen, de Heidelbergsche catechismus en de 5 artikelen tegen de Remonstranten op de Synode van Dordt, die als de drie for mulieren van eenigheid zijn erkend. De Geref. Kerken hebben eenige woorden uit art. 36 geschrapt, wat betreft de roeping van de overheid. Spreker besprak den te- genwoordigen toestand in de Herv. Kerk en het doel van Kerkherstel en Kerkopbouw. Hij hoopt, dat die pogingen gezegend mo gen worden door God en wenschte, dat de liefde voor de Herv. Kerk naar aanleiding van de behandeling van dit onderwerp moge aangewakkerd worden. Dat wij per soonlijk mogen weten, dat Jezus Christus onze eenige troost is in leven en sterven. De heer Haas dankte ds. Rutgers, waarna gezongen werd lied 234 2 en 4 en sluiting met dankgebed volgde. Door van V. uit het Vuurbaakspad werd bij de politie aangifte gedaan van ont vreemding van wortelen uit zijn teelland in de Zanderij. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden auto band -met roode velgen, merk Good Year. De R.K Muziekvereen. St. Jeanne d Arc" zal a.s. Zondag deelnemen aan het concours, uitgeschreven door den R.K. Zuid-Holl. Bond van Muziekgezelschappen ■e KwintsheuL Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Breedijk, ec.htg. A. Marbus. Schoolstraat 95 P. Bensch, db„ Gooweg 12 J. de Vries en fam., dir. eener N.V., Noord Boulevard 27 G M. L. Kolff. ver pleegster, Van Hardenbroekweg 13 M. G. Raadschelders, winkeljuffr., Voorstraat 67 Th. Telesklav., db„ Gooweg 16 b A. dg Plaa, geb. Freese, kamerverhuurster, De Ruyterstraat 30. Vertrokken: Q P. Vliet Vlieland en fam., rijwielhersteller, naar Voorhout, J. van Belerenweg 62 P A. Warmenhoven. db., naar Voorschoten, VWStraat 12 C. de Vos. geb. Van der Meer, naar Llsse, Ka naalstraat 27a J. G. Elsses, landarbeider, naar Wassenaar, Raaphorstlaan H. Pes- schier. db„ naar Haarlem, Zijlstraat, p.a. W. Hartman. A. M. de Groot, db.. naar Voorhout, 's-Gravendamscheweg 65 H J. van den Berg, broodbakker, naar Bloe- mendaal. Gr. Florislaan 22. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria, D. van J. P. J. Vink en P. A. Caspers Cornelis Petrus Margaretha, Z. van P. W. van Schie en E. J. Hilgersom Leonardus Wilhelmus Jo- sephus, Z. van R. J. A.,van Houten en Th. van Schie HendrikuS Michiel, Z. van M. L. de Ridder en J. W. Steenvoorden. Lena Cornelia, D. van J. Molegraaf en L. Kruis. Ondertrouwd: H. L. Steenvoorde en A. J. Koelewijn P. C. W. Molenkamp en B. Voordouw A. van Abswoude en A. K. van Gijlswijk Gehuwd: L Pesschier en A. G. Vink D. van der Spree en J. A. Meppelink E. van der Meulen en H. Rietvink. Overleden: Gerardus Cornelis van der Plas 48 j„ gehuwd met A. M. Bouwman. Vergadering „Operatiefonds". Na de vergadering van „Onderling Hulp betoon" heeft het operatiefonds vergaderd onder leiding van ds. H. P. Fortgens. Het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer C. Bolle en het finan- cleele verslag uitgebracht door den heer J. M. de Ruyter werden goedgekeurd. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 762. 11 leden werden dit jaar geholpen, waarvan de kosten bedroegen f. 485.95. De ontvang sten bedroegen met inbegrip van het saldo f. 1789.52'/=; de uitgaven f. 643.49 zoodat er een batig saldo is van f. 1146.03Vi of een vermeerdering van f. 440.74. Na rondvraag volgde sluiting. Raadsagenda. M De gemeenteraad is bijeengeroepen op Woensdag 30 Juni 1937 's avonds 8 uur ter behandeling van: 1. Notulen. 2. Ingekomen Stukken. 3. Bestemming Wilhelminapark met de daar bij behoorende lanen tot den openbaren dienst. 4. Wijziging orde en veiligheidsver ordening. 5. Wijziging bouwverordening. 6. Wijziging rekening-courant overeenkomst N.V. bank voor Nederlandsche gemeenten. 7. Vaststelling definitieve overname balans Voorsehotensche bouwvereeniging. 8. Wijzi ging beroepsverordening reglement auto vervoer personen. 9. Bestemming gronden tot openbaren weg. 10. Wijziging besmette lijke ziektengeldenverordening. 11. Intrek king raadsbesluit verlenging looptijd kas- geldleening f. 25.000. 12. Voorstel tot aan vaarding van het door de industrieelen en middenstanders aangeboden geschenk voor het Wilhelminapark; 13. Aanvrage vergoe ding artikel 101. Ie lid. L.O. wet 1920, jaar 1934 (R.K. meisjespensionaat. Huize Bijdorp afd. U.LO.i. 14. Aanvrage art. 101 L.O. wet 1920, aan bijzondere lagere scholen. Jaar 1935. 15. Aanvrage Ned. Herv. School be schikbaarstelling gelden art. 72 L.O. wet 1920. 16. Naamgeving straat. 17. Wijziging woonwagen- en woonschepenverordening. 18. Rekening schoolartsendienst, jaar 1936. 19. Vaststelling begrooting dienst van open bare werken, tweede halfjaar 1937. 20. Vaststelling begrooting woningbedrijf, jaar 1937. 21. Subsidie-aanvrage Rijnlands lyce um te Wassenaar. 22. Wijziging veldwach tersverordening. 23. Comptabiliteitsbeslui- ten. 24. Rondvraag. In de bestuursvergadering van de ver. voor zlekenhuisverpleging „Onderling Hulp betoon" is tot penningmeester gekozen de heer J M. de Ruijter, kassier van de Coöp. Boerenleenbank, alhier. Raadsagenda. De Gemeenteraad zal as. Maandagavond in openbare zitting bijeen komen. 1. Be- eed icing van den heer Jac. Th. de Vroome; 2. Vaststelling van een verordening, be- tref'nde het beroep bedoeld in de artike len 17 en 18 van het reglement auto-ver- Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Maandag avond 28 Juni 1937 "te half acht. De agen da luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeellngen. 3. Overnemen weg van H. Slegtkamp. 4. Wijziging be grooting 1936. 5. Wijziging begrooting 1937. 6. Minimum huren gemeente-woningen. 7. Wijziging reglement Burgerlijk Armbe stuur. 8. Benoeming commissie van onder zoek gemeente-rekening .1936. 9. Capitulan- tenverordening. 10. Reclame Hondenbelas ting. 11. Idem Wegenbelasting. 12. Wijzi gingen verordeningen heffing en Invorde ring schoolgeld. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Wilhelmina, dochter van H. A. Langelaan en O. J. Blokker Arendje dochter van J. J. Geluk en M. de Korte. Ondertrouwd: D. Staring, oud 24 jaren en D. C. Breijer. oud 22 jaren P. C. M. Preeneri, oud 28 jaren en M. A. M. Schrama oud 24 jaren. Getrouwd: J. Benschop, oud 29 jaren en A. Bloemendaal. oud 27 jaren. Loop der bevolking. Vertrokken: A. Th. M. van der Voort, Hoofdstraat 154, naar Wassenaar A. van Duijvenbode, en gezin, Hoofdstr. 362. naar Leiden. Gevestigd: A. Cleuren, Menneweg 151, van Doorn P. J. T. Vlekke, Tijlloosstr. 16 van Stavenisse M. J. van der Weijden, en gezin. Hoofdstraat 75, van Maartens dijk L. Granneman, Tijlloosstraat 17, van Hillegom B. Kersten, Rijksstraat weg 60, van Emmerich (D.) C. P. Bol en gezin. Jac. van Beierenlaan 3, van Jut- phaas B. S. van Loo, Rusthofflaan 39, van Haarlem. Tot voorzitter van de Voetbalvereeni- ging „Teylingen" is benoemd de heer J. v. d. Nouland. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Becker, vreemd., dienst bode, uit Münster Did., Eikenlaan 3-5; A. Borenstein, vreemd., kantoorbed., uit Den Haar. Santhorstlaan 66; A. A. van Benten, dienstbode, uit Alkemade, Rijksstraatweg 465; A Brekweg. zonder beroep, uit R'dam, Wassenaerstraat 10; H. J. Brekweg, idem; Ph. C. M. van Campen en vrouw, ambte naar b.d. Gen. Thesaurie v.h. Dept. van Financiën, uit Den Haag, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 1016; E. Fehrholz, vreemd., dienstbode, uit Den Haag, Lange Kerkdam 3; A. C. Rotteveel geb. Franken, zonder beroep, uit Voorhout, v. Z. v. Nijeveltstraat 206; P. Geurts, onderwijzeres, uit Herpen, Narcislaan 17; M. C. Raaphorst geb. Groenewegen, uit Den Haag, Papelaan 25; A. M. G. J. Hertogenrath. zonder beroep, uit R'dam. Wassenaerstraat 10: N. W. Kaandorp en gezin, loodgieter, uit Voor schoten, Vinkenlaan 11; M. M. Kooijman, uit Utrecht, Langstraat 52, imelkventer) D. Martin, uit Rotterdam, Wilhelminaplein 4 (gouvernante); G van Mourik, slager, uit Zwammerdam, Kerkehout 19; E Razoux Kuhr, zonder beroep, uit Doorn, Park Oud- Wassenaar 1; A M. J. Smeets, kinderjuf frouw uit Echt.. Groot Haesebro-kscheweg 63; E. J. M. Scmbsek. limnejuffrouw, uit Heemstede, Park Oud Wassenaar: M. V. J. W. van der Staaij, vern'eegster, uit R'dam, Wassenaerstraat 10; C. M. Verhoef f en Vrouw, zonder beroep, uit Rijswijk Z.H. Ridderlaan 1; P. Vis van Heemst en gezin, machinist gr. vaart, uit Singapore, Br. Indlë, L. v. Koot 3; J. J. v. Vliet en gezin, slager, uit Den Haag, Com. de Wittstraat 4; S. Volbeda, zonder beroep, uit Dordrecht Gr. Haesebr.weg 8; A. Th. M. van der Voort hulp i.d. huish., uit Sassertheim, Wetering laan 13; K. V. van der Voort, dienstbode, uit Sassenheim, Berkenlaan 1; J. M. Vooren dienstbode, uit R'dam, Houtlaan 5; M. Wegener, vreemd., dienstbode, uit Hamm Did. Eikenlaan 3-5; Th. A. Zonneveld, zonder beroep, uit Groesbeek, Molenplein 1. Vertrokken: S. de Jong, naar Anna Pau- lowna, Molenvaart 66; A. Th. A. van Schaik naar Den Haag, de Carpentierstraat 2; Th. Eberlin geb. Bauchmann naar Den Haag, Parkflat Marlot, p.a. mevrouw Vlielander Hein; J. Vriesinga en gezin, naar Voor schoten, Donklaan 70; M. C. A. Grundeken naar Den Haag, van Hogenhoucklaan 148; A. C. Oelers naar Echt, Houtstraat 13: M T. G. M. van Hemert en gezin naar Voor schoten, Leidscheweg 402; L. G. Berkhui zen naar Voorschoten, Burgemeester Ver- nèdepark 37; A. Neubauer naar Den Haag, L. v. N.O. Indië 17a; A. J. A. Fokkens naar Den Haag, Gouvemeurlaan 255: S A. C. Hansen naar Susteren, Winkelstraat 6; G. W. Noort naar Bloemendaal, Westerlaan 12, Aerdenhout; C. W. van Haastrecht naar Zoeterwoude. Mien'-ig E 105: W. Schade geb. Bouma naar Den Haag, Prins Hen drikstraat 2: T. Reijenga naar Den Haag, Riouwstraat. 185; G. C. G. v. d. Plas naar Den Haag, Archimedestraat 45. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BOSKOOP, 24 Juni voorm. 5 uur van Ant werpen te Hamburg. ODYSSEUS, 24 Juni van Cadix te Grimsby. DEUCALION, 24 Juni v. R'dam te Lissabon RHEA, 23 Juni van Lipari n. Amst. NEREUS, 24 Juni van Danzig te Kopen hagen. STUYVESANT, 24 Juni van Madeira naar Paramaribo, BAARN, 23 Juni van Curasao n. Liverpool. HERMES. 24 Juni van Volo n. Salonica. COSTA RICA, toeristenrels, 24 Juni van Hamburg n. Sylt. ORION, 24 Juni van Amst. via R'dam naar Midd. Zee. ROTT. LLOYD. INDRAPOERA, uitr., 24 Jiini nam. 1 uur te Marseille. PALEMBANG, uitr., pass. 23 Juni Kaap Bon MODJOKERTO, thuisr., 24 Juni te Mar seille. JAVA—NEW YORK LIJN. KOTA RADJA, 24 Juni nam. A uur van Sabang n. New-York. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM, 23 Juni van Oxelosund n. Lulea. STAD HAARLEM, 23 Juni van Oran te Rio Janeiro. STAD DORDRECHT, 23 Juni van Benlsaf naar R'dam. MIJ NEDERLAND MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. toeris- tenreis, arr. 24 Juni te Christiansand. TAJANDOEN, thuisr., 24 Juni van Port Soudan. SIMALOER, thuisr., 24 Juni van Aden. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SAPAROEA, 24 Juni van Pacific Kust te Manilla. HOLLAND-AFRIKA LIJN BLOEMFONTEIN, 24 Juni van Lorenzo Marques te Beira; vertrekt 27 Juni naar Mozambique. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. DELFSHAVEN, 24 Juni van Havre te Antw. EEM, 23 Juni van R'dam te Lovisa. KERKPLEIN, 24 Juni v. Wabana n. R'dam. MIDSLAND, 23 Juni van R'dam te Shields. RANDWIJK, 23 Juni van Glasgow naar Archangel. SCHOKLAND, 23 Juni van Seaham te Har- lipgen. ST. ANNALAND, 23 Juni van Gdynia naar Delfzijl. V/ESTLAND, 24 Juni van R'dam te Leith. ARUNDO, Wabana n. R'dam, pass. 24 Juni Prawlepoint. ZAANSTROOM, 23 Juni van Amst. te Man chester. SELENE, 21 Juni van Sete n. Constanza. IJMUIDEN, 25 Juni VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f.0.780 68; Griet per kist van 50 K.G. f.2510; Tongen per K.G. f. 1.400.74; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 16.50—3.40; Schar f.9—3.50; Pieter man en Poontjes f.4.50; Kleinmiddel Schei- f. 13; Kleine Schelvtsch f. 116.50; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f. 31—25; Gul len per kist van 50 K.G. f. 104.30; Lengen per stuk f.1; Wijting per kist van 50 K.G. f. 5.40—2.40. Aangekomen de stoomtrawler: IJM. 97 mot f. 1026. Voorts de loggers: SCH. 130 met f.1253; KW. 74 met f.1025: KW. 70 met f. 230 besomming. Vlaardingsche markt, 25 Juni. VL. 114-met 8 last; VL. 83 met 15 last; VL. 39 met 16 last; KW. 49 met 19 last. Maatjes groen 24.1017.40; Maatjes jong 16.7015.10; Gewoon klein 9.6012.10; Maatjes groot 11.60—12.90; KW. 31 is bin nenkomend. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anna Cornelia, d. v. C. P. de Vogel en C. J. M. den Eisen Gerar- da Jacoba Maria, d. v. W. J. T. van Nie- kerk en G. C. M. Hartveld Petronella Catharina Maria. d. v. P, F. M. Kahmann en P. L. Noe Catharina Johanna, d. v. C. T. van den Yssel en A. C. Romeijn Jacobus Hendricus Johannes, z. v. F. S. Schroder en M. C. Kort. Overleden: Gertrude Rooseboom, 64 j. echtg. v. P. F. G. Peterich Gerardus Johannes Grundeken 64 j., echtg. v. A. M. M. Bedoe. Ondertrouwd: H. D. Hackenberg en A. Borenstein J. C. A .Geerts en H. W. van Noort. Getrouwd: G. van Huls en A. D. H, Schütze P. J. G. Strooker en G. Bruin. Door H. uit Leiden werd aan de politie kennisgegeven van het feit. dat in de voet baltent op het speelterrein Zuydwkk is ingebroken. Chocolade, limonade en eenige voetballen werden ontvreemd. Gevonden en te bevragen op 't hoofd- baltent op het speelterrein Zuydwijk is Nijeveltstraat: damestasch met inh., ro zenkrans. alpino, voetbal 3 handschoenen, metalen kruis. 2 contactsleuteltjes aan ketting, polshorloge, hondenketting, jon genspet, tafelkleedje 2 armbanden, schil dersezel en stoeltje, poes, 3 honden, sleu tel, kous. Bazar. Het comité dat zich belast met een iaarliikschen autotocht voor ouden van dagen, zal oo 26 dezer in de voormalige O.L.S. een bazar orzaniseeren: verschil lende firma's hebben hun medewerking ve-'eend doo- art'kelen be^cVV-ear te "'el len. Ook me het oog ob de attracties, welke aanwezig zullen zijn. is een bezoek zeker aan te bevelen. 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7