Brand in de Rotterdamsche haven - Nederlandsche athleten naar Boedapest 78sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blaï FEUILLETON Het Mysterie rondom Larissa m~'[-9 DE „CORONATION SCOT"-TRELN - welke binnenkort een snellen dienst tusschen DE EERSTE AVOND VAN HET INTERNATIONALE CONGOURS-HIPPIQUE Londen en. Glasgow zal gaan onder&ouden, was voor het publiek te bezichtigen. in het Amsterdamsche Stadion. Overzicht tijdens de keuring eenspannen in De belangstelling was groot. de open klasse. Roman van WERNER SCHEFF. 42) Er is steeds nog de vraag, wie de tweede vrouw is waarvoor Peter zich hier in Suit interesseert, maar jammer genoeg weet u het antwoord daar niet op. Is het u nooit opgevallen of hij misschien een van de pensions met zijn bezoek vereerd heeft? Nooit, hij was bijna altijd in mijn ge zelschap. En de tijd, dien hij niet bij mij doorbracht, moest hij zijn vrouw geven, en hij bleef dan meestal in het hotel. Dan begrijp ik niet goed, wat Qssipow in zijn brief bedoelt, zei de commissaris nadenkend. Het is toch eigenaardig. Nu duikt hier opeens een nieuwe medespeel ster in het drama op, een nieuwe factor voor mijn berekeningen. Wie weet of al mijn resultaten er niet waardeloos door worden? Ik begrijp u niet goed, commissaris, want ik ken de resultaten, die u bereikt heeft, niet. Ik kan u slechts dit verraden: tot nu toe hield ik dezen moord voor een geraffi neerde wraakneming, die met behulp van handlangers uitgevoerd is. Maar deze twee de vrouw aan haar heb ik nog niet kunnen denken. Toen hij Irene tot aan de deur gebracht had, bleef hij plotseling staan en legde zijn hand op den arm van zijn bezoekster. Halt, ik geloof, dat me daar een licht op gaat, zei hij met een wetend glimlachje. Irene zag hem vol spanning aan. Deze tweede vrouw zou het bewijs kunnen leveren van de onschuld van Prins Peter, ging hij nadenkend voort, tege lijkertijd ook het bewijs, dat hij een zwak ke sohurk is, die nooit in een affaire een beslissing nemen kan. Denkt u dus te weten, wie Ossipow in zijn brief bedoeld heeft? Waarschijnlijk slechts één vrouw.... Larissa Met wijdopengesperde oogen staarde Irene Dr. Lombach aan. Zij sprak geen woord. Ja, Larissa, van wie prins Peter niet zonder meer kon scheiden. Er is toch geen andere oplossing, anders zouden we met het onderzoek van voren af aan moeten beginnen. Ten slotte moeten we niet ver geten, dat Larissa veel eerder het geld had voor een Parijsche reis dan haar man. Dan had ze moeten weten, dat wij naar Parijs zouden gaan, opperde Irene. Weet u dan, wat hij haar voorgelogen heeft? Zij liet haar hoofd zinken. U heeft ge lijk, hij was in niets te vertrouwen. En nu moet u me toestaan u naar de lift te begeleiden, zei Lombach, ik moet namelijk nog een heer bezoeken, die, als hij oprecht is, mij al het verdere nadenken besparen kan. Toen dr. Lombach aan de deur van ka mer 68 klopte, duurde het een poos voor iemand antwoord gaf. Toen hoorde hij voetstappen en 'n on vriendelijke stem riep: Wie is daar? Inplaats van te antwoorden, legde Lom bach zijn hand op de deurkruk en drukte die neer. De deur was niet op slot en stoot te onzacht op iemand, die er achter stond. Pardon, professor, ik hoop, dat ik u niet bezeerd heb, zei Lombach. Hij zag von Kaaden in hemdsmouwen voor zich. Er lag een onbeschrijfelijke uitdrukking van er gernis op zijn glad tooneelspelersgezicht. Zijn grijze haren stonden ais een ragebol verward op zijn hoofd. Zoo, en waaraan heb ik deze eer te danken, commissaris? Ik heb tot mijn groote verbazing ver nomen, dat u in Suit verblijf hield, pro fessor, U bent hier gisteren aangekomen, misschien wel wat te plotseling voor men- sohen, die u niet verwacht hadden. Kaaden greep naar zijn jas, die over een stoel hing en glipte er vlug in. De persoon, die mijn bezoek gold. wist van te voren, dat ik komen zou. U spreekt natuurlijk van Larissa. Bent u echter wel volkomen op de hoogte van wat zich hier in de laatste uren afgespeeld heeft? De commissaris moest bekennen, dat de man met het tooneelspelersgezicht inder daad een buitengewoon talent voor mimiek bezat. Zijn gezicht legde zich in het mas ker van een oprechte teleurstelling. Larissa heeft zulk een dood niet ver diend! stiet hij uit en het scheen den com missaris toe, alsof de oogen van den man plotseling vochtig werden. Daar de commissaris getroffen bleef zwijgen, zei von Kaaden na een poosje: Ik zou u graag een stoel aanbieden, maar u ziet, ze zijn allemaal met kleeren en ba gage belegd. Lombach voelde, dat von Kaaden hem zoo spoedig mogelijk kwijt wilde zijn. Bent u aan het inpakken? vroeg hij on- noozel. Ik ben al bijna klaar. In twintig mi nuten komt mijn slee voor. Bent u dan zoo plotseling besloten, om weer weg te gaan? Von Kaaden fronste zijn wenkbrauwen onheilspellendWaarom interesseert u dat? Wat beteekent uw bezoek? Komt u in de een of andere officieele functie? Half en half, professor. Vindt u niet, dat het mij toekomt om met iemand, die Larissa zoo na gestaan heeft als u, eens over haar plotselingen dood te willen spre ken? Ja, dat kan wel zoo zijn, bromde de professor met een donker gezicht. U hoeft zich daarover niet te verwon deren. Ik zal u straks vertellen, welke vra gen ik graag door u beantwoord had. Maar voor alles verzoek ik u uw reis uit te stel len, tenminste tot morgenochtend. Neen, ik moet weg, zei von Kaaden heftig. En zijn groote hand maakte een be weging in de lucht, alsof hij Lombach het woord wilde afsnijden, Moet ik dar. iedereen er op opmerk zaam maken, dat zijn vrijheid voor de eerstvolgende uren aan banden gelegd is? vroeg hij zoo beleefd mogelijk. Hadjieff wilde het niet begrijpen en ook anderen hebben tegengestribbeld. Hadjieff! brulde von Kaaden met een plotselingen aanval van woede, ik be grijp, waarom die alle redenen heeft om er van door te gaan! Laat u alstublieft de beoordeeling van de situatie aan mij over. Gaarne hoorde ik van u, waarop uw verdenking tegen den prins gebaseerd is. Maar u heeft me ai eens verteld, dat u hem niet lijden mag Ik weet ook de redenen en u hoeft me niet nog eens te vertellen, hoe gerechtigd uw af schuw voor Larissa's echtgenoot ls. Wij zul len deze oude zaak niet verder bespreken. Laten wij ons bepalen tot het nieuwe. Maar in twintig minuten komt mijn slee voor. Mag ik u dan inlichten, dat die slee nog niet eens besteld is en ook, dat u ver geten schijnt te hebben, wanneer de eerst volgende trein naar Garmisch gaat, dat wil dus zeggen, dat u misschien van plan waart om met de slee direct daar naar toe te rijden. Von Kaaden wierp Lombach een woe denden blik toe. Nu, vooruit dan maar. U behandelt me als iemand, die onder zware verdenking staat. Wilt u mij misschien vertellen, wat u mij ten laste legt. Dat staat nog te bezien. Het ligt aan u, om alles uit den weg te ruimen, wat tegen u spreekt. Ik ben alleen maar bang, dat u dat moeilijk vallen zal. Nu, zegt u me dan, waar u uw verden king op baseert. Laten wij bij het begin beginnen: waarom heeft u Berlijn eenige dagen gele den zoo plotseling verlaten? De professor maakte niet den indruk ge schrokken te zijn. Dat is heel eenvoudig: Ik ben naar Riga gegaan, waar ik zijn moest om de erfenis van mijn broer, den landeigenaar Wladimir von Kaaden af te wikkelen. Ik kon dat niet langer uitstellen. Dat klinkt aannemelijk. Maar den avond van te voren had u aan die reis niet gedacht en ook in het hotel heeft u er niet over gesproken. De directie van het hotel en het personeel waren zeer verrast door uw gehaaste reis in den morgen naar Konigsberg. (Nadruk verboden). .(Wordt vervolgd). SENORITA ANITA L1ZANA, - de Chi- leensche tennister, viel tijdens de match tegen M argot Lumb, to Wimbledon. DE ZWAAR BESCHADIGDE AUTOBUS, welke eergisteravond onder Beekbergen bij het uithalen tegen een paal van het electrische net botste en waarbij zeven personen gewond en één gedood werden. BRAND 01» HET PORTUGEESCHE S.S. ,,C0RTE REAL" in de haven van Rotter- dam. Een overzicht DE NEDERLANDSCHE ATHLETEN, die te Boedapest tegen Hongarije zullen uitkomen, zijn per vliegtuig van Schiphol vertrokken. Van boven .naar onder: van Beveren, Wernink, Brasser, en Boersma. Rechtsde heer Burger, official.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5