STADSNIEUWS 78 ste Jaargang VRIJDAG 25 JUNI 1937 No. 23695 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Ned. Herv. Diaconie. OH nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zaken advertenties belangrijk lager .tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque-en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden 4- portokosten. (voor binnenland f. 0.39 per mnd,> Lezing van mr. H. de Bie. De classis Leiden van de Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk had gis termiddag een excursie georganiseerd naar de gestichten der Ned. Herv. Diaconie van Leiden, n.l. het kinderhuis „Voordorp" en het Tehuis voor Ouden van Dagen het „Geref. Minnehuis", gevolgd door 'n avond vergadering, waarin mr. H. de Bie, vice- president van de arrondissementsrechtbank te Rotterdam, het woord heeft gevoerd. Excursies. Alvorens naar het kinderhuis „Voordorp" te Leiderdorp werd vertrokken, kwam men in het gebouw der Ned. Herv. Diaconie bij een, waar de heer B. van Kleef, tweede voorzitter, allen welkom heette. In auto s werd vervolgens naar het kinderhuis ge reden, waar. na een woord van welkom, de heer G. F. E. Kiers een uiteenzetting van het werk der stichting gaf en opwekte om te bevorderen, dat kinderen van Hervorm de huize, wanneer noodig. in deze inrich ting worden opgenomen. In aansluiting op deze woorden, werd een rondwandeling door het gebouw ge maakt. Met zeer veel belangstelling nam men de prachtige Inrichting van het ge bouw in oogenschouw. Bij monde van den heer Tibboel van Lisse werd mevr. Flier, directrice van „Voordorp" toegesproken. Spr. dankte haar hartelijk voor de toewijding, waarmede zij steeds het werk ln het kinderhuis verricht. Een zeer op prijs gestelde attentie was het optreden van de mondorgelclub. die zich in enkele nummers liet hooren en daarin blijken van haar kunnen gaf. Het tweede bezoek gold het Ger. Minne huis aan de Kaarsenmakersstraat. Namens het bestuur sprak dé" voorzitter, de heer Joh. Sierat, een woord van welkom, waarna allen het Huis bezichtigden en een koffie maaltijd werd gebruikt. De avondvergadering. De avondvergadering, welke in de kerk- zaal van het Ger. Minnehuls werd gehou den en onder leiding stond van den voor zitter van de classis Lelden der Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk. den heer Kiers. werd op gebruikelijke wijze en met lezing van Joh. 3 geopend, waarna de voorzitter een kort inleidend woord sprak. Hartelijk dankte spr. hierin voor de onder vonden gastvrijheid van dezen dag. Na lezing der notulen door den heer P. Bernard, refereerde mr. H. de Bie over „De diaconieën en de zorg voor kinderen van ouders, die van de ouderlijke macht zijn ontheven of ontzet". In het begin van zijn rede wees spr. op de taak der diakenen, dit aan de hand van enkele artikelen uit het synodaal reglement op de diaconieën. Vervolgens toonde mr. De Bie aan, dat voor de weezen de eeuwen door gezorgd is, maar dat dit geheel anders is geweest met de verwaarloosde kinderen. In het midden der negentiende eeuw zien wij echter, dat er speciale aandacht wordt besteed aan de categorie van verwaarloosde kinderen. De Réveil-beweglng heeft zich de zorg voor deze kinderen aangetrokken. De Hoen- derloo- en Heldringgestichten en verder ook de Neerbosch- en Martha-stichting zijn daarvan sprekende voorbeelden. Ook van R.K._ en Vrijzinnige zijde werd de aan dacht op dit vraagstuk gevestigd. Al ras openbaarde zich in sterke mate de actie voor de kinderwetgeving, welke haar be kroning vond in het vaststellen van een Wet. waarbij de ouders uit de ouderlijke macht werden ontzet (1 Dec. 1905 in wer king getreden). Ook in de Ned. Herv. Kerk ontstond voor dezen tak van chr. socialen arbeid groote belangstelling, waaruit geboren werd het reglement, door spr. reeds in den aanvang van zijn betoog genoemd. De duurzame ver zorging werd hierin tevens geregeld. Vervolgens toonde mr. De Bie aan, dat het juist voor den Christen het ideaal moet zijn om zich het lot der kinderen, die drei gen te verwaarloozen. aan te trekken. Wij. als Hervormden, zijn het ons verplicht om dergelijke kinderen voor de Kerk te be houden. Groote verantwoordelijkheid vraagt de duurzame verzorging der kin deren. Nadat spr. een overzicht had gegeven van de kinderzorg in de Ned. Herv. Kerk. waar uit bleek dat in onderscheidene plaatsen dit werk krachtig wordt aangevat, zeide hij. dat er nog meer intensief op dit terrein dient gearbeid te worden, wil de Kerk voor een groot deel de zedelijke zorg van deze kinderen niet kwijt, raken aan de burger lijke instellingen. Wij dienen er voor te ijveren, dat in geheel Nederland dit werk van Hervormde zijde systematisch wordt aangevat. Ook voor wat Leiden betreft drong spr. aan op een gemeenschappelijke organisa tie, oplat het werk zoo goed mogelijk kan •slagen. Op deze inleiding volgdp een aangename geda.chtenwisseling. waarbij nog verschil lende zijden van liet vraagstuk werden be sproken. Aan het einde der vergadering heeft de heer Tibboel uit Lisse zich in enkele zeer waardeerende woorden gericht tot den heer en mevr. De Liefde, vader en moeder van het Minnehuis, die steeds in de in richting zulk een aangename sfeer weten te scheppen. KON. GENOOTSCHAP M.S.G. Tentoonstelling in het schoolgebouw. Het bestuur van het Kon. Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" heeft wederom de jaarlijksche tentoonstelling van leerlingenwerk Ingericht, doch zulks in afwijking vaar de gewoonte niet in de Gehoorzaal, doch in het schoolgebouw aan de Pieterskerkgracht 13. Er bestond daar voor een bijzondere reden, n.l. het feit, dat school, opgericht in 1795, thans 150 jaar op dezelfde plaats gevestigd is geweest. In verband daarmede worden behalve de gebruikelijke objecten ook enkele curiosa uit de geschiedenis der school geëxposeerd. De directeur der school, de heer ir. A. van Dijk deed daartoe een in velerlei opzich ten gelukkigen greep uit de rijk voorziene archieven van het Genootschap en zoo vinden wij, over een drietal lokalen ver deeld. tal van interessante geschriften uit het grijs verleden. Behalve zeer mooie teekeningen treffen wij o.m. aan de oudste wetten en reglemen ten van het Genootschap, een overzicht van de in den loop der jaren gebruikte leerboeken, oude lijsten van leden en leer lingen, een model van een Watt'sche stoommachine, in 1892 ten gebruike van het werktuigkundig onderwijs vervaardigd door den toenmaligen directeur van Ge meentewerken den heer I. W. Schaap; voorts zeer oude bestuursbesluiten, be haalde diploma's, zoowel behaald met col lectieve inzendingen als indlvidueele van oud-leerlingen; een medaille door curato ren der Universiteit ter gelegenheid van het derde eeuwfeest aan het bestuur ge schonken, een exemplaar van ons Blad met een uitvoerige beschrijving der posten bij de herdenking van het 100-jarig bestaan, kortom te veel om op te noemen, doch een persoonlijk bezoek dubbel en dwars waard. Merkwaardig is het bijvoorbeeld om te zien. dat een nakomeling van een der eerste leerlingen thans weer de school be zoekt en eigenaardig is het ook jeugdwerk te zien van bekende stadgenooten, die of reeds overleden zijn of reeds een hoogen leeftijd bereikt hebben. Een grappige noot is nog dat uit een der archief kisten, die in langen tijd niet ge opend was geweest, eenkuchbrood te voorschijn kwam! Kennelijk een herinnering aan de oor logsjaren, toen in dit gebouw militairen waren gehuisvest. Vooral voor de oud-leerlingen biedt deze expositie veel bezienswaardigs, waarvoor zij den heer van Dijk. die een en ander met veel zorgen en moeite tezamen bracht, dankbaar zullen zijn. De tentoonstelling wordt hedenavond ge opend en is morgen vaoi 2—4 en 69 en Zondag van 25 uur geopend. VOORZITTER PLAATSELIJKE COMMISSIE. In de gister gehouden vergadering van de Plaatselijke Commissie van den Bijzon deren Vrijwllllgen Landstorm is als voorzit ter benoemd ds. de Wit, Ned. Herv. predi kant te dezer stede. COMITÉ VOOR NATIONALE VEILIGHEID. In het bericht betreffende de samenstel ling van het Leidsche comité zijn de namen van de heeren I. Opstelten, A. Parmentier en J. J. van Seventer, als leden van dit comité uitgevallen. TERUGKEER van het 6e R.V.A. Gistermiddag om ongeveer twee uur ar riveerde aan het Station S.S. alhier, per extra militaire trein het 6e R.V.A. uit Ede, waarheen het een week geleden voor het houden van oefeningen was vertrokken Het ontladen van de ongeveer 60 wagens trok veel belangstelling. De trein vervoerde 2 hoofdofficieren. 26 subalterne officieren. 340 onderofficieren en manschappen, 190 paarden, 6 caissons, 150 rijwielen enz. HET EUCHARISTISCH ZIEKEN- TFIDUUM. De sluitingsdag aangevangen. Hedenmorgen werd in de Dekenale kerk van O.L.V. Hemelvaart en St. Joseph de sluitingsdag van het. met zoovee] luister gevierde Triduum voor Zieken aangevan gen. Na de zegening der bijna 300 aanwezige zieken werd een plechtige H. Mis opgedra gen door deken C. M. Jonckbloedt van Zoe- tcrwoude, daarbij geassisteerd door kape laan "L. A. M. van Teijlingen als diaken en kapelaan H. B. J. Schrama als sub diaken. Onder de H. Mis werd door het zangkoor onder leiding van kapelaan Dor- beck de driestemmige mis van Perosi uit gevoerd. Een predikatie werd gehouden door kap. van Teylingen, waarin de redenaar, den lijdenden doch daardoor overwinnenden Christus tot voorbeeld stellend, woorden van troost en opbeuring sprak en hun kracht bracht en berusting in het lijden met een overgave aan Gods Heiligen wil, waardoor met een vertrouwen op Gods barmhartigheid, geluk in het lijden te vin den is en een uiteindelijke overwinning. Na deze predicatie ontvingen alle deel nemende zieken de H. Communie en na het H. Misoffer den zegen met het Aller heiligste. Tot slot van deze plechtigheid werd door het zangkoor het „Jesu dulcis memoria" van Kothe uitgevoerd. Te twaalf uur vond als vorige dagen de handoplegging door de aanwezige priesters plaats waaronder het zangkoor het Rex Clementissime ten gehoore bracht. In -den namiddag zal mgr. Michael Buckx het Pontificaal sluitingslof cele- breeren. BEGRAFENIS VAN Ds. H. THOMAS. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het in de bedoeling ligt, dat morgenmiddag bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van ds. H. Thomas alleen het woord zal worden gevoerd door ds. H. A. Wiersinga. CONCERT „OPERA ITALIANA". Uitstekende krachten oogsten uitbundig succes. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven; Bouwvakarbeiders: Baggerlieden -3; Be hangers 18; Betonvlechters 12; Betonwer kers 59; Fundeeringwerkers 1; Glazenma kers 2; Glazenwassehers 9; Granietwerkers 12; Grondwerkers 89; Helers 1; Metselaars 89; Opperlieden 99; Schilders 71; Sloopers 2; Straatmakers 8; Steenhouwers 1; Hulp- Straatmakers 15; Stucadoors, Witters 52; Timmerlieden 191: Uitvoerders 6; Voegers 12; Ongesch. Bouwarb. 7. Totaal 759. Fabrieksarbeiders: Bleekers 18; Lompen, sorteerders 10; Vellenblooters 7; Steenfabr. Arb. 104; Zeepfabr. Arb. 5; Ongesch Fabr. Arb. 55. Totaal 199. Kantoorpersoneel; Kantoorpersoneel 86; Reizigers. Colp. 50; Winkelbedienden 31; Etaleurs 4; Incasseerders 15; Musici 4; Onderwijzers 9; Overheidspersoneel 10; Verplegers 4. Totaal 213. Hotel-Café-Pers.: Huispersoneel 12; Kell- ners 44: Koks 5. Totaal 61. Houtbewerkers: Beddenmaikers 2; Hout bewerkers 48; Kistenmakers 5; Kuipers 8; Lijstenmakers 4; Mandenmakers 1; Meu belstoffeerders 13; Meubelmakers 26: Poli- toerders 3; Ongesch. Arbeiders 24. Totaal 134. Kleermakers: Kleermakers 51; Kappers 6; Schoenmakers e.a. 13. Totaal 70. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 25; Landarbeiders 27; Tuinlieden 20; Warmoe- ziers 8; Ongesch. Landarb. 4 Totaal 84 Metaalbewerkers: Bankwerkers 102; Blikbewerkers 22; Burgersmeden 42; Electriciëns 54; Gasfitters 16; Gasmeter makers 2; Gereedschapmakers 3, Instru mentmakers 4; Isoleerders 5: Kettingsme den 21; Klinkers 11; Koperslagers 3; Lab. Bedienden 3; Lasschers 7: Loodgieters 48; Machinisten 17: Metaalboorders 7; Metaal draaiers 6; Metaalslijpers 1; Metaalzagers 2; Monteurs 14; Pianostemmers 3; Ponsers 5; Polijsters 1; Rijwielherstellers 13; Rij tuigschilders 2; Scheepstimmerlieden 6; Stokers 19; Tegenhouders 14; Verw. Mon teurs 10; Voorslaanders 5: Veorwarmers 4; Vulcaniseurs 1; Vuurwerkers 3; Wagen makers 6: IJzerwerkers 43: Zandspuiters 1; Zandvormers 3; Ongesch. Arbeiders 44. Totaal 578. Sigarenmakers: Sigarenmakers 18; Siga- re'nstrippers 7. Totaal 19. Technici, Opz: Analysten 1: Bedrijfs leiders 7; Ingenieurs 3; Technikers 5: Tee kenaars. Opz. 9; Werkmeesters 10. Totaal 35. Textielarbeiders: Hekelaars 7: Katoen- drukkers 20: Kluwers e.a. 2: Luikers 12; Plaatsnijders e.a 22; Schrobbelaars 2: Spinners 55; Spoelers 3: Staaldraaddraaiers 10; Sterkers 2: Strijkers 13; Wevers 118; Wolbewerkers 28; Ongesch. Textielarb. 51; Totaal 345. Transportarbeiders: Emballeurs 5: Chauf feurs 130: Exp. Knechten 23: Koetsiers 16; Loopknechten 44: Schippers 83; Maeazi.in- knechten 64; Spoor- en Trampers 16; Wakers 6; Transportarbeiders 75: Losse arbeiders 474. Totaal 945. Typograven: Boekbinders 32: Boekdruk kers 22; Fotografen 4; Hulp-Vakarbeiders 4; Letterzetters 35: Steendrukkers 2. Totaal 99. Voedingsmiddelenarb.Bakkers 83: Mo lenaars 1; Ovenisten 4; Slagers 67 Suiker werkers 20: Wijnkoopersknechten 10: Zout- zieders 3; Zuivelbereiders 2; Ongesch. Fabr. Arbeiders 26. Totaal 216. Vrouwen: Analysten 1: Apothekersass 1; Naaisters 8; Maasters 1: Spinsters 1; Win keljuffrouwen 12: Buffetjuffrouwen 1; Kantoorbedienden 14: Verpleegsters 8; Teekenaressen 1: Onderwijzeressen 4; Ass. en Huishoudsters 8: Kinderjuffrouwen 2: Dagmeisjes 18; Dienstboden 7; Werksters 79; Fabr. Arbeidsters 17; A.V.O. 6. Totaal 189. Alg. totaal 3946. 25 Juni 1936 4223, 27 Juni 1935 3670. Ben. 41 ged. werklooeen en 26 jeugdwerk verschaffing. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Den Haag slaagde voor het onderwij zers-examen de heer B. A. A. van Dieren alhier. Zeven Italiaansche stemmen hebben gisteren in de uitstekend bezette en al spoedig enthousiast gestemde Stadszaal het pleit gewonnen! Ter gelegenheid van het komende 40ste speelseizoen der Opera Italiana maakten wij kennis met de artisten, die in het a.s. seizoen, naar wij hopen, ook de Leidenaars op meerdere opera's zullen vergasten. Zij deden zich nu hooren in een uitgebreide serie aria's, ensembles en hoe zou het anders kunnen? ontelbare extra's, teza men vormend een programma van respec tabelen omvang, dat, naarmate de avond vorderde, het voor operafragmenten bui tengewoon geporteerde gehoor, meer en meer in gloed zette! Zoodat wij weer eens overtuigend het bewijs kregen, hoe zeer het operagenre ook de „nuchtere" Hollan ders kan verwarmen en tot opgetogenheid vervoren kan! Mits de prestatie's van werkelijk goed gehalte zijn. Is dit bij de Italiaansche operaniet altijd het geval ge weest, de artisten, die voor 1937/1938 geëngageerd zijn. mogen gehoord worden! Al zijn er dan ook bedenkingen te maken. Wanneer wij bijv. een vergelijking ma ken tusschen den zoo geliefden helden bariton Anter.ore Reali en den bas Eraldo Coda. dan prefereeren wij persoonlijk den laatste. Reali is een echte „publiekzanger", die de galerij tot opwinding brengt, doch die zijn grootste triomfen zoekt in lang gerekte tonen, formidabele stemuitzettin gen, ontegenzeggelijk geweldig van volume en sonoriteit, maar wiens dikwijls onzuiver zingen toch te duidelijk de kenmerken draagt van trucs, welke echter een sen sationeel succesvollen indruk maken. Ver waande houding, ijdel gebaar, het opzette lijk lang laten smeeken om een toegift: alles is bij dezen overigens ..stimmlich" zeker begaafden maar te veel galmenden zanger, wiens slappe dictie en muzikaliteit veel te wenschen overlaten, op uiterlijk effect berekend, in sterk contrast tot den conscientieusen Coda, wiens aria uit „Don Carlos" van Verdi muzikaal gesproken huizenhoog uitstak boven de vanzelfspre kend inslaande Paljasproloog, Verdi's „Eri tu" en het ..Figaro, Figaro" uit de Barbier van Reali bij elkaar. Men weet, dat het dikwijls met tenoren sukkelen is. doch ditmaal heeft de directie beslag- weten te leggen op twee uitstekende krachten. Leek het aanvankelijk, alsof de tenore leggero Agostino Casavecchi een te leurstelling zou brengen zijn stem klonk voor de pauze wat geforceerd en te kramp achtig later herstelde hij zich volkomen en éénmaal goed „losgezongen", imponeer de hij door vele stralende momenten. De tenore lyrico Silvio Costa Lo Ciudice zingt gemakkelijker; zijn krachtige, licht aansprekende stem oogstte eveneens ovationeele successen. Daarbij beschikt hij over een enorme routine en bleek hij een ras-acteur te zijn, die zelfs op dit opera- concert" nauwelijks het „gebaar" kon on derdrukken. Maar bij hem deed het geluk kig niet opzettelijk of aanstellerig aan Er waren drie opmerkelijke zangeres sen; vóór alles de dramatische sopraan Juanita Toso, artistiek en cultureel de meest hoogstaande, beschikkend over een plooibaar en genuanceerd orgaan, het forto en het piano volkomen beheerschend. Jammer genoeg is de „ademsteun" nog niet in orde, zoodat het flakkeren van de stem nu en dan een te hinderlijken indruk maakt. Wij hopen voor haar, dat zij deze fout spoedig mag overwinnen: dan kan haar zingen brillant worden, temeer omdat een warm-gevoelige, temperamentvolle en toch beschaafde voordracht tevens in haar debet kan worden opgeschreven. Haar kunstzuster, de mooi getimbreerde Maria Teresa Grosso had niet zóó de gele genheid te schitteren, doch wist speciaal in de bekende „Carmen" aria te boeien. Ongetwijfeld is ook zij een aanwinst. Als derde noemen wij de soprano leg gero Diana Micelli, wier stralende en door dringende resonans eveneens een uitbun dig applaus oogstte. Het is ons niet mogelijk, tot in détails iedere aria en ieder ensemble te bespreken. Als geheel heeft deze groep voortreffelijke prestatie's gebracht: mogen wij in den ko menden winter nog meermalen hun zang beluisteren en wel op het „echte" tooneel: dan zal er gelegenheid zijn dieper op hun fraai „bel canto" in te gaan! Het accompagnement berustte in han den van Maestro Mario Cordone. die wel met veel tact en volgzaamheid begeleidde, doch wiens spel toch te veel aan den lui den kant bleef. Meermalen is hij door de zangers en zangeressen, die zich als be trouwbaren steun volkomen op hem ver laten kunnen, betrokken in de hen toe- stroomende huldebetuigingen, die, naar mate er meer hooge tonen glansrijk gepro duceerd werden, in kracht en langdurig heid toenamen. Het 40ste speelseizoen van de Italiaan sche Opera opent de allerbeste verwach tingen: indien de actie op eenzelfde hoog te staat als het vocale gedeelte, dan mogen wij opvoeringen van voortreffelijk niveau tegemoet zien! BINNENLAND. De jaarvergadering der Nederlandsché Maatschappij voor Nijverheid en Han del (3de Blad en Laatste Berichten, lste Blad). Persbeschouwingen over de Kabinetsfor matie (3de Bladi. BUITENLAND. De situatie in Spanje onveranderd (3d» Blad). Van Zeeland's bezoek aan Amerika (Buitenland, lste Blad), Verbond tusschen Rex en Vlaamsch-natio- nalisten in België opgeschort (Buitenland, lste Blad); ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn„ ls verhinderd morgen spreekuur te houden. Met ingang van 28 Juni a.s. wordt de controleur der plaatsbewijzen bij de Neder- landsche Spoorwegen de heer G. P. Dijssel- blom overgeplaatst van het station Leiden H.S.M. naar Helmond. Heden slaagde aan het Koninklijk Conservatorium te den Haag voor het theoretisch examen onze stadgenoot Leo Dée. Mej. A. N. H. M. Kellenaars alhier slaagde te Amsterdam voor het examen lichamelijke oefening M.O. Doordat zij bang was voor een blaf- fenden hond is de 8-jarige M. de N. gis teren met haar fiets ter hoogte van de Kaiserstraat in het Rapenburg gereden. Zij kwam ongeveer drie meter uit den kant in het water terecht en begon luid keels om hulp te roepen. Een voorbijganger begaf zich daarop ge kleed te water en bracht het kind. dat reeds eenige malen onder water verdwe nen was, behouden op het droge. Gistermiddag omstreeks halfdrie is de 62-jarige wielrijdster mej. A. S. uit Hel mond, toen zij plotseling den Haagweg overstak, aangereden door een auto, be stuurd door P. J. N. Daar de dame over pijn in de linkerheup klaagde, werd zij door den E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht, waar bleek, dat zij een heupfractuur had bekomen. De bekende rijwielhandel van den heer H. Ladan, Lage Rijndijk 28a. heeft een aanmerkelijke uitbreiding ondergaan door de bijtrekking van het aangrenzende per ceel no. 28, dat geheel werd verbouwd en naar de eischen des tijds ingericht. In den winkel, welke het karakter draagt van een showroom, vindt men een groote sorteering haarden, kachels, haardkachels, electrische apparaten, stofzuigers, wasch- machines, kinder- en poppenwagens, zoo dat de rijwielzaak geheel afzonderlijk is gehouden. Op de eerste verdieping is nog een royale toonzaal ingericht, waar men nog terecht kan in het onwaarschijnlijke geval, dat men in den eigenlijken winkel zijn keuze niet kan bepalen! GEBOREN: Leonardus Gerardus Petrus, z. v. P. J. W. v. Zijl en W. M. A. Gilissen. ONDERTROUWD: A. Buurman jm. 28 j. en C. M. Kanbier jd. 26 j. S. A. J. Kiel jm. 29 j. en H. M. Th. de Keuning jd. 26 j. M. Kruider jm. 27 j. en J. Sira jd. 22 j. A. W. K. M. Sneep jm. 23 j. en M. H. Kokkedee gesch. 40 j. OVERLEDEN: G. J. Frenaij ongeh. vr. 55 j. J. v. d. Weide, d. 22 j. W. M. Kriens ongeh. vr. 47 j. B. L. Datema d. 15 j. H.Thomas wedn. 68 j. D. Teske, m. 43 J. D. H. Louwerse, z. 7 j.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1