Geen saneering in het bloembollenbedrijf LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dimdag 22 Juni 1937 Handhaving met groote meerderheid verworpen Uit de Rijnstreek Thijs IJs en de slimme dieven -O- Vergadering van „Bloembollencultuur". De Algemeene Vereenlging voor Bloem bollencultuur kwam gistermiddag te Haar lem In buitengewone algemeene vergade ring bijeen, ter bespreking van de vraag, of de saneering in 1938 gehandhaafd zou moeten worden. Na het reeds gepubliceerde openings woord van den voorzitter, dr. A. T. Ver- hage, werd de kwestie onmiddellijk ter iafel gebracht. Dr. Dijt zette ln het kort de wordings geschiedenis van de saneering uiteen en de daarna sterk veranderde omstandig heden, waardoor deze maatregelen funest werden. Het bedrijf is absoluut verplaatst naar het buitenland, hetgeen spr. met cijfers aantoonde. Wil men nog langer de bedrijfsmaatregelen, dan gaat het heele vak in Nederland naar den kelder. Zou de regeering een onderzoek instellen naar het aantal overtredingen v. d. saneering dan zou het percentage dichter bij de honderd dan bij de negen en negentig liggen. De kleine muntcorrectle heeft het vak eenige verlichting gegeven en er is reden tot op timisme. Teeltregeling voor 1938 is onge- Iwenscht, te meer daar dit jaar millioenen meer bollen verkocht .zijn, zoodat de op leving in het economische leven ook hier gevoeld wordt. Laat men het initiatief niet verliezen en niet verschrompelen. Weg met de vrees, weg met de bangheid! Vandaag de ketenen weg, de boelen los, een vrij bollenbedrijf. De heer Murk meende, dat niemand meer aan de minimumprijzen wil vasthou den. Een klein percentage denkt nog iets te kunnen hebben aan de teeltregeling? De natuur regelt de teelt wel, zooals een week geleden nog duidelijk is geworden. Een (hoogere macht regelt alles, zooals het goed voor ons is. Men stemme unaniem tegen de saneering. De afd. Voorhout wees er op, dat er thans van een schijn-oplevlng sprake zou kunnen zijn. Wat de vlucht van de cultuur naar het buitenland betreft, merkte spr. op, dat men buiten onze grenzen toch nooit een product in dezelfde standing kan krijgen. Geroep: Je weet er niks van! De heer Grullemans sprak de hoop uit, dat Den Haag vandaag de stem van het vak zal hooren en dat deze zal doordringen tot de onpartijdige Nederlandsche minis ters. Men moet niet meer van Den Haag afhankelijk zijn. Door de devaluatie is ont zettend veel meer verkocht, uitbreiding van de cultures is broodnoodig! De heer D. W. Lefeber was er van over tuigd mosterd na den maaltijd op te die nen, maar wenschte toch als saneerder een laatste poging voor behoud te wagen. Er zijn nog handelsbelemmeringen, die een woordje meespreken. Buitenl. machten stellen vast, hoe groot de invoer van bloembollen mag zijn ten opzichte van hun eigen bloemenrijkdom. Het werkloozen- vraagstuk wordt niet opgelost door uit breiding van de teelt. De heer Rijneveldt stelde vast dat alleen de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een beslissing heeft te nemen over het vak. Het hoofdbestuur heeft zich thans van een standpunt onthouden, zoodat de heer Le feber eerst den uitslag van de stemming had moeten afwachten. Alle besturen van kweekersorganisaties zijn er volgens spr. van overtuigd, dat het vak nog niet kan buiten eenigen bedrijfs- maatregel. De discussie werd dan voortgezet over de uitdrukking „alle besturen van kweekers organisaties". Het Holl. Bloembollenge nootschap de L.T.B. en andere bij de con tactcommissie aangesloten vereenigingen hebben hun leden geen gelegenheid gege ven om voor 1938 een uitspraak te deen, aldus de heer De Zeeuw. Alleen de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft het eerste en laatste woord en daarom hul digde spr. het hoofdbestuur, dat zich af zijdig heeft gehouden en de vergadering een zuivere uitspraak wil laten doen. De heer De Brabander bewees aan de hand van citaten, dat de oud-voorzitter de heer E. H. Krelage, aan de zijde van de anti-saneerders staat. Alvorens wij af scheid van de Sierteelt-centrale gaan ne men, aldus spr. zullen wij verklaren, dat de heeren er van gemaakt hebben wat er van te maken was, maar dat de opzet verkeerd was. Bij stemming werden alle sanec- ringsmaatregelen voor 19371938 on- gewenscht geacht. Voor afschaffing 137 tegen 79 stem men en 6 blanco. De uitslag werd met langdurig gejuich begroet. De heer Murk feliciteerde het hoofd bestuur, de leden en 't vak met dezen uit slag en sprak de hoop uit, dat het hoofd bestuur alles ln het werk zal stellen om de belemmeringen zoo spoedig mogelijk op te heffen. De voorzitter verklaarde, dat deze uit spraak overtuigend is en dat het hoofd bestuur en zeker ook spreker alles in het werk zullen stellen om ze loyaal uit te voeren. De Alg. Ver voor Bloembollencul tuur is inderdaad de vereehiging bij uit stek voor het vak, omdat 80 tot 85"/o van de belanghebbenden in de bloembollencultuur er in georganiseerd zijn. Na de rondvraag werd de bijeenkomst gesloten. betrokken agent zag, dat hij hem ver moedelijk niet in zou kunnen halen, loste hij eenige waarschuwingschoten, doch ook dit bleef zonder uitwerking en v. B. zette opnieuw de spurt erin, totdat een tweetal Jongelui zich met het geval bemoeide en met den agent de achtervolging voortzet te. Het mocht hun gelukken Van B. in te halen en dank zij hun moedig optreden wisten zij hem nabij de Ridderbuurt tegen den grond te werken en vast te houden, tot de agent naderde, die hem boeide en per passeerende auto overbracht naar het politiebureau, waar hij in arrest werd ge steld. Bij zijn verhoor legde hij 'n volledige bekentenis af. De vulpenhouder, die v. B onderweg in het land had gegooid, werd later teruggevonden. Geslaagd te Den Haag voor het examen L. O., mej. P. M. C. Scheerder alhier. Door B. en W. is de bouw van een dienstwoning op het terrein van de gas fabriek opgedragen aan den aannemer W. C. v. d. Louw alhier, voor f. 6351. Dat het meer voorkomt, dat in den Rijn garnalen worden aangetroffen, die door jeugdige visschers worden gevangen, is algemeen bekend, doch een bijzonder feit is het zeker, dat door eenige jongelui met een schepnet ook een schol werd gevangen, die lustig rondzwom! BOSKOOP. HET ROSARIUM IN VOLLEN BLOEI. Een onvergetelijke kleurenpracht. Schreven wij ln 'tvoorjaar over de bloeiende kersen langs Zuidwitk, thans moeten wij wijzen op-het prachtige Rosa rium. nabij het spoorwegstation. Het is daar op het oogenblik rozen en nog eens rozen, in diverse variëteiten, die deze en volgende weken te bewonderen zullen zijn. Voor liefhebbers van bloemen, doch ook voor kenners, is thans de gelegenheid ge boden, deze schoone bloemenpracht in oogenschouw te nemen, terwijl men op ge makkelijke in het Rosarium geplaatste rustbanken volop van de omgeving kan genieten. Voorts, willen wij wijzen op de Parklaan. die loopt van 't station tot aan den Laag- Boskoopschen weg; ook daar „rozen en nog eens rozen!" Wie van deze bloemenweelde wil genieten kome spoedig per trein of autobus! HAZERSWOUDE. Het Hazerswoudsche Rietveld. 't Hazerswoudsche Rietveld. Wien in de omgeving is dit onbekend? Wie gaat- des zomers niet eens een keer soms meermalen het Rietveld bezoeken? Ja. dit oord is tot in de verte doorgedrongen tot menigeen! Tot zelfs in den Haag en omstreken is dit stukje „Hazerswoude" overbekend. Vooral onder de liefhebbers van de hengelsport heeft dit „Hollands Venetië" tot vèr buiten onze gemeente een bekenden klank. Alles gaat per bootje. De bakker en de kruide niet brengen hun Waren per bootje, zoo ook de post de bestelling naar de verspreid liggende woningen in dit wa,erlandje. Per bootje naar den doop oer bootje naar het graf, zooals dit zoo herhaaldelijk heeft plaats gehad Voor vreemdelingen heeft dit plekje na tuurschoon een eigenaardige bekoring. Zelfs een oud-Minister, liefhebber van de water sport, bracht somtijds een deel van zijn vacantie hier door. 't Is een idyllisch plekje! Maar de bewoners en zij die hun lande rijen en kweekerijen hier hebben liggen, vinden dat idyllische maar „zóó. zóó". Zij zouden graag zien. dat zii uit hun isolement verlost werden. Een weg door 't Rietveld, is een reeds jarenlang gekoesterde wensch. Een halve eeuw geleden zijn de eerste stap. pen reeds daarvoor gedaan. Eenige jaren geleden scheen deze wensch kans van slagen te hebben. Plannen werden ontwor pen. teekeningen gemaakt, maar de kosten waren blijkbaar te hoog. Althans, na ver schillende discussies in den raad werden de betreffende voorstellen verworpen. De Rietvelders bleven in hun isolement, ten spijt ook van neringdoenden en onge rief voor vele anderen. Nu rijst de vraag: „Moet dit zoo blijven?" Is hier geen uitweg te vinden? Waar zoovele werken, tegen woordig in werkverschaffing worden uit gevoerd (men denke slechts aan de alge meene begraafplaats enz.) dan is toch zeker voor 't Rietveld wel een oplossing te vin den. Wanneer de Rietvelders actief bliiven, hun stem blijven verheffen, is er mogelijk nog iets te bereiken, waardoor een wensch van zóó vele jaren in vervulling zou gaan. Laat ieder die eenigszins kan. daartoe dan ook medewerken. Een weg door het Riet veld. inderdaad, er werd in een groote be hoefte voorzien. Velen hopen, dat dit ideaal in vervulling zal gaan. Ernstige aanrijding. Onze plaatsgenoot, de heer Jac. van Pij len. opzichter bij de Provinciale Waterstaat begaf zich van de ouderlijke woning alhier per motorfiets naar zijn arbeidsterrein. Te Benschop reed, zonder signalen te geven, een auto uit een garage. De heer van Pij len kwam met de auto in botsing en werd daarbij in een sloot geslingerd. Oo het droge gekomen, bleek dat hij een been had gebroken; een enkel was ernstig bezeerd. Ook had hij een hoofdwonde. Per auto werd het slachtoffer naar de ouderlijke woning naar hier vervoerd en daarna naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden overgebracht- ter geneeskundige behande ling. De heer W. Bakker, voorman bii het Holl. Aannemersbedrijf Zanen en Verstoep, heeft het ongeval gehad, dat zijn rechter ringvinger tusschen de betonmolen bekneld raakte en gedeel.eliik werd verbrijzeld Dr. Zoete, arts alhier, die iuist op da' moment den Gemeeneweg. waar het werk in uit voering is passeerde, heeft den man de eerste hulp verleend. RIJNSATERWOUDE. Hevige autobotsing. Gistermiddag had alhier een hevige aan rijding plaats, welke wonder boven wonder geen menschenlevens heeft gekost. Een Citroën-auto, bestuurd door een chauffeur van de fa. Cool uit Alphen, zou midden in ons dorp een grooten vrachtwagen voorbij rijden. De auto geraakte echter met het linkervoorwiel op het trottoir en reed, doordat de bestuurder zeer waarschijnlijk de macht over het stuur kwijt raakte, met volle vaart tegen het huis van den heer J. K„ rijwielhandelaar. De klap was zóó hevig, dat de wagen terugstuitte tegen den vrachtwagen en dwars op den weg kwam te staan. De persemenatuo werd van voren totaal vernield, de vrachtwagen bekwam weinig schade, doch in de muur van het huls was een groot gat gereden. De chauf feur bekwam geen letsel. Met een kraan wagen is de beschadigde auto weggesleept. Proces-verbaal is opgemaakt. ZOETERMEER. Districtspremiekeuring Paardenfokkerij. Op het terrein van den heer Groene- wegen had alhier de Districtspremiekeu ring plaats vanwege de regelingscom missie voor de paardenfokkerij in Zuid- Holland. In de afdeeling trekpaarden wa ren 19 Inschrijvingen en in de afd. tuig- paarden 35 inschrijvingen Er was veel be langstelling, terwijl ook de kwaliteit van de aangevoerde paarden goed was. In de atdeeling trekpaarden werden de volgende paarden premiewaardig gekeurd: de vos- schimmel „Greta", de vosschimmel „Emma van Vredenburg", de vos „Dora v. Vreden- burg", alle eigenaar den heer Jansse al hier. Verder in de afd. Trekpaarden wer den premiewaardig gekeurd in de afdee ling merrieveulens de merrie „Bertha", „Urena" en „Trientje", alle eigenaar de heer J. W. Groenewegen Hzn. Het comité tot organisatie van den autotocht voor de Ouden van Dagen, welke 1 Juli gehouden wordt, heeft besloten dit maal te gaan naar de omstreken van Den Haag en Wassenaar. Tevens staat op het programma een boottocht op de Kager- plassen en Brasemermeer. De ouden van dagen, die dezen tocht wenschen mee te maken, kunnen zich aanmelden bij mej. de wed. v. d. Sman of den heer P. v. Beek. De collecte' langs de huizen ten bate van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk heeft hier opgebracht f. 311,92. 'f VOOR WOENSDAG 23 JUNI. Hilversum I, 1875 M. NCRV-Uitzending 6.307.00: Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00: Schriftlezing, medita tie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30: Gra- mofoonmuziek 9.30Gelukwenschen 9.45: Gramofoonmuziek 10.30: Morgen dienst 11.00: Ensemble van der Horst 12.00: Berichten. Gramofoonmuziek. 12.30: Vervolg concert 1.30+ Gramofoon muziek 2.00: Sopraan |en piano 3.00: Chi. lectuur 3.30: Orgelspel 4.45: Fe licitaties 5.00; Kinderuur 6.00: Gra mofoonmuziek 6.30: Causerie over het Binnenaanvaringsreglement en stoomma chines 'i.00: Berichten 7.15: Land- bouwhalfuur l.'ii: Reportage 8.00: Berichten A.N.P. Herhaling S.O.S.-ber. c.15: De Arnhemsche Orkestver. en solist 9.00: Angst en vrees in het kinderleven, causerie 9.30: Vervolg concert (Om 10.00: Berichten A. N. P.) 10.25: Gra mofoonmuziek 10.45: Gymnastiekles 11.0012.00; Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing Hüversum II, 301 M. VARA-uitzending 10.00—10.20 voorm. en 7.30—8.00: VPRO 8.00: Gramofoonmuziek 9.30: Keuken praatje 10.00' Morgenwijding 10.20: „Les Ménétrlers" declamatie en causerie over reisindrukken van Amerika 12.00: Gramofoonmuziek 12.15..Lés Méné- triers" - 12.45—1.45: VARA-Orkest 2.00 Cello, piano en gramofoonmuziek 2.30: Gramofoonmuziek 3-00: Voor de kinde ren 5.30: Gramofoonmuziek 6.00Or gelspel 6.30: Viool en piano 7.00: Zang 7.30: Vrijzinnig Protestanten in Neder land. causerie 8.05: Herhaling S.O.S.- berichten 8.07- Berichten A.N.P. VARA- Varia 8.15: „Fantasia" 9.00: Concert mmv. solisten, vrouwenkoor ..Vox Jubilans" en het VARA-Theaterorkest 9.30: „Johnie en Johnes" 9.40: Vasthouden en doorzetten, causerie 9.50: „Johnie en Johnes""10.00. Berichten A.N.P. 10.05: VARA-Groot-orkest en solist 11.00 12.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.3511.50: Gramofoonmuziek 12.05: BBC-Midland-orkest en solist 1.05: Co ventry Hippodrome-orkest 1.502.20: Gramofoonmuziek 3.10: Het Schotsche C.W.S.-Orkest 4.20: Vesper 5.10: Gramofoonmuziek 5.35BBC-Dansorkest 6.20: Berichten 6.40; Fransche cau serie 7.00: Het Friary Brewery orkest 7.30: Muzikale causerie 7.50: Cabaret- programma 8.10: Radiotooneel 8.20: BBC-Orkest en solist 8.20: Berichten 9 40: „I protest", causerie 9.50: Tweede acte van de opera „Prince Igor" 11.00: Het Leslie Bridgewater kwintet 11.35: BBC-Dansorkest 11.5012.20: Jazzmu ziek (gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35: Gramofoonmuziek 12.20 en 12.50: Hel Adison-orkest 1.35: Zang 2.05: Vervolg orkestconcert 2.20: Gramoloon- muziek 3.50: Pianovoordracht 4.05: Zang 5.20: Derveaux-orkest 7.50; Zang 8.05: Vioolvoordracht 8.50: Orkestcon cert mmv. solisten 9.20: Stafmuziek van de Garde Républicaine 10.20: „Myosotls',' operette 10.50—11.05; Gramofoonmuziek Keulen, 456 M. 6.5Ó: Westduitsch Ka merorkest 8.50: SS-Orkest 9.50: Gra- mofoonnjuziek 12.20: Orkest van de Ge meentetram 1.35: Het Omroepkleinor- kest 2.35: Gevarieerd concert 4.50: Het Bielefelder concert-orkest 6.35: Het Markische Kamerkoor 7.20: Gramofoon muziek 8.30: Het Omroeporkest. Boeren- kapel, S.A.-orkest en solisten 10.50: So praan en cembalo 11.2012.20: W. Mar tini'1 orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Salonorkest 1.30: Omroeporkest 1.502.20: Gramo foonmuziek 6.20: Omroepdansorkest 7.20 en 8.20: Gramofoonmuziek 8.30; Ra diotooneel 9.30: Gramofoonmuziek 9.35: Omroepsymphonie-orkest en solisten 10.3011.20: Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20; Gramofoonmuziek 12.50: Omroeporkest 1.30: Salonorkest 1.50 2.20: Gramofoonmuziek 5.25: Eloward en zijn orkest 6.35; Omroeporkest 7.20: Gramofoonmuziek 8.20: Omroepsym phonie-orkest en solisten 9.20: Salonor kest 10.3011.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.30: O. Kermbach en C. Woitschach met hun or kesten 10.20; Berichten 10.50: Solis tenconcert 11.05: Weerbericht 11.20— 12.20: Dansmuziek (gr.pl.) GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Woensdag 23 Juni. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur- KRO NCRV enz 3de Programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs R. 12 20: Keulen 13.20: Brussel VI. 13.35: Keulen 14.20: Parijs R. Pllm 15.35: London R. Pl.m. 16.50: Keu len 18.20: London Reg. 19.20: Keulen 20.05: Parijs R. 20.20: Brussel Fr. 21.20: London Reg. —22.20: Brussel VI. Pl.m. 22.40: Weenen of div. 3de Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: Droitwich 11.35: Lon don Reg. 13.05: Droitwich 14.20: Lon don Reg. 15.20: Droitwich 18.20: di versen 18.40: Brussel Fr. 19.20: Brus sel VI. 19.50: London Reg. 20.20: Droitwich 23.00: London Reg. 23.35: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. VOORHOUT. Oprichting Chr. Gem. Kinderkoor. Nadat reeds eenigen tijd geleden plan nen waren beraamd, om te komen tot op richting van een kinderkoor, zijn deze plannen thans verwezenlijkt. Het initiatief tot de oprichting is uitgegaan van den di recteur der Chr. Gem. Zangvereeniging, den heer C. v. d. Keur uit Leiden. In sa menwerking met den voorzitter der Zang vereeniging den heer H. Renee en eenige leden van het schoolbestuur der Christel. school alhier, heeft men besloten dat de repetities zullen worden gehouden in het gebouw der Chr. school, dat gratis door het bestuur is afgestaan. Als directeur zal fungeeren de heer C. v. d. Keur te Leiden 'en het beheer der nieuwe vereen, zoowel als van de kinderen zelve, zullen berusten bij de dames Dopheide, onderwijzeres al hier en als plaatsvervangster mevr. Spie renburg-Van Diggelen. Reeds hebben zich 48 kinderen voor deze vereeniging als lid opgegeven. WARMOND. Alhier is brand uitgebroken ln een 6chuur staande naast de woning van den heer Z. in de Dorpsstraat. De brandweer, die gealarmeerd werd, was terstond ter plaatse en wist het vuur te beperken tot de schuur, die echter geheel uitbrandde. Naar de oorzaak wordt een onderzoek in gesteld. Onze plaatsgenoot de heer E. Buck- sen slaagde voor het eindexamen H.B.S. afd. B. Hij genoot zijn opleiding op het R.-K. Lyceum te Overveen. De collecte ten bate van de reclas sering heeft in deze gemeente f. 32,47 op gebracht. ZEVENHOVEN. De heer P. Koot t Het noodlottig ongeluk, dat gelijk gemeld, den heer P. Koot is overkomen, heeft in de omgeving een diepen indruk gemaakt, om dat de overledene niet alleen vader was ?an een groot voorbeeldig gezin, maar ook omdat hij bij een ieder om zijn rustig en intelligent optreden in hoog aanzien stond. Aan het stichten van de parochie en het bouwen van eén kerk met pastorie in 1921 en later van de R.K. School had hij een zeer groot aandeel; hij was sindsdien ook hd en secretaris van het kerk- en school bestuur. Sinds 14 November 1912 was de heer Koot bestuurslid van de Gecombineerde Noord- schebuurter en Voordijksche Polders; hij ?ou dit jaar zijn zilveren jubileum gevierd nebben. Sinds 29 Mei 1923 was hij tevens voorzitter van dien polder, in welke functie nij vaak voor groote moeilijkheden stond. Zijn heengaan beteekent een smartelijk verlies voor zijn echtgenoote en vele kin deren en laat een leegte in wijden kring. AARLANDERVEEN. Woensdag zal ten bate van de kas der ziekenhuisverpleging alhier een-speldjes dag worden gehouden. Een aanbeveling voor deze alleszins nuttige instelling is zeker overbodig. ALPHEN. Aanbesteding. Door den architect J. Snijders Lzn. te Vlaardinger-Ambacht werd in hotel „De Vergulde Wagen" aanbesteed het bouwen van een boerderij met stallen, schuren,, brug enz op paalfundeering gelegen aan de Gouwe alhier. De inschrijvingen waren als volgt: J. de Kok. Giessendam, f. 38.990; H. Bakker, Giessendam. f 38.988; fa. West maas en Keijzer f. 38.306; fa. v. Beusekom en De Kleer. Alphen a. d. Rijn. f. 37.930; fa. v. Beieren, Alphen a. d Rijn, f. 37.600; A. van Dam. Alphen a. d. Rijn, f. 37.459; L. v. Beusekom, Alphen a. d. Rijn, f. 37.359; fa Bons, Alphen a. d. Rijn, f. 37.315: J Slin gerland, Alphen a d. Rijn, f. 37.035; fa. Scholten. Zevenhoven, f. 36.939; C. de Raad en J. Tolk. Alphen a. d Rijn, f. 36.480; fa. Vink, Moordrecht, f. 36.387; J. Gesman, Oudenes en Turkenburg, Alphen a. d. Rijn, f. 36.345; J. P. v. Wijk en Deerenberg. Al phen a. d. Rijn. f. 35.227; M. Hoek f.34 396: fa. v. Oord, Papekop, f 33.844; G. v. Dijk. Amsterdam, f. 33.760; fa. v. d. Berg, Berg- Ambacht, f. 33.197; J. Snel en v. Greu- ningen, f. 29.271. Een „Wild-West"-achtervolging. Dat de brutaliteit bij sommige „lang- vingers" geen grenzen kent, bleek hier gisteren ten kantore van den ontvanger derbelastingen. Zekere v. B„ een oude bekende van de politie, vervoegde zich aan het loket om uitstel van betaling te vra gen. In een ondeelbaar oogenbflk, toen de ambtenaar zich van het loket verwij derde, zag hij kans een zoo goed als nieuwe Parker-vulpen in zijn zak te laten glijden. Toen de ambtenaar na vertrek van B. tot deze ontdekking kwam, belde hij onmiddellijk de politie op, die terstond trachtte v. B. te vinden. Toen hij niet in zijn woning was, spoedde de agent N. zich naar den Gnephoek, waar het hem inder daad mocht gelukken v. B. aan te houden, die daarop vrijwillig met den agent mee fietste. Tot den Heerenweg ging alles goed, doch daar gekomen ging hij plotseling links af en koos ijlings het hazenpad. Toen de ZOETERWOUDE. De heer de V., wonende alhier, deed bij den gemeente-veldwachter a. d. Rijn dijk aangifte van het feit, dat hij een lin nen zakje op den weg had gevonden, waar in een kat-uil was verborgen. Daar het een beschermde vogel is, heeft hij het dier op advies van den veldwachter in vrijheid ge steld. 43. Toen nu oom Brom aan 't eind van zijn verhaal gekomen was, bemerkte men de vlucht van Leo Listig al zeer ras geen won der, dat thans ieder schrok, en haastig aan het zoeken trok.doch, hoewel het heele woud werd nagezocht, was er niets dat baten' mocht; hij snelde weg, heel vlug en niemand vond hem t'rug. „Hoewel dit heel erg naar is", zoo sprak de cou-missam, „maai ik mij niet bijzonder ongerust hij heeft er al voldoende van gelust, en zonder hulp van zijn kornuiten (die wij nu ijlings op gaan sluiten) is 'tmet zijn macht gedaan!" Thijs en Simmie en oom Brom zijn nog een eindje met den com missaris mee gegaan; zoo zagen zij, hoe de gevangen boeven, door 'n politiewacht, naar de stad nu werden opgebracht. „Heer Brom", zoo sprak de commissaris nog, „voor uw mooie auto spijt 'tmij toch." „Ach zei Brom-oom, „dat is niets; 'k behelp mij nu voorlcopig maar weer met. mijn fiets „Nu", vond Thijs, „wij kunnen thans weer rustig zijn." „En of!" riep Simmie, „dat is fijn!" 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7