De Fransche crisis LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinidag 22 Juni 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN Zal Chautemps slagen LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Omstreken AGENDA MUSEA. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al ot niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ZONNESTRAAL-COMITÉ TE LEIDEN. Hooggeachte Stadgenooten. Nu voor de tiende maal zal Zaterdag 26 Juni as. de Zonnestraalcollecte gehouden worden. Het zal U bekend zijn dat deze collecte gehouden wordt ten bate van de nazorg voor tuberculose-patiëntën. De Vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose, het Roode Kruis, het Groene Kruis, de Tuberculosevereeniging der Gra fische Vakken en nog meer vereenigingen hebben ln dit comité zitting en in „Zonne straal" wordt iedereen, die dezen vorm van verpleging noodig heeft opgenomen, onge acht zijn godsdienstige of politieke over tuiging. Om deze reden en onder het devies van „Zonnestraal": door allen voor allen („de sterken voor de zwakken") vragen wij iedereen om Zaterdag iets aan deze collecte bij te dragen. Bedenkt hoe noodig het is dat zieken geholpen worden, invaliden weer in staat worden hun werk te verrichten. Dit is mo gelijk als wij den steun hebben van eiken Leidenaar. Koopt daarom Zaterdag 't Zonnestraal bloempje; met uw kleine bijdrage helpt U een menschlievende en sociaal hoogst be langrijke instelling in stand houden. Namens het Zonnestraal-Comité hier ter stede: S. A. DE GRAAF, arts, voorzitter. C. NIEUWENHUTS, secretaris. POOLVLIEGERS TE ARCHANGEL (IEL AND. De vliegtuigen van de Noordpool-expe- ditie onder leiding van Schmidt zijn te Ar changel vlot geland. GOEDE ZWEVERSGEEST. Het vliegen op den „Maaldrift" moest ëenigen tijd gestaakt worden, daar de oude, trouwe Högling, de P.H.-10, hoog- noodig in revisie moest. Nu heeft de Leidsche Zweefvliegclub al haar bouwers gerecruteerd om een onder handen zijnd, nieuw toestel zoo snel mo gelijk af te bouwen, zoodat deze plotselinge werkvermeerdering eenige bezwaren met zich bracht. Dank zij den goeden geest, welke algemeen onder zwevers heerscht, is hier echter een bevredigende oplossing voor gevonden. De afdeeling zweefvligen van den Haagschen Arbeiders-Sportbond bood nl. aan het toe stel geheel te reviseeren. waarlijk een aan bod, dat ten zeerste geapprecieerd kan worden. Het lessen op den „Maaldrift" zal thans zoo min mogelijk stagnatie onder vinden. NIEUWE B-BREVETS. De heeren N. Ober en J. Hoogendoorn, resp. penningmeester en secretaris der Leidsche Zweefvliegclub, behaalden op fraaie wijze het B-brevet. Nadat zij eerst door de autolier waren opgetrokken, voldeden zij door keurige gesloten cirkels te draaien aan de eischen voor het B-brevet. EEN VLIEGEND HOTEL OVER LEIDEN. Gistermiddag te ongeveer drie uur pas seerde op geringe hoogte een der gewel dige Short Empire-vliegbooten der Impe rial Airways in de richting Engeland. Zooals bekend zijn deze vlegende hotels bestemd voor den oceaandienst Londen New-York, welke, naar men hoopt, nog dit jaar zijn beslag zal krijgen. Het is de eerste maal. dat ons land met dit vliegboot-type kennis maakt. DE POSTVLUCHTEN. De Bjiecht" is gistermiddag 4.30 op Schiphol geland. De „Ibis" (uitreis) is in Bandoeng geland. VISCHPRUZEN. IJMUIDEN, 22 Juni. Tarbot per KG. f.0.840.80; Tongen per KG. f. 1.150.96; Middelschol per kist v. 50 KG. f.24; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 218; Bot per kist van 50 KG. f. 13 —5; Schar per kist van 50 KG. f.93.50; Tongschar per kist van 50 KG. f2619 Vleeten per stuk f. 1.55; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 3.70; Groote Schelvisch p kist van 50 KG. f 2018; Middel Scheelvisch p. kist van 50 KG. f 15 12: Kleinmiddel Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 148.90: Kleine Schelvisch p. kist van 50'KG. f. 8.504 70; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 5027.50: Gullen per kist van 50 KG. f. 15 50; Lengen per stuk f. 1.25—0.70; Heilbot per KG. f.0.84—0.68; Wijting per kist van 50 KG. f. 7.304; Ma kreel per kist van 50 KG. f. 9. Aangekomen 2 stoomtrawlers: IJM. 10 met f.2739; IJM. 3 met f.2828; GY. 481 met f.861; en 1 logger: RO. 1 met f.611; IJM. 268 met f. 3005 voor pekelharing. VLAARDINGEN, 22 Juni. Binnengekomen de KW 141 met 14 last van twee schepen. Maatjesharing iong f. 14,40—10,50; idem §r<¥^ 12.1012,50; idem iets kleiner I. 11,20—11,60; idem gewoon f. 9,60—10,60. Hoewel president Lebrun Chautemps ver zocht had zoo mogelijk nog gisteren met de vorming van een kabinet gereed te ko men en men in politieke kringen optimis tisch was ten aanzien van de kansen van deze opdracht, heeft Chautemps hier toch niet in kunnen slagen. Men baseerde dit optimisme op de hoop. dat de socialisten hun houding zouden bepalen tijdens de vergadering van het partijbestuur en van de Kamerfractie, doch men is in die hoop bedrogen. De socialisten wenschen de be slissing over te laten aan den nationalen raad van de partij, welke, gelijk de afge vaardigde Fevrier heeft opgemerkt, het be stuur alleen had gemachtigd deel te nemen aan een socialistische regeering en niet aan een regeetring met een socialistisch radi caal aan het hoofd. Chautemps is gistermiddag om zes uur naar Lebrun gegaan, wien hij verslag uit bracht van zijn besprekingen. Hij keerde veertig minuten later weer naar de Qual d'Orsay terug Bij zijn terugkeer verklaarde hij vermoedelijk heden aan het einde van den morgen opnieuw naar Lebrun te zul len gaan, wat het vermoeden wekt dat zijn kabinet slechts op het fiat van den na tionalen raad van de socialistische partij wacht, om bekend te worden gemaakt. Chautemps kon in ieder geval zeker zijn van de sympathie en den steun van zijn eigen fractie, de socialistisch radicale en zijn eerste doel was zich diezelfde zekerheid te verwerven van de zijde van de socialis ten. Chautemps heeft zich allereerst in verbinding gesteld met Blum en hem ver zocht zitting te nemen ln zijn kabinet. Blum verzekerde zijn vroegeren medewerker dat hij op Blum's persoonlijken steun kon re kenen. doch dat het nemen van een be slissing niet aan hem alleen was. De ver gadering van het bestuur van de socialis tische partij en van de socialistische Ka merfractie moest eerst uitmaken welke houding tegenover de nieuwe regeering was aan te nemen. Blum wilde echter wel alles doen wat mogelijk was om de beslis sing van de vergadering in een voor Chau temps gunstigen zin te influenceeren. Achtereenvolgens heeft Chautemos gis teren ontvangen: Sarraut. Paul Boncour. die hem de verzekering van de medewer king van de socialistisch republlke'nsche unie gaf. die trouw blijft aan het Volks front. Campinchy. Yvon Delbos. Renaitour, die hem de verzekering van de medewer king van de onafhankelijk linkschen ge geven heeft, Gitton. Duclos, Auriol. Fevrier Vallieres en den links democratischen se nator Alexandre Israel. Na zijn conferentie met Lebrun had ChautemDS opnieuw een onderhoud met den voorzitter van de soc.- rad. Kamerfractie Campinchy. De houding der communisten. Duclos en Gitton verklaarden, dat zij Chautemps hadden medegedeeld dat er voor de communisten slechts één regeering mogelijk was. namelijk een van het volks front met het programma van het volks front als programa. Opmerking verdient 't feit, dat de communisten geen vergadering gehouden hebben. Hun standpunt stond al vast voordat de crisis begon. Dit standpunt is zooals men weet, dat zij bereid zijn deel te nemen aan een regeering van 't volks front en dat zij steun willen verleenen aan een regeering uit de linksche meerderheid van de Kamer. Voorspellingen. Gisteravond heeft Chautemps verklaard dat hij vanmorgen de opdracht hoopt te kunnen aanvaarden. Hij stelde zich voor een kabinet te vormen dat geinspireerd werd door dezelfde gedachten en hetzelfde programma als het vorige ministerie. Na dere preciseeringen kon hij niet geven, want besprekingen waren van voorloopigen aard geweest Wat het financieele probleem betreft verklaarde Chautemps dat hij wel kon zeg gen dat het hem mogelijk leek een oplos sing te vinden, meer liberaal dan die van de vorige regeering, welke toch rekening hield met het verlangen van de Kamer om een einde te maken aan de agitatie van diegenen die een strijd voerden tegen het spaargeld en het nationale ver mogen. Chautemps stelt zich voor in het kader van de constitutie een verzoening te bewerkstelligen tusschen de beide Kamers en hij doet daarvoor een beroep op al zijn collega's om met hem samen te werken, daarbij trouw blijvend aan de opdracht welke zij van hun kiezers gekregen hebben. Hij zeide verder van meening te zijn dat alle vooruitgang welke de volksmassa's het afgeloopen Jaar bereikt hebben moet blij ven bestaan en dat de gëest van de pauze van het oogenblik eveneens nog in stand gehouden moet worden. Men nam gisteravond aan, dat in de eer ste plaats van de socialisten Blum en Paul Faure voor een ministerplaats aangezocht zouden worden. Het gerucht ging, dat Chautemps voor financiën een deskundige zou willen kiezen, men dacht hieibij aan den tegenwoordigen Franschen ambassa deur te Washington. Georges Blnnet. wiens zes maanden, waarvoor hij deze functie ie Washington had aangenomen, om zijn. Delbos zou buitenlandsche zaken behou den en Daladier nationale defensie. Ook neemt men aan. dat Dormov binnenland- sche zaken zal houden. Het kabinet, waar mede Chautemps. indien de socialisten me dewerken. vandaag voor den dag zal ko men. zal vermoedelijk zeer veel op 't vorige lijken. Een verklaring van Jouhaux Jouhaux, de secretaris-generaal van de C.G.T., die gisteravond van Genève te Pa rijs is teruggekeerd, heeft verklaard ver trouwen te hebben in het voortbestaan van het volksfront. Alle partijen van 't volks- fiont, ook de communisten, moeten thans de verantwoordelijkheid op zich nemen. Wat ook de samenstelling van het nieuwe kabinet zal zijn, eerst dient de finaneiee'c crisis te worden opgelost, verklaarde de leider van het vakverbond ten slotte. Enkele demonstraties. Na een vergadering van de socialistische partij in het Parijsche Lunapark zijn on geveer drieduizend betoogers in optocht naar de Avenu de la Grande Armée ge trokken. De politie trachtte verscheiden malen hen uiteen te drijven, maar de ma nifestanten slaagden er in op de Place l'Etoile weer bijeen te komen en de Champs Elysees af te dalen. Zij stuitten hier op een afzetting van mobiele garde en een ernstige vechtpartij ontstond. Tenslotte werden zij uiteengejaagd Tegen middernacht was de kaimte weergekeerd. Er vielen geen ge wonden, er zijn geen arrestaties verricht. Lebrun niet naar Nimes. De president der Fransche republiek Le brun, zal in verband met de politieke ge beurtenissen verhinderd zijn. vandaag de nationale uitvaart bij te wonen van den vroegeren president Doumerque, welke te Nimes zal geschieden. Hij heeft generaal Braconnier afgevaardigd, om hem te ver tegenwoordigen. GEBOREN: Petrus Hendricus Jacobus, z. v. P. H. Kruit en J. Glasbergen - Pietronella Theo dora, d. v. S. Zeilstra en S. W. Nagtegaal Geertruida, d. v. Th. J. Brouwer en C. Vijlbrief Manus, z. v. W. Webbers en G. v. Zeist Arend, z. v. A. Keur en G. v. d. Berg Elisabeth, d. v. L. G. v. d. Horst en A. Stemmers Petronella Hendrlka, d. v. J. G. v. d. Poel en P. Th. Heemskerk Johanna Catharina, d. v. W. P. Spits en J. Barendse Adriana Herbertha, d. v. H. de Rooi] en A. Heemskerk Anna, d. v. A. Straathof en L. Boot Petrus, z. v. P. A. Brussel en M. Segaar Frederik. z. v. H. Arnoldus en E. Bekooij. GEHUWD: G. de Boer wedn. en F. M. Montfoort jd. J. Colpa jm. en C. Goudkamp jd. OVERLEDEN: A. E. Habraken wedn. 75 j. C. C. M. Koch—Faes, vr. 36 j. A. Gaspari), z. 2 d. J. Colpa, jm. hehjèmKèCUöamPfME GEVESTIGD: A. Th. Berns, verkooper, Vreewijkstraat 6; H. Bunnig, loopknecht, Maredijk 8; A. E. A. Bustin, H. Geesthof 2; A. M. J. Bustin, H. Geesthof 10; J. H. Bustin, idem; W. B. Carr, zendeling, J. van Goyenkade 10; C. van Ees, dienstbode, Boerhaavelaan 26; J. van Egmond, monotypiste, R. en Schiekade 121 f; B. Evers, J de Wlttstraat 45; J. Geervliet, 1.1. verpleegster, Meezenstraat 2; E. Geurtz. naaister, H. Rijndijk 162a; J. N. van Haasterecht, stoffeerder, Alexander- straat 15a; G. L. Hofsteenge en fam., dr. geologie, v. d. Brandelerkade 13; J. J. Kerkvliet, chauffeur, Zijlsingel 65; N. J. Koet en fam., chemigraaf, Brederostraat 1; J. R. Krahne en fam., kok, W. Rozenstraat 26; A. A. Kranenburg, mil. politie, Wedde- steeg 2; G. Kromdijk en fam., tuinbaas. Coornhertstraat 2; E. Lagas, P. J. Blokstr. 34; L. v. d. Linden, winkelbediende, Hooi gracht 20; G. v. Meegen, timmerman, Se- ringenstr. 22a; H. A. Nauta, O.I. rechter], ambten., Rijnsb. weg 42; J. v. Onlangs, 1.1. verpleegster. Zoeterw. singel 79; H. C. M. Peterse, broodbakker. Noordeinde 31; A. Roodnat, lasscher, Garenmarkt 38; H. C Schoonhoven, Meezenstraat 2; H. J. Slin gerland, dienstbode, de M. v. Streefkerkstr. 31; S. Y. Tjoa, v. Oldenbarneveltstraat 39; W. M. v. d. Voort, dienstbode. Noordeinde 24; A. A. Matters-v. Westbroek en fam., Hoefstraat 18a; Wed. H. C. J. A. v. Lubeek- Weijn en fam., Bakh. Rozeboomstraat 4; J. J. Brouwer-de Wijs, Lijsterstraat 29; A Zwemmer en fam., calculator, v. Bemme- lenstraat 3. VERTROKKEN: G. v. Hanswijk-Bakker, n. Nes op Ame land; F. A. J Beerman en fam., n. Amster dam, v. Beuningenstraat 166; Th. G. M. v. d. Akker-v. Beukering, n. Voorburg. Looierslaan 63; C. Di Bion, n. Maniago; P. Brouwer en fam., n. Zaandam, P. J. Troel- stralaan 108c; J. J. Dozy, n. Den Haag, Anth. Heinsiusstraat 22; J. A. van Dijk, n. N. O. Indlë; C. H. Dijsselblom en fam., n. Helmond, Schoolstraat lb; J. v. Elburg, n. Oegstgeest, Terweeweg 36; J. G. v. Evert en fam., n. Leiderdorp, Koningsstraat 47; J. H. Griffioen en fam., n. Leiderdorp, v. d. Doesstraat 35; S. Waaijer-Hendriks, n. Den Haag, Plevierstraat 483; H. J. Henzen en fam., n. Schiedam, W. Brouwerstraat 31a; A. v. d. Heul, n. Bergambacht, Hulsweg E68; M. C. Hoogenboom, n. Alkemade, Dl; Th. M. M. Hoogenboom, n. Roelofarends- veen, B 183; G. IJ. C. Hufner, n. Rijswijk (Z.H.), Vredenburchweg 63; M. B. Jager- man. n. Amsterdam, Amstel 51; M. A. de Jong en fam., n. Voorschoten, Leidscheweg 566; S. J M. Kempers, n. Soestdijk, Vrede- hofstraat 13; F. Kroes, n. Den Haag, Anna- straat 17; Wed. M. Vreeken-v. d. Leeden, n. Voorschoten, Leidscheweg 281; C. Th. J. v. Leeuwen, n. Rotterdam, Essenlaan 64: G. Lensveldt, n, Amersfoort, Jos. Israëlstr. 11; Lie Soen Kian, n. Den Haag, Thom- sonlaan 43; G. H. E. Mudde, n. Hyppolltus- hoef. Hoofdstraat 23; H. Muusze en fam., n. Hillegom, Hoofdstraat 41; I. Niemeyer, n. Amsterdam, Herculesstraat 24a; A. Op- pelaar, n. Hazerswoude, Zonneveldstraat 10; E. J. M. A. Ottes, n. Tilburg, Turnstraat 88; E. v. d. Ouweelen. n. Den Haag, Boer- straat 22; P. Plu. n. Den Haag, Maagde palmstraat 46; H. M. J. J. v. Ulden-la Rivière, n. Hillegom. Wllhelmlnalaan 31; D. Roelandse, n. Den Haag, Helenastraat 49; C. A. J. Roest, n. Batavia; E. Roose- gaarde Bisschop, n Den Haag, Dellstraat 47; G. Schinkel, n. Den Haag, Abrikozen- OPENSTELLING VAN HULPPOSTKANTOREN. De directeur van het P.T.T.-kantoor te Leiden maakt bekend, dat de openstel lingsuren van de Hulpkantoren te Hazers woude Dorp, Leimuiden, Rijnsburg en Zoe terwoude met ingang van 1 Juli a.s. op werkdagen worden gewijzigd en nader be paald op: Hazerswoude Dorp: Post- en telegraaf dienst 9—12. 14—15, 1819 uur; telefoon dienst: 817, 1820. Leimuiden: Post en telegraafdienst: 9 12, 14—15, 18—19; telefoondienst: 8—20. Rijnsburg: Post- en telegraafdienst: 8.30 12.30. 14—15.30. 18—19.30: telefoon: 7-21. Zoeterwoude: Post- en telegraafdienst: 9—12, 1415. 18—19; telefoondienst: 8— 16.30, 18—19.30 uur. benthuizen. De uitslag van den 3clen dubbelen se rie-schietwedstrijd der B.V.L. luidt als volgt: Maximum aantal punten 300. 1. G. C. Diephout, 289 p„ 2. Jac. Spruitenburg, 275 p.. 3. M. Havenaar, 274 p.. 4. P. Fran cken 265 p., 5. P. de Vrij 265 p. haarlemmermeer. 25-jarig bestaan van de R.K. Scholen, Op 1 September 1937 zal het 25 jaar ge leden zijn dat de R.K. Jongens- en Meisjes school te Hoofddorp in gebruik werden ge nomen. Tevens zullen dan zuster Louise W. B. M. SpSiapen en de heer P. Heilker het feit herdenken, dat zij resp. als onderwijzeres aan de meisjesschool en als hoofd van de jongensschool bij het bijzonder lager onderwijs werden benoemd en hun Intrede deden in deze gemeente. In verband met de feestelijke herdenking van deze heuglijke feiten heeft zich voor de voorbereiding en uitvoering van dit feest een comité gevormd uit de oud-leerlingen van beide scholen. Beiden jubilarissen en het jubileerend schoolbestuur zal het op dien dag voor zeker niet aan belangstelling ontbreken. hillegom. Bij verleden week vergeleken is het aantal werkloozen weer met 16 verminderd. Ei- stonden nog 326 werkloozen ingeschre ven. katwijk aan zee. De Centrale Tent der K.R.B. De ingestorte centrale tent van de K R r' op het Noorderstrand is 80 M. Noordelij' i weer opgericht en is nu wederom in ge bruik genomen. Om als uitkijkpost te die nen is deze nieuwe standplaats veel gun stiger gelegen. Men kari nu de geheele uit watering overzien, wat vroeger niet het geval was. Ook heeft men thans een uit zicht tot op Noordwijk toe, welke plaats daarvóór ook niet waar te nemen was. Op het Noorderstrand is aangespoeld de boei van een mijnenveld. Gevonden: een sleutel met ring; een bril; een paar beige kinderschoentjes; een zilveren ketting; een zwarte ceintuur met witte gesp; een beige handschoen; een blauw badpak met roode banden; een bad handdoek. Inlichtingen zijn te bekomen op het politiebureau. Inzake ons bericht in het nummer van 15 d. betreffende de benoeming van mej. E. Frölich als onderwijzeres aan de Herv. School IV, vernemen wij, dat het bestuur in deze nog geen besluit genomen heeft. leidschendam. Zaterdag a.s. zal ook alhier de be kende Zonnestraalcollecte worden gehou den. rijnsburg. De Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken deelt ons mede, dat het bericht in ons blad van Zaterdag J.1, dat in de vergadering van den Raad zou zijn mede gedeeld dat de Verhuurdersbond heeft ge adviseerd, den heer v. Katwijk aan te wij zen, om de mogelijkheid van verbetering van de onbewoonbaar verklaarde woningen te onderzoeken, op een misverstand moet berusten. Van gemeentezijde is den Bond in deze geen advies gevraagd en evenmin is door den Bond een bepaald persoon aanbevolen. - Met ingang van 1 Juli as. is de assis- tent bij de directe belastingen de heer Van Welle, overgeplaatst van Sas van Gent naar onze gemeente. Van gemeentewege is thans een aan vang gemaakt met de verbetering van het gedeelte Sandtlaan tusschen de trambaan. Zuster Verschoor, tijdelijk wijkver pleegster alhier, is thans door de Ver. Zie kenhulp in vasten dienst benoemd. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard, zal de Chr. Mondaccor- deonvereeniging „Advendo" een muzikale rondgang door het dorp maken. Voor het diploma lingerie slaagde mej. J. Kromhout en voor het diploma costu- mière mej. D. Oudshoorn, beiden alhier. straat 13; K. M. Schipper, n. Noordwijker- hout, Dorpsstraat 8; Wed. A. Bakker-Smit. n. Nes op Ameland; M. Spijer, n. Amster dam, Maasstraat 17 II; A. G. D. R. Stol, n. Hillegom, Wllhelmlnalaan 3; C. B. de Stop pelaar, n. De Bilt, Groenekanscheweg 116; H. Sulle, n. Nieder Eschbach, Taunus; C. Teljeur, n. Katwijk, Voorstraat 30; L. G. Telkamp, n. Vleuten, Schoolstraat A 144; J. A. Troost, n. Rucphen c.a., Dorpsstraat A 49; E. E. Uhlich en fam, n. Zoeterwoude, Vrouwenweg E54; A. Th. Varkevisser, n. Katwijk, Drieplassenweg 32; M. Verfaille, n. Den Helder, Spoorstraat 75; A Th. Ver kerk, n. Alphen a. d. Rijn, Gnephoek 43; E. H. Vermeij, n. 's Graveland, No. 198; B. L. Verruijt en fam., n. Haren (Gr.), Onne- weg 32; J. de Vries en fam., n. Noordwij):, Noord Boulevard 27: H. Zwart en fam., n. Voorschoten, Rijndijk 284. HEDEN. Geref. Bond, Prediker: Spr. ds. J. h. Koster uit Montfoort. Pieterskerk: Concert Leo Mens met m.v, „Sursum Corda"; 8 1/4 uur nam. Rijnsburg: Opvoering van het Openluchtspel Beleg en ontzet van Lei den op het Rijnsburgsche Boysterrein a/d Rijnsburgerweg. Woensdag. In den Vergulden Turk: Aandeelhouders- verg. N.V. Fabriek v. Verduurz. Levensmid delen v.h. L. E. Nieuwenhuizen. 3 uur nam. Donderdag. Stadsgehoorzaal: Concert Italiaanscha Opera; half negen nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting tegen diphterie. 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag 10—12'/i en 14— 17 uur, buiten de universitaire vacanties. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.30—5 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en 14 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederi. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1c): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De vrouw, die men begeert". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „La Bandera". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De laatste dagen van Pompeji". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De zwarte walvlsch". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater" Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „In de catacomben van Parijs'. Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juni a.s. waargenomen door de apotheken M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Lelden, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. stompwijk. Doodeiijk ongeluk. Op den nieuwen Rijksweg Den Haag— Gouda is gisteravond onder onze gedleente de 10-Jarige J. S. uit Rijswijk van 'n melk- auto gevallen. De Jongen kreeg het achter wiel over het hoofd en was op slag dood. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. E. van der Weyden geb. Van den Akker z. G. C. Veelenturf geb. Hendriks d. Ondertrouwd: G. Q. Nieuwenbroek en A. M. Bronneman J. M. Havik en M. C. Janson J. M. van der Helm en M. Koree. veur. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. J. Bierhuis geb. Lelieveld d. M. P. van Heiningen geb. Van deren M. P. v. Heiningen geb. v. d. Knaap z. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6