STADSNIEUWS MAANDAG 21 JUNI 1937 No. 2369f! HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN 78ste Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De ontslagen bij de Sted. Lichtfabrieken. Crisis in Frankrijk Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. j»rto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.3S per weet TtT.T:. f.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden -f portokosten,' (voor binnenland f.0.30 per 3 nmd> B. en W. leggen de motie-v. d. Voort naast zich neer. Naar wij vernemen heeft het college van B. en W. bij meerderheid van Stemmen besloten de bekende motie- van der Voort inzake de ontslagen bij de Stedelijke Lichtfabrieken naast zich neer te leggen en de ontslagen on 1 Juli a.s. te handhaven. De socialistische raadsfractie heeft haar standpunt ten deze nog niet bepaald. ZELDZAAM JUBILEUM. Een 65-jarige echtvereeniging. Op den derden dag van de volgende maand zal het 65 iaar geleden ziin. dat onze stadgenooten Arie Singerling en mej. Clazina Favier. wonende Kalvermarkt 11 in den echt werden verbonden. Behoort een dergelijk jubileum op zich zelf reeds tot de hooge zeldzaamheden, nog merkwaardiger wordt deze gebeur.enis, wanneer wii weten, dat beide oudjes, on danks hun negentig iaren zich nog in het bezit van een uitstekende gezondheid mo gen verheugen en niet alleen naar het lichaam, maar ook naar den geest. De bruidegom juist vandaag gaan de bruidsdagen in maakt nog iederen dag ziin vaste wandeling en laat zich daarvan door zijn iets minderend gezicht niet weer. houdep. Hij was tot oo zeer hoogen leeftijd in het stucadoorsvak werkzaam. Uit hun huwelijk werden negen kinderen geboren, waarvan er vier hun door den dood ziin ontvallen. De verdere nakomelingschap be. staat uit 18 klein- en 12 achterkleinkin deren. Moge het krasse echtpaar nog eenige goede laren gegeven worden. WERELDBIBLIOTHEEK-VEREENIGING. De jaarvergadering. Tijdens den maaltijd van de leden der Wereldbibliotheek-vereeniging, waaraan als eeregast ook de burgemeester, mr. A. van de Sa*de Bakhuyzen aanzat, heeft de di recteur der W. B„ tevens eerelid der ver eeniging, jhr. dr. Nico van Suchtelen, een uitvoerige rede gehouden, waaraan het vol gende is ontleend: De schoone traditie van het bestuur der W.B.-Vereeniging om bij gelegenheid van de jaarvergadering eenige auteurs, mede werkers van de W.B., uit te noodigen, ver schaft mij ook dezen keer het genoegen onder mijn medegasten een aantal perso nen te ontmoeten, die. elk op zijn wijze, een belangrijk aandeel hebben gehad er. naar ik hoop, ook verder zullen hebben in het werk der W.B. De internationale hoffelijkheid noopt mij te beginnen met de aanwezige Vlaamsche auteurs: August Vermeylen, Herman Teir- linck, Ernest Claes. Wat de lezerskring der W.B. aan dit driemanschap te danken heeft, behoef ik waarlijk niet te vertellen. In Noord en Zuid kent ieder Vermeylen's magistrale werk; Geschiedenis der Euro- peesche Plastiek en Schilderkunst, en dui zenden hebben het in hun bezit. De drie verschenen deeien zijn thans uitverkocht, maar ik kan u tot mijn groote vreugde me- dedeelen dat een herdruk, die een ware herschepping zal zijn naar inhoud en vorm, in voorbereiding is. Het zal echter nog geruimen tijd duren eer de geleerde schrijver, ondanks zijn noeste werkkracht, met die herschepping gereed is. Een van de eerste groote romans, door de W.B. gepubliceerd, was Teirlinck's Ivo ren Aapje, roman men zou tegenwoor dig minstens zeggen „epos" van het Brusselsch leven. Hij verscheen m 1909. thans ligt de 19e druk, waarmee het 25ste duizendtal bereikt wordt, ter perse. Het is een van die weinige boeken die. zelfs na dertig laren nog hun lezers vinden. Nog ander werk mocht de W.B. van hem publi- ceeren, maar zijn tweede roman, „De Nieu we Uilenspiegel", is toch ook al 17 jaar oud en zijn „Vertraagde Film" 15. Die pauze is heusch te lang. Gelukkig.... maar laat ik mijn mond niet voorbijpraten en alleen zeggen dat ik meen gegronde redenen te hebben om de hoop te mogen koesteren, dat binnenkort een eereplaats in onzen jaargang zal worden ingenomen door een nieuw werk van zijn hand. In Ernest Claes, stel ik u rnecs meer of minder voor dan den meest gelezen auteur onder do modernen. Al een heeien tijd ge leden overschreed de oplaag van zijn „oe Witte" de 50.000. Ik weet heel goed dat een dergelijk kwantitatief succes een allesbe halve veilig maatstaf is voor de innerlijke v/aarde van een kunstwerlj. Maar de Witte was géén Schlager van zes weken of zelfs drie maanden. Het boek verscheen in 1920 en heeft sindsdien onafgebroken het pu bliek geboeid en vastgehouden door zijn kerngezonden humor. Dit bewijst, dunkt mij, dat ook Claes' werk lééft, onmiddel lijk spreekt tot het hart van zijn tallooze lezers. Wanneer ik van de Zuid-Nederlandsche gasten overga tot de Ndard-Nederlandsche zal het niemand verwonderen, dat ik het eerste stilsta bij prof. Geyl, den Groot- Nederlander, die in zoo menig geschrift het verband of ook wet het gebrek aan verband van Zuid- en Noord-Neder- landsche cultuur heeft in het licht gesteld, het breedst en het schoonst in zijn baan brekend en door zijn levendigen verhaal trant tevens zoo fascineerende boek Ge schiedenis van de Nederlandsche Stam, waarvan op het oogenblik het derde deel ter perse ligt. Vervolgwerken als dit plegen zoowel den auteur ais den uitgever veel zorg en hoofdbrekens te veroorzaken: de voldoening na de voltooiing is er des te grooter om. Moge het groote werk spoedig voltooid zijn! Een ander groot werk is voltooid, onze Vondeluitgaaf. Wel is waar staat het tien de deel nog niet in den boekwinkel, maar het slotwoord, waarmee ik het beëindig, is geschreven en ligt op de pers. Ik veroorloof mij u den aanhef daarvan voor te lezen. Het eerste deel draagt het jaartal 1927. Aan de verschijning waren jaren van zorg vuldige voorbereiding voorafgegaan: met het zetten was een aanvang gemaakt in 1925. Dat de voltooiing der negen volgende deeien nog tien jaar vergde, moge sommi gen onder invloed wellioht van ons eigen aanvankelijk optimisme hebben teleur gesteld: ikzelf, die den ontzaglijken om vang van den vereischten arbeid kon over zien en van jaar tot jaar met dieper be zorgdheid de hinderpalen voor de voortzet ting van zulk een werk in zulk een crisis zag toenemen, ikzelf verbaas mij eer, dat medewerkers en uitgeefster, ondanks den krachtigen steun der regeering, den moed niet verloren en het reuzenwerk binnen zoo korten tijd ten einde brachten." Dat het bestuur ook de medewerkers aan de Vondel-uitgave heeft uitgenoodigd, ver heugt mij buitengewoon; het geeft mij een ongezochte aanleiding om hun allen eens openlijk mijn oprechten en diepen dank te getuigen voor wat zij hebben tot stand ge bracht. Helaas zijn niet allen aanwezig, maar ik zie hier toch prof. Molkenboer. prof. Verdenius, mej. dr. van de Graft en den bezielenden organisator en opzichter van heel dien werkploeg, den heer de Klerk. Spr. eindigde met te zeggen, dat een nieuwe taak van even groote beteekenis voor de kuituur van den Nederlandschen Stam op uitvoering wacht; een taak voor welker volbrenging opnieuw een uitgebrei de staf van taalgeleerden noodig zal zijn. Hierna voerden nog verscheidene spre kers het woord. In de middaguren werd een Boottocht gemaakt over de Kager- en Brasemermeren, terwijl een diner, wederom in „den Turk" de jaarlijksche bijeenkomst, besloot. BEDEVAART NAAR BRIELLE. Hedenmorgen 8 uur vertrok van het station alhier een trein met circa 250 bedevaartsgangers naar Brielle de bede vaartsplaats ter eere van de negentien martelaren van Gorkum. De bedevaart staat onder geestelijke leiding van kape laan Hessing van de Parochie van O.L.V. Hemelvaart en St. Joseph. Onder de bede vaartgangers bevond zich pater Peters, die in de bedevaartskerk en op het martelveld predikaties zal houden. Hedenavond wor den de bedevaartsgangers terug verwacht. CABARET-AVOND LEGERPLAATS- OLDEBROEK. Een aardige ontspanning. Vrijdagavond j.l. heeft het ensemble Doeke-Stuurop uit Kampen aan het in Oldebroek vertoevende 6e Regiment Veld- Artillerie een buitengewoon prettigen avond bezorgd. Het gezelschap bestond uit: Doeke- Stuurop leider-humorist; Mr. Gordonni illusionist-goochelaar Herman v. d. Bend pianist-accompagnateur, Henk Wagenvoor de accordeonnist en de artist-in-den-dop Wiep Stuurop. Nadat de leider van het gezelschap den avond met eenige geestige woorden ge opend had, werd meteen de vroolijke stem ming erin gebracht door het eerste optre den van Herman v. d. Bend en Henk Wagenvoorde, die eenige schitterende har monica-nummers ten gehoore brachten, welke een geweldig applaus ontketenden. Vervolgens gaf de leider de heer Stuurop eenige geestige nummers ten beste, welke buitengewoon in den smaak vielen. Ais derde kwam het optreden van Mr. Gor donni. Met spanning werden zijn goochel toeren, welke alle aanwezigen in verba zing en bewondering brachten, gevolgd. Vervolgens kwam de harmonica-virtuoos Henk Wagenvoorde zijn gehoor op eenige schitterende nummers vergasten, welke eveneens buitengewoon in den smaak vie len. Na een kleine pauze kwam de jongste artist van het gezelschap aan de beurt. Deze jongen gaf een nummer jodelen ten beste en zal ongetwijfeld zijn weg wei vinden. Nadat het geheele programma was af gewerkt werd de avond besloten met een door allen meegezongen lied. Allen zonder uitzondering hebben van het optredeh van dit ensemble buitengewoon genoten. VOORDRACHTSAVOND MUZIEKSCHOOL TOONKUNST. Degelijke muzikale prestaties. Het serieus opgezette programma van den voordrachtsavond der Muziekschool Toonkunst, welke Zaterdag in de overvolle zaai dier school plaats vond, getuigde reeds onmiddellijk van den ernst, waarmede deze uitvoering was voorbereid. Onder het cri- tisch gehoor van commissarissen, leer krachten en vele belangstellenden hebben verschillende vèrgevorderde leerlingen zich doen hooren in eeen serie klassieke en mo derne composities, waarvan wij in 't bij zonder willen noemen die van Henk Ba- dings, Ernst Toch en Paul Hindemith. De school streeft er dus naar, de leerlingen op de hoogte te houden van de hedendaag- sche muzikale uitingen, hetgeen niet an ders dan waardeering verdient. En dat 't onderwijs ook daarin op een uitstekende trap staat, bewezen de prestaties van ver schillende leerlingen. Voor alles willen wij noemen die van mej. Jo Stallinga, die in een achttal liede ren van Wolf. Debussy, Hindemith en Schubert, als liederenzangeres een aller- verdienstelijkst niveau bereikt heeft. Mu zikaal. zoowel als zangtechnisch, wist zij te boeien en met recht is zij door den voor zitter der commissarissen, dr. de Jongh, gehuldigd. Sinds 15 Dec. 1915 volgde zij ge trouw de lessen in verschillende vakken aan de school en als bewijs van erkente lijkheid hiervoor werd haar een „Eere-di- ploma" overhandigd, terwijl zij aan andere leerlingen ten voorbeeld werd gesteld. Me vrouw Hannivoort overhandigde haar een fraaien bloemenmand namens de leerlingen der ensembleklasse. Speciaal nog 'n woord van hulde voor de fijnzinnige accompag- nenrenten van den heer Franco Mendes! Met. belangstelling hoorden wij ook het knappe en veelbelovende pianospel van mej. S. J. Hiemstra. die met een Sonatine van Badings en de Capricietto op. 36 No. 2 van Toch, proeven van begrip en kunde voor 't moderne genre aflegde. Nog een leerlinge van den heer Boer, mej. M. Njoo, vertolkte werken van Mozart en Sweelinck en kwam hiermee goed voor den dag. De jeugdige viool-leerling S. Bouwer, van mevr. O. folge Fonder, speelde met groote voortvarendheid en durf uit 't hoofd '■f 1ste deel uit Vivaldi's concert in a kl. t. Een flinke streek kenmerkte zijn spel, dat ondanks begrijpelijke tekortkomingen, toch gunstige verwachtingen voor de toekomst opent. De leerlingen F. Kalsbeek (viool) en J van Weiier (piano) harmonieerden lof felijk in Schubert's bekende Sonatine D. gr. t„ beider spel klonk zeer verzorgd en gaf van gedegen studie blijk Het strijkorkest der school liet zich hoo- -en onder de muzikale leiding van den heer Henk Berghout in eenige deeien van een fraaie ouverture van Johan Bernard Bach (1676—1749) en deed daarmee de ka mermuziek veel eer aan. De vooruitgang was goed merkbaar, terwijl de heer J. E. Boeke de viool-soli met groot inzicht speel de en hiermee den uitstekenden indruk van een vorig maal volop handhaafde. Ook de wals van Dvorak werd door het orkestje artistiek weergegeven. Deze veelzijdige avond is geopend door zang van het dameskoortje, dat in de mooi gekozen Maria-liederen van Reger onder leiding van den heer Boer een zuiveren en gevoeligen indruk maakte. Al met. al een avond, die het voortreffe lijke peil van het muziekonderwijs op deze school weer overtuigend heeft aangetoond. GOUDEN DOCTORAAT. Zondag 27 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn. dat dr. K. A. F. Deeien, arts te Tilburg, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de geneeskunde. EERSTE LEIDSCHE KLUCHT- EN REVUE GEZELSCHAP. Het jaarlijksche uitstapje. Evenals bovengenoemde vereeniging ieder jaar met haar leden, donateurs en begun stigers een uitstauie maakt is zti ook gis teren. thans met een 6-tal touringcars uit geweest. De route was als volgt: van Lei den via Utrecht naar het Kalfje waar werd koffie gedronken. Vandaar ging men over Bilthoven naar Hilversum, waar verschil lende studio's en het stadhuis werden be zocht vervolgens naar Bussum waar in de hei werd gepauzeerd om verschillende spe len te doen, zooals touwtrekken, zakloopen, blokjesrapen. verspringen, stokdraaien enz. enz., waaraan jong en oud met plezier deel nam. Vervolgens ging met naar Oud-Valke veen. waar ook weer een paar uur werd vertoefd om te genieten van bosch. zee. hei en speeltuin, om tenslotte te vertrekken naar Amsterdam, waar ieder eenige uren naar eigen goedvinden kon besteden. Om 9 uur werd via Haarlem naar Leiden ge reden dat omstreeks halfelf werd bereikt en waar de politie klaar stond om de stadsroute te regelen. Dank zij het goede weer en de uitsteken de leiding Het de stemming den geheelen dag niets te wenschen over. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het voorbereidend kerkelijk examen mej. C Boer (Den Haag) en de heerên W. C. Smits (Leiderdorp), H. Aaitjers (Ouderkerk a. d. Amste!) en C. C. Pijpers (Leiden), Hedennacht is het Franschc kabinet Blum na eenige nederlagen in den Senaat afgetreden. De president der Fransche republiek Lebrun heeft den democratischen Se nator Chau temps opdracht gegeven een kabinet te vormen. LEIDSCHE VOETBAL- EN ATHLETIEK- VEREEN. „ROODENBURG". Jubileum-feestavond Het was feest Zaterdagavond voor Jtoo- denburg", dat zijn tienjarig bestaan her dacht en inderdaad heeft Roodenburg ge toond op waardige en prettige wijze feest te kunnen vieren. De groote zaal van „Zo- merlust" zag er gezellig uit en was nage noeg geheel met leden en belangstellenden bezet, terwijl voor het podium een schat van bloemen stond opgesteld, o.a. van den L.V.B., de zustervereenigingen U. V. S„ L.F.C.. D.V.S., Rouwkoop, Lugdunum, Leid sche Bovs en de E.H.B.O. iregelingscomm.) De he .r H. Boom, voorzitter der feest vierende vereeniging, sprak bij de opening een hartelijk welkomstfoord tot alle aan wezigen. In het bijzonder tot het C.N.B.- bestuur. den nieuwen oefenmeester den heer Stam en de vertegenwoordigers van de E.H.B.O. en zustervereenigingen. Spr. is verheugd dat ondanks het feit. dat öc ver eeniging met veel moeilijkheden te kam pen heeft gehad en er vaak redenen waren om pessimistisch gestemd te zijn, de feest commissie door noeste.vlijt en onvermoeid werken er in geslaagd is de jubileerende vereeniging een goed hart toe te dragen, dezen feestavond aan te bieden. Spr. zegt dank aan die feestcommissie en aan allen die, op welke wijze dan ook. hun bewijs van sympathie hebben gegeven. „The Harmonist Jazz Boys" hadden in middels met vroolijke muziek reeds voor de goede stemming in de zaal zorg gedragen. Het daaropvolgende programma stond onder leiding van den heer v. d. Broek, die als conferencier, cabaretier, zanger en di recteur van het dubbe'manncnkwartet ..Sempre Avanti" een groot aandeel voor zijn rekening nam. Het praatje en het liedje, geheel op zijn eigen wijze, zooals „Broekie" dat alléén brengt had succes bij het publiek evenals het optreden van de Acrobatengroep „The Young Fellows" en de soli van de hceren v. d. Heijden (saxo- phoon). Lancel (accordeon) en Raaphorst (Xylophoon) Het optreden van het dubbelmannen- kwartet „Sempre Avanti" was een enorm succes. Prachtig v/erden diverse nummers gezongen. Daarnaast werd echter het hu moristische gedeelte niet vergeten. Althans bij het nummer „Een plattelandsrepetitie" is daverend gelachen en een langdurig ap plaus viel den zangers na hun optreden ten deel. Groot succes bracht het tableau der ad- spiranten. Zooals meestal treedt bij een dergelijke gelegenheid de heer Steenhauer, de voorzitter van den L.V.B. naar voren om met een pittig en kernachtig woord de voetballende jeugd het doel van de sport en de wijze waarop deze beoefend dient te worden, nog eens in te prenten. Ook nu nam de heer Steenhauer daartoe 't woord. Spr. wenschte de vereeniging geluk. Met waardeering heeft spr. kunnen constatee- ren hoe het bestuur ondanks moeilijk heden de zaken in goede banen wist te leiden. Spr. spoort de jeugd aan bij over winning of nederlaag, het voorbeeld van de anderen te volgen en zich eigen te ma ken de eigenschappen van vastberaden heid. moed en kameraadschap. Daarnaast mogen de verdere belangen nooit worden verwaarloosd Dan zult ge worden niet alleen goede voetballers, doch ook flinke kerels in de maatschappij. Het bestuur werd vervolgens met bloe men en een toepasselijk woord door den heer H. Moraal, als voorzitter der feest commissie gehuldigd. Een tombola, waarvan de baten waren bestemd voor de vereeniging „Schoolkin dervoeding" bracht velen nog een fraaien of smakelijken prijs. Het geheel was voor Roodenburg een keurig feest, waarop zij met vreugde kan terugzien. Een zeer geanimeerd bal onder leiding van den heer Gé Mieremet en muzikaal begeleid door The Harmonist Jazz Boys bracht eerst laat in den nacht het einde van dit geslaagde feest. BINNENLAND. De plechtige onthulling van het gerestau reerde monument van Gaspard de Coligny (Binnenland, 4e Blad). „Bloembollencultuur" vergadert te Haarlem (2e Blad). Predikant te Haarlem aangereden en ge dood (Gemengd, 2de Blad). Vergadering te Utrecht van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond (Binnenland, 4e Blad). De moord te Merkelbach; in hooger beroep tegen huishoudster 15 jaar gevangenis straf geëischt (Rechtzaken, le Blad), BUITENLAND. De Fransche regeering Blum afgetreden. Chautcmps kabinetsformateur (4e Blad en Buitenland, le Blad). Bilbao gevallen. Franco's troepen rukten binnen (4e Blad), Duikboot-aanvallen op den Duitschen krui ser Leipzig (4e Blad). De Russische vliegers te Vancouver (Washington) geland (Luchtvaart, 3e Blad). Duitsche expeditie op de Himalaya veron gelukt, 16 dooden (Buitenl. Gemengd, 2e Blad). De Engelsche schrijver Sir Barrie overleden. (Kunst, 2e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. NEDERLAND EN ZUID-AFRIKA. De reis van mr. P. J. Idenburg. Mr. P. J. Idenburg, secretaris van cura toren der Rijksuniversiteit alhier, die, zoo als wij mededeelden een bezoek aan Zuid- Afrika zal brengen ter versterking van de betrekkingen tusschen Nederland en de Unie op universiteit en in het algemeen op wetenschappelijk gebied, heeft Zaterdag zijn reis aangevangen. Te Londen heeft hij reeds eerder met generaal Hertzog en an dere vooraanstaande Zuid-Afrikaansche persoonlijkheden inleidende besprekingen gevoerd. NED. ROODE KRUIS. Afdeeling Rijnland. Bij het dezer dagen gehouden examen E.H.B.O. slaagden de volgende dames: R. v. ZamerenSirag, S. de Pree, E. van By en de heeren J. W. van Zameren, H. de Pree, A. Koolhaas, J. van Rij, Van Til, A. Bies- broek. J. Griffioen, Ouwehand en J. Zwaan. Vier candidaten werden afgewezen. De examens werden afgenomen door dr. H. J. M. Boonacker en dr. Hendr. Leem huis. beiden te Oegstgeest. FEESTELIJKE OPTOCHT VAN LEIDEN'S JEUGD. De optocht op 29 Juni a.s., (verjaardag van Prins Bernhard), belooft uitstekend te slagen. Aanzienlijk was het aantal aangif ten voor deelneming en zeer bevredigend ook het aantal jeugdgroepen van vereeni- gingen. dat zich opgaf. Het comité is er evenwel van overtuigd, dat het aantal der genen, die kunnen en willen meedoen, het getal van die zich tot dusverre aanmeld den, aanzienlijk te boven gaat. Het houdt daarom nog eenmaal zitting, en wel op Woensdag a.s. van 2 tot 4 uur, in het ge bouw van het Nut, Steenschuiir. Dit zal on herroepelijk de laatste zitting zijn. Dank zij vooral de hoog gewaardeerde vrijgevig heid van ettelijke firma's hier ter stede, is het comité in het bezit gekomen van een flink aantaf crijzen Deze «zullen vanaf morgen a.s., door de tegemoetkomendheid van de finna Pander, in de uitstalkast, Breestraat, voor het publiek ter bez.cliti- ging worden gesteld. PLANTSOEN-CONCERT. Donderdag 24 Juni a.s., 's avonds 8 uur precies, zal de Chr. muziekvereeniging „Athalia" onder leiding van den heer H. v. d. Veld het vierde concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-Ver- eenigingen in het Plantsoen (Musis Sa crum i verzorgen. Het programma luidt: 1. The Gladiator Farewell, marsch, Blan kenberg; 2. Héloïse, ouverture, Schweins- berg; 3, Am Frühlingsmorgen, Valse, v. d. Bossche; 4. Au Palais d'Angkor, fantasie, Sali; 5. Pandsche du France, marsch. Ga- dennen. - Pauze - 6. Belphegor, marsch, Brepsent; 7. Les Roches Bleues, ouverture. Gadenne; 8 Loreley Paraphares, Nevalba; 9. Heinzeimannohens Wachtparae. Noack; 10. La Fêtte Triomph, Fantasie, Van Dam;' 11. K. XVHI. marsch, Maas. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Voor het theoretische gedeelte van het akte N VII ileerares huishoudkunde en waschbehandeling) slaagden de dames: H. Driessen, J. M. H. van Gasselt, J. J. Koen- ders, H. L. J. van Ravenszwaay. Y. G. Salm, J. J. M. Timmerman, R. A. W. Visser en J. E. Verhoeven.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1