LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 21 Juni 1937 LUCHTVAART VOETBAL. Lusirum-tournooi van A.R.C. Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Een zege van Quick Boys. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van A. R. C. organiseerde deze vereeniging Zaterdag een tournooi waaraan werd deel genomen door de kampioenen van de Rot- terdamsche. Haarlemsche en Leidsche Za- terdagmiddagcompetitie benevens doof de jubileerende vereeniging A. R. C. Het ge heel kan als goed geslaagd genoemd wor den vooral sportiei stonden do wedstrijden op een hoog plan terwijl de stemming ook buiten de lijnen niets te wenschen over liet. Het weer was voor voetbal bijzonder geschikt terwijl het speelterrein van een tijdelijke afrastering was voorzien wat het geheel ten goede kwam. Overwinnaar werd Quick Boys. dat deze middag bewezen heeft over een uitstekend elftal te beschikken en zich dan ook het kampioenschap van den L. V. B. volkomen waardig toonde. De diverse wedstrijden hadden het vol gende resultaat: Quick BoysK. D. C. (R.dam) Direct na den aftrap nemen de Rotter dammers het spel in handen en het is dan ook spoedig 1—0 voor K.D.C. Quick Boys komt er echter steeds beter in. Zij weet door een fout van den Rotterdamschen doelman gelijk te maken, 1—1. terwijl zij nog voor de rust de leiding neemt, 2—1. Na de hervatting neemt Quick Boys een nog grooteren voorsprong als de doelman van K. D. C. andermaal een fout maakt waar handig van wordt geprofiteerd. 31. Een kwartier voor het einde weten de Rotter dammers nog een doelpunt te scoren, doch verder kunnen zij het evenwel niet meer brengen A. R. C.Kennemerland 01. A. R. C. kwam met tal van invallers uit, waardoor het eigenlijk geen goede kracht meting is kunnen worden. Ondanks deze handicap wist de thuisclub echter toch een gioot overwicht uit te oefenen. Tot doel punten brachten de gastheeren het even wel niet. wat wel zijn oorzaak vond in het feit, dat de doelman der Haarlemmers van buitengewoon goede kwaliteit was De rust ging in met blanken stand terwij! in de tweede helft de bezoekers enkele minuten voor het einde uit een doorbraak tenslotte het winnende doelpunt wisten te scoTen waardoor zij zich in de winnaarsronde plaatsten. Verliezersronde: A. R. C.K. D. C. 36 Ook in den tweeden wedstrijd heeft de organiseerende vereeniging het niet tot een overwinning kunnen brengen en moest zij zich zelfs met een vrije groote nederlaag tevreden stellen. Met de rust hadden de Rotterdammers met 32 de leiding waar voor beide elftallen vrijwel om beurten ge scoord hadden. Na de hervatting wisten de gasten den stand op te voeren tot 62. waarna even voor het einde Jongeneel met een fraaien kopbal den stand op 63 bracht Winnaarsronde Quick BoysKennemerland 40. In dezen wedstrijd hebben de Katwijkers voortdurend druk uitgeoefend op het doel der Haarlemmers. Het Quick Boys-elftal was telkens een tempo vlugger; het elftal sioot beter dan dat van Kennemerland: kortom een ploeg die er wezen mag. Dank zij uitstekend keepen van den Haarlem- schen doelman wist v. d. Boon voor Q. Boys eerst pas na 20 minuten het net te vinden terwijl even later dezezelfde speier met een fraaien kopbal den voorsprong weet te ver- grooten. 2—0. Quick Boys blijft hierna tot de rust nog steeds in den aanval, doch doelpunten komen er ln het eerste half uur niet- meer. Na de thee trachten de Haarlemmers door enkele snelle aanvallen den achter stand in te loopen doch de Wilt es. zijn op hun post en keeren eiken aanval Na 10 minuten spelen weten de Katwijkers den aanval weer over te nemen, waarna een der Haarlemsche backs zoo in het nauw v. ordt gedreven, dat hij in eigen doel trapt 3—C. Kort voor het einde maakt de Jong de Katwijksche linksbuiten, na een fraaie soloren met een enorm hard schot 't vierde doeipunt. 40. en waarmede tevens spoedig het einde komt van dezen geslaagden dag Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den heer F. Koren. De voorzitter van Kennemerland bood namens zijn vereeni ging het A.R.C.-bestuur bloemen aan, ter wijl de A R C-aanvoerder Godhelp spelers en publiek dankte voor hun sportieve hou ding. a.s.c.U.V.S. in A.S.C. I komt hedenavond voor de 3e ronde L.V.B.-sleutels tegen U.V.S. III uit in de volgende samenstelling: doel: P. Pran ger; achter: A. Meiman en Schoneveld; midden: Kwee. v. Nierop en Keijzer; voor: Wurzer, Wenting, v. Duyn, -Mooten en Aniba. Voor U.V.S. III komen uit: doel: M. Slim- mers; achter: F. v. Es en J. Schipper; mid den: H. W. Swanenburg. C. Vermeulen en F. H. Franken; voor W v. Weizen, J. Annok- kse, P. Godschalk, J. Kramp en G. den Daas. OM DEN LUXOR-WISSELBEKER. De L. O. V. hield een vergadering in Café Royail met de afgevaardigden van de vereenigingen. die deelnemen aan de serie- wedstrijden onder leiding van de L.O.V. om den beker, die beschikbaar is gesteld door de directie van het Luxor-thater. De deel nemende vereenigingen zijn: Leidsche Bak kersgezellen, N. Z. H. T. B, K. O. L L. S. V,, De Veteraan, M, D. S R. B. F., N. R. M., Leidsch Dagblad, A. S. V, P. C. en L. en de L. O. V. De veteranen spelen een wedstrijd om den N.Z.H.B.-beker. waarvoor inschre ven: H, W, Boys, ambtenaren M H„ E. L. K. R G, L. S, V.. P. C. en L. en de L. O. V. 12 xi. De eerste wedstrijden vangen aan hedenavond om 7.30 uur op het L.F.C.-ter rein. Op het hoofdterrein L.S.V.—NR M. «n op 't bijterrein: EL.K.R.G.H. W. Boys. BESLISSINGSWEDSTRIJD L. R. C. II—QUICK BOYS III 0—1 (NA VERLENGING.) Het vierde kampioenselftal van Quick Boys. Deze beslissingswedstrijd vond op het L. R. C.-terrein plaats. Het eerste kwartier was uitgesproken voor L. R. C. Geleidelijk begon daarna het offensief af te nemen cn kwam Quick Boys aan de beurt. Een vrije schop, door v. d. Plas genomen, kon ae L. R. C.-keeper niet in z'n macht krij gen en hij mocht van geluk spreken dat de bal juist aan de goede zijde van den paa! uil ging! Na de pauze bleef het spelbeeld wisse lend Wel scheen het dat de kansen van Quick Boys iets beter waren, doch het spel der voorhoede was niet overtuigend genoeg om hiervan profijt te trekken. Onder veel spanning kwam het einde, zonder dat ge doelpunt werd, zoodat dus verlengd moest worden. Niemand zou verwacht hebben, dat daar na de beslissing zoo gauw zou vallen! Slechts enkele minuten waren er ge- speeld, toen de LR.C.-keeper een oogen- schijnlijk gemakkelijken ba] te verwerken kreeg Deze glipte echter tusschen z'n bee- nen door en de toesnellende Kroon kon on gehinderd in het verlaten doel schieten 01. Een juichende Quick Boys-schare verliet dansend het veld De wedstrijd had een correct en zeer sportief verloop. De Lissenaars toonden zich waardige en sportieve verliezers, en zij waren de eersten om Q B. geluk te wenschen met het kampioenschap. De heer van Leeuwen, bijgestaan doo» twee neutrale grensrechters heeft den wed strijd uitstekend geleid. SPORTMAN V-ZUIDERKWARTIER IV 1-3 Deze wedstrijd was n.l. voor Sportman nog van belang voor het bezetten van de 2e plaats in de 4e kl. B van den L.V.B. Sportman is gedurende het grootste ge deelte van den wedstrijd in de meerderheid geweest, maar vele opgelegde kansen werden gemist. Daarentegen wist Zuiderkwartier van de kansen, die zij kregen, gebruik te maken, waarmede de nederlaag voor Sport, map. dan ook wel verklaard is. Rest nog te vermelden, dat de rust kwam met blanken stand, terwijl na de hervat ting, rechtbinnen en linksbinnen aan Zuiderkwartier een 02 voorsprong gaven, waarna Pronk voor Sportman tegen scoor de. Vlak voor het einde maakte de links buiten 13. Scheidsrechter v. d. Berg leidde op de juiste wijze. SERIEWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Zaterdagavond had te Boskoop de demi finale plaats in de le afd. tusschen Bosk. Boys I en G.S.V. I. met als resultaat een 5—0 overwinning voor G S V Door deze overwinning komt G.S.V. in de finale tegen D.S.O. Zoetermeer) De uitslagen van gisteren waren: Bosk. Boys IIIWaddinxveen III 3—3 gestaakt. I. Waddinxveen IIS.O.A. II (Den Haag), 21 voor Waddinxveen. VOETBALVLEGELS BIJ ONS CLUBJE— S.L.F. Na de rust heeft Ons Clubje met 42 de leiding gehad. Drie doelpunten gaven toen aan S.L.F. een 54 voorsprong, waarna de ontmoeting gestaakt werd een kwartier voor het einde i en het publiek den scheids rechter te lijf ging. E.H.B.O.-WEDSTRIJD. Zaterdagmiddag werd op het N.B.L.O.- terrein gespeeld de wedstrijd L.D.W.S. I— U.V.S.-comb, waarbij eerstgenoemde (na met rust met 13 te hebben achter ge staan), door enthousiast spel met 63 wist te winnen. A.s. Zaterdagmiddag wordt eveneens op het N.B LO.-terrein als extra wedstrijd ge speeld Alphen I tegen Leidsch K.N.V.B.- elftal. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN A.Z.L. Daar Volendam door werkzaamheden der spelers verhinderd is deze week te spelen, is deze wedstrijd vastgesteld op Vrijdag 2 Juli. Foutief was vermeld, dat de Bakkersge zellen op Dinsdag 29 Juni zouden spelen, zij hadden geruild met L.O.V.zoodat 29 Juni L.O.V. en 5 Aug. de Bakkersgezellen zullen spelen. UIT NIEUWVEEN. Gistermiddag werd op het „Nieuwveen-"- terrein een liefdadigheidswedstrijd gehou den. ..Nieuwveen II" speelde tegen ,,Nic. Boys" I (Nieuwveen). Direct na 't begin kopte de midvoor van Nic. Boys in, doch terstond maakte Nieuwveen gelijk 11. Met de rust was de stand 21 voor Nieuwveen. Na de pauze wist Nieuwveen den voor sprong te verhoogen tot 4—1 en men dacht dat daarmede het einde zou komen, doch Nic. Boys wist toch even voor het einde het 2e doelpunt te maken, zoodat deze vriend schappelijk gespeelde wedstrijd eindigde met 42 voor Nieuwveen. „FOREHOLTE" (VOORHOUT). De uitslagen van gisteren zijn: „Foreholte" H—N.V.C. H 3—1. „Foreholte" a Jun.S.M.C. a Jun. 42. DUIVENSPORT. „DE BLAUWBAND" (Alphen). Wedvlucht vanaf Compiegne, afstand 328 K.M. De duiven werden om 7 uur gelost met W. wind, aankomst eerste duif 12,21.29, laatste 12.58.07 Uitslag als volgt: P. G. Borgers 1. 3, 12; J. Vernes, 2; W. v. Eijk 4; H. Bauer 5; K. R. W. Kuipers 6; J. van Capel 7; J. van Leeuwen 8; H. S. van Mens 9; A. J. Lageryeij 10; J. Rooda 11, 13, 15; H, W. Martens 14. Om den Gordon Bennet-Beker Twaalf ballons gestart. Twaalf ballons, vijf landen vertegen woordigende. zijn gistermiddag te Brussel opgestegen om den strijd aan te binden om den Gordon-Bennett beker. Volgens de lotingslijst steeg als eerste de Poolsche bal lon „Polonia 2" op om 16 uur 55. De laatste ballon, de Duitsche „Chemnitz" startte om 18 uur 05. Bij den start der ballons waren ongeveer 30.000 toeschouwers in het Heyselstadion aanwezig Onder de belangstellenden be vond zich ook de broer van den koning. Er stond een Westelijke wind, zoodat de ballons vooreerst waarschijnlijk in Scan dinavische richting zullen afdrijven. Zondagsdrukte op „Ypenburg". (Van onzen medewerker.) Het vliegveld „Ypenburg" stond gisteren weer geheel in het teeken der vliegerij, of schoon het bezoek niet zoo overweldigend was, als we dat een vorige maal wel eens zagen. Toch hebben vele duizenden hier hun ontspanning gevonden. Des ochtend werd reeds druk gevlogen door de verschillende zweefclubs en de Na tionale Luchtvaartschool, doch eerst des middags zou het kunstvliegprogramma worden afgewerkt. Het zweven blijft voor bezoekers interessant en trok dan ook des ochtends reeds vele kijkers. Ook was de K. L. M. goed vertegenwoordigd. Zij had een harer grootste toestellen op het platform opgesteld ter bezichtiging, n.l. de Fokker F 22 „Papegaai", de PH-AJP. terwijl de Fokker F 7a, de PH-ACT onafgebroken zijn rondvlucht-passagiers het imposante pa norama van de Hofstad vanuit de lucht, met ontelbare vluchten toonde Zoo liep het al spoedig tegen drieën, het tijdstip waarop de vliegdemonstraties een aanvang zouden nemen. Het deed goed aan, dat dezen middag zoo een grooten rol aan het zweefvliegen was toebedeeld. Hoewel het Instituut voor Zweefvliegen ge durende dit weekend naar liet vliegveld „De Teuge". tusschen Deventer en Apel- aoorn, was getrokken ter gelegenheid van de opening van den Bondsschool voor het zweefvliegen, had zij de Grunau Baby zoo langzamerhand voor het publiek geen onbekende meer! met haar populairen instructeur Jan Hoekstra op de Haagsche vliegweidc achtergelaten. Hoekstra was dan eigenlijk de eerste, die liet programma inzette. De N.L.S.-instruc teur Dik Asies sleepte hem met de Kool hoven PH-FKB. het „Koebeest". keurig naar een duizend meter, waar Hoekstra al direct na het loskoppelen, onder een ge weldige loodgrijze wolk termiek vond en nog wat omhoogschoefdc zoo nu en dan zelfs ln de onderste wolkenlaag met zijn Grunau Baby schuil gaand. Het was zeer goed gezien, tijdens deze zweefvluchten de luidspreker-reportage door onzen plaats genoot J. van der Meer. zonder twijfel een erkend insider als tegenwoordig houder van het Nederlandsch duurrecord zweven, te laten verzorger. Het gebeurde dan ook niet dat, zooals we dat vorige week op Waalhaven helaas moesten zien geschieden, het nummer van Hoekstra in het water viel. Immers op Waalhaven vond onzen zweefinstructeur een schitterende gelegenheid om tusschen het stunten door, toen hij boven de hangars een thermiscben opwind vond, even te toonen wat werkelijk zweven is en zonder mechanische kracht in een oogenblik tijd van 300 naar ruim 500 meter steeg. Zijn van te voren vastgestelde vltegtijd was toen echter om, waarom hij in een groote duik direct tot de landing moest overgaan. Het erste was wel, dat zoodra Hoekstra deze thermiek gevonden had, de reportage-man onmiddellijk in alle talen zweeg en het oubliek, onwetend van dit juist bijzondere van Hoekstra's vlucht, zich min of meer voor den gek gehouden vond, na het uit blijven van loopings e. d. Dank zij de deskundige voorlichter ge beurde dit gister niet en heeft het publiek de fraaie zweefvlucht in wolkenthermiek en daarna het van ouds bekende, verbluf fende staaltje stunttechniek met een Gru nau Baby van a tot z kunnen volgen. Was het wonder, dat Hoekstra na zijn keurig zachte landing een ware ovatie ten deel viel? Direct trok Asjes daarop de nieuwe con dor „De Blauwe Vogel" van de Leidsche, Delftsche en Haagsche zweefvliegclubs om hoog. Het zweefvliegtuig was ditmaal be mand door Neussink. lid der H.Z.C., die na ook even wolkenthermiek ondervonden te hebben, met keurige vlakke bochten in een langdurige vlucht het ware zweven toonde, met vermijding van eiken stunt, waarbij slechts hoogte verloren wordt. Steeds weer opnieuw gaat er toch een geweldige beko ring uit van de buitengewoon slanke lijnen van deze kostbare machine. Neussink had hem goed in de hand en maakte een keu riger tijd, waarop ook hem een warm ap plaus werd gebracht. Dan was het Van der Velde, die er op zijn auto-giro op uit trok. Het geval draai de ditmaal direct en met sierlijke duik vluchten en frappeerend stljle bochten, toonde v. d. Velde, dat de auto-giro, al heeft hij dan tot nog toe het vertrouwen voor de volle lOO'/o in ons land nog niet „HET OOSTEN" (N.B.v.Z.). Wedvlucht vanaf Orleans op 19 Juni. Af stand der resp, hokken 506509 K.M. In concours 69 vogels welke ln vrijheid wer den gesteld om 7 uur v.m. met Westenwind. Door het zeer slechte weer in 't buiten land is het een rampvlucht gworden. daar 's avonds om. 10 uur slechts 19 vogels het hok bereikten, zoodat nog 50 vogels ontbra ken. De uitslag is als volgt: Krekelaar 1; Geel 2, 3, 4, 7, 19: Singer- ling 5; Romijn 6, 16; Breedijk 8. 15, 17. 18; v. Duuren 9, 11, 13: Houthoff 10, 14: Schro der 12. De eerste vogel werd om 3.44.57 gecon stateerd met een gemiddelde snelheid van 968,82 M /min De 19e vogel om 8.17.26 met 635.97 M./min. Het concours stond dus on geveer vijf uur open. A.s. Dinsdag inkorven voor Vlerzon. weten te winnen, zoo langzamerhand een waardig kind der aviatiek is geworden. Hoe men ook over dit vreemde vliegtuig mag denken, wat we gister kregen te aanschou wen was „af". Laten we alleen maar even ae landingen memoreeren. Met nauwelijks één meter uitloop stond hij stil! Het verdere programma bestond ui', een geweldig stunten van Schmidt Crans op ae speciale Lambach-machine en het be kende ballonrammen; al bij al een mooi programma, dat het zeker niet verdiende, dat de meerdere belangstelling naar den Olympischen Dag in het Stadion te Am sterdam trok. waardoor het én op 't vlieg veld én op de groote verkeerswegen stiller was, dan we dat met deze Ypenburgschc hoogtijdagen gewend zijn. De tocht Moskou San Francisco. Landing te Vancouver. Wegens gebrek aan benzine en slecht zicht, zijn de Russische vliegers, die een non-stop-vlucht wilden maken van Mos kou naar San Francisco via de Noordpool, te Vancouver gedaald. De stad Vancouver ligt in den staat Washington nabij de kust van den Stillen Oceaan, aan de Columbia River, op 1200 K.M. van Oakland. Reeds bij het aanbre ken van den dag verdrongen zich vijfdui zend personen op het vliegveld van Oak land. Maatregelen waren genomen om toe stel en piloten te beschermen tegen het enthousiasme van het publiek. De Russi sche vliegers hebben een voortreffelijke landing verricht In Vancouver. De beman ning is vermoeid, maar verkeert in uitste kende. conditie. De chef-piloot, Tsjelakof. heeft, in een verklaring gezegd, dat de po sitie van het toestel gedurende de geheele reis bekend was en dat het toestel vol maakt gcfunctionneerd heeft. Hij voegde hieraan toe, dat hij te Vancouver was ge land in verband met het slechte zicht, want hij had genoeg benzine om Oakland te bereiken. Zij hebben 8700 K.M. afgelegd, terwijl San Francisco 9600 K.M. zou hebben be dragen. Het wereld-afstandsrecord voor de vlucht in rechte lijn, staat met 9104 K.M. op naam van Codos en Rossi, en is derhalve niet ge broken. Volgens instructies van den Russischen ambassadeur zullen de Russische vliegers te Vancouver benzine innemen en, zoodra het zicht dit toalaat, naar Oakland opstij gen- Stalin, Molotof, Worosjilof, Kaganowits], Kalinin. Sjdanof, Jesjif, Mikojan, en Andre- ief hebben den drie vliegers Tsjkalof, Pai- doekof en Beljakof een telegram gezonden, waarin zij den vliegers gelukwenschen met het behaalde resultaat. „Wij zijn trotsch op de koene, moedige sovjetvliegers, die om het beoogde doel te bereiken, geen hinder nissen kennen", aldus het telegram. In de geheele sovjet-unie heerscht buiten gewoon enthousiasme over den vliegtocht der Russische aviateurs. De bladen wijden groote aandacht aan hun prestatie, terwijl de bevolking op vele plaatsen reeds hulde- betooglngen heeft gehouden. De speciale verslaggever van de „Daily Mirror" te Vancouver seint, dat de Russi sche vliegers zeer vermoeid waren, toen zij met hun toestel landden. Beljakof verklaarde, dat Tsjkalof tijdens de geheele vlucht het bevel heeft gevoerd. Het toestel was 63 uur en 19 minuten in de lucht. De vlieger verklaarde, dat men een aanzienlijken afstand ten zuiden van Van couver had bereikt en boven Eugene (Ore gon) .had gekruist, doch dat de dikke mist daar alle zicht onmogelijk had gemaakt en de aviateurs had gedwongen terug te kee ren. Het toestel was de Pool op 30 K.M ge passeerd. Daar heerschte een zeer lage tem peratuur. Tsjkalof bevestigde dat er voldoende ben zine aan boord was om Oakland te berei ken, doch dat hij na den koudestorm te hebben overwonnen, voor den mist moest wijken. Daar de controle-instrumenten naar Washington zijn gezonden, zullen de vlie gers pas, wannneer deze onderzocht zijn door de nationale luchtvaart-associatie, we ten, of zij het wereldrecord hebben verbe terd. CENTRALE VLIEGSCHOOL TE TEUGE. Zaterdagmiddag is de eerste bondsschool. de Centrale vliegschool op het vliegveld Teuge Dij Deventer vanwege den Bond van Nederlandsche zweefvliegclubs. officieel ge opend. Een groot aantal luchtvaartauto riteiten heeft daarbij van belangstelling blijk gegeven. AMELIA EARHART IN SINGAPORE. Tien minuten vlugger dan de K.L.M. Amelia Earhart is, komende uit Ran goon, te Singapore geland. Zij was tien mi nuten eerder dan het K.L.M.-toestel, de „Ibis". De beide lijnvliegtuigen van de K L.M. en de Imperial Airways zijn op het zelfde oogenblik als Amelia Earhart te Bangkok gestart. De koene vliegster ver telde, dat zij een weddenschap aangegaan had met de piloten der verkeersvliegtuigen den afstand van Bangkok naar Singapore het vlugste te zullen afleggen. Lachende nam zij een foto van de „Ibis" toen dit toestel na haar op 't vliegveld neerstreek. IClltEP/ T'JUNCIN HALCYON LIJN STAD ARNHEM. Vlaardingen n. Oxelosund pass. 19 Juni Holtenau. HOLLA.\DWLSi ALKlKA-LiJN MAASKERK, 19 Juni van W.-Afrika te Rotterdam. KON NED STOOMBOOT MIJ. TIBERIUS, 19 Juni v. Midd. Zee te R^darn. ROTTERDAMZ AMEK1K/1 LIJN. ALCHIBA. thuisr., pass. 18 Juni La Palma. ALPHACCA, thuisr., 17 Juni van Victoria. ROTT. LLOYD. GAROET, thuisr., 19 Juni van Sabang. MODJOKERTO. thuisr.. 19 Juni van Port Said. VOOR DINSDAG 22 JUNI. Hilversum I, 1875 M. KRO-Ultzendlng 8.009.15 en 10.00: Gramofoonmuz. 11.30; Godsdienstig halfuur 12.00: Be lichten 12.15: De KRO-Melodisten en solist 1.00: Gramofoonmuziek :.20 KRO-Orkest 2.00: Vrouwenuur 3.00' KRO-Orkest en gramofoonmuz. sjxjl Gramofoonmuz. 5.45 Felicitatiebezoek -1 6.00: KRO-Melodisten en solist (Om 6 15- Zwemcrsus) 7.00: Berichten 7^5! Luchtbescherming in groote steden, causel rle 7.35: Sporthalfuur 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8.15: Gramofoon muziek cn aankondiging van volgend pro gramma 8.20: Uitwisselingsprogramma RAVAG-KRO.. m.m.v. het Weensche Om- ïoeporkest, het KRO-koor, de Koninklijke Militaire Kapel, Matrozenkoor, de KRO- Melodisten en solisten 9.20: Radiotoo- neel 9.30: De a.s. Radio-Missiedag, cau serie 9.35: De KRO-Melodisten en solist 9.55: Radiotooneel 10.15: De KRO- Melodisten 10.30: Berichten ANP 10.40 Bela Kiss' orkest 11.1512 00: Gramo foonmuziek. Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitzending - 6.307.00: RVU. 8.00: Gramofoonmuz. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramo foonmuziek 10.30: Orgelconcert 11.00: Huishoudelijke wenken 11.30: Kovaacs Lajos' orkest 12.30: AVRO-Dansorkest 1.00: Omroeporkest 2.00: Gramofoon muziek 2.15: Omroeporkest 3.00: Los Argentinos, solisten en gramofoonmuziek - 4.30: Kinderkoorzang 5.00: Kinderhalf uur 5.30: Omroeporkest 6.30: Het onderscheid tusschen dier en mensch, cau serie 7.00: AVRO-Dansorkest 7.30: „De verzorging van dieren in den dieren tuin, causerie 8.00: Berichten ANP. Me dedeelingen 8.15: Gramofoonmuziek 3.30: Bonte Dinsdagavondtrein 10.15: Renovakwintet 11.00: Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.05: How I ma nage. causerie 11.2011.50: Orgelspel 12.10: Gramofoonmuz. 12.35: BBC- Northern Ireland-Orkest en soliste 1.35 2.20: Het John Dickinson (Apsley) orkest 4.20: Eclipses of the sun, causerie 4.40: Het Hungaria Zigeuner-orkest 5.35 Ch. Ernesco's kwintet - 6.20: Berichten 6.45: BBC-Variété-orkest 7.25: Zang 7.50: Midsummer day, causerie 8.10: Het „Telephone-Trio" 8.20: Revue-pro gramma 9.20: Berichten 9.40: Causerie over Amerika 10.00: Benny Carter en zijn Band 10.35: Radiotooneel 11.35: Joe Loss en zijn Band 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35: Gramofoonmuz. 12.20: Orkestconcert 12.50: dito 1.35: Zang 2.05: Vervolg orkestconcert 2.20: Gramofoonmuz. 2.50: Radiotooneel 4.05: Gramofoonmuz. 5.20: Derveaux-orkest 7.20: Zang en gramofoonmuziek 8.3512.05: Opera uitzending. Keulen, 456 M. 6.50: Militair concert 8.50: Westdultsch Kamerorkest 12.20 SA-orkest 1.35 Münchener Omroepdans- orkest 4.20: Ali Alexander's orkest 5.45: Omroepkleinorkest en solisten 7.00 Vervolg concert 8.30: Gramofoonmuz. 9.20: Kamermuziek en declamattie 11.10 12.20: Het Hamburger Omroeporkest en soliste. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Omroepork. 1.30: Salonorkest 1.50—2.20 Gramofoon muziek 5.20: Kleinorkest 6.50 en 7.20: Gramofoonmuz. 8.20: Cabaret 9.20: Omroeporkest 10.3011.20: Gramofoon muziek. 484 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 12.50 Salonorkest 1.30: Omroeporkest 1.50— 2.20: Gramofoonmuz. 5.20: Omroepdans- erkest 6.35: Gramofoonmuz. 6.50: Salonorkest 7.35 Lezing met gramofoon muziek 8.20: Reportage 9.20: Klein orkest en soliste 10.3011.20: Gramo foonmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. - 7.50 „Aïda", opera 11.25: Weerbericht 11.4012.20 O. Fricke's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 22 Juni. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV enz 3de programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs R. 12.20: Brussel VI. 14.20: Parijs R. 14.50: Deutschls. 15.20: Droitwich 15.55: diversen 16.20: Keu len 17.20: Brussel VI. 18.50: Brussel Fr. 19.20: Keulen 20.05: Parijs R. 20.20: diversen 20.35: Parijs R 4de Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: Droitwich 11.50: Lon don Reg. Pl.m. 12.50: Droitwich 14.20: London Reg. 16.50: Droitwich 18.20: diversen 18 45: Droitwich 19.00: Tuin- praatje d. den heer J. Jonker, chef afd. Gem. Plantsoenen 19.30: Droitwich 19.50: London Reg. 20 10: Droitwich 21.40: London Reg. 22.00. Droitwich 22.35: Brussel Fr. 23.00: London Reg. 23 35: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden KERTOSONO, 19 Juni van Vlaardingen te Hamburg. SIBAJAK wordt a.s. Woensdagmorgen om 10 uur te Rotterdam verwacht. HOLLAND-AMERIKA LIJN BURGERDIJK, thuisr., 19 Juni van Sabang. JAVA—NEW YORK LIJN. KOTA TJANDI. New-York n. Java, pass. 19 Juni Mauritius. KOTA INTEN. Java n New-York, pass. 19 Juni Kaap de Goede Hoop. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALDEBARAN, R'dam n. Narvik, pass. 18 Juni Udsire. ALIOTH, 18 Juni van Rio Janeiro te Bahia Bl.nnca MARISA. 24 Juni van R'dam te Curacao verwacht. PERNA. 26 Juni van Dakar te Curacao verwacht. SUNETTA. 25 Juni v. Marseille te Curacao verwacht. 4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12