Uit de Omstreken "SïblïïSï. LEtftSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 18 Juni 1937 kunt ge nu probeeren voor onze rekening DIGESTIF RENNIE PASTILLES Uit de Rijnstreek AGENDA HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Pc straatverlichting Begrootingstekort van f. 30.000 - De naam Burgemeester Pontstraat blijft gehandhaafd. De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van weth. Klaver, loco-burge meester. De heer Goemans was afwezig. De notulen der voorgaande vergadering zijn aangehouden. De voorzitter deelde mede. dat geen rondvraag gehouden zou worden. Bij de behandeling der ingekomen stukken infor meerde de heer Paase naar de goedkeuring der verordening voor de sluiting van de kapperszaken op Maandagmiddag, waarop is medegedeeld, dat nadere inlichtingen zijn gevraagd en dat de Kroon ten slotte beslist over de goedkeuring. De begrooting van het dienstjaar 1937 moest op verzoek van Ged Staten gewij zigd worden; deze wijziging betrof ver mindering van verzekeringskosten van f. 100 op f 30 en reiskosten van f. 550 op f. 250, wat is goedgekeurd. De vermindering der kosten voor de straatverlichting van f. 12.500 op f. 8000 ontmoette verzet. De heer Van Lierop bestreed deze vermindering en zeide, dat het kapitaal nu renteloos langs de wegen staat. In den winter verwacht hij een chaos. De verlaging van den post is met twee stemmen tegen goedgekeurd, die van de heeren Van Lierop en Pijnacker. De plantsoendienst zou van f. 5600 tot f 4000 verlaagd moeten worden Dat von den B en W. te erg en gevaarlijk voor het behoud van het gras. Zij waren voor f 5000. Toen medegedeeld werd dat het terug geven van de bloembollen voor de perk- beplanting aan de bloemisten veel kosten meebrengt, verklaarde de heer v. Zanten niet gesteld te zijn op de terug te geven bollen, die toch geen waarde meer voor de bloemisten hebben. Het presentiegeld voor het Burgerlijk Armbestuur zou van f. 1.50 op f. 1.00 gebracht moeten worden. De voorzitter noemde die vermindering 't ëïgste en belachelijk. Het voorstel is aan- gehomen. De post onvoorzien is van f. 10000 op f. 3000 gebracht. Het tekort op de begrooting is nu f. 30.000 geworden. Voor de bestrijding der kosten, verbon den aan de installatie van den nieuwen burgemeester is een crediet van f. 300 toegestaan. De schoolkinderen krijgen een tractatie. Ben adres van de Reddingsbrigade, ver zoekende onvermogende leden een vrij abonnement voor de Zweminrichting te geven, is voor kennisgeving aangenomen. Het doel heeft aller sympathie, maar ete inkomsten van de zweminrichting mogen niet in gevaar gebracht worden. B. en W. zullen de zaak nog eens bezien. Na een vrij langdurige geheime zit ting deelde de voogjii^r mede. dat op het adres om den naam Burg. Pont straat te veranderen, besloten is deze straatnaam onveranderd te laten. De voorzitter sloot met een herinnering aan de installatie van den nieuwen bur gemeester op Dinsdag as. jbosch", voorts een woonhuis. Veursche straatweg No. 278 en een perceel weiland, j achter de perceelen bouwterrein, groot 39.60 A.r uitkomende aan de Vliet. In bod gezet op f 11900 werd het geheel afgemijnd door de N.V. Maatschappij tot Exploitatie v. onroerende goederen Stads uitbreiding Noorderkwartier" te 'sGraven- hage voor f. 14320. Gedurende do maand Mei schreef de Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging 83 nieuwe leden in, waardoor 't totaal ls gestegen tot 10268. In verpleging werden 33 leden opgenomen. KATWIJK AAN ZEE. DE BURGEMEESTERS-INSTALLATIE VAN DEN HEER J. A. COLLETTE. Groote belangstelling uit onze gemeente Hedenmiddag vond onder groote belang stelling te Brielle de burgemeesters-instal latie plaats van den heer J. A. Collette, waarbij uit onze gemeente tegenwoordig waren burgemeester mr. J. W. J. Wol- dringh v. d. Hoop en echtgenoote. wethou der J. Dubbeldam, de gemeente-secretaris de heer J. Boekhoven en echtgenoote. de gemeente-ontvanger de heer B. J. Thijssen. de directeur der gemeentewerken ir. J. H. de Bruyn, de directeur der gemeente bedrijven E. A. van Daalen. de inspecteur van politie mr. R. Warmoltz, alsmede de secretarie-ambtenaren de heeren J. Huys- man, F. M. M. Fornara, J. C. Tieleman., mej. E. M. Lemmerzaal. W. Verloop, hoofd opzichter en mej. A. Gesink. Namens het bestuur van V.V.V.; waarvan de heer Col- lette voorzitter was, woonden de Instal latie bij de heeren J. Huysman, B G. Lam mens, ,J. Amoldus en D. Schoneberg. Ook de oud-rijksontvanger, de heer L. H. Slotemaker gaf van zijn belangstelling blijk. RIJNSBURG. Mej. G. den Haan alhier, slaagde te Den Haag voor het examen coupeuse. Onder leiding van den commandant van de brandweer, den heer G Vos. had de beproeving der brandbluschmiddelen plaats. Het materiaal enz. bleek in uitste kenden staat te zijn. B. en W. hebben toestemming ver leend tot het houden van een speldjesdag voor de stichting „het Hoogeland". Met de werkzaamheden in het land en tuinbouwbedrijf wil het nog niet erg vlotten. Nog ruim 60 werkloozen staan In geschreven. SASSENHEIM. Een belangrijke verbetering. Bij de laatste herstrating van de Hoofd straat was deze bij de rioolkolken zóó op gehoogd, dat deze een heele kuil vormden, wat voor wielrijders, die door de auto's in den kant gedrongen werden zeer hinderlijk was. Door de straat daar nu iets glooiend te maken ls het euvel verholpen, hetgeen voor de talrijke wielrijders een uitkomst ls. VEUR. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron heeft de openbare verkooping plaats gehad in ..Café Al" te Veur van eenige perceelen bouwterrein aan den Veurschen straatweg alhier, waarop staat het café „Schaken-1 VEUR-LEIDSCHENDAM. Verslag van het Gasbedrijf. Verschenen is het verslag over 1936 van het Gasbedrijf van de gemeenten Stomp- wijk en Veur. waaraan de volgende gege vens zijn ontleend. De gasverkoop steeg met 8.2° als gevolg van de levering aan den Westvlietweg. Was dit deel buiten beschouwing gelaten dan was de afname gedaald over gewone meters met 5° o en over muntmeters met 16°«. Ge produceerd werd 439370 M3„ waarvoor ge bruikt zijn 1282635 K.G. Engelsche kolen. De totale productie bedroeg aan cokes 834783 K.G. en aan teer 53666 K.G. Afgeleverd werd aan gas over gewone meters licht- en kookgas 171842 M3. en over muntmeters 112926 M3., voor verwar ming industrie 57684 M3„ voor straatver lichting 36441 M3„ voor fabrieksgebruik 21410 M3. en aan verlies 40067 M3. Het aantal verbruikers steeg met 23 en bedraagt thans 1283 met een gemiddeld verbruik over gewone meters van 412 M3. en over muntmeters van 152 M3. De tarieven bleven ongewijzigd. Het nadeelig slot be droeg f. 10361.40. waarvan de helft komt ten laste van elke gemeente. Brutale diefstal. Aan de Prins Hendriklaanhoek Rozen- laan, heeft ten huize van den winkelier van V. een brutale diefstal plaats gehad. Teneinde verschillende leveranciers te kunnen voldoen, had de echtgenoote van V. op een in de huiskamer, welke achter de winkel gelegen is, staande tafel een porte- monnaie gelegd inhoudende ruim f. 200. Toen zij de portemonnaie noodig had. bleek deze te zijn verdwenen, niettegenstaande niemand in de kamer kon zijn geweest, Wel is de vrouw eenige oogenblikken naar een boven gelegen vertrek geweest, in welk tijdstip eenige lorrenkooplui aan de deur zijn geweest. Het vermoeden bestaat dat deze, geen gehoor krijgende, zich toegang tot de kamer wisten te verschaffen en het vermiste hebben medegenomen. De brandweer moest 's avonds uitrhk- ken voor een brand, die ontstaan was op de vuilnisput van de gemeente op een ter rein van de landbouwer v. d. A., aan den Middenweg. Met een straal was men het vuur na een half uur meester. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat des och tends het knechtje van den landbouwer v. d. A. in de nabijheid eenig hout en afval had verbrand. Bij publieke veiling van het perceel Veurschestraatweg 278 met bijbehoorende terreinen is alles aangekocht door de N.V. Maatschappij Noorderkwartier te Den Haag voor f. 13.320. De inzet was f. 11.900. „Een leder, lijdende aan indigestie, zou ik deze pastilles willen aanbevelen, omdat ik door eigen ervaring overtuigd ben, dat het een prachtmiddel is." Dit schreef ons de Heer H. C. K., te A„ die jarenlang aan slechte spijsvertering geleden had. De oorzaak der indigestie, het teveel aan maagzuur, wordt door Digestif Rennie Pas tilles op geheel unieke wijze bestreden. Het maagzuur wordt niet alleen geneutra liseerd, maar ook geabsorbeerd, terwijl de pancreatine en pepsine die deze pastilles bevatten, bovendien de spijsvertering krachtig bevorderen. Indigestie zal dan ook bij regelmatig gebruik practisch niet meer op kunnen treden. Wanneer ge lijdt aan maagzuur of slechte spijsvertering zult ge dan ook zeer ver standig doen van dit aanbod onverwijld gebruik te maken door onderstaanden bon in te vullen en uit te knippen. 3206 Aan de ROWNTREE HANDELS MIJ. Heerengracht 209, Amsterdam (C.l. Zendt mij gratis en omgaand eenige monsters Uwer Digestif Rennie Pastilles. Naam Adres: S. v. p. duidelijk schrift. (Ingez. Med.) In hoofdzaak moest hier de afdeeling zich uitspreken over de vraag, of het ge- wenscht wordt geacht dat alle bedrijfs- maatregelen (saneering) voor het bloem bollenvak in 1937/38 al dan niet zullen moeten worden gehandhaafd. De vergadering sprak zich met 25 st. tegen en 10 st. uit vóór handhaving van de thans bestaande maatregelen. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- held betoogd, er bij de alg. vergadering op aan te dringen dat het hoofdbestuur bij de Sierteeltcentrale stappen zal doen om toe te laten, dat tulpen zullen mogen worden uitgevoerd niet volgens zift, maar volgens maat, en wel om het feit, dat over het al gemeen dit jaar het gewas van de tulpen tegenvalt, zoodat hierdoor kleinere bollen zullen mogen worden uitgevoerd. Besloten werd te trachten dit voorstel alsnog od de agenda vcor as. Maandag ge plaatst te kriigen. Hierop sluiting. V Het gedenkteeken voor H. M. De Koningin Moeder. Zooals bekend, wordt morgenmiddag het gedenkteeken onthuld voor wijlen H. M. de Koningin-Moeder. Het werk is van den beeldhouwer prof. L. O. Wenckebach te Noordwijkerhout. Het monument brengt niet een stand beeld, doch een eereteeken voor H. M. De vierkante zuil, waaruit het gedenkteeken bestaat, wordt bekroond door een groep van twee kinderen, een jongen en 'n meisje die als schildhouders hulde brengen aan I het wapen van H. M. Koningin Emma en Waren in het begin van den rooitijd de het Nederlandsche wapen, door deze te be- verwachtingen van het bollengewas van kransen met bloemslingers. Hierbij is ge- dien aard, dat op een gewas werd gerekend dacht aan het vele, dat H. M. tijdens haar VOORHOUT. Slechte uitkomst van het bloembollengewas. beneden het middelmatige, thans, nu het rooien der tulpen in vollen gang is. worden deze verwachtingen nog ten zeerste over troffen Van verschillende kweekerszijde wordt beweerd, dat in de laas'e tien jaren niet zóó"n slechte uitkomst is verkregen als dit jaar. Daling van het werkloozencijfer. Ook hier is een merkbare daling van het werkloozencijfer te constateeren. Het sei zoen van bloembollenrooien brengt met zich mee, dat velen voor enkele maanden kunnen geplaatst worden. Het aantal steuntrekken- den bedroeg deze week 64. De speldjes ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft alhier opgebracht de som van f. 55.00'/!. WARMOND. Geen visscherslatijn! De heer van L. uit Den Haag heeft in de Zwanenburgerpolder alhier aan zijn hengel een karper gevangen van lO'/i pond en een van 8 pond. Het volgende exemplaar dat aan zijn hengel zat, had zeer waarschijn lijk nog een grooter gewicht, maar de sim was niet bestand tegen het slaan en trekken van dezen karper ,met het gevolg, dat de sim brak en hij zijn tuig verloor. Jol overvaren. Een jol, bemand met een tweetal dames, ls in de Sprietlaeck alhier overvaren door een vrachtboot komende uit de richting Amsterdam. In de Jol werd een gat gevaren zoodat deze direct vol water liep. De belde inzittenden, die goed konden zwemmen, sprongen te water en werden aan boord van de vrachtboot gebracht. De motorboot nam tevens dé jol aan boord. WASSENAAR. Vergadering Bloembollencultuur. In het Wapen van Wassenaar hield de afd. Wassenaar van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een ledenvergadering, onder voorzitterschap van den heer A. P. Ruygrok. Na opening las de heer C. Kraaij de no tulen die onveranderd werden vastgesteld. Overgegaan werd tot verkiezing van twee afgevaardigden naar de alg. vergadering. Gekozen werden de heeren J. Hoogstraten en J. Prins en tot hun plaatsvervangers de heeren C. Nell en A. Hoogeveen. leven voor de kinderen heeft gedaan. Op de voorzijde der zuil is een portret in basreliëf ontworpen, terwijl op de an dere drie zijden respectievelijk een ko ningskroon. een t.b.c.-kruis en het wapen van Wassenaar zijn aangebracht. Bij de onthulling zullen delegaties van alle Wassenaarsche scholen aanwezig zijn en aan de kranslegging deelnemen. De collecte ten bate van Zonnestraal, alhier gehouden heeft opgebracht f367,83. Morgen hoopt de heer J. Egglnk, oud secretaris dezer gemeente, zijn 70sten ver jaardag te vieren. ZEVENHOVEN. Uit het jaarverslag van den penning meester van den R.-K. Volksbond blijkt, dat de ontvangsten waren f. 217.22; de uit gaven f. 240.67. In kas was op 1 Mei J.l. f. 156.75. Het gasbronrecht van den polder Ze venhoven is verlaagd van f. 10 op f. 5 voor één bron en van f. 16 op f. 7.50 voor twee bronnen. In de Ingelanden-vergadering van polder Zevenhoven is de omslag voor 1937 onveranderd vastgesteld op f. 15 per H.A. De voorschotvergoeding der beide bijz. scholen ls bepaald op f9.38 per leerling De collecte voor de kerkrestauratie ln de Herv. Kerk bracht ruim f. 32 op. ZOETERWOUDE. De alhier gehouden collecte ten bate van de Nationale Reclasseering heeft f. 33.93 opgebracht (V. j. f. 35.55). Deken Jonckbloedt heeft de laatste les gegeven van den Moedercursus, welke ge durende een' 9-tal weken werd gegeven door de prov. enquêtrice van het Wit Gele Kruis in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg. In totaal hebben 23 cursisten den gegeven cursus met veel animo ge volgd. Het dag. bestuur van het pl. Wit Gele Kruis, benevens de wijkzuster, mej. Hoo geveen. waren mede aanwezig bij de slui ting van den cursus, waar de heer C. H. de Boer een hartelijk woord van dank sprak tot den Deken, de enquêtrice, zuster Hoo geveen alsmede tot allen, die aan den cursui deelnamen. De daling van het aantal werkloozen gaat steeds door; momenteel staan nog slechts 29 steuntrekkers ingeschreven, ter wijl te voorzien is dat nog meerderen bin nenkort werk zullen vinden, ALPHEN. 25-jarig jubileum van den heer B. Koorn. Onze plaatsgenoot de heer B. Koorn her dacht zijn 25-jarig jubileum als metaal draaier jn dienstbetrekking bij de motoren- fabriek „De Industrie" van de fa. Boot al hier. Namens de directie werd de jubilaris te zijnen huize door den heer Ph. Boot ge complimenteerd onder overhandiging van een couvert met inhoud. Ook het personeel en de collega's, bij wie de jubilaris zeer is gezien, lieten deze gelegenheid niet onbe tuigd en velen kwamen hem dan ook per soonlijk gelukwenschen. waarbij hem namens het personeel een haard werd aan geboden. Ook van andere zijde ontving de jubilaris tal van blijken van belangstelling, zoomede schriftelijke en persoonlijke ge lukwenschen. Verkoopingen. Bij de ten overstaan van notaris Jhr. G. J. Stoop gehouden verkooping in hotel ,,'s-Molenaarsbrug" werd het huis met sohuur, erf en eenige perceelen wei- en tuinland aan den Middelweg alhier nabij Woubrugge gToot 3.17.95 H.A. na combina tie in bod staande op 5956 afgemijnd op f. 1550.door den heer M. v. Vollenhoven q.q. alhier. Het huis met schuur, erf, water en weg in de Rid'derbuurt 18 groot 6 Are 50 c.A. in bod staande op f. 875.werd afgemijnd op f. 10.door den heer L. B. v. Nlekerk. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten z. van H. M. van Donk en Neeltje Bruijnes; Margaretha Johanna Maria d. van J. M J. Scheerder en Johanna M. F. Stumpel; Marlnus z. van J. v. Beusekom en Alida Verdonk; Louis z. van J. Veldkamp en Theodora van Naa- men; Hendrik z. van J v. d Ham en Pleuntje K. J. de Geus; Cornelia Theresia d. van Johannes H v. Frankfoort en Apo- lonia H. M. Pouw Overleden: Neeltje Ketel 86 jaar, weduwe van Pteter Jan de Groot; Cornelia Groen in 't Wout, 31 jaar, gehuwd met Petrus S. v. d. Voorn. Loop der Bevolking. Ingekomen van; Nieuwkoop Noorden B. 66 Katharina H. Koek, dlenstb. Raadhuis straat 206; Barwoutswaarder No. 160 Teuntje Kool, dienstb. Gnephoek 52a; 's-Gravenhage Kapelplein 15, Cornelia J. Klink dienstb. Julianastr. 113; Zeist Burg. Patijniaan 48, Margje M. Kroon dienstb. Toussaintstr. 48; Amersfoort Btsschipweg 23 Ingetje S. Q. A Veenendaal z. beroep Bloemhof straat 41; Boskoop Barendstraat 18, Albertus de Lange en echtgenoote, siga renwinkelier Van Mandersloostraat 34; Leiden Hooigracht 67 Anna H, J. v. Es hulp i.d. huish. Julianastraat 99; Zoeter- woude H. Rijndijk F. 178 Margie de Jong z, beroep Grijpensteinstraat 42; Den Helder Singel 20 Gerarda Boot zonder beroep Wil- heminastraat 43; Sint Maartensdijk Moen- straat A. 49, Pietronelló J. Muller zonder beroep Toussaintstr. 31; Boskoop Barerld- straat. 14, Pietertje Groeneveld zonder ber. Hooftsfraat 76; Assen Vaart 55 Anthonius S. Balmann étaleur Bruggenstraat 6; Mijdrecht A. no. 245 Dirk van Smirren en zuster, slager, Raadhuisstr. 90. Vertrokken naar: Leimuiden no. 58, Niesje van Dijk dienstb. Heerenweg 7; Leiden Garenmarkt 38, Arie Roodnat las- scher Tolstraat 12; Leiden Noordeinde 24 Wilhelmina v. d. Voort dienstbode Hoorn 115; Den Haag Geversduinnoodweg 83 Clasina van Eijk, dienstb. Hooftstraat 44; Hazerswoude Rietveld 24 Pieter van Eg- mond boerenknecht Oudshweg 68; IJssel- monde Breedeweg 12 Johannes Pennings schippersknecht Raadhuisstr. 44; 's-Gra venhage H. Zwaardecroonstr. 197 Gerrit Starreveld en gezin zonder beroep Van Genderenstr. 23; Sassenheim Kerkplein 34 Johannes Laterveer loodgieter St. Jorlsstr. 5; Amsterdam Overtoon 283 Elisabeth Rang diacones Julianastraat 62; Haarlem Zijl- weg 163 Clasina M. Enthoven zonder be roep Pr. Hendrikstraat 49; Haarlem Scho- terweg 16 Dirk Boot zonder beroep Wil helm inastraat 43. Door de dameshandwerkkrans van de hulpverg. v. d. Geref. Zendingsbond werd per autobus een uitstapje gemaakt, naar Rhenen en omgeving. O.a. werd een bezoek gebracht aan Ouwehands dierenpark en meerdere bezienswaardigheden. Zaterdag as. hoopt den heer C. van Gaaien zijn 25-jarig jubileum te herden ken als bestuurslid van de Ver. tot Evange lisatie op Geref. grondslag te Oudshoorn; sinds 1933 is de a s. jubilaris tevens voor zitter dezer vereeniging. Maandag. Roodenburgerstraat 1: Jaarverg. Cent Isr. Wees- en Doorgangshuis, 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderda Inenting tegen dlnhterle 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BODEGRAVEN. DE LIEFDADIGHEIDS-VOETBAL WEDSTRIJDEN. Ontmoeting der overwinnaars. Nadat de 8 deelnemende elftallen aan den liefdadigheidswedstrijd elkaar hadden bevochten en dus de helft daarvan was uitgevallen, werd gisteravond een aanvang gemaakt met den eindstrijd om de prijzen. De vier overwinnende groepen, achter eenvolgens de elftallen van Turkenburg's Zaadhandel, van de Damclub, van de Schaakclub en van de Zeepfabriek kwamen in het veld. De eerste helft van den avond werd be steed aan een ontmoeting tusschen het Turkenburg" elftal en dat van de Dam club. Het spel begon heel vlot. Reeds na 1 minuut werd het eerste doelpunt voor Tur kenburg gemaakt, maar reeds 8 minuten later bleken de Dammers het er niet bij te laten zitten en maakte G. Blonk den ge lijkmaker. Onmiddellijk volgde een tegen aanval, waarbij T. de Jong schitterend in schoot. doch de doelman keerde. Turken- burg zette den aanval voort, Grootendorst schoot tegen de paal, totdat enkele minu ten voor de rust het tweede doelpunt werd gemaakt door J. Sterk. Dat was het begin van het succes! Achter elkaar maakte T. de Jong met een strafschop het derde en even later het vierde doelpunt, welke suc cessen hij voltooide door midden in het laatste deel ook nog een 5e doelpunt er aan toe te voegen. Het slot was een welverdien de 51 overwinning voor Turkenburg, dat BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De vrouw, die men begeert". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „La Bandera". Woesdag- en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8 15 uur nam. „De laatste dagen van Pompeji". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De zwarte walvisch". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49 8 uur nam. Jn de catacomben van Parijs'. Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2V> uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheden wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg 9, tel. 807, P. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 23, tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. daarmee een goeden gooi naar den eersten prijs heeft gemaakt. Na de pauze volgde een strijd tusschen de elftallen van de Schaakclub en van de Zeepfabriek. Deze wedstrijd verliep minder vlot dan de eerste. Er was slechts weinig animo. De zeepzieders kwamen wel regel matig in den aanval, maar het spel werd tekort gehouden. Geen enkel doelpunt werd dan ook voor de rust gemaakt. Daar na leefde het spel wat op. De schakers kwamen ln actie en van Liempt maakte 5 minuten na elkaar twee doelpunten. Meer volgden er niet. De Zeepfabriek-spelers maakten geen kans en met 20 won de Schaakclub. 1 Volgende week, op een nader te bepalen dag. hoopt men nu de serie wedstrijden te besluiten en zullen dus het „Turkenburg"- elftal en dat van de Schaakclub strijden om den eersten en tweeden prijs. Er was opnieuw heel wat belangstelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes Maria, z. v. P. C. van Velzen en W. M. Jadobi. Ondertrouwd: C. J. v. d. Vis 28 j. en A. Edelman 28 j. Getrouwd: J. W. v. d. Laan 27 j. en J. H. Demoet 27 j. - G. van Kruijll 29 j. en N. Vink 28 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. v. d. Wind, N.OX recht, ambt, Weijland 64 H. C. Zwart-Voor- spuij, kaashandelaar, Burg. Ie Coultrestr. 10 G. C. Maton en gezin, machinist, Weijpoort (aan boord) B. Duin en gezin machinist-bankwerker, Noordzijde 92 H. C. Gründmann, winkelbediende, Wilhelmi- nastraat 80 J. M. van Leeuwen, bakker, Wilhelminastraat 9 M. J. Th. v. Pelt, z.b, Wilhelminastraat 69 H. J. Oomen en gezin, grondwerker, Nieuwstraat 68. Vertrokken: M. Binnenkade, hulshoud ster, n. Boskoop, Zijde 106 P. van Koo- ten en gezin, landarb., n. Woerden. Jaag pad 102 Wed. C. KoolKloek, huish., n, Meerkerk, Bazeldijk C. 69 M. C. Kool, z.b. n. Leerbroek, Kerkstraat 94. Prijsuitreiking B.V.L. schietwedstrijd. In het schletgebouw had de prijsuitrei king plaats van den onderlingen wedstrijd van de B.V.L. Deze goed bezochte bijeen komst werd gepresideerd door den voorz. der plaatselijke commissie dr. S. Beije. Deze feliciteerde de schutters, speciaal den kam pioen, den heer J. J. Hoogendoorn, die thans voor de derde maal achtereen den wïselbeher won en dus definitief bezitter daarvan is en bovendien den eersten prijs van de eerste klase en de hoogste schutter van den wedstrijd. Hartelijke woorden van hulde werden gesproken aan het adres van het aanwezige commissielid, de heer Hor- tenslus, ter eere van diens benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Men waardeert de medewerking van den heer Hortensaus voor het werk van de B.V.L. zeer. Vervolgens ging de leider, de heer D. Visser over tot de prijsuitreiking, waarbij vele goede woorden gesproken werden. De heer A. Hensen Jr., bouwkundige alhier slaagde te Utrecht voor het diploma bouwkundig opzichter. Het bestuur van de afd. Bodegraven van het Ned. Bijbelgenootschap maakte een tocht naar de Bij beltentoonstelling te Amsterdam. Men genoot van de prachtige expositie en hoopt in dit najaar op wat bescheidener voet iets dergelijks te orga- niseeren. Dc Stationsweg, die van een asfaltdek is voorzien, is dezer dagen met fijn grint bestrooid, om de gladheid te 'temperen. Dat schijnt precies verkeerd te werken want een motorrijder, die de bocht van den Goudschen weg af maakte, gleed op het losse zand onderuit en bleef bewusteloos liggen. Voorbijgangers hielpen hem op en na korten tijd kon hij weer zelf hulswaaris keeren, hoewel met leelijk beschadigde chaamsdeelen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6