Goede oplossingen Oplossingen RAADSELS niet goed zwemmen. Zeven raadsels goed, mooi! Hoe is het verkeers-examen afge- loopen? Jannie van Biezen Vonden de Lilli putters je te groot of te klein voor 12 jaar? Leek het je geen sprookjesstad? Het is net, of je droomt tusschen die miniatuur huisjes. Rietje Kettenis Ziehier het antwoord op je vraag: je schrijft aardige briefjes, maar er moet eerlijk bij: je maakt nogal eens wat taaifoutjes. Maar kom, net zoo mooi als je den bal kunt mikken, kun je toch ook die foutjes er wel uit wippen! Lees je briefjes altijd goed over. Als er minder dan 2 fouten in zitten, schrijf ik het er bij voortaan: dus; je best gedaan. Adriaan van Vliet Ben jij de „verte genwoordiger" van de familie? Vertel eens, die raadsels zijn toch niet vroeger al eens voor de kinderkrant gebruikt? Wacht maar enkele weken met nieuwe. Jannie en Wouter van Kampenhout Wat een leuk boerenstelletje heb je getee- kend. En zoo keurig. Dank je wel, Jannie. Jullie zUn knap: Wouter al klarinet bla zen. Jammer, dat ik daarvan niets kan hooren. Dus Wouters naam komt ook bo ven hei raadsel Coba Verlind Nu weet je toch al twee dingen van mij. Mijn naam en adres blijft nu nog een beetje geheim. Ja, ik las van die auto Vreeselijk! Waren Elsje en kleine Pim niet erg bang? Ook al zulk mooi „Shirley Temple"-papier! Marietje Hoppenbrouwer Is je Vaders verjaardag fijn geweest? Ja hoor, hl zee zwemmen is het toppunt van heerlijkheid met dat mooie weei. Leny Hartwijk Gelukkige, dat je weer Opgeknapt bent. Natuurlijk blijf je mee doen, al ga je van school af; Je bent toch nog lang geen 16 jaar? Ik ben benieuwd naar ja anekdote. Alida v. d. Holst Zoo, zoo, dus je ligt ziek in bed op het oogenblik. Van harte beterschap! Wat 'n bof, dat je nu juist een boek geloot hebt, en fijn kunt lezen. Ik ken „Afke's Tiental" goed; als kind heb ik het vele malen gelezen, en nu lees ik 't nog graag vóór. Een fijn bezit is dat boek! Dank voor je raadsels; één raadsel is niet goed, want dahlia schrijf je met h. Leendert Ravensbergen Dus je hebt genoten van je boek. Nu leest Jan het ze ker. Aardig als er weer jonge vogeltjs zijn binnenkort. Over je vraag van het ver haal moet ik nog even nadenken; het is niet de gewoonte. Wacht in elk geval met het tweede deel op te schrijven., tot je meer van me weet. Het is tè veel werk, om het voor niets te doen. Jan Ravensbergen Gelukkig, dat Moeder het vogeltje zoo goed helpt. De eene Moeder zorgt voor de andere Moe dei, hè! Wat is er veel te kijken bij jullie met al dat jonge goed. Sjef Hendriks Ben je weer beter? En vertel mij eens. waarom heet het jonge tje uit 't boek „Suikrenpietje"? Hij is toch niet van suiker, zooals het Droomventje? Een jongen van 7 jaar 7 raadsels goed, flink Paulu5 Laman Je zorgt natuurlijk voor een mooi rapport. Ben je nog nooit in den dierentuin geweest? Je zult 't eenig vinden. Willy Laman Wat een mooit uithang bord heb je geteekend! Hebben jullie mis schien een winkel, en wordt, wat er op staa' bij jullie verkocht? Als ik een dom me vraag doe. lach me dan niet uit, hoor! Marietje Laman Zoo Marietje, wonen de in het .Heelal"; je voelt je zeker als een nietig stofje, als je daaran denkt Nu je adres is zoo volledig genoeg! Ben je al met Paul aan het „puzzlen"? Bedankt voor het raadsel Sary Akkerman Ik ben al benieuwd naar jc zelf geschreven briefje. Ben je al wéér uitgeweest, jij geniet fijn zoo. Jo Drabbe Aardig, om de correspon dentie-stukjes, aan jou gericht, uit te knip pen; dan heb je later een langen brief van mij aan elkaar. Waar ga je zoo gauw „even" zwemmen 's morgens? Nu kun je ook weer uitknippen van onze Prinses en Prins, want de Koninklijke Familie is in Amsterdam, en dan komen er weer vele plaatjes in de krant. Ik kreeg al meer Lil liputter-verhalen; ja, het is grappig om te zien. Trienekc van Manen In de correspon dentie was je voor mij ee nieuwelingetje, maar nu hoor ik, dat je al een oude ge trouwe bent. Ik ben ook dol op appels, net air jij Trijntje Bergman Wat een heerlijke vacantie heb jij altijd! Je verlangt cr ze ker al weer naar. Wat aardig, dat w§ er een Haarlemsch nichtje bij hebben! Hoe komt dat zoo? Matthi van Leeuwen Jc had flink alle raadsels opgelost. Je nieuwe raadsel is ge schikt, dank je wel. Gerrie Keinemans Zijn je zusjes nog te klein voor raadselnichtjes? Kunnen je broertje en jij al samen den vlieger oplaten Tine v. d. POT Wat heb je veel te vertellen, een fijnen langen brief. Heb ben jullie mooi gezongen en gymnastiek gedaan? Nee, je kunt je haast niet voor stellen, dat die Lilliputters echte mensclien 2ijn Bennie de Bruin Op je vraag kan lk antwoorden: ja. Gelukkig, dat je Vader steeds vooruit blijft gaan. Nu kun jc dus alweer met hem wandelen. Heerlijk, zoo in de Leidsche Hout spelen en stoeien! En ge- heele beterschap voor Vader. Annie Schipper Heb je plezier gehad op je reisje? Ik hoop in je volgenden bricl te hooren, waar je geweest bent. In ieder geval heb jc fijn weer getroffen. Jettic dc Bree Jij kent veel raadsel- r.ichtjes Van Pietje heb je goed geraden. Nee van die modder was een ander meisje Maar dat wil niet zeggen, dat ik ook niet eens af en toe ondeugend ben geweest in mijn jeugd! Jo en Kit.ty Dreef Welkom, Kitty, in ons midden. Aardig, om Jo een velletje van je mooie postpapier te geven. Fijn, dat je dit won! Ben je nog ziek? Knap maar weer gauw op. Jo, bedankt voor je anekdoten. Ze komen een keer aan dc beurt. Wlm Keyzer Dus je geniet van je boek Ja, we zullen hopen, dat de andere leden van Je familie ook eens gelukkig zullen lo ten. En zijn de feesten nu afgeloopen bij Jullie? Viertal Hartevelt Schrijf jij altijd de briefjes, Pryna? Is dat, omdat je zoo mooi schrijft? Daardoor had ik al de oudste ge raden. Een Raadseltante, gewis, heeft het toch wel eens mis! Alida Stikkelorum Nu, je hebt fijne cadeaux gekregen Was het een kiekjes album van de Juffrouw? En van mij krijg je nu je raadsel in de krant. Op je brie ven alleen zetten het adres van Bureau Leidsch Dagblad. Het adres Joh. van Ol- denb.laan was van mej. Koopmans van Boekeren. LEENDERT JONGELEEN Je raadsel was door nagenoeg allen goed geraden. Nu als je nog eens zin hebt, bedenk je nog maar wat. Jannie van Groeningen Wat heerlijk voor je, dat je zoolang naar de vacantieko- lonie gaat; dat was goed nieuws. Dan zu' je wel bruingebrand en met dikke wangen terug komen. Ik begrijp de moeilijkheid met opsturen van je brief uit Ede. maar geef je toch nog niet mijn naam en adres, want oh, een geheim is zoo moeilijk te bewaren voor je. We doen zoo: je stuurt gewoon naar Bur. L. Dagbl., en komt de brief te laat, dan beantwooord ik de jouwe telkens ia het volgende nummer, en zet je daar onder de goede oplossingen. A'leen de week vóór het groote prijsraadsel in Juli zal ik je een „neutraal" adres geven, waarheen jij kunt opsturen, zoodat de brief mii toch nog bijtijds bereikt voor de loting Hein mij dat tegen dien tijd nog even onthouden. Oef wat een lang stuk voor jou alleen! Jan Bronsgeest Nog geduld. Mijn heertje. Over eenigen tijd mag je weten hoe ik heet en waar ik woon. Heerlijk dit weer, hè. Abraham Fakkel Wat fijn kun jo toch teekenen! Ik zie er goed uit. hoe heel erg klein die Lilliputter was. Ja. ik kan wel Duitsch verstaan en praten, dat leer jij la ter misschien nog wel. Gerard Oppelaar Dat is leuk van jouw Moeder, en mij. En wat een prachtige kaart, door jezelf gekleurd. Wel bedankt er voor. Je verwent je RaadseltanteEn was het boek mooi? Nu ben ik de rij weer langs geweest. En zij mag nog langer worden; nieuwelingen of vroegre neefjes en nichtjes zijn steeds welkom. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadseltante, Mevr. J. J. B. der raadsels ontvangen van: Leendert Jongeleen, Chr. Jongeleen, Mlentje de Water, Jacob Kruit, Marie Brokaar, Gerard Oppelaar, Abraham Fak kel, Bram Kret, Koosje Kret, Jan Brons- geest, Jannie van Groeningen, Alida Stik kelorum, Rie Hartevelt, Janny Hartevelt, Co Hartevelt, Pryna Hartevelt, Jacques W van Leeuwen, Kitty Dreef, Jettie de Bree' Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keuzeq Piet Lagas, Annie Sohipper, Bennie dó Bruin, Ida Maria de Graaf, Jo Dreef, Tine v. d. Pot, Freek van der Vlist, Gerrie Kei nemans, Matthi van Leeuwen, Dientje Oli vier, Trieneke van Manen, Trijntje Berg man, Jo Drabbe, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Willy van Rijn, Sary Akkerman, Meiske Mulder, Paulus Laman, Willy La man, Marietje Laman. Sjef Hendriks, Jan Ravensbergen, Leendert Ravensbergen, Alida v. d. Holst, Leny Hartwijk, Corrie de Pree. Gerard de Pree, Marietje Hoppen brouwer, Coba Verlind, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Cornells Arbouw, Gerard F. van Leeuwen, Johanna Seriier, Herman Serller, Jannie van Kampenhout, Wouter van Kampen hout, Rietje Kettenis, Jannie van Blezen, Jo Outshoorn, Mappy Rührwien, Lydia Bo- termans, Jopy Hofstra, Lenie Brocaar, Rika de Graaf. der raadsels uit het vorige nummer. J. 's-Hertogenbosch. oog, rose, as, hert, schoenen, s, b. 2. Ik kom Donderdag. (D onder dag). 3. Edam, Moak. Nijkerk, Beilen. 4. In veile glazen. 5. Zalm, kalm, palm, halm. 6. 1 jaar. 7. Neger, regen. (Moor, room). 8. kiek i r m a e m m a kaas voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Jannie en Wouter van Kampenhout. Mijn geheel is een bloempje van 4 let tergrepen,' 13 letters. Een vogel heeft 1. 2, 3, 5, 10, (nieuwe spelling). 1, 2. 7. is niet mager. 8, 6, 11, is een mooie maand. 4, 3, 12, 2, 13, is een meisjesnaam. 9 is een klinker. II. Ingezonden door Jan Ravensbergen. Een ijzeren paardje, Met een vlassen staartje, Hoe vlugger het paardje wordt, Hoe vlugger zijn staartje kort. IH. Ingezonden door Alida Stikkelorum. Hoeveel letters zijn er in den Bijbel? IV. Ingezonden door Jo Drabbe. Het heeft 6 beenen, 4 ooren, 2 armen, 4 oogen. Ra, ra, wat is dat? V. Ingezonden door Tine v. d. Pot. Mijn geheel bestaat uit 6 letters, en is een gezond voedsel. 4, 3, 6, is in het kip penhok. 4, 2, 5 is een meisjesnaam. 1, 2, lusten wij graag. VI. Ingezonden door Jan Bronsgeest. In welk huis is de meeste ruimte? vn. Ingezonden door P. B. Becking. Mijn geheel is een vrucht en bestaat uit 5 letters. Onthoofdt men mij, dan ben ik een bergplaats in een schip. Snijdt er den hals en staart af, en ik ben een onwel riekend bolgewas. VUL Ingezonden door Jo Outshoorn. Welk spreekwoord staat hier? D. a...I v..t n..t v.r v.n d.n b..m.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22